Świnki morskie cz. III - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-20, 22:22   #3271
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ninkahos - jeśli nie jesteś pewna to lepiej do weta. Podpatrzysz nawet na przyszłość jak świnkę trzymać żeby jej nie zrobić krzywdy jak trafisz na fajnego weta to nawet za to nie weźmie pieniędzy albo symbolicznie 5/10zł
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 17:21   #3272
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ja też z sercem na ramieniu obcinam moją świnię, ale z czasem idzie coraz lepiej, a i być może kiedyś proś się oswoi z tą czynnością. Jakbym miała radzić, to lepiej mieć w miarę krótkie nożyczki, wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że jak prosiak się frygnie to zostanie pokaleczony. No i lepiej mieć takie bez ostrego zakończenia, czyli z zaokrąglonymi końcami. Przeraża mnie myśl, że mogłabym wpakować świni w oko taki długi, ostry koniec...
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 20:28   #3273
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ja bym też radziła weta...jesli koleżanka nie ma nic wspólnego ze świnkami i sie ich boi, to moga być problemy. Świnka zacznie sie wyrywać, koleżanka ja puści, Ty ją skaleczysz nozyczkami it - nieszczęście gotowe
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 21:31   #3274
Ninkahos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: Świnki morskie cz. III

hmmm chociaż już załatwiłam rękawice robocze dla koleżanki by jej świnka nie ugryzła i dobre nożyczki, to teraz zastanawiam się jeszcze raz nad weterynarzem...Miałyśmy w sobotę ją podciąć. Boje się jednak troche, żeby moja świnka nie przeziębiła się, gdy będę ją wiozła do weterynarza. Mam taki duzy transporter jak dla kota. To kilka przystanków autobusem, ale do autobusu trzeba dojść, jakieś kilka minut. No a teraz jest już dosyć chłodno. Może przesadzam...w końcu świnka ma zacne futro;-). Druga sprawa to ciężko u mnie teraz z pieniędzmi, nawet 30zł teraz dla mnie to dużo. No i nie chce już zwlekać, chce w tym tygodniu skrócić jej te włosy i wyciąć kołtuny z zadka. Ale troche się boje sama z koleżanką ją podciąć. Jutro zadzwonie więc chyba do pani weterynarz i się jej zapytam ile kosztuje podcięcie włosków.No i może bym w piątek pojechała;-)
Ninkahos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 06:29   #3275
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Ninkahos Pokaż wiadomość
hmmm chociaż już załatwiłam rękawice robocze dla koleżanki by jej świnka nie ugryzła i dobre nożyczki, to teraz zastanawiam się jeszcze raz nad weterynarzem...Miałyśmy w sobotę ją podciąć. Boje się jednak troche, żeby moja świnka nie przeziębiła się, gdy będę ją wiozła do weterynarza. Mam taki duzy transporter jak dla kota. To kilka przystanków autobusem, ale do autobusu trzeba dojść, jakieś kilka minut. No a teraz jest już dosyć chłodno. Może przesadzam...w końcu świnka ma zacne futro;-). Druga sprawa to ciężko u mnie teraz z pieniędzmi, nawet 30zł teraz dla mnie to dużo. No i nie chce już zwlekać, chce w tym tygodniu skrócić jej te włosy i wyciąć kołtuny z zadka. Ale troche się boje sama z koleżanką ją podciąć. Jutro zadzwonie więc chyba do pani weterynarz i się jej zapytam ile kosztuje podcięcie włosków.No i może bym w piątek pojechała;-)
Jeśli "zawiniesz" świnkę w kocyk/ręcznik to nie będzie jej zimno. Nie będzie bitą godzinę na dworze.
A za taką wizytę na pewno nie zapłacisz więcej niż dychę. Ja bym nie ryzykowała bo widać, że nie jesteś co do tego pewna. Szkoda nerwów świni, Twoich i koleżanki.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 09:53   #3276
Ninkahos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: Świnki morskie cz. III

ehhh wiecie co załamuje już ręce. Dzwoniłam do Pani weterynarz, którą mam najbliżej. Pytam się ją o wycięcie swince kołtunów i skrócenie włosków, gdyz sama boje się, że jej zrobie krzywde, a Pani weterynarz najpierw dała mi wykład, że lekarz nie jest od strzyżenia, że od tego jest psi fryzjer i ona też nie wie, że czy da sobie rade, ale mogę już przyjść i może to kosztować 10-20zł, tak mnie baba zniechęciła, że szok...już sama teraz nie wiem...pójde tam z świnkąm, a ona stwierdzi, że się tego nie podejmie i tylko będę stresować swiniaka w podróży...A innego weterynarza mam kawał drogi, bo mieszkam na przedmieściach ehhh...
Ninkahos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 10:12   #3277
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Ninkahos Pokaż wiadomość
ehhh wiecie co załamuje już ręce. Dzwoniłam do Pani weterynarz, którą mam najbliżej. Pytam się ją o wycięcie swince kołtunów i skrócenie włosków, gdyz sama boje się, że jej zrobie krzywde, a Pani weterynarz najpierw dała mi wykład, że lekarz nie jest od strzyżenia, że od tego jest psi fryzjer i ona też nie wie, że czy da sobie rade, ale mogę już przyjść i może to kosztować 10-20zł, tak mnie baba zniechęciła, że szok...już sama teraz nie wiem...pójde tam z świnkąm, a ona stwierdzi, że się tego nie podejmie i tylko będę stresować swiniaka w podróży...A innego weterynarza mam kawał drogi, bo mieszkam na przedmieściach ehhh...
Głupia baba a psiego fryzjera nie masz gdzieś blisko? On by sobie z tym chyba lepiej poradził
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 10:49   #3278
Ninkahos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: Świnki morskie cz. III

tak, a więc znalazła psiego fryzjera, jedzie się autobusem z 30 minut, ale za to jest od razu przy przystanku. Zadzwoniłam tam no i Pani zgodziła się obciąć mojego kołtunka małego hehe;-). Była przy tym miła, zapłace około 20zł. Umówiłam się na jutro na 13.30. Ciekawe jak to będzie, napisze wam jak już będzie po wszystkim;-)
Ninkahos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 12:03   #3279
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Super, że znalazłaś kogoś miłego i znającego sie na rzeczy Trzymam kciuki, żeby prosiak się za bardzo nie obraził za wizytę u fryzjera
Ps lepiej weź jakiegoś smaołyka ze sobą i koniecznie napisz, jak było
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 18:20   #3280
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Świnki morskie cz. III

No i wrzuć zdjęcie prosiakowi jak już będzie po!
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 14:38   #3281
Ninkahos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziewczyny już po wszystkim

Musiałam przełożyć wizytę i dopiero dzis pojechałam z moją świnką do psiego fryzjera. To była najlepsza decyzja, bo sama z koleżanką w życiu byśmy nie dały rady jej wyciąć z tyłu kołtuny...Chyba z 30 minut Pani jej wycinała kołtuny, ja ją trzymałam zawiniętą w sweter by nie ugryzła i się nie wyrwała. To było straszne, bardzo się bała, piszczała cały czas, wyrywała się. Robiłyśmy więc przerwy...Szczerboliła ząbkami. Ja też się z nerwów niezle spociłam hehe tak mi jej było żal. Ale Pani była bardzo miła, cierpliwa. 20zł zapłaciłam. Teraz juz będę co jakis czas jeżdziła tam ze świniaczkiem. Teraz mój Dyzio jest obrażony, nie chce mnie oglądać na razie. Poszedł do swojego domku, ale dostał smakołyki, najbardziej lubi trawę z ogrodu, więc mu narwałam, zjadł sobie. Coś tam jeszcze pod noskiem mówił do siebie jak zasypiał. Biedak miał niezłego stresa...Ale to dla jego dobra. Mam nadzieje, ze mi wybaczy hehehehe;-))) dzieki za rady dziewczyny, całuski;-))))) aaa zdjęcia nie dam rady niestety wrzucić, ale powiem wam, ze głównie z tyłu jest różnica, ma włoski przy samej skórze przycięte hehe)
Ninkahos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-26, 14:57   #3282
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Ninkahos Pokaż wiadomość
Dziewczyny już po wszystkim

Musiałam przełożyć wizytę i dopiero dzis pojechałam z moją świnką do psiego fryzjera. To była najlepsza decyzja, bo sama z koleżanką w życiu byśmy nie dały rady jej wyciąć z tyłu kołtuny...Chyba z 30 minut Pani jej wycinała kołtuny, ja ją trzymałam zawiniętą w sweter by nie ugryzła i się nie wyrwała. To było straszne, bardzo się bała, piszczała cały czas, wyrywała się. Robiłyśmy więc przerwy...Szczerboliła ząbkami. Ja też się z nerwów niezle spociłam hehe tak mi jej było żal. Ale Pani była bardzo miła, cierpliwa. 20zł zapłaciłam. Teraz juz będę co jakis czas jeżdziła tam ze świniaczkiem. Teraz mój Dyzio jest obrażony, nie chce mnie oglądać na razie. Poszedł do swojego domku, ale dostał smakołyki, najbardziej lubi trawę z ogrodu, więc mu narwałam, zjadł sobie. Coś tam jeszcze pod noskiem mówił do siebie jak zasypiał. Biedak miał niezłego stresa...Ale to dla jego dobra. Mam nadzieje, ze mi wybaczy hehehehe;-))) dzieki za rady dziewczyny, całuski;-))))) aaa zdjęcia nie dam rady niestety wrzucić, ale powiem wam, ze głównie z tyłu jest różnica, ma włoski przy samej skórze przycięte hehe)
Co do pogrubionego to Nie ma jak świński foch

Cieszę się, że się udało i jesteś zadowolona
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 18:51   #3283
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ninkahos - i po strachu
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 20:48   #3284
Ninkahos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: Świnki morskie cz. III

hehe a ta Pani która go obcinała co chwile powtarzała "ale jesteś ostrym zawodnikiem", "ale z niego agent", no bo tak się nie chciał poddać, wyrywał się, piszczał, musiałysmy robić przerwy co chwila by dać mu odetchnąć. Strasznie mi żal było świniaczka, ale to dla jego dobra, choć on tego nie rozumie, no i teraz nie za chętnie chce wyjść z klatki. Zawsze ma otwartą więc może wyjść kiedy chce. Dostał smakołyki, ale strzelił focha, mój kochany świniaczek hehe, cieszę się, że mamy to za sobą, sama sie nieźle zestresowałam jak on tak piszczał;-)
Ninkahos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 08:32   #3285
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dobrze, że już załatwione. A świńskie foszki mu przejdą, nie martw się
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 15:25   #3286
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Problem z obcięciem sierści świnki rozetki

A może po prostu maszynka do strzyżenia?:
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 13:31   #3287
Pimpka
Przyczajenie
 
Avatar Pimpka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 28
Dot.: Problem z obcięciem sierści świnki rozetki

Najlepiej postawić świnkę na stole (na stary ręcznik lub ścierkę, bo świniak może się posiusiać z nerwów), poprosić kogoś, kto ma pewne ręce, o pomoc przy przytrzymaniu. Ja nie używam maszynki, ale nożyczek fryzjerskich (można za kilka zł kupić z "sklepie chińskim" tylko do użytku świńskiego). Obciąć na tyłku najkrócej jak się da. Jeżeli kołtun jest od strony brzuszka, to druga osoba musi przytrzymać świnię do góry brzuchem, a Ty tniesz - trzeba uważać, bo łatwo zadrasnąć w np. udo, jak się świnia szamocze (mi się przytrafiło, tata świnkę trzymał, akurat nie miałam mamy pod ręką :P musiałam iść od weta z prośkiem, ale szybko się wyleczyło na szczęście).
Warto też świnką kąpać "od pasa w dół", jak tylko włoski zaczynają się zlepiać. Ja tak robię w moją świnią długowłosą, która i tak regularnie co 2 miesiące jest obcinana na rozetkę. Odrasta szybko, więc sierści mi nie żal.
Można jeszcze iść do psiego fryzjera, gdzieś czytałam, że dziewczyna za obcięcie świni płaciła 50 zł.
Dla przykładu wrzucam zdjęcia - po lewej obcięta "na rozetkę, po prawej zapuszczona dość długo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20150810_14_09_01_Pro.jpg (77,3 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0477.jpg (113,4 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez Pimpka
Czas edycji: 2015-10-28 o 13:55
Pimpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 15:03   #3288
Pimpka
Przyczajenie
 
Avatar Pimpka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 28
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Ninkahos Pokaż wiadomość
Dziewczyny już po wszystkim

Musiałam przełożyć wizytę i dopiero dzis pojechałam z moją świnką do psiego fryzjera. To była najlepsza decyzja, bo sama z koleżanką w życiu byśmy nie dały rady jej wyciąć z tyłu kołtuny...
O, a ja wrzuciłam odp. na Twój post w osobnym wątku, jak sama swoją świnię przycinam I taka prawda, na tyłku najlepiej prawie "na skina", spokój na dłużej. Fajnie, że udało się znaleźć rozwiązanie
Pimpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 10:21   #3289
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziewczyny, odkopuję wątek Mam 4-miesięcznego prosia. I problem. Od około m-ca zaczął znaczyć teren, tzn jeździ zadkiem po kanapie, a co gorsza również po nas. Pomijam to, że wycieranie tyłka o moja skromną osobę uważam za odrobinę obrzydliwe, ale najgorszy jest smród, który zostaje. Jak stare skarpety :/ Wyczytałam że to się niestety zdarza. Ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić? wyciera zad tylko na materiałach(łózko, koc, nasze ubrania). Na panelach tego nie robi, ale za to puszczony na panele nie chce wrócić do klatki i przy próbach pacyfikacji sika mi za telewizorem A jak wiadomo, świnski mocz wyżera dziury w drewnie.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2016-01-05 o 10:22
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 11:45   #3290
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odkopuję wątek Mam 4-miesięcznego prosia. I problem. Od około m-ca zaczął znaczyć teren, tzn jeździ zadkiem po kanapie, a co gorsza również po nas. Pomijam to, że wycieranie tyłka o moja skromną osobę uważam za odrobinę obrzydliwe, ale najgorszy jest smród, który zostaje. Jak stare skarpety :/ Wyczytałam że to się niestety zdarza. Ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić? wyciera zad tylko na materiałach(łózko, koc, nasze ubrania). Na panelach tego nie robi, ale za to puszczony na panele nie chce wrócić do klatki i przy próbach pacyfikacji sika mi za telewizorem A jak wiadomo, świnski mocz wyżera dziury w drewnie.
nie znam się na samcach, ale kastracja chyba by pomogła
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 12:28   #3291
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odkopuję wątek Mam 4-miesięcznego prosia. I problem. Od około m-ca zaczął znaczyć teren, tzn jeździ zadkiem po kanapie, a co gorsza również po nas. Pomijam to, że wycieranie tyłka o moja skromną osobę uważam za odrobinę obrzydliwe, ale najgorszy jest smród, który zostaje. Jak stare skarpety :/ Wyczytałam że to się niestety zdarza. Ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić? wyciera zad tylko na materiałach(łózko, koc, nasze ubrania). Na panelach tego nie robi, ale za to puszczony na panele nie chce wrócić do klatki i przy próbach pacyfikacji sika mi za telewizorem A jak wiadomo, świnski mocz wyżera dziury w drewnie.
A na Caviarnii nic o tym nie piszą?
Moje dziewczyny tez tak czasem robiły ale głownie po koopaniu czy sikaniu. A czasem tak same z siebie.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 12:43   #3292
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Świnki morskie cz. III

Na ogół przez znaczenie terenu ludzie rozumieją sikanie, więc trudno cokolwiek wygooglać. Na którejś ze stron świnkowych znalazłam info, że proś płci męskiej ma w tyłku gruczoły, którymi rozsiewa te "aromaty". Nie znalazłam info, czy da się z coś z tym zrobić :/
Samice ponoć nie śmierdzą, Kędzior miał byc samicą, niestety po jakimś czasie okazało się, to chuop.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2016-01-05 o 12:44
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 13:18   #3293
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Na ogół przez znaczenie terenu ludzie rozumieją sikanie, więc trudno cokolwiek wygooglać. Na którejś ze stron świnkowych znalazłam info, że proś płci męskiej ma w tyłku gruczoły, którymi rozsiewa te "aromaty". Nie znalazłam info, czy da się z coś z tym zrobić :/
Samice ponoć nie śmierdzą, Kędzior miał byc samicą, niestety po jakimś czasie okazało się, to chuop.
Caviarnia - forum stowarzyszenia pomocy świnkom morskim - na tym forum na pewno znajdziesz odpowiedz na to pytanie. Lub odpowiedza Ci bardzo kompetentne osoby, jesli zapytasz. Z tego, co kojarzę na znaczenie terenu może ( ale wcale nie musi!) pomóc kastracja. I samiczki równiez tak znaczą teren


Ps jak jest na wybiegu to co ma zrobić, jak mu sie chce sikać? Chyba normalne, że załatwia swoją potrzebę.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:01   #3294
MotylekwBalerinkach
Raczkowanie
 
Avatar MotylekwBalerinkach
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 120
Dot.: Świnki morskie cz. III

Hej Dołączam do Was
Posiadam dwa prosiaczki

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Pimpka Pokaż wiadomość
Najlepiej postawić świnkę na stole (na stary ręcznik lub ścierkę, bo świniak może się posiusiać z nerwów), poprosić kogoś, kto ma pewne ręce, o pomoc przy przytrzymaniu. Ja nie używam maszynki, ale nożyczek fryzjerskich (można za kilka zł kupić z "sklepie chińskim" tylko do użytku świńskiego). Obciąć na tyłku najkrócej jak się da. Jeżeli kołtun jest od strony brzuszka, to druga osoba musi przytrzymać świnię do góry brzuchem, a Ty tniesz - trzeba uważać, bo łatwo zadrasnąć w np. udo, jak się świnia szamocze (mi się przytrafiło, tata świnkę trzymał, akurat nie miałam mamy pod ręką :P musiałam iść od weta z prośkiem, ale szybko się wyleczyło na szczęście).
Warto też świnką kąpać "od pasa w dół", jak tylko włoski zaczynają się zlepiać. Ja tak robię w moją świnią długowłosą, która i tak regularnie co 2 miesiące jest obcinana na rozetkę. Odrasta szybko, więc sierści mi nie żal.
Można jeszcze iść do psiego fryzjera, gdzieś czytałam, że dziewczyna za obcięcie świni płaciła 50 zł.
Dla przykładu wrzucam zdjęcia - po lewej obcięta "na rozetkę, po prawej zapuszczona dość długo
Posiadam świnkę która ma takie włoski jak Twoja. Kilka razy zastanawiałam się czy mogę jej przycinać włoski czy lepiej zostawić takie jakie ma. Czy to jest jakaś konkretna rasa?
MotylekwBalerinkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 11:13   #3295
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez MotylekwBalerinkach Pokaż wiadomość
Hej Dołączam do Was
Posiadam dwa prosiaczki

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------



Posiadam świnkę która ma takie włoski jak Twoja. Kilka razy zastanawiałam się czy mogę jej przycinać włoski czy lepiej zostawić takie jakie ma. Czy to jest jakaś konkretna rasa?
To jest Peruwianka. Też takie mam i też robię je na rozetki. Łatwiej utrzymać włosy w przyzwoitej czystości no i mniej kłaków na hamakach.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 13:38   #3296
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Świnki morskie cz. III

Z tą kastracją to bym uważała. Świnki to bardzo małe i delikatne stworzenia, taki zabieg może być ostatni w życiu, zwłaszcza, że ciężko o dobrego specjalistę.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 11:47   #3297
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Caviarnia - forum stowarzyszenia pomocy świnkom morskim - na tym forum na pewno znajdziesz odpowiedz na to pytanie. Lub odpowiedza Ci bardzo kompetentne osoby, jesli zapytasz. Z tego, co kojarzę na znaczenie terenu może ( ale wcale nie musi!) pomóc kastracja. I samiczki równiez tak znaczą teren


Ps jak jest na wybiegu to co ma zrobić, jak mu sie chce sikać? Chyba normalne, że załatwia swoją potrzebę.
Może wejść do klatki, ma otwartą
Na razie kładę mu gazety tam, gdzie zrobił sobie wychodek. Odpukać, nigdzie więcej nie sika.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Z tą kastracją to bym uważała. Świnki to bardzo małe i delikatne stworzenia, taki zabieg może być ostatni w życiu, zwłaszcza, że ciężko o dobrego specjalistę.
Poza tym wyczytałam, że kastracja nie daje gwarancji, że świniak przestanie znaczyć teren. Na którymś z for świnkowych było napisane, że zachowanie może sie nie zmienić.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2016-01-13 o 11:49
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 13:53   #3298
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Może wejść do klatki, ma otwartą
Na razie kładę mu gazety tam, gdzie zrobił sobie wychodek. Odpukać, nigdzie więcej nie sika.

Bardzo rzadko udaje się nauczyć świnkę
załatwiać się tylko i wyłącznie w jednym miejscu

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Poza tym wyczytałam, że kastracja nie daje gwarancji, że świniak przestanie znaczyć teren. Na którymś z for świnkowych było napisane, że zachowanie może sie nie zmienić.
Czyli tak, jak pisałam. Jedyne co możesz zrobić, to nic nie robić
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:18   #3299
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziewczyny, miałyście sytuacje gdzie świnka robiła kupę nie na tyle luźną żeby było to rozwolnienie i nie na tyle zbitą żeby było zatwardzenie?
Rzaba nie robi normalnych bobków tylko kilka jakby posklejanych, ale nie są to, że tak powiem kształtne bobki.
Je i pije normalnie, w zachowaniu też się nic nie zmieniło...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 21:10   #3300
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miałyście sytuacje gdzie świnka robiła kupę nie na tyle luźną żeby było to rozwolnienie i nie na tyle zbitą żeby było zatwardzenie?
Rzaba nie robi normalnych bobków tylko kilka jakby posklejanych, ale nie są to, że tak powiem kształtne bobki.
Je i pije normalnie, w zachowaniu też się nic nie zmieniło...
Moja czasem takie robiła. Ograniczałam zielone, dawałam Biolapis i przechodziło.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-15 16:10:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.