Filologia hiszpańska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 10:55   #1
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675

Filologia hiszpańska


Wątek dla wszystkich studentek iberystyki, osób chcących dopiero rozpocząć takowe studia bądź uczących się hiszpańskiego. Wymiana doświadczeń, informacji, ploteczek


Ja w tym roku zaczynam filologię hiszpańską na UŚ i szukam jakichś bratnich duszyczek znajdzie się ktoś?
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:32   #2
agatePL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Filologia hiszpańska

Cześć! Melduję się :-P Akurat jestem w trakcie studiowania filologii hiszpańskiej na Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. W październiku zaczynam już 3 rok i będę pisać licencjat... Jestem do dyspozycji gdybyś miała jakieś pytania, podejrzewam, że program studiów wszędzie jest podobny...
agatePL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 11:42   #3
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Filologia hiszpańska

Program studiów już sobie obejrzałam, zapowiada się interesująco tak z ciekawości - zaczynałaś naukę od podstaw czy znałaś już wcześniej hiszpański/miałaś maturę z niego? Od którego semestru zaczynają się wykłady po hiszpańsku?
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:05   #4
agatePL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Filologia hiszpańska

Ja uczyłam się hiszpańskiego 3 lata w liceum, pisałam z niego maturę, więc miałam dość ułatwione zadanie, bo nauka na studiach zaczynała się od postaw. Szczerze mówiąc na początku byłam trochę zła na tą sytuację, bo wychodziłam, z założenia, że po 3 latach nauki już "tyle wiem", "będę się cofać" i takie tam. Spokorniałam w momencie jak okazało się, że filologia to nie kurs językowy. ;-) Dzięki temu, że nauka była od postaw poznałam wszystkie zasady gramatyczne bardzo dokładnie (wiadomo - w liceum nie było czasu na wdawanie się w szczegóły).
Moim zdaniem osoby, które idą na filologie bez wcześniejszej nauki dadzą sobie radę, ale muszą wiele z siebie dać i zdawać sobie sprawę, że na takim kierunku nie uczymy się tylko tych rzeczy, które przydadzą się nam podczas wakacyjnego wyjazdu... To jest naprawdę dogłębne poznawanie języka.

U mnie wykłady z Historii Ameryki Łac. i Kultury Ameryki Łac. po hiszpańsku były już na 1 (!) semestrze. Wielu to dziwiło, ale ten przedmiot mieliśmy z przesympatyczną Peruwianką, która mimo, że mówiła po polsku, wolała posługiwać się rodzimym językiem. Także wydaje mi się, że na to nie ma reguły... Przynajmniej na mojej uczelni nie było jakiejś grubej kreski i nie było powiedziane "teraz wykłady są już tylko po hiszpańsku", bo są przedmioty, które tego nie wymagają (np. na 2 roku miałam Pedagogikę albo Literaturoznawstwo). To pewnie zależy od wykładowców Ale fakt faktem, że tak jak 1 rok był (dla mnie jako osoby znającej wcześniej język) lajtowy, to 2 to już była masakra, bo weszły przedmioty typu Historia Literatury Hiszpanii, gdzie językiem wykładowym był wiadomo - hiszpański. Ale chyba i tak najgorsze jest to, że końcowy egzamin też mieliśmy po hiszpańsku, bez możliwiości zajrzenia do słownika... To dopiero jest hardcore. :-P Ale nie chce cię straszyć, dasz radę, tylko wymaga to skupienia i ambicji, której zapewne ci nie brakuje.
agatePL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:10   #5
olgaes
Zadomowienie
 
Avatar olgaes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 165
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Program studiów już sobie obejrzałam, zapowiada się interesująco tak z ciekawości - zaczynałaś naukę od podstaw czy znałaś już wcześniej hiszpański/miałaś maturę z niego? Od którego semestru zaczynają się wykłady po hiszpańsku?
Wtrącę się Moja koleżanka studiuje iberystkę w Lublinie i wykłady po hiszpańsku były do pierwszego semestru
Pozdrawiam i życzę powodzenia
olgaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:18   #6
plastelina
Raczkowanie
 
Avatar plastelina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 52
Dot.: Filologia hiszpańska

aa ja się zgłaszam od tego roku zaczynam filologię hiszpańską czy iberystykę jeden pies w sumie na UŚ z hiszpańskim nie miałam do czynienia wcześniej, więc trochę się boję co to będzie mam nadzieje, że jeżeli po prostu się przyłożę, to dam radę
plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:34   #7
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez plastelina Pokaż wiadomość
aa ja się zgłaszam od tego roku zaczynam filologię hiszpańską czy iberystykę jeden pies w sumie na UŚ z hiszpańskim nie miałam do czynienia wcześniej, więc trochę się boję co to będzie mam nadzieje, że jeżeli po prostu się przyłożę, to dam radę
O, koleżanka z roku pewnie się spotkamy za 2,5 miesiąca

Cytat:
Napisane przez agatePL Pokaż wiadomość
Moim zdaniem osoby, które idą na filologie bez wcześniejszej nauki dadzą sobie radę, ale muszą wiele z siebie dać i zdawać sobie sprawę, że na takim kierunku nie uczymy się tylko tych rzeczy, które przydadzą się nam podczas wakacyjnego wyjazdu... To jest naprawdę dogłębne poznawanie języka.
Właśnie na to liczę, interesuje mnie kultura i literatura hiszpańska, chciałabym w przyszłości być tłumaczem i z tego co widziałam, jest sporo przedmiotów związanych z translatoryką
No i oczywiście nie będę zaczynać studiów tak całkiem od zera, mam jeszcze dwa i pół miesiąca, jeśli poświęcę chociaż godzinkę dziennie na naukę (a może nawet więcej bo póki co jestem strasznie 'napalona' ) to już z pewnością początki będą łatwiejsze.
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 13:44   #8
plastelina
Raczkowanie
 
Avatar plastelina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 52
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
O, koleżanka z roku pewnie się spotkamy za 2,5 miesiąca


Właśnie na to liczę, interesuje mnie kultura i literatura hiszpańska, chciałabym w przyszłości być tłumaczem i z tego co widziałam, jest sporo przedmiotów związanych z translatoryką
No i oczywiście nie będę zaczynać studiów tak całkiem od zera, mam jeszcze dwa i pół miesiąca, jeśli poświęcę chociaż godzinkę dziennie na naukę (a może nawet więcej bo póki co jestem strasznie 'napalona' ) to już z pewnością początki będą łatwiejsze.
Pewnie taaak Zazdroszczę Ci motywacji Ja też chcę się poduczyć trochę, żeby nie być kompletnie zielona, ale nie wiem jak się do tego zabrać
plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:53   #9
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez plastelina Pokaż wiadomość
Pewnie taaak Zazdroszczę Ci motywacji Ja też chcę się poduczyć trochę, żeby nie być kompletnie zielona, ale nie wiem jak się do tego zabrać
Ja zamierzam się uczyć przez internet - SuperMemo, palabras, jakieś stronki z ćwiczeniami itp.
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:04   #10
plastelina
Raczkowanie
 
Avatar plastelina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 52
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Ja zamierzam się uczyć przez internet - SuperMemo, palabras, jakieś stronki z ćwiczeniami itp.
no też myślałam, żeby przez internet, tylko że mi się szybko oczy męczą przed monitorem i nie umiem wysiedzieć dłużej niż 2-3h :/
plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:10   #11
agatePL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Ja zamierzam się uczyć przez internet - SuperMemo, palabras, jakieś stronki z ćwiczeniami itp.
Bardzo fajny pomysł Polecam też mimo wszystko zajrzeć do ćwiczeń "papierowych". Bardzo fajna gramatyka jest w USO Elemental. Poziom podstawowy, ale mnóstwo ćwiczeń i można sobi ten podręcznik ściągnąć z Chomika. Odmiana w hiszpańskim jest naprawdę do ogarnięcia, nawet jeśli się uczymy samemu. Powodzonka wam życzę w nauce!
agatePL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 15:16   #12
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Filologia hiszpańska

Ja ze względów osobistych na UWr, nie na UŚ, chociaż jeszcze pewnie będę gryźć się przez parę miesięcy/lat o te tłumaczeniowe przedmioty na 3. roku, bo jednak na UWr program jest mocno obłożony przedmiotami kulturoznawczymi, a mi bardzo zależy na tłumaczeniu. Jednak sam program to nie wszystko, ciekawi mnie, jak będzie z realizacją. Też się nie uczyłam wcześniej, idę na intensywny kurs no i wierzę, że czeka mnie dużo pracy, trochę się boję... ale zawsze mnie kusił ten hiszpański.

Super, że jest ktoś z UŚ, bede wiedziała, co tracę (może to masochistyczne z mojej strony, no ale )
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:21   #13
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Filologia hiszpańska

Hej, mogę się dołączyć? Planuję iść za 2 lata na iberystykę na UW, kocham Hiszpanię i w wakacje zaczęłam naukę hiszpańskiego Co prawda uczę się sama w domu, ale cieszę się, że nareszcie zaczęłam, bo zabierałam się za to od roku Rarita - fajnie, że założyłaś taki wątek

Cytat:
Napisane przez agatePL Pokaż wiadomość
Bardzo fajny pomysł Polecam też mimo wszystko zajrzeć do ćwiczeń "papierowych". Bardzo fajna gramatyka jest w USO Elemental. Poziom podstawowy, ale mnóstwo ćwiczeń i można sobi ten podręcznik ściągnąć z Chomika. Odmiana w hiszpańskim jest naprawdę do ogarnięcia, nawet jeśli się uczymy samemu. Powodzonka wam życzę w nauce!
Ja ściągnęłam z chomika podręcznik "Espanol de pe a pa", bo moja znajoma też się z niego uczyła Dziękuję i ja również życzę wszystkim powodzenia
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:27   #14
agatePL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:


Ja ściągnęłam z chomika podręcznik "Espanol de pe a pa", bo moja znajoma też się z niego uczyła Dziękuję i ja również życzę wszystkim powodzenia
Super, każdy sposób na naukę jest dobry, byle by nie tracić mobilizacji i być konsekwentnym.

Ja generalnie w przyszłym roku akademickim będę musiała zdecydować co dalej, bo chcę zrobić studia magisterskie. Mam mały dylemat, bo w tej chwili jestem na specjalizacji nauczycielskiej i za rok będę miała uprawnienia do nauczania w podstawówkach, gimnazjach i szkołach językowych. Teraz nie wiem czy ciągnąć magisterkę dalej na filologii czy wybrać inny kierunek w miarę pokrewny (myślałam o pedagogice). Chodzi o to, że na magistrze z filologii robi się dużo rzeczy, które mnie nie interesują (uniwerki idą głównie w Literaturoznawstwo albo Językoznawstwo). Ale z kolei żebym miała pełne uprawnienia nauczycielskie (czyli np. żebym mogła pracować w szkołach ponadgimnazjalnych) muszę zrobić mgr nie dość, że na filologii to jeszcze dalej na specjalizacji nauczycielskiej... I jak to teraz ogarnąć. ;-) Może macie jakieś doświadczenia w wyborze studiów mgr?
agatePL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 14:45   #15
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Filologia hiszpańska

A możecie podsunąć tytuły jakichś podręczników, z których korzysta się na pierwszym roku? Nie, żebym była nadgorliwa, ale chciałabym wiedzieć czego się spodziewać no i... trochę się już nie moge doczekać
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 14:59   #16
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Filologia hiszpańska

Ja też chciałam iść na filologie hiszpańską/iberystyka ale w Szczecinie nie ma a na wyjazd do Poznania/Wrocławia mnie nie stać. Rozmyślałam i nawet stwierdziłam "co ja będę po tym robić?" koleżanka mówi, że najlepiej jako tłumacz (dla sądu, prawnika itp) ale tak dużo osób na to chce iść więc sama nie wiem, nauczycielką nie chciałabym być. Powiem Wam, że naprawdę nic mnie nie kręci innego niż fil. hiszpańska, nawet jeśli by się pojawiła w Szczecinie to i tak bym poszła :p
Języka hiszpańskiego uczę się od 3 lat sama a portugalskiego od roku, mam raz w tyg zajęcia.
Powodzenia dziewczyny
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:23   #17
agathate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
A możecie podsunąć tytuły jakichś podręczników, z których korzysta się na pierwszym roku? Nie, żebym była nadgorliwa, ale chciałabym wiedzieć czego się spodziewać no i... trochę się już nie moge doczekać
Jest juz w tej chwili sporo tych podrecznikow na rynku. Akurat na Dydaktykce Hiszpanskiego mialam caly przeglad, wiec jak cos sluze rada. ;-) Z tych fajniejszych to polecam "Espanol en Marcha", do poziomu B2 (wydawnictwo SGEL) i "Aula". W liceum mielismy PRISME, ale szczerze ten podrecznik jest nie za bardzo przyjazny dla ucznia czy studenta, taki malo przejrzysty.
agathate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 12:54   #18
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Filologia hiszpańska

Hey też się przylącze
studiuje filologie hiszpanską na UP w Krk, teraz juz bedzie 2 rok

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
A możecie podsunąć tytuły jakichś podręczników, z których korzysta się na pierwszym roku? Nie, żebym była nadgorliwa, ale chciałabym wiedzieć czego się spodziewać no i... trochę się już nie moge doczekać
Gramatica de uso del espanol
Uso de espanol
En marcha

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Hej, mogę się dołączyć? Planuję iść za 2 lata na iberystykę na UW, kocham Hiszpanię i w wakacje zaczęłam naukę hiszpańskiego
a ibertystka nie jest bardziej nakierowana na kulturę etc. niz na jezyk i typowo rzeczy filologiczne?
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 13:51   #19
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
a ibertystka nie jest bardziej nakierowana na kulturę etc. niz na jezyk i typowo rzeczy filologiczne?
Tak, chyba masz rację. Tylko ja zawsze myślałam, że jak chcę iść na filologię, to muszę już umieć język, zdawać z niego maturę itd... A na iberystyce język jest od podstaw no i kultura, i wszystko co związane z Hiszpanią też mnie interesuje Szczerze też się boję o poziom języka, więc nie będę miała nic przeciwko, jak ktoś się na ten temat wypowie
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 17:23   #20
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Filologia hiszpańska

ja jestem na czymś co się nayzwa filologia: język hiszpański i poszłam od zera, z małą znajomościa jedynie włoskiego i jakos idzie fakt ze jest trudno bo sa osoby które np pokonczyly licea dwukierunkowe badz uczyly sie hiszp. przez kilka lat ale na kazdej filologi trzeba pracowac
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 17:35   #21
niema2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 27
Dot.: Filologia hiszpańska

i ja!

Edytowane przez niema2010
Czas edycji: 2013-04-29 o 20:11
niema2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 17:49   #22
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Filologia hiszpańska

A ja właśnie najbardziej chciałabym w Warszawie, bo mam najbliżej, no a tam chyba jedyną uczelnią publiczną z takim kierunkiem jest UW z iberystykę, prawda?

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
ja jestem na czymś co się nayzwa filologia: język hiszpański i poszłam od zera, z małą znajomościa jedynie włoskiego i jakos idzie fakt ze jest trudno bo sa osoby które np pokonczyly licea dwukierunkowe badz uczyly sie hiszp. przez kilka lat ale na kazdej filologi trzeba pracowac
Podobają Ci się studia? Jak się studiuje? I studiujesz jeszcze jakiś kierunek?
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:26   #23
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez niema2010 Pokaż wiadomość
i ja! moim drugim kierunkiem będzie właśnie filologia hiszpańska na UŚ
Zaczynasz od tego roku? No to mamy już trzyosobową ekipę na wizażu
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:31   #24
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Podobają Ci się studia? Jak się studiuje? I studiujesz jeszcze jakiś kierunek?
studia sa ogólnie w porzadku ale sposob naucania trochę według mnie lezy, za duzo teori za mało pratyki, tak studiuje jeszcze fil. ang z jezykiem niemieckim na UJ
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:41   #25
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
studia sa ogólnie w porzadku ale sposob naucania trochę według mnie lezy, za duzo teori za mało pratyki, tak studiuje jeszcze fil. ang z jezykiem niemieckim na UJ
Dziękuję za odpowiedź No właśnie, jesteś kolejną osobą, która wzięła filologię hiszpańską/iberystykę jako drugi kierunek, a ja myślę nad studiowaniem jednego kierunku - właśnie iberystyki. Patrząc na dzisiejszą sytuację Hiszpanii nie wiem, czy to dobry pomysł... No ale wiem, że jeśli nie pójdę na iberystykę, będę baaardzo żałować
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 19:00   #26
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź No właśnie, jesteś kolejną osobą, która wzięła filologię hiszpańską/iberystykę jako drugi kierunek, a ja myślę nad studiowaniem jednego kierunku - właśnie iberystyki. Patrząc na dzisiejszą sytuację Hiszpanii nie wiem, czy to dobry pomysł... No ale wiem, że jeśli nie pójdę na iberystykę, będę baaardzo żałować
ale jak sama pewnie wiesz hiszpański to nie tylko Hiszpania masz dużo "terenu" do wyboru lepiej zawsze robić to co się lubi niżeli patrzeć na $$ jakie może przynieść tzw. "dobry kierunek" znając język/języki możesz pracować w wielu firmach, jako tłumacz, nauczyciel, możesz założyć swój biznes i już masz osobę do kontaktów z zagraniczny klientem
i nie musisz kończyć na hiszpańskim ja polecam podążanie za swoimi marzeniami
a ztego co wywnioskowałam z Twojego bloga pragniesz podróży wiec przewodnik będzie z ciebie jak znalazł
__________________

Edytowane przez matryca3
Czas edycji: 2012-07-22 o 19:02
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 19:09   #27
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
ale jak sama pewnie wiesz hiszpański to nie tylko Hiszpania masz dużo "terenu" do wyboru lepiej zawsze robić to co się lubi niżeli patrzeć na $$ jakie może przynieść tzw. "dobry kierunek" znając język/języki możesz pracować w wielu firmach, jako tłumacz, nauczyciel, możesz założyć swój biznes i już masz osobę do kontaktów z zagraniczny klientem
i nie musisz kończyć na hiszpańskim ja polecam podążanie za swoimi marzeniami
a ztego co wywnioskowałam z Twojego bloga pragniesz podróży wiec przewodnik będzie z ciebie jak znalazł
Dokładnie tak, dziękuję bardzo I zgadzam się z Tobą w 100%
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 20:09   #28
niema2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 27
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Zaczynasz od tego roku? No to mamy już trzyosobową ekipę na wizażu
tak tak

Edytowane przez niema2010
Czas edycji: 2013-04-29 o 20:11
niema2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 10:16   #29
plastelina
Raczkowanie
 
Avatar plastelina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 52
Dot.: Filologia hiszpańska

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Zaczynasz od tego roku? No to mamy już trzyosobową ekipę na wizażu
ooo ekstra im więcej tym weselej
plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 10:57   #30
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Filologia hiszpańska

Iberystyka to dział nauki zajmujący się literaturą, kulturą, historią Hiszpanii i Portugalii oraz językami: hiszpańskim i portugalskim. Też o tym myślałam, tym bardziej że znam Portugalski, ale nie koniecznie na studiach musi być ten język, wydaje mi się że tylko teoria Portugalii.
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.