Czekać czy iść ? Praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-12, 10:21   #1
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473

Czekać czy iść ? Praca


Dziewczyny mam taki dylemat...
wczoraj wysłałam CV do jednej z firm, kilka godzin później zadzwoniłam tam bo miałam jeszcze jedno pytanko. Pani pracująca tam odpowiedziała i powiedziała żebym może przyszła jutro (czyli dziś) bo bedzie kierownik i że on od razu przeprowadzi rozmowe.
Jednak na ogłoszeniu pisało żeby CV przesyłać na maila i czekać na odpowiedź.
I teraz mam problem czy czekać tak jak pisało w ogłoszeniu czy iść dzisiaj mimo wszystko? Czy nie będzie to nachalne? (biorąc pod uwage że wysłałam CV na maila już).
Że jak pójde to ten kierownik mi powie że przecież wysłałam i jak nie odpowiedział to nie... czy coś takiego?
Denerwuję się bo zależy mi na tym stanowisku i nie chcę tego zepsuć takim "wpychaniem" się.
Co o tym myślicie?
A może ta babka chce awansować na to stanowisko i doradza "wpychanie" się aby wyeliminować konkurancję?
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 10:30   #2
MalaCzarnaXS
Raczkowanie
 
Avatar MalaCzarnaXS
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: jedenaste piętro
Wiadomości: 410
GG do MalaCzarnaXS
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Ja na Twoim miejscu bym poszła. Bo w takiej sytuacji to nie jest "wpychanie się", przecież ta kobieta sama zaproponowała Ci przyjście na rozmowę. I zawsze będziesz wiedziała od razu czy Cię przyjmą, zamiast czekać nie wiadomo ile na odpowiedź
__________________
Follow the instinct. No past. No future. Just the moment.
MalaCzarnaXS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 10:36   #3
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez MalaCzarnaXS Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu bym poszła. Bo w takiej sytuacji to nie jest "wpychanie się", przecież ta kobieta sama zaproponowała Ci przyjście na rozmowę. I zawsze będziesz wiedziała od razu czy Cię przyjmą, zamiast czekać nie wiadomo ile na odpowiedź
Tak, tylko te wątpliwości biorą się z tego że ta kobieta za to nie odpowiada, jest zwykłym pracownikiem... Nie jestem przekonana czy ten kierownik by sobie życzył tego, skoro pisało w ogłoszeniu na maila a nie terminy kiedy kierownik jest uchwytny...
Nie wiem... boje się żeby nie spalić od razu na wstępie...

W sensie że chciał na maila bo chce tylko wybrane przez siebie osoby zaprosić na rozmowe a nie męczyć się z każdym.
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 10:41   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Ja bym nie poszla, pani z ktora rozmawialas wyprze sie i wyjdziesz na glupa ktory umawia sie z zwyczajnym pracownikiem a nie z kierownikiem czy tez jego sekretarka,miec zaproszenie na pismie a zwykla rozmowa przez telefon z niewiadomo kim to cos innego.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 10:45   #5
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja bym nie poszla, pani z ktora rozmawialas wyprze sie i wyjdziesz na glupa ktory umawia sie z zwyczajnym pracownikiem a nie z kierownikiem czy tez jego sekretarka,miec zaproszenie na pismie a zwykla rozmowa przez telefon z niewiadomo kim to cos innego.
No właśnie mam takie odczucia...
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:02   #6
MalaCzarnaXS
Raczkowanie
 
Avatar MalaCzarnaXS
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: jedenaste piętro
Wiadomości: 410
GG do MalaCzarnaXS
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Hmm, no to ja już nie wiem. Chyba bym jednak poszła. Przecież ten kierownik Ci głowy nie urwie za to, że przyszłaś, tym bardziej jeśli powołasz się na tą panią. Nie wchodzisz tam przecież od tak sobie, z ulicy, tylko na wyraźne zaproszenie. A jeśli masz odpowiednie kwalifikacje do tej pracy, to ten facet tylko się ucieszy, że nie musi dalej szukać, tylko na starcie trafia mu się odpowiedni człowiek.
__________________
Follow the instinct. No past. No future. Just the moment.
MalaCzarnaXS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:32   #7
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

No ale skąd pewność że kierownik sobie tego życzy? Zresztą ta kobieta nie jest za to odpowiedzialna... i czy nie wyjdzie że jestem nieodpowiedzialna i naiwna skoro więcej dla mnie znaczy słowo zwykłych pracowników niż tego co postanowił kierownik?
Mam jeszcze czas na rozmyślania do 19
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 11:37   #8
MalaCzarnaXS
Raczkowanie
 
Avatar MalaCzarnaXS
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: jedenaste piętro
Wiadomości: 410
GG do MalaCzarnaXS
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Chyba pracownicy najwięcej wiedzą o kierowniku i gdyby nie życzył sobie wizyt kandydatów to ta pani na pewno by Ci tego nie powiedziała, bo przecież na nią się powołasz a ona pewnie nie chce zezłościć szefa
Ale uważam, że skoro masz wątpliwości to lepiej nie idź, bo jak się nie uda to później będziesz się złościć na siebie (i na mnie )
__________________
Follow the instinct. No past. No future. Just the moment.
MalaCzarnaXS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:44   #9
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Poczekam może ktoś jeszcze się wypowie
Zobaczymy ile będzie za a ile przeciw

W sumie powolać się mogę na panią która odebrała telefon wczoraj po godzinie 13... bo nawet jej imienia czy nazwiska nie poznałam...
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:52   #10
MalaCzarnaXS
Raczkowanie
 
Avatar MalaCzarnaXS
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: jedenaste piętro
Wiadomości: 410
GG do MalaCzarnaXS
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Chodziło mi raczej o to, że w sytuacji, gdyby ten kierownik spytał, dlaczego przyszłaś, to prosta odpowiedź- tak mi polecił pański pracownik, żeby uniknąć wrażenia, jak to napisałaś, że "się wpychasz".
Tak szczerze to ja też jestem ciekawa, co inni napiszą, bo ja bym poszła bez zastanowienia
__________________
Follow the instinct. No past. No future. Just the moment.
MalaCzarnaXS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:56   #11
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Zadzwoń jeszcze raz.Zapytaj się dokładnie o której masz przyjść, jakie dokumenty masz przynieść i czy to będzie oficjalna rozmowa.Nikt Ci za to głowy nie urwie,będziesz miała pewność co i jak
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 12:02   #12
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
Zadzwoń jeszcze raz.Zapytaj się dokładnie o której masz przyjść, jakie dokumenty masz przynieść i czy to będzie oficjalna rozmowa.Nikt Ci za to głowy nie urwie,będziesz miała pewność co i jak


Przesuwam na Businesswoman
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 13:09   #13
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Pewnie ze idz, chbya ze juz poszlas. Przeciez jak dzwonilas, to musialas dodzwonic sie do jakiegos sekretariatu, gdzie wiedza dobrze, ze jest rekrutacja i wiedza co mozna, a czego nie.
Dzwonilas, bo mialas pytanie, to pani Cie skierowala do kierownika, bo on jest kompetentny. A sama dobrze wie co moze, a czego nie.
A kierownicy raczej sa otwarci, na dodatkowe pytania i sugestie, wiec powiem tak - ja bym poszla.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 14:19   #14
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja bym nie poszla, pani z ktora rozmawialas wyprze sie i wyjdziesz na glupa ktory umawia sie z zwyczajnym pracownikiem a nie z kierownikiem czy tez jego sekretarka,miec zaproszenie na pismie a zwykla rozmowa przez telefon z niewiadomo kim to cos innego.
No bez przesady!
Gdyby to dyrektor czy kierownik osobiście miał rozmawiać z kandydatami, to by szybko sfiksował. Od tego jest sekretarka bądź asystentka. Dziwi mnie Twoja rada, Paula, radzisz dziewczynie odpuścic i nie iść. W ten sposób nigdy nie dostanie sie pracy, a jak się pójdzie na rozmowę, to może być albo dobrze, albi źle - ale zawsze jest szansa.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 14:33   #15
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Poza tym jedno doświadczenie życiowe do przodu
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 14:34   #16
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

L O L... tylko jestem w stanie powiedziec...zadzwonilam. .. odebrala jakas kobieta i powiedziala ze kierownika nie ma :O i jakos nie zbyt jej sie chcialo rozmawiac, szybko mnie zbyla.

Z tym kierownikiem - bo widze ze to juz domysly takie chodza - jest to praca w jednym ze sklepow odziezowych jako dekorator. Nie ma tam zadnych sekretarek, sa pracownice (sprzedawcy) i kierownik.
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 14:37   #17
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

O ile dobrze rozumiem, to dzisiaj miał być kierownik, tymczasem jakaś kobieta mówi, że go nie ma.

Zadzwoń wobec tego jeszcze raz i powiedz, że byłaś umówiona z kierownikiem i kiedy w takim razie będzie. O ile ktoś Ci odpowie od niechcenia, że nie wie, prosisz wtedy o połączenie z osoba kompetentną. Niedaj sie tak łatwo zbyt, odebrac mogła jakas inna kobieta która nawet nie wiedziała, o czym jest mowa.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 14:40   #18
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
O ile dobrze rozumiem, to dzisiaj miał być kierownik, tymczasem jakaś kobieta mówi, że go nie ma.

Zadzwoń wobec tego jeszcze raz i powiedz, że byłaś umówiona z kierownikiem i kiedy w takim razie będzie. O ile ktoś Ci odpowie od niechcenia, że nie wie, prosisz wtedy o połączenie z osoba kompetentną. Niedaj sie tak łatwo zbyt, odebrac mogła jakas inna kobieta która nawet nie wiedziała, o czym jest mowa.
Powiedziala ze nie wie kiedy bedzie.
A z kierownikiem wcale nie bylam umowiona tylko ta kobieta wczoraj powiedziala ze moglabym wpasc bo w/g niej mial byc dzisiaj od 10 do 19, nie umawiala mnie z nikim, tylko napomknela ze moze bym przyszla.
Nie bede tak daleko w to branac... umowiona nie bylam wiec nie bede sie tak na sile pchac, bo tylko zle wrazenie sprawie.
Kochane to jest sklep nikt inny nie odbierze chyba ze jakis klient albo jutro jak przyjdzie moze ktos inny...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
No bez przesady!
Gdyby to dyrektor czy kierownik osobiście miał rozmawiać z kandydatami, to by szybko sfiksował. Od tego jest sekretarka bądź asystentka. Dziwi mnie Twoja rada, Paula, radzisz dziewczynie odpuścic i nie iść. W ten sposób nigdy nie dostanie sie pracy, a jak się pójdzie na rozmowę, to może być albo dobrze, albi źle - ale zawsze jest szansa.
jeszcze sprostowanie co do tego.
rozmowe z tego co sie polapalam przeprowadza kierownik.
na rozmowe jak juz pisalam nie zostalam zaproszona, za to wyslalam cv i list motywacyjny na maila (tak jak bylo w ogloszeniu) i zazwyczaj robi sie to po to aby nie tracic czasu z kazdym kto przyjdzie tylko zeby zaprosic wybrane osoby.
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!

Edytowane przez kiciulka1985
Czas edycji: 2008-03-12 o 14:48 Powód: sprosowanie.
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 14:47   #19
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985 Pokaż wiadomość
Powiedziala ze nie wie kiedy bedzie.
A z kierownikiem wcale nie bylam umowiona tylko ta kobieta wczoraj powiedziala ze moglabym wpasc bo w/g niej mial byc dzisiaj od 10 do 19, nie umawiala mnie z nikim, tylko napomknela ze moze bym przyszla.
Nie bede tak daleko w to branac... umowiona nie bylam wiec nie bede sie tak na sile pchac, bo tylko zle wrazenie sprawie.
Kochane to jest sklep nikt inny nie odbierze chyba ze jakis klient albo jutro jak przyjdzie moze ktos inny...
To piękny maja sposób rekrutacji. Zamiast uzgodnić z kierownikiem, że będzie między tą a tą godziną, mówi, że "może by Pani wpadła między tą a tą".

A złe wrażenie jak na razie robisz nie Ty, ale ta babka, z którą tak się "umawiałaś".
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 14:55   #20
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
To piękny maja sposób rekrutacji. Zamiast uzgodnić z kierownikiem, że będzie między tą a tą godziną, mówi, że "może by Pani wpadła między tą a tą".

A złe wrażenie jak na razie robisz nie Ty, ale ta babka, z którą tak się "umawiałaś".
I dlatego tym bardziej nie chce tam isc bez zaproszenia-odpowiedzi na moja kandydature.
Bo jedna niby taka milutka proponuje zebym przyszla, a druga mowi ze kierownika nie ma i wcale nie ma ochoty rozmawiac.
W sumie wyslalam to CV i list jak chcieli i chyba zostaje czekac...
Chyba ze jutro jeszcze poprobuje dzwonic i moze uda mi sie porozmawiac z kierownikiem... wreszcie chyba na niego trafie.

Edit: powiem szczerze że czuję się zniechęcona...
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 16:12   #21
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985 Pokaż wiadomość
Edit: powiem szczerze że czuję się zniechęcona...
Widać to już od kilku Twoich postów.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 01:38   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Jak by Cie na powaznie zaprosili, to sama bym doradzala, abys poszla. No ale sek w tym, ze ja rowniez na podstawie tego co opisujesz mam wrazenie braku tego zaproszenia.

Ani nazwiska, ani godziny.

Co nie znaczy, ze nie sa Toba zainteresowani. Zamiast pojscia tam, znacznie bezpieczniejszy bedzie telefon. Pytasz sie kto prowadzi rekrutacje, imie i nazwisko i prosisz o nr telefonu. Ew. o maila dokladnie do tej osoby, o ile mail na ktory wysyla sie cv jest ogolny (np biuro@firma.pl) i na przyklad wysylasz kolejnego maila z cv na adres jan.kowalski@firma.pl .
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:13   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
No bez przesady!
Gdyby to dyrektor czy kierownik osobiście miał rozmawiać z kandydatami, to by szybko sfiksował. Od tego jest sekretarka bądź asystentka. Dziwi mnie Twoja rada, Paula, radzisz dziewczynie odpuścic i nie iść. W ten sposób nigdy nie dostanie sie pracy, a jak się pójdzie na rozmowę, to może być albo dobrze, albi źle - ale zawsze jest szansa.
a kto przeprowadza rekrutacje ?sekretarka czy kierownik ?

kierownik z ew. kims do pomocy .

z kim rozmawaila autorka ? nie wiemy czy byla to jego sekretarka czy pani Basia z ksiegowosci.

zaproszenie pisemne to podstawa i dowod i nikt sie tego nie wyprze.

rozmowa tel. i powiedzenie :bedzie kierownik to on na wszytsko odpowie " jest malo konkretne ani nazwiska ani godziny.

gdybym radzila jej odpuscic to napisalabym nie odpowiadaj na pisemne zaproszenie a nic takiego nie napisalam.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:21   #24
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

paula78: może źle zrozumiałam Twoją ostatnią wypowiedź, jeśli tak, to wyprowadź mnie z błędu... Wydaje mi się jednak, że Twoim zdaniem jedynym wiarygodnym zaproszeniem na rozmowę jest zaproszenie pisemne. Byłam w swoim życiu na wielu rozmowach kwalifikacyjnych i nigdy nie byłam zapraszana na podstawie pisma - zawsze otrzymywałam takie zaproszenie telefonicznie.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:59   #25
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Paula, chodziło mi nie o to, że rozmowę rekrutacyjna przeprowadza sekretarka, ale to ona dzwoni do kandydatów i ich umawia na spotkania. Czasem dzwoni sam szef, zdarzyło się i mnie, że zadzwonił do mnie wlaściciel firmy i umówił sie na spotkanie, ale z reguły takie sprawy załatwia sekretarka bądź asystentka.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 09:05   #26
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Lub osoba odpowiedzialna za rekrutację
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 10:54   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Mniejsza o to kto dzwoni, ale raczej co mowi.

Ok mamy przypadek mniejszej firmy. Zazwyczaj wtedy rozmowa faktycznie jest z kierownikiem, szefem etc. Dzwoni albo on/ona albo osoba, ktora o to poprosi.

No ale wlasnie.

Wtedy jest jasne zaproszenie na rozmowe. Pytanie typu "Czy moze Pani sie z nami spotkac w piatek o 16, rozmowa zajmie ok 45 minut?", wtedy kandydat ma prawo powiedziec: "przepraszam, ale ten termin mam juz zajety, czy moga Panstwo zaproponowac cos w nastepnym tygodniu?" itd itd. No i sobie ustalaja czas, termin i miejsce spotkania, dogodny dla obu stron.

No i zazwyczaj faktycznie jest to telefon, chociaz zdarzaja sie zaproszenia mailowe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 11:48   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
paula78: może źle zrozumiałam Twoją ostatnią wypowiedź, jeśli tak, to wyprowadź mnie z błędu... Wydaje mi się jednak, że Twoim zdaniem jedynym wiarygodnym zaproszeniem na rozmowę jest zaproszenie pisemne. Byłam w swoim życiu na wielu rozmowach kwalifikacyjnych i nigdy nie byłam zapraszana na podstawie pisma - zawsze otrzymywałam takie zaproszenie telefonicznie.
ok ,ale to oni dzwonili do ciebie i prosili o przyjscie w konkretny dzien na konkretna godzine,
w tym przypadku nie wiemy z kim rozmawiala autorka watku ,prawda?

kierownik nawet nie mial pewneokazji zobaczyc jej cv i nie wiadomo czy zdecydowalby sie na zaproszenie jej do kolejnjego etapu rekrutacji.

jesli byla to osoba majaca prawo do zapraszania to ok ale tego nie wiemy.

wypadaloby tez okreslic czas w jakim ma przyjsc a nie rzucic :prosze przyjsc i czekac ,moze kierownik bedzie mial czas-bo ja to tak zrozumialam.

w zadnym wypadku nie namawiam do odpuszczenia sobie tylko jest w tym pewne "niedogadanie"

nie wiemy tez po co autorka dzwonila do tej firmy skoro wyslala cv .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 11:56   #29
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czekać czy iść ? Praca

Dzięki za doprecyzowanie

W tym przypadku faktycznie postępowanie firmy może dziwić, niemniej jednak myślę, że wystarczyłoby potwierdzenie telefoniczne (ze strony firmy), bez konieczności wysyłania pisemnego potwierdzenia. Z tego co pisze autorka, takiego potwierdzenia nie było. Na jej miejscu bym się przeszła, choćby z ciekawości Ale to może moja dziennikarska natura się odzywa
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.