Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-21, 08:57   #1321
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja miałam poprzednią wersję serum z wit. C - taką płynną, wodnistą, która była zupełnie nietłusta i bardzo lekka, ale... obecnie tego już nie maja w ofercie, a moje serum jest na wykończeniu i muszę kupić nowe, więc... chce kupić to z wit. C bez silikonów i pomyślałam, że dobrze byłoby kupić też to z zielona herbatą, żeby skóra miała jakieś zmiany...

natomiast Active C... stosuję tylko pod oczy Bo na buzię zapycha.
Ja mam zwatpienie filtrowe mecze sie od kilku miesiecy z cera i nie moge jej dobrac nic odpowiedniego...mi jakos to plynne serum z wit c nie sluzylo i mialam wrazenie tlustosci..active c xl jest lzejsze od zwyklego active c, ma alkohol w skladzie co rowneiz przyczynia sie do tego ze jest potencjalnie mniej zapychajace, a to serum z zielona herbata wyprobowac mozesz, przeciez majatku nie kosztuje chwilowo odtsawilam wszytskie wysokie filtry, za ciezkie sa dla mnie, powyskakiwalo mi sporo duzych podkornych gul na policzkach i mam plamy po nich a nigdy nie mialam tak zanim zaczelam uzywac filtry buu...od 2 tyg. odkad nie uzywam retinoidow i filtrow nic mi nie wyskakuje podskornego
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 09:06   #1322
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja mam zwatpienie filtrowe mecze sie od kilku miesiecy z cera i nie moge jej dobrac nic odpowiedniego...mi jakos to plynne serum z wit c nie sluzylo i mialam wrazenie tlustosci..active c xl jest lzejsze od zwyklego active c, ma alkohol w skladzie co rowneiz przyczynia sie do tego ze jest potencjalnie mniej zapychajace, a to serum z zielona herbata wyprobowac mozesz, przeciez majatku nie kosztuje chwilowo odtsawilam wszytskie wysokie filtry, za ciezkie sa dla mnie, powyskakiwalo mi sporo duzych podkornych gul na policzkach i mam plamy po nich a nigdy nie mialam tak zanim zaczelam uzywac filtry buu...od 2 tyg. odkad nie uzywam retinoidow i filtrow nic mi nie wyskakuje podskornego
Biedactwo, współczuję, bo u mnie wszystko jest naprawde fajnie, szczególnie teraz, bo nawet pod oczy znalazłam ideał.

Serum z wit C u mnie wchłania sie błyskawicznie i daje uczucie świeżości - wiadomo, każda cera jest inna.

Co do filtrów natomiast, to właśnie zaczęłam trzecią butlę Antka w sprayu i na nic go nie zamienię - mój ideał filtrowy i nie zmienię na nic...

No i nawilżam sie hydraphase xl, z którego jestem zadowolona, więc póki co... nic nie zmieniam, tylko dorzucam sobie to serum
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 11:37   #1323
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Biedactwo, współczuję, bo u mnie wszystko jest naprawde fajnie, szczególnie teraz, bo nawet pod oczy znalazłam ideał.

Serum z wit C u mnie wchłania sie błyskawicznie i daje uczucie świeżości - wiadomo, każda cera jest inna.

Co do filtrów natomiast, to właśnie zaczęłam trzecią butlę Antka w sprayu i na nic go nie zamienię - mój ideał filtrowy i nie zmienię na nic...

No i nawilżam sie hydraphase xl, z którego jestem zadowolona, więc póki co... nic nie zmieniam, tylko dorzucam sobie to serum
Mi serum z wit C tez nie odpowiadało.Aktualnie nie używam niczego z wit C a tak właściwie to wytłumaczcie mi po co? Daje filtr tylko no i cliniqua sypańca.Czekam na ten podkład z allegro z shihseido spf 50 ( marea tam ponoc trzeba się nawilżać przed nakładaniem tego podkładu?) .
Nadal szukam czegoś do mycia twarzy , obecnie myje szarym mydłem ale mam uczucie niedoczyszczenia no i bardzo polubiłam maseczke aspirynową.
Hihi co kładziesz pod oczy? Szukam jakiegoś kremu ciężkiego kalibru pod oczy bo niestety potrzebuje cos na zmarszczki bo mnie wykończą dopóki nie znajde spójnych opinii o jakiejś rewelacji na KWC to przynajmniej będe tylko dobrze nawilżać pod ślepkami.
Pozatym odkąd używam effeclaru i acne derm to mam gładszą tą buźke jednak nie zlikwidowałam zaskóników.Podejrzewam ze to przez puder clinique to błędne koło.Niestety musze znaleźć jakiegos sypańca który mnie nie zapycha.Szkoda by mi było odstawić ten clinique gdyz fajnie kryje i matuje
Właśnie doczytałam ze active pod oczy.......
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 11:49   #1324
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja mam zwatpienie filtrowe mecze sie od kilku miesiecy z cera i nie moge jej dobrac nic odpowiedniego...mi jakos to plynne serum z wit c nie sluzylo i mialam wrazenie tlustosci..active c xl jest lzejsze od zwyklego active c, ma alkohol w skladzie co rowneiz przyczynia sie do tego ze jest potencjalnie mniej zapychajace, a to serum z zielona herbata wyprobowac mozesz, przeciez majatku nie kosztuje chwilowo odtsawilam wszytskie wysokie filtry, za ciezkie sa dla mnie, powyskakiwalo mi sporo duzych podkornych gul na policzkach i mam plamy po nich a nigdy nie mialam tak zanim zaczelam uzywac filtry buu...od 2 tyg. odkad nie uzywam retinoidow i filtrow nic mi nie wyskakuje podskornego

U mnie również zwątpienie filtrowe.Wczoraj i dziś zrobiłam makijaz na zwykłym kremie nawilżającym i wreszczie nie świecę się po 15 minutach od zrobienia makijażu tylko po ok.3 godzinach.
Wiem że musze używać filtrów z powodu moich dużych przebarwień ale naprawdę nie mogę znaleźć nic dla siebie.
Co do serum z wit.C z BU to wydaje mi się że nic nie robi z moją twarzą mimo 15% wit.C. Active C którego zużyłam kilka próbek przez dwa tygodnie o wiele bardziej ożywił mi cere i działal na mnie zdecydowanie lepiej mimo że wit.C ma 5%.Szkoda tylko że tak koszmarnie dużo kosztuje.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 12:02   #1325
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Mi serum z wit C tez nie odpowiadało.Aktualnie nie używam niczego z wit C a tak właściwie to wytłumaczcie mi po co? Daje filtr tylko no i cliniqua sypańca.Czekam na ten podkład z allegro z shihseido spf 50 ( marea tam ponoc trzeba się nawilżać przed nakładaniem tego podkładu?) .
Nadal szukam czegoś do mycia twarzy , obecnie myje szarym mydłem ale mam uczucie niedoczyszczenia no i bardzo polubiłam maseczke aspirynową.
Hihi co kładziesz pod oczy? Szukam jakiegoś kremu ciężkiego kalibru pod oczy bo niestety potrzebuje cos na zmarszczki bo mnie wykończą dopóki nie znajde spójnych opinii o jakiejś rewelacji na KWC to przynajmniej będe tylko dobrze nawilżać pod ślepkami.
Pozatym odkąd używam effeclaru i acne derm to mam gładszą tą buźke jednak nie zlikwidowałam zaskóników.Podejrzewam ze to przez puder clinique to błędne koło.Niestety musze znaleźć jakiegos sypańca który mnie nie zapycha.Szkoda by mi było odstawić ten clinique gdyz fajnie kryje i matuje
Właśnie doczytałam ze active pod oczy.......
witamina C - u mnie wzmocniła naczynka i zmniejszyła czerwienienie skóry na twarzy w ogóle, więc nakładam sumiennie, bo widzę, że działa. Poza tym po kwasach i retinodiach skóra była taka jakby szara, blada, a przy witaminie C odzyskałam moja oliwkową karnację - buzia wyglada złoto i promieniście - nawet w pracy zauważyli, że tak świeżo wyglądam

pod oczy kładę zwykły twarzowy active C do cery suchej - pysk mi zapychał na amen, ale pod oczy nadaje sie idealnie, zresztą moja teściowa go kupiła i... mówi, że po tygodniu codziennego wklepywania dość obficie widzi różnicę i będzie stosować, czyli coś w tym jest

co do pudru, to... mnie zapychał i LU Estee Lauder i Clarins, podejrzewam, że Ciebie zapycha clinik, bo oni dodaja do kolorówki w ogóle trójglicerydów, któe mnie osobiście strasznie wysypują... i matuję się jedwabnym

edit:
Co do filtrów, to... MUSZĘ ponownie pochwalic mojego antka - ja, osoba z mieszaną cerą, która świeciła się zawsze zanim jesczze z domu wyszła teraz, gdy robie makijaż na filtrze nie świecę się nawet 6H, co dla mnie jest wręcz niewiarygodne dodam tylko, że na avence tak mi się ładnie makijaz nie trzymał
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 12:10   #1326
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
U mnie również zwątpienie filtrowe.Wczoraj i dziś zrobiłam makijaz na zwykłym kremie nawilżającym i wreszczie nie świecę się po 15 minutach od zrobienia makijażu tylko po ok.3 godzinach.
Wiem że musze używać filtrów z powodu moich dużych przebarwień ale naprawdę nie mogę znaleźć nic dla siebie.
Co do serum z wit.C z BU to wydaje mi się że nic nie robi z moją twarzą mimo 15% wit.C. Active C którego zużyłam kilka próbek przez dwa tygodnie o wiele bardziej ożywił mi cere i działal na mnie zdecydowanie lepiej mimo że wit.C ma 5%.Szkoda tylko że tak koszmarnie dużo kosztuje.
Ehh ciezka sprawa kazda cera jest inna i kazdej inna pielegncja bedzie sluzyc..ostatnio ogladajac swoje zdjecia z zeszlego roku stwierdzam ze mialam super cere nie wiem czym sie tak martwilam..teraz mam pelno sladow na polikach ktore zawsze byly gladziutkie jak dupa niemowlaczka po podkornych gulach ktore siedza i siedza a jak juz sie wchlona zostawiaja czerwone slady ktore w zadnej sposob nie chca zejsc....i to zazwyczaj po retinoidach mi wyskakiwaly..tak wiec odstawilam...bo musze stwierdzic ze nie uzywajac filtrow pod koniec zeszlego roku uzywajac effaclar moja cera byla ladniejsza...
Reasumujac trzeba wsluchac sie w siebie i potrzeby skory i wyciagac odpowiednie wnioski
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 12:14   #1327
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Czekam na ten podkład z allegro z shihseido spf 50 ( marea tam ponoc trzeba się nawilżać przed nakładaniem tego podkładu?) .
#fakt ze on jest wysuszajacy, dobry szczegolnie dla cer tluistych mieszanych, bo daje takie b matowe wykonczenie, nie wiem jak ten ktory ty zamowilas, ja mojego nie uzywam bo kolor b jasny buuu, wrocilam do double wear
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 12:38   #1328
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
#fakt ze on jest wysuszajacy, dobry szczegolnie dla cer tluistych mieszanych, bo daje takie b matowe wykonczenie, nie wiem jak ten ktory ty zamowilas, ja mojego nie uzywam bo kolor b jasny buuu, wrocilam do double wear
No nie strasz mnie z tą jasnością bo mam bladą cere ale niechce być tak trupio blada że będzie widoczna granica z szyją

No to chyba jednak kupie ten active c bo tez mam kolory tęczy na twarzy

Dziewczyny który to ten krem active c?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 12:41   #1329
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
No to chyba jednak kupie ten active c bo tez mam kolory tęczy na twarzy
dla mnie to wściekłe czerwienienie się, czerwony nochal przy wchodzeniu do ciepłego z zimnego itd było koszmarem i powodowało straszny dyskomfort, a teraz szczęśliwie zjawisko to zostało niemal wyeliminowane
Jeśli masz tendencję do zapychania, to bierz XL, bo marea pisała, że ma alko w składzie, więc powinien równoważyć potencjalne zapychacze, a jak chcesz go pod oczy, to bierz wersję bogatą do cery suchej.

zaraz wrzucę Ci linka do KWC.

Active C XL
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9808
A tu Active C
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=790
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2008-05-21 o 12:43 Powód: dopisek
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 13:22   #1330
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
Deborah100 wejdź sobie na mazidła w poszcególne produkty i pod kazdym z nich sa formulacje, w których zostały użyte

z tego co widzę to możesz zrobić to
http://mazidla.com/index.php?option=...id=62&Itemid=2, lub po prostu połączyć olej z nmf, hialuronem i jedwabiem
kojarzy mi się jeszcze hydrolat z nmf i aloesem ale nie wiem co tam jeszcze dodać
kremu i toniku nie zrobisz bo masz za mało składników
jeżeli zapytasz o proporcje składników to polecam lekturę receptariusza mazidlanego i robienie mikstur analogicznie
poradzę ci tylko że na tych składnikach które masz najłatwiej właśnie wylać sobie kroplę lub 2 nmf na dłoń lub jeżeli wolisz to do jakiegoś pojemniczka (czystego i zdezynfekowanego!), dodać do tego hialuron tak ze 5 kropel takich sążnych, zmieszać to i do tego dodać olej. i wysmarować bużkę. polecam zrobic to popołudniu, żebyś nie miała problemu z uczuciem tłustości i innymi.
Dziękuje bardzo Napewno skorzystam a jak będe miała więcej czasu to poszukam tego wątku o mazidłach
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 13:42   #1331
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
dla mnie to wściekłe czerwienienie się, czerwony nochal przy wchodzeniu do ciepłego z zimnego itd było koszmarem i powodowało straszny dyskomfort, a teraz szczęśliwie zjawisko to zostało niemal wyeliminowane
Jeśli masz tendencję do zapychania, to bierz XL, bo marea pisała, że ma alko w składzie, więc powinien równoważyć potencjalne zapychacze, a jak chcesz go pod oczy, to bierz wersję bogatą do cery suchej.

zaraz wrzucę Ci linka do KWC.

Active C XL
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9808
A tu Active C
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=790
/cera normalna i mieszana/ aqua, glycerin, cyclopentasiloxane (silikon), ascorbic acid, propylene glycol(emolient), nylon-12(absorbent), sodium citrate, dimethicone copolyol(emolient, subst. antystatyczna), acrylates copolymer, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, parfum

/cera sucha/ Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane (silikon), Nylon-12, Ascorbic Acid, Phenyl Trimethicone(silikon), Propylene Glycol, Prunus Armeniaca(morela, nie pisze czy to wyciag czy olej), Dimethicone(silikon), Dimethicone Copolyol(emolient, substancja antystatyczna), Sodium Citrate, Dimethiconol, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Parfum

Active c xl
Skład: aqua (water), cyclopentasiloxane (silikon), octocrylene (stabilizator filtrow), glycerin, ascorbic acid, alcohol denat., butyl methoxydibenzoylmethane(f iltr), sodium citrate, dimethicone copolyol(emolient), drometrizole trisiloxane (filtr), nylon-12, isobutane, acrylates copolymer, disodium edta, phenoxyethanol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance).

w wersjach zwyklych jets duzo gliceryny, jak kogos zapycha to uwazac, w wersji z filtrami jest jej mniej przesunieta dalej w skladzie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 16:45   #1332
pataszon
Raczkowanie
 
Avatar pataszon
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witaj Mareo to znów ja dotarła do mnie przesyłka z Bu ze wszystkimi tymi wspaniałościami. tylko mam oczywiście problem z ułożeniem programu...
czy może być tak:
pon - tonik BHA 2%,
wt - serum LEMON,
śr - nawilżanie,
czw - effaclar k,
pt - acne derm,
sob - nawilżanie,
nd - peeling, maseczka jakaś w ciągu dnia, noc saute.

jak sądzisz? nie za dużo tego wszystkiego? może da się to jakoś sensownie rozplanować? ja nie mam zupełnego doświadczenia pod tym względem i jestem w kropce
pozdrawiam
pataszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 17:00   #1333
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pataszon Pokaż wiadomość
Witaj Mareo to znów ja dotarła do mnie przesyłka z Bu ze wszystkimi tymi wspaniałościami. tylko mam oczywiście problem z ułożeniem programu...
czy może być tak:
pon - tonik BHA 2%,
wt - serum LEMON,
śr - nawilżanie,
czw - effaclar k,
pt - acne derm,
sob - nawilżanie,
nd - peeling, maseczka jakaś w ciągu dnia, noc saute.

jak sądzisz? nie za dużo tego wszystkiego? może da się to jakoś sensownie rozplanować? ja nie mam zupełnego doświadczenia pod tym względem i jestem w kropce
pozdrawiam
hehe, no tak ja tez ma ten problem jak uzywac to wszytsko razem potestuj 2 tyg tak jak napisalas i zobacz jak to bedzie sluzylo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 14:03   #1334
vanessa9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a co myslicie o ziaji? ja kupilam ostatnio kosmetyki z seri nuno i sa jak dla mnie naprawde dobre ale przed chwila przeczytalam ze sa od 17 lat a ja mam 15... co o tym myslicie? moge je uzywac?
vanessa9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 20:30   #1335
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Specjalistka nie jestem, ale powiem, co wiem - z tego co pisze sie na forum, to Acne derm ma nie być fotouczulający, więc teoretycznie nie powinien wywołac przebarwień, ale... osobiście raczej nie nakładałabym kwasu na dzień i została przy filtrze, bo moim skromnym zdaniem samo stosowanie na noc retinoidów wystarczająco skórę uwrażliwia i naraża na podrażnienia, niekoniecznie przebarwienia i warto ją chronić, a sam Acne derm stosowac naprzemiennie z retinoidami - też będzie skuteczny, wiem, bo na sobie testowałam.

BTW, na lato retinoidy odstawiłabym na rzecz lekkich kwasów, szczególnie przy wyższych temperaturach.
I tak też zamierzam zrobić Dziękuję bardzo za odpowiedź.
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:30   #1336
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

drogie Biochemiczki, mam pytanko. Jestem początkująca, wolę się upewnić niż zrobić swojej twarzy kuku Więc : stosuję Lysanel i AD na noc na zmianę, ale wczoraj wpadłam na pomysł, żeby najpierw całą twarz smarować Lysanelem a po np. godzinie policzki i brodę (bo tam mam trądzik) smarować jeszcze AD. Chciałabym wzmocnić działanie destrukcyjne na te nieszczęsne pryszcze Czy to dobry pomysł?
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 14:14   #1337
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
drogie Biochemiczki, mam pytanko. Jestem początkująca, wolę się upewnić niż zrobić swojej twarzy kuku Więc : stosuję Lysanel i AD na noc na zmianę, ale wczoraj wpadłam na pomysł, żeby najpierw całą twarz smarować Lysanelem a po np. godzinie policzki i brodę (bo tam mam trądzik) smarować jeszcze AD. Chciałabym wzmocnić działanie destrukcyjne na te nieszczęsne pryszcze Czy to dobry pomysł?
Raczej nie widzialam polaczen kwasow aha z azelainowym w 1nym produkcie wiec radze ci jak dotad stosowac, lysanel jedna noc a azelainowy czyli acne derm w druga
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 17:43   #1338
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To ja bym prosiła o radę... Bo zamierzam zrobić zakupy na Biochemii.

Od dawna próbuję doprowadzić swoją cerę do porządku, miałam lekki trądzik ale teraz czymś go wyleczyłam (nie wiem właściwie czym).
Przez 4 tygodnie używałam kremu z kwasami AHA Clareny ale rezygnuję z niego, bo co kilka dni miałam nowy okropny wysyp, a poprawy żadnej.
Mam sporo zaskórników, na czole i w dolnej części policzków, zależy mi bardzo na pozbyciu się ich. Wydaje mi się, że moja cera jest zmęczona tymi wszystkimi "antytrądzikowcami", dużo rozszerzonych porów, wydaje się taka rozciągnięta i szara... Od kilku dni, gdy odstawiłam Clarenę, używam tylko oliwki i kremu z HiPP. Buzia stała się gładsza, ale chyba te kosmetyki nie przywrócą jej do normalnego, ładnego stanu. (co ewentualnie powinnam dołożyć?)

Na BU planuję kupić:
- hydrolat cytrynowy, migdałowy lub różany (który będzie dla mnie najlepszy?)
- maseczkę dyniową lub morską (j.w?)
- olejek myjący do twarzy (dowolny, czy są między nimi większe różnice?)
- tonik z kwasami 2% lub 10% (też nie wiem który ;S)
- może któreś serum, ale nie mam pojęcia które...
- żel hialuronowy z pantenolem

Prosiłabym o pomoc, które produkty wybrać
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 17:44   #1339
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Raczej nie widzialam polaczen kwasow aha z azelainowym w 1nym produkcie wiec radze ci jak dotad stosowac, lysanel jedna noc a azelainowy czyli acne derm w druga
sprawdziłam skład Lysanelu: ma kwas azelainowy 1,5 %... Czyli w takim wypadku mogę stosować lysanel i AD po godzinie czy raczej nie, bo będzie to zbyt drażniąco działało?
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-23, 18:51   #1340
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Na BU planuję kupić:
- hydrolat cytrynowy, migdałowy lub różany (który będzie dla mnie najlepszy?)
- maseczkę dyniową lub morską (j.w?)
- olejek myjący do twarzy (dowolny, czy są między nimi większe różnice?)
- tonik z kwasami 2% lub 10% (też nie wiem który ;S)
- może któreś serum, ale nie mam pojęcia które...
- żel hialuronowy z pantenolem

Prosiłabym o pomoc, które produkty wybrać
Hydrolat polecam oczarowy, pachnie mocno ziolowo, ale fajnie sciaga cere i czuc to jego nawilzenie
Maseczki - wez koniecznie peeling podstawowy z bromenalina, to moj must have! i fajna jest jeszcze wulkaniczna i morska
Olejek jak olejek, dzialanie maja takie same roznia sie zapachami, ja gdybym miala zamawiac zamowilabym ten waniliowy, myslze ze bosko musi relaksowac taki demakijaz, mialam pomaranczowy i tez byl swietny, sama przyjemnsoc mycia
Tonik z kwasami ten 10% bedzie mocniejszy, ten 2 % slabszy w dzialaniu wiec decyzja nalezy do ciebie
Z serami sie wstrzymaj, nie ma co za duzo wprowadzac do pilelegnacji nowsci!
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 19:00   #1341
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
sprawdziłam skład Lysanelu: ma kwas azelainowy 1,5 %... Czyli w takim wypadku mogę stosować lysanel i AD po godzinie czy raczej nie, bo będzie to zbyt drażniąco działało?
Nie ryzykowalabym, co innego zastosowac tonik z kwasem, a na to pozniej dolozyc inny kremowy kwas, ale 2 kremy jeden na drugi...jakos nie podchodzi mi ta kombinacja, ale mozesz sprobowac raz, i zobaczysz jaki bedzie efekt i czy nie podrazni cie za bradzo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 22:32   #1342
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, od dwóch dni czytam ten i wiele innych wątków na temat biochemii i przez następne dwa będę leczyć migrenę, której się nabawiłam - tyle wiadomości naraz

Już wiele się nauczyłam, ale mimo to z pewną nieśmiałością chciałabym prosić o poradę :

Moja cera: tłusta, odwodniona [czasem skóra na nosie się łuszczy, po umyciu mam uczucie ściągnięcia i przesuszenia i kilkadziesiąt sekund na posmarowanie kremem - dłużej nie wytrzymam], ze skłonnością do wyprysków, zaskórników, z bardzo rozszerzonymi porami, niewielkimi różowymi blizenkami po trądziku na policzkach, ze skłonnością do błyszczenia się.

Od stycznia tego roku miałam robiony trzykrotnie Green Peel, dwa razy kwas migdałowy. Ponadto zużyłam trzy opakowania Skinorenu, teraz używam Environ Mild night cream, który poleciła mi moja kosmetyczka. Powiedziała, że krem ten zawiera bardzo duże stężenie wit. A, a jednocześnie jest to taka pochodna, która nie powoduje łuszczenia, wysypu i można stosować go latem.

1. Czy to prawda? Czy tylko pretekst, żeby sprzedać mi kremik-cudo za 145 zł? Czy nie jest za łagodny?
Jego skład: Aqua, Caprylic/caprylic triglyceride, hydrogenated palm oil, stearic acid, panthenol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polysorbate 40, ascorbyl tetraisopalmitate, retinyl palmitate, ascorbic acid, tocopheryl acetate, betacarotene, zea mays (corn) oil, gelatin, sucrose, zea mays starch, disodium EDTA, dimethicone, triethanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer.
Zaproponowała mi kolejne, coraz mocniejsze wersje tego kremu, uważacie, że warto czekać na efekty tej kuracji?

2. Chcę zamówić sobie kilka pozycji na BU, a mój plan działania od września prezentuje się następująco:

Rano:

Mycie:
olejek do mycia twarzy z BU [wiem, że to sprawa indywidualna, ale możecie polecić mi jakiś na początek?] lub ten żel Ziaja z wapniem;
Przemywanie:
1 dzień: hydrolat [jeszcze się nie zdecydowałam]
2. dzień: tonik na bazie kwasu migdałowego 5%. -> http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonik-mandelic.html
Smarowanie: Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF, 20 - 30 min. przerwy na wchłonięcie, filtr, 15 min., fluid, skrobia kukurydziana z cynamonem .

Wieczór:

Demakijaż/Mycie:
olejek do mycia twarzy lub tenże sam żel z wapniem
Smarowanie:
1 dzień: Diacneal lub Glyco-A [po lekturze tego wątku stwierdziłam, że któryś z nich będzie najlepszy. Ale czy nie za słaby? Moja skóra już chyba jest przygotowana na coś mocniejszego czy też letnia przerwa osłabi odporność?;
2 dzień: żel hialuronowy z pantenolem 5%/krem łagodzący z lukrecją lub inny nawilżacz, który wpadnie mi akurat w ręce;
3 dnień: Effeklar K;

Co 14 dni: maseczka aspirynowa

Co 20-30 dni: kwas migdałowy hand made

3. Co z tego wszystkiego muszę wykluczyć w lecie?
Na pewno Diacneal/Glyco A. Czy coś jeszcze wykluczyć całkiem, a co ograniczyć?
Czego innego natomiast mogę używać przez te słoneczne miesiące, żeby nie tracić czasu? Chciałabym jak najszybciej zaleczać swoją gruboskórną buzię, ale oczywiście bezpiecznie.

Jeżeli ktoś miał cierpliwość czytać to wypracowanie to z góry dziekuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że ktoś o podobnej cerze do mojej również będzie mógł skorzystać
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 23:34   #1343
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Nie ryzykowalabym, co innego zastosowac tonik z kwasem, a na to pozniej dolozyc inny kremowy kwas, ale 2 kremy jeden na drugi...jakos nie podchodzi mi ta kombinacja, ale mozesz sprobowac raz, i zobaczysz jaki bedzie efekt i czy nie podrazni cie za bradzo
dzięki za pomoc To na razie nie będę ryzykować. Jak się może kiedyś odważę to zdam relację
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 10:43   #1344
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Hydrolat polecam oczarowy, pachnie mocno ziolowo, ale fajnie sciaga cere i czuc to jego nawilzenie
Maseczki - wez koniecznie peeling podstawowy z bromenalina, to moj must have! i fajna jest jeszcze wulkaniczna i morska
Olejek jak olejek, dzialanie maja takie same roznia sie zapachami, ja gdybym miala zamawiac zamowilabym ten waniliowy, myslze ze bosko musi relaksowac taki demakijaz, mialam pomaranczowy i tez byl swietny, sama przyjemnsoc mycia
Tonik z kwasami ten 10% bedzie mocniejszy, ten 2 % slabszy w dzialaniu wiec decyzja nalezy do ciebie
Z serami sie wstrzymaj, nie ma co za duzo wprowadzac do pilelegnacji nowsci!
Oczarowy najlepszy? A jak on właściwie działa?

A ten peeling podstawowy z bromelainą to jest ten enzymatyczny, z ananasem?

I czy któryś z tych toników pomoże pozbyć się zaskórników?
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 12:19   #1345
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Oczarowy najlepszy? A jak on właściwie działa?

A ten peeling podstawowy z bromelainą to jest ten enzymatyczny, z ananasem?

I czy któryś z tych toników pomoże pozbyć się zaskórników?
Kazdy woli co innego o jedno, ja juz mialam kilka hydrolatow i stwierdzam ze po uzyciu tego oczarowego czuc ze sie go uzylo, buzia jest sciagnieta nawilzona...po innych nie odczuwalam tego komfortu (zielona herbata, roza, neroli, lawenda )
Tak ten peeling podstawowy to ten enzymatyczny z ananasem

Co do toniku to nie wiem, oba maja takie zadanie ale czy zadzaialaja to pzekonasz sie jak uzyjesz
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 12:35   #1346
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Generalnie tak jak nadmienilas glyco badz diacneal odpadaja na wakacyjny okres, effaclar mozesz smialo uzywac z kwasow jednoczesnie uzywajac filtry na dzien
Zasady sa generalnie takie ze kwasy stosujemy na noc, takze tonik migdalowy przesun na wieczor z poranka , mozesz uzyc toniku z migdalem przed effaclarem badz diacnealem dla wzmocnienia efektu
Olejki myjace z BU roznia sie tylko zapachowo, pozatym sa identyczne, ja preferuje te zapachowe, bo to dodatkowo przyjemnosc i ukojenie

Co do tego kremiku Environ, tu masz jego analize z watku skaldowego:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=497
Sklad wyglada przyzwoicie, ma sporo antyoksydantow, nie wiem jaka nbedzie skutecznosc retinylu palmitate w tej kombinacji...napewno odyzwi skore, powinien wygladzic, a czy wart swojej ceny..uhm jesli dziala to napewno tak

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Witam, od dwóch dni czytam ten i wiele innych wątków na temat biochemii i przez następne dwa będę leczyć migrenę, której się nabawiłam - tyle wiadomości naraz

Już wiele się nauczyłam, ale mimo to z pewną nieśmiałością chciałabym prosić o poradę :

Moja cera: tłusta, odwodniona [czasem skóra na nosie się łuszczy, po umyciu mam uczucie ściągnięcia i przesuszenia i kilkadziesiąt sekund na posmarowanie kremem - dłużej nie wytrzymam], ze skłonnością do wyprysków, zaskórników, z bardzo rozszerzonymi porami, niewielkimi różowymi blizenkami po trądziku na policzkach, ze skłonnością do błyszczenia się.

Od stycznia tego roku miałam robiony trzykrotnie Green Peel, dwa razy kwas migdałowy. Ponadto zużyłam trzy opakowania Skinorenu, teraz używam Environ Mild night cream, który poleciła mi moja kosmetyczka. Powiedziała, że krem ten zawiera bardzo duże stężenie wit. A, a jednocześnie jest to taka pochodna, która nie powoduje łuszczenia, wysypu i można stosować go latem.

1. Czy to prawda? Czy tylko pretekst, żeby sprzedać mi kremik-cudo za 145 zł? Czy nie jest za łagodny?
Jego skład: Aqua, Caprylic/caprylic triglyceride, hydrogenated palm oil, stearic acid, panthenol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polysorbate 40, ascorbyl tetraisopalmitate, retinyl palmitate, ascorbic acid, tocopheryl acetate, betacarotene, zea mays (corn) oil, gelatin, sucrose, zea mays starch, disodium EDTA, dimethicone, triethanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer.
Zaproponowała mi kolejne, coraz mocniejsze wersje tego kremu, uważacie, że warto czekać na efekty tej kuracji?

2. Chcę zamówić sobie kilka pozycji na BU, a mój plan działania od września prezentuje się następująco:

Rano:

Mycie:
olejek do mycia twarzy z BU [wiem, że to sprawa indywidualna, ale możecie polecić mi jakiś na początek?] lub ten żel Ziaja z wapniem;
Przemywanie:
1 dzień: hydrolat [jeszcze się nie zdecydowałam]
2. dzień: tonik na bazie kwasu migdałowego 5%. -> http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonik-mandelic.html
Smarowanie: Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF, 20 - 30 min. przerwy na wchłonięcie, filtr, 15 min., fluid, skrobia kukurydziana z cynamonem .

Wieczór:

Demakijaż/Mycie:
olejek do mycia twarzy lub tenże sam żel z wapniem
Smarowanie:
1 dzień: Diacneal lub Glyco-A [po lekturze tego wątku stwierdziłam, że któryś z nich będzie najlepszy. Ale czy nie za słaby? Moja skóra już chyba jest przygotowana na coś mocniejszego czy też letnia przerwa osłabi odporność?;
2 dzień: żel hialuronowy z pantenolem 5%/krem łagodzący z lukrecją lub inny nawilżacz, który wpadnie mi akurat w ręce;
3 dnień: Effeklar K;

Co 14 dni: maseczka aspirynowa

Co 20-30 dni: kwas migdałowy hand made

3. Co z tego wszystkiego muszę wykluczyć w lecie?
Na pewno Diacneal/Glyco A. Czy coś jeszcze wykluczyć całkiem, a co ograniczyć?
Czego innego natomiast mogę używać przez te słoneczne miesiące, żeby nie tracić czasu? Chciałabym jak najszybciej zaleczać swoją gruboskórną buzię, ale oczywiście bezpiecznie.

Jeżeli ktoś miał cierpliwość czytać to wypracowanie to z góry dziekuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, że ktoś o podobnej cerze do mojej również będzie mógł skorzystać
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 18:06   #1347
Olivka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 13
moja cera jest w strasznym stanie:( pomóżcie!

Zaczne od tego, ze mam cere tłusta ale bardzo wysuszoną leczeniem...doskwiera mi tradzik zaskornikowy z ktorego tworza sia ropne pryszcze...do tego mnostwo przebarwien...nawet jak nie tkne pryszcza pozwole mu zniknąc samemu w tym miejscu zostaje brunatna plamka...na dzien dzisiejszy rozkładam rece...mam 22 lata i cere jakiej nie mialam nawet za czasow kiedy bylam dojrzewajaca nastolatka.Moim głownym problemem sa szybko zapychajace sie pory...mnostwo zaskorników ktore po usunieciu powracaja i jest ich coraz wiecej. skora raz mi sie łuszczy raz świeci jak zarówka dermatologom mowie NIE! masci i antybiotyki ktore mi przepisywano dzialaly na krotko, owszem poprawa była ale wszystko wracało i to nawet ze zdwojona siła...a tradzik uodparnial sie na coraz to inne antybiotyki. do zabiegów oczyszczania w gabinecie kosmetycznym nie moge sie przekonac moze to i bład. moja pielegnacja wyglada tak, ze rano myje buzie zelem tin tin na to tonik tin tin i jesli czuje naprawde mocne przesuszenie to kremik nawilzajacy obecnie Tołpa bogaty krem nawilzajacy do cery suchej. Wieczorem myje buzie nakladam acne derm, raz w tyg atrederm, albo maseczke aspirynowa. ograniczam sie do minimum i niestety nic to nie daje.W ciagu dnia oczywiscie obowiazkowo makijarz krem tonizujacy ziji nuno a na to fluid Maybelline Wonder finish...Zastanawiam sie nad badaniami hormonalnymi i Diana 35...ale slyszałam tez o skutkach ubocznych jej brania i mam watpliwosci...dziewczyny czy ktoras z was miala podobny problem i znalazła na to rade...nie chce ciagle wygladac jak nastolatka
Olivka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 18:55   #1348
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: moja cera jest w strasznym stanie:( pomóżcie!

Po pierwsze: badanie pod kontem hormonów u ginekologa. Zrób je koniecznie bo jeśli to problemy natury hormonalnej to żadne kosmetyki Ci nie pomogą.

Po drugie, obawiam się że kosmetyki których używasz, zwłaszcza ten krem dla suchej cery, to nie najlepszy wybór. Żel Tin tin jest bardzo fajny i go bym zostawiła, toniku składu nie znam, ale ten krem może być winowajcą potwornego zapychania porów! Polecałabym jakiś inny nawilżający, najlepiej aptecznej firmy np Hydraphese Legere od La Roche-Posay o lekkiej konsystencji, albo jakiś inny ale koniecznie o prostym składzie żeby nie zapychał!

Zapraszam na wątek o pielęgnacji, opisz tam dokłądnie swój problem i jak dbasz o swoją cerę, a pomożemy Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie program!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 21:25   #1349
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea, bardzo dziękuję. Environu będę używała dopóki mi się nie skończy na zmianę z Effeclarem k i tak niczego innego w lecie nie mogę.
Boję się tylko, że nie będzie żadnego efektu. To są stosunkowo słabe produkty, a mi skóra nawet po Green Peel nie chciała schodzić. Ale wiem, wiem .. potrzebny jest czas

Pozdrawiam w chłodny majowy wieczór.
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 12:16   #1350
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: moja cera jest w strasznym stanie:( pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez Olivka86 Pokaż wiadomość
Zaczne od tego, ze mam cere tłusta ale bardzo wysuszoną leczeniem...doskwiera mi tradzik zaskornikowy z ktorego tworza sia ropne pryszcze...do tego mnostwo przebarwien...nawet jak nie tkne pryszcza pozwole mu zniknąc samemu w tym miejscu zostaje brunatna plamka...na dzien dzisiejszy rozkładam rece...mam 22 lata i cere jakiej nie mialam nawet za czasow kiedy bylam dojrzewajaca nastolatka.Moim głownym problemem sa szybko zapychajace sie pory...mnostwo zaskorników ktore po usunieciu powracaja i jest ich coraz wiecej. skora raz mi sie łuszczy raz świeci jak zarówka dermatologom mowie NIE! masci i antybiotyki ktore mi przepisywano dzialaly na krotko, owszem poprawa była ale wszystko wracało i to nawet ze zdwojona siła...a tradzik uodparnial sie na coraz to inne antybiotyki. do zabiegów oczyszczania w gabinecie kosmetycznym nie moge sie przekonac moze to i bład. moja pielegnacja wyglada tak, ze rano myje buzie zelem tin tin na to tonik tin tin i jesli czuje naprawde mocne przesuszenie to kremik nawilzajacy obecnie Tołpa bogaty krem nawilzajacy do cery suchej. Wieczorem myje buzie nakladam acne derm, raz w tyg atrederm, albo maseczke aspirynowa. ograniczam sie do minimum i niestety nic to nie daje.W ciagu dnia oczywiscie obowiazkowo makijarz krem tonizujacy ziji nuno a na to fluid Maybelline Wonder finish...Zastanawiam sie nad badaniami hormonalnymi i Diana 35...ale slyszałam tez o skutkach ubocznych jej brania i mam watpliwosci...dziewczyny czy ktoras z was miala podobny problem i znalazła na to rade...nie chce ciagle wygladac jak nastolatka
Prosze zapoznac sie z JUZ istniejacymi watkami zanim padnie kolejne pytanie/prosba w nowym watku.
O wiele latwiej jest podbic JUZ istniejacy

Lacze watki.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.