Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-08, 18:22   #2821
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Gdzie kupujecie minerały Pixi na allegro czy w ich sklepie? Mi ta strona jakoś nie chce działać..
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-08, 18:27   #2822
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Na Allegro - strona jest wciąż w budowie.
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 17:28   #2823
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczęta, przechodzę Pixiową załamkę. Krycie mi odpowiada, koloru idealnego szukam, ale wciąż robię sobie super machę na mordce. Jestem podkłamana, gdyż miałam nadzieję, że już znalazłam dla siebie ten odpowiedni podkład
Może ja coś źle robię?? zapewne tak..
Nakładan CDL flat topem z Sunshade albo EDM, biorę bardzo mało na jedną warstwe, tylko potem troche dodaje na policzki i właśnie wtedy powstaje ta prześliczna maseczka
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 18:23   #2824
jusssi
Rozeznanie
 
Avatar jusssi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 948
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)


Widziałyście może jest promocja a raczej konkurs organizowany przez pixie. Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł i chyba się skuszę na kolejny podkład, w sumie tak czy tak będę musiała zamówić, a jest szansa na wygraną nie małego kompletu. Miło by było gdyby właśnie do wizażanek trafiły


ŚWIĄTECZNA PROMOCJA PIXIE- spośród wszystkich osób, które dokonają jakichkolwiek zakupów poprzez Allegro na naszych aukcjach za łączną kwotę 30 zł albo więcej w terminie 9 -16 grudnia 2010, wyłonimy 5 zwycięzców, którzy otrzymają w prezencie zestaw pełnowymiarowych kosmetyków Pixie (o wartości 189,40 zł):
- korektor kamuflujący beżowy
(1 szt)
- korektor kamuflujący różowy
(1 szt)
- korektor kamuflujący żółty
(1 szt)
- korektor kamuflujący zielony
(1 szt)
- pędzel flat top (1 szt)
- pędzel kabuki (1 szt)
__________________
Czytam
Piszę
I dobrze się przy tym bawię
jusssi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 18:25   #2825
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez jusssi Pokaż wiadomość

Widziałyście może jest promocja a raczej konkurs organizowany przez pixie. Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł i chyba się skuszę na kolejny podkład, w sumie tak czy tak będę musiała zamówić, a jest szansa na wygraną nie małego kompletu. Miło by było gdyby właśnie do wizażanek trafiły


ŚWIĄTECZNA PROMOCJA PIXIE- spośród wszystkich osób, które dokonają jakichkolwiek zakupów poprzez Allegro na naszych aukcjach za łączną kwotę 30 zł albo więcej w terminie 9 -16 grudnia 2010, wyłonimy 5 zwycięzców, którzy otrzymają w prezencie zestaw pełnowymiarowych kosmetyków Pixie (o wartości 189,40 zł):
- korektor kamuflujący beżowy
(1 szt)
- korektor kamuflujący różowy
(1 szt)
- korektor kamuflujący żółty
(1 szt)
- korektor kamuflujący zielony
(1 szt)
- pędzel flat top (1 szt)
- pędzel kabuki (1 szt)
szkoda, ze mam zapas pixie
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-09, 19:53   #2826
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez jusssi Pokaż wiadomość

Widziałyście może jest promocja a raczej konkurs organizowany przez pixie. Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł i chyba się skuszę na kolejny podkład, w sumie tak czy tak będę musiała zamówić, a jest szansa na wygraną nie małego kompletu. Miło by było gdyby właśnie do wizażanek trafiły


ŚWIĄTECZNA PROMOCJA PIXIE- spośród wszystkich osób, które dokonają jakichkolwiek zakupów poprzez Allegro na naszych aukcjach za łączną kwotę 30 zł albo więcej w terminie 9 -16 grudnia 2010, wyłonimy 5 zwycięzców, którzy otrzymają w prezencie zestaw pełnowymiarowych kosmetyków Pixie (o wartości 189,40 zł):
- korektor kamuflujący beżowy
(1 szt)
- korektor kamuflujący różowy
(1 szt)
- korektor kamuflujący żółty
(1 szt)
- korektor kamuflujący zielony
(1 szt)
- pędzel flat top (1 szt)
- pędzel kabuki (1 szt)
nie! dlaczego to przeczytałam?!
Już zbieram kasę
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-10, 18:04   #2827
aneciaslonko
Raczkowanie
 
Avatar aneciaslonko
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 230
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Hej Jestem nowa i zielonaProsze Was o radę chciałabym dostać na święta zestaw kosmetyków pixiewiem że potrzebny jest specjalny pędzel: flat top i kabuki (muszę mieć oba czy wystarczy jeden,jak tak to który najlepiej?).Obowiazkowo zamierzam kupic korektor, no i podklad(ktory najlepszy,czym mam sie kierowac przy doborze?)troche czytalam i zastanawiaja mnie te:natural foundation i cover de luxe (czym sie roznia?)Mam 27 lat,cere mieszana,ogolnie wygladam bardzo mlodo, podkladow rzadko uzywałamPlisss help
aneciaslonko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 18:11   #2828
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez aneciaslonko Pokaż wiadomość
Hej Jestem nowa i zielonaProsze Was o radę chciałabym dostać na święta zestaw kosmetyków pixiewiem że potrzebny jest specjalny pędzel: flat top i kabuki (muszę mieć oba czy wystarczy jeden,jak tak to który najlepiej?).Obowiazkowo zamierzam kupic korektor, no i podklad(ktory najlepszy,czym mam sie kierowac przy doborze?)troche czytalam i zastanawiaja mnie te:natural foundation i cover de luxe (czym sie roznia?)Mam 27 lat,cere mieszana,ogolnie wygladam bardzo mlodo, podkladow rzadko uzywałamPlisss help
pędzel-wystarczy jeden, flat top bardziej zbity i przez to bardziej kryje- tak więc zależy jaki masz stan cery- czy jest dużo do ukrycia
formuła- nie znam się za bardzo, ale Natural Finish daje łagodniejsze krycie, bardziej naturalne wykończenie, natomiast Cover De Luxe kryje lepiej, to dla osób które mają co kryć, ale ogólnie to polecam najpierw rozejrzeć się za próbkami, bo percepcja podkładów mineralnych to indywidualna sprawa.
Ogólnie to przeczytaj sobie, albo przeszukaj lepiej ten wątek, poczytaj KWC a Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 10:31   #2829
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny, złożyłam swoje pierwsze zamówienie na Pixie.
I muszę pochwalić panią Sylwię - jest bardzo kontaktowa, wyrozumiała i pomocna.
Namieszałam w zamówieniu tak, że już sama nie wiedziałam jak z tego wybrnąć, ale przy pomocy p. Sylwii się udało.
Teraz czekam na przesyłkę i zacznę swoją przygodę z minerałami.
Ciekawe czy chociaż trawfiłam z kolorami
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 23:14   #2830
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

a czy p. Sylwia odpisywała Ci na bieżąco czy z parodniowym opóźnieniem? Ja 4 dni temu napisałam jej e-maila, że potrzebuję porady w sprawie odcieni, których powinnam spróbować, podesłałam zdjęcie i niestety zero odzewu. Chciałam pod choinkę zamówić 2 pędzle i zamówić próbki, które pasowałyby do mojej cery, ale teraz nie wiem, czy zamawiać, czy nie
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 12:39   #2831
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Tak! właśnie kupuję biga Pixie cover de lux! Po przetestowaniu EDM i Pixie właśnie, zdecydowałam się na naszą polską produkcję Według mnie (a doświadczenie z minerałami mam małe) Pixie w tej formule ma bardziej kremową konsystencję od EDM. I jest wydajniejszy. Poza tym kolor Ellette 1 jest idealnie dopasowany.

Pędzel z Pixie flat top jest bardzo poręczny, włoski nie wypadają. Bardzo gęsty, szybko można nałożyć podkład (btw, całe to nakładanie mnie przerażało, ale z tym pędzlem okazało się proste i szybkie).

Jestem zauroczona ^^








Ale mam kilka pytań:

Co to za specjalne składniki? Tu chodzi o te perły?

Pojawią się jakieś róże, cienie, ogólnie kolorówka?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 12:47   #2832
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
a czy p. Sylwia odpisywała Ci na bieżąco czy z parodniowym opóźnieniem? Ja 4 dni temu napisałam jej e-maila, że potrzebuję porady w sprawie odcieni, których powinnam spróbować, podesłałam zdjęcie i niestety zero odzewu. Chciałam pod choinkę zamówić 2 pędzle i zamówić próbki, które pasowałyby do mojej cery, ale teraz nie wiem, czy zamawiać, czy nie
ja napisałam maila juz dwa tygodnie temu nadal niestety zerowy odzew. Chciałam przed świętami zamówic podkład, ale teraz nie wiem który.
poradzicie co będzię podobnym odcieniem do EDM Fair Neutral? Ja stawiam na Brenna O ale nie wiem czy komputer nie przekłamuje kolorów
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 13:15   #2833
boberrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 240
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ja w piatek zamowilam pedzel i probki bo chcialam na swieta zamowic biga. wyslalam w piatek zdjecia i prosbe przy pomocy dobrania odcieniu ,ale wciaz czekam na odpowiedz. mam nadzieje ze wyrobie sie przed swietami
__________________

boberrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 13:19   #2834
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

uff, czyli brak odzewu nie dotyczy tylko mnie. Już sobie pomyślałam, że może zdenerwowałam p. Sylwie moim mailem, albo wystraszyła się zdjęcia bom taka blada najwyraźniej ma jednak taki młyn przed świętami, że nie wyrabia z zamówieniami, odpisywaniem.. a priorytet mają jednak ci, którzy już zakupili towar. No nic.. w takim razie dalej czekam dajcie znać, jak dostaniecie jakąś wiadomość od p. Sylwii.
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 13:26   #2835
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

no ja już kilka razy pisałam do Pani Sylwii i zdarzało się ze nie odpisywała albo było to z dużym opóźnieniem a później przepraszała. No na bank ma tam duży młyn..Przypomnij się i tyle...
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 17:29   #2836
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ja rozumiem, że teraz przedświąteczny młyn ale chciałam już pare miesięcy temu kupić Pixie, też napisałam wtedy 3-4 emaila ii zadnej odpowiedzi nie dostałam. Dlatego pytam tu
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-12, 18:04   #2837
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

mi też przed zamówieniem zależało na czasie- bo odebrać komsetyki pod danym adresem mogłam tylko w jeden weekend, a tka to bym musiała czekać dwa miesiące.. napisałam do p. Sylwii drugi raz, bo myślałam, że może mój mail został przeoczony. Otrzymałam odpowiedź, iż pomoc w doborze koloru zajmuje dużo czasu, ponieważ p. Sylwia rozciera za kązdym razem próbki podkładów na kartce i wteyd porównuje je z wzornikiem pixie.
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 12:24   #2838
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

wypróbowałam dziś beżowy korektor [dostałam próbkę gratis do pędzla] i powiem Wam że niestety nie poradził sobie z moimi cieniami [wyglądam jak pobita ;p], ale wrażenie zrobił na mnie dobre przy jaśniejszych cieniach pewnie byłby wystarczający, przy moich niestety muszę zainwestować w żółty i różowy

Flat top jest mięciutki, długość rączki jest odpowiednia [mi się go dobrze trzyma ] nawet sprawnie poszło mi nałożenie nim podkładu [a dopiero zaczynam i się uczę ]. Niestety nie mogę porównać go do innego porządnego pędzla [bo avonowe pędzle do takich zaliczane prawdopodobnie nie są a posiadam tylko takowe], co do gubienia włosia to powiem że tarmosiłam go w rękach przez dłuższą chwilę i nic z niego nie wypadło więc mam nadzieję że nie będzie gubił włosia
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-13, 13:02   #2839
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

U mnie beżowy korektor sprawdza się idealnie. Ale widzę że ten żółty jest chwalony,więc się muszę nad nim zastanowić Miałam obawy co do niego, że zrobi mi efekt starego podocznego siniaka
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 09:13   #2840
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Wczoraj dostalam swoją przesyłkę z Pixie.
Ja nie wiem czy jestem daltonistką, czy cos ze mną nie tak, ale mam 5 różnych próbek i różnice w kolorze są tak minimalne że w sumie to ich nie widzę. Może jak nałożę na buzie to będzie lepiej widać. W tej chwili nawet nie wiem jak dobrać i wybrać swój odcień.
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 09:48   #2841
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Wydaje mi się że w minerałkach tak już jest, ciut więcej tamtego mniej innego i minimalne różnice .. nie jak normalne podkłady kilka odcieni na krzyż. Zwróć uwagę na kolor po czasie.. mi np Bliss 2 na początku dobrze leżał a po jakimś czasie robił się jakiś taki za żółty, na szczęście ja już mam za sobą dobór koloru uf..no i NF jest niesamowity. Martwi mnie czy jeśli wyjdzie nowsza formuła nie zostanie usunięty
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 13:52   #2842
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

z allegro zniknęły aukcje NF. Ktoś coś wie? Bo własnie chciałam zamówić fulla ;/
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 14:40   #2843
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Wczoraj dostalam swoją przesyłkę z Pixie.
Ja nie wiem czy jestem daltonistką, czy cos ze mną nie tak, ale mam 5 różnych próbek i różnice w kolorze są tak minimalne że w sumie to ich nie widzę. Może jak nałożę na buzie to będzie lepiej widać. W tej chwili nawet nie wiem jak dobrać i wybrać swój odcień.

Nie jesteś daltonistką dokładnie tak to jest, jeśli kolory są "pokrewne".
A na początek musisz zrobić sobie test paskowy na przedramieniu - wszystkie odcienie które masz rozcierasz jeden obok drugiego (z niewielką przerwą pomiędzy) i patrzysz pod różnymi kątami, który w najmniejszym stopniu odcina sie od skóry.
Potem wybierasz te "najlepsze" i rozcierasz - najlepiej już właściwym pędzelkiem na szyi - kolor powinie się wtopić (czyli nie powinien się odznaczać) i potem kładziesz na buźkę i po zawodach
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 15:06   #2844
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Nie jesteś daltonistką dokładnie tak to jest, jeśli kolory są "pokrewne".
A na początek musisz zrobić sobie test paskowy na przedramieniu - wszystkie odcienie które masz rozcierasz jeden obok drugiego (z niewielką przerwą pomiędzy) i patrzysz pod różnymi kątami, który w najmniejszym stopniu odcina sie od skóry.
Potem wybierasz te "najlepsze" i rozcierasz - najlepiej już właściwym pędzelkiem na szyi - kolor powinie się wtopić (czyli nie powinien się odznaczać) i potem kładziesz na buźkę i po zawodach
Na przedramieniu mam rozetrzeć troszkę proszku na sucho palcem?
A póżniej na szyji? Niektóre dziewczyny pokazywały zdjęcia z paskami na twarzy. I ile czasu muszę czekać aż uzuskam "wlaściwą barwę" danego koloru - godzinę, dwie, pół dnia?
Przepraszam za głupie pytania, ale to mój początek z minerałami.
naiat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 15:13   #2845
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

lepiej rozetrzyj na twarzy, bo skóra twarzy bardzo czesto różni się od skóry ciała i pamietaj żeby dopasowywac podkład do szyi
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 17:54   #2846
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Na przedramieniu mam rozetrzeć troszkę proszku na sucho palcem?
A póżniej na szyji? Niektóre dziewczyny pokazywały zdjęcia z paskami na twarzy. I ile czasu muszę czekać aż uzuskam "wlaściwą barwę" danego koloru - godzinę, dwie, pół dnia?
Przepraszam za głupie pytania, ale to mój początek z minerałami.
Najlepiej zrób test paskowy na twarzy- paski od policzka w kierunku żuchwy tak, żeby sprawdzić jak wygląda na twarzy i szyi jednocześnie. Ja robiąc pierwsze testy paskowe czekałam kilka godzin na utlenienie się kolorów, ale nie jest nigdzie określone w ile godzin podkład faktycznie zmieni kolor. Nie ma też czegoś takiego jak "właściwa barwa". Może się nawet okazać, że ten sam odcień jednego dnia jest idealny, innego wyraźnie się odcina.
Stąd zawsze dla różnych osób kolor idealnie dopasowany wcale nie oznacza to samo. Niektóry dobierają odcień do szyi, inni do twarzy, niektórzy wybierają odcienie bardziej nasycone, żeby nie wyglądać "za blado". Kolor podkładu to bardzo indywidualna kwestia.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 19:13   #2847
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dokladnie najlepiej zrobic testy na twarzy bo np. u mnie kolor twarzy a kolor dloni to niebo i ziemia, ja zawsze robie tak ze polowe twarzy maluje jednym kolorem a druga polowe drugim kolorem i patrze ktory lepiej pasuje i chodze tak pol dnia i pozniej ktory ladnie sie wtopil i sie nie odznacza to jest dobrze wiec lepiej robic testy na policzkach i na wiekszej czesci twarzy bo paski tez nie daja gwarancji, niektore dziewczyny pisaly kiedys ze te kolory ktore im w paskowym tescie podeszly na calej twarzy okazaly sie koszmarem i odwrotnie wiec powodzenia w testach
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:24   #2848
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Na przedramieniu mam rozetrzeć troszkę proszku na sucho palcem?
A póżniej na szyji? Niektóre dziewczyny pokazywały zdjęcia z paskami na twarzy. I ile czasu muszę czekać aż uzuskam "wlaściwą barwę" danego koloru - godzinę, dwie, pół dnia?
Przepraszam za głupie pytania, ale to mój początek z minerałami.
Dokładnie tak – palcem albo małym pędzelkiem rysujesz sobie paski na wewnętrznej stronie przedramienia (miedzy łokciem a nadgarstkiem) To jest selekcja wstępna, która w pewnym sensie eliminuje od razu kolory zbyt ciemne lub o innym odcieniu niż skóra. Bo raczej nie może być tak że na przedramieniu pasuje Ci pink a na twarzy olive.
Ja proponuję potem rozetrzeć to na szyi, bo od razu widać czy nie będzie się od niej odcinał będąc na twarzy – bo jakoś nie wyobrażam sobie że jak ktoś kto ma czerwieńszą twarz niż szyja (tak jak ja np.) będzie to jeszcze pogłębiał. A na koniec tak jak Ksenka pisze możesz nałożyć na dwie połówki twarzy ostatecznie wyselekcjonowane odcienie albo formuły i będziesz mogła porównać, który Ci ściemnieje i czy w ogóle.
Moim zdaniem marząc się wszystkim tylko po twarzy, można mieć fałszywe przeświadczenia. Bo kolor może się nam podobać – to są nasze subiektywne odczucia, ale niekoniecznie jest tym właściwym, bo nie pasuje „do reszty”.
Życzę powodzenia i z własnego doświadczenia wiem że dobór odcienia to żmudne zajęcie

Edytowane przez lilianatoja2
Czas edycji: 2010-12-14 o 22:27
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-14, 22:50   #2849
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

tylko nie kazdemu taki sposób pasuje, bo moje przedramie wpada w róż, szyja jest żółta, a twarz szara z naczynkami i uzywam złotawych podkładów
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-15, 09:32   #2850
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
To jest selekcja wstępna, która w pewnym sensie eliminuje od razu kolory zbyt ciemne lub o innym odcieniu niż skóra. Bo raczej nie może być tak że na przedramieniu pasuje Ci pink a na twarzy olive.
Możesz owszem użyć tego sposobu i faktycznie masz przedramie w kolorze twarzy. Bo może sytuacja o której pisała lilianatoja2 wbrew pozorom jest możliwa.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 13:42:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.