Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 16:01   #1
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955

Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???


Witajcie.
Wiem, ze wiele z was ma zwierzaczki, głównie chodzi mi tu o pieski. Zastanawiam się co zrobić (jak sie zachowywać) gdy dziecko już będzie z nami Mój piesek jest dość zazdrosny jeśli okazywane czułości nie są skierowane do niego Poza tym nie lubi małych dzieci, prawdopodobnie się ich boi. Zastanawiam się, czy ona zaakceptuje maluszka. Widziała kiedyś takiego dzidziusia i bała się do niego podejść. Od razu uprzedzam, że nie biorę pod uwagę pozbycia się psa Jeśli taki wątek już istnieje to proszę o podłączenie
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:11   #2
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

wydaje mi sie, że trzeba juz teraz zacząc go oswajać z sytuacją np przewijaj lalkę, puszczaj płacz dziecka z płyt albo YT, oswajaj go z zapachami.
Nie wiem w którym jestes miesiącu, ale zacznij juz teraz, nie moze dziecka dostrzegać jako konkurencji.

czytałam, ze bardzo wazne ze samo "wejscie" bobasa juz zywego do domu, niech pies go obwącha dokładnie (wczesniej mozna przynieść ciuszki ze szpitala i mu dac, żeby sie zaznajomil z zapachem.

byl taki odcinek Victorii wlasnie o tym jak przygotowac psa na dziecko
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:36   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Nie zmuszac psa do kontaktu z dzieckiem .

Ustalic zasade np nie wchodzenie do pokoju gdzie śpi dziecko
po porodzie przynieść cicuhy z zapachem dziecka i zaznajomic psa z nimi
pies powinnien być poza domem kiedy dziecko wraca do domu ,kiedy dziecko jest juz w domu ,wraca pies i znowu wąchanie rzeczy ,nosidełka itp ale nie ciągnąc psa do dziecka lub nie podstawiac dziecka pod nos psa.

No i mieć czas dla samego psa ,zabawy,głaskanie itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 19:28   #4
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

pozbyc sie psiska i tyle , feee kundel przy dziecku fuj
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 19:32   #5
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

rozumiem,że ten post to tylko głupi żart?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 21:20   #6
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Jeżeli z pojawieniem się dziecka twój pies coś straci np możliwość spania z Tobą w łóżku, wchodzenia do jakiegoś pokoju to już teraz wprowadź tą zmianę w życie, aby nie myślał, że jego sytuacja pogarsza się przez dziecko - to ograniczy zazdrość.

Popieram przedmówczynie najlepiej będzie jeśli jak najszybciej po porodzie twój TŻt przyniesie do domu noszone ubranko malucha i zostawi je na wierzchu tak aby pies mógł czuć jego zapach (czynność powtarzać, aż do Twojego powrotu z maluchem do domu).

Nie zapoznawać psa z dzieckiem na siłę, ale też nie wyganiać z pokoju jeśli zainteresuje się maluchem i będzie chciał powąchać kołyskę.

Mieć pod ręką jakieś smakołyki i dawać mu je od czasu do czasu gdy zajmujesz się maluchem, no i nie zapominaj od czasu do czasu go pogłaskać.

Jestem pewna, że wszytstko dobrze się ułoży

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

A i jeszcze jedno nie bój się, że piesek nie zaakceptuje maluszka bo nie lubi dzieci. Pies to zwierze stadne i dla niego Twoje maleństwo to nie będzie jakieś tam dziecko ale od samego początku potomek przewodnika stada, którym należy się opiekować, a to już inna bajka.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 21:20   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
pozbyc sie psiska i tyle , feee kundel przy dziecku fuj
żartujesz ,prawda?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 21:26   #8
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
żartujesz ,prawda?
na pewno nikt normalny nie pisał by czegoś takiego na serio
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 21:28   #9
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

My też mieliśmy taki dylemat,gdy urodziła się nasza pierwsza córka-czyli 11 lat temu. Chcieliśmy sie do tego dobrze przygotować,bo mieliśmy amstaffa,wtedy była to mało znana rasa i każdy z rodziny panikował,że mamy psa mordercę.No,ale potraktowalismy sprawę poważnie.

Właściwie nie pamiętam,skąd czerpałam informacje(chyba w jakies książce o psach przeczytałam),ale sprawa była przedstawiona podobnie,jak pisał Motylek. Najważniejszy ma być moment przyjścia z dzieckiem do domu,trzeba było swobodnie dać psu powąchać (no nie podstawiac po nos,ale wiadomo,że sam się strasznie wyrywał,żeby powąchać nowego przybysza) i powtórzyć coś w stylu:"swój" i jeszcze "dobry pies" (albo "nie rusz"-no każdy używa innych komend).I tak wielokrotnie w następnych dniach,jak pies wąch dziecko lub zbliża się do łóżeczka,głaskaliśmy go i mówiliśmy :"dobry pies"-no i tego typu zachowania.

Choć u nas nie był problem zazdrości psa,bo nasz nie był zaborczy o nas,tylko raczej,żeby pies przyjął dziecko do swojego "stada".

Bianeczka, nie wiem,jak dużego masz tego psa,choć w sumie każdy pies może zrobić krzywdę takiemu maleństwu...myślę,że niestety powinno brac się pod uwagę taką ewentualność,że piesek będzie sie musiał z nami pożegnać.powtarzam-ewentualność.

My braliśmy to pod uwagę, ale głównie ze względu na niebezpieczna rasę,jednak wszystko się ułożyło.Nasz Max dożył jeszcze narodzin drugiej córki,która tez go wytarmosiła na starość
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 10:09   #10
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

To co dziewczyny piszą to 100% racji
Dodatkowo podpowiem, że nie możesz odganiać od siebie psa jak masz malucha na rękach, wtedy poczuje że dziecko jest rywalem.
Znajdź chwilę jak Tż np. bawi dziecko to Ty pobaw się z psem. Znajduj czas dla niego, szczególnie na początku kiedy pies będzie "badał" teren.
Powodzenia
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:12   #11
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
żartujesz ,prawda?
no moze troche przesadzilam ale nie lubie psow a nie uwazacie ze pies przy takim malym dziecku to jest nie higieniczne bo wszedzie sa wlosy?
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 11:27   #12
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

zarazki są wszędzie, nie przesadzajmy....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:34   #13
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
My też mieliśmy taki dylemat,gdy urodziła się nasza pierwsza córka-czyli 11 lat temu. Chcieliśmy sie do tego dobrze przygotować,bo mieliśmy amstaffa,wtedy była to mało znana rasa i każdy z rodziny panikował,że mamy psa mordercę.No,ale potraktowalismy sprawę poważnie.

Właściwie nie pamiętam,skąd czerpałam informacje(chyba w jakies książce o psach przeczytałam),ale sprawa była przedstawiona podobnie,jak pisał Motylek. Najważniejszy ma być moment przyjścia z dzieckiem do domu,trzeba było swobodnie dać psu powąchać (no nie podstawiac po nos,ale wiadomo,że sam się strasznie wyrywał,żeby powąchać nowego przybysza) i powtórzyć coś w stylu:"swój" i jeszcze "dobry pies" (albo "nie rusz"-no każdy używa innych komend).I tak wielokrotnie w następnych dniach,jak pies wąch dziecko lub zbliża się do łóżeczka,głaskaliśmy go i mówiliśmy :"dobry pies"-no i tego typu zachowania.

Choć u nas nie był problem zazdrości psa,bo nasz nie był zaborczy o nas,tylko raczej,żeby pies przyjął dziecko do swojego "stada".

Bianeczka, nie wiem,jak dużego masz tego psa,choć w sumie każdy pies może zrobić krzywdę takiemu maleństwu...myślę,że niestety powinno brac się pod uwagę taką ewentualność,że piesek będzie sie musiał z nami pożegnać.powtarzam-ewentualność.

My braliśmy to pod uwagę, ale głównie ze względu na niebezpieczna rasę,jednak wszystko się ułożyło.Nasz Max dożył jeszcze narodzin drugiej córki,która tez go wytarmosiła na starość
Moja mama zawsze przedstawia naszemu psu nowych członków rodziny (szwagrów)

głaska psa "dobry Arno" - głaska męża "dobry Michał"
głaska psa "nasz Arno" - głaska męża "nasz Michał"

i tak kilka razy. Wygląda to przekomicznie ale od tego momentu przynajmniej nasz coś zaczyna trybić. Do dziś inaczej taktuje mojego męża który został mu oficjalnie przedstawiony, a inaczej, bardziej nie ufnie szwagra którego najpierw spotkał na placu a później został przedstawiony.

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
no moze troche przesadzilam ale nie lubie psow a nie uwazacie ze pies przy takim malym dziecku to jest nie higieniczne bo wszedzie sa wlosy?
po pierwsze jak się o psa dba np czesze wiosną i jesienią gdy linieje to nie ma opcji wszędzie włosy

a po drugie nawet jeśli nie to ja bym wybrała opcję wszędzie włosy ale za to mniejszą szansę że dziecię będzie w przyszłości alergikiem

ale ja jestem nie obiektywna wychowałam się w domu z psami, kotami, papugami, kanarkami i świnkami morskimi
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:56   #14
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
no moze troche przesadzilam ale nie lubie psow a nie uwazacie ze pies przy takim malym dziecku to jest nie higieniczne bo wszedzie sa wlosy?
Oczywiście. Rozumiem że w domu nie masz dywanów, zasłon, firan, rolet, żaluzji. Goście którzy Cię odwiedzają chodzą w kitlach i obuwiu ochronnym a Ty jak zbliżasz się do dziecka to jesteś w maseczce ochronnej ? Na 99% wychowasz alergika
Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Moja mama zawsze przedstawia naszemu psu nowych członków rodziny (szwagrów)

głaska psa "dobry Arno" - głaska męża "dobry Michał"
głaska psa "nasz Arno" - głaska męża "nasz Michał"

i tak kilka razy. Wygląda to przekomicznie ale od tego momentu przynajmniej nasz coś zaczyna trybić. Do dziś inaczej taktuje mojego męża który został mu oficjalnie przedstawiony, a inaczej, bardziej nie ufnie szwagra którego najpierw spotkał na placu a później został przedstawiony.



po pierwsze jak się o psa dba np czesze wiosną i jesienią gdy linieje to nie ma opcji wszędzie włosy

a po drugie nawet jeśli nie to ja bym wybrała opcję wszędzie włosy ale za to mniejszą szansę że dziecię będzie w przyszłości alergikiem

ale ja jestem nie obiektywna wychowałam się w domu z psami, kotami, papugami, kanarkami i świnkami morskimi
Jasne
Ja też wychowana z psami i papugami
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:59   #15
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

albo rozdzielać dziecko ze zwierzęciem, bo zwłaszcza gdy dzidziuś jest jeszcze taki maleńki, to może być niebezpieczne. albo przyzwyczając pieska do dzieci, wychodzić z nim np. na spacery na plac zabaw, niech widzi dzieci, niech daje im się pogłaskać
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 12:11   #16
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
no moze troche przesadzilam ale nie lubie psow a nie uwazacie ze pies przy takim malym dziecku to jest nie higieniczne bo wszedzie sa wlosy?
A co to włosy, trucizna jakaś?

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Oczywiście. Rozumiem że w domu nie masz dywanów, zasłon, firan, rolet, żaluzji. Goście którzy Cię odwiedzają chodzą w kitlach i obuwiu ochronnym a Ty jak zbliżasz się do dziecka to jesteś w maseczce ochronnej ? Na 99% wychowasz alergika
Mnie bardziej smuci, że wychowa kolejnego człowieka nienawidzącego psów.

W najlepszym razie będzie je omijał. W gorszym rzucał kamieniami.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:10   #17
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
no moze troche przesadzilam ale nie lubie psow a nie uwazacie ze pies przy takim malym dziecku to jest nie higieniczne bo wszedzie sa wlosy?
Ja się wychowałam z psem,kotami i zyję Wiec nie uwazam,żeby zadbany pies był dla dziecka zagrozeniem pod wzgledem higienicznym.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A co to włosy, trucizna jakaś?

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------


Mnie bardziej smuci, że wychowa kolejnego człowieka nienawidzącego psów.

W najlepszym razie będzie je omijał. W gorszym rzucał kamieniami.
ja się tylko zastanawiam skąd u ludzi własnie taka niechęć do psów (czy innych zwierząt)?
Mozna nie chciec posiadać,ok,normalna sprawa. Ale tak "nie lubić" i rzucać"psiskami" i "kundlami" bez powodu? :/
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:16   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
no moze troche przesadzilam ale nie lubie psow a nie uwazacie ze pies przy takim malym dziecku to jest nie higieniczne bo wszedzie sa wlosy?
Niehignienicznie ?jestes jedna z tych mam co to łyżeczki myja w domestosie ?

Cytat:
Napisane przez znasz_mnie Pokaż wiadomość
albo rozdzielać dziecko ze zwierzęciem, bo zwłaszcza gdy dzidziuś jest jeszcze taki maleńki, to może być niebezpieczne. albo przyzwyczając pieska do dzieci, wychodzić z nim np. na spacery na plac zabaw, niech widzi dzieci, niech daje im się pogłaskać
A po co izolowac jedno od drugiego ?niech sie przyzwyczaja i oswaja a dziecko uczy obchodzić ze zwierzakiem.
Zdrowy pies krzywdy dziecku nie zrobi ,raczej odwrotnie a kontrola kiedy w domu jest dziecko musi byc zawsze .

Pies nie jest wychowywany w piwnicy ,zna i widzi ludzi .Ciekawe jak przekonasz psa żeby się dał pogłaskac oosbie obcej której nie ufa ?

To nie dzieje sie na pstryknięcie czy po 3 spacerach.
Cierpliwości i spokój najważniejszy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:36   #19
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

[QUOTE=paula78;26991577]Niehignienicznie ?jestes jedna z tych mam co to łyżeczki myja w domestosie
bez przesady nie wiem ale jakos nie widze tego psa z tym niemowlakiem a jak mu cos zrobi np go polize
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 18:39   #20
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

[QUOTE=kwiatek84;26998057]
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Niehignienicznie ?jestes jedna z tych mam co to łyżeczki myja w domestosie
bez przesady nie wiem ale jakos nie widze tego psa z tym niemowlakiem a jak mu cos zrobi np go polize
Za to,zeby dziecku (ani psu) nic sie nie stało odpowiedzialni sa rodzice.

a polizanie to nie katastrofa przeciez?
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:40   #21
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Ja się wychowałam z psem,kotami i zyję Wiec nie uwazam,żeby zadbany pies był dla dziecka zagrozeniem pod wzgledem higienicznym.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------



ja się tylko zastanawiam skąd u ludzi własnie taka niechęć do psów (czy innych zwierząt)?
Mozna nie chciec posiadać,ok,normalna sprawa. Ale tak "nie lubić" i rzucać"psiskami" i "kundlami" bez powodu? :/
ja wiem ze pies to jest fajne zwieze ale mnie przeraza to ze wszedzie sa wlosiska kaj nie siadziesz to wszedzie sie to czepia i nikt mi nie powie ze te wlosy idzie zlikwidowac sprzataniem bo zara zas sa . W domu bym nie chciala zabardzo moze co innego na domu
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:44   #22
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
ja wiem ze pies to jest fajne zwieze ale mnie przeraza to ze wszedzie sa wlosiska kaj nie siadziesz to wszedzie sie to czepia i nikt mi nie powie ze te wlosy idzie zlikwidowac sprzataniem bo zara zas sa . W domu bym nie chciala zabardzo moze co innego na domu
to normalne,człowiek tez gubi włosy
ale przy szczotkowanym psie siersci jest znacznie mniej

Ja sama w tej chwili nie posiadam psa w domu ,ale gdyby był,to nie rozwazałabym pozbycia sie go profilaktycznie ze wzgledu na to,ze na swiat przyjdzie dziecko.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 19:44   #23
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Pieska koniecznie odrobaczyć i wprowadzać nowe zasady dopóki dzieciątka nie ma jeszcze na świecie (np oduczać psiaka spania z Wami w łóżku), żeby nie był zazdrosny po fakcie.

Dzieci chowane ze zwierzętami są bardziej otwarte na świat i tez mi się wydaje ,że mniej pośród nich alergików.
Chociaż fakt,że mnie kocie kłaki wszędzie, doprowadzają do skrajnych emocji (odkurzam rano, wracam ze spaceru a tu fura kłaków znów się wala;0 )
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.

Edytowane przez AnQś
Czas edycji: 2011-05-18 o 19:47
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 20:14   #24
Liviah
Raczkowanie
 
Avatar Liviah
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Dzieci i psy razem to wspaniała sprawa. Ale...
Po pierwsze prawidłowe wychowanie psa to rzecz najważniejsza i podstawowa ( i to nie tylko kiedy chcemy mieć dziecko, ale w ogóle mamy psa to go wychowujemy). Jeśli mamy wątpliwości to warto porozmawiać z doświadczonym behawiorystą lub psim psychologiem. Niekoniecznie z wetwerynarzem bo fakt leczenia zwierząt nie musi oznaczać znajomości ich psychiki. ( coś o tym wiem, sama studiuję weterynarię;P). Po drugie regularnie odrobaczamy i odpchlamy zwierzaka. Po powrocie ze spaceru warto psiakowi wytrzeć pysk mokrą ściereczką ręcznikiem (my jak wracamy z dworu to też myjemy ręce, prawda? )
Po trzecie i to już było wyżej wspominane absolutnie nie wykluczamy psa z życia dziecka, niech się przygląda jak maluszka przebierasz i karmisz. Możesz wtedy do psa mówić, dawać mu co jakiś czas smakołyk. Generalnie robić wszystko, żeby obecność maluszka była dla psa zapowiedzią samych miłych wrażeń.
Liviah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 06:45   #25
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Poważni ludzie poważnie podchodzą do tematu..
Jako żem psiara od zawsze to i teraz gdy spodziewamy się z mężem dziecka zgłębiliśmy temat. Teściowie snują wywody dotyczące czarnych scenariuszy uważając że mój pies to morderca. A sęk w tym że widzieli go raptem 3-4 razy...no i niestety nie zdążyli zauważyć że suka nie jest ani terytorialna ani dominująca co na starcie jest połową sukcesu...

Wiadomo że pies traktuje członków rodziny jak członków stada i teraz kluczem jest gdzie w hierarchii się znajdujemy i kto jest przywódcą..
Ja myślę że zdrowym rozwiązaniem jest wytworzenie pewnej niewidzialnej granicy której pies nie przekroczy gdy mamy dziecko na ręku , gdy leży ono w łóżeczku, wózku itp...

popularny dzisiaj psi behawiorysta Cesar Milan
http://www.cesarsway.com/
http://www.zaklinaczpsow.pl/
radzi by początkowo pies owszem wąchał rzeczy dziecka ale na odległość, bez dotykania, nie warował non stop w pobliżu dziecka bo to nie jest jego rolą, przywódca stada jest chroniony przez pozostalych członków gdy te widza że sam nie jest w stanie sobie poradzić a nie na zapas...
Myślę ze najważniejsza sprawa to ta żeby zniwelować poziom ekscytacji psa gdy matka wraca z dzieckiem do domu ( zwłaszcza gdy matke pies postrzega jako przywódcę) Jak radzi Milan zero dotykania, patrzenia mówienia gdy pies jest na wysokim poziomie ekscytacji (skacze, skomle), uspokajamy go zawłaszczając sobie "własną" przestrzeń wokół siebie i dziecka i to jest ta "niewidzialna granica " którą przy powtórzeniach pies zaczyna respektować..stając się uległy...wtedy należy go nagrodzić...łatwiej uzyskać takie efekty gdy partner wzmacnia naszą postawę wobec psa czyli jesteśmy razem konsekwentni..

Zapoznałam się z tematem pod kątem własnych potrzeb i celów które mam zamiar osiągnąć i wydaje mi się że to podejście jest najlepsze...dla wszystkich

Jasne jest też ze psy powinny być wysterylizowane/wykastrowane/zaszczepione/odrobaczone.
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).


Edytowane przez aniko 23
Czas edycji: 2011-05-21 o 07:14
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 06:58   #26
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
pozbyc sie psiska i tyle , feee kundel przy dziecku fuj
Naprawdę dorosła jesteś?

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
no moze troche przesadzilam ale nie lubie psow a nie uwazacie ze pies przy takim malym dziecku to jest nie higieniczne bo wszedzie sa wlosy?
Dużo mniej higieniczne jest przegrzewanie dziecka, a to widuję NAGMINNIE

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
nie wiem ale jakos nie widze tego psa z tym niemowlakiem a jak mu cos zrobi np go polize
No i? a ty dziecko całujesz, prawda? Uważasz, że twoja ślina jest bez bakterii? Twoje ręce też? Zabawki dziecka? Naczynia? Ubranka?
Bardziej zmartwiłam się, gdy mój kot pacnął łapą córę i drapnął ją, aczkolwiek teraz młoda wie, że kota się delikatnie głaszcze, a nie szarpie za sierść
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 15:58   #27
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Ja wprawdzie psa nie mam, ale za to trzy koty i przed przyjściem dziecka na świat nie robiłam jakiś specjalnych przygotowań. Gdy jeszcze byliśmy w szpitalu, to mąż wziął jakieś ciuszki dziecka, żeby obwąchały, po przyjeździe postawiliśmy fotelik samochodowy na środku pokoju, żeby sobie powąchały i obejrzały. Na początku bały się płaczu malej, potem przywykły. Przytulamy je i głaszczemy, żeby nie czuły się zaniedbane. Nie wpuszczamy ich do naszej sypialni, bo wyciągały z szuflady ciuszki córki. Co do sierści, to jasne, ze jest, bo musiałabym je chyba ogolić na łyso, żeby na jakiś czas wyeliminować problem ale nie robię z tego tragedii, bo tak czy owak nie jestem zwolenniczka wychowywania dziecka w sterylnych warunkach. Poza tym chce uczyć od najmłodszego moja córcię miłości do zwierząt.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 21:38   #28
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka???

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno nie bój się, że piesek nie zaakceptuje maluszka bo nie lubi dzieci. Pies to zwierze stadne i dla niego Twoje maleństwo to nie będzie jakieś tam dziecko ale od samego początku potomek przewodnika stada, którym należy się opiekować, a to już inna bajka.

Tylko trzeba zacząć od tego, że człowiek ma być przewodnikiem stada, a niestety bardzo często tak nie jest, choć ludziom wydaje się, że z samego faktu, że są ludźmi, są wyżej niż pies. Nie dostrzegają objawów dominacji psa, niektóre rzeczy uznają za zabawę, na niektóre przymykają oko, do niektórych się po prostu przyzwyczaili..


Kiedy urodziła się mała, mieliśmy duży problem, bo pies był po wypadku. Nie mógł w ogóle wstawać, spacer ograniczał się do wyjścia przed blok, bo szwy mogły puścić. Problem był właśnie w tym, że nie chcieliśmy, żeby pies skojarzył sobie to, że jest uwiązany, nie może się ruszać z pojawieniem się małej.
Tutaj zaowocowała nasza ciężka praca włożona w wychowanie psa. Pies nie miał problemu z dostosowaniem się do sytuacji.
Pies nie dostał ciuszków małej do wąchania, ale został wyprowadzony wtedy kiedy wracałyśmy ze szpitala. Nie w myśl zasady "to pies ma przyjść do dziecka", ale dlatego, że była stęskniona już za mną a nie chciałam, żeby za bardzo się ucieszyła na mój widok, bo nie chciałam kolejnego szycia i przedlużenia jego rekonwalescencji.

Nie wariowałam pt "nie ruszaj", "odejdź", "zostaw", "wyjdź stąd". Ale tylko dlatego, że swojego psa jestem pewna i wiedziałam, że nic małej nie zrobi.

Piszę wszędzie "pies" ale tak naprawdę mamy sukę, która z moją roczną córką na koniec świata mogłaby iść. Takie z niej są przyjaciółki


Zasada jest prosta i dziewczyny już to pisały: po pojawieniu się dziecka, nic się wobac psa zmienić nie może. Wtedy pojawienie się dziecka będzie tylko drobną zmianą, którą pies szybko zaakceptuje.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:30.