krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-23, 20:58   #421
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

roznie, raz w połowie opakowania, innym razem pod koniec...
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:12   #422
aankaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

"Tabletka trójfazowa. Jeżeli pacjentka plami lub nadmiernie krwawi w trakcie przyjmowania tabletek jednofazowych, lekarze zazwyczaj jej proponują antykoncepcję trójfazową. Zawiera ona estrogen i gestagen w trzech różnych dawkach, naśladując prawidłowy cykl miesiączkowy."

Ta opinia zdaje sie potwierdzac nasze rozwazania.
aankaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 23:14   #423
gz09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

hej.
Dziewczyny zwracam sie do was z prosba o rade. Mam 20 lat, nigdy wczesniej nie bralam tabletek antykoncepcyjnych zdecydowalam sie na ich zazywanie calkiem niedawno. Wzielam 10 tabletke leku midiana, to moj pierwszy lek, nigdy wczesniej nie zazywalam tabletek anty. Jak zalecano wzielam 1 tabletke w 1 dniu miesiaczki. Zawsze moje miesiaczki trwały gora 4 dni krwawienia, pozniej 2-3 dni brazowa wydzielina sygnalizujaca koniec okresu. Dzis mija 10 dzien a wydzielina nadal jest obfita... nie krwawie juz od paru dni ale te "uplawy" nie ustaja. Czy to powinno byc dla mnie niepokojace czy tez mozliwe ze to sie unormuje? Prosze o odpowiedz
gz09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 07:31   #424
aankaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Do 3 pierwszych opakowań plamienia i krwawienia są norma. Organizm sie przyzwyczaja. Może być tak ze w przerwie nie dostaniesz okresu, moze byc tak ze dostaniesz słabszy albo intensywniejszy. W czasem wszystko sie unormuje. Poczytaj ulotke, w przypadku niektorych tabl. producent podaje ze skutki uboczne w tym rowniez plamienia mogą sie utrzumac nawet do 4-5 cykli. Najczesciej w ciagu wpierwszych 3 opak. wszystko sie stabilizuje. Nie masz sie czym martwić narazie.
aankaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 17:28   #425
aankaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

dzień 9. jak narazie /odpukac odpukac/ jest idelanie. zero plamień jest czysto, libido skoczyło ze łoooo. czuje sie super, nie mdli mnie rano. BOŻE jezeli to sie utrzyma to bedzie sukces. Zaluje ze poprzenim razem nie zdecydowalam sie na 3-fazowki i bawilam sie z cilestem 5 miesiecy. Oby tak dalej oby oby oby.
wydaje mi sie i chyba czytalam o tym gdzies ze za trzymanie cyklu odpowiada drugi skladnik tabl. Może tak faktycznie jest. W TriRegolu dawka zmienia sie 3 razy. Im dalej w cykl /tam wiecej bylo -plamien/ tym dawka wyzsza. Jak narazie - TO DZIALA
aankaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 19:04   #426
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aankaa86 Pokaż wiadomość
dzień 9. jak narazie /odpukac odpukac/ jest idelanie. zero plamień jest czysto, libido skoczyło ze łoooo. czuje sie super, nie mdli mnie rano. BOŻE jezeli to sie utrzyma to bedzie sukces. Zaluje ze poprzenim razem nie zdecydowalam sie na 3-fazowki i bawilam sie z cilestem 5 miesiecy. Oby tak dalej oby oby oby.
wydaje mi sie i chyba czytalam o tym gdzies ze za trzymanie cyklu odpowiada drugi skladnik tabl. Może tak faktycznie jest. W TriRegolu dawka zmienia sie 3 razy. Im dalej w cykl /tam wiecej bylo -plamien/ tym dawka wyzsza. Jak narazie - TO DZIALA
Super
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 11:37   #427
Madziulek_W
Przyczajenie
 
Avatar Madziulek_W
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: miescinka pod Warszawa
Wiadomości: 4
GG do Madziulek_W
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cześć dziewczyny,
Mam taką sprawę, biorę już tabletki Cilest od 8 miesięcy, przez ten czas nie miałam plamienia, dzisiaj się obudziłam i zobaczyłam brązową wydzieline. Zostały mi 3 tabletki do końca opakowania a okresu powinnam dostać w czwartek, tymczasem brzuszek mnie troche pobolewa jak przy okresie. Czy to normalne? Miałyście coś takiego? Jakie mogą być tego przyczyny? Żadnego stresu ostatnio nie mam, ale jestem na diecie Dukana od prawie tygodnia, czy to może być przyczyną? Proszę o jakąś porade czy mam się czym przejmować
__________________
Madziulek
Madziulek_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 13:51   #428
marzena99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Hej dziewczyny, biorę tabletki Cilest i mam pewien problem. Dwa dni z rzędu zapomniałam wziąć tabletek. Sięgnęłam po ulotkę i postąpiłam tak, jakby to zdarzyło się w drugim tygodniu, czyli zażyłam dwie tabletki jednocześnie. Niestety następnego dnia zorientowałam się, że to był trzeci a nie drugi tydzień i niepotrzebnie wzięłam te dwie tabletki. Teraz zaczęłam nowe opakowanie i teraz występują plamienia, nie obfite, ale są. Czy mam zacząć się martwić?
marzena99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 14:26   #429
pomme de terre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 117
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

hej dziewczyny ja mam problem, biore pierwsze opakowanie novynette
przez caly miesiac mam plamenia a teraz.. zostaly mi jakies 3 tabletki do konca i wydaje mi sie ze dostalam normalny okres
czy musze zmienic tabletki?
innych skutkow ubocznych nie mam...
__________________

Ciągle łudzę się, że dzięki mojej wypowiedzi tutaj niektórzy ludzie się w końcu ogarną.

pomme de terre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 07:25   #430
aankaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

tak jak juz pisano nie raz do 3 PIERWSZYCH OPAK. wszelkie plamienia i inne cuda łacznie z brakiem okresu lub silnymi plamieniami przed nim - MOZE WYSTAPIC.
U mnie jednak pojawily sie plamienia po 1 tyg, delikatne, teraz jest to brazowawy sluz. Mam nadzieje ze od 2 lub 3 sie wyklaruje wszystko
aankaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 20:05   #431
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Plamienie przy braniu Harmonetu

Drogie panie, zwracam się do Was z prośbą o odpowiedź na pytanie nigdy wcześniej nie brałam tabletek anty, mam dopiero 16 lat i jest to ostateczna decyzja mojej gin - ciągłe pojawianie się torbieli, trądzik i cała masa innych problemów. Chodzi mi o to jak konkretnie wyglądają takowe plamienia o których ciągle tu mówicie? Jest to bardziej czy mniej obfite (jasne, że w każda przechodzi to indywidualnie, ale tak mniej więcej) czy konieczne są podpaski, czy da się przetrwać na wkładkach higienicznych? Dodam, że wyszukiwarka wizażowa jest już, że tak powiem ' zapchana ' i ciężko w niej cokolwiek znaleźć, a google jak na razie pokazuje mi jedynie wyniki dot. plamienia w ciąży, a jeśli już znajdę coś odnośnie tych o które mi chodzi to są to wypowiedzi z czasów prehistorycznych
__________________
[...] nie rozmawia z nikim. Nie zależy mu na towarzystwie. Zwycięzca jest sam.
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 07:35   #432
aankaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Hej

Jest to raczej sprawa bardzo indywidualna. W moim wypadku plamienia były prawie nie zauważalne w codziennym życiu a dawały o sobie znac w trakcie stosunku. Czasem w trakcie siusiu na papierze zauwazałam smużki krwi. Czasem był to brązowy sluz jak po okresie. Pare razy musialam zalozyc wkladke. Niektore dziewczyny zwl w pierwszych 3 m. zazywania mialy duzo wieksze plamienia niekiedy przypominajace okres ale one zwykle ustepuja.
Ja na ten moment koncze 1 opak. 3-faz. i niestety około 8 dnia pojawiło sie plamionko i teraz pod koniec znowu ale licze ze sie to unormuje.

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

hm co do koloru... u mnie zwykle był to "malinowy" sluz albo bardziej zabarwiony krwią, nie porównywałabym tego z okresem bo moje plamienia są bardziej rozrzedzone... takie normalne upławy tylko ze z krwia...
ps ciezko to opisac
aankaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 10:51   #433
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madziulek_W Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Mam taką sprawę, biorę już tabletki Cilest od 8 miesięcy, przez ten czas nie miałam plamienia, dzisiaj się obudziłam i zobaczyłam brązową wydzieline. Zostały mi 3 tabletki do końca opakowania a okresu powinnam dostać w czwartek, tymczasem brzuszek mnie troche pobolewa jak przy okresie. Czy to normalne? Miałyście coś takiego? Jakie mogą być tego przyczyny? Żadnego stresu ostatnio nie mam, ale jestem na diecie Dukana od prawie tygodnia, czy to może być przyczyną? Proszę o jakąś porade czy mam się czym przejmować

ja mam podobnie jak Ty. Tyle, że biore Cilest od 2 lat i nie stosuje żadnej diety. Dziś rano wystapiło krwawienie i trochę się przestraszyłam... juz naczytałam się w internecie różnych cudów niewodów:P i jeszcze lekarz nie odbiera. Czy któras z Was tez tak miała? Jeśli tak to niech nam coś powie!
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 20:18   #434
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aankaa86 Pokaż wiadomość
Hej

Jest to raczej sprawa bardzo indywidualna. W moim wypadku plamienia były prawie nie zauważalne w codziennym życiu a dawały o sobie znac w trakcie stosunku. Czasem w trakcie siusiu na papierze zauwazałam smużki krwi. Czasem był to brązowy sluz jak po okresie. Pare razy musialam zalozyc wkladke. Niektore dziewczyny zwl w pierwszych 3 m. zazywania mialy duzo wieksze plamienia niekiedy przypominajace okres ale one zwykle ustepuja.
Ja na ten moment koncze 1 opak. 3-faz. i niestety około 8 dnia pojawiło sie plamionko i teraz pod koniec znowu ale licze ze sie to unormuje.

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

hm co do koloru... u mnie zwykle był to "malinowy" sluz albo bardziej zabarwiony krwią, nie porównywałabym tego z okresem bo moje plamienia są bardziej rozrzedzone... takie normalne upławy tylko ze z krwia...
ps ciezko to opisac
Dzięki wielkie kurczę zwyczajnie nie wiedziałam jak się na to przygotować - czy jak na ulewy, czy jednak na lekką mżawkę
__________________
[...] nie rozmawia z nikim. Nie zależy mu na towarzystwie. Zwycięzca jest sam.
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 08:48   #435
aankaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Być może wogóle nie będziesz plamiła. Mnie plamienia zatruły zycia po kilku ladnych latach lykania anty. Ale w trakcie pierwszych 3 miesiecy to dosc czesty objaw przywyczajania sie organizmu. Czasem pomaga picie wapna musujacego, tylko musi byc bez witaminyC ktora krew rozrzedza.
aankaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:57   #436
gosiaczek738
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam, mam do was pytanko laseczki.
Czy współżycie z partnerem podczas plamień jest bezpieczne?czy trzeba stosować dodatkowe srodki zabezpieczajace np.prezerwatywa?czy można sie kochac bez wątpliwości że zajdzie się w ciąże?Tab.biore od lipca tego roku,są to1 moje tabletki Cilest.Tab.biore od 16lipca 84dni non stop, opakowanie za opakowaniem, dopiero po84 dniach 7dniowa przerwa.dodam iż 1plamienie od okresu,wystąpiło w sierpniu 14i15 (czyli2dni przed datą w której powinnam dostac okres)oraz we wrzesniu 15(również dzien przed kiedy powinnam dostac) oraz 19,20,21są to słabe plamienia(brązowy śluz)dodam iż w lipcu 2tab.pod rzad nie wzielam ze wzg.na operacje którą przeszłam,ale potem nadrobiłam po konsulktacjach z lekarzem dowiedzialam sie ze byłam zabezpieczona.Ale teraz takie moje pytanie jak powyzej opisalam,niestey lekarz na urlopie i nie mam jak sie z nim skontaktować.
czekam na szybka odpowiedź
gosiaczek738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 11:15   #437
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Biorąc tabletki jesteś zabezpieczona przed ciążą podczas tej 7-dniowej przerwy. Wszytsko jest w ulotce
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 15:09   #438
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aankaa86 Pokaż wiadomość
Być może wogóle nie będziesz plamiła. Mnie plamienia zatruły zycia po kilku ladnych latach lykania anty. Ale w trakcie pierwszych 3 miesiecy to dosc czesty objaw przywyczajania sie organizmu. Czasem pomaga picie wapna musujacego, tylko musi byc bez witaminyC ktora krew rozrzedza.
Faktycznie nie plamię, nawet okres poszedł sobie w siną dal...
... po jednym dniu? No cóż, poczekam na wizytę
__________________
[...] nie rozmawia z nikim. Nie zależy mu na towarzystwie. Zwycięzca jest sam.
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 08:37   #439
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

widzę że wszystkie mają tu ten sam problem, ja podobnie jak wizażanka z pierwszego postu biorę tabletki ok.2lat..wszystko było ok... zostały mi 2 tabletki i pojawiło się plamienie i lekki ból w podbrzuszu... jak na okres :/
plamienie jest bardzo bardzo skąpe...zaczęlo sie w niedziele, brzuch mocniej boli...bezsensu...
jestem zabezpieczona? bo kompletnie zgłupiałam.
nie iwem czy to przypadek ale plamienie pojawiło się w dzień w którym współżyłam...
myslę wybrać opakowanie do końca..po przerwie 7 dniowej rozpocząć kolejne.... i zobacze co sie bedzie działo...
nic już nie wiem co się ze mną dzieje

edit..
chyba ciut zaśmiecam wątek
moja teoria...to taka że organizm przyzwyczaił się do tabletek i nie trzyma cyklu.
Nadżerkę wykluczam bo jeszcze parę mies.temu byłam u lekarza,nadżerki nie było(zamrażałam ok.2 lata temu)miałam usg macicy..nie mam żadnych torbieli, wszystko ok...
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=224 podobno to że tabletki nie trzymają cyklu nie mają nic z zabezpieczeniem.... oby :d
__________________
Razem ...

Edytowane przez kavvka
Czas edycji: 2010-09-28 o 09:20
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 08:14   #440
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Podłącze się pod temat, bo mam pytanko.
Po escapelle w pierwszy dzień okresu właściwego zaczęłam brać moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne (24.09 - sobota)
Przez pierwsze 4 dni (do tamtego poniedzialku-wtorku) okres wyglądał normalnie, lało się ze mnie dosłownie i przez pierwszy dzień strasznie mnie bolał brzuch.
Niestety do dnia dzisiejszego (czyli już prawie przez 2 tygodnie) mam nadal okres...
Po tych 4 dniach jest on jakiś dziwny, już myślałam, ze mi się kończy, bo na wieczór najczęściej już krwawienie prawie ustępowało, trochę krwi ze śluzem jak zwykle, dlatego kochałam się normalnie z chłopakiem przez 2 dni. Niestety jest tak codziennie do teraz =/ Rano krew, na noc trochę krwi ze śluzem. Co dziwne, nie muszę praktycznie korzystać z tamponów czy podpasek, bo nie leci ze mnie (czasem trochę, ale na to wkładka wystarczy). Czy krwawienie z tabletek może wystąpić ciągiem po okresie? Czy to możne być coś innego? Brzuch trochę mnie boli, czuje się jak balon, może tak.
Mam niewyleczona nadżerkę, czy to może być przyczyna?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 19:23   #441
Ewelinka_00
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka_00
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 439
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Naprawdę żadna z was nie ma pomysłu, co to może być?
Albo nie miała podobnego krwawienia w pierwszym miesiącu brania tabletek?
Strasznie się denerwuje, ze to może być coś poważnego...
Jutro pewnie nie uda mi się dostać do ginekologa, a nie wiem, czy brać zwolnienie w pracy na jeden dzień w następnym i iść do lekarza...
Ewelinka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 20:28   #442
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

mnie znowu dopadły plamienia. Pisałam wcześniej w tym wątku, że plamiłam w trakcie brania Harmonetu i Rigevidonu chyba. Lekarz przepisał mi Marvelon, po 4 opakowaniu miałam małe plamienia, ale to się unormowało i było dawno temu. A teraz znowu... w zeszłym miesiącu dostałam kilkudniowych plamień w środku opakowania, potem w przerwie miałam krótkie ale bolesne krwawienie. I przy tym opakowaniu przy 20-tej tabletce się pojawiły takie silniejsze plamienia z bólem brzucha jak na krawawienie...
do lekarza nie mam jak teraz pójść i nie wiem czy jestem zabezpieczona...
Fakt dwa miesiące temu zwymiotowałam ostatnią tabletkę i potrakowałam to jako pierwszy dzień przerwy więc tak jakbym skróciła opakowanie, a jeszcze we wcześniejszym miesiącu skróciłam przerwę o jeden dzień.
Ale żadnej nie zapomniałam ani nic nie biore żadnych leków.
Czy to, że teraz plamię może mieć związek z tym skróceniem opakowania 2 miesiace temu???
Już sama nie wiem co może być przyczyną... rzuciłam palenie - może to to??
jesli ktoś się troszkę na tym zna to proszę o odpowiedz.
Głównie nie wiem czy jestem zabezpieczona
__________________
Mój wątek ciuszkowy
wymiana
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 18:14   #443
808gienia808
Raczkowanie
 
Avatar 808gienia808
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Dziewczyny, miałam podobne problemy jak i wy z tymi plamieniami z tym że tabletki biorę już od ok. roku, może więcej. Na początku myślałam ze to jakieś uszkodzenie mechaniczne podczas seksu jednak u lekarza okazało się że absolutnie nic sobie "tam" nie uszkodziłam, cytologia w porządku, cała reszta jak najbardziej ok i lekarz powiedział mi że takie plamienie może mieć wiele przyczyn: nawet stres! To może być cokolwiek, niekoniecznie wina pigułek. Dostałam tabletki które powstrzymują takie plamienia i mam sie zgłosić jeśli utrzymywałyby się one przez kolejne cykle, myślę że dopiero wtedy to bedzie wiekszy problem. Ale sądzę, że nie ma się czym martwić, w czasie takich plamień jak pisały moje poprzedniczki- ochrona antykoncepcyjna jest jak najbardziej zachowana.
808gienia808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:21   #444
mysza88
Rozeznanie
 
Avatar mysza88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 582
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

wiem, że nic nie zastąpi wizyty u lekarza (jednak moja przypada dopiero 14 stycznia) ale może wy mi coś podpowiecie
dwa miesiące temu miałam zabieg wymrażania nadżerki, potem normalnie okres, tabletki, znów okres no i właśnie po ostatnim okresie miałam chyba jeden dzień przerwy czy jakoś tak i zaczęlo się plamienie.
nie wiem czy to przez tabletki (biorę już pare miesięcy), czy to jakiś efekt uboczny po wymrażaniu (trochę poźno). czy któraś z was miała podobny problem?
dodam, że przed wymrażaniem leczyłam jeszcze torbiele bo miałam chyba 4 na lewym jajniku, ale ponoc się wchłonęły.
mysza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 15:22   #445
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam Was Dziewczyny!
Postanowiłam tutaj napisać ponieważ cos mnie niepokoi. Od prawie 3 lat jem Cilest, nigdy nie miałam jakichś skutków ubocznych czy innych problemów z tego powodu. Jednak w zeszłym miesiącu po skończeniu 21 tabletek dostałam okres nie "planowo" jak to miało miejsce zawsze (2 dni po zażyciu ostatniej tabletki) ale później ok. 5 dni po ostatniej tabletce. Następne opakowanie zaczęłam brać jeszcze z okresem, co nie powinno mieć miejsca bo powinnam byc już po nim. Plamiłam jeszcze później kilka dni po skończeniu okresu. Wczoraj zauwazyłam że znów zaczęłam plamić, a do końca opakowania mam jeszcze kilka dni, dzisiaj czuje ból jakbym miała zaraz dostać okres....co jest grane? Wiem że najlepiej isc do lekarza, wizyte mam 13go stycznia, ale chciałam się Was poradzić. Z góry dziekuje za odpowiedź!
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 15:35   #446
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

nie mogę znaleźć podobnej sytuacji, więc pozwolę sobie krótko przedstawić sprawę: po pierwszym opakowaniu Mercilonu nie dostałam jako takiego krwawienia, tylko plamienia mi się przedłużyły :| regulaminowo, do ostatniego dnia przerwy trwały. nie były w żaden sposób intensywniejsze/inne od tych wcześniejszych. dziś mam 2-i dzień drugiego opakowania i żadnego plamienia.

czy traktować to jako brak okresu? czy może to indywidualna reakcja organizmu?

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Witam Was Dziewczyny!
Postanowiłam tutaj napisać ponieważ cos mnie niepokoi. Od prawie 3 lat jem Cilest, nigdy nie miałam jakichś skutków ubocznych czy innych problemów z tego powodu. Jednak w zeszłym miesiącu po skończeniu 21 tabletek dostałam okres nie "planowo" jak to miało miejsce zawsze (2 dni po zażyciu ostatniej tabletki) ale później ok. 5 dni po ostatniej tabletce. Następne opakowanie zaczęłam brać jeszcze z okresem, co nie powinno mieć miejsca bo powinnam byc już po nim. Plamiłam jeszcze później kilka dni po skończeniu okresu. Wczoraj zauwazyłam że znów zaczęłam plamić, a do końca opakowania mam jeszcze kilka dni, dzisiaj czuje ból jakbym miała zaraz dostać okres....co jest grane? Wiem że najlepiej isc do lekarza, wizyte mam 13go stycznia, ale chciałam się Was poradzić. Z góry dziekuje za odpowiedź!
albo stres/wysiłek/etc. albo organizm ma dosyć tabletek. ja też miałam różne sensacje tego typu po 2 latach brania tabletek. na to jest tyko jedna metoda - zrobić sobie przerwę mnie jeszcze dodatkowo strasznie piersi bolały, ginekolog zalecił odstawienie.
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:45   #447
Zielona herbata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam

Od 6 miesięcy biorę Diane 35 w celu leczenia trądziku, z którym zmagam się od blisko 10 lat z większym bądź mniejszym skutkiem. Kuracja miała trwać właśnie 6 miesięcy, a jej rezultaty są zadowalające. Podczas 5 opakowania miała grypę jelitową i 2 razy wzięłam po 2 tabletki. Krwawienie z odstawienia nastąpiło 8 dnia i nie było takie jak zwykle, ale tłumaczyłam sobie to tym, że brałam nieregularnie tabletki. Zrobiłam także test ciążowy, który wyszedł negatywnie. 6 opakowanie brałam regularnie praktycznie co do minuty, ale w połowie pojawiły się plamienia, które utrzymywały się do końca opakowania raz mocniejsze, raz słabsze a czasami w ogóle jakby ich nie było. Obecnie jestem w czasie 7 dniowej przerwy, krwawienia z odstawienia jeszcze nie dostałam, ale nadal mam plamienia coraz mocniejsze. Było to moje ostatnie opakowanie i nie zamierzam stosować już żadnych tabletek. Dodam jeszcze że wcześniej żadne plamienia nie występowały, nawet na początku brania tabletek. Wizytę mam dopiero na 8 kwietnia, a martwię się tymi plamieniami. Bardzo proszę o jakąś radę, czym mogą być spowodowane te plamienia.
Zielona herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:34   #448
marbre
Raczkowanie
 
Avatar marbre
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 68
GG do marbre
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

witajcie, dziewczyny.

proszę o pomoc, bo wystąpiły u mnie ostatnio niepokojące objawy... otóż biorę Diane35 od 7 miesięcy, pojawiały się co jakiś czas jakieś plamienia, wszystko w normie, w ogóle raczej dobrze znosiłam działanie tabletek. ale ostatnio zaczęło się dziać cos dziwnego, przez kilka dni miałam silne migreny, jednorazowo wystąpiły bóle jajników, raz zdarzyło się krótkie krwawienie po stosunku i ostatecznie pojawiło się plamienie naprzemienne ze słabym krwawieniem, które trwa już kilka dni. dodam, że jestem w połowie opakowania, każdą tabletkę biorę mniej więcej w tym samym czasie, jednak po poprzednim opakowaniu nie zrobiłam przerwy, ponieważ z pewnych względów okres mi nie pasował w tym czasie, ale to przecież nie miało szkodzić w takim jednorazowym wydaniu, z tego co wiem. stąd też nie mam pojęcia, czym taki stan rzeczy jest spowodowany, a towarzyszy temu straszny dyskomfort... no i najważniejsze pytanie - czy antykoncepcja jest zachowana w tej sytuacji?

bardzo proszę o pomoc.
__________________
07.06.2010

Edytowane przez marbre
Czas edycji: 2011-03-09 o 19:24
marbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 18:12   #449
gal23
Raczkowanie
 
Avatar gal23
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: lubin
Wiadomości: 136
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cześć dziewczyny!
Mam taką sprawę, niedawno byłam u ginekologa i pani doktor stwierdziła nadżerkę i grzybicę wybrałam leki. martwi mnie coś innego, często mam uczucie ,że co chwile chce mi się siku i później faktycznie latam do wc podsikuję minimalnie ,i mam przy tym uczucie szczypania , strasznie mnie to ogranicza brałam leki na zapalenie pęcherza biorę je znowu ,ale jakoś mi się wydaje ,że powód może być inny wydaję mi się też ,że jak to już mija to dzień po stosunku znów się pojawia a mam faceta na odległość więc nie wiem też do końca czy to aby na pewno po stosunku
__________________
Opera: 24.05.2016 ...
już są: 380cc Arion
gal23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 00:01   #450
Shagia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

biore yazy prawie 2 lata i teraz zanim zaczełam brac placebo miałam jakis pseudo okres ,teraz biore 2 gą placebo i to sa takie plamienia juz i niewiem o co chodzi. miał ktos cos podobnego? pozdrawiam.
Shagia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 15:04:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.