garnier ambre solaire spf 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-11, 00:22   #1
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268

garnier ambre solaire spf 30


Witam
Kupilam dzisiaj w irlandii kremik garniera ambre solaire spf 30.
W opisie jest napisane ze jest "non-greasy" i pewnie dlatego mnie skusil zwlaszcza ze od jakiegos czasu przegladam wszelkie filtrowe watki
Ale do rzeczy!

Otoz ekspertem nie jestem dlatego podaje sklad tego kremu:

aqua/water, octocrylene, propylene glicol,c12-15 alkyl benzoate, glycerin, alcohol denat,cyklohexasiloxane, drometrizole trisiloxan, butyl methoxybenzenoylmethane, ethylhexyltriazone, talc, cyclopentasiloxane, tocopherol, hydroxyisohexyl 3-cyklophexen, carboxaldehyde, steric acid, peg/ppg-18/18 dimethicone, ethylhexylglycerin,trieth aolamine, limonene, pentasodium ethylenediamine tetramethylene, phosphonate, linalool, benzyl salicylate, alpha-isomethyl, ionone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sorbitol, titanium dioxide,buthylphenyl, methylpropional, citronellol, citral, aluminium starch, octenylsuccinate,aluminiu m hydroxide, coumarin i jeszcze jakies 4 ale jakies fragrances

dolaczam zdjecie zrobione na szybko

dodam jeszcze ze koszt niezbyt wysoki bo zaplacilam za niego 7,15 Euro za 75 ml

z tego co widze to krem ten zawiera parsol takze gryzie sie niestety z wiekszoscia podkladow i pudrow...

jakies opinie co do skladu? badz moze ktos uzywal?

pierwsze wrazenia moje hmm sama nie wiem bo to moje pierwsze doswiadczenie z kremem z jakimkolwiek wiekszym filtrem niz spf 8

na pewno nie jest do konca tak jak napisal produent ze jest "non-greasy" ale wydaje mi sie ze latwo sie da to zamaskowac dostepnymi pudrami i podkladami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0241.JPG (79,1 KB, 30 załadowań)
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 09:01   #2
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

Cytat:
Napisane przez mewcia
aqua/water, octocrylene, propylene glicol,c12-15 alkyl benzoate, glycerin, alcohol denat,cyklohexasiloxane, drometrizole trisiloxan, butyl methoxybenzenoylmethane, ethylhexyltriazone, talc, cyclopentasiloxane, tocopherol, hydroxyisohexyl 3-cyklophexen, carboxaldehyde, steric acid, peg/ppg-18/18 dimethicone, ethylhexylglycerin,trieth aolamine, limonene, pentasodium ethylenediamine tetramethylene, phosphonate, linalool, benzyl salicylate, alpha-isomethyl, ionone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sorbitol, titanium dioxide,buthylphenyl, methylpropional, citronellol, citral, aluminium starch, octenylsuccinate,aluminiu m hydroxide, coumarin i jeszcze jakies 4 ale jakies fragrances

z tego co widze to krem ten zawiera parsol takze gryzie sie niestety z wiekszoscia podkladow i pudrow...

jakies opinie co do skladu? badz moze ktos uzywal?
Na kolorowo zaznaczyłam filtry. Jest stabilny Mexoryl XL (drometrizole trisiloxan), poza tym parsol stabilizowany octocrylenem. Jednocześnie jest w składzie talk, który na parsol wpływa destabilizująco.
Na twarz za słaby faktor, i nie wiadomo jaka ochrona UVA. Powinien się nadać na ciało. Kiedyś używałam Garnierów i pamiętam, że były przyjemne w użyciu.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 19:51   #3
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

dzieki
co do wielkosci faktora to nie zalezy mi na 50 od razu wlasnie taki chcialam na poczatek przygody z filtrami
ale interesujaca mnie kwestia jest to czy jesli naloze podklad ktory zawiera talk i inne substancje uznawane za dezaktywatory filtrow to czy ochrona sloneczna tego kremu ulegnie duzemu zmniejszeniu?
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 20:35   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

wtedy pod względem ochrony przed UVA będzie trzeba liczyć tylko na Mexoryl. jeśli nałożysz odpowiednia ilość filtra, nie zetrzesz go później i nie masz problemów typu przebarwienia posłoneczne, to powinna być to wystarczajaca ochrona przed UVA (czyli nie najwyższa z możliwych, ale niezła).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 18:16   #5
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

hmm,
z tego co widzę, to on specjalnie do twarzy jest.
Napisz wrażenia, jak się wchłania itp
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 00:22   #6
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

witam
Na razie nie ma wielkich wrazen bo stosuje o dopiero od 2 dni ale jest z pewnoscia pierwsze wrazenie ogolnie przyjemny wprawdzie po nasmarowaniu twarzyczka swieci sie swoim filtrowym blaskiem to jednak po nalozeniu podkladu i zwyczajnego pudru swiecenie jest baaardzo minimalne. Gdyby nalozyc jeszcze skrobie pewnie by go nie bylo w ogole ale nistety nie moge sie tu doszukac niczego takiego (irlandia). Po kilku godzinach nie zauwazylam zadnego splywania makijazu badz walkowania sie podkladu raczej wszystko w najlepszym porzadku.
Musze go jeszcze przetestowac w ekstremalnych warunkach czyli albo wielkim upale albo w pracy (a pracuje na kuchni gdzie jest parno i goraco) wtey napisze cos wiecej

Podsumowujac - poki co calkiem pozytywne pierwsze wrazenie
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 07:55   #7
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

mewcia kładąc na ten filtr podkład i zwykły puder destablizujesz filtry i osłabiasz ochronę UV.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 23:22   #8
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

zakupilam juz niegryzacy sie podklad i mam wreszcie skrobie efekt idealny!zero swiecenia nawet w niezlym goracu. nic nie splywa nic sie nie wazy
poza tym zauwazylam ze jak krem sie dobrze wchlonie to nie powoduje zbytniego swiecenia (wczesniej z braku czasu nakladalam wszystko niemalze jedno po drugim - wiem wiem moj blad przynaje sie ) mozna powiedziec ze rzeczywiscie nie zostawia tlustej warstwy!
jestem pod wielkim wrazeniem! fakt ze faktor tez nie jest oszalamiajacy ale porownalam go z atheliosem XL LRP i ten to dopiero żarówa hehe
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 23:12   #9
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

po dluzszym stosowaniu moge zdecydowanie polecic! krem sprawdza sie idealnie jestem dosc zdziwiona bo mat uzyskany przez skrobie utrzymuje sie duzo dluzej niz gdyby tego kremiku nie bylo (tzn sam podklad i skrobia) co wydaje mi sie byc ewenementem w skali filtrow ochrona moim zdaniem dosc dobra - przetestowany na palacym tureckim sloncu - sprawdzil sie swietnie!

ma jednak powazny minus - nie ma go w Polsce
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 04:37   #10
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: garnier ambre solaire spf 30

Czy jest jakaś róznica pomiedzy mleczkiem nawilzającym opisywanym na KWC, a mleczkiem ultranawilzającym?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.