mieszkanie w piwnicy/sutenerze/przyzie miu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-04, 20:39   #1
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568

mieszkanie w piwnicy/sutenerze/przyzie miu


Witam! Planuje z moim TZ ślub, a że mamy mieszkać u niego chcemy mieć jakiś kącik dla siebie. Chcemy zrobić sobie osobne mieszkanko na poddaszu lub w piwnicy. Ja jestem za poddaszem, jednak mój luby upiera się przy piwnicy, gdzie są już okna i łatwiej będzie dociągnąć ogrzewanie, wodę itp. A co wy o tym myślicie? Da się ładnie urządzić w piwnicy? Dodam że piwnica jest wysoko położona, tzn. okna są na wysokości metra od trawnika patrząc od zewnątrz domu.
Proszę doradźcie coś kochane wizażanki
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:01   #2
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: mieszkanko w piwnicy

Ja musiałabym widzieć to piwnicę... Bo z twojego opisu niebardzo wszystko rozumiem. Zależy od tego czy tobie będzie wygodnie w tej piwnicy...
Niestety nie potrafię pomóc.
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 15:07   #3
ola-paola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 654
Dot.: mieszkanko w piwnicy

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić mieszkanie w piwnicy, ale trudno oceniać nie widząc jej. Może podrzucisz jakieś foteczki. Hmmm??
Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to to, że wybralabym poddasze, ale to wasz wybór. Gdybyś napisała coś więcej na temat tego poddasza i piwnicy być może łatwiej byłoby nam ci pomóc.
ola-paola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 19:25   #4
zarzyczka
Rozeznanie
 
Avatar zarzyczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 537
Dot.: mieszkanko w piwnicy

hmm ale to taka typowa piwnica czy może tak zwana 'suterena' w domku jednorodzinnym? jesli to pierwsze to sie nie zgadzaj :P w suterenie myślę, że można się przytulnie urządzić. nie wiem jaki ten budynek jest ale ja bym się starała jeszcze docieplić ściany styropianem i płytą karton gips. no i ciepłe słoneczne kolory bo dużo słońca to chyba tam nie będziecie miec i powodzenia!!
zarzyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 14:34   #5
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: mieszkanko w piwnicy

właśnie to taka "suterena",w dużym domu jednorodzinnym. Niestety na razie nie mam żadnych fotek. Są tam normalne ścianki działowe jak w pokojach na parterze, w jednej części jest garaż i kotłownia, a w drugiej gdzie są pokoje jest spiżarka i takie tam graty stoją. Okna są duże, także ciemno tam rczej nie będzie.
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 15:14   #6
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: mieszkanko w piwnicy

Moi znajomi urządzili sobie malutkie mieszkanko własnie w takiej suterenie. Jest całkiem przytulne (wiadomo tu dochodzi też kwestia urządzenia ). Ja osobiście wolałabym chyba poddasze, ale mi sie zawsze jakoś skosy podobały hihi
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 15:27   #7
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: mieszkanko w piwnicy

Mam w Word'zie prowizoryczny rysunek tej sutereny, jednak nie umiem załadować, cały czas wyświetla że wystąpił jakiś błąd
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-07, 15:30   #8
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: mieszkanko w piwnicy

Z Worda to będzie cięzko załadowac hihi, spróbuj zrobić print screena pulpitu, wytnij interesujacy nas kawałek i wtedy wrzucić.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 20:35   #9
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: mieszkanko w piwnicy

ja i mój TŻ właśnie wpadliśmy na taki pomysł
niby to piwnica ale podłoga jest na równi z ziemią wieć nie ma zadnego wkopu no i okna będą też ok metra od podloza

ogólnie to nowe jedno-pietrowe bloki gdzie developer zrobił jakby na parterze piwnice
gdy ceny mieszkań poszły w górę już sam wpadł na pomysł że szkoda marnować takiego miejsca i można zrobić mieszkania dla tego w naszym budynku są jeszcze piwnice, w bloku obok już mieszkania
tata mojego TŻ wykupił trzy piwnice o powieszchni 60m2
właśnie jestesmy wtrakcie załatwiania pozwoleń (mam nadzieje że się uda jeden sąsiad już tak zrobił)
powiem Ci że bardzo duzo papierkowych spraw wszedzie sama biurokracja
gdy robisz przebudowe papiery załatwiasz tak jak do budowy

no i wyliczyliśmy że cały remont powinien kosztować ok 70-80tys ale to już z wnętrzami
pomieszkamy tam kilka lat a potem sprzedamy, już teraz bank powiedział że minimalna wartość tego to ok 180tys
więc robimy ten remat ze wzgledow finasowych

jak coś to pytaj
bo już zajmujemy sie tym na powaznie od trzech miesiecy
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 09:11   #10
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: mieszkanko w piwnicy

O wiele lepiej zrobic mieszkanie w suterenie niz na nieuzytkowym poddaszu. W tym drugim przypadku trzeba przede wszystkim miec zgode pozostalych wlascicieli budynku - przerobienie na mieszkanie bedzie wymagalo zmian konstrukcyjnych (do wstawienia okien polaciowych), ocieplenia calego stropu, wykonania sprawnej wentylacji (na poddaszu bywa duszno), polozenia izolacji akustycznej na podlodze.

Wady piwnicy to mozliwosc zawilgacania sie scian, jesli izolacja fundamentu byla zle zrobiona i koniecznosc zrobienia ocieplenia nie tylko scian, ale i podlogi. Zwroccie uwage, czy jest wentylacja grawitacyjna - jest konieczna w kuchni i lazience, zwlaszcza przy stosowaniu piecykow gazowych.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 20:26   #11
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: mieszkanko w piwnicy

Dawno mnie tu nie było Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Po niektórych postach widze że musiałyście dziewczyny załatwiać jakieś pozwolenia. A jeśli ta suterena mieści się w domu jednorodzinnym moich przyszłych teściów to też trzeba jakieś papierki?
piszcie proszę dalej jakie macie doświadczenia z "mieszkankiem w piwnicy" '
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-31, 16:39   #12
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
jeśli tam wczesniej było mieszkanie i robicie tylko mały remont tzn wymiana okien, podłogi itp. bez przestawiania ściań

to raczej nie

a i takie pomieszczenie musi mieć minimalną wysokość czyli 2,5m2 musisz to koniecznie sprawdzić!!!


jest jeszcze jedne sposób zrobienie nie legalnie haha ale wtedy nie mozesz tego sprzedać a jak ktoś podkabluje to bedziesz musiała wszystko rozebrać i płacić karę wiec nie polecam

musisz koniecznie sprawdzić w planach czy ten doł domu był przeznaczony na część mieszkalną jesli nie to napewno musisz załatwiać pozwolenia nawet jeśli już ktoś tam mieszkał
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?

Edytowane przez tysia_15
Czas edycji: 2008-02-01 o 15:48
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 23:25   #13
darkangel87
Raczkowanie
 
Avatar darkangel87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 159
Dot.: mieszkanko w piwnicy

ja tez mam mieszkanko w piwnicy.ciezko bylo urzadzic.wysokosc od podlogi do sufitu to ok 2 metrow.w jednym pokoju mam 2 dosc male okna,a w drugim w ogole,w lazience rowniez ich brak.kuchni nie potrzebuje w piwnicy bo jest juz w domu.Mialam na poczatku zajac duzy ladny pokoj.jednak moi rofzice dosc szybko klada sie spac a ja lubie posiedziec do pozna,posluchac muzyki,wiec stwierdzilam,ze 2 pokoiki w piwnicy beda dobrym rozwiazeniem i nie pomylilam sie.zrobilam po swojemu i z piwnicy wyszlo przytulne mieszkankojeden pokoj juz urzadzony w calosci nad drugim jeszcze pracuje
darkangel87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 08:09   #14
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: mieszkanko w piwnicy

Wybierz piwnicę przynajmniej nie będziesz miała typowo poddaszowej duchoty
a tak serio - dziewczyny dobrze Ci radzą - upewnij się czy ściany piwnicy nie są zawilgocone, dobrze je zaizoluj. Sprawdź też, czy w przeszłości piwnica nie była podtapiana podczas wiosennych lub jesiennych opadów.
Wklejam kilka inspiracji - urządzone piwnice wyglądają jak normalne mieszkania, zwłaszcza takie w domach jednorodzinnych, gdzie nie ma problemu z np. obskurną klatką schodową jak w przypadku niektórych bloków.
Garść informacji:
http://www.basementlivingsystems.com/index.htm
http://www.basement-living.co.uk/bas...onversions.asp
http://www.basementanswers.com/
http://www.basement-living-group.co....group_home.asp
i fotki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg piwnica1.jpg (27,7 KB, 217 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piwnica2.jpg (25,4 KB, 209 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piwnica3.jpg (39,7 KB, 186 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piwnica5.jpg (63,5 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piwnica6.jpg (21,9 KB, 190 załadowań)
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 08:17   #15
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: mieszkanko w piwnicy

i jeszcze trochę piwnicznych aranżacji:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg piwnica7.jpg (34,8 KB, 161 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piwnica8.jpg (52,3 KB, 119 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piwnica9.jpg (73,9 KB, 143 załadowań)
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 15:23   #16
vanilia_ninja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 655
Dot.: mieszkanko w piwnicy

mam do Ciebie pytanie-mieszkasz z rodzicami?
bo ja właśnie się tak zastanawiałam nad takim wyjściem-oddzielić wejście do piwnicy od reszty domu,tzn.wstawić kilka nowych drzwi,w tym wejściowych,jedne drzwi zamknąć na stałe,tak,żeby nikt mi tam nie wchodził kiedy chce,trudno to opisać,ale przed wejściem do piwnicy obok jest pomieszczenie dość duże,gdzie jest kuchnia,prysznic,pralka,k uchenka gazowa,tak jak w normalnej kuchni i łazience.A później są schody do piwnicy i dwa pomieszczenia.Myślę nad urządzeniem sobie tego jednego pomieszczenia,a drugiego (gdzie są jakieś narzędzia,itp.) oddzielenie szczelnymi drzwiami.Oczywiście gruntowny remont,schody,dać płytki,nowe okna,pomalować ściany,jakieś 10 tys.
I takim sposobem miałabym pokój,do którego schodziłabym po schodach,a przed wejściem do piwnicy (pokoju) miejsce gdzie miałabym kuchnię i łazienkę.A do tej części domu wchodziłabym przez garaż-i tu-też nowe drzwi,w garażu remontu bym nie robiła,bo to służyłoby za "przedpokój",więc nie ma sensu,jedynie drzwi garażowe nowe,takie podobne do wejściowych..
__________________



Edytowane przez vanilia_ninja
Czas edycji: 2008-06-25 o 10:20
vanilia_ninja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:59   #17
Biancaeva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
Dot.: mieszkanko w piwnicy

ja tak mieszałam z moim TZ u rodziców w domku- to był właściwie parter, normalne okna i gybym moga wybrać - byłoby to poddasze. W suterenie było zimno i tak jakby wilgotno- u rodziców zasze te 3-5 stopni więcej. Ale zależy co kto lubi
Biancaeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.