Czy to świnka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-05, 12:15   #1
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Unhappy

Czy to świnka?


Dzisiaj przy jedzeniu poczułam ból ślinianki po prawej stronie. Ciągle ten dyskomfort się utrzymuje, jestem troszeczkę opuchnięta. Jednak nie mam gorączki, czuję się dobrze, może jestem minimalnie przeziębiona. W dzieciństwie nigdy nie chorowałam na świnkę i teraz zastanawiam się, czy to może być właśnie ona? Czy przy śwince gorączka nie występuje od razu, a widoczna opuchlizna nie pojawia się szybko? Nie wiem, czy mam się bać jeżeli przechodziłyście świnkę w wieku dorosłym, napiszcie jak to się u Was objawiało, czy od razu, czy stopniowo, bo nie wiem, czy mogę mieć nadzieję, że to jednak nie jakieś przewianie
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 12:33   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Czy to świnka?

Cytat:
Napisane przez ktmk Pokaż wiadomość
Dzisiaj przy jedzeniu poczułam ból ślinianki po prawej stronie. Ciągle ten dyskomfort się utrzymuje, jestem troszeczkę opuchnięta. Jednak nie mam gorączki, czuję się dobrze, może jestem minimalnie przeziębiona. W dzieciństwie nigdy nie chorowałam na świnkę i teraz zastanawiam się, czy to może być właśnie ona? Czy przy śwince gorączka nie występuje od razu, a widoczna opuchlizna nie pojawia się szybko? Nie wiem, czy mam się bać jeżeli przechodziłyście świnkę w wieku dorosłym, napiszcie jak to się u Was objawiało, czy od razu, czy stopniowo, bo nie wiem, czy mogę mieć nadzieję, że to jednak nie jakieś przewianie
idz na pogotowie.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 13:05   #3
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Czy to świnka?

Ja przechodziłam jako dorosła i u mnie wszystko poszło piorunem. Spuchłam jak świnka, niesamowity ból, złe samopoczucie i gorączka, wszystko na raz. Ale możesz nie mieć gorączki, bo ona jest oznaką tego, że organizm walczy z chorobą. Może u ciebie nie walczy.
Poszłabym szybko do lekarza, bo świnka przechodzona w dorosłości może mieć więcej i gorsze powikłania. Weź pod uwagę to, że jeśli to świnka to zarażasz i będziesz zarażała przez całą chorobę i trochę po tym jak ci zejdzie opuchlizna. Więc nie oddychaj na ludzi
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 13:35   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy to świnka?

Cytat:
Napisane przez ktmk Pokaż wiadomość
Dzisiaj przy jedzeniu poczułam ból ślinianki po prawej stronie. Ciągle ten dyskomfort się utrzymuje, jestem troszeczkę opuchnięta. Jednak nie mam gorączki, czuję się dobrze, może jestem minimalnie przeziębiona. W dzieciństwie nigdy nie chorowałam na świnkę i teraz zastanawiam się, czy to może być właśnie ona? Czy przy śwince gorączka nie występuje od razu, a widoczna opuchlizna nie pojawia się szybko? Nie wiem, czy mam się bać jeżeli przechodziłyście świnkę w wieku dorosłym, napiszcie jak to się u Was objawiało, czy od razu, czy stopniowo, bo nie wiem, czy mogę mieć nadzieję, że to jednak nie jakieś przewianie
U mnie tak się objawiło zapalenie ślinianki. Napuchłam, przy każdym jedzeniu bolało.
Ale idź do lekarza bo to może być świnka albo faktycznie zapalenie ślinianki. Tak czy siak jedno i drugie trzeba wyleczyć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 13:37   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy to świnka?

a masz powiekszone wezly?

moj tata przechodzil swinke w doroslym wieku i tez wszystko naraz: gorączka, opuchlizna, ból.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-10-05 o 13:38
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 13:46   #6
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Dot.: Czy to świnka?

po prawej stronie są powiększone mam wrażenie. opuchlizna na razie się nie powiększa, ale ciągle boli i jest dyskomfort. no, ale jutro pójdę do tego lekarza
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 14:45   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 371
Dot.: Czy to świnka?

Jakby to byla swinka to bys umierala z bolu xd ale moze zapalenie. nie czekalabym na twoim miejscu do jutra.

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-05 15:45:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.