ból podczas/na początku stosunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 11:05   #1
calineczka03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Exclamation

ból podczas/na początku stosunku


Witam,
wiem, że podobny problem już się tutaj przewijał, jednak wydaje mi się, że mój jest nieco inny, a przynajmniej chciałabym przedstawić konkretnie moją sytuację.
Rozpoczęłam współżycie ok 1,5 roku temu, ale było to ledwie kilka razów (3?). Pierwszy był bardzo bolesny, ale to naturalne. Dwa następne również nie należały do miłych, ale domyślam się, że wiąże się to z tym, że nastąpiły w ciągu kilku dni po pierwszym, oraz nie byłam dostatecznie wilgotna.
Później nie uprawiałam seksu do teraz i jednak zdziwiłam się, że pojawił się ból. Ból przy samym wejściu do pochwy, taki jakby "rozrywający". Po chwili właściwie przeszedł, przynajmniej w spotym stopniu, ale jednak wciąż czułam się dość "obolała", podobnie jak w wypadku tych późniejszych razów rok temu.
Nie zauważyłam u siebie żadnych objawów chorobowych.
I teraz pytanie - czy ból ten może być spowodowany jakimś stresem (np. o to, że ów ból się pojawi )? Lub czy tego typu ból (a nie "trący"), może być spowodowany brakiem dostatecznego nawilżenia?
calineczka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 11:24   #2
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: ból podczas/na początku stosunku

Czasem infekcja może się rozwijać bezobjawowo(w sensie brak upławów, a właśnie towarzyszący ból )Byłaś u ginekologa?
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 11:42   #3
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: ból podczas/na początku stosunku

Albo po prostu jesteś zbyt spięta, musisz rozluźnić bardziej mięśnie. Ja też miałam tak na samym początku ale gdzieś przeczytałam w gazecie że trzeba rozluźnić mięśnie pochwy tak jakbyś miała sikać Mam nadzieje że pomogłam Pozdrawiam
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.