Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:) - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-28, 22:40   #4261
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Gosiula, ja też się nie piszę na ponowne macierzyństwo! Mam Emkę i starczy! Dzisiaj panna obrzygała pół kuchni. Nawet do mojego obiadu Chodziłam głodna, ale stwierdziłam, że czas się trochę odchudzić i na dobre mi wyjdzie. Wcześniej zjadła owoce i danona, potem podjadała ryż no i pech chciał, że to ziarenko źle wpadło. Kurcze, dobrze, że nie trzeba było ją kąpać, bo udało mi się w porę ją odchylić.

A co do jedzenia, to my jemy tak:

godz. 9:30-10:00 zupa (podje też chlebka ode mnie)
12:00 butla 210 ml mleka z kleikiem ryżowym
15:00 owoce + danonek lub koktajl owocowy z jogurtem naturalnym
18:00 mleko 150 ml, ale nie zawsze tyle wejdzie
20:00 kasza 210 ml
23:30 mleko 120 ml
4:00- 5:00 mleko 120 ml

Tak to mniej więcej wygląda. W między czasie coś tam podje jeszcze, ale nadal stawia nacisk na mleko. No i taki układ musi być, bo inaczej nie idzie ustawić. Niestety, brak zębów bardzo utrudnia

Co do jedzenia samodzielnego... Jeszcze nie Emka jest chętna, ale większość ląduje na niej i dookoła. Jak coś mi spadnie z łyżeczki, to zaraz macza palce i mnie karmi Częstuje też psa. Mówi: 'Pola mass' No i ciągle 'tata, dzidzia, das, dada...' Gadać gada!

A z butami, to jeszcze pojęcia nie mam, jakie kupić. Na razie kupiłam jej czapkę owcę na Allegro i jeszcze jedną w Reserved Dziadkowie chcą kupić szalik do kompletu, bo ja już kolejnych 30 zł nie wypruję Jestem spłukana!
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 06:58   #4262
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Wiecie co my juz na nogach maly sie obudzil i tak sobie mysle ze wstaje bo jak mowicie pewnie glodny Nie ma czasu na jedzenie no bo po co tracic go na cos takiego.Wieczorem malo zje i takie sa skutki
Co do butow bartka to nie wiem ze takie ceny sa 1q50 zeta za buty szok powariowalui ci ludzie zeby takie butki w takiej cenie i to czasem na dwa miesiace no gora 4 haha


Gosiula ty sie nie martw jak bedzie czas to i bedzie u nas na watku ciezarowka i druga dzidzia haha ja sie zaoferowalam haha ale nie w tym roku


Wenezja zupke Emka je o 10 rano moze zamien jej te danonki o 15 na 10 a zupke o tej porze .Mi sie wydaje ze to troche dziwne mala co sie dopiero obudzi i tak jakby na sniadanie jadla obiadek a juz roczek ma i smialo takie dzieci mozna uczyc jedzenia o normalnych porach Ale jest to twoje dziecko i ty decydujesz co i jak


Ja chce spacccccccccccccccccccccc ccccccccccccccccccccccccc ccccccc
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 12:33   #4263
lucky blue rose
Raczkowanie
 
Avatar lucky blue rose
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 281
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Daria dzieki za podpowiedz z Allegro, chyba skorzystam...wybieram sie na bioderka to jeszcze zapytam ortopede co o tym mysli i na co zwrocic uwage.

Doridee
- jak zdrówko?

dziewczyny a ja chcialabym juz drugiegi bobasa córcie moj mezus jeszcze nie chce wiec czekam cierpliwie ale moze dlatego ze ciaze mialam wrecz cudna a Maks nie robi mi zadnych problemów .... podobno w drugim dziecku jest haczyk hahaha. no ale chcialabym juz slyszalam ze im mniejsza roznica tym lepiej... pewnie jednak poczekam jeszcze ok 2 lat zanim zajde w ciaze - jak pisalam maz chce poczekac a ja zaczelam teraz awans i 3 lata mam staz a pozniej egzamin. wiaze sie to ze spora podwyzka wiec mi zalezy... no ale jak cos sie przydarzy to sie nie pogniewam hahahhaa mysle ze wy tez zmienicie zdanie, nie Monka?? - pamietam ze ty tez chcialas, jak tam?? czytalam tez na czerwcowych, ciekawe ktora u nas pierwsza, pewnie Wenezja hahahaalbo Gosiula haha

Gosiula - Maks tez lubi parówki, lekarka powiedziala mi ze powienien je jesc czesto. ja kupuje cielece. albo berlinki. tylko chleba nie chce jesc, wyrzuca z talerza... mięsożerca hehe


tez mi się dziwne wydaje Wenezja ze Emka je zupe tak wczesnie... no ale moze tak lubi? mysle ze mimo braku zebow mozesz dawac jej cos do "rzucia" kiedys superniania mowila ze dziecko powinno sie uczyc rzucia mimo ze nie ma zebow. oczywiscie bez szalenstw ...

Monka - jakie imię maleństwa?? no i w ogole opowiadaj i fottki dawaj, juz mi teskno za takim maluchem haha

w ogole to od porodu tak wymiekam na widok dzieci a szczegolnie dzieciecej krzywdy ze szok. widze cos w tv i rycze od razu. w szkole tez mi zal tych dzieci - normalnie szok. Daria - masz tez tak? twoja praca chyba jest teraz jeszcze trudniejsza?

ale słonko ładne u nas, miłej soboty papapa
__________________
.....to jest moje Niebo, nie chcę mieć innego....
lucky blue rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 14:31   #4264
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Dziewczyny, potem napiszę więcej, ale teraz muszę na gwałt wiedzieć, co podajecie dzieciaczkom przeciwbólowego? Jakiś syrop, czopki? Ja mam jeszcze takie, które podaje się w 5 miesiącu. Nie wiem, czy dobra dawka...
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 14:46   #4265
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Wenezja ja podaje Nurofen w syropie, a jak gorączka to Calpol 125. Co sie dzieje??
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 15:05   #4266
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee, idzie nam pierwszy ząb! Ale niestety okupiony bólem Dziąsło nabrzmiałe krwią. Puściła dzisiaj pawia rano, bo chyba ją podrażniło. Odezwę się wieczorem
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 15:13   #4267
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Dziewczyny, podawałam jej później zupę, ale kompletnie nie chce. Często też potem zwracała. Odkąd dostaje rano, to nie ma problemów i ładnie zjada. Mam zamiar ją przestawić, ale muszę powolutku, bo nie ogarnę się od pawiami Na początek zamienię jej zupę z owocami i zobaczymy. Jedzenie i karmienie Emki doprowadza mnie do nerwicy. Jak tylko dostanę się do tej lekarki, to poinformuję ją co i jak. Może ona coś nam poradzi, jak z nią postępować itd.
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 16:37   #4268
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Wenezja to gratulacje, życzę jak najmniej bólu i pięknego ząbka Z tym zwracanie to masz przechlapane Skonsultuj to koniecznie.

Jeżeli chodzi o drugiego dzidziusia to na mnie nie liczcie Nie powiem, też z wielkim sentymentem patrzę na ciężarne kobiety i noworodki ale zdecydowanie na Ali poprzestanę

Kasia
niesamowity miałaś brzuch, pamiętam to zdjęcie z wątku z ciążowymi zdjęciami Robi wrażenie, mój był mikrusi

Lucky dziękuję, zdrówko powoli wraca ale jeszcze marnie, nie wychodzę na dwór Szkoda mi strasznie takiej pięknej pogody ale muszę się wykurować, Ala zresztą też.
Co do butków to odradzam kupowanie używanych nawet jak nie widać zniszczenia... Każda wkładka odkształca się do nóżki właściciela, a Wasze brzdące mogą mieć przez to zdeformowaną stopkę. Ortopeda na pewno Co to odradzi
Fajny artykuł o bucikach:
http://www.tik-tak.pl/a.1421.d.7.Jak...a_dziecka.html
Niestety póki co trzeba kupować buty co sezon czyli co jakieś 3 miesiące ale oboje z TŻ jesteśmy zdania, ze na butach oszczędzać nie będziemy O ile ciuszki mogę kupić używane, wyprać i nic sie nie stanie o tyle nieodpowiednie obuwie moze narobić szkody na całe życie... No to tyle ode mnie

Ala dopiero poszła na drzemkę Buntowała sie i strasznie płakała, nie wiem czemu Może brak spaceru tak ją wybił z rytmu???
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 09:57   #4269
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee,Wenezja jakie kupowałyście te spacerówki,coś mi sie przypomina,ze takie same wózeczki macie.
Ja wczoraj kupiłam spacerówke chicco ct.04.Mówie wam ten Hauck to jeden wielki bubel.
Ach tak to jest jak sie na coś na palę,potem dwa razy koszty ponoszę.
Kurcze Igor robi mi nocne pobudki z płaczem po 2-3 godziny i nie ma zamiaru spac tylko jęczy.Zębów nie widac więc juz nie wiem o co chodzi.
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 10:38   #4270
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Kasiu, wózek ma Doridee. Ja przymierzam się do jego kupna, ale na wiosnę. Jeszcze się przemęczę z Driverem przez zimę, bo będzie Emce cieplej. I to jest tylko ten jeden powód, dla którego jeszcze jest. Osobiście mam go serdecznie dosyć, bo niemiłosiernie jest już ciężki i ledwo skręca. Oby szybko minęła ta zima! A jak będzie lżejsza, to zmienię szybciej A co do brzuszków... Twój był naprawdę duuuży. Myślałam, że mój pobijał wszystkie, ale... nie Niestety, zdjęć w ciązy unikałam jak ognia i jest ich zaledwie kilka i to niewyraźnych

Doridee, z przeprowadzonej sądy wychodzi, że ta lekarka, do której idziemy, jest bardzo dobra. Chwalą ją, bo szczegółowo bada dzieci i robi to szybko. Nie ma kolejek. No ale prawda wyjdzie niedługo W każdym bądź razie, zamierzam wszystko donieść. O jedzeniu, a raczej pawianiu Emki, o cyrkach i podejrzeniach poprzedniej lekarki... Ciekawe co mi powie

Poza tym, ta noc minęła jako tako. Emka się nie darła, ale pakuję w nią od tygodnia ten syrop na uspokojenie i jakoś idzie, ale nie chwalę, bo się zacznie. Tfu, tfu...
Aaa... No i dzisiaj też pawia zaliczyliśmy, ale sądzę, że to tym razem zęby, bo długo był spokój. Czuję, jak łyżeczka zahacza o niego i wtedy jej mina kwaśnieje i trzas!
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 11:02   #4271
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Kasiu ja mam Chicco Ponee XS, chwale go sobie ale kółka mnie dobijają, nie daj boże wpadnie w dziurę to koniec, ciężko wyjechać A nasze chodniki pozotawiają duuużo do życzenia niestety Na okres jesienno - zimowy wróciłam do Implasta, ach jak ja go lubię Duże pompowane koła to jest to No i na pewno będzie Ali w nim cieplej Największą zaletą Chicco jest niewielka waga i gabaryty, łatwo go złożyć i przewieźć.

Wenezja oj, masz sie z tymi pawiami - współczuję bo jestem na tym punkcie przewrażliwiona, brrr Na szczęście Ala mi tego oszczędza

Dziś pięknie, bezwietrznie więc zaraz śmigamy na spacerek Ja też

aaa, napiszcie jakiej pasty do zębów używacie dla maluchów?? Ja mam miętową Colgate ale widzę, ze Ali nie smakuje Może lepsza będzie owocowa?? Jakie macie i polecacie?
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-30, 11:57   #4272
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee moje dzieci uzywaja pasty elmex.Jak dla mnie jest rewelacyjna i cena tez jest ok.W internecie jest droższa,a w sklepie jakies 8 zł
http://www.sklepsanus.pl/produkt-110...ml-apteka.html
Wenezja oby lekarka była dobra i zebys nie musiała sie martwic.
Ja tez mam tylko kilka zdjęć z okresu ciązy i całe szczęscie.
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 13:00   #4273
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Kasiu, jak tylko okaże się, że jest do bani i nie będę z niej zadowolona, to mam jeszcze namiar na jednego lekarza. Niestety, na drugim końcu miasta, no ale trudno. Jeśli i to nie wypali, wtedy będziemy chodziły prywatnie. Taki jest plan. Co z niego będzie, zobaczymy. Służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Gdybym nie poszła na badanie wzroku i bioder prywatnie, to bym czekała 3 miesiące... Teraz też już powinnam skontrolować Emce wzrok i znowu wywalę 80 zł Żyć nie umierać...

My też leziemy na spacer, ale później, bo mój bąk śpi
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 19:16   #4274
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Wenezja ja tez płaciłam za badanie bioder bo podobno nie mieli juz punktów czy czegos takiego.Tak szczerze to ja zastanawiam sie na co ida składki zdrowotne?
Opieka medyczna do bani ,a prywatnie trzeba full kasy wywalic ,bo po pierwszej wizycie z reguły nieczego konkretnego dowiedziec sie nie mozna.

Ja sama chodze do dentysty i gina prywatnie ,bo w moim mieście nie ma dobrych państwowych.
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 20:54   #4275
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Czesc Dziewczyny.

Kasia - rany, ale miałas owalajace brzucho w ciazy. Wielgachny. Ja podobnie jak Wenezja unikalam zdjec ciazowych. Mam tylko jedno.

Wenezja - ja podaje Zosi dalej Panadol w syropie dla dzieci. I podaje ok. 7ml - wedle wskazan na opakowaniu. Współczuję pawi, ale pewnie to wszystko "dzieki" idacym zebom. No i gratulacje tego pierwszego. Trzymam kciuki za trafny wybor lekarki.

Doridee - Zosia tez uzywa pasty do zebow Elmex dla dzieci.

Ruszylyscie temat drugiego dzidziusia i powiem szczerze, ze chcialabym miec teraz druge dziecko. Niestety, nie mam warunkow. Powiedzialam tz (bo on tez przygaduje odrugim bobasie), ze nastepne niestety dopiero jak bedziemy mieli widoki na wlasne m.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 07:30   #4276
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Kasia wowwwwwwwwww ale mialas brzuszek

Lucky ja tak mysle ze drugi bobas za rok bedzie robiony haha zadzialamy na wakacjach zeby tak na kwiecien maj byl Podziekowalanm juz byc w ciazy w lecie .Dzidzius nazywa sie Adrianek i dopiero jutro bede go widziec a fotki powklejam jak do domu wroce

Doridee my uzywamy pasty i elmex i jakas w angli kupywalam jest slodsza i malemu bardziej smakuje.

U nas nocki tez cos zawalone dzis odziwo bylo dobrze Malemu zrobil sie jakis ropniak na dziasle brzydko to wyglada Po drzemce pojdziemy nie wiem sama lekarza albo dentysty nawet nie mysle co mu bedzie robic i co to Moze to przez zab nigdy tak nie mial Jak nie urok to sraczka.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 08:12   #4277
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Kasia- większość z nas ( zapewne) myślała o swoich brzuchach ,ze są duże ,ale Twój,rzeczywiście olbrzymi, tym bardziej ,ze nie jesteś jakaś bardzo rosłą kobietką .
Ja przy swoich 178 cm miałam wielki bęben ,ale nie aż taki( zresztą moja córcia ważyła przecież 4,5 kilo,wiec gdzieś musiała sie zmieścić).
Nie mniej nie chce już żadnych dzieci ,dwójka to akurat - plan wykonany.

Pokaże Wam moją driwerke jak gania po wsi motorem.

Musze sie pochwalić ,ze kupiłam Nince śliczny kożuszek ,długi jak płaszczyk ,z kapturem. Za całe 20 złotych ,muszę go tylko wyprać i pokaże .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 395.jpg (109,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 402.jpg (103,3 KB, 11 załadowań)
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 09:19   #4278
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

monka - Zosia tez miala taka wstretna rope(?) sama nie wiem - u doroslego powiedzialabym, ze to stan zapalny. Generalnie to byla wina zeba - po dwoch dniach wyszedl.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 11:11   #4279
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Gosiula czyżbyś załapała lumpowego bakcyla ? Pochwal sie koniecznie kożuszkiem Ninka super sobie "rajduje" Ten motorek jest elektroniczny?

Monka ja też myślę że to od ząbka, ale jeżeli Cię to uspokoi to śmigaj do dentysty. Co lekarka powiedziała na trzydniówkę?

Dzięki za rady odnośnie pasty, na pewno kupię Elmex A tak w ogóle to byłyście juz u dentysty z dziećmi?? Ja muszę sie wybrać bo ząb mnie pobolewa w czasie jedzenia to myślę ze Alę też wezmę ze sobą, muszę tylko zapytać czy moja dentystka przyjmuje też takie małe dzieci

Ala powaliła mnie dziś spaniem, spała do 9.00 z przerwa na mleko o 7.00 Ja już od 7.00 nie mogłam zasnąć, szkoda Taka okazja pewnie nieprędko sie powtórzy
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 11:35   #4280
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee- zazdroszczę takiego snu Ali. Ja byłam dziś szczęśliwa ,ze Nina spala do piątej tylko z jedną pobudką .
Ale na noc dostała czopek bo już rady nie ma nią .
My zmęczeni ,ona też .Oszaleć można.
W dzień jest super ,bawi się ,ładnie spi ,je wszystko ,normalnie ideał ,ale w nocy odpłaca się nam z nawiązką .

jeśli chodzi o lumpeksy ,to bywam już do dawna ,tylko,że teraz kupuje to co jest potrzebne ,a nie to co sie podoba ,bo już naprawdę nie mamy gdzie chować tych wszystkich szmat( moich i Ninki).

Motor na akumulator jest.Można go ustawić ,ze sam jedzie ,albo trzeba nóżką na pedał naciskać .

jeśli chodzi o dentystę to ja idę dziś po pracy na leczenie ósemki - wiec boję sie już od wczoraj ,bo jesli trzeba będzie usunąć to tylko chirurgicznie.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 12:20   #4281
Alabama24
Raczkowanie
 
Avatar Alabama24
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Kasia nie no piękny brzusio Ja tam w ciąży będąc ciągle kazałam sobie pstrykać fotki, skatalogowałam je potem i mam mnóstwo. Bo to niewiarygodne jak ciało kobiety się wtedy zmienia, chętnie je dziś przeglądam i nie mogę uwierzyć, że tak wyglądałam

W czwartek mamy wizytę u ortopedy, płatną 40 zł. Dziwnie jakoś ten mój Tymcio chodzi, lekarka powiedziała, że za szeroko ma kolanka od siebie.

Dziewczyny jaki maiłam boski ten miniony tydzień. Najpierw fitness ( i tak już co wtorek), basen (pełen relax, łącznie z sauną i masażami wodnymi) a na koniec w sobotę wreszcie teatr. Mąż nadrabiał zajmowanie się synkiem

My jeszcze nie używamy pasty do zębów... a czy te pasty, które stosujecie, to takie, których nie trzeba wypłukiwać, a jeśli trzeba to jak to dzieciaczki robią?
__________________

(...)Im bardziej wzrok natężam, tym widzę mniej,
i woda schylona nad słońcem tym bliższe przynosi odbicie,
im dalszy od słońca oddziela ją cień...
J.P.II

Tymuś = szczęście
Alabama24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 14:18   #4282
Daria&Grześ
Raczkowanie
 
Avatar Daria&Grześ
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 263
GG do Daria&Grześ
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Alabama, my używamy pasty Colgate Smiles 0-2, na szczoteczkach dla maluszków jest zaznaczone ile pasty nałożyć - to jest bezpieczna dawka nawet, jeśli dziecko połknie. Niestety, ne znam sposobu, żeby temu zapobiec...
Fajnie, że dbasz o siebie - skorzystasz na tym Ty sama, ale i Twoja rodzinka, mając zrelaksowaną, piękną mamę i...

Dziewczyny, nie wiedziałam nawet, że jest Elmex dla takich maluchów. Sami z TŻ i Karolem używamy tego dla "dużych". Widziałam też taki od 2 roku życia. Jak wygląda ten Wasz?
Kasia, rzeczywiście brzusio miałaś niezwykle okazały! Fotka zrobiła na mnie wrażenie...
Ja w 9 miesiącu wyglądałam tak:
http://www.rzeka.net/mama/grzes,%20z...i.06%20020.jpg
Kasiu, a co z tym Hauckiem? Jakiego masz?

Wenezja, masz się z tymi pawiami. Wychodzi, że Emka jest wyjątkowo wrażliwa. Miejmy nadzieję, że szybciutko wyrośnie.

Grześ wczoraj próbował za tatą wejść po schodach na strych. Zsunęła mu się nóżka i zarył zębami o drewniany schodek. Rozciął sobie wargę, na szczęście zęby pozostały na miejscu...
__________________
Idzie Grześ przez wieś, worek piasku niesie.
A przez dziurkę piasek ciurkiem sypie się za Grzesiem .
"Piasku mniej, nosić lżej" - cieszy się głuptasek .
Wraca do dom, worek zrzuca, no a gdzie ten piasek?

Nasze fotki: www.rzeka.net/mama
Daria&Grześ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 15:36   #4283
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Babki wchodze do lekarza z tym dziaslem bo nie wiedzialam gdzie mam isc z tym bo mamuska domnie ze ten moj to raczej maluchow nie robi To szoruje do lekarki wchodze a ona zamiast mmnie spytac co sie dzieje to mi babeczka a gdzie pani mieszka a jade do angli i co mam wziasc do ubrania , jak sie tam ludzie ubieraja myslam ze padne ja tu stres a ta mi nie daje dojsc do slowa Wytlumaczylam co i jak i zagadalam o malego skierowala nas do dentystki na druga strone dzieki bogu nie musialam latac Babeczka nas przepuscila i okazalo sie ze to od zeba tak tak tez tak myslalam ale bylo to nienaturalne Babeczka mowila ze czworeczka mu rosla i maly jakos to dziaslo zagryzal i mu naropialo Skutkiem bylo wycinanie ten bolwy i tej skorki Plakal maly ale zaraz po wycieciu tego doszedl do siebie dala nam zel szauwiowy na smarowanie zeby ladnie mu sie zagoilo i mamy czworeczke hehe mowila ze wysypalo mu te zeby ja juz nawet nie wiem ile ma
Gosiula czaderski ten motorek normalnie szok co onie teraz wymyslaja .

Doridee a nie mowilam poszlismy na kontrole mowie jej ze go wysypalo a ona a to trzydniowka byla co miala powiedziec haha niepotrzebnie te antybiotyki byly a te gardelko to czasem przy trzydniowce jest no jest teraz dobrze mam nadzieje ze juz nic nam nie wyskoczy.Przez te usuwanie ropy nie zapytalam nic o czyszczenie czy dobrze z zabkami ale nic nie mowila czyli jest dobrze.


Alabama a moze Tymek ma taki uklad nog te chlopaki maja czasem takie krzywe hehe mam znajomych braci i chyba to u nich rodzinne ale lepiej spawdzic Moj maly polyka paste Sa to pasty dla takich malych szkrabow wiec napewno licza sie producenci ze takie maluchy nie umieja wypluwac i ja polkna wiec nic sie nie stanie no bo ile on tej pasty polknie .

Daria no dobrze ze sie zabki zachowaly ale szkody by nie bylo bo by odrosly

Kurcze jeszcze ortopede musze zalatwic i bedzie spokoj .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 15:45   #4284
Rania
Raczkowanie
 
Avatar Rania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: dziki zachód;)
Wiadomości: 321
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

czesc laski
Monka gratulacje dla kuzynki
ciekawe jak siostra Sniezynki??
wsplczujemy ropniaczka,pewnie to zab.Najlepiej nie grzebac przy tym.
Moze jakas masc.

wenezja super ze Emka juz ma ząbka,przygotuj sie na wysyp.
U nas tez długo nie było nic potem dwa dolne i ostatnio wyszła jedynka górna,tez te zabki tak pozno Nadia dostaje.
Wszyscy pocieszają ze beda mocniejsze.I tego sie trzymajmy

Kasia brzusio mialas spory ale jakie bobo fajne z niego wyszło
mi sie wydawało ze mialam mały ale tydzien przed porodem bylismy na grilu i jak zobaczylam zdjecia to mina mi sie zmieniła.Wielki hipcio.
Wtedy był niezły upał i duzo wody sie odkładało.Taki człowiek napuchnięty chodził.Własciwie to lezal

Doridee to ci Alutka zrobiła niespodziankę.Moja mala o 6 wstaje.Juz probowalam ja klasc spac pozniej nie daje to nic,dalej o 6 sie budzi.
Masz rację z tymi butkami,kazda stopa jest inna i wkładka sie układa inaczej.Lepiej na butach nieoszczędzac.Co do ciuszków lupeksy jak najbardziej.Dobrze wyprac wyprasowac i dziecko ubrane.Tym bardziej ze dla dzieci ciuszki przepiękne .Jest w czym wybierac a na dziewczynki cuda same.

Alabama my tez jeszce nie posiadamy pasty do zabkow.
Musze jakas kupic za to mamy dwie szczoteczki do zebow.


Dziewczyny byłam juz w zeszły wekend na uczelni,sobota od 8 rano do 20 w niedziele do 15.Nie wiem jak ja dam rade to wszystko pogodzic.zapowiada sie masa naukiCo drugi tydzien zajecia ale po 12 godzin.
Człowiek sam sobie problemy robi.Jeszce do pracy i Nadie bede widziala jak spi.I jeszce niewiadomo czy to sie do czegos przyda.

Mąż wyjechał na 2 tyg same jestesmy.Chyba do mamy pojade na pare dni.Teraz uciekam na zakupy bo w lodowce tylko światło.Buziaczki



Monka teraz czytam ze juz po dentyscie,musial sie Kartalek nacierpieć,biedulek.Dobrz e ze bylas i juz wszystko załatwione.Oby sie ładnie wygoiło.Gratulujemy zębula.Chyba jest na tym forum przodownikiem w zebach
Z tymi trzydniowkami to Nadia miala dwa razy( niby tylko raz to występuje)
no i tez przez pomyłke miala antybiotyk,bo za drugim razem gardło czerwone i jak reka odjal po 3 dniu.No i wysypka tylko mocniejsza jak za pierwszym razem.
__________________
Nadia-mój mały WIELKI skarb)))

Edytowane przez Rania
Czas edycji: 2007-10-01 o 15:50 Powód: dopisek
Rania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 17:01   #4285
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

aaaaa, jak mnie gardło boli Jutro śmigam do lekarza bo już nie wyrabiam

Monka czyli dobrze, ze poszłaś do dentystki, jakby nie przecięli to by pewnie po jakimś czasie samo pękło ale po co miał sie męczyć.

Raniu dasz radę, początki zawsze są trudne, podobno mamy to mistrzynie organizacji Ja na razie nic o tym nie wiem ale licze ze ta cecha i u mnie sie kiedyś ujawni My mamy już chyba 7 zębów, ciężko zliczyć, Ala nie da sobie zajrzeć
Kupiłam dzis tą Elmex - zobaczymy jak pannie zasmakuje? Ja ma juz dwie szczoteczki i dwie pasty


Ja w ciazy nie puchłam na szczęście nawet mimo tych upałów czułam sie świetnie Dwa tygodnie przed porodem miałam taki brzuch
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaż4.jpg (120,7 KB, 29 załadowań)
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 18:40   #4286
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee pięknie w ciązy wyglądałas i brzusio taki zgrabniutki.

Daria ja mam hauck roadster sl h sport.I musze przyznac,ze to tandeta jakich mało.Ciągle coś sie psuje.A z reklamacją ciezko bo to wózek niemiecki .Nie polecam.My wozilismy sie w nim zaledwie 5 miesięcy.
http://www.totamto.com.pl/index.php?...rt-orange-2007

A mój brzuch ach nie wspominam dobrze ,strasznie ciezko mi było,kręgosłup bardzo bolał.
Miałam duzo wód ,a Igorek wcale nie był taki duzy.Waga 3570 i 57cm.
A ja sama wazyłam jak małe słoniątko ,przytyłam ponad 20 kg.
Na szczęscie w ciągu 4 miesięcy zrzuciłam wszystko.


Ach i chciałam napisac ze Daria w ciązy wyglądała kwitnąco.A i teraz tez wygląda ślicznie.
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm


Edytowane przez kasia1361
Czas edycji: 2007-10-01 o 18:50 Powód: dopisek
kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 19:54   #4287
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Kasiu dzięki, przyznam że wyglądałam w ciąży lepiej niż teraz, cera piękna to samo włosy i paznokcie No i duuuużo czasu dla siebie Czasem mi tęskno do chwili lenistwa
A z tym Hauckiem to faktycznie kicha, kurcze o mało też takiego nie kupiliśmy.. Bardzo mi sie podoba wizualnie ale waga nas nie przekonała. I dobrze się stało skoro piszesz że taki awaryjny

Już dawno miałam wrócić do pewnego tematu ale albo brakowało czasu albo zapominałam. Chodzi mi o to jak strofujecie dzieci gdy broją??? Mi juz ręce opadają bo Ala kompletnie mnie nie słucha. Podam przykład - podchodzi do DVD i pstryka. Moja reakcja to groźna mina, i zdecydowane "nie wolno", pokazuję tez palcem "nu nu" na co Ala tylko łobuzersko sie uśmiecha i robi swoje. Jak ja stamtąd zabieram to sie wyrywa i znowu grzebie przy DVD a jak krzyknę to pokazuje mi palcem "nu nu"... Doskonale wie, że źle robi ale nic do niej nie dociera Nie mogę nic obejrzeć bo ciagle wyłącza mi telewizor, wczoraj w trakcie" Ja wam pokażę" wyłączyła mi go chyba z 4 razy Ma straszna fazę na pstrykanie, wyłącza nam komputer w czasie użytkowania, pstryka w klawiaturę i piloty. Ja nie wiem, wasze brzdące też wam takie numery robią??

Z fajnych rzeczy to Ala ostatnio ładnie sprząta Zawsze wyrzuca po sobie brudnego pampersa a także inne rzeczy jak ją poproszę Podaje też z szuflady części garderoby ale ubrać sie jeszcze nie umie
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 21:18   #4288
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee Igor tez bardzo lubi wyłacznie i właczanie telewizora i innych urządzen włacznie z komputerem.
Ja poprostu mówie,ze nie wolno i zabieram go stamtąd i tak kilka razy .
A jak i to nie pomaga to odwracam jego uwage jakąś zabawą.
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 21:58   #4289
wenezja
Rozeznanie
 
Avatar wenezja
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 752
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Doridee, normalnie opisujesz Emilkę! Mam identycznie Doprowadza mnie to do szału. Moje prośby i groźby nic nie dają. Szczególnie zawzięta jest, jeśli chodzi o TV. Pstryka i pstryka tak od dłuższego czasu. Wszystkie piloty, komórki, latarki są jej. Nie mam pojęcia, jak ją zniechęcić Odwracanie uwagi nic nie daje, bo po chwili jest znowu pod telewizorem i grzebie przy włączniku. U mnie już goło na dolnych półkach w meblach, bo do wszystkiego się dobiera i nie popuści, póki nie rozwali. Po prostu jest bosko
__________________
Zgubiła Emilka rękawicę
gdy przejeżdżała w wózku przez ulicę.
Leży rękawica i martwi się szczerze:
-,,Biedna Emilka marznie a ja tutaj leżę"
wenezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 06:48   #4290
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dzieciaczki Lipcowo-sierpniowe 2006:)

Wenezja to jest juz trójka takich małych uparciuchów.
Jestem ciekawa co ich tak zachwyca w tym pstrykaniu.
Ja dałam Igorowi starą klawiature,jednak zajoł sie tylko na chwilkę.
Moja podłączona do kompa jest lepsza.


Aha dziewczyny czy któraś z Was chce spodenki dla córeczki
oddam za free.Sa zielone z h&m na przodzie maja kieszonki w kształcie serc
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.