Pielęgnacja i ochrona skóry zimą - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-10, 11:13   #181
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A po co Ci na to krem skoro to zastepuje krem a poza tym natłuszcza/nawilża dobrze? Bez kremu wal i tyle. Mnie to niestety chyba zapycha, choć rezultatów nawilżenia wielkiego czy regeneracji też nie widze zbytnio.
No nie wiedziałam właśnie, czy to może zastąpić krem, dlatego pytałam. Spróbuję, zobaczymy jak działa zimą.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 18:18   #182
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Właśnie czy tłusta maść z witaminą A bądź inna witaminowa maść/baza może posłużyć jako warstwa ochronna na siarczyste mrozy??

Niektóre z Was narzekają że kremy ochronne są tłuste bądź pozostawiają błyszczącą warstwę, ale o to własnie chodzi żeby krem był gęsty i grubo nałożony w taki własnie sposób skóra jest odcięta od zimnego mroźnego środowiska wewnętrznego, nie dopuszcza do siebie zimnego powietrza i nie ochładza się, wtedy naczynia nie muszą wypuszczać krwi do zewnętrznych warstw skóry żeby utrzymać prawidłową temperaturę i zachować dotychczasową niezbędną homeostazę, właśnie ta izolacyjna warstwa kremu "odciążą" nasze delikatne naczynka na twarzy
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 21:31   #183
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Dla mnie maść z wit A chroni dużo lepiej niż ochronne [nawet apteczne] kremy, ktore miałam/mam.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 13:03   #184
Kinga 72
Rozeznanie
 
Avatar Kinga 72
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 924
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Witam. Przez przypadek znalazłam ten wątek, więc skoro już tu jestem to też coś napiszę. Również mam odwieczne problemy z pielęgnacją cery nie tylko zimą, ale przez cały rok i wciąż szukam odpowiednich kosmetyków do mojej cery - skłonnej do podrażnień i alergii, naczynkowej, z przebarwieniami i pierwszymi zmarszczkami, a jednocześnie mieszanej, na której pojawiają się zaskórniki i inne okresowe niespodzianki. Niestety nie ma kremu, który działał by na wszystko jednocześnie, więc na dzień ochrona, a na noc prewencja. Innego sposobu chyba nie ma.
Mój zestaw na okres jesienno-zimowy to : krem z oliwą z oliwek z filtrem 15 cien med z lidla (był chyba w ub. roku i zrobiłam sobie zapas), a gdy jest mróz to naturalny krem hypoalergiczny brzozowo-rokitnikowy firmy sylveco (kupiony w zielarskim za ok. 25 zł - krem w składzie ma kilka rodzajów olejów, polecany nawet przy oparzeniach i odmrożeniach i popękanej skórze. ma bardzo prosty skład bez żadnych zbędnych składników typu barwniki, zapach, konserwanty czy silikony). Na krem kładę dość treściwy odżywczy podkład i na to sypki podkład mineralny. myślę, że takie zabezpieczenie jest wystarczające.
Wcześniej pisałyście i dawałyście przykłady różnych kremów. Ja ze swej strony mogę podać kremy na naczynka, które odradzam na zimę, gdyż mają zbyt lekką konsystencję i nie natłuszczają a jedynie nawilżają : Iwostin na naczynka z filtrem 15, Rosaliac xl, kremy z serii Ziaja Med naczynka. Również krem z serii ziaja med kuracja lipidowa fizjoderm krem - mimo składu bogatego w substancje natłuszczające( gliceryna, olej macadamia, olejek bawełniany skwalan, oliwa z oliwek, ceramidy, cholesterol) krem po nałożeniu momentalnie się wchłania, nie zostawiając żadnej tłustej warstwy.
Pozdrawiam ciepło
Kinga 72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 16:16   #185
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez Kinga 72 Pokaż wiadomość
Witam. Przez przypadek znalazłam ten wątek, więc skoro już tu jestem to też coś napiszę. Również mam odwieczne problemy z pielęgnacją cery nie tylko zimą, ale przez cały rok i wciąż szukam odpowiednich kosmetyków do mojej cery - skłonnej do podrażnień i alergii, naczynkowej, z przebarwieniami i pierwszymi zmarszczkami, a jednocześnie mieszanej, na której pojawiają się zaskórniki i inne okresowe niespodzianki. Niestety nie ma kremu, który działał by na wszystko jednocześnie, więc na dzień ochrona, a na noc prewencja. Innego sposobu chyba nie ma.
Mój zestaw na okres jesienno-zimowy to : krem z oliwą z oliwek z filtrem 15 cien med z lidla (był chyba w ub. roku i zrobiłam sobie zapas), a gdy jest mróz to naturalny krem hypoalergiczny brzozowo-rokitnikowy firmy sylveco (kupiony w zielarskim za ok. 25 zł - krem w składzie ma kilka rodzajów olejów, polecany nawet przy oparzeniach i odmrożeniach i popękanej skórze. ma bardzo prosty skład bez żadnych zbędnych składników typu barwniki, zapach, konserwanty czy silikony). Na krem kładę dość treściwy odżywczy podkład i na to sypki podkład mineralny. myślę, że takie zabezpieczenie jest wystarczające.
Wcześniej pisałyście i dawałyście przykłady różnych kremów. Ja ze swej strony mogę podać kremy na naczynka, które odradzam na zimę, gdyż mają zbyt lekką konsystencję i nie natłuszczają a jedynie nawilżają : Iwostin na naczynka z filtrem 15, Rosaliac xl, kremy z serii Ziaja Med naczynka. Również krem z serii ziaja med kuracja lipidowa fizjoderm krem - mimo składu bogatego w substancje natłuszczające( gliceryna, olej macadamia, olejek bawełniany skwalan, oliwa z oliwek, ceramidy, cholesterol) krem po nałożeniu momentalnie się wchłania, nie zostawiając żadnej tłustej warstwy.
Pozdrawiam ciepło
Faktycznie kremu który wymieniasz nie należą do treściwych i tym samym żadnej ochrony nie dają cerze naczynkowej w chłodne i mroźne dni, ale po tym jak krem specjalistyczny na naczynka się wchłonie, może przecież nałożyć jakiś inny treściwszy krem odżywczy czy chociażby zwykły filtr, zawsze to dodatkowa warstewka która utrzyma prawidłową temperaturę i nie dopuści do wychłodzenia a może masz jakieś kremy które mogłabyś nam tutaj polecić każda opinia wiele wnosi Pozdrawiam Cieplutko
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 13:49   #186
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Dla mnie maść z wit A chroni dużo lepiej niż ochronne [nawet apteczne] kremy, ktore miałam/mam.
ja nie moge uzywac takich tłustych kremów bo zapycha mi cerę.

Obecnie służy mi Iwostin na zimę oraz kaptur zasłaniający prawie całą twarz.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 18:09   #187
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pielęgnacja cery zimą

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
ja nie moge uzywac takich tłustych kremów bo zapycha mi cerę.

Obecnie służy mi Iwostin na zimę oraz kaptur zasłaniający prawie całą twarz.
To czy Ciebie coś zapycha czy nie zależy od składu, nie od konsystencji.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 11:29   #188
piekło
Raczkowanie
 
Avatar piekło
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 370
Co na zimę

Witajcie.Od jakiegoś czasu przerzuciłam się na naturalną pielęgnację i jak na razie nie wyobrażam sobie żebym miała z niej zrezygnować.Moja skóra wygląda lepiej niż 5-10 lat temuA jest ona problematyczna.Naczynkowa ,wiotka,bardzo sucha i mocno napigmentowana(jestem ruda i piegowata).Do tej pory było super,cieszyłam się że opanowałam tą moją pustynie na twarzy i rzeczywiście kolor był wyrównany,drobne zmarszczki zniknęły i twarz nie była tak strasznie wysuszona.Teraz pojawia się problem.Gdy temp spadła moja skóra potrzebuję czegoś więcej.Ewidentnie woła pić.Co teraz?Oleje na dzień odpadają bo są za tłuste,poza tym mam wrażenie że są na zewnątrz a pod nimi twarz dalej jest sucha.Masła na dzień też odpadają.Cały makijaż by mi spłynął a na noc-rano wyskakują mi niespodzianki,zwłaszcza na nosie i brodzie.Co stosowałam do tej pory?
Rano serum Flavo c + krem z kolagenem i jedwabiem
Wieczorem zmywam makijaż olejkiem z bu,przecieram hydrolatem i nakładam najczęściej olej różany z Q10.Czasami jakieś masełko,maska ze spiruliną lub czerwona glinka.
Co możecie polecić na zimę?
__________________
Mój autorski blog z biżuterią- http://www.photoblog.pl/tea3k/973501...owe-serca.html
piekło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 08:13   #189
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co na zimę

zima ja skora sie wysusza to trzeba zastosowac jakis tlusciejszy krem coy by cere ochronic przed zimnem.
Nie wiem czy ci to pomoze, ale jak chcesz nature to sprobuj z Cold Cream Weleda albo Hautcreme. niemki sobie te kremy chwala

http://www.weleda.de/Naturkosmetik/K...Hautcreme.html
http://www.weleda.de/Naturkosmetik/G...Coldcream.html
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 07:25   #190
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Co na zimę

ja tez potrzebuje czegos na zime koniecznie, bo jestem juz taka sciagnieta ze brr :/
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 19:22   #191
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie wiadomo w jakim wątku spytać... więc spróbuję tu Jak pielęgnować cerę zimą? Zamówiłam m.in. serum migdałowe i skwalan- czy skwalan bądź olej winogronowy można stosować zamiast kremu na twarz (oleju używam aktualnie pod podkład), ale zimą, podczas mrozów?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 08:41   #192
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Hejj. Kupuję jakiś dobry niedrogi kremik na zimę. Waham się pomiędzy :
a) Ziaja, krem masło kakaowe
b) Flos-Lek Seria Zimowa, krem tlusty, do cery naczynkowej
c) Ziaja, kozie mleko krem nawilżający do cery suchej,
d) Ziaja, krem przeciwzmarszkowy koenzym Q i retinol,
e) Ziaja, krem nawilżający, matujący, 25+

Mam w zasadzie 19 lat ale moja skóra jest poszarzała i wymaga czegoś z górnej półki (nie chodzi mi tu o cenę, bo jak widzicie wszystkie kremy są <15zł ). Poradźcie
Wiem, że to nie do końca właściwy wątek..
Ps. ucałuję nóżki jeśli ktoś mi poleci/poradzi

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-12-05 o 10:35
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:17   #193
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hejj. Kupuję jakiś dobry niedrogi kremik na zimę. Waham się pomiędzy :
a) Ziaja, krem masło kakaowe
b) Flos-Lek Seria Zimowa, krem tlusty, do cery naczynkowej
c) Ziaja, kozie mleko krem nawilżający do cery suchej,
d) Ziaja, krem przeciwzmarszkowy koenzym Q i retinol,
e) Ziaja, krem nawilżający, matujący, 25+

Mam w zasadzie 19 lat ale moja skóra jest poszarzała i wymaga czegoś z górnej półki (nie chodzi mi tu o cenę, bo jak widzicie wszystkie kremy są <15zł ). Poradźcie
Wiem, że to nie do końca właściwy wątek..
Ps. ucałuję nóżki jeśli ktoś mi poleci/poradzi
A jaką masz cerę poza tym, że jest poszarzała? Na poszarzałą to najlepszy byłby krem z wit. C. Czego konkretnie byś chciała, nawilżenia, rozświetlenia, rozjaśnienia, czy ochrony?
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 13:47   #194
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Thumbs up Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hejj. Kupuję jakiś dobry niedrogi kremik na zimę. Waham się pomiędzy :
a) Ziaja, krem masło kakaowe
b) Flos-Lek Seria Zimowa, krem tlusty, do cery naczynkowej
c) Ziaja, kozie mleko krem nawilżający do cery suchej,
d) Ziaja, krem przeciwzmarszkowy koenzym Q i retinol,
e) Ziaja, krem nawilżający, matujący, 25+

Mam w zasadzie 19 lat ale moja skóra jest poszarzała i wymaga czegoś z górnej półki (nie chodzi mi tu o cenę, bo jak widzicie wszystkie kremy są <15zł ). Poradźcie
Wiem, że to nie do końca właściwy wątek..
Ps. ucałuję nóżki jeśli ktoś mi poleci/poradzi
Z ziaji nie polecam czegokolwiek.
Mnie służył krem z Dax Cosmetics - Express Illuminator, bardzo fajnie ożywia buźkę.
Jak pokończą mi się kremy mam zamiar przetestować właśnie jakiś kremik z FlosLek.
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-12-05 o 13:51
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:24   #195
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Mnie na zimę (taką ostrą) służył krem dla niemowląt Babydream na niepogodę. Krem jest tłusty, więc nadaje się najlepiej na mrozy.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:58   #196
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
A jaką masz cerę poza tym, że jest poszarzała? Na poszarzałą to najlepszy byłby krem z wit. C. Czego konkretnie byś chciała, nawilżenia, rozświetlenia, rozjaśnienia, czy ochrony?
Chyba skusze sie na ten rozswietlajacy floslek. rozswietlajacy, o taaaak. Cera jest poszarzala przez.. papierosy, podejrzewam. No i przydałoby się oczywiście nawilżenia bo idą mrozy i trzeba o płaszcz lipidowy zadbać (ochrona)
Ooo.. i oczywiście filtry by się sprawdziły tutaj najlepiej. Ale tak ciężko coś fotostabilnego dobrze chroniącego kupić w niskiej cenie. O tych z avene jak na razie mogę zapomnieć.

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Z ziaji nie polecam czegokolwiek.
Mnie służył krem z Dax Cosmetics - Express Illuminator, bardzo fajnie ożywia buźkę.
Jak pokończą mi się kremy mam zamiar przetestować właśnie jakiś kremik z FlosLek.
Dax? Mówisz, że to lepsze niż ziaja? Wow. No nie powiem, bo nie użwałam daxów, ale z ziai z masła kakaowego byłam w zeszłym roku BARDZO zadowolona. ok, odrzucam krem przeciwzmarszczkowy, to jeszcze za wczesnie... Ale cos wybrac musze
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 22:15   #197
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

Dax? Mówisz, że to lepsze niż ziaja? Wow. No nie powiem, bo nie użwałam daxów, ale z ziai z masła kakaowego byłam w zeszłym roku BARDZO zadowolona. ok, odrzucam krem przeciwzmarszczkowy, to jeszcze za wczesnie... Ale cos wybrac musze
Moim zdaniem wszystko jest lepsze od ziaji, mnie podrażniają te kosmetyki wszędzie ładują Diazolidinyl Urea i często także 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol i chyba te konserwanty mnie tak podrażniają. Nawet ten krem z serii aptecznej fizjoderm mnie uczulił - i na tym zakończyłam na amen moją przygodę z ziają.
A z daxa to różnie bywa - mialam trochę kremów - nie dostałam uczulenia, ale bywało że powodowały wysyp. Ten co wymieniłam polecam, ale w sumie na zimę to może być troszeczkę za lekki.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 03:31   #198
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Kupuję jakiś dobry niedrogi kremik na zimę. Waham się pomiędzy
Produkty obu wymienionych przez Ciebie firm omijam jak najdalej mogę . Również i kremy z DAXa krzywdę mi robią .
Nie wiem jaki Ci polecić w tym przedziale cenowym . Moja podstawa kremowa to Dermika .
Może : SORAYA Linia Botaniczna Minerały i Witaminy Krem nawilżająco-rozświetlający 50 ml ? Miałam krem {inny}z tej firmy . Nie podrażniał i krzywdy nie czynił. Kremy z Pulanny też nie są złe .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 09:33   #199
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Chyba skusze sie na ten rozswietlajacy floslek. rozswietlajacy, o taaaak. Cera jest poszarzala przez.. papierosy, podejrzewam. No i przydałoby się oczywiście nawilżenia bo idą mrozy i trzeba o płaszcz lipidowy zadbać (ochrona)
Ooo.. i oczywiście filtry by się sprawdziły tutaj najlepiej. Ale tak ciężko coś fotostabilnego dobrze chroniącego kupić w niskiej cenie. O tych z avene jak na razie mogę zapomnieć.

To jest niedrogie i fotostabilne:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...na.html&next=1
Nie powinien zapychać, skoro nie zapychało Cię masło kakaowe Ziaji
Poza tym fajne kremy, ale troszkę droższe (to nie jest reklama, po prostu uważam, że ta firma produkuje naprawdę niezłe kosmetyki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-ochrona.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...na.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ia.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-e.html&next=1

Jeśli chciałabyś się pobawić w kręcenie kosmetyków to polecałabym Ci hydrolat różany, serum z wit. C i olej z nasion czerwonej maliny. Wszystko znajdziesz w sklepach z półproduktami.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-06 o 17:09 Powód: Poprawienie cytatu
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 13:10   #200
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

sylvia a czemu nie kupic znow kakaowego Ziaji skoro ci tak pasowal? Jesli masz naczynkowa cere to mozesz i ten Flos Lek wyprobowac tez ma swoja tlustosc. Z Ziaja z serii Aretina Q mialam krem na noc i tez byl tresciwy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 21:28   #201
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
krem na zimę

witam.
nie wiem, czy jestem we wlasciwym dziale, ale wydaje mi sie, ze tak...
mam prosbe. czy ktos moze mi doradzic jakis dobry krem na zime? mam cere tlusta, ze sklonnoscia do zaskornikow/grudek, czasem wypryskowa, do tego uczuleniowa. teraz, gdy jest sezon grzewczy cera wariuje i nie wiem, co robic... przesusza sie, luszczy, czerwieni. krem matujacy pogarsza sytuacje, po nawilzajacym wygladam jak paczek w masle juz po godzinie...
prosze, zaproponujcie, co moze mi pomoc albo chociaz ukoic skore...
pozdrawiam.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 17:43   #202
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: krem na zimę

A ja używam kremu Alantan plus, ten na oparzenia z apteki, biało-żółte opakowanie, cena to 8,50-10zł. Zastanawiałam się czy będzie dobry, sprawdziłam jednak, że woda jest na przedostatnim miejscu więc o odmrożenie się nie bałam. Na mrozie się sprawdził, cera była chroniona a krem nie należy do tłustych, mam cerę mieszaną.
Moja mama też go używa (ma cerę wrażliwą) i również jej pasuje.
Raczej nie będę go zmieniać na inny.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 00:54   #203
Conroe91
Przyczajenie
 
Avatar Conroe91
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 21
Question Krem na mróz

Cześć,
Szukam skutecznego kremu na mróz.
Dziewczyna powiedziała mi że Nivea Creme wystarczy.
A co wy polecacie? Najlepiej żeby nie zawierał alko.
Conroe91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 09:27   #204
didaska
Raczkowanie
 
Avatar didaska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 452
Dot.: Krem na mróz

Na mróz ,ale gdzie chcesz go stosować?
Ja polecam maść z witaminą A ,dobra na wszystko Także na twarz.
Tylko ważne,żeby miała jak najkrótszy skład,bo ostatnio znalazłam taką gdzie sie wepchała parafina,alkohol i perfum ;/
didaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 09:55   #205
Conroe91
Przyczajenie
 
Avatar Conroe91
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 21
Dot.: Krem na mróz

Chce go stosować na twarz. Najważniejsze, żeby nie był za tłusty. Ten Krem Nivea będzie dobry?
Conroe91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 13:36   #206
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Krem na mróz

Cytat:
Napisane przez Conroe91 Pokaż wiadomość
Chce go stosować na twarz. Najważniejsze, żeby nie był za tłusty. Ten Krem Nivea będzie dobry?
Nivea to tablica Mendelejewa zamknięta w słoiku więc odradzam kładzenie tego na twarz. Ja nawet na ręce tego nie położę . Z tanich kremów dobry jest krem na zimę z serii Babydream, ale niestety to tłuścioch.
Kiedy jeszcze nie kręciłam sama kremów używałam Kremu lipidowego na zimę firmy Iwostin i był dobry, wchłaniał się też dość dobrze. O ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43780,sensitia.html

W sumie wszystkie kremy na zimę będą tłuściejsze, bo to właśnie ta warstewka tłuszczyku chroni naszą skórę przed mrozem i wiatrem. Możesz spróbować dodać do gotowego kremu trochę skrobi ziemniaczanej (taka zwykła mąka ziemniaczana ze sklepu), która ma właściwości matujące
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 17:00   #207
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem na mróz

Cytat:
Napisane przez Conroe91 Pokaż wiadomość
Chce go stosować na twarz. Najważniejsze, żeby nie był za tłusty. Ten Krem Nivea będzie dobry?
Krem Nivea jest calkiem fajna i prosta alternatywa, ale czy tobie podpasi? sama musisz wyporbowac. Ja w tej chwili chwale sobie walsnej roboty shea krem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 22:42   #208
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Pielęgnacja i ochrona skóry zimą

a ten babydream dla dzieci chroniacy przed zimnem i wiatrem?nada sie,jak myslicie?
Aqua, Caprylic / Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Cetearyl Isononanoate, Sorbitan Oleate, Glycerin, Persea Gratissima, Hydrogenated Vegetable Oil, Polyglycerol-3Polyricinoleate, Parfum, Panthenol, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Xanthan Gum, Sodium Chlorid, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Phytic Acid
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 07:53   #209
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Pielęgnacja i ochrona skóry zimą

Cytat:
Napisane przez ma75 Pokaż wiadomość
Tak się zaczęłam zastanawiać czytając Wasze posty o
kremach na zimę... Może to będzie głupie pytanie, ale ja
naprawdę nie mam pojęcia...
Mam kremik YR BioCalmille na zimę, jestem z niego
bardzo zadowolona i na codzień w zupełności mi
wystarcza, filtry mi nie są potrzebne, bo na powietrzu
bywam jak jeszcze jest ciemno a potem jak już jest
ciemno Ale jednak od czasu do czasu wychodzi się na
to słoneczko I co wtedy? Nie chciałabym kupować
kolejnego kremu na zimę po to żeby się nim kilka razy
posmarować, a jednak jakoś trzeba buźkę ochronić przed
słoneczkiem. Tak sobie pomyślałam, czy mogłabym się
smarować po kolei dwoma kremami: takim z filtrem (np.
mam Iwostin - super jest) i zimowym (np. YR) Czy jakoś
nie będą się gryzły? A jeśli można, to w jakiej kolejności
je nakładać?
wydaje mi się, że kremy bez filtra należałoby smarować najpierw, bowiem te z filtrem powinny być wsmarowane na wierzchu. To, czy kremy się nie będą gryzły niestety zależy od Twojej skóry,więc bez wypróbowania nie można stanowczo stwierdzić.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 09:13   #210
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Pielęgnacja i ochrona skóry zimą

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
a ten babydream dla dzieci chroniacy przed zimnem i wiatrem?nada sie,jak myslicie?
Aqua, Caprylic / Capric Triglyceride, Helianthus Annuus, Cetearyl Isononanoate, Sorbitan Oleate, Glycerin, Persea Gratissima, Hydrogenated Vegetable Oil, Polyglycerol-3Polyricinoleate, Parfum, Panthenol, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Xanthan Gum, Sodium Chlorid, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Phytic Acid
Dwa posty wyżej wspomniałam o nim.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.