dziewczyny czy mogę być spokojna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-05, 14:32   #1
asioola18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10
Exclamation

dziewczyny czy mogę być spokojna


Biorę tabletki anty. Wczoraj współżyłam z chłopakiem "do końca" a dziś mam wziąć ostatnią tabletkę z opakowania. Problem w tym że po 7mio dniowej przerwie nie zamierzam rozpocząc nowego opakowania gdyż mam strasznie dużo skutków ubocznych i chcę przerwać zażywanie. powiedzcie mi czy jest jakies ryzyko ze po odstawieniu tabletek i po wczorajszym stosunku mogę zajść w ciążę??? proszę pomóżcie.
asioola18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 14:41   #2
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

mi się wydaje,że możesz
tabletki anty zabezpieczają podczas ich stosowania i siedmiodniwej przerwy tak więc byłaś zabezpieczona
oczywiście wg mnie
a co na to inne dziewczyny
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 14:44   #3
Agaciskos
Raczkowanie
 
Avatar Agaciskos
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 177
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Z tego co napisałaś wynika, ze dzisiaj ostatnia tabletka, a po niej 7 dniowa przerwa...tak? Jeśli tak to byłaś zabezpieczona i będziesz przez następny tydzień
Agaciskos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 14:45   #4
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Skoro brałaś cały czas anty i jutro masz ostatnią przed planowanym plamieniem to możesz być spokojna. Anty działają.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 14:53   #5
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Cytat:
Napisane przez Agaciskos
Z tego co napisałaś wynika, ze dzisiaj ostatnia tabletka, a po niej 7 dniowa przerwa...tak? Jeśli tak to byłaś zabezpieczona i będziesz przez następny tydzień

a nie jest tak, że w momencie kiedy się nie rozpoczyna new opakowania to w trakcie tej ostatniej przerwy należy się zabezpieczać dodatkowo???


pozdrawiam
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 14:54   #6
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Cytat:
Napisane przez martul
a nie jest tak, że w momencie kiedy się nie rozpoczyna new opakowania to w trakcie tej ostatniej przerwy należy się zabezpieczać dodatkowo???


pozdrawiam
Nie jestem 100% pewna, ale nie.
Wiem, że dotyczy się to gdy tabletka została wzięta po 12 godzinach od normalnego terminu. Wtedy nalezy sie do konca opakowania dod. zabezpieczac.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 15:00   #7
asioola18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Tak dziś ostatnia tabletka.. to żeby podczas przerwy sie zabezpieczać to wiem, bo jeśli nierozpoczynam potem następnego opakowania to mogę zajść bo pierwsza tabletka z new op jest najważniejsza. Mi sie wydaje ze nawet chyba plemniki by nie dożyły tyle dni. co nie?? dzieki za odpowiedzi.
buźka
asioola18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-05, 15:13   #8
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

bądź spokojna siostro!!!

pozdroweczki!
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 17:33   #9
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Cytat:
Napisane przez Nati02
Nie jestem 100% pewna, ale nie.
Wiem, że dotyczy się to gdy tabletka została wzięta po 12 godzinach od normalnego terminu. Wtedy nalezy sie do konca opakowania dod. zabezpieczac.
z tego co wiem to jeśli nie zacznie się nowego opakowania, lub spóżni się z pierwszą tabletką , lub sie jej zapomni, a współżyło się podczas przerwy to istnieje ryzyko ciązy i należy się skonsultować lekarzem. więc jeżeli nie ma się zamiaru rozpoczynać kolejnego opakowania to należy sie zabezpieczać w inny niechormonalny sposób. w końcu to już nie będzie przerwa między opakowaniami.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 23:43   #10
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Tabletki zabezpieczaja w 7dniowej przerwie tylko pod warunkiem, ze jest o przerwa 7dniowa! A Ty nie robisz przerwy, tylko dostawiasz tabletki. W takim przypadku zabezpieczają do ostatniej wziętej tabletki. Czyli nic się nie bój, al eod jutra już się zabezpieczaj w inny sposób.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 13:03   #11
asioola18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Dzięki dziewczyny. Właśnie wydawało mi się ze jest tak jak mówi tutusia ale wiecie chciałam się upewnić. dzieki buźka
asioola18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 09:40   #12
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Dziewczyny ja podlacze sie do watku bo mam bardzo pilne pytanie i potrzebuje Waszej rady.Jestem w trakcie brania tabl anty,wzielam nawet pierwsza z kolejengo opakowania dzien wczesniej bo bylam na mazurach i chcialam troszke skrocic okres.Wspolzylismy z moim M.dodatkowo z gumka z ktora bylo wsz ok.Bylo to 6 dnia cyklu dzis jest 12 dzien i rano dostalam niewielkiego przybrudzonego plamienia(plamienie bylo jak narazie jednorazowe nie brunatne ale delikatnie przybrudzone).Takie plamienie mialam tylko w trakcie 1 opakowania(styczen)potem nigdy sie nie powtorzylo.Czy moze to oznaczac ciaze?

I jeszce jedna sprawa.Zazywam tabletki o 17,poltorej godz po zazyciu(w miedzy czasie nic nie jadlam tylko rano sniadanie)zlozylismy ze znajomymi wizyte mamie naszego przyjaciela i Ona w ramach goscinnosci poczestowala nas wsz kieliszkiem wodki i ja rowniez musialm go wypic choc wodki nie pije.Boje sie ze ta wodka mogla cos zrobic z wchlaniajaca sie tabletka w moim zoladkua potem seks nastepego dnia mogl byc juz niebezpieczny bo hormony nie dzialalyPowiedzcie czy to tylko moje chore teorie czy cos w tym jest?Bardzo sie niepokoje.Pomozcie.
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 09:53   #13
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Jeszce dodam dziewczyny,ze wlasnie 2 raz mialam to plamienie z tym ze bylo w nim troche krwiCo to oznacza?Pomocy
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:24   #14
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Dziewczynki.please!
Tak sie denerwuje..
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:02   #15
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

To Twoje chore teorie. Gumka, tabletki i ciąża? Zastanów się.. Chyba, że ni epotrzebujesz owulacji i plemników do zapłodnienia, to owszem, całkiem możliwe, że jesteś w ciązy.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 14:12   #16
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

To w takim razie skad to plamienie skoro NIGDY go nie mialam?czytalam gdzies o takowym znamionujacym zaplodnienie.Ale nie jestem pewna..
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 14:16   #17
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

do pani nr 1 ja uwazam ze nie bedziesz w ciazy bo to juz bylaby paranoja w ten sposob trzeba by bylo brac i brac te piguly bez zadnych przerw
do pani nr 2 tym bardziej nie zajdziesz bo przeciez stosowalas podwojne zabezpieczenie
moze po prostu nalezy rozpoczynac wspolzycie albo po slubie albo w tym wieku gdzie perspektywa dziecka nie bedzie juz tak przerazac??
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:32   #18
Balbinka85
Raczkowanie
 
Avatar Balbinka85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 113
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Mozliwe

Ale mimo wszystko moze ktoras z Was dziewczynki sie jeszcze wypowie.
Balbinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:37   #19
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

alkohol nie ma wplywu na skutecznosc pigulek.tzn moze miec o tyle ze np wezmiesz pigulke opijesz sie a pozniej wszystko zwrocisz.
a co do tego skracania okresu to nie powinno sie tak robic:/powinnas sztywno trzymac sie tych ustalonych dni.albo w ogole nie robic przerwy i brac 2 op.pod rzad
ale macie skosy z tym ze wszystko wplywa na pigulki hihiiii,swoja droga slyszalam ze jakies ziola wplywaja.bylo to w jakiejs gazecie,zanim sie zorientowalam ze to wazne gazeta byla juz w smieciach no i nie wiem do dzis:[
powtarzam robilas to w gumie wiec i tak nic ci nie bedzie
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 16:39   #20
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Zapewniam cię, że kolejne opinie dotyczące twojej irracjonalnej ciąży ci nie pomogą. Były tu takie co nawet po 30 wypowiedziach, dalej były w ciąży...
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:40   #21
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Do Balbinki:

Tabletki, gumka ... sama pomyśl . Przecież to niemożliwe żebyś była w ciąży.
Co do alkoholu, nie stwierdziłam żeby obniżał działanie tabletek. No chyba że się go "zwróci" czytaj - zwymiotuje.

A swoją drogą Bess ma rację, może lepiej faktycznie lepiej współżyć wtedy kiedy wizja dziecka nie jest już taka przerażająca No więc wychodzi na to że ja już mogę heheheh
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:41   #22
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

heh fajne podsumowanie
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:42   #23
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Cytat:
Napisane przez bess
a co do tego skracania okresu to nie powinno sie tak robic:/powinnas sztywno trzymac sie tych ustalonych dni.albo w ogole nie robic przerwy i brac 2 op.pod rzad

wcale że nie, przerwę można skracać, to jest właśnie drugi sposób przesuwania krwawienia. Jest o tym w ulotce!
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:44   #24
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Mnie się wydaje że to plamienie własnie z tego powodu, że sobie przesówała miesiączkę (ale skutków negatywnych ponoć to nie ma)
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:45   #25
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

upppppssss to przepraszam ja nigdy nic nie przesuwalam wiec widac wyparlam ta informacje ze swiadomosci.
to tym bardziej kolezanka nie powinna sie niczego obawiac.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:57   #26
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE:

na forum jest coś takiego jak wyszukiwarka z krórej należ kożystać przed założeniem wątku.
jeśli chcesz sie dowiedzieć jak alkohol wpływa na tableki wystacznczy że w wyszukiwarce wpiszesz słowo "alkohol" i wyskoczą ci wątki o alkoholu i napewno znajdziesz w nich odpowiedź

ponadto o plamieniu przez pierwsze 3 opakowania jest wzmianka w ulotce a jak nie to na forum ten wątek wielokrotnie się przwijał i tu również polecam skorzystanie z wyszkowarki
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:17   #27
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Cytat:
Napisane przez asioola18
Biorę tabletki anty. Wczoraj współżyłam z chłopakiem "do końca" a dziś mam wziąć ostatnią tabletkę z opakowania. Problem w tym że po 7mio dniowej przerwie nie zamierzam rozpocząc nowego opakowania gdyż mam strasznie dużo skutków ubocznych i chcę przerwać zażywanie. powiedzcie mi czy jest jakies ryzyko ze po odstawieniu tabletek i po wczorajszym stosunku mogę zajść w ciążę??? proszę pomóżcie.
A jakie miałas te skutki uboczne po braniu tabletek anty..???
A czy wy inne dziewczyny równeiz miałyscie jakies skutki ?? napiszcie mi jakie mogo wystepować, ja slyszałam ze mozna przytyc oraz pozniej sie ma problemy z zajsciem w ciąże ja jetsem naarzie na etapie zabezpieczania prezerwatywami... boję sie jeszce tabletek sama nie wiem czego?( moze ktoras mi cos wiecej napisze na ten temat. Ostatnio nawet jak bylam u gunekologa to od razu na wejscie ginekolgo chial mi przepisac anty, a ja przyszła tylko na kontrole ehh...
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:29   #28
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Cytat:
Napisane przez Kizia Mizia19
A jakie miałas te skutki uboczne po braniu tabletek anty..???
A czy wy inne dziewczyny równeiz miałyscie jakies skutki ?? napiszcie mi jakie mogo wystepować, ja slyszałam ze mozna przytyc oraz pozniej sie ma problemy z zajsciem w ciąże ja jetsem naarzie na etapie zabezpieczania prezerwatywami... boję sie jeszce tabletek sama nie wiem czego?( moze ktoras mi cos wiecej napisze na ten temat. Ostatnio nawet jak bylam u gunekologa to od razu na wejscie ginekolgo chial mi przepisac anty, a ja przyszła tylko na kontrole ehh...

Na razie to jesteś na etapie stereotypów. Poczytaj trochę na forum o tabletkach, wszystko tu znajdziesz. Opinie dotyczącech wszelkich możliwych tabletek i sto milionów skutków ubocznych. Nikt tego nie będzie teraz pisał od nowa.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:40   #29
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Cytat:
Napisane przez margitta
Na razie to jesteś na etapie stereotypów. Poczytaj trochę na forum o tabletkach, wszystko tu znajdziesz. Opinie dotyczącech wszelkich możliwych tabletek i sto milionów skutków ubocznych. Nikt tego nie będzie teraz pisał od nowa.
prawda

i nie pytaj jak to jest z tymi piersiami
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:16   #30
asioola18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10
Dot.: dziewczyny czy mogę być spokojna

Ja miałam nabrzmiałe piersi, ale to pojawiło sie dopiero od połowy pierwszego opakowania, plamiłam... a cera fatalna, jeszcze nigdy nie miałam takich pryszczy. Dlatego odstawiłam. A co do przytycia to... schudłam 3 kilo, bo biorę Yasmin - one nie zatrzymują wody w organizmie i jak u mnie zmiejszały apetyt.
asioola18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.