O co chodzi ? :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-27, 23:15   #1
Plastikowabiedronka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 6
Question

O co chodzi ? :/


Witam.
Biorę tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz w życiu. Zaczęłam je brać 8 sierpnia, na pierwszy dzień okresu. Na początku mało krwawilam, wiec zdecydowaliśmy z chłopakiem uprawiać seks, bez prezerwatywy i doszedł we mnie. Kolejne razy to już nie dochodził. Ale Jakoś tydzień po, może 16 znowu we mnie doszedł. Mniej więcej chodzi mi o to, czy są jakieś szanse ze jestem w ciąży.? Biorę tabletki zawsze regularnie o tej samej porze, nie wymiotowalam ani nie miałam biegunki.. tylko dosyć często biegam do łazienki, no i z 4 dni mnie okropnie brzuch bolał. Czy to wina tabletek? Czy przeziębilam sobie pęcherz? Czy jednak ciąża ?:/ okres powinnam mieć za 9 dni, i jutro mam ostatni dzień brania tabletek i 7 dniowa przerwa. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Plastikowabiedronka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 23:25   #2
tasik92
Raczkowanie
 
Avatar tasik92
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 272
Dot.: O co chodzi ? :/

radzę lecieć do ginekologa. u mnie przy podobnych objawach pojawiła się torbiel na jajniku
tasik92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 07:59   #3
marlen1366
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 845
Dot.: O co chodzi ? :/

Przeczytałaś ulotkę dołączoną do tabletek? Po ilu dniach stosowania ta metoda jest skuteczna? Chyba nie od razu od pierwszej tabletki? No chyba, że ja się nie znam. Poczekaj do krwawienia i się nie stresuj. Poczytaj jakie mogą być efekty uboczne stosowania. Kiedy stosowałam krążek antykoncepcyjny to też częściej chodziłam do toalety ale nic złego się nie działo, w ciąży też nie byłam. Bóle brzucha, krwawienia, ogólne słabe samopoczucie dość często na początku brania hormonów się zdarzają.
marlen1366 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 09:19   #4
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: O co chodzi ? :/

Cytat:
Napisane przez marlen1366 Pokaż wiadomość
Przeczytałaś ulotkę dołączoną do tabletek? Po ilu dniach stosowania ta metoda jest skuteczna? Chyba nie od razu od pierwszej tabletki? No chyba, że ja się nie znam. Poczekaj do krwawienia i się nie stresuj. Poczytaj jakie mogą być efekty uboczne stosowania. Kiedy stosowałam krążek antykoncepcyjny to też częściej chodziłam do toalety ale nic złego się nie działo, w ciąży też nie byłam. Bóle brzucha, krwawienia, ogólne słabe samopoczucie dość często na początku brania hormonów się zdarzają.
No nie znasz się. Tabletki są skuteczne od pierwszej, jeśli przyjmuje się je od pierwszego dnia krwawienia, tak, jak jest napisane w ulotce.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 09:24   #5
sweethome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 85
Dot.: O co chodzi ? :/

Cytat:
Napisane przez Plastikowabiedronka0 Pokaż wiadomość
Witam.
Biorę tabletki antykoncepcyjne pierwszy raz w życiu. Zaczęłam je brać 8 sierpnia, na pierwszy dzień okresu. Na początku mało krwawilam, wiec zdecydowaliśmy z chłopakiem uprawiać seks, bez prezerwatywy i doszedł we mnie. Kolejne razy to już nie dochodził. Ale Jakoś tydzień po, może 16 znowu we mnie doszedł. Mniej więcej chodzi mi o to, czy są jakieś szanse ze jestem w ciąży.? Biorę tabletki zawsze regularnie o tej samej porze, nie wymiotowalam ani nie miałam biegunki.. tylko dosyć często biegam do łazienki, no i z 4 dni mnie okropnie brzuch bolał. Czy to wina tabletek? Czy przeziębilam sobie pęcherz? Czy jednak ciąża ?:/ okres powinnam mieć za 9 dni, i jutro mam ostatni dzień brania tabletek i 7 dniowa przerwa. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Jeżeli przyjęłaś ją pierwszego dnia miesiączki i wcześniej miałaś w miarę regularne okresy to jesteś zabezpieczona od początku, czyli od pierwszego dnia brania tabletek.

Miesiączka powinna wystąpić w trakcie tej siedmiodniowej przerwy, także będzie wcześniej niż wypadałaby normalnie.

Co do Twoich objawów to trudno powiedzieć co to, jak nie przejdzie to trzeba będzie pójść do lekarza.
sweethome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 10:24:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.