perfumy - przechowywać w lodówce czy nie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-18, 21:01   #31
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi o to żeby po 4 - 5 miesiącach wyrzucać flaszki ale o to żeby nie przetrzymywać nie wiadomo ile jak to robią niektóre wizażanki nawet po 10 lat. Mówi się że perfumy powinniśmy przechowywać do 3 lat (36 miesięcy) potem mogą zmieniać zapach, uczulać .. itp.
Przecież sama napisałaś, że po otwarciu perfumy powinno się zużyć w przeciągu kilku miesięcy? A teraz piszesz o 3 latach

Zresztą ja bym bardziej zaufała dziewczynom stąd, ktore mają spore doświadczenie w kwestii perfum, niz słuchala kogos, kto coś od kogoś usłyszal, albo przeczytal artykuł w gazecie, który zostal napisany nie przez speca od zapachów, ale przez dziennikarza, który dostał zlecenie na konkretny artykuł.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2009-04-18 o 21:02
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 21:08   #32
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi o to żeby po 4 - 5 miesiącach wyrzucać flaszki ale o to żeby nie przetrzymywać nie wiadomo ile jak to robią niektóre wizażanki nawet po 10 lat. Mówi się że perfumy powinniśmy przechowywać do 3 lat (36 miesięcy) potem mogą zmieniać zapach, uczulać .. itp.
Tylko jeśli trzymać się tej zasady, to konieczne jest ograniczenie liczby posiadanych zapachów do najwyżej kilku sztuk. Jeśli poszperasz trochę w wątku perfumowym, to zobaczysz, że większości tu przebywających osób to po prostu nie wystarcza. Chęć poznawania, posiadania zapachów jest tu ogromna. Takie to już tutaj jest spaczenie A flakony prawidłowo przechowywane wytrzymają o wiele dłużej niż trzy lata. Oczywiście są takie, które już po trzech latach będą inne. Ryzyko zawsze jest. Ale jak to się mówi:
"Nie ma ryzyka nie ma zabawy"
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 21:15   #33
201607060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 476
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Dobrze że nie mam tego problemu z przechowywaniem bo nie jestem aż taką maniaczką zresztą jak wcześniej wspomniałam perfumy szybko mnie się nudzą, jak kupię jakaś flaszkę to mam ją max pół roku.

Aggie125
może i masz rację z tym zaufaniem ale jakoś nie chce mi się wierzyć by po 10 latach perfumy nadal tak samo pachniały i nadawały się do użytku na co dzień.


201607060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 21:26   #34
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi o to żeby po 4 - 5 miesiącach wyrzucać flaszki ale o to żeby nie przetrzymywać nie wiadomo ile jak to robią niektóre wizażanki nawet po 10 lat. Mówi się że perfumy powinniśmy przechowywać do 3 lat (36 miesięcy) potem mogą zmieniać zapach, uczulać .. itp.
Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość
Dobrze że nie mam tego problemu z przechowywaniem bo nie jestem aż taką maniaczką zresztą jak wcześniej wspomniałam perfumy szybko mnie się nudzą, jak kupię jakaś flaszkę to mam ją max pół roku.

Aggie125
może i masz rację z tym zaufaniem ale jakoś nie chce mi się wierzyć by po 10 latach perfumy nadal tak samo pachniały i nadawały się do użytku na co dzień.


w końcu perfumy to wyrób alkoholowy...wydaje mi się to dosyć prawdobodobne że mogą przetrwać w dobrym stanie 10 lat
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 22:27   #35
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Wydaje mi się, że największym złem, jeżeli chodzi o trwałość perfum, jest dostęp powietrza. Natomiast co do innych warunków, to ja uważam tylko na to, żeby perfumy nie stały blisko kaloryfera i bezpośrednio na słońcu. Mam bardzo dużą kolekcję, więc niektóre flakony zużywam naprawdę wiele lat a jeszcze żadne perfumy z atomizerem mi się nie zepsuły. Lane miniaturki natomiast owszem. Ale i one dopiero po kilku latach.
Perfumy to dość trwała materia. Jeżeli mają szczelny atomizer, nie jest im tak łatwo zrobić krzywdę.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 22:44   #36
torrent
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

No dobra, czyli perfumy w lodowce odpadaja.A co myslicie o przechowywaniu w taki sposob kremow do twarzy i pod oczy?podobno zimno im nie straszne, a wrecz przeciwnie ich dzialanie jest lepsze.Wiem,ze uparlam sie z ta lodowka,ale kto pyta nie bladzi
torrent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 22:47   #37
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Jeszcze jedna uwaga (przeczytana bodajże w Twoim Stylu kupę lat temu ) - podobno perfumom dobrze robi przechowywanie w pozycji a la leżakująca butelka wina.
Może to i prawda, ale jakoś nie przekonuje mnie do siebie zwizualizowany obrazek takiego układu (?) na mojej toaletce.
Trudno, zestarzeją się dziadki równo ze mną

Kremy itp. chyba już prędzej zaklimatyzują się w lodówie, uważam to za niegłupi pomysł, ale znowu - osobiście nie wprowadzę go w życie (mnie tam zawsze w lodówce zajeżdża żarciem... :/ )
__________________


Edytowane przez piroksena
Czas edycji: 2009-04-18 o 22:49
piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-19, 00:20   #38
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość

Perfumy w oryginalnym nie otwieranym opakowaniu perfumy mogą stać nawet przez kilka lat. Jeśli jednak zostały otwarte powinniśmy je zużyć w przeciągu kilku miesięcy. Bardzo istotna jest w tym przypadku kwestia właściwego przechowywania otwartych perfum. Powinniśmy je trzymać w ciemnym i chłodnym miejscu (ale nie lodówka !!!) gdyż światło znacząco wpływa na zmianę zapachu i stężenie perfum. Najdogodniejszym miejscem będzie zamykana szafka w łazience lub pokoju. Jeśli pozostawiamy flakon poza szafką warto trzymać go w oryginalnym kartoniku, tak aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie przed światłem. To tyle co chciałan napisać.
Trudno mi sobie wyobrazic ze tak jest bo kierujac sie ta zasada, nawet 100 ml to byloby juz za duzo i mozna by sobie pozwolic ewentualnie na 2 rozne 30 ml buteleczki. Miniaturki mojej mamy maja nawet po kilka lat a nadal pachna jak oryginaly. Tym bardziej mysle, ze duzym, pelnowymiarowym flakonom czas nie szkodzi jesli tylko poswieci sie stoche czasu aby o nie zadbac.
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 07:24   #39
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi o to żeby po 4 - 5 miesiącach wyrzucać flaszki ale o to żeby nie przetrzymywać nie wiadomo ile jak to robią niektóre wizażanki nawet po 10 lat. Mówi się że perfumy powinniśmy przechowywać do 3 lat (36 miesięcy) potem mogą zmieniać zapach, uczulać .. itp.
Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość

Aggie125
może i masz rację z tym zaufaniem ale jakoś nie chce mi się wierzyć by po 10 latach perfumy nadal tak samo pachniały i nadawały się do użytku na co dzień.
Zapewniam Cię, że po powąchaniu flaszek niektórych dziewczyn uwierzyłabyś w to że po 10 latach perfumy mogą być w dobrym stanie Oczywiście nie wszystkie mogą przetrwać tak długo ale np. taki Shalimar czy trucizny Diora stojące w ciemnym miejscu będą nam pachnieć idealnie przez wiele lat. Wszystko to kwestia odpowiedniego używania i dbania o flaszki.

Rawita zwróciła też uwagę na ważną kwestię odnośnie atomizera i dostępu powietrza Zgadzam się w 100%
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 13:37   #40
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że największym złem, jeżeli chodzi o trwałość perfum, jest dostęp powietrza. Natomiast co do innych warunków, to ja uważam tylko na to, żeby perfumy nie stały blisko kaloryfera i bezpośrednio na słońcu. Mam bardzo dużą kolekcję, więc niektóre flakony zużywam naprawdę wiele lat a jeszcze żadne perfumy z atomizerem mi się nie zepsuły. Lane miniaturki natomiast owszem. Ale i one dopiero po kilku latach.
Perfumy to dość trwała materia. Jeżeli mają szczelny atomizer, nie jest im tak łatwo zrobić krzywdę.

Na szczescie pelnowartosciowym perfumom, ze szczelnym atomizerem, niszczycelska moc powietrza nie grozi.
A jesli jestesmy przy "lanych" flakonach, miniaturkach- mysle, ze wazne jest takze to, by w miare mozliwosci, unikac kontaktu otworu/wlotu buteleczki ze skora, na ktorej znajduje sie wiele bakterii i roznych substancji, ktore tylko czaja sie by zamieszkac we wnetrzu flakonika

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2009-04-19 o 13:43
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 14:33   #41
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość


A jesli jestesmy przy "lanych" flakonach, miniaturkach- mysle, ze wazne jest takze to, by w miare mozliwosci, unikac kontaktu otworu/wlotu buteleczki ze skora, na ktorej znajduje sie wiele bakterii i roznych substancji, ktore tylko czaja sie by zamieszkac we wnetrzu flakonika
Dobrym rozwiazaniem jest stosowanie atomizerkow do takich perfum.
Wlewa sie troszke ,a reszta zabezpieczona bez kontaktu ze skora i powietrzem spokojnie moze stac w odpowiednich warunkach.
__________________
Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy....prof Żabiński
Twój klik pomaga
nie ponosze odpowiedzialnosci za reklamy umieszczone przez WIZAZ w moich postach i PW





czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-19, 22:04   #42
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość

Na szczescie pelnowartosciowym perfumom, ze szczelnym atomizerem, niszczycelska moc powietrza nie grozi.
A jesli jestesmy przy "lanych" flakonach, miniaturkach- mysle, ze wazne jest takze to, by w miare mozliwosci, unikac kontaktu otworu/wlotu buteleczki ze skora, na ktorej znajduje sie wiele bakterii i roznych substancji, ktore tylko czaja sie by zamieszkac we wnetrzu flakonika
To znaczy, że alkohol, który przecież jest istotnym składnikiem zapachów, nie jest swoistym "dezynfekatorem" dla bakterii?
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 23:01   #43
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez piroksena Pokaż wiadomość
To znaczy, że alkohol, który przecież jest istotnym składnikiem zapachów, nie jest swoistym "dezynfekatorem" dla bakterii?
OMG czuje sie jak na egzaminie z chemii
Nie jestem specjalistka, ale mysle, ze sama obecnosc alkoholu, ktory jest w perfumach rozpuszczalnikiem dla innych skladnikow: olejkow zapachowych czy srodkow homogenizujacych, nie gwarantuje tego, ze beda one, (perfumy), sterylne/jalowe.
(Moze jakis chemik pomoze nam wyjasnic te kwestie?)

Nie chce nikogo przekonywala na sile, podzielilam sie tylko tym, co wiem i jak sama postepuje z perfumami i moge zadeklarowac, iz nie zamierzam ryzykowac tego, ze po tym jak podczas aplikacji perfum "wymiziam sie" korkiem, w moim dzwoncu Lutkowym zalegna sie jakies mikroorganizmy, ktorym akurat "zasmakuja" olejki zapachowe czy nawet sam alkohol

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2009-04-19 o 23:07
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 23:18   #44
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
OMG czuje sie jak na egzaminie z chemii
Nie jestem specjalistka, ale mysle, ze sama obecnosc alkoholu, ktory jest w perfumach rozpuszczalnikiem dla innych skladnikow: olejkow zapachowych czy srodkow homogenizujacych, nie gwarantuje tego, ze beda one, (perfumy), sterylne/jalowe.
(Moze jakis chemik pomoze nam wyjasnic te kwestie?)

Nie chce nikogo przekonywala na sile, podzielilam sie tylko tym, co wiem i jak sama postepuje z perfumami i moge zadeklarowac, iz nie zamierzam ryzykowac tego, ze po tym jak podczas aplikacji perfum "wymiziam sie" korkiem, w moim dzwoncu Lutkowym zalegna sie jakies mikroorganizmy, ktorym akurat "zasmakuja" olejki zapachowe czy nawet sam alkohol
Ależ ja jestem przekonana To, co piszesz ma dla mnie sens, tak tylko głośno się zastanawiam...

Mamy jakiegoś chemika na pokładzie?
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:28   #45
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Ja własnie mam taką fobię próbkową- że jak sie wymyziam próbką to od razu wizualizuję sobie jak sie bakterie namnażają
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 13:08   #46
escritora
Zadomowienie
 
Avatar escritora
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkie Jabłko
Wiadomości: 1 145
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

No ale jeżeli z braku laku do odkażania rany można użyć perfumy (pomijam ewentualną szkodliwość olejków w nich zawartych), no to nie powinny się w nich namnażać bakterie. Najczęściej bazą perfum jest spirytus, a ten tłucze wszystko - przynajmniej tak mi to tłumaczono
escritora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 13:10   #47
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

ja tam perfum w lodowce nie trzymam. Takie cos stosowala moja siostra i chyba nadal uwaza, ze to jest ok. Tylko jak potem niuchalam to cos wyjete z lodowki, to zapach naparwde byl jakis inny. Pomijam juz fakt, ze flakonik smierdzial np. kielbasa z czosnkiem
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 14:19   #48
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez escritora Pokaż wiadomość
No ale jeżeli z braku laku do odkażania rany można użyć perfumy (pomijam ewentualną szkodliwość olejków w nich zawartych), no to nie powinny się w nich namnażać bakterie. Najczęściej bazą perfum jest spirytus, a ten tłucze wszystko - przynajmniej tak mi to tłumaczono
Wszystko tu zalezy od stezenia alkoholu. Standardowo w warunkach laboratoryjnych do odkazania uzywany jest alkohol 70%. Mniejsze stezenia juz duzo gorzej dzialaja jako srodek dezynfekujacy. Alkohol to dla niektórych bakterii wrecz pozywka. Inne mikroorganizmy alkohol same wytwarzaja (tak wlasnie powstaje wino). Sa bakterie, których i 70% alkohol nie zabije i beda zyly we wszystkim i wszedzie.
Ale wydaje mi sie, ze na rozklad perfum maja wplyw nie tylko mikroorganizmy, ale sama chemia np. dostep tlenu, pewne zwiazki sie utlenia i klops. Inne z uplywem czasu same sie po prostu rozkladaja. Ta chemiczna sprawa to takie moje dywagacje, bo chemikiem nie jestem, ale tak to widze.
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 14:48   #49
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość
Aggie125 może i masz rację z tym zaufaniem ale jakoś nie chce mi się wierzyć by po 10 latach perfumy nadal tak samo pachniały i nadawały się do użytku na co dzień.
Zapewniam Cię, że to możliwe.
Mój ekstrakt Classique ( Aggie to o nich pisałaś ? ) mam 13 lat - dokładnie tyle - dostałam je na pierwszą rocznicę ślubu od męża. Pachnie dokładnie tak samo jak 13 lat temu. Trzymam je w oryginalnym opakowaniu, zawsze w chłodnym i ciemnym kącie szafki. Używam "od wielkiego dzwonu".
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 14:56   #50
iwona-jk
Wtajemniczenie
 
Avatar iwona-jk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 383
GG do iwona-jk
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Do lodówki pakuję tylko (oprócz żywności oczywiście) np. podkład lub krem, którego przez pewien czas nie będę używać.
Jednak nie przechowuję w ten sposób perfum. Nie jestem przekonana, czy byłoby to dobre dla nich. Lodówka kojarzy mi się z wilgocią. Jak się wyjmie z niej np. szklany talerz, to po chwili robi się mokry. A nóż -widelec trochę w ten sposób powstałej wody dostanie się w okolice atomizerka, i co wtedy. Poza tym bardzo często lubię wywlekać flakony z ciemnych kątków i oglądać, wąchać. Musiałabym wachlować drzwiczkami od chłodziarki. Mąż podejrzewałby mnie o łakomstwo lub obżarstwo
Odpowiedniejszym miejscem dla perfum jest suche, chłodne, ciemne miejsce, np. szafa czy komoda w przedpokoju- tu leżakują moje skarby.
__________________
Poszukiwałam korka do Mystery NC.
Znalazłam na All- korek z prawie pełnym flakonem


Edytowane przez iwona-jk
Czas edycji: 2009-04-20 o 14:59 Powód: dopisek
iwona-jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 16:29   #51
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

czytalam o chowaniu perfum do lodowki chyba w jednym numerow joy ....
wydaje mi sie to byc dobrym rozwiazaniem, ale moze to byc uciazliwe na dluzsza mete
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 18:54   #52
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Ja nie jestem ekspertem ale uważam ,że w lodówce nie ma sensu,wystarczy chyba w chłodnym i ciemnym miejscu trzymać.No bo niby co ma dać ta lodówka?kremy ,to rozumiem,te najlepsze zwykle mają krótki termin bo potem niszczą się substancje aktywne ale perfumy
Myślę ,ze przy odpowiednim traktowaniu mogą przetrwać długo i bez lodówki
Ja wolę moje pudełko po Heelysach
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.