Chude modelki a zazdrość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-26, 11:22   #1
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358

Chude modelki a zazdrość


Witam dziewczyny, jestem ciekawa Waszej opinii na temat bezczelnego komentowania modelek przez zwykłe dziewczyny (często o rozmarach M i L, nawet nie grubszych).
Otóż zaobserwowałam, że przez ostatni rok na facebooku pod zdjęciami różnych firm odzieżowych siedzą takie zazdrośnice... jest ich pełno. Ale może przepiszę parę komentarzy tego typu:

jest za chuda i wszystko na niej wisi :<
chyba lepiej by bylo, gdyby ubrania byly prezentowane na wieszaku, niz na tej pani
ale szpetna chudzina
Dajcie jej kanapkę
Zmieńcie tą fatalną dziewczynę,które reklamuje wasze ciuchy,na niej nic nie jest sympatyczne .
modelka... tragedia, aż się ubrania odechciewa kupić :P
ale chuuda modelka jezu :/
Najbrzydsza modelka na swiecie, co za baran wybral taka szkape na ktorej majtki wisza i jej wlasna skora tez... Swoja droga ta szczelinka miedzy zebami miala jej dodawac charakterku, a przy jej zebach wyglada obrzydliwie, zastanowcie sie nad doborem modelek bo jest porazka.
śmierdzi anoreksją


Jaki jest sens bzdurnego komentowania MODELEK, które jak od wieków wiadomo są chude i tyle. Jaki jest sens pisania pod zdjęciami modelek, które w życiu tych komentarzy nie przeczytają, że np ma "nogi jak patyki" bądź "wszystko na niej wisi"? Czy to jakaś nowa moda na leczenie kompleksów? Wydaje mi się, że tak. Myślę, że gdy taka dziewczyna dostanie pełno "lajków" za swój komentarz od równie "inteligentnych" zazdrośnic to myśli, że cały świat uzna, że modelki są be, za chude jest be, szczupłe dziewczyny są be i tylko te które mają krągłości są super. I różne inne bzdety.

Zauważyłam, że ostatnio dziewczyny, które nie potrafią osiągnąć wymarzonej wagi wręcz KATUJĄ szczupłe od urodzenia dziewczyny swoimi komentarzami w internecie. I to nie tylko na takich stronach... widziałam wiele przypadków typu "co z tego, że ma takie nogi skoro nie ma cycków", "zjadłabyś coś w końcu szkieletorze", "facet to nie pies, na kości nie leci" itp. itd.

Sama jestem często szykanowana przez mamuty, tak, mamuty, które uważają, że nic nie jem i całe życie jestem na diecie, bo jestem szczupła. Szkoda, że nie rozumieją, że wiele dziewczyn może jeść co chce i i tak nie przytyją... tak trudno to pojąć?
Tak trudno zaakceptować inną osobę? I aż żal mi się robi jak widzę, że te dziewczyny aż wołają o pomoc do psychologa, bo widocznie były wyśmiewane w dzieciństwie z powodu swojej tuszy i teraz muszą sobie poprawić nastrój w internecie.. komentując "za chude" modelki...
__________________


Edytowane przez MadSyndrome
Czas edycji: 2012-07-26 o 12:40
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:20   #2
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Och! Jakiś kompleksik leczysz?
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:37   #3
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Chude modelki a zazdrość

A Ty sobie właśnie nastroju nie poprawiasz?
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:39   #4
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
A Ty sobie właśnie nastroju nie poprawiasz?

jaki? po prostu irytują mnie krówki, które psioczą na szczupłe dziewczyny z zazdrości.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Och! Jakiś kompleksik leczysz?

rozumiem, że jesteś jedną z tych dziewczyn, masz prawo do wypowiedzi, bo to forum publiczne ale niczego nie wniosłaś niestety
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:39   #5
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Och! Jakiś kompleksik leczysz?
Dziewczyna konkretnie napisała o co jej chodzi. Kompleksiki to raczej moim zdaniem leczą te osoby, które wypisują tak niewybredne komentarze.
MadSyndrome uważam, że masz rację. Zresztą ten temat już nie raz był poruszany na wizażu (to znaczy naturalnej szczupłości, nie chudości) i komentarzy przez otoczenie. Jak to działa, że szczupłej osobie można w twarz powiedzieć jaka to chuda jest, a takiej przy kości już nie wypada zasugerować, żeby schudła...?
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:45   #6
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyna konkretnie napisała o co jej chodzi. Kompleksiki to raczej moim zdaniem leczą te osoby, które wypisują tak niewybredne komentarze.
MadSyndrome uważam, że masz rację. Zresztą ten temat już nie raz był poruszany na wizażu (to znaczy naturalnej szczupłości, nie chudości) i komentarzy przez otoczenie. Jak to działa, że szczupłej osobie można w twarz powiedzieć jaka to chuda jest, a takiej przy kości już nie wypada zasugerować, żeby schudła...?
dokładnie o to mi chodzi! Zwłaszcza, że jestem osobą, która ma wielu znajomych przy kości i w życiu nie wyśmiewałabym się z tego powodu z nich. Niestety nawet oni robią mi przykrość z powodu tego, że jestem szczupła. I to niby chude dziewczyny są wredne? Wydaje mi się, że czasy się zmieniły, jak kiedyś wszyscy śmiali się z grubszych dziewczyn tak teraz robią to tylko faceci (ale powiedzmy sobie szczerze, faceci śmieją się z każdego kto im się nie podoba, nie ważne czy to chudy czy gruby...) albo zakompleksione dziewczyny. Tyle zawiści u niektórych nigdy jeszcze nie widziałam.
I żeby nie było - bo chyba dziewczyny wyżej źle mnie zrozumiały. Mnie osobiście nie obchodzi niczyja waga. Nie obchodzi mnie czy ktoś jest na diecie czy cokolwiek robi ze swoim ciałem. Jedyne co mi nie pasuje to fakt, że - tak jak pisałam - nawet dziewczyny noszące rozmiar M są wredne w stosunku do tych co noszą xs/s... to niby nie jest zazdrość?
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:03   #7
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Nie obchodzi mnie waga innych (dopóki nie są to moi bliscy i martwię się o konsekwencje zdrowotne). Niestety od kiedy pamiętam, słyszę niewybredne komentarze o swojej szczupłości i sama zaczęłam się już wpędzać w myślenie, że jestem za chuda... A wyglądam, obiektywnie patrząc, zupełnie normalnie. Jest to bardzo przykre, nawet jeśli jest się przyzwyczajonym i lekko zobojętniałym.

EDIT: Chociaż muszę przyznać, że fenomenu diastemy nie rozumiem za nic. Nie ma w tym dla mnie nic atrakcyjnego.
__________________

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2012-07-26 o 13:10
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 13:05   #8
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
dokładnie o to mi chodzi! Zwłaszcza, że jestem osobą, która ma wielu znajomych przy kości i w życiu nie wyśmiewałabym się z tego powodu z nich. Niestety nawet oni robią mi przykrość z powodu tego, że jestem szczupła. I to niby chude dziewczyny są wredne? Wydaje mi się, że czasy się zmieniły, jak kiedyś wszyscy śmiali się z grubszych dziewczyn tak teraz robią to tylko faceci (ale powiedzmy sobie szczerze, faceci śmieją się z każdego kto im się nie podoba, nie ważne czy to chudy czy gruby...) albo zakompleksione dziewczyny. Tyle zawiści u niektórych nigdy jeszcze nie widziałam.
I żeby nie było - bo chyba dziewczyny wyżej źle mnie zrozumiały. Mnie osobiście nie obchodzi niczyja waga. Nie obchodzi mnie czy ktoś jest na diecie czy cokolwiek robi ze swoim ciałem. Jedyne co mi nie pasuje to fakt, że - tak jak pisałam - nawet dziewczyny noszące rozmiar M są wredne w stosunku do tych co noszą xs/s... to niby nie jest zazdrość?
No ja nie wiem, czy używanie słowa "mamut" odnośnie osób większych od Ciebie jest przejawem szacunku

Ja tam nie chodzę i nie wypisuję niczego, drażni mnie w ogóle takie chamskie ocenianie ludzkiego wyglądu. Nie wiem skąd się bierze to. Niedługo zaczną podchodzić do nas obcy ludzie na ulicy i z chama walić "ale jesteś brzydka" - to się teraz modnie nazywa szczerością.
Nie wszystkim musi się podobać mały cyc ani duży cyc

Tutaj chodzi o kulturę osobistą. Mało kto pamięta obecnie o niej.

Ale jakbyś pośledziła trochę artykuły o modelkach plus-size, to zwróciłabyś uwagę, że tam wyzwisk pada nie mniej

Mam takie pytanie Jeśli ktoś uważa, że jesteś całe życie na diecie, to dla Ciebie obelga? Ja bym to potraktowała jako komplement, bo no... to znaczy, że dbasz o siebie, starasz się i już.

Jestem gruba i wierz mi nasłuchałam się również wielu przykrych komentarzy. Nawet obawiam się zjeść coś na mieście, ponieważ podświadomie czuję oceniające spojrzenia innych

Edytowane przez BajaderkowaBaba
Czas edycji: 2012-07-26 o 13:08
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:11   #9
nija12
Raczkowanie
 
Avatar nija12
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Chude modelki a zazdrość

W 100% zgadzam się z autorką wątku. Sama jestem bardzo szczupła od urodzenia i nie jest to wynikiem diety, bo takowej w życiu nie stosowałam i z miłą chęcią przyjęłabym te 5 kg więcej. Cóż już takie jesteśmy i nie powód by zazdrośnicy obrażali szczupłe osoby. Bzdurą według mnie jest, że faceci lecą tylko na panie, które mają więcej krągłości. Przez takie stereotypy obrażamy tylko wszystkich facetów. Oni także mają swoje kanony piękna, jedni wolą drobinki, drudzy "normalne kobiety", a poza tym także dostrzegają jaką osobą jest dziewczyna, a nie tylko ślinią się na widok jej fizyczności. Wiele się słyszy jak osoby "przy kości" bulwersują się jak ktoś powie na nie "grubas" czy "pasztet", a jak na nas chudziszków ktoś bezczelnie rzuca komentarze które przytoczyła autorka to powinnyśmy się nie odzywać i najlepiej przytakiwać. Według mnie osoby robiące komentarze w stosunku do "grubych" i "chudych" to po prostu ludzie bez kultury osobistej, mające jakieś swoje wewnętrzne problemy. Osoba kulturalna nigdy by nie czyniła złośliwych uwag. Ufff tyle ode mnie
nija12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:18   #10
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Autorko, ale tak obiektywnie - NAPRAWDĘ nigdy nie pomyślałaś, że jakaś modelka jest naprawdę za chuda? Część z nich faktycznie wygląda moim zdaniem niezbyt apetycznie, wręcz choro i nie wnikam czy takie są z natury (stawiam, że to mniejszość ) czy za wszelka cenę chcą być mega chude Mam na myśli te, którym dosłownie kość sterczy z każdej strony a nie najzwyczajniej w świecie szczupłe, żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał
Pewnie, że wiele osób wylewa jad na kimś tylko dlatego, że wygląda lepiej od nich samych ale w niektórych komentarzach bywa niestety sporo prawdy (pomijam te w stylu 'zjedz coś', mam na myśli - 'nie podoba mi się jak ta sukienka na niej leży, nie zachęca mnie do kupna). Gdyby modelki nie były takie chude to pewnie i odsetek obsesyjnie odchudzających się dziewczyn byłby mniejszy

PS: sama noszę XS/S więc 'mamutem' chyba nie jestem, nie?

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez nija12 Pokaż wiadomość
W 100% zgadzam się z autorką wątku. Sama jestem bardzo szczupła od urodzenia i nie jest to wynikiem diety, bo takowej w życiu nie stosowałam i z miłą chęcią przyjęłabym te 5 kg więcej. Cóż już takie jesteśmy i nie powód by zazdrośnicy obrażali szczupłe osoby. Bzdurą według mnie jest, że faceci lecą tylko na panie, które mają więcej krągłości. Przez takie stereotypy obrażamy tylko wszystkich facetów. Oni także mają swoje kanony piękna, jedni wolą drobinki, drudzy "normalne kobiety", a poza tym także dostrzegają jaką osobą jest dziewczyna, a nie tylko ślinią się na widok jej fizyczności. Wiele się słyszy jak osoby "przy kości" bulwersują się jak ktoś powie na nie "grubas" czy "pasztet", a jak na nas chudziszków ktoś bezczelnie rzuca komentarze które przytoczyła autorka to powinnyśmy się nie odzywać i najlepiej przytakiwać. Według mnie osoby robiące komentarze w stosunku do "grubych" i "chudych" to po prostu ludzie bez kultury osobistej, mające jakieś swoje wewnętrzne problemy. Osoba kulturalna nigdy by nie czyniła złośliwych uwag. Ufff tyle ode mnie
Dokładnie tak! Można w kulturalny sposób powiedzieć, że ktoś nam się nie podoba a nie pluć jadem dookoła wylewając swoje frustracje na wszystkich wokół Są różne gusty - jedni lubią okrąglejsze dziewczyny a inni bardzo szczupłe i trudno, żeby amatorzy tych pierwszych wylewali zachwyty pod zdjęciami chudziutkich modelek
__________________
Blog

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2012-07-26 o 13:23
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:24   #11
POTF89
Raczkowanie
 
Avatar POTF89
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 184
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Zgadzam się również z założycielką wątku. Ostatnio zauważyłam, że szczupłe osoby zaczynają być coraz częściej 'szykanowane', nie wiem nawet czy obecnie za anormalność nie postrzega się bardziej szczupłych, niż tych z nadwagą. Jeśli nie wynika to z zazdrości to ze zwykłej złośliwości. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym komuś przy kości zwrócić uwagę, że mógłby sobie podarować lody które właśnie zjada albo zainteresować się jakąś dietą z prostej przyczyny - dobre wychowanie, szacunek i kultura osobista powinny odnosić się do wszystkich, bez względu na sylwetkę czy jakiekolwiek inne cechy. Tymczasem wiele razy kierowane były wobec mnie czy którejś z moich koleżanek komentarze, wcale nie żartobliwe, że na pewno mamy anoreksję, z pewnością nic nie jemy itp. Co więcej, komentarze te najczęściej pochodziły od ludzi mających widoczną nadwagę. Nietrudno się domyślić, że wynikają albo z zazdrości, albo z kompleksów. Kiedyś po takich komentarzach nie było mi wesoło, teraz już w ogóle się nimi nie przejmuję bo wiem, że świadczą jedynie o braku wychowania i taktu. Choćby mi ktoś wymyślał od anorektyczek czy płaskich desek to pamiętam, że mam bardzo zgrabne i długie nogi i płaski jak ściana brzuch nawet po sytym obiedzie. I dziewczynom silącym się na złośliwe komentarze dotyczące czyjejś sylwetki polecam to samo - zająć się eksponowaniem swoich atutów i maskowaniem niedoskonałości aby czuć się lepiej w swojej skórze, a nie usilnym umniejszaniem urody innym.

Edytowane przez POTF89
Czas edycji: 2012-07-26 o 13:27
POTF89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 13:31   #12
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez POTF89 Pokaż wiadomość
Zgadzam się również z założycielką wątku. Ostatnio zauważyłam, że szczupłe osoby zaczynają być coraz częściej 'szykanowane', nie wiem nawet czy obecnie za anormalność nie postrzega się bardziej szczupłych, niż tych z nadwagą. Jeśli nie wynika to z zazdrości to ze zwykłej złośliwości. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym komuś przy kości zwrócić uwagę, że mógłby sobie podarować lody które właśnie zjada albo zainteresować się jakąś dietą z prostej przyczyny - dobre wychowanie, szacunek i kultura osobista powinny odnosić się do wszystkich, bez względu na sylwetkę czy jakiekolwiek inne cechy. Tymczasem wiele razy kierowane były wobec mnie czy którejś z moich koleżanek komentarze, wcale nie żartobliwe, że na pewno mamy anoreksję, z pewnością nic nie jemy itp. Co więcej, komentarze te najczęściej pochodziły od ludzi mających widoczną nadwagę. Nietrudno się domyślić, że wynikają albo z zazdrości, albo z kompleksów. Kiedyś po takich komentarzach nie było mi wesoło, teraz już w ogóle się nimi nie przejmuję bo wiem, że świadczą jedynie o braku wychowania i taktu. Choćby mi ktoś wymyślał od anorektyczek czy płaskich desek to pamiętam, że mam bardzo zgrabne i długie nogi i płaski jak ściana brzuch nawet po sytym obiedzie. I dziewczynom silącym się na złośliwe komentarze dotyczące czyjejś sylwetki polecam to samo - zająć się eksponowaniem swoich atutów i maskowaniem niedoskonałości aby czuć się lepiej w swojej skórze, a nie usilnym umniejszaniem urody innym.
Zgadzam się w 100% i myslę, że ta zwykła kultura osobista to tak naprawdę sedno sprawy
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:38   #13
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
No ja nie wiem, czy używanie słowa "mamut" odnośnie osób większych od Ciebie jest przejawem szacunku

Ja tam nie chodzę i nie wypisuję niczego, drażni mnie w ogóle takie chamskie ocenianie ludzkiego wyglądu. Nie wiem skąd się bierze to. Niedługo zaczną podchodzić do nas obcy ludzie na ulicy i z chama walić "ale jesteś brzydka" - to się teraz modnie nazywa szczerością.
Nie wszystkim musi się podobać mały cyc ani duży cyc

Tutaj chodzi o kulturę osobistą. Mało kto pamięta obecnie o niej.

Ale jakbyś pośledziła trochę artykuły o modelkach plus-size, to zwróciłabyś uwagę, że tam wyzwisk pada nie mniej

Mam takie pytanie Jeśli ktoś uważa, że jesteś całe życie na diecie, to dla Ciebie obelga? Ja bym to potraktowała jako komplement, bo no... to znaczy, że dbasz o siebie, starasz się i już.

Jestem gruba i wierz mi nasłuchałam się również wielu przykrych komentarzy. Nawet obawiam się zjeść coś na mieście, ponieważ podświadomie czuję oceniające spojrzenia innych
jest mi równie przykro słysząc komentarze na swój temat tak samo jak i Tobie jest przykro. Ja nigdy nie patrzę źle na ludzi, nie moja sprawa co robią. Ale wiem, że grubszym też nie jest łatwo. Np ostatnio byłam w kfc z koleżanką i obok nas siedziała otyła dziewczyna i coś tam jadła jak wszyscy jej znajomi, przyszedł jakiś bezczelny typ i powiedział "o fuj, poszukam innego miejsca" i tak na nią spojrzał aż mi się smutno zrobiło. Jak można być tak bezczelnym?
Użyłam określenia mamut, żeby nie było, że użyłam tylko złych określeń na szczupłe dziewczyny - szkieletor itp. Mi kiedyś w sklepie powiedziano, że mam rozmiar Auschwitz, to dopiero obraza :x

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Autorko, ale tak obiektywnie - NAPRAWDĘ nigdy nie pomyślałaś, że jakaś modelka jest naprawdę za chuda? Część z nich faktycznie wygląda moim zdaniem niezbyt apetycznie, wręcz choro i nie wnikam czy takie są z natury (stawiam, że to mniejszość ) czy za wszelka cenę chcą być mega chude Mam na myśli te, którym dosłownie kość sterczy z każdej strony a nie najzwyczajniej w świecie szczupłe, żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał
Pewnie, że wiele osób wylewa jad na kimś tylko dlatego, że wygląda lepiej od nich samych ale w niektórych komentarzach bywa niestety sporo prawdy (pomijam te w stylu 'zjedz coś', mam na myśli - 'nie podoba mi się jak ta sukienka na niej leży, nie zachęca mnie do kupna). Gdyby modelki nie były takie chude to pewnie i odsetek obsesyjnie odchudzających się dziewczyn byłby mniejszy
według mnie to zależy od modelki. Od zawsze modelki na wybiegach muszą być chude i wysokie - nikogo to nigdy nie dziwiło jakoś... ale czy ta dziewczyna jest za chuda? http://www.house.pl/upload/lookbook/0076b.jpg
A właśnie m.in pod tym zdjęciem na facebooku roi się od komentarzy typu "co za szpetny szkieletor". Jak dla mnie ona jest szczupła a nie chuda. Nie wystają jej kości nawet
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:47   #14
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
według mnie to zależy od modelki. Od zawsze modelki na wybiegach muszą być chude i wysokie - nikogo to nigdy nie dziwiło jakoś... ale czy ta dziewczyna jest za chuda? http://www.house.pl/upload/lookbook/0076b.jpg
A właśnie m.in pod tym zdjęciem na facebooku roi się od komentarzy typu "co za szpetny szkieletor". Jak dla mnie ona jest szczupła a nie chuda. Nie wystają jej kości nawet
Bo to zależy od modelki No ale fakt łatwo wrzucić hasło 'modelka' do worka z hasłem 'szkielet'.
Ano nie wystają Powiedziałabym, że jest chuda jeżeli np. jej kostki byłyby chudsze niż nadgarstek bo nie widzę łydek albo coś w tym stylu co moim zdaniem rzadko zdrowo wygląda , inaczej moim zdaniem jest szczuplutka ale do 'anorektyczki' jej sporo brakuje

Muszą być wysokie i szczupłe to fakt. Ale myślę, ze kobietom to się nie podoba z prostej przyczyny - mało która z nas ma taką figurę, nie oszukujmy się. A ciuchy czasem faktycznie na modelkach wiszą. Zarówno to zniechęca do kupna jak i idealnie dopasowana sukienka na modelce rozmiar 32 w oczach kobiety noszącej 38 (sądząc po wyprzedażowych rozmiarach w sklepach to najpopularniejszy rozmiar w Polsce ). Myślę, że w dużej mierze o to chodzi - kobiety chcą kupować ubrania prezentowane przez panie takie jak one. A prezentują je albo ultraszczupłe modelki albo panie tzw. plus size (też mnie to trochę irytuje prawdę mówiąc :P)
__________________
Blog

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2012-07-26 o 13:54
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:58   #15
madleine89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 612
Dot.: Chude modelki a zazdrość

a ja nie rozumiem dlaczego ludzie dzielą innych na chudzi-anorektycy i grubi-leniwi,obżerający się,zapominając o tym,że istnieje coś takiego jak anoreksja bulimiczna,przy której można mieć nawet ponad 100kg i długie okresy głodówek
__________________
każdy dzień może być piękniejszy


preferki do wymianek
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=356
madleine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:04   #16
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Masz całkowitą racje! Nie tylko odnośnie internetowych kłótni. Ale również tych złośliwych komentarzy w codziennym życiu. Ja sama mam 17 lat. 174cm wzrostu, 84&60&90. I do osoby odmawiającej sobie jedzenia naprawdę sporo mi brakuje. Pochłaniam ogromne ilości. Mogę sobie na to pozwolić. Tak jak w sumie każdy w mojej rodzinie. Mam kilka znajomych - modelek. I uwierzcie, że one również nie muszą ograniczać swoich posiłków. Taka nasza uroda. Dla was może to nie być atutem, nie wiem...Takie odnoszę wrażenie czytając te wszystkie opinie w internecie. No i MŁODOŚĆ. Bo wątpię żeby za xx lat moja przemiana materii nie uległa zmianie. Ale czy ja widząc zdjęcie jakieś dziewczyny np w rozmiarze L rozpoczynam kłótnie, obrażam ją? NIE! Jestem zwolenniczką rozmiaru S. Ale uważam też, zarówno w tym rozmiarze, jak i w tych kilka stopni wyżej istnieją zarówno wady, jak i zalety. TAAK. Powiecie.. Co z tego, że ma ładne nogi i talię. Skoro piersi doszukać się u niej nie można. W takim razie ja mogłabym powiedzieć -> co z tego, że piersi? Skoro wszystko zlewa się z brzuchem? I czy to jest miłe? raczej nie


AHH, no i denerwuje mnie porównywanie każdej modelki do np Anji Rubik. NIE KAŻDA MODELKA TAK WYGLĄDA!!!!!!!! Anja ma po prostu szerokie biodra I nawet przy tak szczupłej sylwetce ma 90cm w biodrach. Czyli MAX jak na modeling. Taka Candice Swanepoel ma 87. A jest uważana za pełniejszą

Edytowane przez pixie088
Czas edycji: 2012-07-26 o 14:08
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:05   #17
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Myślę, że zawsze znajdzie się powód do plucia jadem.

Bo ma nogi za grube/za chude/ z przerwą/bez przerwy - do wyboru do koloru.

Modelki plus-size też są obrzucane błotem.

Chyba należałoby się zastanowić dlaczego ludzie są chamscy, a nie dlaczego nas chude/grube itd. tak się obraża.

PS Jakby osoby z nadwagą były tak wielbione, to nie produkowano by tysiąca programów o tematyce "jak schudnąć", a jest ich od groma!
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:10   #18
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość

PS Jakby osoby z nadwagą były tak wielbione, to nie produkowano by tysiąca programów o tematyce "jak schudnąć", a jest ich od groma!
DOKŁADNIE!
A to jest jakiś paradoks
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:32   #19
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez pixie088 Pokaż wiadomość
DOKŁADNIE!
A to jest jakiś paradoks
Dlaczego paradoks? Nikt raczej nie chodzi (raczej , bo są wyjątki) i nie opowiada, jak to cudownie jest być grubaskiem.

W telewizji raczej wychwala się szczupłe, zgrabne kobiety

Druga sprawa - jaką mamy pewność, że jak komuś nie podoba się Anja Rubik (coś mnie ona ostatnio prześladuje), to od razu wynika to z kompleksów, a nie faktycznie estetyki.
Naganny jest sposób, w jaki Ci ludzie się wypowiadają.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 14:32   #20
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez madleine89 Pokaż wiadomość
a ja nie rozumiem dlaczego ludzie dzielą innych na chudzi-anorektycy i grubi-leniwi,obżerający się,zapominając o tym,że istnieje coś takiego jak anoreksja bulimiczna,przy której można mieć nawet ponad 100kg i długie okresy głodówek
Jeżeli to o anoreksji bylo skierowane w kierunku mogego postu to specjalnie napisalam w cudzyslowiu gdyz tak jak piszesz czesto chude dziewczyny slysza, ze tak wygladaja. Btw nie slyszalam o tej odmianie, o ktorej piszesz - ale czemu sie dziwic skoro media pokazuja anorektyczki w zaawansowanym stadium choroby, ekstremalnie wychudzone.
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:38   #21
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Dlaczego paradoks? Nikt raczej nie chodzi (raczej , bo są wyjątki) i nie opowiada, jak to cudownie jest być grubaskiem.

W telewizji raczej wychwala się szczupłe, zgrabne kobiety

Druga sprawa - jaką mamy pewność, że jak komuś nie podoba się Anja Rubik (coś mnie ona ostatnio prześladuje), to od razu wynika to z kompleksów, a nie faktycznie estetyki.
Naganny jest sposób, w jaki Ci ludzie się wypowiadają.
No tak. Ale ja jednak uważam, że jest w tym coś dziwnego. Bo często w tego typu programach pojawiają się kobiety z wagą około 75kg. Nie mają wtedy nadwagi. Ale pomimo tego SĄ TAM. Twórcy takich programów chcą tego. A przecież wbijane jest teraz ludziom, że szczupłe wcale nie jest piękne.
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 15:04   #22
_Kalinka_kalinka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 46
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez pixie088 Pokaż wiadomość
No tak. Ale ja jednak uważam, że jest w tym coś dziwnego. Bo często w tego typu programach pojawiają się kobiety z wagą około 75kg. Nie mają wtedy nadwagi. Ale pomimo tego SĄ TAM. Twórcy takich programów chcą tego. A przecież wbijane jest teraz ludziom, że szczupłe wcale nie jest piękne.
Zgadzam się. Ostatnio coraz częściej różne media promują nadmierną tusze. Mówią:"jesteś piękna, bo masz pełne kształty, jesteś prawdziwą kobietą, to nic że nosisz rozmiar 48". Nie rozumiem np. pochwał kierowanych pod adresem 'modelek plus size'- przecież-czy komuś się to podoba czy nie-nadwaga, a tym bardziej otyłość nie są ani trochę zdrowe. A społeczeństwa krajów rozwiniętych stają się coraz grubsze. Przecież tak jest łatwiej-jeść niezdrowo, w nadmiarze, a potem narzekać że prawdziwe modelki nie przypominają przeciętnych kobiet. Tak, bo coraz więcej przeciętnych kobiet jest po prostu grubych. Bo zamiast przejść na dietę i się ruszać, żeby pozbyć się nadmiaru kilogramów, to lepiej krytykować z zazdrości.
_Kalinka_kalinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 15:21   #23
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Chude modelki a zazdrość

ale komentarze typu "ale jej fajnie-jest taka szczupła!"; "ale jej zazdroszczę!" też nie są mile widziane i oceniane jako "gloryfikacja anoreksji". najlepiej chyba nic nie komentować.
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 15:23   #24
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez mcdulka Pokaż wiadomość
ale komentarze typu "ale jej fajnie-jest taka szczupła!"; "ale jej zazdroszczę!" też nie są mile widziane i oceniane jako "gloryfikacja anoreksji". najlepiej chyba nic nie komentować.
Dokładnie...
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 15:33   #25
ina__
Raczkowanie
 
Avatar ina__
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 31
Dot.: Chude modelki a zazdrość

moim zdaniem komentarze są po to, żeby komentować czyi wyrażać swoje zdanie a nie możemy oceniać czy są podszyte zazdrością czy nie, bo nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.
ja nie komentuję takich zdjęć, a na pewno nie wagi czy wyglądu modelek bo to ich sprawa i nie uważam, żeby trzeba było się w to mieszać. niektórzy za to czują, że muszą się na ten temat wypowiedzieć.
co do zazdrości - jedni zazdroszczą a inni serio nie. ja np w pewnym sensie im zazdroszczę, ale z drugiej strony nie chciałabym mieć figury współczesnej modelki.

dziękuję za uwagę
ina__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 16:32   #26
madleine89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 612
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Jeżeli to o anoreksji bylo skierowane w kierunku mogego postu to specjalnie napisalam w cudzyslowiu gdyz tak jak piszesz czesto chude dziewczyny slysza, ze tak wygladaja. Btw nie slyszalam o tej odmianie, o ktorej piszesz - ale czemu sie dziwic skoro media pokazuja anorektyczki w zaawansowanym stadium choroby, ekstremalnie wychudzone.
ogólnie tak napisałam,bo jestem przeciwniczką oceniania kogoś poprzez to,ile waży.zdarzają się przypadki,że chude dziewczyny mają aktywny tryb życia i dobrą przemianę materii,albo po prostu mają problemy z hormonami i chociaż jedzą dużo,to nie tyją,a inni od razu je postrzegają jako anorektyczki.
Tak samo w przypadku anoreksji bulimicznej.Najczęściej wpada się w nią przy nieumiejętnej próbie wyjścia z anoreksji. W pewnym momencie człowiek zaczyna jeść,najczęściej zmęczony już anoreksją i bez dalszej chęci do życia. zaczynają jeść,boją się wrócić do głodówki. w pewnym momencie wymyka im się to spod kontroli,a dochodzi jeszcze efekt yoyo. w momencie wychodzenia z anoreksji często wpada się w bulimię,lub anoreksję bulimiczną. w przypadku anoreksji bulimicznej po momencie jedzenia,nawet obżarstwa nadchodzi moment,że się żałuje,że się przytyło i się czuje,że trzeba znowu coś na to poradzić. w tym momencie często zaczyna się odchudzanie,które nagle zmienia się w głodówkę. potem ma się dość i znowu się zaczyna człowiek obżerać. potem myśli,że spróbuje jeść normalnie. w tym momencie nawet się to udaje. ale potem znowu nadchodzi moment głodówki. w pewnym momencie człowiek wpada w błędne koło głodówka-obżarstwo-próba normalnego jedzenia-próba schudnięcia-głodówka-obżarstwo-próba normalnego jedzenia-próba schudnięcia-głodówka,itd.

to nawet nie jest tak,że człowiek specjalnie się głodzi. nad tym się po prostu nie panuje. blokada psychiczna się włącza i się nie je. po prostu,nie da się rady. i tu mamy anoreksję. Natomiast w fazie obżarstwa występują pełne objawy bulimii. odbijanie się od jednego dna do drugiego,a nie ma się nad tym kontroli. Sam chory może się przez lata nie zorientować,że ma problem. rodzina może się co najwyżej zorientować,że ktoś,kto ma nadwagę próbuje się odchudzać. odchudzanie przy nadwadze? przecież to normalne. jeszcze taką osobę dopingują,komplementują. przecież to dobrze,że ktoś się odchudza,wreszcie zadbał o swoje zdrowie. występują widoczne objawy odwodnienia,braku witamin,ale to też zawsze się jakoś tłumaczy. wypadają włosy? najwidoczniej są za długie i przez to osłabione,albo to po farbowaniu. podkrążone oczy? taka uroda,wystarczy użyć korektora. łamiące się paznokcie? wystarczy pić skrzyp.

zanim taka osoba zorientuje się,że siedzi w tym bagnie,to najpierw dojdzie do wniosku,że nie umie schudnąć. wzrośnie wtedy tylko desperacja na chudnięcie,głodówki,może jakieś tabletki warto zastosować.
w momencie obżarstwa często tyje się więcej,niż się chudnie. a więc nikt nie podejrzewa problemu. jak ktoś uświadamia sobie,że ma problem nie z schudnięciem,ale z zaburzeniem odżywiania,to i tak pojawiają się myśli,że się nie pójdzie do lekarza. zaczynają się wątpliwości,że lekarz może nie uwierzyć,że się na prawdę jest chorym. lekarz najczęściej się orientuje wtedy,gdy chory przychodzi akurat w czasie głodówki,a lekarz zauważa po prostu odwodnienie. często wtedy problem wychodzi na jaw. lekarz może wypisać skierowanie do szpitala na zaburzenia odżywiania,ale to i tak jest o wiele trudniejsze do leczenia,niż sama anoreksja lub bulimia. chory unika leczenia,bo musi schudnąć,bo przecież jest za gruby,bo się boi,że inni lekarze mu nie uwierzą,a w takiej chorobie potrzebne jest leczenie prowadzone przez kilku specjalistów. zaczyna się ucieczka od lekarzy,zmiana internistów na takich,którzy jeszcze nie wiedzą o chorobie,którzy dadzą się nabrać,zlitują się nad osobą z nadwagą i doradzą jak zmniejszyć apetyt. przecież zawsze można udawać wtedy,że chce się schudnąć,a nie umie się powstrzymać od jedzenia. lekarz widząc kogoś grubego zawsze chętnie pomoże.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

sama poza wizażem udzielam się też od kilku tygodni na forum pro ana. w tym czasie na tamto forum weszło kilka dziewczyn z takimi właśnie objawami nieświadome swojej choroby. A więc nie jest to rzadka choroba,ale ludzie sobie po prostu nie zdają z niej sprawy.

podobnie jak w anoreksji występują zaburzenia postrzegania własnego wizerunku. o ile osoba z anoreksją będąc chuda widzi siebie w lustrze grubą,o tyle przy anoreksji bulimicznej widzi się ciągle swój gruby obraz z momentu,gdy się wpadło w anoreksję. obojętnie ile człowiek waży,w lustrze wygląda się tak samo.

nawet w wieku np.23 lat można wyglądać jak w wieku 13 lat,gdy się zachorowało. i tylko na zdjęciach widzi się,że wygląda się zupełnie inaczej niż w lustrze. i te zaskoczenie,jak to możliwe,że aparat tak fałszuje wizerunek.
__________________
każdy dzień może być piękniejszy


preferki do wymianek
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=356
madleine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 16:54   #27
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Madleine89- o kuczę, fajnie, że o tym napisałaś. Dzięki Tobie jestem mądrzejsza, dziękuję

Z anoreksją miałam problem lata temu więc wiem co to za syf chociaż nie było tak źle ze mną bo w porę się opamiętałam.
Masz rację z ocenianiem po wyglądzie aczkolwiek jak widzę dziewczynę z kośćmi na wierzchu to zaraz zapala mi się w głowie lampka anoreksja, widocznie jakieśtam moje doświadczenia zostawiły to i owo w mózgu i jest to ode mnie silniejsze No ale na pewno bym tak nikomu nie powiedziała! Z doświadczenia wiem jak boli - wyglądasz jak szkielet/dziecko z Afryki
W każdym razie określenia takiego użyłam mając na myśli tylko i wyłącznie takie wychudzone dziewczyny. Tym bardzo szczupłym z natury, ze świetną przemianą materii szczerze zazdroszczę i w życiu bym takiej nie nazwała anorekyczną chociażby dlatego, że nie wygląda na chorą chudzinkę
__________________
Blog

Edytowane przez kasienka.b
Czas edycji: 2012-07-26 o 16:55
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 17:27   #28
Tor_Zireael
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Czechy, Praha
Wiadomości: 1 059
Dot.: Chude modelki a zazdrość

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, jestem ciekawa Waszej opinii na temat bezczelnego komentowania modelek przez zwykłe dziewczyny (często o rozmarach M i L, nawet nie grubszych).
Otóż zaobserwowałam, że przez ostatni rok na facebooku pod zdjęciami różnych firm odzieżowych siedzą takie zazdrośnice... jest ich pełno. Ale może przepiszę parę komentarzy tego typu:

jest za chuda i wszystko na niej wisi :<
chyba lepiej by bylo, gdyby ubrania byly prezentowane na wieszaku, niz na tej pani
ale szpetna chudzina
Dajcie jej kanapkę
Zmieńcie tą fatalną dziewczynę,które reklamuje wasze ciuchy,na niej nic nie jest sympatyczne .
modelka... tragedia, aż się ubrania odechciewa kupić :P
ale chuuda modelka jezu :/
Najbrzydsza modelka na swiecie, co za baran wybral taka szkape na ktorej majtki wisza i jej wlasna skora tez... Swoja droga ta szczelinka miedzy zebami miala jej dodawac charakterku, a przy jej zebach wyglada obrzydliwie, zastanowcie sie nad doborem modelek bo jest porazka.
śmierdzi anoreksją


Jaki jest sens bzdurnego komentowania MODELEK, które jak od wieków wiadomo są chude i tyle. Jaki jest sens pisania pod zdjęciami modelek, które w życiu tych komentarzy nie przeczytają, że np ma "nogi jak patyki" bądź "wszystko na niej wisi"? Czy to jakaś nowa moda na leczenie kompleksów? Wydaje mi się, że tak. Myślę, że gdy taka dziewczyna dostanie pełno "lajków" za swój komentarz od równie "inteligentnych" zazdrośnic to myśli, że cały świat uzna, że modelki są be, za chude jest be, szczupłe dziewczyny są be i tylko te które mają krągłości są super. I różne inne bzdety.

Zauważyłam, że ostatnio dziewczyny, które nie potrafią osiągnąć wymarzonej wagi wręcz KATUJĄ szczupłe od urodzenia dziewczyny swoimi komentarzami w internecie. I to nie tylko na takich stronach... widziałam wiele przypadków typu "co z tego, że ma takie nogi skoro nie ma cycków", "zjadłabyś coś w końcu szkieletorze", "facet to nie pies, na kości nie leci" itp. itd.

Sama jestem często szykanowana przez mamuty, tak, mamuty, które uważają, że nic nie jem i całe życie jestem na diecie, bo jestem szczupła. Szkoda, że nie rozumieją, że wiele dziewczyn może jeść co chce i i tak nie przytyją... tak trudno to pojąć?
Tak trudno zaakceptować inną osobę? I aż żal mi się robi jak widzę, że te dziewczyny aż wołają o pomoc do psychologa, bo widocznie były wyśmiewane w dzieciństwie z powodu swojej tuszy i teraz muszą sobie poprawić nastrój w internecie.. komentując "za chude" modelki...
Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyna konkretnie napisała o co jej chodzi. Kompleksiki to raczej moim zdaniem leczą te osoby, które wypisują tak niewybredne komentarze.
MadSyndrome uważam, że masz rację. Zresztą ten temat już nie raz był poruszany na wizażu (to znaczy naturalnej szczupłości, nie chudości) i komentarzy przez otoczenie. Jak to działa, że szczupłej osobie można w twarz powiedzieć jaka to chuda jest, a takiej przy kości już nie wypada zasugerować, żeby schudła...?



Nie noszę rozmiaru S ani XS. Jestem Mką właśnie. Czy zazdroszczę modelkom, które na moich oczach zjadają leniwe z masełkiem i cukrem, a później zagryzają rogalem z czekoladą? Oczywiście! Ja w tym czasie jem sałatkę i rybę na parze, która nie do końca mi pasuje...
Ale ja zazdroszczę w inny sposób, ten zdrowy. Ja je podziwiam np za to, że mają cudną figurę.


Myślę, po naradzie ze znajomymi, bo poruszałam temat nienawiści w internecie niejednokrotnie, że przyczyna jest głębiej.

Kobiety z udanym życiem nie przesiadują go na necie... Nie ślęczą do 3 w nocy komentując wszystko co się da.

Chodzi o odbicie sobie czegoś. Czegoś, czego im brakuje, niekoniecznie figury. Ucieczkę przed swoim własnym życiem i problemami.
Mało zarabiam? Napiszę na onecie, że Lima jest ohydna. Mąż zdradza, nie sypia ze mną? Może właśnie kierowniczka zmyła mi łeb za to, że mam złe wyniki - odreaguję to najprościej - nawrzucam komuś ANONIMOWO.
A może siedzę z dzieckiem w domu żałując, że inni robią karierę? Widzę, że jakaś kobieta ma ciekawe życie, podrózuje, ma kasę, idzie wciąż do przodu. Dosram jej, będzie mi lepiej.

Polacy są strasznie zakompleksionym i przez to nienawistnym narodem i niestety wszyscy mówią mi, że będzie coraz gorzej...

Co więcej, takie zachowania są ponoć obserwowane wyłącznie wśród naszej płci... co trochę mnie załamuje
Tor_Zireael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 17:29   #29
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Chude modelki a zazdrość

tak - i pewnie na tej samej genialnej zasadzie banda wychodzonych modelek wchodzi wszędzie gdzie napiszą coś w sieci o Grycankach i wyzywa je w niebiosa bo im zazdroszczą powabnych kształtów...

takie komentarze jakie przytoczyłaś to nie kwestia modelek ani ich figur czy też zazdrości a najzwyczajniej w świecie kultury - której swoją drogą droga autorko sama zbyt wiele nie masz odbijając piłeczkę w drugą stronę na dowód czego można przytoczyć kilka określeń którym ubarwiałaś swoje posty w tym wątku

często w kwestiach przyczyna-skutek etc. poziom jednego idzie w parze z poziomem drugiego i doszukiwanie się motywów w brak kultury wśród osób do kultury niedojrzałych (co czasem też nie musi mieć związku z wiekiem swoją drogą) jest równie bzdurny co komentowanie zawartości silikonu w biuście panny Siwiec przez użytkowników pudelka

poza tym.. wiesz wielu ludzi dzień w dzień ma ochotę zrobić sobie po znajomych turnee w iście hitlerowskim stylu - a że prawo średnio dobrze patrzy na wybuchy agresji w "normalnym życiu" to rzesze ludzi z problemami emocjonalnymi znalazły raj utracony w internecie gdzie to mogą dać upust swojej agresji i odprężyć się nazywają szczękę Anji Rubik końską - no bo przecież Anja ich nie zaskaraży ani nawet się nie przejmie bo nie przeczyta - ba nawet nikomu nie zechce się dociekać kto zabłysnął inteligencją w internecie narzekając na jeden z naszych lepszych towarów eksportowych - w wyniku czego wielu ludzi myśli sobie, że jak to nikomu nie szkodzi to sobie chociaż lepiej zrobią... i viola internet zalewa fala bzdur które przewrażliwione na swoim punkcie osoby muszą koniecznie podciągać do rangi zazdrości żeby tylko sobie pomyśleć, że jakaś pryszczata nastolatka na drugi końcu Polski może siedzieć przed monitorem i marzyć o BMI równym 15 podczas gdy w rzeczywistości komentarz napisała chociażby sfrustrowana pracownica salonu sprzedaży telefonów której rano jakieś wjeżdżające w kałuże auto zachlapało całkiem nową spódniczkę i nie miała biedna gdzie sobie ulżyć


no i tak na podsumowanie - sądzę, że każda nico bardziej dojrzała i stabilna emocjonalnie od przeciętnej licealistki jednostka nie będzie czuła się w żaden sposób katowana bzdurami które ktoś wypisuje gdzieś tam o czymś tam z powodów jakichś tam

ale jeżeli Ty aż tak źle reagujesz na cudze bzdury to lepiej chyba będzie internet odstawić do czasu aż nabierzesz trochę dystansu do bezwartościowego bełkotu którym jest zalany jakiś tryliard witryn internetowych ot tak, dla zdrowia psychicznego

osobiście uważam, że przejmować można się komentarzami ludzi inteligentnych i na poziomie.. ale bełkotem anonimów z sieci - nie warto


a tak nawiasem mówiąc
http://www.house.pl/upload/lookbook/0076b.jpg - link z postów autorki
ładna, normalna dziewczyna jakich na ulicach wiele - nie powala na kolana ale jest atrakcyjna, wygląda zdrowo
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2012-07-26 o 17:35
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 17:54   #30
AleksandraMarieAntoinette
Przyczajenie
 
Avatar AleksandraMarieAntoinette
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Chude modelki a zazdrość

To samo można powiedzieć o ludziach, ktorzy oceniają w ten sposob blogerki! Przecież nie chodzi tu o ciało, tylko o ciuchy, ale ludzie odczuwają nieodpartą pokusę wylania na kogoś jadu, ktory gromadzą w sobie tygodniami i wydaje im się, że obrażenie kogoś sprawi, że sami poczują się lepiej.
__________________
MarieAntoinette
www.the-white-oleander.blogspot.com
AleksandraMarieAntoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-26 21:28:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.