Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie! - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-11, 10:50   #1171
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Witajcie
Można się podłączyć:brzyd al:
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 11:18   #1172
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Pytanie z serii retorycznych
Stara gwardia zawsze mile widziana
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 18:46   #1173
ines85
Zadomowienie
 
Avatar ines85
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 958
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

helloł
to i ja się dziś melduję...
dziś robię odpoczynek od ćwiczeń, nie mam weny ... deszcz za oknem powoduje, iż jestem śpiąca strasznie...
jeszcze tylko jutro praca i łeeeekend
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące....
ines85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 21:21   #1174
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Hello
Ale tu ruch,wiec szybko ja tez sie melduje..
Wczoraj poplotkowałyśmy z Malinkąszkoda, że tak ciężko nam się jakoś jednak spotkać wspólnie..
Ja też staram się wdrożyć zdrowy plan bo po zimie czuję się (zupełnie słusznie) wielorybem.
Niestety w pracy mam nieciekawie bo mają nas rozwiązać no i najprawdopodobniej czeka nas w większości szukanie nowej pracy ale staram sie o tym teraz jeszcze nie myslec, jakos dam rade

Wlasnie skonczylam robic salatke na jutro do pracy, a na obiad jutro ryba z warzywami... no i chyba wiosna idzie

Dobranoc
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 07:13   #1175
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Odp: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Dzień dobry
Ja już z pracy... Znosi nie mam co robić

Mogą dieta jest zaskakująca, już w nic die nie mieszczę i w związku z jutrzejsza impreza jutro będę się ściśle pilnować od niedzieli lub poniedziałku bo jak tak dalej pójdzie będę potrzebowała dźwigu żeby się przemieszczać

Z Kostka jak.zawsze było miło, szkoda ze wszystkie jesteśmy tak rozrzucone po Polsce żeby de regularnie spotkać :-(

Dzisiaj zmieniłam obuwie na.letnie, czuje wiosnę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 07:38   #1176
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Dzień dobry

Ja też już się melduję z pracy. Właśnie pożeram śniadanie, bo w domu zabrakło mi czasu: owsiankę z bananem i wieśniaczkiem.

Kosteczko, Malinnko- zazdroszczę spotkania. Rzeczywiście szkoda, że jesteśmy z tak odległych od siebie miast i ciężko jest nam się spotkać. Wszystkie z Was, z którymi miałam okazję spotkać się "w realu" baaaardzo polubiłam. Fajnie byłoby mieć możliwość częstszych spotkań.

Kostko- przykro mi z powodu mało optymistycznej sytuacji w pracy, ale dobrze, że nie zamartwiasz się na zapas. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, byś niezależnie od tego co planują względem Twojej osoby, powysyłała CV. Może uda Ci się znaleźć jeszcze lepszą pracę?
Masz rację, czuć już wiosnę w powietrzu. Wreszcie!!!

Inesko- wczorajszy senny nastrój minął?

Malinn- chyba słownik Ci trochę wariuje Co za impreza Ci się szykuje jutro?

Ale jestem niewyspana <zieeeeeeeeeew>
Byliśmy wczoraj z TŻ na kolacji z okazji jego urodzin i późno wróciliśmy.
Wykupiłam na Grouponie kolację w niedawno otwartej, eksluzywnej restauracji, więc było trochę burżujsko
Jedliśmy m.in. przepyszną kaczkę pieczoną na buraczkach z malinowym vinegretem i jadalnymi kasztanami. Mówię Wam, mistrzostwo świata.

Ale dziś już powrót do rzeczywistości, wraz z jej owsiankami, wieśniaczkami i zwyczajnymi sałatkami z kuczakiem

Miłego dnia!
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 08:02   #1177
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Hello
Ja tez juz w pracy i zaraz zabieram sie za moje śniadanie na dzisiaj czyli sałatke z jajkiem, tunczykiem, kukurydza itd..

malinn rzeczywiście słownik Ci szwankuje chyba..
limonko jak najbardziej juz od dłuższego czasu rozgladam sie za czymś innym szczególnie, że duże prawdopobobieństwo, że zwolnia własnie ludzi z mojego działu..no nic trudno.

wczoraj był jakiś chyba kosmicznie zły dzień, moja mama potknęła sie na chodniku o wystająca kostkę brukową i upadła na łokieć - efektem jest ręka w gipsie. Przychodzę dzisiaj do pracy a koleżanka mówi, że wczoraj potkneła sie o krawężnik i wyrżnęła głową o wielką śrubę wystającą ze ściany budynku i jechała na rentgen czaszki...normalnie jakiś urazowy dzień..

my w weekend zamierzamy odpalić w końcu rowery bo juz temperatury wyraźnie dodatnie

a za weekend majowy jedziemy na Morawy własnie na rowery dlatego musze budować formę
a Wy sie gdzieś wybieracie?

miłego dnia chudzinki !!!

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

limonko jeszcze chciałam dodać, że narobiłaś smaka z rana opowieściami o tych pysznościach...
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-14, 07:44   #1178
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Kosteczko- wiadomo jak teraz wygląda sytuacja na rynku pracy, ale jestem pewna, że coś znajdziesz wcześniej czy później
Dzień rzeczywiście był jakiś pechowy... Meldować się żaby, żebyśmy wiedziały, że wszystkie przetrwałyście go bez szwanku na zdrowiu

Jak mija weekend, dziewczyny?

U mnie szału nie ma, bo mam zjazd na uczelni i pierwsze zaliczenia, więc dodatkowo po powrocie z zajęć tkwiłam wczoraj nad książkami
Ale mimo napiętego grafiku znalazłam czas, żeby poćwiczyć z Jillian i pośmigać na rowerku stacjonarnym,z czego jestem dość dumna.

Dziś też już jestem po porannej porcji ćwiczeń. Ćwiczyłam z fajnym programem Jillian, opartym w dużej mierze na kick-boxingu, więc jak wiecie są to moje klimaty Fajna sprawa, ale pot się leje strumieniami.

Teraz zmykam na uczelnię, a później pewnie z TŻ do kina.

Miłego dnia
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 11:41   #1179
mrofka
wizażowy robalek
 
Avatar mrofka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 779
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Cześć dziewczyny!

Jestem i ja. Trochę dietuję. Po tygodniu przerwy powracam do ćwiczeń, bo Chodakowska mocno dała mi w kość. Do tego stopnia, że łydki bolały mnie tak, że przez kilka dni nie byłam w stanie chodzić

A wziąć się za siebie muszę, bo doszłam już do 'poziomu krytycznego' - w prawie nic się nie mieszczę! Masakra totalna... Kupiłam buty do biegania, chcę się zmusić. Wreszcie czas na to, aby nie robić sobie wymówek i wziąć się za siebie.

Obecnie jestem też w lekkiej 'kropce': kończę studia licencjackie. Nie chcę ich kontynuować na magisterce, bo się przeliczyłam ze studiami. Wolałabym pójść na coś innego, np. zarządzanie. Ale nie wiem, czy podejmę studia w Polsce. Marzę o wyjeździe do Szwecji. A wiem, że lepiej by było, bym podjęła studia w Szwecji, bo polskie wykształcenie niewiele daje. Więc w tym momencie plan jest taki: nie podejmuję studiów, przez najbliższy rok pracuję i odkładam kasę na wyjazd, ponadto uczę się szwedzkiego. Ale to jeszcze jest do przemyślenia. Może coś się zmieni.
mrofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 07:09   #1180
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Helloł,
u mnie weekend minął na pracach ogródkowych no i otwarlismy sezon grilowo - rowerowy

ja też osiągnęłam punkt krytyczny i absolutnie już nie mogę więcej ważyć naprawdę jest tragicznie, mam nadzieję, ze powoli dam radę chociaż biorąc pod uwagę sytuacje w pracy i bardzo nerwowy okres w moim życiu... jest ciężko, jednak staram się ruszać codziennie tyłek i jeść 2 - 3 posiłki dziennie co daje mi optymalne poczucie sytości i odciążenie moich bebechów żeby non stop nie musiały pracować... no i zwracac uwagę na to co jem oczywiście też..

jednak powiem, Wam, że jak sie zastanowie to naprawdę nie jem tragicznie ani nawet źle...i właściwie chyba tylko brakuje mi ruchu i tego, żeby przestac lubić piwo...


mrofka - nie wiem dlaczego piszesz, że polskie wykształcenie niewiele daje..?? to chyba zależy od tego gdzie chcesz pracować i co chcesz robić..?czy w polsce czy za granicą..ale nie generalizuj tak

idę coś porobić w pracy bo w końcu mnie zwolnią za siedzenie na wizażu..
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 07:46   #1181
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Odp: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Dzień dobry
Faktycznie mój słownik w telefonie czasem głupieje i nie zauważę

Ja w weekend byłam na 18stce kuzyna. Wczoraj wstałam z kacem i zakwasami... O dziwo bawiłam sie całkiem niezłe

Dzisiaj jeszcze mam okres i brzuch jak balon po przejedzeniu i okresie

Też muszę się więcej.ruszać i jeść lepszej jakości rzeczy... Bo póki co jem dużo zapychaczy...


Mrofko ja jestem zdania ze znalezienie.dobrej pracy nie zależy od tego gdzie skończyłas szkole, a to co masz w głowie... jestem zdania, ze Polacy a bardzo dobrze wykształconym narodem i wcale nam niczego nie brakuje w porównaniu do naszych zachodnich czy północnych sąsiadów... nawet po zakończeniu studiów na super uczelni nikt Ci nie da pracy za kilkanaście tys i na menadzerskim stanowisku... Ja kończyłam uczelnie w Pl i nie było to przeszkoda aby dostać prace w jednej z bardziej prestizowych firm

Zaczynam dzisiaj dietkowac jak należy, a teraz idę się obijać w pracy




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 08:01   #1182
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Malinko - własnie mniej więcej to miałam na mysli..

mam propozycję dla tych odchudzających sie teraz lub zaczynajacych..., moze bedziemy pisac co w danym dniu zjadłysmy/zamierzamy zjeść a grono profesorów w osobie (limonki i ...?) tych juz odchudzonych będzie oceniać nasze poczynania

bo czasem człowiekowi sie wydaje, ze robi (je) dobrze a z zewnątrz wygląda to całkiem inaczej..
a myslę, że bedzie to też dodatkowa MOBILIZACJA
co Wy na to?
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 08:15   #1183
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Re: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Ja jestem za może będę dzięki temu zwracać uwagę bardziej na to zjadłam
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 11:46   #1184
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Ha ha ha! Ja w charakterze eksperta. Uśmiałam się serdecznie

Ale uważam, że to dobry pomysł z relacjonowaniem swojego jadłospisu, bo po pierwsze człowiek bardziej się pilnuje, a po drugie zawsze można u siebie podpatrywać jakieś fajne pomysły.

U mnie wczoraj...

Śniadanie: owsianka z truskawkami, pestkami słonecznika i wieśniakiem
II śniadanie: grahamka z pastą jajeczną i warzywami
Obiad: pasztet selera z sosem rozmarynowym i bukietem surówek (w knajpie wegetariańskiej znów)
Podwieczorek: pół melona
Kolacja: fasolka szparagowa smażona z cebulką, pomidorami i tymiankiem.

Malinnko- 18-tka??? Matko boska, ludzie nie powinni mieć tyle lat, bo czuję się staro. Postuluję o wybicie wszystkicj osób poniżej rocznika '89

Kosteczko- ja się przerzuciłam z piwa na wino i wydaje mi się, że miało to całkiem spory wpływ na moją dietę

Zmykam popracować
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 12:00   #1185
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Ha ha ha! Ja w charakterze eksperta. Uśmiałam się serdecznie

Ale uważam, że to dobry pomysł z relacjonowaniem swojego jadłospisu, bo po pierwsze człowiek bardziej się pilnuje, a po drugie zawsze można u siebie podpatrywać jakieś fajne pomysły.
własnie o to mi chodziło, no i o to, że jednak człowiek sie bardziej pilnuje jak sie musi spowiadac
Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Kosteczko- ja się przerzuciłam z piwa na wino i wydaje mi się, że miało to całkiem spory wpływ na moją dietę
wino to ja też uwielbiam, właściwie mogłabym pić tylko wino wytrawne..jednak jak sie robi ciepło to nachodzi mnie przemożna chęc na piwo
ale damy radę
u mnie wczoraj:
śniadanie: 2 kromki maga gliniastego razowca z tatarem i ogórkiem kiszonym, plaster białego sera z rzodkiewkami
obiad: grilowane udzce z kurczaka, tzatziki z jogurtu, 2 ziemniaki grilowane, sałata, i grilowana cukinia, papryka z czosnkiem.
2 kieliszki wina

i potem juz nie jadłam nic bo nie zdążyłam byc głodna i poszłam spać o 21..
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 18:22   #1186
mrofka
wizażowy robalek
 
Avatar mrofka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 779
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
mrofka - nie wiem dlaczego piszesz, że polskie wykształcenie niewiele daje..?? to chyba zależy od tego gdzie chcesz pracować i co chcesz robić..?czy w polsce czy za granicą..ale nie generalizuj tak
Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
Mrofko ja jestem zdania ze znalezienie.dobrej pracy nie zależy od tego gdzie skończyłas szkole, a to co masz w głowie... jestem zdania, ze Polacy a bardzo dobrze wykształconym narodem i wcale nam niczego nie brakuje w porównaniu do naszych zachodnich czy północnych sąsiadów... nawet po zakończeniu studiów na super uczelni nikt Ci nie da pracy za kilkanaście tys i na menadzerskim stanowisku... Ja kończyłam uczelnie w Pl i nie było to przeszkoda aby dostać prace w jednej z bardziej prestizowych firm
No niestety czytam informacje to tu, to tam o Szwecji i niestety tak jest... polskie wykształcenie nie bardzo 'pasuje' Szwedom. Najlepiej by było zaliczyć jakieś studia/studium u nich w kraju.
mrofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 07:14   #1187
Niuniuska
Wtajemniczenie
 
Avatar Niuniuska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraina wiecznych śniegów
Wiadomości: 2 977
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Cześć i czołem!

Pojawiam się i ja. Ponarzekam na swoją wagę, jeszcze tyle w życiu nie ważyłam. Życie małżeńskie to masakra dla diety Winko, które mogłabym pić hektolitrami, drinki, pizza i po pół roku moja waga osiągnęła wynik krytyczny Do tego masa problemów zdrowotnych bo człowiek się starzeje :P No i postanowiłam oczyścić się i zacząć zdrowo się odżywiać. W zasadzie ja i moja cała rodzinka... Od trzech tygodni odżywiam się jak weganka Zero mięsa (szczególnie po aferze mięsnej blehh), chleba, produktów z masą chemii, tylko warzywka, owoce, zdrowe węgle i białko z soczewicy, ciecierzycy, itp. Jem tylko produkty ekologiczne, nieprzetworzone, nie pochodzące z upraw komercyjnych. Efekt taki, że organizm oczyszcza się z wszelkich toksyn, nie męczy mnie wiecznie wzdęty brzuch, z którym wyglądałam jak w ciąży
Spadło mi 2 kg przy okazji, a Tżtowi -4 i o takkkooooo

Miałam jeszcze naskrobać co u mnie, ale pędzę na autobus do roboty.

Buziam
__________________
I can.
I will.
End of story.



Niuniuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 07:49   #1188
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Witajcie
mrofka - rozumiem, że chcesz pracowac w Szwecji w konkretnym zawodzie, byc może akurat w tym konkretnym przypadku i biorąc pod uwage jakis konkretny zawód tak jest ale Ty powiedziałaś ogólnie, że wogóle nasze wykształcenie jest niewiele warte za granicą i dlatego sie oburzyłyśmy z malinn..

niunia widze, że ostro wzięłaś sie za zdrowie brzmi fajnie ale powiedz tak na codzień to gdzie kupujesz jaja, warzywa, nabiał itp..bo o ile jeszcze jaja i nabiał można kupić od chłopa choć kosztuje to mnie na przykład dużo zachodu, jeżdzenia itp.. to warzywa już dużo cięższa sprawa wybór w sklepach ekologicznych jest tak naprawdę bardzo mały a kupowane na straganie wiadomo, że jest nafaszerowane nawozami bo pieknie wygląda...przynajmniej u mnie, chyba, ze masz własną uprawę..?
jak dajesz z tym rade?

ja wczoraj zaliczyłam znowu rower i w końcu czuję, że wracam do normalności tzn. codzienna dawka ruchu powoduje, ze mam energie do życia i innych prac

wczoraj zjadłam:
śniadanie: jogurt nat. z wiórkami kokosowymi
II śniadanie: grahamka, ser biały, kawałek pasztetu (domowego) sałatka
obiad: mięso duszone, 2 ogórki kiszone, 2 plastry knedla
woda, herbata, 1 kawa
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 08:09   #1189
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Dzień dobry

Kosteczko- na moje oko jesz bardzo fajnie jakościowo, ale strasznie mało... Pamiętaj, że nie można za bardzo obcinać kalorii, bo zrobisz sobie krzywdę. Po pierwsze przemiana materii spada na łeb na szyję i ciężej jest chudnąć, a po drugie jest duże zagrożenie, że dopadnie Cię efekt jojo.
Ja bym koniecznie dodała coś do śniadania, np. płatki owsiane i jakiś owoc.
Nie widzę też u Ciebie zdrowych tłuszczy, warzyw też chyba mogłoby być więcej. To tyle z moich uwag, które oczywiście są uwagami totalnego laika
Zazdroszczę rozpoczęcia sezonu rowerowego i grillowego!

Niunia- ależ u Ciebie rewolucja totalna! Trzymam mocno kciuki, żeby zdrowa dieta weszła Ci w krew. Tylko rozsądnie tam proszę, bo przy diecie wege łatwo o niedobory. Proszę sobie zapewniać białeczko i żelazo z innych źródeł!

U mnie wczoraj...

Śniadanie: bułka dyniowa (połówka z sałatą, tuńczykiem wsw i ogórkiem, połówka z twarogiem i dżemem)
II śniadanie: wieśniak
Lunch: sałatka ze smażonym tofu, mieszanką sałat, ogórkiem, papryką i kukurydzą z sosem na bazie oliwy z oliwek
Podwieczorek: banan
Obiadokolacja: pierś z kurczaka smażona, makaron razowy, surówka.

A później szaleństwo totalne na zajęciach zumby
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 09:06   #1190
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Kosteczko- na moje oko jesz bardzo fajnie jakościowo, ale strasznie mało... Pamiętaj, że nie można za bardzo obcinać kalorii, bo zrobisz sobie krzywdę. Po pierwsze przemiana materii spada na łeb na szyję i ciężej jest chudnąć, a po drugie jest duże zagrożenie, że dopadnie Cię efekt jojo.
Ja bym koniecznie dodała coś do śniadania, np. płatki owsiane i jakiś owoc.
Nie widzę też u Ciebie zdrowych tłuszczy, warzyw też chyba mogłoby być więcej. To tyle z moich uwag, które oczywiście są uwagami totalnego laika
Zazdroszczę rozpoczęcia sezonu rowerowego i grillowego!
Jak tak patrzę na to co napisałam to chyba rzeczywiście tak to wygląda, ale... po pierwsze: jem ilościowo dość sporo tylko nie rozbijam tego na dużą ilość posiłków (np duże pudełko sałaty z różnymi warzywami do tego sos z oliwy z oliwek, soku z cytryny, pieprzu, soli, czasem jakis ser, do tego grahamka lub 2-3 kromki razowca, na obiad warzywa gotowane najczesciej kapusta, fasolka i inne albo surówka, buraki itp..i do tego mięso lub ryba.
po drugie ja zupełnie nie chodzę głodna, nawet wydaje mi się, że jem troche za dużo węglowodanów nadal.
po trzecie nie omijam tłuszczów, jem oliwy na surowo, masło i smalec w małych ilościach ale właśnie na tym podsmażam mięso i warzywa.
tylko przy tym wszystkim powinnam ograniczyc węgle do minimum...tzn. ok. 70 g dziennie.

przemówiła do mnie dieta Lutza "Życie bez pieczywa" choć raczej bardziej pod względem zdrowotnym bo mam problemy z jelitami i trawieniem ale tez mozna dzięki niej schudnąć.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

A owoców za bardzo nie lubię... dlatego czasem tylko zjem kiwi, jabłko, czy pomarańczę no i czekam na truskawki..jedynie kocham arbuzy i melony no i awokado ale cięzko go nazwac owocem..
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 13:30   #1191
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Re: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Heeeeej laski

Limonko ja Cię podziwiam za Twoje zaparcie... Ja jednak jakąś lewa jestem...

Dzisiaj.do pracy zabrałam.sobie sałatkę, chociaż tyle dobrze, ze nie kanapki
Mogą słabością niestety a węgle... Ciężko mi niestety bez pieczywa... Chociaż ostatnio jakoś leci...czasem udaje mi.się tylko ograniczyć do owsianki i owoców

Ciągle mi brakuje niestety czasu na przygotowanie czegoś zdrowego :-( nad tym bardzo ubolewam...

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 14:25   #1192
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Kostko- rzeczywiście, swoje jadłospisy piszemy tak ogólnikowo, że trudno z nich wydedukować ilości czy sposób przygotowania posiłków, a to przecież niezwykle istotne.
Jest dla mnie nie pojęte jak można nie lubić owoców. Ja lubię aż za bardzo, a to jednak cukier. Tyle dobrego, że zdrowy

Malinnko- najgorzej jest na początku, ale później człowiekowi pewne rzeczy wchodzą w krew.
Widzę sama po sobie, że lepiej się czuję gdy jem zdrowo i ćwiczę regularnie; to motywuje mnie do dbania o siebie najbardziej.
Poza tym podpisałam na umowie o uszycie sukni ślubnej klauzulę, że moja waga do dnia ślubu się nie zmieni, więc z takim cyrografem nie pozostaje mi nic innego jak się pilnować

Ja dziś wzięłam do pracy smażonego kurczaka i fasolkę szparagową z sosem holenderskim. Do sosu sypnęło mi się przez przypadek tyle czosnku w proszku (robiłam go rano i spieszyłam się bardzo), że do teraz go czuć w całej firmie...
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 17:25   #1193
Niuniuska
Wtajemniczenie
 
Avatar Niuniuska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraina wiecznych śniegów
Wiadomości: 2 977
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
niunia widze, że ostro wzięłaś sie za zdrowie brzmi fajnie ale powiedz tak na codzień to gdzie kupujesz jaja, warzywa, nabiał itp..bo o ile jeszcze jaja i nabiał można kupić od chłopa choć kosztuje to mnie na przykład dużo zachodu, jeżdzenia itp.. to warzywa już dużo cięższa sprawa wybór w sklepach ekologicznych jest tak naprawdę bardzo mały a kupowane na straganie wiadomo, że jest nafaszerowane nawozami bo pieknie wygląda...przynajmniej u mnie, chyba, ze masz własną uprawę..?
jak dajesz z tym rade?
Kostko, ja nie jem w ogóle nabiału, jajek ani niczego co pochodzi od zwierząt (nawet miodu:P). Zrezygnowałam też z pieczywa. Natomiast w warzywka zaopatruję się w działach z ekologiczną żywnością w zwykłych sklepach no i mam tę wygodę, że masowo dostaję warzywka z działki bez żadnych ulepszaczy. Dla pewności, wszystkie warzywa moczę przed zjedzeniem w mieszance wody, octu winnego i soli, co podobno pozwala pozbyć się toksyn, (faktycznie woda później robi się mętna lub normalnie brudna). Teraz tak na prawdę na działach "eko" jest spory wybór (najczęściej kupuję w realu i małych sklepikach): soję, soczewicę, ciecierzycę, wszystkie rodzaje kasz (jęczmienna, jaglana, kuskus, gryczana), groch, fasolę, płatki owsiane, otręby, rozmaite rodzaje ryżu i mnóstwo przypraw. Nie jem natomiast makaronu. Zmieniłam cukier na trzcinowy, sól na morską, filtruję też wodę żeby nie łykać tego kamienia z czajnika
Ogólnie, czuję się znacznie lepiej, ale te odżywianie ma to do siebie, że jest bardzo pracochłonne (gotuję praktycznie codziennie, co drugi dzień) i drogie niestety Postanowiłam jednak zainwestować w swoje zdrowie... bo ostatnio nie było najlepiej... Mam tę świadomość, że całej chemii nie uniknę, tej która jest w warzywach, owcach, itd., ale w porównaniu z moim ostatnim obżarstwem i luźnym podejściem do śmieciowego jedzenia, to teraz 10 razy uważniej oglądam, czytam, sprawdzam składy, etykiety, itp. zanim coś kupię i zjem. No i efekt taki, że czuję się lepiej.

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Niunia- ależ u Ciebie rewolucja totalna! Trzymam mocno kciuki, żeby zdrowa dieta weszła Ci w krew. Tylko rozsądnie tam proszę, bo przy diecie wege łatwo o niedobory. Proszę sobie zapewniać białeczko i żelazo z innych źródeł!
Rewolucja bo już zdrowie podupadło no i żadna dieta na mnie nie działa
Staram się namiętnie uzupełniać wszystkie składniki
Lim, a powiedz mi, co u Ciebie prywatnieeeee??? Jak tam, suknia wybrana? Jeśli tak, to pokaż, plizzzzzz

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
A później szaleństwo totalne na zajęciach zumby
Fajne to? Trzęsiesz pupką i je je je ?
__________________
I can.
I will.
End of story.



Niuniuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 07:24   #1194
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Odp: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Niunia podziwiam za tak radykalna zmianę żywienia i zaparcie..

U mnie o tyle kiepsko, ze lodówkę dziale z rodzina i ciężko mi się czasem nba coś dobrego nie zdrowego nie skusić... Po za tym u nas ciężko o eco warzywa... Jak już a to bardzo drogie...

Ale też zauważyłam, ze jak.jem więcej.warzyw to czuje się lepiej

Dziewczyny znacie jakiś suplement diety, vitaminowy, minerałowy który sprawi, ze będę mieć więcej energii? Ostatnio chodzę zupełnie bez życia, mam obolałe mięśnie i ciężkie... I czuje, ze czegoś mi brakuje :-(

Dzisiaj na śniadanie zjadłam musli z serkiem biszkoptowym... Chyba jestem od nich już uzależniona :-(

A na obiad mam ryż z kurczakiem i pieczarkami... Postanowiłam, ze robię 2 tyg bez wegli od jutra... Jednak muszę się trochę z tego oczyścić


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 07:41   #1195
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Jest dla mnie nie pojęte jak można nie lubić owoców. Ja lubię aż za bardzo, a to jednak cukier. Tyle dobrego, że zdrowy
oprócz tych co wymieniłam własnie niespecjalnie mnie ciągnie do owoców, miesiącami moge nie jeść żadnych ale ja też nie lubię słodyczy więc to pewnie dlatego

Cytat:
Napisane przez Niuniuska Pokaż wiadomość
Ogólnie, czuję się znacznie lepiej, ale te odżywianie ma to do siebie, że jest bardzo pracochłonne (gotuję praktycznie codziennie, co drugi dzień) i drogie niestety Postanowiłam jednak zainwestować w swoje zdrowie... bo ostatnio nie było najlepiej... Mam tę świadomość, że całej chemii nie uniknę, tej która jest w warzywach, owcach, itd., ale w porównaniu z moim ostatnim obżarstwem i luźnym podejściem do śmieciowego jedzenia, to teraz 10 razy uważniej oglądam, czytam, sprawdzam składy, etykiety, itp. zanim coś kupię i zjem. No i efekt taki, że czuję się lepiej.
powiem Ci szczerze, że każde odżywianie zgodne z natura jest pracochłonne..niestety żeby jeść prosto trzeba sie wbrew pozorom naracować, nie dość, że wszystko kupic w kilku miejscach to jeszcze przygotować.

My już od dłuższego czasu kupujemy jajka wiejskie, wędliny wiejskie, mleko podobnie z którego sama robię jogurt itd..i właściwie wogóle nie kupuje przetworzonych rzeczy typu serki, jogurty itp. ale powoduje to, że w weekendy przynajmniej jeden dzień poświęcam na robienie jedzenia na następny tydzień, typu pasztety, wędliny itd.więc niestety wszystko to jest kosztem czegoś, ale myślę, że na dłuższą metę i tak warto

Edytowane przez Kostka09
Czas edycji: 2013-04-17 o 07:44
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 07:43   #1196
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Dzień dobrrrrry

Niunia- czy Ty tę dietę wprowadziłaś w swoje życie na stałe czy tylko w ramach diety oczyszczającej, a później będziesz ją stopniowo wzbogacać?
Podasz jakiś przykładowy jadłospis, bo jestem bardzo ciekawa jak komponujesz posiłki?
Zumbę bardzo polecam. Jest mega energetyczna, można się wyszaleć i trzęsiesz nie tylko dupką, ale wręcz wszystkim
Żałuję, że nie daję rady chodzić regularnie.
U mnie prywatnie... Wszystko w porządku. Chwilowo bardziej niż na ślubie skupiam się na uczelni, żeby jak najszybciej zakończyć ten rozdział swojego życia, ale suknia oczywiście już wybrana i zamówiona
Za miesiąc mam pierwszą przymiarkę. Niestety na stronie salonu nie ma zdjęcia, a te, które zrobiłam komórką są marnej jakości, więc chwilowo musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż wrzucę tu lub na FB zdjęcia ze ślubu

Malinnko- na mnie nawet kilka dni bez węgli działa bardzo destrukcyjnie. Od razu czuję spadek energii o 200%. Ale jeżeli Ty znosisz to dobrze myślę, że nie jest to zły pomysł. Uregulujesz poziom cukru we krwi i pewnie ochota na zachcianki będzie mniejsza.
Ja też miałam niedawno taki okres, że łatwo się męczyłam i byłam taka bez życia. Bardzo pomógł mi wtedy suplement żelaza (założyłam, że uwagi na niewielkie ilości spożywanego mięska mogę mieć jego niedobory). Kupiłam tabletki rozpuszczalne w wodzie, wzbogacone o kwas foliowy (jego suplementacja też się przyda, jakby mi przyszło do głowy zajść w ciążę ), efekt pojawił się dość szybko.

Podam jeszcze moje jadło z wczoraj i znikam

Śniadanie: owsianka z truskawkami, winogronami i wiejskim
II śniadanie: serek wiejski
Obiad: kurczak smażony, fasolka szparagowa z sosem holenderskim
Podwieczorek: banan, sok marchwiowy jednodniowy
Kolacja: jajecznica z dwóch jajek + kilka pasków papryki, rzodkiewek i pomidorków koktajlowych przegryzionych.

Z ćwiczeń niecałe pół godzinki bardzo intensywnych ćwiczeń z Jillian Michaels (Shred level 3).

Miłego dnia, dziewczyny
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 07:56   #1197
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie jakiś suplement diety, vitaminowy, minerałowy który sprawi, ze będę mieć więcej energii? Ostatnio chodzę zupełnie bez życia, mam obolałe mięśnie i ciężkie... I czuje, ze czegoś mi brakuje :-(
ja ma ten sam problem, tzn. jestem mega zmęczona i śpiąca cały czas, ale polecam Ci ruch na świeżym powietrzu, wiem, że brzmi to banalnie ale jak w niedziele i w poniedziałek zmachałam się na rowerze to byłam wstanie jeszcze duuużo zrobić do wieczora z uśmiechem i energią, naprawdę, czasem spacer jest lepszy od tabletki

ale zacznij sobie brać magnez z cynkiem chyba i to w wiekszych dawkach przez jakis czas, ja od siebie polecam
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 19:45   #1198
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Limonko, bardzo dlugo kazesz nam czekac na zdjecia sukienki No ja nie wiem... jakbys kobiet nie rozumiała
Z ta ciąża to bardzo ciekawe

A bez wegli musze sie troszke oczyscic... zawsze takie radykalne ich odcięcie sprawia, ze waga mi zaczyna ruszac, wiec jak sobie zrobie 2 tyg detox to chyba dobrze na tym wyjde... Wiecej nawet nie chce probowac, pamietam jaka meczarnia byl dla mnie dukan... Ale tez przypomnialam sobie o diecie SB i bede chciala ja wprowadzic w zycie, bo jest calkiem przyjemna...

Kostko i Limonko dziekuje za sugesstie ...chyba zaopatrze sie i w zelazo i magnez.... Magnezu mam na pewno niedobor (mam dziwne tiki nerwowe ) a z zelazem mozliwe ze cos jest nie tak....
Nie wiem od czego to zalezy, ostatnio regularnie sie ruszam (na swiezym powietrzu rowniez) wiec kop energetyczny jest, ale niestety chwilowy.... pozniej wracam do domu i padam... mam problemy nawet z normalnymi rzeczami jak prysznic czy mycie zebow... (zeby nie bylo to myje sie mimo wszystko ) ale zupelnie nie mam sily sie ruszyc... nie mowiac juz, ze zasypiam o 22 bo dluzej nie jestem w stanie wytrzymac... a i tak budze sie z ogromnymm trudem

Moze to jakies przesilenie czy cos.... tak nagle zmienila sie pora roku, ze organizm oszalał z radosci

wczoraj mi brakowalo pracy, dzisiaj za to nadrobilam z nawiazka.... wyszłam padnieta z roboty po 11h teraz znowu zaleglam na kanapie i pewnie zaraz pojde spac
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 20:01   #1199
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Witam W sumie nie wiem co napisać.. Ciągle podczytuje, ale weny i czasu brak na pisanie. Z dietą średnio. Choć nie jest tak źle. Staram się reguralnie jeść, raz lepiej raz gorzej mi to wychodzi. Dziś miałam okropny atak migreny i niewiele zjadłam.. Rano na czczo piję obowiązkowo cytrynkę z wodą, świetnie działa na moje drogi moczowe

A i mój Bąbel rośnie jak na drożdzach. Codziennie się uczy czegoś nowego, chodzimy na spacery i wogóle jestem w nim zakochana

A co do ćwiczeń to nigdy się do nich nie zmusze.. Wczoraj spróbowałam zrobić pompki i strasznie mnie zabolał brzuch po cięciu

Malinn zadowolona jesteś z pracy Szukasz czegoś innego gdyby Ci umowy nie przedłużyli
A co do witamin to nie mam przekonania jak Kostka.. Lepiej jeść owoce niż sztuczne witaminy, na zdrowie bardziej wyjdzie i są smaczniejsze.
Lada chwila a będą nowalijki. Już się nie mogę doczekać sałatek.

Ines Jak tam sprawy z W Poszło coś ku lepszemu

Niunia Mam nadzieję, że wszystko będzie ok z Twoim zdrowiem po zmianie diety. Myślicie o dziecku Jak się Mężuś sprawuje

Kostka Jak Twoje zdrowie po Dukanie Zastanawiam się właśnie nad tą dietą


Przepraszam za moje wywody. Ale już znikam kroić warzywa na sałatkę
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 20:24   #1200
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Wiemy,że waga kłamie...dlatego wolimy nieustanne plotkowanie!

Hej Fiolusku

Ile on juz ma? Pochwal sie maluchem

Witaminy oczywiscie najlepsze w naturalnej formie, jem sporo owocow i waryw ostatnio ale i tak wydaje mi sie, ze czegos mi brak Stad chce sie dosuplementowac.... moze cos pomoze co postawi mnie na nogi

A co do Dukana to dieta faktycznie przynosi rezultaty.... ale niestety skutki bywaja oplakane... szybko wraca sie do poprzedniej wagi, poza tym za duzo bialka niestety szkodzi...
Sama przez pewien czas przechodzilam... ale nie ma to jak jednak zbilanowana dieta conajwyzej z ograniczona iloscia wegli

Edit:
Fiolusku nie szukam niczego nowego poki co... jezeli mi nie przedluza ummowy to i tak mam alternatywe na 3-4msce kiedy spokojnie bede szukac pracy, wiec nawet jak mi jej nie przedluza to nie bedzie tak zle

Poki co jestem dobrej mysli
__________________

Edytowane przez Malinn
Czas edycji: 2013-04-17 o 21:03
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 23:05:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.