Dobry Fryzjer w Poznaniu - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Na tym forum znajdziesz adresy i nazwiska sprawdzonych fryzjerów. Wejdź i znajdź dobrego fryzjera, poleć własnego.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-18, 21:32   #3901
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

avent a mozesz dac link do tej kapieli? jak ja przygotowujesz? moze sobie oszczedze rozjasnianie wlosow u fryzjera i sama zrobie taka kapiel
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 23:54   #3902
Anq26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

hej po pierwsze kąpiel rozjaśniająca a nie rozświetlająca...i po drugie kopnął się o 4 poziomy a nie 8 :P (chociaż i tak nie rozumiem jak mógł tak fatalnie się pomylić).
Druga sprawa jest taka, że jeżeli faktycznie masz kolor naturalny na poziomie 3 to nie da się jednorazowo rozjaśnić do 8. Nawet farba z 12% wodą rozjaśni maksymalnie o 4-4,5 tonu. A z rozjaśniaczem położenie globalnie z 12% wodą to debilizm...Więc fryzjer powinien Ci najpierw rozjaśnić włosy rozjaśniaczem z 6% wodą. I dopiero na to wybraną farbę blond z 9%.

Co do kąpieli rozjaśniającej to radzę ostrożnie z tym...i co najważniejsze głównie robi się ją na włosach naturalnych przed właściwym rozjaśnianiem gdy chcemy docelowo mocno rozjaśnić włosy albo gdy mamy bardzo niejednolity kolor włosów farbowanych to przed nałożeniem kolejnej farby!!!! Zmywanie bardzo ciemnej farby kąpielą rozjaśniającą jest dość niemądre bo niszczy włosy jak to rozjaśniacz (bo w sumie na rozjaśniaczu się opiera: rozjaśniacz+6%woda utl.+ szampon+ odżywka+ ciepła woda). Jak farba wyjdzie za ciemna sięga się po profesjonalny dekoloryzator, który rozpuszcza tylko sztuczne pigmenty i nie ingeruje w te naturalne a więc nie rozjaśnia włosów! I po tym podaje się włosy właściwej koloryzacji.
Anq26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 13:30   #3903
avent333
Raczkowanie
 
Avatar avent333
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 134
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
avent a mozesz dac link do tej kapieli? jak ja przygotowujesz? moze sobie oszczedze rozjasnianie wlosow u fryzjera i sama zrobie taka kapiel
linku niemam ale moge Ci napisać jak zrobiłam sobie kąpiel rozświetlająca, najpierw napisze co to jest jest to łagodny sposób rozjaśniania włosów, wykonuje sie w tedy gdy róznica pomiedzy kolorem na długosciach wlosów a kolorem oczekiwanym wynosi do 2 tonów, zmieszałam 1/3 proszku koloryzacyjny plus 1/3 wode o stężeniu 3% plus szampon 1/3 o właściwosciach regen. nałozyłam i obserwowałam do jakiego odcienia ma mi rozjaśnic robi sie to przed koloryzacja wlasciwa, wiec oszczedzilam sobie siedzenia u fryzjera,he he nie polecam w domu, ale byłam tak zdeterminowana i w szoku ze musiałam zdjac ten ciemny pigment a ide na farbe do fryzjera niedaleko ale chyba sama bede mieszac w laborze farby(żarcik)

Edytowane przez avent333
Czas edycji: 2010-02-19 o 13:32
avent333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 15:07   #3904
Anq26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Aaaaaaaaaaaaaaaaa........ .........dosłownie post wyżej pisałam, że mylisz pojęcia...

Nie kąpiel rozświetlająca tylko rozjaśniająca!!!!! Kąpiel rozświetlająca to gotowy produkt Kerastase, ktory ma zupełnie inne zastosowanie niż kąpiel rozjaśniająca.

Po drugie źle ją przygotowałaś! Używa się wody 6%. Woda 3% w życiu Ci nie rozjaśni włosów o 2 tony i to jeszcze w rozcieńczeniu z szamponem!

Tak naprawdę nie powinnam Wam pisać jak to się robi bo nie po to fryzjerzy uczą się parę lat zawodu żeby potem zdradzać to czego się nauczyli:P...ale jak nie napiszę to zrobicie według receptury avent...bo prawda jest taka, że jak ktoś nie ma w zwyczaju chodzić do fryzjera i kombinuje na własną rękę to do wizyty w salonie zmusi go jedynie nieudane domowe kombinowanie...A takich klientek my wprost nie cierpimy! Bo doprowadzenie tego do porządku to najgorsza robota i wiemy, że tylko odsetek takich klientek wróci do salonu...większość nie uczy się na błędach...albo dla świętego spokoju robi sobie brąz lub czarne robi odrost domowymi metodami...

Tak więc po krótkim usprawiedliwieniu (przed kolegami i koleżankami z branży, którzy chętnie by mnie zlinczowali za zdradzanie sekretów zawodowych:P) poniżej macie przepis...
Ale zastanówcie się dwa razy zanim wcielicie akcję rozjaśnianie w życie....

Kąpiel rozjaśniająca:
1 miarka rozjaśniacza (ale uwaga takiego do rozjaśniania globalnego a nie mocnego platynowego do pasemek) + 30 ml wody utlenionej 6% (słabsza nie rozjaśni włosów a od mocniejszej będą bardziej żółte lub pomarańczowe) + 30 ml ciepłej wody najlepiej przegotowanej + 1 porcja szamponu jak na jedno mycie (najlepiej do włosów normalnych) + 15 ml odżywki.

Nakładamy na włosy i pienimy jak przy myciu. Maksymalnie można trzymać 20-30 minut ale trzeba co kilka minut spienić od nowa, a najlepiej przez cały czas je malaksować. Jest to zabieg silnie alkaliczny i koniecznie należy po nim zakwasić włosy przez nałożenie odżywki zanim nałoży się właściwą farbę!!! Jest to jedyna taka sytuacja bo zazwyczaj odżywka nie jest wskazana przed koloryzacją bo może osłabić działanie farby. Jednak w przypadku kąpieli rozjaśniającej kiedy włosy są zalkalizowane nakładanie na nie kolejnej porcji środa alkalizującego (farby) grozi strasznym zniszczeniem włosów. Ponieważ po kąpieli rozjaśniającej włosy będą porowate nie należy się obawiać, że po odżywce włosy nie przyjmą farby...przyjmą, przyjmą i to trzeba uważać po na końcach mogą wręcz za bardzo przyjąć.
Anq26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 15:33   #3905
bachmistrz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

polecam fryjzerke na os.wichrowe wzgorze 9f. pani jest bardzo mila i rzetelna
farbowanie+odzywka+scieci e+ulozenie placilam 100 zl.
mam dlugie wlosy i czesto fryzjerzy 'obcinajac koncowki' scinaja mi po 5 cm!!! u tej pani bylo zupelnia inaczej. sciela mi tylko suche koncowki a nie pol dlugosci wlosow.
przez dlugi czas od wizyty wlosy byly przecudowne(chyba przez ta odzywke). natomiast chcialam troche rozjasnic wlosy, ale skutecznie mi to odradzila gdyz mam duzo cienkich i lamliwych. ale nie zaluje
bachmistrz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 15:45   #3906
avent333
Raczkowanie
 
Avatar avent333
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 134
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Anq26 Pokaż wiadomość
Aaaaaaaaaaaaaaaaa........ .........dosłownie post wyżej pisałam, że mylisz pojęcia...

Nie kąpiel rozświetlająca tylko rozjaśniająca!!!!! Kąpiel rozświetlająca to gotowy produkt Kerastase, ktory ma zupełnie inne zastosowanie niż kąpiel rozjaśniająca.

Po drugie źle ją przygotowałaś! Używa się wody 6%. Woda 3% w życiu Ci nie rozjaśni włosów o 2 tony i to jeszcze w rozcieńczeniu z szamponem!

Tak naprawdę nie powinnam Wam pisać jak to się robi bo nie po to fryzjerzy uczą się parę lat zawodu żeby potem zdradzać to czego się nauczyli:P...ale jak nie napiszę to zrobicie według receptury avent...bo prawda jest taka, że jak ktoś nie ma w zwyczaju chodzić do fryzjera i kombinuje na własną rękę to do wizyty w salonie zmusi go jedynie nieudane domowe kombinowanie...A takich klientek my wprost nie cierpimy! Bo doprowadzenie tego do porządku to najgorsza robota i wiemy, że tylko odsetek takich klientek wróci do salonu...większość nie uczy się na błędach...albo dla świętego spokoju robi sobie brąz lub czarne robi odrost domowymi metodami...

Tak więc po krótkim usprawiedliwieniu (przed kolegami i koleżankami z branży, którzy chętnie by mnie zlinczowali za zdradzanie sekretów zawodowych:P) poniżej macie przepis...
Ale zastanówcie się dwa razy zanim wcielicie akcję rozjaśnianie w życie....

Kąpiel rozjaśniająca:
1 miarka rozjaśniacza (ale uwaga takiego do rozjaśniania globalnego a nie mocnego platynowego do pasemek) + 30 ml wody utlenionej 6% (słabsza nie rozjaśni włosów a od mocniejszej będą bardziej żółte lub pomarańczowe) + 30 ml ciepłej wody najlepiej przegotowanej + 1 porcja szamponu jak na jedno mycie (najlepiej do włosów normalnych) + 15 ml odżywki.

Nakładamy na włosy i pienimy jak przy myciu. Maksymalnie można trzymać 20-30 minut ale trzeba co kilka minut spienić od nowa, a najlepiej przez cały czas je malaksować. Jest to zabieg silnie alkaliczny i koniecznie należy po nim zakwasić włosy przez nałożenie odżywki zanim nałoży się właściwą farbę!!! Jest to jedyna taka sytuacja bo zazwyczaj odżywka nie jest wskazana przed koloryzacją bo może osłabić działanie farby. Jednak w przypadku kąpieli rozjaśniającej kiedy włosy są zalkalizowane nakładanie na nie kolejnej porcji środa alkalizującego (farby) grozi strasznym zniszczeniem włosów. Ponieważ po kąpieli rozjaśniającej włosy będą porowate nie należy się obawiać, że po odżywce włosy nie przyjmą farby...przyjmą, przyjmą i to trzeba uważać po na końcach mogą wręcz za bardzo przyjąć.
anq ----może i nie zrobiłam profesionalnie ale zdjelo mi to ciemny pigment, teraz mam gotowe jednolite do farby gdzie napewno bedzie 2 do neutralizacji żówtego plus jakis odcien, widzisz może gdy by każdy fryzjer miał chociaż tą podstawową wiedze napewno by nie było takich blędów. Zastanawia mnie jedna rzecz moze ty mi podpowiesz jak on mi nałożyl farbe 8 na mój poziom 3 z wodą 9% to logiczne ze rozjasni jakies 2 -3 tony, gdzie swoje konce miałam dobra 10. Zastanawiałam sie co on zrobi dalej skoro postanowił zaczać w ten spósob, dostawałam zawału na fotelu i zastanawiałam sie jak z tego wybrnie? oczywiste było to ze mu sie nie uda , ale on sie uparl ze wie lepiej ok, potem nałożyl mi niby jakis grunt gdzie miałam włosy czerwono-różowe po tym gruncie i potem cimna niby 8 gdzie miałam 4 i do domu....czy moze Ty wiesz gdzie on popełnił bląd? i jak Ty byś postąpiłaś? he he może zostane Twoja klientka , zdecydowanie nic nie robie w domu , ale jak napisałąm bylam zdesperowana tym brazem miałam ochote zgolic sie na łyso
zapomniałam napisać ze tez byłam chudsza w potfelu o 420zl, plus rozbity samochod na drugi dzien z załamania nerwowego koszt 2.500zl i włosy scięte 10cm....graaamaaaat

Edytowane przez avent333
Czas edycji: 2010-02-19 o 15:48
avent333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 22:02   #3907
konwalia1282
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 52
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

tak się zastanawiam jakby w takiej sytuacji odmówić zapłaty, przeciez to jest usługa niezgodna z jakby nie było umową ustną
konwalia1282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 01:33   #3908
Anq26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Po pierwsze zastanawiam się czy aby na pewno masz poziom naturalny 3....bo w naszej strefie klimatycznej to taki maksymalny poziom ciemnych włosów i naprawdę mało Słowian ma taki ciemny kolor naturalny... no i wtedy ma się też ciemną oprawę oczu więc jak wygląda taki jasny blond do niemal czarnych brwi?! hmmmm....

Obstawiam, że w rzeczywistości masz tak coś bliżej 4. Ale bez względu na to czy masz poziom 3 czy 4 nie ma możliwości farbą do globalnej koloryzacji zrobić na takich ciemnych włosach poziomu 8 bez wcześniejszego rozjaśniania. Fryzjer raczej technicznie nie popełnił błędu...on po prostu wiedział, że kolor wyjdzie ciemniejszy i liczył na to,że się dasz wkręcić i powiesz, że jest ok. Pewnie nie miał czasu i ochoty na podwójny i skomplikowany zabieg koloryzacji, jaki w Twoim przypadku był potrzebny.

Nałożył optymalną farbę z optymalną wodą jaką mógł rozjaśnić włosy za jednym zamachem. Przy tym co nałożył powinien mu wyjść blond na poziomie 7 albo 6 w zależności od typu włosów. I mogę się założyć, że taki wyszedł ale nadal był niejednolity... końce były jaśniejsze i trzeba było je, co oczywiste, przyciemnić do całości i zrobił to nakładając jak piszesz jakiś grunt. Po prostu nałożył farbę blond z wodą 3% lub nawet kranową co miało przyciemnić za jasne końce (zgodnie z zasadami prawdopodobnie nałożył farbę na poziomie 6 albo 7 czyli takim na jaki rozjaśnił się odrost). No i tutaj zaczęły się schody...bo końce prawdopodobnie zaczęły zbyt ciemnieć i fryzjer bojąc się, że wyjdzie nierówno i będzie jeszcze trzeba tonować (a czasu już nie ma) to pewnie zmalaksował na całości przez co przyciemnił również te już rozjaśnione lub w ogóle poszedł na łatwiznę i nałożył od razu na całość (fryzjer nie jest w stanie określić na ile końce są uwrażliwione i jak szybko będą chwytały farbę, dlatego ja zawsze uprzedzam o tym, że mogą wyjść ciemniejsze ale i tak farba się wypłucze po 2-3 myciach z tak porowatych końców i się wyrówna do całości, ewentualnie robię to na myjce i cały czas kontroluję by w razie czego szybko spłukać wtedy wyjdą jednolite ale z drugiej strony po kilku myciach będą jaśniejsze, więc i tak źle i tak nie dobrze, dlatego gdy jest taka sytuacja jak u Ciebie fryzjer powinien uprzedzić, że tak będzie i zaproponować uzupełnienie porowatości zniszczonych końców specjalnym preparatem przed koloryzacją i dziwie się, że w tak drogim salonie nie zaproponował tego...bo myślę, że przy kwocie rachunku jaką zapłaciłaś dodatkowe 30-40zł dające gwarancję udanej koloryzacji nie byłoby czymś strasznym...a właściwie powinno być w cenie przy takim rachunku!!!! Wtedy chociaż by ich nie przyciemnił z 7 na 6.

Na pewno zastanawiasz się dlaczego fryzjer nie wziął silniejszej wody. Fryzjer nie mógł Ci nałożyć farby z mocniejszą wodą, ponieważ z wodą 12% łączą się tylko farby z serii super blondy na poziomie 11, 12 czasami 10. Nie wolno farb z niższych poziomów mieszać z 12% wodą. I fryzjer popełnił by ogromny błąd gdyby to zrobił, bo zniszczyłby Ci strasznie włosy i kolor byłby niespodzianką.

Efektem tego co zrobił jest pewnie dość jednolity ciemny blond na skraju poziomu 6/7. Czyli np. na tej palecie kolor 6/7Nw http://lh6.ggpht.com/_8iT674YKZ_0/Sb...w/s800/041.JPG
Tak wyszło?

Fryzjer prawdopodobnie technicznie nie popełnił błędu, bo z Twojego opisu wynika, że działał zgodnie ze sztuką fryzjerską....trafiłaś jednak na dupka, który uważał, że nie zrobi ci różnicy jak będą "nieco" ciemniejsze... Bo w sumie to chciałaś 8 a dostałaś 7/6. Jednak większość klientek nie zdaje sobie sprawy, że na małej próbce kolor wydaje się optycznie jaśniejszy niż to jak wygląda na całej głowie i Twoje wyobrażenie 8 tak naprawdę odpowiadało 9 i następnym razem dla bezpieczeństwa mów, że chcesz bliżej 9, a jak stwierdzisz, że są za jasne można je przyciemnić tonerem w 5 minut na myjce podczas tej samej wizyty. Stąd odczuwalna różnica między oczekiwaniami a efektem jest jeszcze większa. Dlatego myślisz, że pomylił się o 4 tony...tym czasem w rzeczywistości masz 1,5-2 tonów ciemniejsze niż naturalna 8.

Najzwyczajniej w świecie fryzjer zapisując Cię na wizytę nie przewidział, że zażyczysz sobie takiego mocnego rozjaśnienia i zarezerwował za mało czasu na odpowiednie zabiegi (zwłaszcza jeżeli zapisywała Cię recepcjonistka lub zapisywałaś się telefonicznie). I fryzjer zamiast uczciwie przeprosić i poinformować, że jest to skomplikowana koloryzacja i nie zarezerwował odpowiedniej ilości czasu ...to urządził sobie samowolkę na Twojej głowie. Powinien albo powiedzieć, że w tym czasie może zrobić ciemniejszy kolor niż chcesz i pokazać jaki i czekać na zgodę...albo przeprosić Cię i umówić na inny termin.

Trudno mi jest powiedzieć czy faktycznie popełnił błąd w sztuce fryzjerskiej bo mnie przy tym nie było a z opisu wynika, że raczej nie...po drugie nie jestem guru fryzjerskim by osądzać kolegów po fachu, zwłaszcza gdy jest to tylko wymiana zdań na forum

Niestety branża fryzjerska to w dużej mierze dupki, uśmiechają się do klientów a rąbią im d... za plecami, a klientki łykają te komplementy popijając z uśmiechem herbatkę, za którą słono im doliczą do rachunku. Hehe nawet dzisiaj w myślach śmiałam się z koleżanki, którą spotkałam po kilku latach i która opowiadała, że ma taką fajną, miłą fryzjerkę, z którą plotkuje jak z dobrą koleżanką itp....a tak się złożyło, że znam tą fryzjerkę i mam nawet jej nr w telefonie i muszę przyznać (z całym szacunkiem dla jej umiejętności), że jest raczej świetną aktorką a nie kimś super miłym No ale prawda jest taka, że dużo klientek przychodzi do salonu dla relaksu, "miłej" atmosfery i wierzą, że pani fryzjerka to taka miła i pogodna osoba, która chętnie wysłucha miliona historyjek od każdej klientki, która przyszła sobie pogadać Prawda jest taka, że uszy nam więdną od tego waszego gadania i niewiele nas obchodzą Wasze problemy:P Oczywiście mamy ulubione klientki, które witamy z sympatią...ale naprawdę wierzycie, że mamy ochotę gadać i słuchać przez 8-10 godzin dziennie z każdą klientką i że pamiętamy o czym nam gada 100-150 klientek miesięcznie?! To jest wpisane w nasz zwód słuchanie i udawanie, że nas to interesuje. Owszem są ciekawe tematy i fajnie jest pogadać na ogólne tematy...ale co mnie interesuje, że czyjeś dziecko idzie do szkoły takiej czy siakiej, mąż ma złamaną nogę a sąsiadka postawiła garaż i zacieniła komuś ogródek?! LITOŚCI
Fryzjerzy robią też często po swojemu nie pytając o zdanie. Kasują ogromne kwoty za usługi i nawet nie potrafią przyznać się do błędu. Moja rada: kategorycznie odmawiać zapłaty za usługę gdy efekt końcowy jest diametralnie różny od oczekiwań, a fryzjer nie uprzedził, że może wyjść inaczej z powodu "X".

---------- Dopisano o 02:33 ---------- Poprzedni post napisano o 01:57 ----------

Jak ja bym zrobiła? Teraz to już nie wiem co Ty masz na tej głowie...ale jakbyś przyszła przed wizytą u tamtego fryzjera...to:

Zanim bym Cię zapisała wypytałabym czego oczekujesz żeby wiedzieć na co się przygotować. Następnie jakbym wiedziała zarezerwowałabym przynajmniej 3 godziny. Na wstępie informacja, że będzie trzeba "zakleić" pory w końcówkach i że przyda się podcięcie końców po zabiegach tak minimum 1cm-5cm w zależności od tego jak bardzo masz je zniszczone. Potem wybór koloru i uprzedzenie, że optycznie wydawać się mogą ciemniejsze niż na próbce. Potem wstępne rozjaśnianie odrostu (lekki rozjaśniacz z 6% wodą) (kąpiel rozjaśniająca by tutaj by odpadała bo miałaś już mocno rozjaśnione końce). Jeżeli środek pasm byłby ciemniejszy niż poziom docelowy to chwilę przed spłukaniem rozjaśniacza przeciągnęłabym go również na środek aby wyrównać kolor. Potem zmycie rozjaśniacza i neutralizacja aby zakończyć proces rozjaśniania. Następnie wysuszenie i nałożenie na końce preparatu odbudowującego, wyrównującego strukturę włosa. Następnie nałożenie na odrost farby na poziomie 9 (z wodą 6% lub 9% w zależności od Twojego faktycznego poziomu naturalnego i tego o ile się rozjaśniły za pierwszym razem). Następnie w zależności od stanu i długości przejaśnionych końców albo bym je zwilżyła i zafarbowała 8 z wodą 3% żeby przyciemnić do koloru docelowej całości a przed zmyciem całości malaksowałabym kilka minut żeby zatrzeć linię łączenia (efektem końcowym jest 8, kóra po 3-4 myciach będzie 8/9), albo gdyby większość przejaśnionych końców była ścięta to dla ujednolicenia pasma na całej długości i przyciemnienia końców po zmyciu farby z odrostu i środka pasm, nałożyłabym na wilgotne włosy naparę minut na całość toner na poziomie 8. W ten sposób wychodzisz z salonu z blondem na poziomie 8, który po 3-4 myciach jest 8/9.

Zdałam? Czy jakiś fryzjer by może mnie poprawił:P?
Anq26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 07:28   #3909
avent333
Raczkowanie
 
Avatar avent333
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 134
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

ANQ--- bardzo Ci dziękuje za wyczerpującą odpowiedz, masz wiedze z kolorymetrii , dużo mi pomogłaś i rozwiałaś moje wątpliwości, heh siedziałąm tam u niego 3 godz wiec mysle ze miał czas dla mnie ale ze nie poinformowal ze bedą ciemne. bo repigmentacjia wyszła mu ładnie i poprawnie, ale nie tego chcialam chcialam nadal byc blondi, kochana wyszlij mi namiary do siebie na priv, oraz na jakich farbach pracujesz? jeszcze raz dzieki , na 11 ide znow na farbe , potem zdam relacje jak poszło obym znów nie płakała.
p.s. myslałam ze on mi coś "schszanił", ze mialam rożówo -czewone po tym gruncie , on tłumaczył ze wprowadza mi pigment taki, bo wiem ze naturalny włos tez ma zachowany swój pigment np, jak mam swoje załozmy 6 to jest pomarańczowo-czerwony do którego trzeba dobrać przeciwległy z tego kołka kolorymetrii i nie każdy fryzjer umie sie tym obsługiwać a wiem że to bardzo ważne narzędzie w rękach fryzjera tak jak skalpel w rękach chirurga
wiem że jest jeszcze coś takiego jak reset koloru, ktory likwiduje kolor kosmetyczny nie naruszajac naturalnego? wiesz co to?

Edytowane przez avent333
Czas edycji: 2010-02-20 o 08:06
avent333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 13:06   #3910
avent333
Raczkowanie
 
Avatar avent333
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 134
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Wróciłam włąsnie od frzyzjera, pryszłam i powiedziałam co i jak, wiec trzeba zneutralizować teraz ten zówty poprosze o palete, daje i palete a tu bams nie mają farby z 2, a pytałam przez telefon czy beda mieli coś do neutralizacji , tu ani szaponu, ani farb do tonowania. No dobra ale skoro juz jestem to wybralismy 8.31 podkłąd plus 9.31 folia. Mam włosy hmmm nawet nie wiem co za kolor, ale odcien popielaty jest i przy nasadzie nadal powiewa już słąbiej ale żowtym. Ale cóż teraz to już nic nie zrobie, musze czekać na odrost , ogólnie dobre to ze poszłam w czapce a wróciłam bez, i na dwór tez moge sie pokazać bez czapki wydatek 180 zł plus 20 zł napiwek ale starał sie i słuchał mnie uważnie a nie jak ten z hair-club ul.piątkowska (omijać z daleka ) co robi po swojemu i nie słucha jaki kolor , ciecie chce klientka wkońcu kazdy fryzjer bez nas nie ma szans na rynku, mam nadzieje ze kiedys to doceni i fajnie ze jest takie forum gdzie mozna ostrzec lub polecić kogoś.Ale ja już "króliczkiem" doświadczalnym nie bedę no chyba że mam ochote odwiedzić tego Adama z czesamki. mam nauczke, pusty portfel, biedne włosy, rozbity samochód i nie potrzebnie nerwy. Oto jak sie stałam z blondynki w brunetke, z brunetki w rudą , i z rudej w popielato-złota w niecałe 3 dni wniosek wyciągnijcie sami ja już wyciagnełam a w poniedziałek musze jechać na komisariat bo odjechałam z miejsca kolizji po 1, 5 godz czekaniu na policje. Ten luty jest dla mnie okropny. Zycze miłego weekendu kochani i ładnych kolorów i cięc w dobrych rękach.

Edytowane przez avent333
Czas edycji: 2010-02-20 o 13:08
avent333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-20, 22:21   #3911
Anq26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

....kołka kolorymetrii i nie każdy fryzjer umie sie tym obsługiwać a wiem że to bardzo ważne narzędzie w rękach fryzjera tak jak skalpel w rękach chirurga
Odp. Jak ktoś nie umie z tego korzystać to jest upośledzony bo to żadna filozofia


wiem że jest jeszcze coś takiego jak reset koloru, ktory likwiduje kolor kosmetyczny nie naruszajac naturalnego? wiesz co to?
To są dekoloryzatory. Usuwa się nimi tylko sztuczne pigmenty (chyba o tym już pisałam wyżej). Niemal każda firma ma w swojej ofercie taki produkt....(i nie wiem dlaczego ciągle słyszę, że w salonach ściągają ciemną farbę rozjaśniaczem! co jest katastrofalnym brakiem wiedzy i pokory u fryzjera i powinien się wstydzić jak tak robi bo to jest żenujące, że woli nałożyć rozjaśniacz i zniszczyć klientce włosy, kiedy może nałożyć dekoloryzator bez takiej szkody dla włosów...tyle, że dekoloryzator już nie kosztuje 3-5 zł jak rozjaśniacz tylko...... 30-50zł). Poniżej masz linki do przykładowych dekoloryzatorów.

http://www.allegro.pl/item922400319_...do_wlosow.html

http://www.allegro.pl/item921021859_...ywa_farbe.html

A kolor wyszedł żółtawy bo taką nałożył Ci fryzjer farbę. Inaczej wyjść nie mogło 8.31 i 9.31 to odpowiednio: jasny blond złocisty (3 po przecinku) z popielatym(1 po przecinku) refleksem i bardzo jasny blond złocisty z popielatym refleksem. Mógł nałożyć 8.01 i 9.01 to by bardziej neutralny kolor wyszedł a tak podkreślił tylko żółte refleksy.... Może nie miał na stanie 8.01 i 9.01 Masz jakiegoś pecha do fryzjerów

Co do hair clubu to przejeżdżam codziennie Piątkowską i za każdym razem współczuje tym fryzjerom. Taki chłód bije od tego salonu i jeszcze te wielkie witryny sprawiające, że fryzjerzy wyglądają jak małpki wystawione na pokaz...no i chyba dla klientki też trochę mało intymnie jak siedzi w foliach a tam tłumy przechodzą i patrzą

Bardzo dziękuję Ci za zainteresowanie moją osobą ale nie przyjmuję teraz nowych klientek z powodu braku czasu i nadmiaru innych niż fryzjerstwo obowiązków. Poza tym zrezygnowałam z pracy w salonach i przymierzam się do swojego i nie pracuję na konkretnej firmie, bo tak naprawdę każda ma plusy i minusy i w salonach jak podpisują cyrograf z jakąś firmą muszą się godzić na te minusy... A ja kupuję to co uważam za dobre i dobrze mi się na tym pracuje: z farb bardzo lubię majirel, czerwienie i fiolety z cehko, awangardę z joico itd, tonery z matrixa,...

Życzę powodzenia na przyszłość i zalecam kupić sobie jakąś dobrą maskę....
Anq26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 16:41   #3912
picantus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 19
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

czesc Wizanki,

od jakiegos czasu sledze watek... Ale od poczatku. Kiedys mialam krotka fryzurke, o ktora dbala Lilianna, pracujaca wtedy w Kenzo. Potem byl czas dlugich wlosow i spokojnego zycia bez fryzjezrow- Stylistow . Na kolorek chodzilam do "osiedlowej" pani fryzjerki i bylam baaardzo zadowolona. Ale kobieta zmienna jest i pod koniec zeszlego roku postanowilam radykalnie sie odmienic. Trafilam na to forum i dzieki Wam wybralam Tupet i Mateusza. Zrobil mi fajna fryzurke, zgodnie z moja wizja i niezly kolor. Moze troche tyl fryzury mnie nie satysfakcjonowal, ale... za 6 tygodni powtorka wiec przezyje. Niestety w styczniu Mateusz mial urlop, wic zapisano mnie do Tomka. Po wizycie nie bylam zadowolona. Niby odswiezyl ciecie, ale bardziej postrzepil, wlosy niestety od samego poczatku sie nie ukaldaly. Z kolorem tez wtopa .
Zrazilam sie i Tupet juz nie odwiedze.
Poradzcie mi - do kogo teraz? Przyznam sie, ze zapisalam sie do Diamante ( niezle opinie na forum).Ale rzeczywiscie jestem zoltodziobem i uswiadomilyscie mi, ze te pozytywy to kryptoreklama.
Moze Le Grand? Albo Maestro? Przyjaciolka jest mega zadowolona z Le Grand, ale we... Wroclawiu Pozdrawiam
picantus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 19:32   #3913
magdappp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

ktoś sie zaczął reklamować) jesteś od dawna i 1 wiadomość no no
magdappp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-21, 21:50   #3914
picantus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 19
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez magdappp Pokaż wiadomość
ktoś sie zaczął reklamować) jesteś od dawna i 1 wiadomość no no
- to do mnie?
A kogo reklamuje? Pania z osiedlowego fryzjera? Chetnie, tylko nawet nie wiem jak ten "salon" sie nazywa.
Watek mozna sledzic, bez rejestracji . A przebrnać te ilesset stron ciezko, majac w domu ruchliwego 2-latka- baaardzo ciezko.
Wlasnie poczytalam sobie strony z okresu 05/2009, gdzie wychwalany jest T. Betlej... mhm... moze on? Bo ten moj kask na glowie strasznie mnie
picantus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 08:41   #3915
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Anq26 Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że uszy nam więdną od tego waszego gadania i niewiele nas obchodzą Wasze problemy:P
Prawda jest taka, że to Wy, fryzjerzy ględzicie i gadacie bez sensu. To Wam zależy na klientkach, więc chcecie wywrzeć jak najlepsze wrażenie i stworzyć niby przyjazna atmosferę

tak mało jest fryzjerów którzy skupiają się na swojej pracy i wolą mielić jęzorem
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 09:39   #3916
marta12101
Raczkowanie
 
Avatar marta12101
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 214
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Bejjka Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że to Wy, fryzjerzy ględzicie i gadacie bez sensu. To Wam zależy na klientkach, więc chcecie wywrzeć jak najlepsze wrażenie i stworzyć niby przyjazna atmosferę

tak mało jest fryzjerów którzy skupiają się na swojej pracy i wolą mielić jęzorem
ha ha ha, zgadzam się w stu procentach! Ja idąc do fryzjera mam ochotę odpocząć, poczytać sobie głupawe gazetki, a nie opowiadać o wakacjach, dzieciach itp Tez wolę, jak fryzjer skupia sie na pracy i nie gada. (Takich przyjemnie milczących znam dwóch, oboje to mężczyźni.

Do PICANTUSA- w le grand w Poznaniu też byłam zadowolona z fryzjera, tylko kurcze nie pamietam jego nazwiska- Rączkowski czy Raczkowski (chyba Artur, albo Grzegorz, skleroza...). Byłam u niego dwa razy, bardzo fajnie mnie obciął i nie musiałam dlugo nic z wlosami robic ani ich specjalnie układac
marta12101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 22:43   #3917
Anq26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

"Ja idąc do fryzjera mam ochotę odpocząć, poczytać sobie głupawe gazetki, a nie opowiadać o wakacjach, dzieciach itp Tez wolę, jak fryzjer skupia sie na pracy i nie gada"

No to jesteś jedną z nielicznych...bo dla mnie to prawdziwa męka grzecznościowo słuchać tych opowieści...i jak pracowałam w salonach to całymi dniami babeczki nawijały. Pewnie, że sympatycznie zamienić dwa zadania...ale być workiem na żale i problemy już nie jest tak fajnie. Możliwe, że Ty tak tego nie odbierasz bo z tego co widzę chodzisz do mało intymnych salonów, gdzie pracuje kilku fryzjerów i jest masowy przepływ klientów...Ale jak są salony gdzie pracuje 2-3 fryzjerów to wierz mi ja wiem nawet kiedy okres mają moje klientki!!!
Anq26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 09:20   #3918
magribi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

A ja nie lubię jak fryzjer (kosmetyczna) narzeka na klientki i je obgaduje...
magribi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 09:26   #3919
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez magribi Pokaż wiadomość
A ja nie lubię jak fryzjer (kosmetyczna) narzeka na klientki i je obgaduje...
ja też świadczy to o braku klasy i profesjonalnego podejścia do swojego zawodu
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 14:51   #3920
edytapoznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Ja osobiście polecam Adama piaseckiego- doradzi i fryzure i kolor - W przeciwienstwie do Mcieja piaseckiego u którego byłam dzisiaj i jestem baaardzo rozczarowana, nie pomoze w wyborze koloru ani fryzury kompletnie nic, zapłaciłam 230zł , nie wiem za co szczególnie ze podcial tylko koncówki i grzywke, farba która mi nałożyli moze kosztowała 150 zł ale 80 zl za strzyzenie, którego nie było -śmieszne. NIE POLECAM GO BO JEST BEZNADZIEJNY

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

nie polecam macieja piaseckiego na hetmańskiej
edytapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 16:39   #3921
magdappp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

ja też nie lubię jak obgadują innych fryzjerów albo inne klientki i naśmiewają się z nich niechodzę do takich salonów
magdappp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 19:27   #3922
Beniulka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 120
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cześć! Szukam fryzjerki specjalizującej się we fryzurach ślubnych.Najchętniej takiej,która wykonałaby taką usługę w domu.Proszę o pomoc
Beniulka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 21:49   #3923
magdappp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

to chyba będdzie na innym forum albo gumtree
magdappp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 10:09   #3924
emia1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 449
Smile Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

czy mogę dostać na nr do pana Krzysztofa?

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Przejrzałam część wątku wytypowałam panią Sylwię z byłego Kenzo, p. Krzysztofa i p. Waldka Wagnera.
Pomóżcie mi wytypować najlepszego i co najważniejsze namiary na każdą z tych osób. niestety w p-niu jestem od kilku tyg i nie bardzo wiem jak dotrzec do tych osób
pozdrawiam Wizażanki
emia1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 11:29   #3925
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez emia1986 Pokaż wiadomość
Przejrzałam część wątku wytypowałam panią Sylwię z byłego Kenzo, p. Krzysztofa i p. Waldka Wagnera.
Pomóżcie mi wytypować najlepszego i co najważniejsze namiary na każdą z tych osób. niestety w p-niu jestem od kilku tyg i nie bardzo wiem jak dotrzec do tych osób
ja byłam tylko u wagnera i bardzo go sobie chwalę
61 841 11 68 lub 604 827 808
pracuje na Dąbrowskiego (jeżyce) jakbyś jechała tramwajem to musisz wysiąść na polnej i zaraz jest jego salon
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 13:06   #3926
emia1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 449
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

dzwoniłam, niestety ma wolne terminy dopiero w połowie kwietnia proponowano mi panią Ewelinę ale nie jestem przekonana....
emia1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 13:12   #3927
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez emia1986 Pokaż wiadomość
dzwoniłam, niestety ma wolne terminy dopiero w połowie kwietnia proponowano mi panią Ewelinę ale nie jestem przekonana....
naprawdę dobrze, że dalaś mi znać, bo też chciałam się do niego umowić....w takim razie z mojej listy został mi Romek z L i Pracownia 3

Eweliny nie kojarzę, ale nie byłam u niego chyba już z rok przejrzyj dokładniej wątek, bo wydaje mi się, że ktoś niedawno podawał namiary na Krzysztofa, ale nie jestem na 100% pewna
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 13:22   #3928
emia1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 449
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Udało mi się dodzwonić do pracowni 3 i mogłam spokojnie zapisac się do p. Sylwii, troszkę zaniepokoiło mnie że miała caaały dzień.... ale cóż, zaryzykowałam i zapisałam się (na razie tylko na strzyżenie) przed świętami. zdam relację po powrocie
emia1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 13:24   #3929
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez emia1986 Pokaż wiadomość
Udało mi się dodzwonić do pracowni 3 i mogłam spokojnie zapisac się do p. Sylwii, troszkę zaniepokoiło mnie że miała caaały dzień.... ale cóż, zaryzykowałam i zapisałam się (na razie tylko na strzyżenie) przed świętami. zdam relację po powrocie
koniecznie a jakie masz włosy? i co chciałabyś z nimi zrobić?
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 14:38   #3930
emia1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 449
Dot.: dobry fryzjer w Poznaniu

włosy mam delikatnie za ramiona i od jakiegoś czasu w lustro patrzeć nie mogę, bez prostownicy ani rusz.... wykręcają sie w każdą stronę, są cienkie i strasznie humorzaste
bardzo podoba mi się fryzurka Ani Muchy, mam podobne rysy więc myślę o czymś na taki właśnie kształt.
emia1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.