Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 18:00   #1
Sorment
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12

Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne


Witam, więc nie dawno zacząłem moją karierę z ortodontą.

Pierwsza wizyta
Wręcz świetna, mili pracownicy rozumiejący problemy przychodzących do nich ludzi. Pobrali mi wyciski zgryzu, zrobili zdjęcia, a także zdjęcia RTG. Dowiedziałem się, że mam jakieś gotyckie podniebienia, rubensowskie zęby - może po prostu do muzeum się nadaję?

Druga wizyta - Diagnoza
Na tym miłe wizyty się skończyły. Myślałem, że po prostu wybuchnę płaczem. Na początek dowiedziałem się, że muszę wstawić alaimplanta przyklejonego do dwóch zębów obok. Ale żeby to zrobić muszę przesunąć jednego zęba - siódemkę o ponad 12mm! Powodem właśnie tej czynności jest to iż utraciłem swoją szóstkę. Dobra jedziemy dalej. Następnie dowiaduję się, iż muszę usunąć tą tak jakby "linkę" między dolnymi jedynkami czyli wędzidło wargi dolnej. Chwile potem dowiedziałem się, że czeka mnie ekstrakcja ósemek - co mnie już dobiło do dna. A co mnie już w ogóle zniechęciło to cena! Uwaga, nie spadnijcie z krzesła. Po wyliczeniu wszystkich wizyt itp. 13.600 zł! Powodem o to tej ceny jest:
- Aparat Damon szczęka dolna (3.000 zł)
- Aparat Damon szczęka górna (3.000 zł)
- Odbudowa kompozytów zębów górnych 2,1,1,2 (800 zł)
- Piaskowanie zębów (200 zł)
- Frenuloplastyka (200 zł)
- Przerzut podniebienny TPA (300 zł)
- Rozklinowane Guray/OBC (400 zł)
- Przyrządy do higieny jamy ustnej (100 zł)
- Razem: 8.000 zł
- Wizyty raz w miesiącu (150 zł) ; 24 wizyty (3.600 zł)
- Razem: 11.600 zł
- Orientacyjny koszt poszerzonego leczenia retencyjnego wraz z kontrolami w okresie 2 lat (2.000 zł)
- Razem: 13.600 zł

Przepraszam bardzo ale ja mam być gwiazdą filmową bo nie za bardzo rozumiem? Ja chce mieć zdrowe zęby, ale proste za taką cenę? Tym bardziej, że wada mojego zgryzu mi nie przeszkadza - przyzwyczaiłem się do niego . Moja wada polega na dwóch rzeczach. Zęby mają duże odstępy między sobą a także nie nachodzą na siebie - to jest tzn. gotyckie podniebienie.

Uwaga jeszcze jedna gratka. Owa klinika ortodontyczna nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne mimo ceny 13.600 zł jakimi są:
- odwapnienia i próchnica
- resorpcje
- zmiany około zębowe
- przejściowe poluzowanie zębów
- krótkotrwała nadwrażliwość zębów i części miękkich
- recydywy
- brak sukcesów w przypadku złej współpracy ze strony pacjenta
- dolegliwości związane ze stawem skroniowo-żuchwowym.

Dobrze, ale piszę ten temat po co innego. Kieruję go do tych którzy się znają. Moje pytania są takie:
- Czy jeśli nie będę tej wady leczył ona się powiększy? Jeśli tak to w jakim stopniu? Małym, dużym?
- Czy cena 13.600 zł za takie leczenie to normalna cena, biorąc pod uwagę jeszcze to, że oni nie ponoszą odpowiedzialności za skutki uboczne?


Baa, o ósemkach już nie wspomnę. Lekarze w mojej rodzinie już wiele szkód zrobili. Może po prostu nie warto ingerować w naturę?

Edytowane przez Sorment
Czas edycji: 2010-07-28 o 18:05
Sorment jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 14:50   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne

Ortodoncja zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk. Korzyści płynące z leczenia ortodontycznego to przede wszystkim poprawa stanu zdrowia jamy ustnej, poprawa wyglądu oraz większa szansa na zachowanie zębów przez całe życie. Leczenie ortodontyczne wad zgryzu jest w ramach NFZ całkowicie bezpłatne do 12 roku życia. Zatem leczenie ortodontyczne osób dorosłych zależy od ich świadomej decyzji i niestety jest kosztowne. Nieleczone wady zgryzu u osób dorosłych nie muszą koniecznie z biegiem lat się pogłębiać.
Był Pan wnikliwie zbadany przez lekarza ortodontę i to pytanie czy wada nieleczona będzie się pogłębiać i w jakim stopniu należało zadać lekarzowi. Decyzja o usunięciu ósemek była jedną z etapów planowanego postępowania ortodontycznego. Jeżeli nie będzie Pan podejmował tego leczenia to i usunięcie ósemek nie jest konieczne. Zęby ósme usuwa się z dwóch powodów: powtarzających się stanów zapalnych i dolegliwości bólowych oraz leczenia ortodontycznego.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:04   #3
Sorment
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Sorment jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 23:23   #4
gwadiana
Przyczajenie
 
Avatar gwadiana
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13
Dot.: Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne

Nie wszystkie te rzeczy musisz zrobić w tej klinice! Odbudowa zębów, piaskowanie, ekstrakcje- przecież nie musisz robić tego tam, możesz znaleźć gabinet gdzie te usługi będą tańsze.
Sam aparat i wizyty, owszem są kosztowne ale piszesz o wielu innych rzeczach przez co koszty rosną trochę niepotrzebnie.
A co do tego czy wada się pogorszy to tak jak napisała Pani dr, musisz zapytać w gabinecie, ale weźmy np te ósemki- jeżeli są ustawione "w kierunku" reszty zębów tzn siódemek to wraz ze wzrostem mogą powodować stłoczenia poprzez nacisk na zęby bliższe i dlatego trzeba je usunąć bo pogorszyłoby to Twój zgryz. Oczywiście powód może być inny, to jest tylko przykład.
Najlepiej będzie jeżeli pójdziesz do swojego ortodonty i dokładnie zapytasz co i w jakim celu ma być zrobione i jaki będzie miało wpływ na Twoje uzębienie
gwadiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 09:53   #5
ewa08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
GG do ewa08
Dot.: Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne

Człowiek całe życie opłaca składki zdrowotne, ja się pytam, gdzie te pieniądze?
Wyszło faktycznie dość drogo, nie wiem gdzie Ty byłeś. Jak ja byłam jeszcze nastolatką to zrobiłam sobie dwa aparaciki, na dolne i górne zęby i za oba zapłaciłam w sumie chyba 300 zł. Potem chodziłam co 3 miesiące chyba, za każdą wizytę inkasowali 25 zł, dawno to było więc dobrze nie pamiętam... kilka lat tam chodziłam, zęby troszkę się wyprostowały, niektóre obumarły, porobiły się zgorzele od noszenia tych aparatów... no ale nieważne W każdym razie aparaciki wciąż na mnie pasują, czasem zakładam sobie na dolne zęby bo wciąż są krzywe
ewa08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 11:55   #6
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne

faktycznie drogo wyjdzie Ci to leczenie. Na twoim miejscu poszukałabym innego ortodonty. Ja za ok. 2-3 miesiące będę zdejmować już aparat. Doliczając aparat retencyjny, cały koszt mojego leczenia to ok.7 tys zł, zaznaczając, że mój ortodonta nie jest najtańszy w moim mieście
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 10:19   #7
Licealistka18
Raczkowanie
 
Avatar Licealistka18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 242
Dot.: Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne

Mój aparat kosztował około 6 tys, wizyty raz w miesiącu po 80 zł. Ale oczywiście nie liczę kosztów naprawy zębów przed założeniem aparatu bo nie pamiętam dokładnie ile to kosztawało, ale jak liczyłam kiedyś to wychodziło mi około 8-9 tys (razem z wizytami comiesięcznymi) no i jeszcze trzeba dodać aparat retencyjny który nie wiem ile będzie kosztował
__________________
Powiedz TAK transplatologi!!!
Powiedz TAK.. tak jak ja!
W niebie Twoje narządy nie będą Ci już potrzebne....
Dzięki mojemu TAK ktoś przeżyje....
~~~~~~~~~~~~
1 październik studentka UŁ
3 września chyba ściągamy aparacik
Licealistka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.