Septum piercing - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-28, 18:05   #1
Quana
Przyczajenie
 
Avatar Quana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Cool

Piercing KATOWICE?


Witam

Poszukuję dobrego, sprawdzonego studia piercingu w Katowicach, najlepiej takiego, gdzie nie trzeba przychodzić z rodzicem, a wystarczy zgoda na kartce. Mam 15 lat i od ponad roku marzę o kolczyku w nosie (septum), w maju mam urodziny i chciałabym sobie zafundować właśnie coś takiego. Tyle, że moi rodzice się nie zgadzają i chcę zrobić bez ich wiedzy Dlatego właśnie zależy mi, żeby nie trzeba było przychodzić z rodzicem Znacie jakieś dobre studio w Katowicach?

Pozdrawiam
Quana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:32   #2
Quana
Przyczajenie
 
Avatar Quana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Septum piercing

Hej

Zamierzam w najbliższym czasie przekłuć sobie przegrodę nosową, ponieważ o tym kolczyku marzę już od dłuższego czasu. I w związku z tym, mam co do septuma kilka pytań. Proszę o odpowiedzi tylko osoby, które takowego kolczyka mają/miały

1. Jak bardzo boli to przekłucie?
Wiem, że ból to sprawa indywidualna i każdy ma inny próg bólu, ale ogólnie jest porównywalny np. do przebicia ucha, czy boli bardziej?

2. Ile mm wenflonem przebić septum?
Moja koleżanka przebijała 1,4mm, ale kiedy próbowała włożyć kolczyk 1,2mm to jej nie wchodził Więc może lepiej przebić 1,7mm? Czy wtedy bardziej boli?

3. Z jakiego materiału nosić kolczyk zaraz po przekłuciu?
Prawdopodobnie będę robić w salonie, i tam na pewno włożą mi odpowiedni, ale jeśli jednak robiłabym sama, to jakiego kolczyka użyć do świeżego przekłucia?

4. Po jakim czasie mogę zmienić kolczyk na inny?

5. Jaki kształt kolczyka jest najlepszy na początek?
Myślałam nad sztangą, której nie widać lub bananem. Wiem, że na okres gojenia najlepiej wybrać taki, który będzie jak najmniej przeszkadzał, więc na pewno nie podkowa, ale lepiej wybrać banana czy sztangę?

6. Jak pielęgnować przekłucie?
To też na pewno doradzą mi w salonie, ale tak jak wyżej już pisałam, jeśli zdecyduję się na samodzielne przebijanie, to jak pielęgnować przekłucie przez okres gojenia?


Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Quana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:53   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Prawdopodobnie będę robić w salonie, i tam na pewno włożą mi odpowiedni, ale jeśli jednak robiłabym sama, to jakiego kolczyka użyć do świeżego przekłucia?
Prawdopodobnie? Serio, uważasz że to jest takie hop siup jak z uchem? Powodzenia życzę jeśli się wda jakaś ropa/ zakażenie lub przebijesz nie tak jak trzeba.
Ale co ja tam wiem...
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 21:27   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie? Serio, uważasz że to jest takie hop siup jak z uchem? Powodzenia życzę jeśli się wda jakaś ropa/ zakażenie lub przebijesz nie tak jak trzeba.
Ale co ja tam wiem...
I ja też życzę powodzenia. Samodzielne przebijanie nosa jest bardzo mądre i odpowiedzialne
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 08:25   #5
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Septum piercing

W salonie piercingu nie zgodzą się jeżeli nie masz 18 lat lub właśnie zgody rodziców, ale nie wiem czy zgoda nie obowiązuje dopiero od 16 roku życia (ale tu się mogę mylić). Poczekaj lepiej jeszcze te 3 lata, może już ci się do tego czasu odwidzi? Na pewno nie rób sama albo u kosmetyczki, bo to najgorsze, co możesz zrobić!

Polecam wejście na kanał Red Lipstick Monster na youtube. Ta dziewczyna ma tam całą serię o piercingu. O tym gdzie przebijać, na co zwracać uwagę, czego robić nie wolno itd.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2014-04-29 o 08:28
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 14:35   #6
Quana
Przyczajenie
 
Avatar Quana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie? Serio, uważasz że to jest takie hop siup jak z uchem? Powodzenia życzę jeśli się wda jakaś ropa/ zakażenie lub przebijesz nie tak jak trzeba.
Ale co ja tam wiem...
Przecież wątek jest głównie o tym, że poszukuję sprawdzonego studia piercingu, więc o co Ci chodzi? Nie pouczaj mnie, mnóstwo moich koleżanek przebijało samodzielnie i nic im nie było.. Mówię, że boję się sama, dlatego pytam o studio piercingu. Czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam
Quana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 14:38   #7
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Septum piercing

Zgoda często musi być podpisana przez rodzica na miejscu, może być wymagane okazanie dowodu osobistego (ale mogę się mylić). Podrabianie podpisu jest głupim pomysłem, i tak się wyda prędzej czy później, a nieprzyjemności dla Ciebie i ewentualnie salonu mnóstwo.
Oczywiście są miejsca, gdzie zgoda nie jest wymagana, ale w parze z maksymalizacją zysków może też iść marna jakość zabiegu. A potem masa nieprzyjemności, źle się goi, źle przekłute itd.
Pomysłu samodzielnego przekłuwania nie skomentuję, bo trzeba chyba na głowę upaść.

Edytowane przez allmode
Czas edycji: 2014-04-29 o 14:40
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 15:55   #8
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez Quana Pokaż wiadomość
Przecież wątek jest głównie o tym, że poszukuję sprawdzonego studia piercingu, więc o co Ci chodzi? Nie pouczaj mnie, mnóstwo moich koleżanek przebijało samodzielnie i nic im nie było.. Mówię, że boję się sama, dlatego pytam o studio piercingu. Czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam
Prawdopodobnie to nie jest na pewno tak gwoli ścisłości Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że twoim koleżankom które przebijały sobie same nic nie było i nie jest nie znaczy że i tobie nic nie będzie.
I nie pouczam bo aniś ty moja córka ani jakakolwiek znajoma żebym ci takie pomysły chciał wybić z głowy tylko napisałem że samemu przebijać to głupota nad głupotami i żebyś tylko później nie przyłaźiła tutaj z płaczem bo ropa, spuchło, czerwone czy stracisz węch itp.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:51   #9
Quana
Przyczajenie
 
Avatar Quana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie to nie jest na pewno tak gwoli ścisłości Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że twoim koleżankom które przebijały sobie same nic nie było i nie jest nie znaczy że i tobie nic nie będzie.
I nie pouczam bo aniś ty moja córka ani jakakolwiek znajoma żebym ci takie pomysły chciał wybić z głowy tylko napisałem że samemu przebijać to głupota nad głupotami i żebyś tylko później nie przyłaźiła tutaj z płaczem bo ropa, spuchło, czerwone czy stracisz węch itp.
Tak STRACĘ WĘCH, oczywiście.

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez allmode Pokaż wiadomość
Zgoda często musi być podpisana przez rodzica na miejscu, może być wymagane okazanie dowodu osobistego (ale mogę się mylić). Podrabianie podpisu jest głupim pomysłem, i tak się wyda prędzej czy później, a nieprzyjemności dla Ciebie i ewentualnie salonu mnóstwo.
Oczywiście są miejsca, gdzie zgoda nie jest wymagana, ale w parze z maksymalizacją zysków może też iść marna jakość zabiegu. A potem masa nieprzyjemności, źle się goi, źle przekłute itd.
Pomysłu samodzielnego przekłuwania nie skomentuję, bo trzeba chyba na głowę upaść.
No to co mam zrobić Twoim zdaniem, jeśli nie mam ukończonych 18 lat a moi rodzice się nie zgadzają? Hm?
Quana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:54   #10
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez Quana Pokaż wiadomość


No to co mam zrobić Twoim zdaniem, jeśli nie mam ukończonych 18 lat a moi rodzice się nie zgadzają? Hm?
Poczekać, a nie zachowywać się jak dziecko?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 22:42   #11
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez Quana Pokaż wiadomość
1. Jak bardzo boli to przekłucie?
Wiem, że ból to sprawa indywidualna i każdy ma inny próg bólu, ale ogólnie jest porównywalny np. do przebicia ucha, czy boli bardziej?
Porównaj sobie grubość i budowę ucha a przegrody nosowej .

Cytat:
Napisane przez Quana Pokaż wiadomość
3. Z jakiego materiału nosić kolczyk zaraz po przekłuciu?
Powinien to być tytan.


Na resztę pytań powinien Ci odpowiedzieć piercer.
Wątpię, żeby ktoś renomowany podjął się kłucia u osoby niepełnoletniej, jeszcze bez obecności rodzica...

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Quana Pokaż wiadomość
Moja koleżanka przebijała 1,4mm, ale kiedy próbowała włożyć kolczyk 1,2mm to jej nie wchodził
Jest coś takiego jak średnica zewnętrzna i średnica wewnętrzna .
1,4 mm - zapewne biały wenflon, ale to jest podana ta zewnętrzna.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 07:18   #12
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Poczekać, a nie zachowywać się jak dziecko?
Zachowuje się jak dziecko, bo 15 latka to jest jeszcze dziecko. Ale ogólnie to popieram.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 16:19   #13
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez Quana Pokaż wiadomość
Przecież wątek jest głównie o tym, że poszukuję sprawdzonego studia piercingu, więc o co Ci chodzi? Nie pouczaj mnie, mnóstwo moich koleżanek przebijało samodzielnie i nic im nie było.. Mówię, że boję się sama, dlatego pytam o studio piercingu. Czytaj ze zrozumieniem. Pozdrawiam
A tak z ciekawosci to kolezanki zrobily sobie badania krwi, ze moga stwierdzic dokladnie, ze nic im nie jest? (; nie wszystkie syfy jakie mozna zlapac daja objawy od razu. I znaja dobrze anatomie, zeby w razie klucia nie trafic w naczynie krwionosne albo nerw?
Poczekaj jeszcze troche, chociaz do tej 16 i zrob kolczyka w porzadnym miejscu. Jak pokazesz rodzicom, ze Ci zalezy ale jestes na tyle dojrzala, zeby na to poczekac to moze nie trzeba bedzie robic tego bez ich wiedzy - teraz traktuja to pewnie jako glupia zachcianke.

Wysłane z mojego PMP5870C przy użyciu Tapatalka
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 18:16   #14
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Septum piercing

poza tym jesli rodzice sie nie zgadzaja to bedziesz musiala zrobic go tak głęboko/pod takim kątem, żeby nie było go widać. a to juz jest wyższa szkoła piercerskiej jazdy.
chyba, że przy rodzicach w masce będziesz chodzić.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 18:14   #15
Quana
Przyczajenie
 
Avatar Quana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
poza tym jesli rodzice sie nie zgadzaja to bedziesz musiala zrobic go tak głęboko/pod takim kątem, żeby nie było go widać. a to juz jest wyższa szkoła piercerskiej jazdy.
chyba, że przy rodzicach w masce będziesz chodzić.
Jest coś takiego jak sztanga, czyli kolczyk którego nie widać w nosie, tylko kiedy się go przechyli. Nie muszę wsadzać od razu podkowy, którą od razu się widzi
Quana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 07:58   #16
michal_k
Przyczajenie
 
Avatar michal_k
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez Quana Pokaż wiadomość
Jest coś takiego jak sztanga, czyli kolczyk którego nie widać w nosie, tylko kiedy się go przechyli. Nie muszę wsadzać od razu podkowy, którą od razu się widzi
Hmmm.... Ale jak już robisz sobie piercing , załóżmy ten kolczyk w nosie, to dlaczego chcesz, żeby nie byłoby go widać? Jaki jest wtedy sens kolczyka??
Według mnie robi się to po to, aby się wyróżnić z tłumu, coś udowodnić, pokazać, nabrać odwagi... A nie po to, żeby się z tym chować

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-19 o 10:39 Powód: link
michal_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 09:04   #17
Oleson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Septum piercing

No tak, ale jeżeli chcesz jakiś kolczyk a nie chcesz się nim chwalić, bo rodzice to w sumie można zrozumieć, bo jednak można sobie zrobić kolczyk dla własnej satysfakcji. Tylko z drugiej strony trudno mi sobie wyobrazić taką satysfakcję.
Oleson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 19:59   #18
Quana
Przyczajenie
 
Avatar Quana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Septum piercing

Cytat:
Napisane przez Oleson Pokaż wiadomość
No tak, ale jeżeli chcesz jakiś kolczyk a nie chcesz się nim chwalić, bo rodzice to w sumie można zrozumieć, bo jednak można sobie zrobić kolczyk dla własnej satysfakcji. Tylko z drugiej strony trudno mi sobie wyobrazić taką satysfakcję.
Mam już septum od dwóch miesięcy, wyprosiłam rodziców i przekłułam się w Rock'n'Roll Tattoo and Piercing Katowice Na razie mam założoną sztangę, żeby nie opóźniać procesu gojenia. Co do przekłucia to myślałam, że będzie gorzej, od dnia przekłucia nic nie boli, ranka ani kolczyk nie sprawiają żadnych problemów, nawet nie czuję że mam coś w nosie. Teraz tylko czekam, aż będę mogła zmienić na podkówkę!
Quana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 00:50   #19
xmichalegz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 7
Dot.: Piercing KATOWICE?

Jeśli szukasz studia w którym wykonają Ci septum bez zgody rodzica, to raczej nie będziesz go miała, bo za wykonanie kolczyka osobie niepełnoletniej bez zgody rodzica jest karalne. Jeśli chcesz to zrobić sama to kup zestaw w internecie, który kosztuje ok. 100zł czyli tyle ile kolczyk w studiu. Zestaw powinien zawierać: Kleszcze, kolczyk, płyn lub gazy nasączone środkiem do odkażenia miejsca przekłucia, gazy jałowe, wenflon, rękawiczki. Przed tym jak to zrobisz radzę obejrzeć kilka poradników jak i w którym miejscu to zrobić, bo możesz źle przebić.
xmichalegz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-22 01:50:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.