na co zmienic yasminelle?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-16, 13:25   #1
dornie
Raczkowanie
 
Avatar dornie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 149

na co zmienic yasminelle??


Witam mam pytanie jakie tabletki byscie poradzily mi zamiast yasminelle? wiem ze napiszecie mi ze to ginekolog dobiera tabletki ale moj sie zawsze pyta czy mam jakies konkretne na oku (bynajmniej tak sie pytal jak przepisywal mi te).Niemam z yasminelle wiekszych problemow jedyne co to brak ochoty na sex i cena nie musza byc jakies masakrycznie tanie ale kazde 5 zl sie liczy.Boje sie jedynie ze po innych przytyje a po tych nie przytylam.Ogolnie niemam zednych problemow zdrowotnych zeby miec jakies ograniczenia jesli chodzi o tabsy dlatego pytam.

p.s nie znalazlam zadnego takiego watku w szukajce
dornie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 13:32   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez dornie Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie jakie tabletki byscie poradzily mi zamiast yasminelle? wiem ze napiszecie mi ze to ginekolog dobiera tabletki ale moj sie zawsze pyta czy mam jakies konkretne na oku (bynajmniej tak sie pytal jak przepisywal mi te).Niemam z yasminelle wiekszych problemow jedyne co to brak ochoty na sex i cena nie musza byc jakies masakrycznie tanie ale kazde 5 zl sie liczy.Boje sie jedynie ze po innych przytyje a po tych nie przytylam.Ogolnie niemam zednych problemow zdrowotnych zeby miec jakies ograniczenia jesli chodzi o tabsy dlatego pytam.

p.s nie znalazlam zadnego takiego watku w szukajce


Jak już wiesz, tabletki dobiera ginekolog. A takiego który pyta jakie sobie życzę zmieniłabym na innego.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 14:14   #3
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: na co zmienic yasminelle??

popieram wypowiedź Emi, w końcu to lekarz dobiera a nie ty. ; )

jezeli żal ci na kasie, powiedz to lekarzowi. jest np. Rigevidon za 6zl czy jakies inne nawet za 3zł. sama brałam trochę czasu Rigevidon, ale ma tez swoje minusy - większe prawdopodobieństwo przybrania wagi (chce się po nich więcej jeść).
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 14:24   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Jak już wiesz, tabletki dobiera ginekolog. A takiego który pyta jakie sobie życzę zmieniłabym na innego.
nic dodać nic ująć
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:03   #5
dornie
Raczkowanie
 
Avatar dornie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 149
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Jak już wiesz, tabletki dobiera ginekolog. A takiego który pyta jakie sobie życzę zmieniłabym na innego.
znaczy moze zle to troche ujełam..na poprzedniej wizycie pytał sie tylko czy mam jakieś na oku powiedzialam mu ze nie zabardzo sie znam slyszalam o yasmin i yasminelle a ona powiedzial wtedy ze bardziej poleca yasminelle wiec ze tak powiem ja dalam mu tak jakby wariant i przypuszaczam ze jak teraz pujde na wizyte to tez bedzie chcial uslyszec jakie mam na oku "cenowo" a on z tych dobierze do mnie....tak sobie moj ginekolog to rozpracowuje a opinie w miescie ma najplepsz/a ale tez jest najdroższy.... wiecie sa rozni ludzie.
dornie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:46   #6
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez dornie Pokaż wiadomość
znaczy moze zle to troche ujełam..na poprzedniej wizycie pytał sie tylko czy mam jakieś na oku powiedzialam mu ze nie zabardzo sie znam slyszalam o yasmin i yasminelle a ona powiedzial wtedy ze bardziej poleca yasminelle wiec ze tak powiem ja dalam mu tak jakby wariant i przypuszaczam ze jak teraz pujde na wizyte to tez bedzie chcial uslyszec jakie mam na oku "cenowo" a on z tych dobierze do mnie....tak sobie moj ginekolog to rozpracowuje a opinie w miescie ma najplepsz/a ale tez jest najdroższy.... wiecie sa rozni ludzie.

to że najdroższy nie znaczy, że najlepszy.

tabletki dobiera lekarz, jeśli Twój daje Ci wariant wyboru to z niego żaden lekarz.

mnie lekarz zapytał czy chce Regulon czy Marvelon [bodajże] bo ten sam skład a inna cena. i tylko takie wyliczanki może Ci sugerowac.

jak do niego pójdziesz to nie odpowiadaj, tylko powiedz, że zalezy Ci na takich, które będą odpowiednie dla Twojego organizmu.
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:58   #7
zalamana strasznie
Raczkowanie
 
Avatar zalamana strasznie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 121
Dot.: na co zmienic yasminelle??

witam mam wlasnie problem co do tych tabletek.... biore je juz 7 dzien... zawsze mialam 7 dni@ i te ostatnie 2 dni znikome a teraz mam 7 dzien i jednak nadal mam @ i kolor czerwony ( a nie jak na koncówke brunatny) i czyzby to byly plamienia spowodowane tymi hormonami?! i coo beda mi sie utrzymywały nawet przez 3 miesiace??!! (tak czytałam;/) to co przez 3 miesiace zero współżycia;/ i niby te tabletki sa takie wspniiałe!!;/ WRrrrr;/ (
__________________
zalamana strasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 16:18   #8
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez zalamana strasznie Pokaż wiadomość
witam mam wlasnie problem co do tych tabletek.... biore je juz 7 dzien... zawsze mialam 7 dni@ i te ostatnie 2 dni znikome a teraz mam 7 dzien i jednak nadal mam @ i kolor czerwony ( a nie jak na koncówke brunatny) i czyzby to byly plamienia spowodowane tymi hormonami?! i coo beda mi sie utrzymywały nawet przez 3 miesiace??!! (tak czytałam;/) to co przez 3 miesiace zero współżycia;/ i niby te tabletki sa takie wspniiałe!!;/ WRrrrr;/ (
Może troszkę się przedłużło krwawienie, bez paniki.
A poza tym... jesli to drobne krwawienie to czemu nie możesz uprawiac seksu?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:26   #9
zalamana strasznie
Raczkowanie
 
Avatar zalamana strasznie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 121
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Może troszkę się przedłużło krwawienie, bez paniki.
A poza tym... jesli to drobne krwawienie to czemu nie możesz uprawiac seksu?
watpei ze to przedłuzenie bo krew jest czerwona a nie jak na koncówke brunatna tak krwi na wkładce jest nie duzo ale jak sie podcieram to jest dość sporo i potem przez pare chwil ,,leci ze " mnie ;/ to jak współżyc nie lubie barać sie w takim czyms :/ myslalam ze jak zcazne zarzywac tabletki bedzie ok i seks bedize inny a tu same problemy;/

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez zalamana strasznie Pokaż wiadomość
watpei ze to przedłuzenie bo krew jest czerwona a nie jak na koncówke brunatna tak krwi na wkładce jest nie duzo ale jak sie podcieram to jest dość sporo i potem przez pare chwil ,,leci ze " mnie ;/ to jak współżyc nie lubie barać sie w takim czyms :/ myslalam ze jak zcazne zarzywac tabletki bedzie ok i seks bedize inny a tu same problemy;/
a jesli bede plamic przez caly miesiac ( czasami dość znacznie;/) to co mam isc zmeinic tabletki czy tez jesetm osoba która nie moze przjmowac tabletek??!!
__________________
zalamana strasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:45   #10
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Plamienie przy pierwszym opakowaniu jest normalne :P:P i ginekolog powinna Ci to powiedziec przy przepisywaniu moze sie utrzymywac do 3 opakowan , mnie krwawienie mineło po 15 dniach kwestia organizmu..
Jeśli masz ochote na seks to mozesz potem wziąść prysznic ja sie nie ograniczam.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:45   #11
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez zalamana strasznie Pokaż wiadomość
watpei ze to przedłuzenie bo krew jest czerwona a nie jak na koncówke brunatna tak krwi na wkładce jest nie duzo ale jak sie podcieram to jest dość sporo i potem przez pare chwil ,,leci ze " mnie ;/ to jak współżyc nie lubie barać sie w takim czyms :/ myslalam ze jak zcazne zarzywac tabletki bedzie ok i seks bedize inny a tu same problemy;/

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------


a jesli bede plamic przez caly miesiac ( czasami dość znacznie;/) to co mam isc zmeinic tabletki czy tez jesetm osoba która nie moze przjmowac tabletek??!!
Przez pierwsze 3 miesiace plamienia sa normalne i trzeba to po prostu przetrzymac. Zajrzyj do ulotki.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 16:48   #12
zalamana strasznie
Raczkowanie
 
Avatar zalamana strasznie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 121
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Przez pierwsze 3 miesiace plamienia sa normalne i trzeba to po prostu przetrzymac. Zajrzyj do ulotki.
tak lekarz poinformował mnie o fakcie krwawienia w ulotce nie pisze ile moza trwac tylko ze moze sie pojawić... seks w czasie krwawienia ODPADA;/ nie lubie bawić sie w takie ,,cos" no mam tylko nadzieje ze to krwawienie nie bedzie przez 3 miesiace;/!!!!! ;/ ( a myślałąm ze tabletki sa takieee fajne... )
__________________
zalamana strasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:00   #13
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez zalamana strasznie Pokaż wiadomość
tak lekarz poinformował mnie o fakcie krwawienia w ulotce nie pisze ile moza trwac tylko ze moze sie pojawić... seks w czasie krwawienia ODPADA;/ nie lubie bawić sie w takie ,,cos" no mam tylko nadzieje ze to krwawienie nie bedzie przez 3 miesiace;/!!!!! ;/ ( a myślałąm ze tabletki sa takieee fajne... )
Bo są fajne. Przy każdych lekach mogą byc skutki ubnoczne a przy tabletkach organizm musi się przyzwyczaic po prostu.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:08   #14
zalamana strasznie
Raczkowanie
 
Avatar zalamana strasznie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 121
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Bo są fajne. Przy każdych lekach mogą byc skutki ubnoczne a przy tabletkach organizm musi się przyzwyczaic po prostu.
w najgorszym wypadku 3 miesiace bez współzycia
__________________
zalamana strasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:50   #15
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez zalamana strasznie Pokaż wiadomość
w najgorszym wypadku 3 miesiace bez współzycia

nie panikuj, mi przy pierwszym opakowaniu się przedłużyło [zazwyczaj 4-5] a trwało chyba z 8..

zobaczysz jak później będzie fajnie o ile nie dopadną Cie inne skutki uboczne :P
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:13   #16
zalamana strasznie
Raczkowanie
 
Avatar zalamana strasznie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 121
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
nie panikuj, mi przy pierwszym opakowaniu się przedłużyło [zazwyczaj 4-5] a trwało chyba z 8..

zobaczysz jak później będzie fajnie o ile nie dopadną Cie inne skutki uboczne :P
nie mysle o innych skutach... bo na razie brak ale o tym krwawieniu kurcze mial ktos krwawienie przy braniu tabletek przez całe 3 miesiace??
__________________
zalamana strasznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:18   #17
dornie
Raczkowanie
 
Avatar dornie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 149
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
to że najdroższy nie znaczy, że najlepszy.

tabletki dobiera lekarz, jeśli Twój daje Ci wariant wyboru to z niego żaden lekarz.

mnie lekarz zapytał czy chce Regulon czy Marvelon [bodajże] bo ten sam skład a inna cena. i tylko takie wyliczanki może Ci sugerowac.

jak do niego pójdziesz to nie odpowiadaj, tylko powiedz, że zalezy Ci na takich, które będą odpowiednie dla Twojego organizmu.
a sa może jakieś tabletki co składem przypominają yasminelle a sa tańsze.tak jak w twoim przypadku??
dornie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:25   #18
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez dornie Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie jakie tabletki byscie poradzily mi zamiast yasminelle? wiem ze napiszecie mi ze to ginekolog dobiera tabletki ale moj sie zawsze pyta czy mam jakies konkretne na oku (bynajmniej tak sie pytal jak przepisywal mi te).Niemam z yasminelle wiekszych problemow jedyne co to brak ochoty na sex i cena nie musza byc jakies masakrycznie tanie ale kazde 5 zl sie liczy.Boje sie jedynie ze po innych przytyje a po tych nie przytylam.Ogolnie niemam zednych problemow zdrowotnych zeby miec jakies ograniczenia jesli chodzi o tabsy dlatego pytam.

p.s nie znalazlam zadnego takiego watku w szukajce

Powiedz lekarzowi ze chcesz zmienic na tansze troszke i ze po tych ci spadlo libido powinien zaproponowac ci inne o podobnym skladzie. Jak masz takiego lekarza co nie patrzy na sklad ilosci hormonow tylko dzis chcesz Yasminelle jutro Cilest innego dnia Diane35 a on ci przepisuje jakie tylko chcesz to ty zmien tego lekarza bo co to za lekarz jak nawet nie udaje ze umie przepisac tabletki. Kazda pacjentka powinna byc traktowana indywidualnie!!!!! fak ze lekarze tera zjak szaleni przepisuja tabletki nowej generacji, ktore sa drozsze i powoduja mniej skutkow ubocznych ale wiedza ze na lisce dostepnych w poslce lekow antykoncepcyjnych jest ich o wiele wiele wiecej.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:37   #19
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Jak już wiesz, tabletki dobiera ginekolog. A takiego który pyta jakie sobie życzę zmieniłabym na innego.

a mi się wydaje, że to jednak przesad z tym pisaniem ciągle, że tabletek się nie poleca, bo to lekarz decyduje

bo w praktyce ginekolodzy z tego co słyszałam w dużej większości przepisują tabletki tylko po przeprowadzeniu standardowego wywiadu i badania ginekologicznego

mi pierwsze tabletki zapisano bez żadnych szczególnych badań, nawet chyba wywiadu żadnego specjalnego nie było, to był Cilest

kilka miesięcy później widziałam w gabinecie mojej ówczesnej lekarki pana przedstawiciela handlowego z reklamówką z napisem Cilest, pełną giftów
więc się domyśliłam dlaczego właśnie Cilest dostałam takie są realia

potem przez następne kilka lat odwiedziłam jeszcze kilku ginekologów, pytali się jaki biorę tabletki i czy jestem zadowolona, wystarczyło, że powiedziałam, że dobrze się po Cileście czuję, nie tyję.

Spotykam się też z takim stwierdzeniem, że ginekolog mówi, teraz zapiszę pani takie tabletki jak się będzie pani źle czuć to zmienimy.

Więc ciekawi mnie co jest złego, że ktoś się zapyta na forum innych kobiet jakie mają skutki uboczne brania jakiś tabletek???
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 19:02   #20
dornie
Raczkowanie
 
Avatar dornie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 149
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
a mi się wydaje, że to jednak przesad z tym pisaniem ciągle, że tabletek się nie poleca, bo to lekarz decyduje

bo w praktyce ginekolodzy z tego co słyszałam w dużej większości przepisują tabletki tylko po przeprowadzeniu standardowego wywiadu i badania ginekologicznego

mi pierwsze tabletki zapisano bez żadnych szczególnych badań, nawet chyba wywiadu żadnego specjalnego nie było, to był Cilest

kilka miesięcy później widziałam w gabinecie mojej ówczesnej lekarki pana przedstawiciela handlowego z reklamówką z napisem Cilest, pełną giftów
więc się domyśliłam dlaczego właśnie Cilest dostałam takie są realia

potem przez następne kilka lat odwiedziłam jeszcze kilku ginekologów, pytali się jaki biorę tabletki i czy jestem zadowolona, wystarczyło, że powiedziałam, że dobrze się po Cileście czuję, nie tyję.

Spotykam się też z takim stwierdzeniem, że ginekolog mówi, teraz zapiszę pani takie tabletki jak się będzie pani źle czuć to zmienimy.

Więc ciekawi mnie co jest złego, że ktoś się zapyta na forum innych kobiet jakie mają skutki uboczne brania jakiś tabletek???
a mój mial fartuszek z yasminelle a czytałam też tutaj na wizażu wątek gdzie pisała dziewczyna ze w angli i innych krajach niema czegoś tkiego jak badanie przed przepisaniem tabletek że tylko w polsce tak ludzie świrują co do tego że trzeba być przebadanym...co prawda mi zajrzal gdzie miał zajrzeć i stwierdził tylko ze niema przeciwwskazan do brania tabletek (bo te yasminelle sa moimi pierwszymi). I potem siadł za biórko zapytał mnie czy wiem jak sie przymuje tabletki powiedziałam ze wiem ,zapytał czy mam jakieś konkretne na mysli i tyle. ...
dornie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 20:02   #21
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez dornie Pokaż wiadomość
a mój mial fartuszek z yasminelle a czytałam też tutaj na wizażu wątek gdzie pisała dziewczyna ze w angli i innych krajach niema czegoś tkiego jak badanie przed przepisaniem tabletek że tylko w polsce tak ludzie świrują co do tego że trzeba być przebadanym...co prawda mi zajrzal gdzie miał zajrzeć i stwierdził tylko ze niema przeciwwskazan do brania tabletek (bo te yasminelle sa moimi pierwszymi). I potem siadł za biórko zapytał mnie czy wiem jak sie przymuje tabletki powiedziałam ze wiem ,zapytał czy mam jakieś konkretne na mysli i tyle. ...

u nas też chyba nie ma, bo ani ja ani żadna z moich koleżanek nie miała jakiegoś specjalnego badania przed przepisaniem tabletek

to tutaj na forum pierwszy raz przeczytałam o badaniu hormonów przed tabsami itp, ale także tutaj jedna z wizażanek, z treści postu stwierdziłam, że chyba jest lekarzem napisała, że coś takiego jak badanie hormonów jest nie potrzebne i uzasadniła to ale już nie pamiętam gdzie to pisała


a tabletki chcesz zmienić ze względu na libido czy cenę??
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-09-16 o 20:04
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 20:47   #22
dornie
Raczkowanie
 
Avatar dornie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 149
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
u nas też chyba nie ma, bo ani ja ani żadna z moich koleżanek nie miała jakiegoś specjalnego badania przed przepisaniem tabletek

to tutaj na forum pierwszy raz przeczytałam o badaniu hormonów przed tabsami itp, ale także tutaj jedna z wizażanek, z treści postu stwierdziłam, że chyba jest lekarzem napisała, że coś takiego jak badanie hormonów jest nie potrzebne i uzasadniła to ale już nie pamiętam gdzie to pisała


a tabletki chcesz zmienić ze względu na libido czy cenę??

bardziej ze wzgledu na lipido..cena jest wysoka ale uwazam ze moje zdrowie i figura jest warta tej ceny.....
dornie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 21:43   #23
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: na co zmienic yasminelle??

http://www.antykoncepcja.pl/index.ph...ntykoncepcyjne

tu masz dostepne w Polsce srodki antykoncepcyjne, jednak nie ma tu kilku najnowszych tak mi sie wydaje. Ale mozesz zobaczyc jakie inne tabletki maja podobny sklad lub moze taki sam

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
u nas też chyba nie ma, bo ani ja ani żadna z moich koleżanek nie miała jakiegoś specjalnego badania przed przepisaniem tabletek

to tutaj na forum pierwszy raz przeczytałam o badaniu hormonów przed tabsami itp, ale także tutaj jedna z wizażanek, z treści postu stwierdziłam, że chyba jest lekarzem napisała, że coś takiego jak badanie hormonów jest nie potrzebne i uzasadniła to ale już nie pamiętam gdzie to pisała


a tabletki chcesz zmienić ze względu na libido czy cenę??



Owszem do rozpoczecia antykoncepcji hormonalnej nie sa potrzebne badania, jesli w wywiadzie nie bylo czegos niepokojacego. Nawet na ulotce tabletek jest napisane ze nie potzrebne sa badania. Jednak gdy juz sie zazywa tabletki warto zrobic badania czy z watroba jest wszystko ok, a jesli chodzi o poziom hormonow w organizmie mysle ze badania sa dobra dlatego by dawka hormonow w organizmie nie byla za mala lub za duza i skutecznosc zachowana. Alenie jest to konieczne, u kobiet ktore maja podwyzszony testosteron widac to golym okiem (owlosienie, przetluszczajaca sie cera, figura chlopczycy)

A tak jest ze kazda kobieta jest inna i kazdej pasuje co innego , mialam 4 kolezanki zazywajace cilest, jedna czula sie swietnie, inna bolala ciagle glowa, ina miala kplamienia w czasie cyklu nawet jak brala z 7 miesiecy tabsy i u kazdej z nich tolerancja na tabletki postepowala inaczej.

Ja biore Yasmin i niestety nie mam porownania z kolezankami, bo zadna zmoich kolezanek ich nie bierze, ale ja czuje si en arazie ok , a libido mam w bardzo dobrej formie
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:45   #24
dornie
Raczkowanie
 
Avatar dornie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 149
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
http://www.antykoncepcja.pl/index.ph...ntykoncepcyjne

tu masz dostepne w Polsce srodki antykoncepcyjne, jednak nie ma tu kilku najnowszych tak mi sie wydaje. Ale mozesz zobaczyc jakie inne tabletki maja podobny sklad lub moze taki sam

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------






Owszem do rozpoczecia antykoncepcji hormonalnej nie sa potrzebne badania, jesli w wywiadzie nie bylo czegos niepokojacego. Nawet na ulotce tabletek jest napisane ze nie potzrebne sa badania. Jednak gdy juz sie zazywa tabletki warto zrobic badania czy z watroba jest wszystko ok, a jesli chodzi o poziom hormonow w organizmie mysle ze badania sa dobra dlatego by dawka hormonow w organizmie nie byla za mala lub za duza i skutecznosc zachowana. Alenie jest to konieczne, u kobiet ktore maja podwyzszony testosteron widac to golym okiem (owlosienie, przetluszczajaca sie cera, figura chlopczycy)

A tak jest ze kazda kobieta jest inna i kazdej pasuje co innego , mialam 4 kolezanki zazywajace cilest, jedna czula sie swietnie, inna bolala ciagle glowa, ina miala kplamienia w czasie cyklu nawet jak brala z 7 miesiecy tabsy i u kazdej z nich tolerancja na tabletki postepowala inaczej.

Ja biore Yasmin i niestety nie mam porownania z kolezankami, bo zadna zmoich kolezanek ich nie bierze, ale ja czuje si en arazie ok , a libido mam w bardzo dobrej formie

aha wielkie dzieki ....może jeszcze któraś wizażanka bierze tabsy po których niema zadnych skutkow ubocznych??
dornie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 18:32   #25
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: na co zmienic yasminelle??

jak mialam z 16 lat i 7 miesiecy siostra polecila mi udac sie do lekarza po tabsy, bo wiedziala ze mam chlopaka. powiedziala ze sa takie tanie za 10 zl. i wtedy ginekologa poprosilam. diane 35. po jakims czasie libido mi zjechalo do zera.nie mialam nawet ochoty na seks po filmie porno (po czym robie sie mokra i tylko szukam okazji i miejsca do seksu a faceta moglabym gwalcic )
potem odstawilam. za 3 miesiace udalam sie do lekarza - zmienili go. dostalam cilest, 1 op. zadnej poprawy, potem 1 op yasmin - tak samo.

zalozylam spirale. zmienilam facetow. takze nie bylo problemu z libidem. gdy sciagnelam spirale poszlam do ponownie do lekarki - chciala mi wcisnac yasminelle. zapytana o cene - ok 35 zl. powiedzialam za duzo i poprosilam o tansze. i dostalam recepte na 6 opakowan kontraceptu (polowe tanszy) przyjelam 3-4 opakowania ale nie bylo sensu go przyjmowac bo bylam nerwowa i po co go bralam jak sie praktycznie nie kochalam z facetem?

i chyba mi pigulki nie beda sluzyly.

chyba tak bywa juz ze jedna beda zachwycone z libida, a drugie nie.


jesli chodzi o tycie, to jestem akurat osoba ktora ma sredniej jakosci geny (ze sie tak wyraze) i moge chyba powiedziec ze mam tendencje do tycia ale tak koszmarnie nie wygladam, moja kolezanka przy moim wzroscie wazy nie cale 50 kg i mowi ze moje jesc mnostwo rzeczy typu fast foody, slodycze ale nie przytyje

i jesli chodzi o badania. to ja z poczatku nie wiedzialam o nich (tzn wtedy kiedy mialam te 17 lat) dopiero po pol roku od brania tabsow wycztalam o probach watrobowych i cytologi. poprosilam o nie a dr powiedziala ze proby watrobowe nie sa mi potrzebne, cytologie zrobila - tylko dlaczego wczesniej nie wspomniala o niej?

ale nie nalezy tak bezgranicznie ufac lekarzowi. moja dr- ta I co przepisywala diane35 powiedziala ze moge najwyzej 2 lampki wina wypic (mialam wesele wiec pytalam o alkohol)

ta II co przepisala reszte pigsow i zalozyla spirale powiedziala po pewnych pigsach ze antykoncepcje bede miala od 7 tabletki (bo bralam ja w 5 dc) ale nie wziela pod uwage tego ze 1 antybiotyk koliduje z nimi i dopiero bym miala skutecznosc gdzies w polowie opakowania
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 18:48   #26
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Może novynette? Dużo młodych dziewczyn je bierze, są raczej delikatne, jak dorwiez dobrą aptekę to i 23 złote zapłacisz...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 17:58   #27
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: na co zmienic yasminelle??

Cytat:
Napisane przez dornie Pokaż wiadomość
bardziej ze wzgledu na lipido..cena jest wysoka ale uwazam ze moje zdrowie i figura jest warta tej ceny.....

no ja miałam ten sam problem z tabletkami, więc chwilowo je odstawiłam

w moim mieszkaniu studenckim na 4 mieszkające tam dziewczyny tylko jedna nie narzekała na brak libido po tabsach (a każda z nas brała inne)

ale jak powiedziała mojemu gin o braku libido to mi zaproponował jakieś tabletki, które ponoć go nie obniżają, ale zapomniałam ich nazwy

zapytaj swojego gin

dziewczyny chwalą sobie Nuva Ring, ponoć nawet podnosi poziom libido ja stosowałam go tylko 2 miesiące więc nie miałam okazji się przekonać
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.