Krem do cery tłustej, mieszanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-11, 21:08   #1
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20

Krem do cery tłustej, mieszanej


Witam , aktualnie używam kremu Normacne Preventi, Krem matujący na dzień, ale po nim się też świecę .
Jak wygląda moja codzienna pielęgnacja twarzy?
1. Rano myję żelem Pharmaceris, Pharmaceris T, Puri - Sebogel, później nadkładam w.w. krem i podkład z Anabelle Mineralls
2. Wieczorem myję żelem Pharmaceris, Pharmaceris T, Puri - Sebogel, (1 lub 2 razy w tygodniu dodatkowo używam pasty z Ziaji-liście manuka przeciw zaskórnikom), krem albo Normacne Preventi, Krem matujący na dzień, albo Galderma, Cetaphil DA Ultra, albo krem Cutibaza

No i tyle co robię źle
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 09:26   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

Cytat:
Napisane przez AgAnieSZkA_ Pokaż wiadomość
Witam , aktualnie używam kremu Normacne Preventi, Krem matujący na dzień, ale po nim się też świecę .
Jak wygląda moja codzienna pielęgnacja twarzy?
1. Rano myję żelem Pharmaceris, Pharmaceris T, Puri - Sebogel, później nadkładam w.w. krem i podkład z Anabelle Mineralls
2. Wieczorem myję żelem Pharmaceris, Pharmaceris T, Puri - Sebogel, (1 lub 2 razy w tygodniu dodatkowo używam pasty z Ziaji-liście manuka przeciw zaskórnikom), krem albo Normacne Preventi, Krem matujący na dzień, albo Galderma, Cetaphil DA Ultra, albo krem Cutibaza

No i tyle co robię źle
Co jest dokładnie problemem?
Patrząc na Twoją pielęgnację, można przypuszczać, że za dużo i za mocno odtłuszczasz i matujesz. To przynosi odwrotne efekty, skóra się broni i produkuje jeszcze więcej sebum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 10:11   #3
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

Zgadzam sie, co za duzo to nie zdrowo. Ja tylko myje odluszczajacym plynem micelarnym i nakladam maseczke weglowa carbo detox, ona mega dobrze wyciaga wszystkie toksyny, dokladnie oczyszcza i dzieki niej tego sebum jest duzo mniej. Na koniec krem nawilzajacy i ot cala moja pielegnacja.
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 10:33   #4
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

zgadzam się ze wcześniejszymi wypowiedziami, za mało nawilżasz skórę i ona broni się przed przesuszeniem produkując nadmiar sebum, dlatego nawet w przypadku tłustej/mieszanej skóry tak bardzo ważne jest nawilżenie.
Proponuję na noc krem nawilżający i raz w tygodniu maseczkę nawilżającą.
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 17:16   #5
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

No ok, ale w takim razie z czego mam zrezygnować? Bo dostałam tylko informację zwrotną, że za mało nawilżam/za bardzo wysuszam. Dobra, ale mimo wszystko nie wiem co dokładnie zmienić. Odstawić żel totalnie czy jak? I jaki krem możecie polecić na noc?
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 19:21   #6
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

z przystępnych cenowo nawilżających, lekkich kremów polecam:
- Dermedic Hydrain 3 krem- żel, masz jego opis tutaj xxx

z wyższej półki La Roche Posay Hydraphase Legere, bądź Lierac Hydragenist konsystencja żelowa
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-04-13 o 10:29 Powód: link
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 14:00   #7
31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

Dobra jest też seria kremów Barwa Siarkowa (obie wersje - antybakteryjny i głęboko nawilżający) i nie są drogie
31c9a84442a0f6271174f32fdbc72b03cc25e6bc_636061931f487 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 16:50   #8
marshmallowandmilk
Przyczajenie
 
Avatar marshmallowandmilk
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

Bzdura :/ Krem z Barwy Siarkowej matujący po dłuższym stosowaniu wysusza, a ten nawilżający na drugim miejscu w składzie ma składnik mocno zapychający, wiec te kremy tylko pogorszą stan tłustej cery.
marshmallowandmilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 18:59   #9
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

Hmm, ale podane kremy są do cery suchej a ja mam tłustą, przecież będę się jeszcze bardziej po nich świecić
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 05:17   #10
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

tak, tylko użyj ich sobie na noc, poleciłam Ci lekkie formuły, więc nie będą obciążac skóry, ale w nocy nie powinno Ci przeszkadzać, że nie masz na skórze matu
bardzo łatwo można skórę tłustą odwodnić, dlatego też skórę tłustą trzeba nawilżać, bo wtedy ona się broni przed przesuszeniem produkując nadmiar sebum i dlatego mozesz się błyszczeć
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 12:13   #11
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

Ok, czyli na noc używać nawilżających na dzień, a jakiś na dzień krem godny polecenia?
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-25, 17:50   #12
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

Jako posiadaczka cery tłustej miałam problemy z: zaskórnikami, zmianami zapalnymi, poszarzałą cerą, rozszerzonymi porami, cerą przetłuszczoną i wysuszoną.
U mnie podziałała bardzo delikatna i prosta pielęgnacja. Używam głównie kosmetyków Sylveco: zaczęło się od żelu do twarzy, który mnie zachwycił, a potem przy zakupie nowych kosmetyków wracałam do tego producenta.
Wieczorem myję twarz żelem rumiankowym z kwasem salicylowym Sylveco. Często dwukrotnie.
Potem nakładam lekki krem nagietkowy i krem pod oczy z bławatkiem Sylveco

Często po wchłonięciu się kremu nakładam na twarz 2-3 krople czystego oleju tamanu. Ten olej nie zapycha porów i działa leczniczo na cerę. Naolejowana cera nie produkuje nadmiaru sebum.
Rano myję twarz wodą, a potem tonikiem. Obecnie mam nagietkowy płyn micelarny i tonik w jednym Sylveco
Taka opcja bardzo mnie zadowala. Miałam wcześniej normalizujący tonik z Vianka (też sylveco), ale kosmetyki normalizujące wysuszają mi cerę i powodują problemy.
Raz na jakiś czas kupuję sobie kosmetyk z kwasem hialuronowym - dla lepszego nawilżenia.
Czasem robię sobie domowe maseczki nawilżające albo regulujące pracę gruczołów łojowych z glinki Ghassoul.
Co 2-3 dni robię peeling mechaniczny (peeling Amie o delikatnym składzie albo mielone płatki owsiane z miodem i mlekiem).
1-2 razy w tygodniu złuszczam naskórek za pomocą ziołowego mydła babuszki Agafii albo mydła Aleppo.
Jeśli pojawią się zaskórniki - robię peeling enzymatyczny (Bielenda).
Używam podkładów mineralnych, od czasu do czasu sięgam po fluid Bourjois z witaminą E.
Czasem (jeśli moja skóra jest ściągnięta) nakładam krem również na dzień: jest to ten sam krem nagietkowy albo lekki krem brzozowy, który podkradam mężowi.

Jak widzisz nie stosuję żadnych kosmetyków matujących i normalizujących (oprócz żelu z kwasem salicylowym), jednak moja cera się nie zapycha,nie jest szara, nie świeci się.
Mam 25 lat.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-04-25 o 17:52
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 11:08   #13
anulka9001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 50
Dot.: Krem do cery tłustej, mieszanej

Też mam cerę mieszaną, świecącą się w strefie nosa i czoła. Dodatkowo przy nosie robiły mi się susze skórki, które brzydko odstawały zwłaszcza po nałożeniu podkładu. Do oczyszczania i złuszczania martwego naskórka robię sobie peeling z fusów z kawy i oliwy z oliwek raz w tygodniu. Potem przykładam sobie plasterki ogórka, bo fajnie ściągają. A do nawilżania używam kremu nano one. W dzień wklepuję go przed nałożeniem make up'u, no i wieczorem przed położeniem się spać. Póki co pozbyłam się suchych skórek i problemów z krostami też żadnych nie mam.
anulka9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-01 12:08:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.