Pamiętajmy o bezdomniakach :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 22:09   #1
pstroo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 93

Pamiętajmy o bezdomniakach :)


Myślę, że nie trzeba tutaj wiele pisać

526793_10153058148950475_1046791236_n.jpg
pstroo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 08:04   #2
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Jak najbardziej popieram - my miseczkę z wodą wystawiliśmy już w maju Warto zwrócić na to uwagę szczególnie teraz, kiedy panuje bardzo wysoka temperatura.
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:03   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

u nas w bloku sie przyplatal kotek.
Tez ma miseczke kolo klatki i codziennie cos tam daje do jedzenia. Ale wode to dolewam co chwile.

Kiedys widzialam pania, co miala pieska na smyczy. Zatrzymala sie, wyciagnela miseczke z torebki i wode. Piesek sie napil, przyszedl inny, jakis przybleda. Tez mu dala, psiaczek byl tak bardzo spragniony, ze pil i pil.

Bardzo mi zal tych zwierzatek i tez ich "dopijam" jak tylko mam mozliwosc.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:22   #4
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
u nas w bloku sie przyplatal kotek.
Tez ma miseczke kolo klatki i codziennie cos tam daje do jedzenia. Ale wode to dolewam co chwile.

Kiedys widzialam pania, co miala pieska na smyczy. Zatrzymala sie, wyciagnela miseczke z torebki i wode. Piesek sie napil, przyszedl inny, jakis przybleda. Tez mu dala, psiaczek byl tak bardzo spragniony, ze pil i pil.

Bardzo mi zal tych zwierzatek i tez ich "dopijam" jak tylko mam mozliwosc.
Bardzo ładne zachowanie - zarówno Twoje jak i wspomnianej pani. Niestety, ludzie częściej jednak po prostu przepędzają takie "przybłędy", a przecież brak wody może skończyć się dla nich tragicznie - szczególnie przy obecnych upałach Czasami słyszę, że ktoś nie wystawia miski, bo po co, skoro nie widać żeby jakikolwiek zwierzak z niej korzystał... Powiem tak: ja też ani razu nie widziałam, aby jakiś pies, kot itd. pił wodę przed moim ogródkiem - a jednak, codziennie woda jest wypijana, więc ma to sens.
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 17:26   #5
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Cytat:
Niestety, ludzie częściej jednak po prostu przepędzają takie "przybłędy", a przecież brak wody może skończyć się dla nich tragicznie - szczególnie przy obecnych upałach
Przed moim blokiem jest jedno miejsce gdzie ludzie nalewają wodę i są też miski na pokarm. Przez wiele lat nie było problemu, koty przychodziły. A ostatnio niestety wprowadzili się nowi sąsiedzi i je gonią. Straszne buractwo.
Niestety wystarczyło kilka dni i koty już się boją. Podbiegały jak im się coś wystawiało, a teraz obserwują z daleka.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 22:57   #6
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Przed moim blokiem jest jedno miejsce gdzie ludzie nalewają wodę i są też miski na pokarm. Przez wiele lat nie było problemu, koty przychodziły. A ostatnio niestety wprowadzili się nowi sąsiedzi i je gonią. Straszne buractwo.
Niestety wystarczyło kilka dni i koty już się boją. Podbiegały jak im się coś wystawiało, a teraz obserwują z daleka.
A dlaczego te Bogu ducha winne koty przeszkadzają nowym sąsiadom? Nie wiem... Siedzą im centralnie pod oknem, na balkonie a może na głowie? Nie pojmuję takiego zachowania Poza tym piszesz, że koty były tam dokarmiane od lat - w takim razie dotychczas nikt nie miał z tym problemu, aż tu nagle wprowadzają się nowi i zaprowadzają swoje porządki? Może warto zwrócić im uwagę i poprosić, aby jednak szanowali panujący u Was zwyczaj dokarmiania osiedlowych kotów? Przecież to co oni robią, to też brak szacunku dla osób dbających o te zwierzaki Ja jestem aktualnie w trakcie przeprowadzki - wynajęłam z mężem mieszkanie w bloku, pod którym również ktoś regularnie zostawia wodę i jedzenie dla okolicznych kotów. Mąż, delikatnie mówiąc, za kotami nie przepada, jednak nawet przez myśl mu nie przeszło, aby je przeganiać. Ignoruje je i tyle. W każdym razie, będę szczera: tacy ludzie mieliby u mnie wieeeelkiego minusa już na samym starcie...
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 23:29   #7
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

No cóż, koty sikają wszędzie, znaczą teren i często po prostu w kociej okolicy śmierdzi.
Wiem też że niektórzy się kotów zwyczajnie boją.
Żeby nie było: mieszkam w dzielnicy opanowanej przez koty, w budynku rządzonym przez koty i sama mam kota ^^
Są uciążliwe. Często trzeba myć drzwi, bo mimo że są kastrowane to i tak znaczą.
U mnie miseczki są cały rok, w kilku miejscach, zarówno z jedzeniem jak i wodą. Jeże też się na kociej karmie pasą
Dodam jeszcze: jeśli macie wybrednego kota/psa, który nie wszystko zje to wystawcie na dwór to co mu nie pasuje zamiast wyrzucać.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 08:23   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Ech, fajnie jak ludzie dokarmiają zwierzaki, ale gdy robią to z głową.
U mnie na osiedlu w jednym miejscu stoi buda (taka jak dla małego psa) i miski z jedzeniem i wodą. I okej, jak jestem z psami, a wiem, że widząc miskę z żarciem/wodą ciężko będzie się im oprzeć, to tamtędy po prostu nie chodzę. Niektórzy mają karknik dla ptaków na balkonie albo pod oknem na trawkinu, taki stojący.
Ale niektórzy w imię dokarmiania zwierzątek po prostu śmiecą jedzeniem gdzie popadnie Rzucają na trawniki w krzaki jakieś kanapki, stary chleb, kości, a potem normalne domowe psy do tego ciągnie (widywałam nie raz zwierzaki rzucające się na te śmieci). Irytuje mnie to strasznie, bo muszę mieć oczy dookoła głowy żeby pies nie najadł się śmieci.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 09:24   #9
martyna_tina
Bang Bang Bang
 
Avatar martyna_tina
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 646
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ech, fajnie jak ludzie dokarmiają zwierzaki, ale gdy robią to z głową.
U mnie na osiedlu w jednym miejscu stoi buda (taka jak dla małego psa) i miski z jedzeniem i wodą. I okej, jak jestem z psami, a wiem, że widząc miskę z żarciem/wodą ciężko będzie się im oprzeć, to tamtędy po prostu nie chodzę. Niektórzy mają karknik dla ptaków na balkonie albo pod oknem na trawkinu, taki stojący.
Ale niektórzy w imię dokarmiania zwierzątek po prostu śmiecą jedzeniem gdzie popadnie Rzucają na trawniki w krzaki jakieś kanapki, stary chleb, kości, a potem normalne domowe psy do tego ciągnie (widywałam nie raz zwierzaki rzucające się na te śmieci). Irytuje mnie to strasznie, bo muszę mieć oczy dookoła głowy żeby pies nie najadł się śmieci.
Tutaj zgadzam się w 100%. Ja również mam psa i zdarza się, że podczas spaceru muszę wyciągać mu z pyska jakieś kości czy chleb, bo ktoś wspaniałomyślnie rzucił to przy głównej alejce w parku, a mój burek wciągnie wszystko jak odkurzacz I tak jak napisałaś - nie chodzi tylko o to GDZIE dokarmia się zwierzęta, ale też CZYM. Nie twierdzę, że należy kupować im jakieś ekskluzywne jedzenie, ale odpadki typu kości, nadpsute wędliny czy pleśniejący chleb, powinny jednak trafiać do śmieci czy pieca - nie do ich misek.
martyna_tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:08   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Cytat:
Napisane przez martyna_tina Pokaż wiadomość
Nie twierdzę, że należy kupować im jakieś ekskluzywne jedzenie, ale odpadki typu kości, nadpsute wędliny czy pleśniejący chleb, powinny jednak trafiać do śmieci czy pieca - nie do ich misek.
Zdecydowanie.
Czasem kusi mnie wydrukowanie kilku kartek i naklejenie ich w paru miejscach, żeby uprzejmie poprosić o zaprzestanie rozrzucania śmieci dookoła osiedla
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:14   #11
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ech, fajnie jak ludzie dokarmiają zwierzaki, ale gdy robią to z głową.
U mnie na osiedlu w jednym miejscu stoi buda (taka jak dla małego psa) i miski z jedzeniem i wodą. I okej, jak jestem z psami, a wiem, że widząc miskę z żarciem/wodą ciężko będzie się im oprzeć, to tamtędy po prostu nie chodzę. Niektórzy mają karknik dla ptaków na balkonie albo pod oknem na trawkinu, taki stojący.
Ale niektórzy w imię dokarmiania zwierzątek po prostu śmiecą jedzeniem gdzie popadnie Rzucają na trawniki w krzaki jakieś kanapki, stary chleb, kości, a potem normalne domowe psy do tego ciągnie (widywałam nie raz zwierzaki rzucające się na te śmieci). Irytuje mnie to strasznie, bo muszę mieć oczy dookoła głowy żeby pies nie najadł się śmieci.
Oj dokładnie...
Mój pies niestety nie wychowałam go dobrze :P i rzuca się na te śmieci. I tak naprawdę to ja nie wiem co on tam zjadł tak szybko to połyka.
Kilkakrotnie zwracałam uwagę tym paniom aby rzucały to może za blok a nie pod klatką gdzie po prostu wychodzę i już tego pełno. No i nic.
Teraz akurat jest mniej kotów, jeden zabierany na noce do domu więc raczej tam karmiony. Ale one i tak to robią :/
Ale jak mój pies obleje ich kwiatka co se posadziły na publicznym trawniku to pretensje :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-28, 12:23   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pamiętajmy o bezdomniakach :)

Ja już czasem jak się wkurzę, to po prostu wywalam te ich smakołyki do śmietnika albo za płot.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.