Uszkodzona macierz-co robić ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-01, 16:28   #1
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Unhappy

Uszkodzona macierz-co robić ???


Kilka miesięcy temu(około 3-4) zauważyłam,że mam uszkodzony paznokieć.Wygląda to tak:na środku paznokcia mam takie "wcięcie" w paznokciu,jest ciemne,i pofalowane poprzecznie,rośnie wraz z paznokciem,boję się co będzie jak dojdzie do końca paznokcia!!!!Poszłam do dermatologa,zrobiłam badania,które nie wykazały żadnych bakterii.Lekarz powiedział,że nie da się z tym nic zrobić(!) i należy tylko czekać,być może się zrośnie.Przepisał mi witaminy E, Salfazin oraz maść.Tabletki stosuję 2 x dziennie, po jednej.Od czasu wizyty u dermatologa minął prawie tydzień i przy początku paznokcia jest to "wcięcie" lekko jaśniejsze niż to dalsze i minimalnie węższe.
Wygląda to okropnie.Stale chodzę w plastrze i smaruję kremem nawilżającym ( dermatolog pozwolił aby go zmiękczyć). Zastanawiam się nad pójściem do chirurga,aby ścignął paznokć.Jednak bardzo się boję na samą myśl,że mógł by nie odrosnąć.
Ale czy są szanse na powrót do normalnego wyglądu ???

Bardzo proszę o pomoc.To dla mnie bardzo ważne.
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 19:11   #2
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Kilka miesięcy temu(około 3-4) zauważyłam,że mam uszkodzony paznokieć.Wygląda to tak:na środku paznokcia mam takie "wcięcie" w paznokciu,jest ciemne,i pofalowane poprzecznie,rośnie wraz z paznokciem,boję się co będzie jak dojdzie do końca paznokcia!!!!Poszłam do dermatologa,zrobiłam badania,które nie wykazały żadnych bakterii.Lekarz powiedział,że nie da się z tym nic zrobić(!) i należy tylko czekać,być może się zrośnie.Przepisał mi witaminy E, Salfazin oraz maść.Tabletki stosuję 2 x dziennie, po jednej.Od czasu wizyty u dermatologa minął prawie tydzień i przy początku paznokcia jest to "wcięcie" lekko jaśniejsze niż to dalsze i minimalnie węższe.
Wygląda to okropnie.Stale chodzę w plastrze i smaruję kremem nawilżającym ( dermatolog pozwolił aby go zmiękczyć). Zastanawiam się nad pójściem do chirurga,aby ścignął paznokć.Jednak bardzo się boję na samą myśl,że mógł by nie odrosnąć.
Ale czy są szanse na powrót do normalnego wyglądu ???

Bardzo proszę o pomoc.To dla mnie bardzo ważne.
A nie wiesz od czego Ci się to zrobiło?

Może po prostu poczekaj, aż zrośnie razem z paznokciem?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 21:28   #3
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Nie pamiętam dokładnie,ale najprawdopodobniej od jakiegoś urazu.Być może zadrapałam się.Dodam,że nie obgryzam paznokci,nie obcinam skórek ani nic z tych rzeczy. Jakie są szanse że to się zrośnie ???
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 21:34   #4
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Raczej tego typu urazy to pamiątka do końca życia. Oczywiście są wyjątki, ale w większości już tak zostaje.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 21:44   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Macierz nie jest na srodku paznokcia. A takie cos odrosnie Ci po prostu, jesli to jednorazowe uszkodzenie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 22:10   #6
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Macierz nie jest na srodku paznokcia. A takie cos odrosnie Ci po prostu, jesli to jednorazowe uszkodzenie.
wiem,gdzie jest macierz .Tylko to "rozcięcie" zaczyna się właśnie przy początku paznokcia,mniej więcej na środku i "ciągnie " się wraz ze wzrostem paznokcia.

Co sądzicie o ściągnięciu paznokcia ?Da to coś ?Czytałam,że niektórym to pomagało.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Nie dodałam,że jest to kciuk prawej dłoni,jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

To kciuk prawej dłoni,jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 23:19   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

a mozesz wkleic foto? tzn to uszskodzenie sie nei przesuwa, tylko rozciaga?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 09:22   #8
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

ja to sie tam za bardzo nie znam ale wydaje mi sie ze powinnac poczekac az paznokiec sie zrosnie jesli to rozciecie zrosnie sie razem z paznokciem to luz po co myslec odrazu o koniecznosci czyli zdejmowaniu pazurka
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 10:00   #9
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Rysunek z painta-,nie chcę robić zdjęcia,bo to nie wygląda zbyt pięknie.
Paznokieć w rzeczywistości jest bardzo podobny.(to "rozcięcie" na środku)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia e2fd05c96f.jpg (2,4 KB, 1274 załadowań)
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 10:16   #10
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

a bardzo glebokie jest to rozciecie???? bo jesli nie to dalej uwazam ze powinnas poczekac. jesli nie poczekasz to sie nie dowiesz czy sie zrosnie a po co ryzykowac.po zdjeciu chiryrgicznym istnieje takie ryzyko(ale nie musi) ze paznokiec ci urosnie zdeformowany, krzywy lub nwet wogole moze nie odrosnac a wtedy bedziesz sobie plula w buzie ze jednak moze bylo warto poczekac
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 10:42   #11
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Cytat:
Napisane przez maguah Pokaż wiadomość
a bardzo glebokie jest to rozciecie???? bo jesli nie to dalej uwazam ze powinnas poczekac. jesli nie poczekasz to sie nie dowiesz czy sie zrosnie a po co ryzykowac.po zdjeciu chiryrgicznym istnieje takie ryzyko(ale nie musi) ze paznokiec ci urosnie zdeformowany, krzywy lub nwet wogole moze nie odrosnac a wtedy bedziesz sobie plula w buzie ze jednak moze bylo warto poczekac
głębokie to nie jest jakoś szczególnie...
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 14:42   #12
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Sądzę, że najlepiej jest trzymac sie zaleceń lekarza, jezeli nie zalecił zrywania paznokcia ja bym sie od tego powstrzymała i pocekała aż zrośnie.
Po zrywaniu chirurgiczmym paznokci, nie zawsze odrastająpiękne, czesto wręcz przeciwnie, dlatego tego typu zabieg polecałabym w ostateczności, a mały rowek na paznokci ostecznościa nie jest
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 15:58   #13
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Problem w tym,że wygląda to przeokropnie!!!
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 18:43   #14
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

A wolisz coś takiego?
Znam przypadek, gdy dziewczynie po chirurgicznym usuwaniu paznokcia, po wczesniejszym urazie mechanicznym odrósł własnie taki....

Paznokciec nie regeneruje sie tydzień, ani dwa. To potrwa- 2-3 miesiące.
Cierpliwości

Usuwanie chirurgiczne paznokcia to na prawdę OSTATECZNOŚĆ.

Znam wiele przypadków (jako stylistka paznokci), gdy po usuwaniu paznokcia, które niejest zbyt przyjemnym zabiegiem, paznokcieć odrasta "inny", grubszy, innego kształtu o innym zabarwieniu, niekiedy zaczyna wrastac, zawija sie itp....
Z reszta takie zrastanie paznokcia to też 2-3 miesiące.... Zatem? Może warto poczekac?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 180px-ONYCHOGRYPHOSIS1.jpg (6,0 KB, 267 załadowań)
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-05-02 o 18:47
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 22:27   #15
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

wlasnie jadlam kolacje...
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 09:11   #16
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
wlasnie jadlam kolacje...
smacznego
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:06   #17
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Ja mam uszkodzoną macierz przy dużym paluchu. Uszkodzenie powstało na wskutek źle wyciętego paznokcia przez chirurga. Było to prawie 8 lat temu.
Ropiały mi 2 paluchy. W jednym dniu lekarz wyciął mi bok jednego i drugiego paznokcia. Przy zmianie opatrunku okazało się, że wyciął mi nie ten bok co trzeba. Podczas tej wizyty zdecydowałam sie na wycięcie ropiejącej strony. Niestety do dnia dzisiejszego paznokieć u prawej nogi odrasta ciągle pęknięty. Często haczę nim o pościel.
Kiedyś zamieściłam nawet wątek co mam zrobić z tym paznokciem i wizażanki poradziły mi zażelowanie go. Obecnie dwie połówki paznokcia mam jednakowej długości i są mocno zalakierowane, więc nie wygląda to źle.
Paznokieć przy lewej nodze jest ok, jedynie pod nim jest taka pustka tzn. nie dotyka ciała. Na szczęscie nic się z nim nie dzieje i po odrośnięciu wygląda ok. Od czasu chirurgicznego zabiegu paznokcie nie wrastają mi i nie ropieją.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 09:05   #18
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

hyh.. a widzisz.. mam dosc podobny problem.. Kilka lat temu spadlo mi lozko na noge.. mialam zlamany palec itp. Oczywiscie bardzo bolalo..chyba anwet zszedl mi paznokiec. Rok po wypadku obudzialam sie angle w nocy z 40 stopniowa goraczka.... noga bolala mnie tak.. ze wylam z bolu. Rano przeszlo. po tygodniu auwazylam pekniecie...ale w poprzek. Nie przejelam sie tym zbytnio, przestalo bolec. paznokiec pekal caly czas... rosnac... Zdecydowalam sie na usuniecie pazura, bo moja lekarka rodzinna zaczela panikowac. To byl najwikszy blad w moim zyciu! Nie wspomne ze bolalo jak diabli i przez miesiac nie moglam chodzic w butach,a to akurat jesien byla. Paznokiec zaczal rosnac nierowno. Zrobilo sie jakies dziwne zrogowacenie przy nasadzie.. Odrasta mi juz 3 rok efektow nie widac! Dodatkowo w miedzyczasie borykalam sie z grzybica, ktora niewiadomo skad mi sie wziela.. podejzeam ze zakazono mnie u lekarza, bo ani nie chodze na basen, ani nikt w rodzinie jej nie ma, nie pozyczam obuwia, nie chodze na wf a swoje buuty czesto dezynfekuje.

Reasumujac.. nie usuwaj paznokcia! Chyba ze ci sie zrobi stan zapalny albo paznokiec peknie calkowice i np acznie wrastac (chociaz na to tez sa mniej inwazyjne metody). Dbaj zeby nie wdala ci sie w to zlamanie zanda infekcja.. odradzam chodzenie z plastrem 24h/dobe. Moczysz rece, plaster wilgotnieje, od skory robi sie cieply..raz dwa dostaniesz infekcji bakteryjnej badz grzybicznej.
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 16:51   #19
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Cytat:
Napisane przez Tyris Pokaż wiadomość
hyh.. a widzisz.. mam dosc podobny problem.. Kilka lat temu spadlo mi lozko na noge.. mialam zlamany palec itp. Oczywiscie bardzo bolalo..chyba anwet zszedl mi paznokiec. Rok po wypadku obudzialam sie angle w nocy z 40 stopniowa goraczka.... noga bolala mnie tak.. ze wylam z bolu. Rano przeszlo. po tygodniu auwazylam pekniecie...ale w poprzek. Nie przejelam sie tym zbytnio, przestalo bolec. paznokiec pekal caly czas... rosnac... Zdecydowalam sie na usuniecie pazura, bo moja lekarka rodzinna zaczela panikowac. To byl najwikszy blad w moim zyciu! Nie wspomne ze bolalo jak diabli i przez miesiac nie moglam chodzic w butach,a to akurat jesien byla. Paznokiec zaczal rosnac nierowno. Zrobilo sie jakies dziwne zrogowacenie przy nasadzie.. Odrasta mi juz 3 rok efektow nie widac! Dodatkowo w miedzyczasie borykalam sie z grzybica, ktora niewiadomo skad mi sie wziela.. podejzeam ze zakazono mnie u lekarza, bo ani nie chodze na basen, ani nikt w rodzinie jej nie ma, nie pozyczam obuwia, nie chodze na wf a swoje buuty czesto dezynfekuje.

Reasumujac.. nie usuwaj paznokcia! Chyba ze ci sie zrobi stan zapalny albo paznokiec peknie calkowice i np acznie wrastac (chociaz na to tez sa mniej inwazyjne metody). Dbaj zeby nie wdala ci sie w to zlamanie zanda infekcja.. odradzam chodzenie z plastrem 24h/dobe. Moczysz rece, plaster wilgotnieje, od skory robi sie cieply..raz dwa dostaniesz infekcji bakteryjnej badz grzybicznej.
To szczerze Ci współczuję. I zdecydowałam,że nie robię nic z tym paznokciem.Tzn, stosuję zalecenia lekarza i nic po za tym.

A w plastrze chodzę jedynie do szkoły,bo palec nie wygląda zbyt ciekawie.
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 09:04   #20
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Wklejam to co juz kiedys pisalam w innym watku na ten sam temat
"Wiesz co,
Kiedys jak bylam mlodsza mialam miedzy paznokciem a palcem kciuka jakas infekcje. Lekarz kazal mi isc do chirurga i sciagnac paznokiec ale mama powiedziala ze operacji nie mam robic i kazala mi moczyc ten paznokiec kilka razy dziennie w bardzo goracej wodzie z mydlem szarym. Po 3 dniach paznokiec sam zszedl. Zadnego bolu nie bylo (no jedynie to moczenie w goracej wodzie) i po kilku dniach odrosl zupelnie nowiutki zdrowy w takim samym ksztalcie i bez zadnego zapalenie. Od tamtej pory (a bylo to jakies 12 lat temu) paznokiec jest zdrowy i rosnie bezproblemowo.
Moze sprobuj sama??? "
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 13:10   #21
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

mój TŻ miała 2 razy usuwane pazokcie u rąk (skutek urazu mechanicznego), na prawej ręcę kilka lat temu + zszycie palca - paznokieć nie odrósł zbyt ładny i kilka m-cy temu w lewej ręce - pazokieć odróśł normalny
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 14:30   #22
foxica
Raczkowanie
 
Avatar foxica
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 90
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Dziewczynki pomocy!
Wczoraj pezytrzasnelam sobie palca w drzwiach i to centralnie w miejscu macierza, auć! Boli jak diabli, zrobil sie wielki siniak na pazurku a i opuszek caly zsinial ... Moze panikuje za bardzo, bo nigdy mnie to nie spotkalo, ale boje sie, ze mi zejdzie pazur, albo zrobi sie jakies trwale uszkodzenie... Pomozcie, czy jest mozliwe, ze ten moj pazurek sie znieksztalci?
Jeszcze to jest ten serdeczny u prawej lapki ...
__________________
10.01.2012 [*] życie tak boli.........

Pozdrawiam
Aga

foxica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 11:37   #23
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Re: Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Cytat:
Napisane przez foxica Pokaż wiadomość
Dziewczynki pomocy!
Wczoraj pezytrzasnelam sobie palca w drzwiach i to centralnie w miejscu macierza, auć! Boli jak diabli, zrobil sie wielki siniak na pazurku a i opuszek caly zsinial ... Moze panikuje za bardzo, bo nigdy mnie to nie spotkalo, ale boje sie, ze mi zejdzie pazur, albo zrobi sie jakies trwale uszkodzenie... Pomozcie, czy jest mozliwe, ze ten moj pazurek sie znieksztalci?
Jeszcze to jest ten serdeczny u prawej lapki ...
Pracuje wsrod robotnikow gdzie takie wypadki sa na porzadku dziennym. Jeden mi kiedys powiedzial ze jesli nie chcesz aby paznokiec schodzil sam ( bo to jest prawdopodobnie bardzo bolesne) nalezy zrobic nakłócie iglą w miejscu krwi aby ta krew wyplynela i wtedy paznokiec nie bedzie schodzil.
Sama nigdy nie sprawdzalam i nie mam pojecia czy taka metoda jest bezpieczna. Najlepiej zapytac lekarza
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 15:32   #24
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Ani mi się waz to przekłuwać!!! Ja kiedyś jak byłam mała, to mój braciszek kuł jakimś metalowym kółkiem w bryle lodu, a ja chciałm mu coś pokazać i z całej siły uderzył mnie tym kółkiem w palec. Zrobił się krwiak, ale paznokieć nie zszedł i krwiak po jakimś czasie znikł. Z paznokciem, to nie jak z zadrapaniem na łapce. Trzeba poczekac nawet i kilka miesięcy, żeby wszystko było dobrze.

Jesli chodzi o przytrzaśnięcie palca w drzwiach, to miałam tak w wieku 5 lat. To był lewy kciuk. Pamiętam, bo do tej pory jest zdeformowany, ale odkąd doszę sztuczne pazurki widzę, że ten defekt jest o wiele mniejszy niż kiedyś.
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 08:43   #25
agim87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

(nie ten wątek)

Edytowane przez agim87
Czas edycji: 2009-06-10 o 08:45
agim87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 09:13   #26
foxica
Raczkowanie
 
Avatar foxica
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 90
Dot.: Uszkodzona macierz-co robić ???

Dziewczynki, nie zamierzam go przekłuwać, nie mam aż tyle odwagi. Już mniej boli, chociaż jest czarno-siny i niefajnie to wygląda. Mam tylko nadzieję, że w miarę szybko się zagoi . Dziękuję bardzo za odpowiedź
__________________
10.01.2012 [*] życie tak boli.........

Pozdrawiam
Aga

foxica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.