Reklamacja auta, zostałam oszukana! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-11, 10:33   #1
bettyxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7

Reklamacja auta, zostałam oszukana!


W lipcu zakupiłam Dacię Sandero z 2008 roku w benzynie, auto z polskiego salonu, kupiłam go z przebiegiem 92 000 km wiadomo specem nie jestem ale w przeszłości pomagałam tacie w warsztacie samochodowym i jako takie pojęcie mam, mimo to dałam się oszukać... Dwa tygodnie temu w skrytce obok siedzenia pasażera znalazłam kartkę z numerem telefonu, a co tam myślę zadzwonię co mi szkodzi, okazało się że posiadaczką owego numeru jest pierwsza właścicielka auta która sprzedała go handlarzowi z przebiegiem... 177 500 km! Tak więc kupiłam auto z licznikiem cofniętym o ponad 80 tys km! Na dodatek powiedziała mi że auto miało przygodę w postaci wybicia szyby i kradzieży oryginalnego radia w 2010 roku, oczywiście handlarz zapewniał że auto "jest bez jednej ryski" a radio jest niefabryczne bo Dacia została zakupiona w wersji bez radia.
Byłam na siebie wściekła, poszłam jeszcze raz obejrzeć auto i tym razem zobaczyłam to od czego powinnam zacząć oglądając auto przed zakupem.. Rzeczywiście szyba "od kierowcy" jako jedyna ma inną datę produkcji (i jest to właśnie rok 2010, czyli zgadza się z wersją o kradzieży pierwszej właścicielki, na kierownicy widać otarcia które nie powstały by przy tak małym przebiegu jak niespełna 100 000 tys km. Trudno dałam się oszukać, nie wiem co mną kierowało że nie sprawdziłam tych rzeczy przed zakupem.
Zadzwoniłam do handlarza powiedziałam jak sprawa wygląda, na początku uznał że nie wie o co chodzi, że to pomyłka i się rozłączył. Zadzwoniłam ponownie tym razem już wściekły handlarz powiedział że "widziały gały co brały" i żeby się "od niego odp***ić"
W jaki sposób mogę zareklamować to auto? Do jakiej instytucji zgłosić się po pomoc? Czy mogę zwrócić handlarzowi "oszukane" auto?
bettyxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 03:18   #2
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: Reklamacja auta, zostałam oszukana!

Oczywiście nic nie usprawiedliwia oszustwa handlarza. Jak masz wpisany w umowie przebieg, to warto zgłosić to po prostu na policję albo do prokuratury. Zostało popełnione przestępstwo za które można nawet iść do więzienia.

to znaczy - jak w umowie nie masz wpisanego przebiegu to przestępstwo też zostało popełnione tylko trudniej udowodnić.

Z oddawaniem samochodu to zupełnie inna sprawa - niespelna 180 000 kilometrów to nie jest duży przebieg dla współczesnego samochodu. Ciągle zrobisz nim spokojnie przynajmniej drugie tyle. W Polsce się tak utarło, bo ludzie mają doświadczenia z polonezami i maluchami. W dobrym aucie dopiero przy 300 czy 400 tys. można mówić że to dużo.
Dlatego jesli auto się dobrze sprawuje to myślę, że nie warto go oddawać. Szczególnie jak już potwierdziłaś u pierwszej właścicielki że auto nie miało żadnego istotnego wypadku, powodzi itd.
Lepiej żeby nieuczciwy handlarz obniżył ci cenę.

Ja świadomie kupiłam auto które ma ponad 250 000 i jestem zadowolona. U Ciebie nie przebieg jest problemem, tylko oszustwo. Wywalcz odszkodowanie od oszusta, a autko sobie zostaw jeśli poza przebiegiem wszystko jest ok
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 13:37   #3
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Reklamacja auta, zostałam oszukana!

Oddaj sprawę do obeznanego radcy prawnego i on się tym zajmie Koszty i tak poniesie oszust.

Co do Sandero to mala moc auta a pali jak smok i ogólnie auto z tektury a lakier rysuje się od podmuchów wiatru XD Średni wybór ;p
__________________
"Kobiety lubią giełdę próżności - niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs."

Wymiankowo https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post53584534
lolika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 08:09   #4
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Reklamacja auta, zostałam oszukana!

po 9 latach reklamacja...? żarty jakieś? przebieg no ok, ale szyba i rysy na kierownicy?
jako córka, siostra i dziewczyna mechanika powiem 1: nie pogrążąj się.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 08:15   #5
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Reklamacja auta, zostałam oszukana!

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 16:51   #6
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Reklamacja auta, zostałam oszukana!

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
sora, od lipca...ale resztę podtrzymuję
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 12:08   #7
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Reklamacja auta, zostałam oszukana!

Kupiłaś auto do celów prywatnych czy na firmę? Jak to pierwsze i przebieg był w umowie, to korzystaj z uprawnień wynikających z rękojmi. Dotyczy to przebiegu, bo szyby są wadą, którą mogłaś odkryć przy zakupie.
Stosunkowo niski przebieg pozostaje nie bez wpływu na np. cenę. Więc autorka się nie pogrąża, a walczy o swoje.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-19, 09:34   #8
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Reklamacja auta, zostałam oszukana!

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
po 9 latach reklamacja...? żarty jakieś? przebieg no ok, ale szyba i rysy na kierownicy?
jako córka, siostra i dziewczyna mechanika powiem 1: nie pogrążąj się.

Jako osoba lubująca się w prawie i mechanice samochodowej, powiem tak: wiek auta oraz jego przebieg daje nam pogląd na zużycie części eksploatacyjnych - tulei, wahaczy, sworzni i innych dupereli ;p Określa też CENĘ! W Polsce używane auta są drogie i nie ważne, że te zardzewiały rupieć, ale ważne, że przebieg ma niski XD Nie wiem - takie społeczeństwo i tyle ;p
Oczywiście możemy jechać do mechanika przed zakupem i auto sobie posprawdzać, ale możemy być też klientami kupującymi w ciemno i ślepo wierzącymi sprzedawcy i co? Nikt nam nie zabroni być ciemną masą
Zatajanie stanu faktycznego lub oszukiwanie kupującego (w tym przypadku - zaniżony przebieg) jest podstawą do skorzystania z rękojmi.
__________________
"Kobiety lubią giełdę próżności - niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs."

Wymiankowo https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post53584534
lolika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 00:25   #9
201703131045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 32
Dot.: Reklamacja auta, zostałam oszukana!

Jeśli w umowie nie było przebiegu, to może w jakimś archiwum zostało ogłoszenie sprzedaży tego auta? To już jest oszustwo i na pewno warto powalczyć o swoje (daj znać!).


Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
W Polsce używane auta są drogie i nie ważne, że te zardzewiały rupieć, ale ważne, że przebieg ma niski XD Nie wiem - takie społeczeństwo i tyle ;p
Nie. W Polsce używane auta są tanie, bo wszyscy chcą kupić okazję, nikt nie chce przepłacać, dlatego handlarze tworzą je - biorą złom, sprzedają jako cud, w cenie pomiędzy Na "zachodzie" auto w dobrym stanie (stanie, to nie znaczy o niskim przebiegu) swoje kosztuje. Niestety teraz wszędzie bywają "okazje" - kiedyś znałem uczciwego handlarza (taki rodzynek), którzy nie sprowadzają aut z Włoch, czy Francji, bo nie chciał mieć później problemów (często utrzymywał kontakt z osobami, którym sprzedały auto lub tymi, które go polecały), a tam nie tylko ze stanem fizycznym, ale przede wszystkim prawnym bywają niezłe "jaja" - choć obecnie i w "solidnych rfnowskich Niemczech" potrafią.
201703131045 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-25 01:25:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.