APART złoto "schodzi" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-19, 12:15   #1
blueberry12
Przyczajenie
 
Avatar blueberry12
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25

APART złoto "schodzi"


Witam! Chciałabym dowiedzieć się czy któraś z Was miała ten problem..
Mianowicie, zaręczyłam się w paździeniku.. Pierścionek piękny, ale... złoto schodzi... nie wiem jak mam to opisać. Pierścionek jest z białego złota, a zaczyna się robić zółty... Strasznie się porysował, zmatowił, chociaż do sprzątania itd.go zdejmuje. :/
Ostatnio spotkałam się z koleżanką która pracuje w branży jubilerskiej i była bardzo zszokowana całą sytuacja, obejrzała go fachowym okiem, faktycznie.. Złoto schodzi, próby nie ma, jest tylko logo firmy.
Pierścionek jest z Białego Złota a nie nim "obleczony"

Któraś z Was miała podobny problem?
blueberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 12:25   #2
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: APART złoto "schodzi"

Większość biżuterii w sieciówkach z białego złota jest rodowana i ten rod pewnie u ciebie się ściera.
http://www.taxor.pl/czym-jest-rodowanie.php
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 12:41   #3
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: APART złoto "schodzi"

Pewnie kupił Ci jakąś podróbę
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 12:45   #4
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: APART złoto "schodzi"

3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 13:01   #5
blueberry12
Przyczajenie
 
Avatar blueberry12
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez kashia001 Pokaż wiadomość
Pewnie kupił Ci jakąś podróbę


a co z próbą?
blueberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 13:09   #6
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: APART złoto "schodzi"

Dziwne, że nie ma proby złota, próba jest zawsze wybijana, zobacz wewnątrz lub na zewnątrz pierścionka.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 13:16   #7
blueberry12
Przyczajenie
 
Avatar blueberry12
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dziwne, że nie ma proby złota, próba jest zawsze wybijana, zobacz wewnątrz lub na zewnątrz pierścionka.
Ani zewnątrz, ani wewnątrz... Wewnątrz jest "APART", zewnątrz logo. Próby nie ma. Mało się na tym znam, ale oglądała go osoba która kilkanaście lat pracuje w tej branży.. Nawet przez lupę patrzyła
Noszę go 7 miesięcy, nie zwróciłam uwagi, dopiero teraz kiedy zaczął robić się zółty... Co też jest dosyć dziwne..
blueberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 13:16   #8
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: APART złoto "schodzi"

powinna być próba, ja w takim ze srebra czyli w sumie dużo tańszym z apartu mam próbę. Mój tata ma z elementami białego złota obrączkę włąsnie z apartu robi w niej wszystko i się nie starła w takim stopniu jak opisujesz ..

Na pierścionkach apart nie ma loga firmy tylko jest próba.. obejrzałam swój ze wszystkich stron i jest ale próba.

Pytanie a masz certyfikat ?? Bo zawsze dają do pierścionków a pewnie jakieś oczko tam jest
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 13:23   #9
blueberry12
Przyczajenie
 
Avatar blueberry12
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: APART złoto "schodzi"

Tak, tak. Certyfikat mam
Nie wiem, przejadę się jutro do nich i zobaczę co mi powiedzą..

I czy to normalne, że z białego robi się żółty?

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Szczerze mówiąc jestem podłamana.. Zaczęliśmy się brać za organizowanie NASZEGO DNIA a tu kwas z pierścionkiem
blueberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 13:35   #10
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: APART złoto "schodzi"

Normalne, ze z białego robi się zółty.
Nie ma czegoś takiego jak białe złoto, tzn. w przyrodzie tkai kruszec nie wystepuje, on jest dopiero wytwarzany. Żeby białe złoto było białe, trzeba je rodować. Może źle zarodowali i dlatego się tak szybko wytarł.


My odbieraliśmy obrączki /biale złoto/ i właśnie zarodowali słabo i wyszły jak z zółtego złota, zostały do ponownego rodowania i teraz sa juz białe.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 13:44   #11
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: APART złoto "schodzi"

Noszę apartowski pierścionek z białego złota od 6 lat, zmywam w nim naczynia i zdejmuję tylko do wyrabiania ciasta. Owszem, porysował się. Owszem, jest nieco bardziej żółty niż był (kolor dokładnie taki, jak nierodowany na zdjęciu, które pokazała zxcvbnmasd). Można oddać do czyszczenia i ponownego rodowania - w Aparcie w ciągu pierwszego roku od zakupu to zdaje się bezpłatne.

Mój pierścionek nie ma logo, ma wytłoczoną próbę od zewnętrznej strony, malusieńką, czytelną tylko przez lupę.

To jest normalne, że rzeczy się zużywają W żaden sposób nie powinno Ci to przeszkadzać w organizacji ślubu
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 14:20   #12
MGT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: APART złoto "schodzi"

Ja też mam pierścionek z białego złota z apartu. Kiedy mój TŻ go kupował pan z obsługi poinformował go, że z czasem stanie się on bardziej żółty i że trzeba go wtedy oddać do czyszczenia. O ile mi się dobrze zdaje apart przez 2 lata od daty zakupu dokonuje czyszczenia za darmo.
MGT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 14:52   #13
blueberry12
Przyczajenie
 
Avatar blueberry12
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
To jest normalne, że rzeczy się zużywają W żaden sposób nie powinno Ci to przeszkadzać w organizacji ślubu
Nie przeszkadza,ale jednak jakoś tak "nie swojo" się czujemy z TŻ
blueberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 15:00   #14
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez blueberry12 Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza,ale jednak jakoś tak "nie swojo" się czujemy z TŻ
Sprzedawca powinien był poinformować Twojego narzeczonego, że rodowanie się ściera.
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 16:00   #15
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Sprzedawca powinien był poinformować Twojego narzeczonego, że rodowanie się ściera.


jak miałam dylemat czy złoto białe czy żółte to pani w aparcie mi opowiadała co i jak, i właśnie zaznaczyła że białe może się ścierać.

ale w sumie bardzo dziwne, że nie ma próby. na tych które mierzyłam była próba, a loga brak.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 17:28   #16
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
ale w sumie bardzo dziwne, że nie ma próby. na tych które mierzyłam była próba, a loga brak.
Też mi się to wydaje dziwne... Mam kilka rzeczy z Apartu poza tym pierścionkiem i na wszystkich jest próba. Na żadnej za to nie ma logo firmy.
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 19:16   #17
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: APART złoto "schodzi"

może idź poporostu do byle jakiego Apartu i się dowiesz co i jak . Nie ma co gdybać.
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 19:30   #18
iliy
Raczkowanie
 
Avatar iliy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 482
GG do iliy
Dot.: APART złoto "schodzi"

Ja również mam pierścionek zaręczynowy z apartu i na zewnętrznej jego stronie mam wbitą próbę a wewnętrznej logo jest z białego i żółtego złota póki co nie ma oznak ścierania natomiast jest kilka rysek... Tak jak pisze kashia001 najlepiej iść do sklepu i zapytać
__________________
13.09.2014
iliy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 19:45   #19
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez iliy Pokaż wiadomość
Ja również mam pierścionek zaręczynowy z apartu i na zewnętrznej jego stronie mam wbitą próbę a wewnętrznej logo jest z białego i żółtego złota póki co nie ma oznak ścierania natomiast jest kilka rysek... Tak jak pisze kashia001 najlepiej iść do sklepu i zapytać
Tak sobie myślę, że może dopiero niedawno zaczęli wbijać logo Mój pierścionek ma już parę lat
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 21:19   #20
iliy
Raczkowanie
 
Avatar iliy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 482
GG do iliy
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że może dopiero niedawno zaczęli wbijać logo Mój pierścionek ma już parę lat
Też tak uważam bo moja siostra ma obrączkę od kilku lat i loga nie ma więc może faktycznie zaczęli wbijać od niedawna
__________________
13.09.2014
iliy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 21:26   #21
blueberry12
Przyczajenie
 
Avatar blueberry12
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: APART złoto "schodzi"

Próby na pewno tam nie ma, przecież nie mogła się 'zetrzeć'. TŻ zabrał pierścionek i wybiera się do nich na dniach, zobaczymy co z tego wyjdzie.

tak myślę, gdybam, zastanawiam się.. Czy taka firma z tak wyrobioną marką, pozwoliłaby sobie na 'oszustwo'? Nie chce mi się wierzyć, ale coś jest nie tak.
blueberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 07:36   #22
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez blueberry12 Pokaż wiadomość
Próby na pewno tam nie ma, przecież nie mogła się 'zetrzeć'. TŻ zabrał pierścionek i wybiera się do nich na dniach, zobaczymy co z tego wyjdzie.

tak myślę, gdybam, zastanawiam się.. Czy taka firma z tak wyrobioną marką, pozwoliłaby sobie na 'oszustwo'? Nie chce mi się wierzyć, ale coś jest nie tak.
Nie gdybaj, póki nie będziesz czegoś wiedzieć na pewno, bo tylko się nadenerwujesz Nie sądzę, żeby wchodziło w grę oszustwo, raczej naturalne zużywanie się produktu. A próba na pewno była na metce Nie martw się na zapas
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 15:37   #23
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez blueberry12 Pokaż wiadomość
Witam! Chciałabym dowiedzieć się czy któraś z Was miała ten problem..
Mianowicie, zaręczyłam się w paździeniku.. Pierścionek piękny, ale... złoto schodzi... nie wiem jak mam to opisać. Pierścionek jest z białego złota, a zaczyna się robić zółty... Strasznie się porysował, zmatowił, chociaż do sprzątania itd.go zdejmuje. :/
Ostatnio spotkałam się z koleżanką która pracuje w branży jubilerskiej i była bardzo zszokowana całą sytuacja, obejrzała go fachowym okiem, faktycznie.. Złoto schodzi, próby nie ma, jest tylko logo firmy.
Pierścionek jest z Białego Złota a nie nim "obleczony"

Któraś z Was miała podobny problem?
Miałam ten sam problem.
Zaręczyliśmy się w połowie sierpnia a już w listopadzie złoto zaczęło żółknąć. Bardzo się przestraszyłam i zaczęłam o tym dużo czytać.
Tak więc nie ma czegoś takiego jak białe złoto. "Białe złoto" ma kolor właśnie taki jak teraz się pojawia u Ciebie. Z racji, że nie wszyscy lubią kolor złota, białe złoto zostaje poddane rodowaniu aby przybrało kolor "srebra". I właśnie to rodowanie schodzi u Ciebie (u mnie robiło się to samo). Okazuje się, że jubilerzy mogą używać rodowania różnej jakości - miałyśmy pecha trafiając na tą gorszą.
Mój TŻ zdenerwował się maksymalnie (pierścionek kupiony w Aparcie) i złożyliśmy reklamacje. Bez żadnych problemów pierścionek został poddany ponownie rodowaniu (minus sprawy tylko taki, że mieszkamy zagranicą i nie miałam swojego pierścionka przed 4 miesiące - czekaliśmy aż rodzinka przywiezie go podczas odwiedzin).

Także myślę, że możesz spokojnie podejść do tego sklepu (albo TŻ) i załatwić sprawę
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 04:32   #24
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: APART złoto "schodzi"

dosłownie wczoraj przeczytałam artykuł o rodowaniu białego złota:

http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/...wanie_nie.html
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 10:39   #25
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: APART złoto "schodzi"

Ja również noszę (do prawie 3 lat) pierścionek zaręczynowy z białego złota, no i muszę stwierdzić, że już troszeczkę od spodu się pościerał i jest mały żółty prześwit. Na górze jest taki sam jak był
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 17:50   #26
blueberry12
Przyczajenie
 
Avatar blueberry12
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: APART złoto "schodzi"

Przyjrzałam się troszkę sprawie, sprawdziłam pierścionki dwóch koleżanek, jedna ma apartowski z próbą, druga również z apartu bez próby!!!
Wczoraj byliśmy w APARCIE, Pani ekspedientka, powiedziała to co już wiemy. Białe złoto się ściera itd. a gdy powiedzieliśmy o tym, że tej próby nie ma, powiedziała od razu że wypiszemy reklamację. Nawet nie sprawdziła czy faktycznie jej nie ma. Wypisaliśmy druczek i czekamy 30 dni
blueberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 21:18   #27
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: APART złoto "schodzi"

Wprawdzie nie mam pierścionka z Apartu, ale z innej sieciówki. Po kilku miesiącach zaczął się ścierać od wewnętrznej strony dłoni. Poszłam do salonu, a tam usłyszałam odpowiedź, że tak musi być. Co prawda u mnie jest wybita próba, chociaż tyle. Ale największym hitem było jak Pani ekspedientka (innym razem jak do nich poszłam) próbowała mi wmówić, że to na pewno bród i trzeba taką specjalną ściereczkę u nich kupić a wtedy wszystko ładnie zejdzie. Już widzę jak wyglądałby pierścionek jak zaczęłabym go trzeć kawałkiem szmatki obsypanym jakimś proszkiem. Na pewno by wysrebrzał w mgnieniu oka
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 22:11   #28
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Wprawdzie nie mam pierścionka z Apartu, ale z innej sieciówki. Po kilku miesiącach zaczął się ścierać od wewnętrznej strony dłoni. Poszłam do salonu, a tam usłyszałam odpowiedź, że tak musi być. Co prawda u mnie jest wybita próba, chociaż tyle. Ale największym hitem było jak Pani ekspedientka (innym razem jak do nich poszłam) próbowała mi wmówić, że to na pewno bród i trzeba taką specjalną ściereczkę u nich kupić a wtedy wszystko ładnie zejdzie. Już widzę jak wyglądałby pierścionek jak zaczęłabym go trzeć kawałkiem szmatki obsypanym jakimś proszkiem. Na pewno by wysrebrzał w mgnieniu oka
Zdziwiłabyś się. Przecież każda zmiana koloru to zmiana chemiczna, którą można odwrócić inną reakcją chemiczną. Skoro sczerniałą biżuterię srebrną można wyczyścić pastą do zębów albo przez zanurzenie w gorącej wodzie z folią aluminiową i solą - to dlaczego nie miałby istnieć proszek, który przywróci białemu złotu srebrny kolor?

Przecież kiedy oddajesz pierścionek do czyszczenia, to nikt nad nim egzorcyzmów nie odprawia - pewnie szorują ten brud szmatką i specjalnym środkiem...
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 22:49   #29
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: APART złoto "schodzi"

Cytat:
Napisane przez valaquenta Pokaż wiadomość
Zdziwiłabyś się. Przecież każda zmiana koloru to zmiana chemiczna, którą można odwrócić inną reakcją chemiczną. Skoro sczerniałą biżuterię srebrną można wyczyścić pastą do zębów albo przez zanurzenie w gorącej wodzie z folią aluminiową i solą - to dlaczego nie miałby istnieć proszek, który przywróci białemu złotu srebrny kolor?

Przecież kiedy oddajesz pierścionek do czyszczenia, to nikt nad nim egzorcyzmów nie odprawia - pewnie szorują ten brud szmatką i specjalnym środkiem...
Jeżeli chodzi o kolor białego złota, to to nie jest bród, tylko zewnętrzna warstwa się starłz i pojawiło się to co było pod spodem. Więc magicznie rod sam znowu by się nie pojawił.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 09:00   #30
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: APART złoto "schodzi"

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;46597298]Jeżeli chodzi o kolor białego złota, to to nie jest bród, tylko zewnętrzna warstwa się starłz i pojawiło się to co było pod spodem. Więc magicznie rod sam znowu by się nie pojawił.[/QUOTE]
Magicznie nie. Ale skąd możesz wiedzieć, co było w tym proszku? Może coś, co czasowo zmienia chemiczną strukturę powierzchni i nadaje srebrny kolor? Po prostu myślę, że nie ma co się wypowiadać tak kategorycznie, jeśli się nie jest chemikiem/jubilerem/producentem proszku, o którym mowa

I w ogóle... bruuuud. Ludzie
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-12 16:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.