Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i dekolcie - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 19:21   #1081
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i de

Ja zastosowałam inną, dosyć agresywną terapię. Codziennie przecierałam dekolt spirytusem salicylowym (używam nagietkowego z Rossmanna), następnie smarowałam Brevoxylem. Na to jeszcze później emulsja Squamax. Efekt - krostki zaleczone, nowe nie wyskakują, a po 2 tygodniach blizny bledsze o 50%. Także jestem w pozytywnym szoku
Możliwe skutki uboczne - wysuszenie, zaczerwienienie i lekkie swędzenie.
Teraz nawilżam i skóra wraca do normalnego stanu. Stosuję też powyższą terapię co drugi dzień razem z nawilżaniem, żeby pozbyć się tych potwornych blizn do końca.
Jeśli ktoś jest zdesperowany może spróbować. Ale radzę uważać przy wrażliwej skórze.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 14:15   #1082
ewa124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i de

Mam straszny problem z trądzikiem na dekolcie. Zaczynalo się od malych, niewielkich 'grudek' poprzez zaskórniki a potem juz na wielkich ropnych wypryskach. owszem, byłam u dermatologa, zapisal mi antybiotyk, i brałam go przez 6 tyg, a także maść "isotrexin". Maść wyleczyła mi czoło, bo tam również mam wysyp, jednak na dekolt nic to nie pomoglo. używam peelingów, szoruje gĄBką i żadnych efektów;/. Z początku skóra mi sie strzasnie zaczerwieniła i wysuszyla przez tą maść, ale nawet kremy natłuszczające nic nie pomogły. Czasami mi wyskoczy parę, małych krostek a czasami jest spokój. ale nie zmienia to faktu, że pozostają okropne czerwone blizny i wstydzę się nosić bluzki z dekoltem, a własnie większość takich tylko posiadam. Moze coś doradzicie,\...? jesli chodzi o dermatologa to chyba sie do nich zraziłam, ostatnim razem babka zapytala sie mnie " co mam zapisac.? " Poprostu super, czekałam 2 tygodnie na umówioną wizytę, po to aby dermatolog spytala sie mnie co ma zapisac, przeciez to ona jest lekarką, nie ja..... POMÓŻCIE!!!
ewa124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 16:33   #1083
jakjejtam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i de

Byłam u dermatologa. Wizyta była dziwna. Babka na mnie tylko popatrzyła (na mnie, a nie na krostki) i zapisała mi jakąś maść.. Pierwsze 2 dni myślałam że to nic nie da, a potem takie wielkie łał, bo zaczeły mi nie tylko z dnia na dzień zchodzić pryszcze z czoła ale też w dekoldu itd.. Maść nazywa się AKNEMYCIN, troche śmierdzi, ale jest na prawde super. Tylko nie wiem czy da się ją dostac bez recepty (kupowała mi ją mama ) ale zawsze można pójść do dermatologa i poprosić o przepisanie tej maści.

Naprawde serdecznie polecam, jest bez porównania z tymi kosmetykami, które można kupic w drogeriach
jakjejtam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 11:56   #1084
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i de

Witam,

Dermatolog zapisał mi Akneroxid 5% na krostki na plecach i dekolcie. Nie było ich wiele ale jednak brzydkie no i mam tendencje do rozdrapywania i zostały brzydkie ciemne plamki:/ Lek miał mi zasuszyć to,zmniejszyć przetłuszczanie skóry i wybielić te plamki-tak powiedział dermatolog...używam go od tygodnia,codziennie,smaru je się na noc po kąpieli (z obowiązkowym mydełkiem siarkowym) a rano zmywam żeby nie odbarwił ubrań...te naprawde maleńkie krostki zniknęły ale co z tego jak wychodza nowe:/ przetłuszczanie sie nie zmniejszyło,plamki też nie odbarwiły... niektórzy tutaj pisali,że podrażnienie wystapiło albo łuszczenie się skóry, a u mnie nic...oprócz znikniecia tych najmniejszych krostek...

może za krótko to stosuje? jak ktoś używał to prosze o podzielanie się wrażeniami...czy jak odstawie ten lek załóżmy już wtedy kiedy mi całkowicie te krostki znikną...to nie pojawią się ponownie? nie chce tego stosować cały czas bo nawet poopalać sie nie można:/

z góry dziękuje za rady!

pozdrawiam
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 18:31   #1085
Shinodka89
Przyczajenie
 
Avatar Shinodka89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 14
Exclamation Krostki na plecach

.

Edytowane przez Shinodka89
Czas edycji: 2015-04-12 o 18:36
Shinodka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 19:43   #1086
KoalaFromCambodia
Raczkowanie
 
Avatar KoalaFromCambodia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Krostki na plecach

Też chętnie się dowiem, ale niestety, chyba nie ma 'sprawdzonego sposobu' i - o zgrozo - trzeba się z tym porządnie namęczyć, żeby był jakiś efekt...
KoalaFromCambodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 05:12   #1087
Shinodka89
Przyczajenie
 
Avatar Shinodka89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 14
Dot.: Krostki na plecach

.

Edytowane przez Shinodka89
Czas edycji: 2015-04-12 o 18:36
Shinodka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 12:36   #1088
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Krostki na plecach

ja polecam wyszukiwarkę

poza tym kwasy, ale to od jesieni
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 13:21   #1089
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: Krostki na plecach

Tez mialam ten problem.Myslalam ze to tzw. krostki potowe.MIalam je na plecach,troche na dekolcie ,ramionach a najgorsze na szyi i za uchem.Poszlam do dermatologa a pani mi powiedziala ze to..tradzikw wieku 29 lat,chyba dojrzewam ..........czy przekwitam?przepisala mi taki siarkowy preparat do zrobienia w aptece-na recepte 5 zl.Smaruje na noc,bo to gesta i biala zawiesina i na dodatek ma nienajlepszy zapach,wiec na dzienw ogole odpada.Trzeba tylko uwazac zeby nie wystawiac tych miejsc na mocne slonce bo troche szczypie.W dzien nawilzac gdyz skora sie troche wysusza,ale naprawde dziala.
__________________
aangel

Edytowane przez angel1980
Czas edycji: 2009-08-03 o 13:22
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 17:28   #1090
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Krostki na plecach

też mam krosty na plecach, dekoldzie i ogółem w miejscach w których się pocę, ale wydaję mi się, że to od potu, no bo w wieku 21 lat trądzik? dziwne. I też nei moge się pozbyć tych krostek, nic nie pomaga
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 19:02   #1091
asdf123
Raczkowanie
 
Avatar asdf123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 497
Dot.: Krostki na plecach

a to niby czemu nie można mieć w wieku 21 lat trądziku, ja mam 25 lat i męczę się z trądzikiem na plecach i twarzy. Jak na razie stosuję benzacne tonik i maść i trochę pomaga.
asdf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 20:05   #1092
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Krostki na plecach

trądzik młodzieńczy, hormony, liczyłam na to , że jak się dojrzewanie skończy to zniknie, w wiekszosci przyadków tak bywa
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 17:30   #1093
martyna210
Przyczajenie
 
Avatar martyna210
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2
Dot.: Krostki na plecach

polecam ziele fiołka trójbarwnego, do picia oczywiscie. pije jakos 3 razy dziennie i juz po kilku dniach zaczelo mi wszystko znikac, naprawde warto. w smaku nawet nienajgorsze. Mozna nabyc w kazdej zielarni
__________________

martyna210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 11:12   #1094
mrufka53
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28
Dot.: Krostki na plecach

Mam trądzik na plecach już od dłużeszgo czasu i powiem tyle - DERMATOLOG
mrufka53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:04   #1095
jajun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 202
Dot.: Krostki na plecach

a mi strasznie pomaga mydlo siarkowe plus krem bambino( bo ma cynk i wysusza) polecam
jajun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:10   #1096
melodyP
Wtajemniczenie
 
Avatar melodyP
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: N/D
Wiadomości: 2 099
Dot.: Krostki na plecach

Ja też miałam zawsze krostki na dekolcie i plecach i zaczęłam myć żelem do twarzy i zeszło Teraz tylko od czasu do czasu się pojawia
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
melodyP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 19:37   #1097
anakonda85
Przyczajenie
 
Avatar anakonda85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Krostki na plecach

Mi krostki zniwelował kwas salicylowy, ale to dopiero jesienią można, kiedy już nie wystawiamy pleców na słońce.
anakonda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:05   #1098
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Krostki na plecach

Cytat:
Napisane przez mrufka53 Pokaż wiadomość
Mam trądzik na plecach już od dłużeszgo czasu i powiem tyle - DERMATOLOG
to przede wszystkim, po co marnować czas tzw. metodą prób i błędów.
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 15:53   #1099
elisee15
Zadomowienie
 
Avatar elisee15
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
Dot.: Krostki na plecach

hmm, mnie pomogło Benzacne+mydło siarkowe, ale trochę to trwało zanim usunęłam krostki w 100% ale było warto, bo nie ma ani śladu po nich, a miałam duży trądzik (plecy i dekolt)
elisee15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 15:57   #1100
koruSSia
Przyczajenie
 
Avatar koruSSia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Krostki na plecach

hmm.. mi zostaly blizny po trądziku i poszlam do kosmetyczki ona stwierdzila, ze bezproblemowo mozna to usunac jakims kwasem o wysokim stezeniu, ale dopiero jesienia, zeby plecy przypadkiem slonka nie widzialy ;o no ciekawa jestem co z tego wyniknie..
koruSSia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 12:22   #1101
Shinodka89
Przyczajenie
 
Avatar Shinodka89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 14
Dot.: Krostki na plecach

.

Edytowane przez Shinodka89
Czas edycji: 2015-04-12 o 18:38
Shinodka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 11:41   #1102
KoalaFromCambodia
Raczkowanie
 
Avatar KoalaFromCambodia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Krostki na plecach

Cytat:
Napisane przez koruSSia Pokaż wiadomość
hmm.. mi zostaly blizny po trądziku i poszlam do kosmetyczki ona stwierdzila, ze bezproblemowo mozna to usunac jakims kwasem o wysokim stezeniu, ale dopiero jesienia, zeby plecy przypadkiem slonka nie widzialy ;o no ciekawa jestem co z tego wyniknie..
Myślę, że kwasy dadzą sobie radę. Sama zastanawiam się nad zakwaszeniem pleców, ale nie wiem czym - może Lysanelem, bo Effaclar, który genialnie działa na moją buzię, na plecy może być za słaby.
KoalaFromCambodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 11:07   #1103
PorannaRosa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: krostki na dekolcie

Cytat:
Napisane przez wiolka fiolka Pokaż wiadomość
Zmagałam się z podobnym problemem, który pojawił się z nienacka. Miałam idealny dekolt i nagle...co najdziwniejsze w wieku 27 lat zaczęły się moje problemy.
Pojawiały się drobne krostki, które jeden dermatolog zdiagnozował jako wynik alergii na słońce (leki antyalergicznie nie pomogly, z resztą trudno mi w to było uwierzyć bo zimą nie wystwaiam dekoltu na działanie promieni), inny powiedział, że potówki (absurd, higiena i regularne oczyszczanie dekoltu wykluczayby takie szopki), aż w końcu trafiłam do lekarza, który powiedział, że to zwyczajny trądzik. I tu się zaczęły kłopoty, bo trądzik wcale nie tak latwo wyleczyć. Teraz stosuję skuteczny lek (niestety silny) i problem mam z głowy, a wlaściwie z dekoltu, oby na zawsze. Tak czy inaczej - dobry dermatolog (powtarzam dobry a nie taki, który tylko mysli jak sie ciebie najszybciej pozbyć przepisując kolejne drogie kosmetyki firm, ktrór mają bardzo aktywnych przedstawicieli handlowych) może naprawdę pomóc.
Powodzenia
Witam ale nie napisałaś moja droga nazy tego leku????
Bardzo to dla mnie wazne!
czekam na wiadomosc i pozdrawiam serdecznie.
Ania to moje gg 7587362, jak mozesz to odezwij sie na gg! proszę
PorannaRosa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 10:50   #1104
margolciak
Raczkowanie
 
Avatar margolciak
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i de

Witam
Tak samo jak Wy zmagam się z tym okropnym trądzikiem i za chiny nie mogę się go pozbyć. Nie wiem czy to rodzinne, ale moja siostra też go ma mimo iż obie jesteśmy po wieku dojrzewania - ja mam 23 a siostra 25 lat. Ciężko jest mi się tego pozbyć, tym bardziej że mam go na plecach , ramionach i dekolcie. Najgorzej jest na dekolcie , bo występuje taki "maczek" - krostki pod skórą. nie noszę bluzek z dekoltem ponieważ za bardzo się wstydzę.
Jeśli chodzi o buźkę to nie jest źle, ale do buzi używam :
- Garnier 3w1
- Dermaglin , maseczka z zieloną glinką < skóra bardzo się od niej uzależnia niestety>
- soraya, krem matujący
- jeśli chodzi o toniki to nie używam za czesto gdyż mam wrażenie , że moja cera na początku jest tłusta, a potem strasznie sie wysusza, więc z toniku antybakteryjnego przeżuciłam się na Eva -zioła polskie - bardzo przyjemny
margolciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 23:23   #1105
marcin1019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 182
Problem z plecami

Witam
Mam problem z moimi plecami, poniewaz od jakiegos czasu zaczely mi wychodzic "syfki" ktorych ciezko sie pozbyc tzn w srodku jest jakby zaskornik, taka grudka biała wychodzi... czescto to wyglada tak ze sa wyczowalne pod reka takie zgrubienia i wzgorki nie jest to na calych plecach tylko pare na plecach ale jak sa to duze i mnie to denerwuje czu jest na to jakis sposob aby te zeszly a ponowne sie nie tworzyly?
marcin1019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 20:41   #1106
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Problem z plecami

Nie wiem ile tego masz, skoro piszesz, że niewiele to pewnie tak jest. Nie wiem czy można zaliczyć to do trądziku grudkowo-krostkowego, ja np. taki mam, ale mam tego pełno na plecach. Może spróbuj benzacne maść. Kosztuje ok 8-10zł, powinno pomóc. Jeśli problem się nasili, polecam dermatologa.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 21:23   #1107
Nadine94
Raczkowanie
 
Avatar Nadine94
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 315
GG do Nadine94
Dot.: Problem z plecami

Ja mam właśnie benzacne na coś takiego i pomaga. Mam już czyściutkie plecki prawie Powodzenia
__________________

* Przyzwyczajam się do bycia Maleństwem...


* Bloguję... czasami >klik<
Nadine94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 19:45   #1108
ewel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 45
Dot.: Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i de

Witam dziewczyny...
Mam pytanie, dotyczy ono jednak nie trądziku itd. a potówek, jak domniemam. Od jakiegoś miesiąca mój dekold i ramiona obsiane są (dosłownie) jakimiś dziwnymi małymi krostkami. Malutkie, dookoła czerwone zakończone białą główką. Podejrzewam, że to potówki, ale nie jestem pewna, bo miejsce mi się wydaje troszkę dziwne jak na takie wypryski. Choć kojarzę to z tym, że zrobiło się zimno, zaczęło sięnoszenie i zasłanianie szyi i zakładanie pełniejszych bluzek, kurtka i jeszcze owiniecie szalikiem, moze jakies podraznienie? choc chyba nie wyskoczylyby te biale kuleczki na gorze, byloby tylko zaczerwienione.

W każdym bądź razie, co z tym zrobić? Wygląda to fatalnie i nic co na razie stosuję nie pomaga, probowalam peelingiem to zetrzeć, nawet grubą gąbką w akcie desperacji mało co nie zdarłam sobie skóry. NIC. mycie tonikiem tez nic nie daje. Co z tym poczac?
ewel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 15:03   #1109
Auzzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 216
Dot.: Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i de

ja ma to samo jak przychodzi lato - krótkie bluzki, nie zasłanianie dekoltu itp. t o wszystko znika, a potem wrzesien , pazdziernik i znowu wszystko szlag trafia i wygladam jak..... caly dekolt i plecy wysiane czerwonymi krostkami
__________________
Kto nie umie posługiwac się wolnością, ten działa na szkodę wolności.
Auzzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 10:39   #1110
Martisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i de

Byłam dermatologa, który na mój trądzik i blizny na plecach przepisał mi augumentin (tablety) do tego dwie masci stosowane na przemian davercin i metronidazol. Zastanawiam się czy nie są to zbyt silne leki, bo moj trądzik nie należy do jakis rozleglych...
Martisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-21 13:52:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.