Zdejmowanie aparatu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-29, 16:42   #1
Justyna1505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
GG do Justyna1505

Zdejmowanie aparatu


Witam Niedługo będę iała zdejmowany aparat i chciałam się zapytać jak wygląda ta wizyta, podczas której sciągany jest aparat. Jak długo to trwa i w jaki sposób się go odkleja od zębów?
Mam też pytanie do osób które taki aparat nosiły, czy macie jakiś ślad na zębach po nim? Bo u jednej znajomej widziłam tak jakby takie pozostałości od kleju i to jeszcze w takim dziwnym kolorze...;(
Ile trwa czas noszenia aparatu retencyjnego i jaki może być jego koszt?
Justyna1505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 14:40   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Zdejmowanie aparatu

Odpowie ci na wszystko ekspert, ale powiem ci ze ja jestem zła zamki tak jakby się zakleszcza i odchodzą same... Ale u mnie doktor uszkodził chyba szkliwo, ząb wygląda jakby pękł po prostu takie rysy...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 15:28   #3
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Zdejmowanie aparatu

Miałam ściągany przedwczoraj. Trwało to ok godzinki.
Najpierw poodczepiała mi wszystkie zamki (jakimiś szczypcami, nadusiła pod odpowiednim kątem i bez problemu odskakiwały), jak z zamkami sobie poradziła, to zajęła się pierścieniami, po czym zdjęła wszystko w jednym kawałku. Wzięła szlifierkę czy coś takiego i zeszlifowała klej z zębów. Po chwili wypolerowała zęby. Podkleiła mi dół drucikiem i koniec. W między czasie usuwała mi kamień
Wczoraj odebrałam aparat retencyjny na górę (na dole podklejone, na górę mam jakąś dziadowską plastikową nakładkę przezroczystą, którą mam nosić 24/7 przez najbliższe trzy miesiące.
Co do śladów, to nie widzę żadnych z wyjątkiem zmatowienia zębów w tych miejscach, gdzie był klej.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 17:16   #4
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Zdejmowanie aparatu

Wizyta na której lekarz ortodonta zdejmuje aparat trwa od 0,5-1h. Lekarz zdejmuje aparat specjalną techniką, która polega na odklejeniu zamków od powierzchni zębów w taki sposób, aby nie uszkodzić szkliwa. Po odklejeniu zamków na powierzchni zębów pozostaje klej, który usuwa się specjalnymi wiertłami nieuszkadzającymi szkliwa. Tak zdjęty aparat nie pozostawia żadnych śladów na powierzchni zębów. Natomiast, osoby, które podczas noszenia aparatu nie utrzymywały właściwej higieny ustnej czyli nie stosowały systematycznie pasty z zawartością 1450 ppm fluoru, to na powierzchni szkliwa będą widoczne odwapnienia (białe plamy). Aby takie szkliwo uległo remineralizacji (odbudowie) to przez długi okres czasu należy systematycznie i bardzo starannie szczotkować pastą z zawartością 1450 ppm fluoru np. pastą firmy Blend-a-med Expert - Ochrona szkliwa. Po zdjęciu aparatu lekarz zakłada drucik retencyjny, a czas jego noszenia zależny jest od wady zgryzu i może trwać do około 2 lat. Cena aparatu retencyjnego jest bardzo zróżnicowana i waha się od 200 do 1000 zł.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 18:56   #5
Justyna1505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
GG do Justyna1505
Dot.: Zdejmowanie aparatu

Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Justyna1505 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.