Technik farmacji -warto? - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-04, 12:49   #4981
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Czy Ty przypadkiem nie mówisz o studiach ?

A i nie ma technika zaocznego. W prywatnej szkole czy zajęcia są na tygodniu, czy popołudniami czy w weekendy - czesne jest takie samo raczej.
a tak tak, o studiach mówiłam bo padło coś o państwowej szkole i myślałam innym tokiem czyli, że studium jest prywatne a państwowe to tylko studia.
W takim razie jakie studium we Wrocławiu jest godne polecenia?
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 12:54   #4982
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez MiciaKicia Pokaż wiadomość
a tak tak, o studiach mówiłam bo padło coś o państwowej szkole i myślałam innym tokiem czyli, że studium jest prywatne a państwowe to tylko studia.
W takim razie jakie studium we Wrocławiu jest godne polecenia?
studium też jest państwowe...

Niestety co do samego Wrocławia to nie jestem Ci w stanie pomóc.
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 14:37   #4983
anitszi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 49
Dot.: Technik farmacji -warto?

Witam wszystkich, techników, stażystów, uczących się oraz chętnych podjęcia nauki w studium Niestety nie warto teraz iśc do tej szkoły. Zrobiła nam się w Polsce nadprodukcja techników. Sama jestem na 2-im roku i płakać mi się chce jak sytuacja kiepsko wygląda, zwłaszcza teraz w takim okresie gdzie więcej aptek będzie się zamykać niż otwierać. Jeśli nie masz znajomości, odradzam. U mnie na roku jest 40 osób i nie wyobrażam sobie, żeby wszyscy w ciągu roku znaleźli staż.

Z resztą zobaczymy co nam Komisja Egzaminacyjna wymyśli W ogóle na co stawiacie? U mnie w szkole mówi się o bromkach. Ja już zaczynam świrować, że egz zbliża się wielkimi krokami i myślę, że może się trafić wszystko.

I mam dodatkowe pytanie, jak to jest z aseptyką i opisaniu prac w projekcie. Czy muszę pisać wszystko po kolei co jak zostało wyjałowione czy mogę napisać np. tak: do jałowej zlewki jałową łyżką laboratoryjną wsypuję... ? Z góry dzięki za odpowiedź

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Co do studium we Wrocławiu wiem, że jest ich conajmniej 4. Państwowe chyba jest na Stawowej w okolicach dworca PKP, coś tam się płaci na początku plus egzaminy wstępne z chemii i biologii zakres wiadomości jest napisany na ich stronie.
anitszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 14:47   #4984
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
studium też jest państwowe...

Niestety co do samego Wrocławia to nie jestem Ci w stanie pomóc.
ok spoko
Cytat:
Napisane przez anitszi Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, techników, stażystów, uczących się oraz chętnych podjęcia nauki w studium Niestety nie warto teraz iśc do tej szkoły. Zrobiła nam się w Polsce nadprodukcja techników. Sama jestem na 2-im roku i płakać mi się chce jak sytuacja kiepsko wygląda, zwłaszcza teraz w takim okresie gdzie więcej aptek będzie się zamykać niż otwierać. Jeśli nie masz znajomości, odradzam. U mnie na roku jest 40 osób i nie wyobrażam sobie, żeby wszyscy w ciągu roku znaleźli staż.

Z resztą zobaczymy co nam Komisja Egzaminacyjna wymyśli W ogóle na co stawiacie? U mnie w szkole mówi się o bromkach. Ja już zaczynam świrować, że egz zbliża się wielkimi krokami i myślę, że może się trafić wszystko.

I mam dodatkowe pytanie, jak to jest z aseptyką i opisaniu prac w projekcie. Czy muszę pisać wszystko po kolei co jak zostało wyjałowione czy mogę napisać np. tak: do jałowej zlewki jałową łyżką laboratoryjną wsypuję... ? Z góry dzięki za odpowiedź

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Co do studium we Wrocławiu wiem, że jest ich conajmniej 4. Państwowe chyba jest na Stawowej w okolicach dworca PKP, coś tam się płaci na początku plus egzaminy wstępne z chemii i biologii zakres wiadomości jest napisany na ich stronie.
ojoj aż tak źle z pracą? masakra...
Zastanawiam się też nad asystentką stomatologiczną. Widziałam dużo ofert we Wrocławiu dotyczących tego zawodu. Alee... skąd mam wiedzieć jaka sytuacja będzie jak już skonczyłabym taki kierunek

Dzięki, sprawdzę zaraz tą stawową
ok, znalazłam. To policealne studium medyczne im. marii skłodowskiej curie. Niestety stronka niebardzo działa.

Widziałam też kilka innych szkół ale ciężko o opinie :/
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)

Edytowane przez MiciaKicia
Czas edycji: 2012-02-04 o 14:58
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 14:55   #4985
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez anitszi Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, techników, stażystów, uczących się oraz chętnych podjęcia nauki w studium Niestety nie warto teraz iśc do tej szkoły. Zrobiła nam się w Polsce nadprodukcja techników. Sama jestem na 2-im roku i płakać mi się chce jak sytuacja kiepsko wygląda, zwłaszcza teraz w takim okresie gdzie więcej aptek będzie się zamykać niż otwierać. Jeśli nie masz znajomości, odradzam. U mnie na roku jest 40 osób i nie wyobrażam sobie, żeby wszyscy w ciągu roku znaleźli staż.
.
akurat z tym się zgodze, ten kto chce iśc w tej chwili na technika farmacji niech sie lepiej dobrze zastanowi, w tej chwili jest tragicznie ze znalezieniem stażu wiem coś o tym, bo szukam od wakacji i nic do tej pory, w tej chwili jest już za dużo szkoł kształcących w tym kierunku no i techników potem nie ma pracy może nie wszędzie tak jest, ale jednak w wiekszości juz nawet dużych miast, tak jak napisała koleżanka bez znajomości ciężko znaleźć staż
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 07:10   #4986
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: Technik farmacji -warto?

I mam dodatkowe pytanie, jak to jest z aseptyką i opisaniu prac w projekcie. Czy muszę pisać wszystko po kolei co jak zostało wyjałowione czy mogę napisać np. tak: do jałowej zlewki jałową łyżką laboratoryjną wsypuję... ? Z góry dzięki za odpowiedź

Musisz w pierwszej kolejności wyjałowić sprzęt.Gdzieś,kiedyś wrzucałam tu projekt z kropli.Jak nie znajdziesz to napisz to wrzucę jeszcze raz
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 08:07   #4987
Dr Dolittle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 77
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez anitszi Pokaż wiadomość
I mam dodatkowe pytanie, jak to jest z aseptyką i opisaniu prac w projekcie. Czy muszę pisać wszystko po kolei co jak zostało wyjałowione czy mogę napisać np. tak: do jałowej zlewki jałową łyżką laboratoryjną wsypuję... ?
Najlepiej opisać wszystko szczegółowo, bo nie wiesz jak będzie wyglądał klucz oceniania. Czasu jest na tyle, bo aż 240 minut

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez MiciaKicia Pokaż wiadomość
Zastanawiam się też nad asystentką stomatologiczną. Widziałam dużo ofert we Wrocławiu dotyczących tego zawodu. Alee... skąd mam wiedzieć jaka sytuacja będzie jak już skonczyłabym taki kierunek
Spoko, możesz zaryzykować, asystentka trwa tylko rok, więc sytuacja się bardzo nie zmieni
Dr Dolittle jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 21:06   #4988
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez kropelkaa Pokaż wiadomość
akurat z tym się zgodze, ten kto chce iśc w tej chwili na technika farmacji niech sie lepiej dobrze zastanowi, w tej chwili jest tragicznie ze znalezieniem stażu wiem coś o tym, bo szukam od wakacji i nic do tej pory, w tej chwili jest już za dużo szkoł kształcących w tym kierunku no i techników potem nie ma pracy może nie wszędzie tak jest, ale jednak w wiekszości juz nawet dużych miast, tak jak napisała koleżanka bez znajomości ciężko znaleźć staż
zgodzę się z tą wypowiedzią. Jest bardzo ciężko przynajmniej na śląsku ale o tym już chyba pisałam

co do aseptyki lepiej opisać szczegółowo bo klucz może być różny.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 23:32   #4989
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Alyssum Pokaż wiadomość
zgodzę się z tą wypowiedzią. Jest bardzo ciężko przynajmniej na śląsku ale o tym już chyba pisałam
wydawałoby się, że na mazowszu znajdzie się łatwiej prace, ale niestety również nie
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 17:09   #4990
kateke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Technik farmacji -warto?

Powiedzcie mi kochani czy te ograniczenia prawne dot. techników stazystów dotyczą również mgr farmacji na pół rocznej praktyce?? czy oni również maja związane ręce i zostaje im tylko metkowanie towaru?
kateke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 22:11   #4991
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez kateke Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi kochani czy te ograniczenia prawne dot. techników stazystów dotyczą również mgr farmacji na pół rocznej praktyce?? czy oni również maja związane ręce i zostaje im tylko metkowanie towaru?
nie słyszałam o czymś takim zresztą mysle, ze teoria a praktyka trochę się jednak różnią
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 22:40   #4992
Dr Dolittle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 77
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez kateke Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi kochani czy te ograniczenia prawne dot. techników stazystów dotyczą również mgr farmacji na pół rocznej praktyce?? czy oni również maja związane ręce i zostaje im tylko metkowanie towaru?
Mgr farm. na stażu pracuje pod nadzorem opiekuna, który ma mieć specjalizację w zakresie farmacji aptecznej. Natomiast technik na stażu może wykonywać jedynie czynności pomocnicze, które nigdzie nie są zdefiniowane /może będą kiedyś określone/ i cały bajer polega na tym, że nie może pracować na swoim haśle, zresztą zawsze tak było ale nikt się o to nie czepiał bo nie było umów na linii apteka-NFZ, a teraz są umowy i drakońskie kary i się wszyscy boją... tak, że nie jest łatwo, jeszcze dochodzą do tego te liche symboliczne marże no i w sumie to wszystko razem powoduje, że techników-stażystów nikt nie potrzebuje, bo sprzątaczka może zrobić to samo co technik-stażysta...
Dr Dolittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 23:20   #4993
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez kropelkaa Pokaż wiadomość
wydawałoby się, że na mazowszu znajdzie się łatwiej prace, ale niestety również nie
a miało być tak pięknie marzenia

Cytat:
Napisane przez kateke Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi kochani czy te ograniczenia prawne dot. techników stazystów dotyczą również mgr farmacji na pół rocznej praktyce?? czy oni również maja związane ręce i zostaje im tylko metkowanie towaru?
to zależy do jakiej apteki się trafi ale w 90% techn i mgr na stażu sprzedają na kodzie mgr - tak w rzeczywistości.

Cytat:
Napisane przez Dr Dolittle Pokaż wiadomość
Mgr farm. na stażu pracuje pod nadzorem opiekuna, który ma mieć specjalizację w zakresie farmacji aptecznej. Natomiast technik na stażu może wykonywać jedynie czynności pomocnicze, które nigdzie nie są zdefiniowane /może będą kiedyś określone/ i cały bajer polega na tym, że nie może pracować na swoim haśle, zresztą zawsze tak było ale nikt się o to nie czepiał bo nie było umów na linii apteka-NFZ, a teraz są umowy i drakońskie kary i się wszyscy boją... tak, że nie jest łatwo, jeszcze dochodzą do tego te liche symboliczne marże no i w sumie to wszystko razem powoduje, że techników-stażystów nikt nie potrzebuje, bo sprzątaczka może zrobić to samo co technik-stażysta...
dobrze napisane
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 05:57   #4994
kateke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Technik farmacji -warto?

Dzięki za odpowiedź
Jestem własnie na stazu (technik) i włascicielka bardzo nadgorliwie stosuje sie do nowej ustawy- czyli jedno wielkie metkowanie!!!! Do receptury nie mogę sama ,dotknąć komputera tym bardziej...Usłyszalam ze ma przyjsć mgr na praktyki stąd było moje zapytanie ale coż...ja pewnie nadal będe siedzieć w komorze przyjęć do d....to wszystko!!!
pozdrawiam!
kateke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 10:49   #4995
anitszi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 49
Dot.: Technik farmacji -warto?

kateke ciesz się dziewczyno, że w ogóle masz możliwość kontynuowania stażu! U mnie w mieście, a to mała mieścina pozwalniano w styczniu wszystkie stażystki. Na forum farmaceutycznym też dziewczyna napisała, że z dniem 1 stycznia dostała wypowiedzenie. Wydaje mi się jednak, że NFZ nastraszył kontrolami ale aż tak źle nie będzie. Z resztą Ministerstwo Zdrowia zrobiło sobie w tym momencie kpinę bo uniemożliwia odbywać staż, który sam nakazuje odrobić.
anitszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 10:56   #4996
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Dr Dolittle Pokaż wiadomość
Mgr farm. na stażu pracuje pod nadzorem opiekuna, który ma mieć specjalizację w zakresie farmacji aptecznej. Natomiast technik na stażu może wykonywać jedynie czynności pomocnicze, które nigdzie nie są zdefiniowane /może będą kiedyś określone/ i cały bajer polega na tym, że nie może pracować na swoim haśle, zresztą zawsze tak było ale nikt się o to nie czepiał bo nie było umów na linii apteka-NFZ, a teraz są umowy i drakońskie kary i się wszyscy boją... tak, że nie jest łatwo, jeszcze dochodzą do tego te liche symboliczne marże no i w sumie to wszystko razem powoduje, że techników-stażystów nikt nie potrzebuje, bo sprzątaczka może zrobić to samo co technik-stażysta...
w znanych mi aptekach technicy stażyści pracują na swoim haśle
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 17:21   #4997
kateke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Technik farmacji -warto?

No to powiem Wam jak wygląda mój hmmm "staż" Jestem na tzw "wolontariacie" Póki co nie dostałam jeszcze umowy (przepracowałam 1 tydz) ale na pewno będzie to umowa z ominięciem zusu!!! Wiem, wiem że do stazu potrzebna umowa o pracę z pełnym zusem ale co robic.. Sami wiecie jak jest Może pracodawca przekona się do mnie...może stwierdzi że się nadaję...może z czasem dostanę odpowiednią umowę ...Może ... Póki co metkuję Dziś o dziwo dostałam zielone światło na samodzielne wykonanie 6 leków recepturowych (po uprzednim omówieniu z P.mgr) No i na koniec dodam ,że dojeżdzam prawie 40 ok
Oto Polska właśnie...
kateke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 18:51   #4998
_Niki90_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Technik farmacji -warto?

Hej, mam problem.. czy moglaby mi ktoras pomoc? nie potrafie skorygowac sobie dawki w mieszankach... mam taką recepte



Ephedrini hydrochloridi 0,17
Natrii benzoatis 2,0
Natrii salicylatis
Thiocoli aa 3,0
Ammonii anisati spir. 2,0
Thymi sirupi comp. 40,0
Aquae ad 120,0

M.f.mixt.

D.S. 2 x dziennie łyżkę stołową

i dawka efedryny z rp w porownaniu z youngiem jest przekroczona, jak to skorygowac?;/nie mam pojecia jak to zrobicc
_Niki90_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 19:22   #4999
Dr Dolittle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 77
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
w znanych mi aptekach technicy stażyści pracują na swoim haśle
Jest to niemożliwe. Jeśli to prawda, to te apteki bardzo szybko zostaną pozbawione umów na sprzedaż leków refundowanych i zbankrutują. Od stycznia każda apteka w PL jak chce sprzedawać leki refundowane musi podpisać umowę z NFZtem, integralną częścią tej umowy jest wykaz personelu (wraz z funkcja jaka dana osoba wykonuje i dokumentami technik-magister-prawo wykonywania zawodu itp.), więc NFZ wie kto w tej aptece jest magistrem, kto jest kierownikiem, kto pracuje na stanowisku technika a kto odbywa staż. W tej sytuacji przy pierwszej kontroli recepty realizowane na haśle technika-stażysty zostaną zakwestionowane i refundacja do zwrotu przez aptekę+200 zł kary dla apteki od każdej recepty!!! bo realizacja była przez osobę nieuprawnioną. Tak, że jeśli to rzeczywiście prawda o czym piszesz to nie wróżę długiej przyszłości tym aptekom :-(
Chyba, że piszesz o sytuacji sprzed stycznia 2012, to wtedy byłoby to możliwe, natomiast od stycznia 2012 odkąd funkcjonują umowy to tylko kierownik apteki-samobójca by na to pozwolił.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kateke Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Jestem własnie na stazu (technik) i włascicielka bardzo nadgorliwie stosuje sie do nowej ustawy- czyli jedno wielkie metkowanie!!!!
Wcale się jej nie dziwię, za dużo jest do stracenia.
Po co ma ryzykować kilkadziesiąt tysięcy kary... i dodatkowo groźbę zerwania umowy na refundację leków...
Kto mądry ten działa zgodnie z przepisami, a kto głupi się nimi nie przejmuje. Zobaczymy kto dalej zajedzie...

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez kateke Pokaż wiadomość
Póki co nie dostałam jeszcze umowy (przepracowałam 1 tydz) ale na pewno będzie to umowa z ominięciem zusu!!! Wiem, wiem że do stazu potrzebna umowa o pracę z pełnym zusem ale co robic..
Co to znaczy "umowa z ominięciem ZUSu"???
Proszę o wyjaśnienie.
Co to znaczy "umowa o pracę z pełnym ZUSem???
Wiesz jaki dokument świadczy o odrobieniu stażu???
Przecież umowa nie ma tu żadnego znaczenia. Dokument o ukończeniu stażu wystawia kierownik apteki w której kończysz drugi rok pracy na pełnym etacie. Nie ma znaczenia rodzaj umowy. A sama umowa jeśli jest to "umowa o pracę" w rozumieniu Kodeksu Pracy nie może "omijać ZUSu"

Edytowane przez Dr Dolittle
Czas edycji: 2012-02-07 o 19:26
Dr Dolittle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 20:41   #5000
chemik68
Raczkowanie
 
Avatar chemik68
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Prusy Zachodnie
Wiadomości: 95
GG do chemik68 Send a message via Skype™ to chemik68
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Dr Dolittle Pokaż wiadomość
Jest to niemożliwe. Jeśli to prawda, to te apteki bardzo szybko zostaną pozbawione umów na sprzedaż leków refundowanych i zbankrutują. Od stycznia każda apteka w PL jak chce sprzedawać leki refundowane musi podpisać umowę z NFZtem, integralną częścią tej umowy jest wykaz personelu (wraz z funkcja jaka dana osoba wykonuje i dokumentami technik-magister-prawo wykonywania zawodu itp.), więc NFZ wie kto w tej aptece jest magistrem, kto jest kierownikiem, kto pracuje na stanowisku technika a kto odbywa staż. W tej sytuacji przy pierwszej kontroli recepty realizowane na haśle technika-stażysty zostaną zakwestionowane i refundacja do zwrotu przez aptekę+200 zł kary dla apteki od każdej recepty!!! bo realizacja była przez osobę nieuprawnioną. Tak, że jeśli to rzeczywiście prawda o czym piszesz to nie wróżę długiej przyszłości tym aptekom :-(
Chyba, że piszesz o sytuacji sprzed stycznia 2012, to wtedy byłoby to możliwe, natomiast od stycznia 2012 odkąd funkcjonują umowy to tylko kierownik apteki-samobójca by na to pozwolił.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------



Wcale się jej nie dziwię, za dużo jest do stracenia.
Po co ma ryzykować kilkadziesiąt tysięcy kary... i dodatkowo groźbę zerwania umowy na refundację leków...
Kto mądry ten działa zgodnie z przepisami, a kto głupi się nimi nie przejmuje. Zobaczymy kto dalej zajedzie...

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------



Co to znaczy "umowa z ominięciem ZUSu"???
Proszę o wyjaśnienie.
Co to znaczy "umowa o pracę z pełnym ZUSem???
Wiesz jaki dokument świadczy o odrobieniu stażu???
Przecież umowa nie ma tu żadnego znaczenia. Dokument o ukończeniu stażu wystawia kierownik apteki w której kończysz drugi rok pracy na pełnym etacie. Nie ma znaczenia rodzaj umowy. A sama umowa jeśli jest to "umowa o pracę" w rozumieniu Kodeksu Pracy nie może "omijać ZUSu"
prawdopodobnie chodzi o tzw. umowę śmieciową (o dzieło, zlecenie). Oczywiście można zawierać takie umowy, ale na ich podstawie nie można odrobić praktyki (obowiązuje umowa o pracę).
Ludzie - uważajcie co podpisujecie.
Inną sprawą jest to że niezgodnośc umowy (zlecenie, o dzieło) cięzko jest wykryć bo apteka wystawia zaświadczenie o odbyciu praktyki, które jest jedynym potwierdzeniem uprawnień technika. Nie spotkałem się by ktoś żądał przedstawienia, jako załączników, umów o pracę i dokumentów ZUS-owskich więc takie zaświadczenie funkcjonuje w myśl zasady "sobie a muzom".

W kwestii formalnej: prawo wykobnywania zawodu ma tylko magister. W portalu SZOI przy ewidencji personelu dla technika wpisuje się nr dyplomu/certyfikatu i datę jego wydania. Więc jedynie pośrednio NFZ może się domyślać że jest to stażysta. Co do pracy technika stażysty na tzw "swoim koncie" to oczywiście wątpliwości budzą tylko i wyłącznie produkty refundowane. Tylko takie dane są przekazywane do NFZ. Ale konia z rzędem temu, kto potrafi zdefiniować owe słynne już "czynności pomocnicze" jakie może wykonywać, w myśl rozporządzenia, technik stażysta. Nawet prawnicy z izb aptekarskich, inspektoratu i NFZ nie dają jasnej wykładni, tymniemniej przynajmniej na razie lepiej się asekurować. Takie jest moje skromne zdanie w tym temacie.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez _Niki90_ Pokaż wiadomość
Hej, mam problem.. czy moglaby mi ktoras pomoc? nie potrafie skorygowac sobie dawki w mieszankach... mam taką recepte



Ephedrini hydrochloridi 0,17
Natrii benzoatis 2,0
Natrii salicylatis
Thiocoli aa 3,0
Ammonii anisati spir. 2,0
Thymi sirupi comp. 40,0
Aquae ad 120,0

M.f.mixt.

D.S. 2 x dziennie łyżkę stołową

i dawka efedryny z rp w porownaniu z youngiem jest przekroczona, jak to skorygowac?;/nie mam pojecia jak to zrobicc
Wzory Younga dotyczą ewentualnej korekty dawek dla dzieci a z tego zapisu nie wynika by lek był przeznaczony dla dziecka.

Edytowane przez chemik68
Czas edycji: 2012-02-07 o 21:35
chemik68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 07:37   #5001
Dr Dolittle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 77
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez chemik68 Pokaż wiadomość
prawdopodobnie chodzi o tzw. umowę śmieciową (o dzieło, zlecenie). Oczywiście można zawierać takie umowy, ale na ich podstawie nie można odrobić praktyki (obowiązuje umowa o pracę).
Ludzie - uważajcie co podpisujecie.
Inną sprawą jest to że niezgodnośc umowy (zlecenie, o dzieło) cięzko jest wykryć bo apteka wystawia zaświadczenie o odbyciu praktyki, które jest jedynym potwierdzeniem uprawnień technika. Nie spotkałem się by ktoś żądał przedstawienia, jako załączników, umów o pracę i dokumentów ZUS-owskich więc takie zaświadczenie funkcjonuje w myśl zasady "sobie a muzom".

W kwestii formalnej: prawo wykobnywania zawodu ma tylko magister. W portalu SZOI przy ewidencji personelu dla technika wpisuje się nr dyplomu/certyfikatu i datę jego wydania. Więc jedynie pośrednio NFZ może się domyślać że jest to stażysta. Co do pracy technika stażysty na tzw "swoim koncie" to oczywiście wątpliwości budzą tylko i wyłącznie produkty refundowane. Tylko takie dane są przekazywane do NFZ. Ale konia z rzędem temu, kto potrafi zdefiniować owe słynne już "czynności pomocnicze" jakie może wykonywać, w myśl rozporządzenia, technik stażysta. Nawet prawnicy z izb aptekarskich, inspektoratu i NFZ nie dają jasnej wykładni, tymniemniej przynajmniej na razie lepiej się asekurować. Takie jest moje skromne zdanie w tym temacie.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------


Wzory Younga dotyczą ewentualnej korekty dawek dla dzieci a z tego zapisu nie wynika by lek był przeznaczony dla dziecka.
Ad1
No właśnie, nie jest prawdą, że staż można odrabiać jedynie na podstawie umowy o pracę. Nowelizacja Rozporządzenia w sprawie stażu techników dopuszcza odrabianie stażu w ramach umowy o staż z Urzedu Pracy.

Ad2
NFZ dokładnie na tej podstawie widzi, ze jak ktos dostal dyplom w 2011 to staz najwczesniej ukonczy w sierpniu 2013, wiec przez ten czas w najlepszym razie jest stazysta /albo bezrobotnym/

Ad3
Nieprawda. Technikom na stazu nie wolno samodzielnie ekspediowac zadnych leków niezaleznie czy sa refundowane czy nie sa refundowane.

Ad4
Nie da sie wyliczyc bo nie wiadomo w jakim wieku dziecko.
Skądś znam to zadanie ale nie pamietam wieku dziecka, byla podana masa lyzki chyba 17,0g
Dr Dolittle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 08:06   #5002
chemik68
Raczkowanie
 
Avatar chemik68
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Prusy Zachodnie
Wiadomości: 95
GG do chemik68 Send a message via Skype™ to chemik68
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Dr Dolittle Pokaż wiadomość
Ad1
No właśnie, nie jest prawdą, że staż można odrabiać jedynie na podstawie umowy o pracę. Nowelizacja Rozporządzenia w sprawie stażu techników dopuszcza odrabianie stażu w ramach umowy o staż z Urzedu Pracy.

Ad2
NFZ dokładnie na tej podstawie widzi, ze jak ktos dostal dyplom w 2011 to staz najwczesniej ukonczy w sierpniu 2013, wiec przez ten czas w najlepszym razie jest stazysta /albo bezrobotnym/

Ad3
Nieprawda. Technikom na stazu nie wolno samodzielnie ekspediowac zadnych leków niezaleznie czy sa refundowane czy nie sa refundowane.

Ad4
Nie da sie wyliczyc bo nie wiadomo w jakim wieku dziecko.
Skądś znam to zadanie ale nie pamietam wieku dziecka, byla podana masa lyzki chyba 17,0g
Ad 1 to prawda, ale przynajmniej na naszym terenie, to czysta teoria. Natomiast tzw umowy śmieciowe, przynajmniej na razie, nie są uznawane.
Ad 2 to też prawda ale czysto teoretyczna . System informatyczny NFZ tego nie wychwytuje hihihihii, podobnie jak wielu innych rzeczy ale to tajemnica.

Oficjalna informacja - po rozmowie z NFZ - technik farmacji stażysta NIE MOŻE pracować na swoim koncie w systemie (choć zdania były podzielone, ale zadecydowała kierowniczka wydziału obrotu lekami hehehe).

Ad 3. Kolejna teoria choć prawdziwa. Ale nadal czekamy na wykładnię prawną "czynności pomocniczych"
Ad 4. Dziecko 5-letnie. Na stronach CKE w standardach

Edytowane przez chemik68
Czas edycji: 2012-02-08 o 08:49
chemik68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 08:18   #5003
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technik farmacji -warto?

Do chemik68 i Dr Dolittle :

Powiedzcie mi jak to jest. Skończyłam szkołę w czerwcu '11, dyplom odebrałam w sierpniu. Do tej pory nie udało mi się znaleźć stażu. Ostatnio obdzwoniłam znów wszystkie apteki w okolicy, w niektórych byłam osobiście - szukam stażu przez Urząd pracy, bo pojawiła się szansa na taki staż. Oczywiście wszędzie usłyszałam mamy komplet, nie potrzebujemy ( tym bardziej, że we wniosku jest rubryka o późniejszym zatrudnieniu, a jeśli pracodawca wpisze, że mnie później nie zatrudni to stażu mi nie przyznają). W niektórych cv przyjęto, bo kierownika nie było, ale już nie oddzwoniono. W akcie desperacji planuje iść na jakikolwiek staż gdziekolwiek . Po prostu żeby nie siedzieć w domu.

I tu moje pytanie, czy pracodawca patrzy na to i czy ma to jakiś wpływ na ewentualne zatrudnienie po roku, dwóch latach od skończenia szkoły? Czy moje szanse na znalezienie stażu zmniejszają się z każdym dniem ? Czy znacie przypadek osoby, która zaczęła staż po znacznym upływie czasu od ukończenia szkoły? Pytam, bo jestem załamana i naprawdę boje się, że to koniec i że mogę na zawsze pożegnać się z apteką, tym bardziej, że mieszkam w regionie, gdzie jest największe bezrobocie
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 08:56   #5004
chemik68
Raczkowanie
 
Avatar chemik68
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Prusy Zachodnie
Wiadomości: 95
GG do chemik68 Send a message via Skype™ to chemik68
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Do chemik68 i Dr Dolittle :

Powiedzcie mi jak to jest. Skończyłam szkołę w czerwcu '11, dyplom odebrałam w sierpniu. Do tej pory nie udało mi się znaleźć stażu. Ostatnio obdzwoniłam znów wszystkie apteki w okolicy, w niektórych byłam osobiście - szukam stażu przez Urząd pracy, bo pojawiła się szansa na taki staż. Oczywiście wszędzie usłyszałam mamy komplet, nie potrzebujemy ( tym bardziej, że we wniosku jest rubryka o późniejszym zatrudnieniu, a jeśli pracodawca wpisze, że mnie później nie zatrudni to stażu mi nie przyznają). W niektórych cv przyjęto, bo kierownika nie było, ale już nie oddzwoniono. W akcie desperacji planuje iść na jakikolwiek staż gdziekolwiek . Po prostu żeby nie siedzieć w domu.

I tu moje pytanie, czy pracodawca patrzy na to i czy ma to jakiś wpływ na ewentualne zatrudnienie po roku, dwóch latach od skończenia szkoły? Czy moje szanse na znalezienie stażu zmniejszają się z każdym dniem ? Czy znacie przypadek osoby, która zaczęła staż po znacznym upływie czasu od ukończenia szkoły? Pytam, bo jestem załamana i naprawdę boje się, że to koniec i że mogę na zawsze pożegnać się z apteką, tym bardziej, że mieszkam w regionie, gdzie jest największe bezrobocie
Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Przerwa pomiędzy szkołą a podjęciem stażu może, choć nie musi mieć wpływu na decyzję o zatrudnieniu. Oczywiście najlepiej by ta przerwa była jak najkrótsza albo jej nie było. Pracodawca może po prostu uznać że pewne rzeczy zapomniałaś, do tego dochodzą zmiany przepisów itd
chemik68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 09:29   #5005
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez chemik68 Pokaż wiadomość
Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Przerwa pomiędzy szkołą a podjęciem stażu może, choć nie musi mieć wpływu na decyzję o zatrudnieniu. Oczywiście najlepiej by ta przerwa była jak najkrótsza albo jej nie było. Pracodawca może po prostu uznać że pewne rzeczy zapomniałaś, do tego dochodzą zmiany przepisów itd
Właśnie tego się obawiam, że później każdy będzie zdania, że skoro szkoła dawno skończona to już wszystko zapomniane

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post32152015

Wątek przekroczył 5000, zapraszam część II
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 10:32   #5006
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

przepisanie postu
__________________


Edytowane przez Alyssum
Czas edycji: 2012-02-08 o 10:34 Powód: przepisanie postu
Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.