Koronki na zębach miało być bez problemów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-14, 22:47   #1
kamilka88ns
Raczkowanie
 
Avatar kamilka88ns
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 196
GG do kamilka88ns

Koronki na zębach miało być bez problemów


rok temu stomatolog oszlifował moje górne zęby i zalożyl koronki,miał być piękny usmiech na wiele lat...zabieg kosztował 4000 zł ....niestety po roku
koronki odpadły,poprostu się odkleiły.Ponownie wizyta u stomatologa,przy okazji leczenie zębów bo rozbolały/te,ktore były pod koronkami/,pani doktor powiedziała,ze nie wie dlaczego ale moje zęby/szkliwo/jakby rozmięka ale dlaczego? Ponownie przymocowała
koronki ,niestety po 2 miesiącach koronki się odkleily tzn.poprostu spadły
w ciągu dnia...jestem przerażona zęby pod koronkami stały się czarne
nie mam pięniędzy na prywatne wizyty,inplanty czy inne zabiegi
Wydałam tyle pieniędzy i kto zawinił?Czy są w Polsce Kliniki Stomatologiczne gdzie mogłabym skonsultować się i ewentualnie skorzystać z leczenia refundowanego przez NFZ?
__________________
Sama...Sama...Zupełnie Sama...

Wielka Miłość Zdarza Się W życiu Tylko Raz... Wszystko Co Następuje Potem Jest Tylko Szukaniem Tej Utraconej Miłości...

kamilka88ns jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 22:54   #2
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 175
Dot.: Koronki na zębach miało być bez problemów

o matko
właśnie się tego boję co się tobie przytrafiło.
naprawdę współczuje.
jest wątek o koronach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118606&page=33 i tam jest super wiżanka ivoclar, która doradzała, napisz do niej pw.
szafiarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 09:03   #3
bedeania
Raczkowanie
 
Avatar bedeania
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 44
Dot.: Koronki na zębach miało być bez problemów

Cytat:
Napisane przez kamilka88ns Pokaż wiadomość
rok temu stomatolog oszlifował moje górne zęby i zalożyl koronki,miał być piękny usmiech na wiele lat...zabieg kosztował 4000 zł ....niestety po roku
koronki odpadły,poprostu się odkleiły.Ponownie wizyta u stomatologa,przy okazji leczenie zębów bo rozbolały/te,ktore były pod koronkami/,pani doktor powiedziała,ze nie wie dlaczego ale moje zęby/szkliwo/jakby rozmięka ale dlaczego? Ponownie przymocowała
koronki ,niestety po 2 miesiącach koronki się odkleily tzn.poprostu spadły
w ciągu dnia...jestem przerażona zęby pod koronkami stały się czarne
nie mam pięniędzy na prywatne wizyty,inplanty czy inne zabiegi
Wydałam tyle pieniędzy i kto zawinił?Czy są w Polsce Kliniki Stomatologiczne gdzie mogłabym skonsultować się i ewentualnie skorzystać z leczenia refundowanego przez NFZ?
To okropne co CI się przytrafiło,serdecznie współczuję

Ale do rzeczy....Nasz wspaniały NFZ nie refunduje ŻADNYCH zabiegów protetycznych oprócz zwykłych akrylowych protez. Nawet jeśli swoje koronki wykonałaś w gabinecie który ma podpisaną umowę z funduszem to na pewno nie dołożył on ani złotówki-dlatego tyle Cię to kosztowało.
Jeśli koronki spadły po roku,do tego coś się dzieje z zębami i ciała praca jest do poprawki w tak krótkim czasie to szczerze mówiąc...zmieniłabym lekarza...:/ A tłumaczenie pacjentowi że ''szkliwo rozmięka''...no cóż...brak słów!
Kochana nie chcę cię straszyć ale jeśli po tak krótkim czasie zęby się psują i bolą pod koronkami to za kilka lat możesz wogóle nie mieć na czym zrobić koronek.To powinna być praca-taka jak napisałaś-na kilka,ba!,na kilkanaście CONAJMNIEJ lat!
bedeania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 11:58   #4
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Koronki na zębach miało być bez problemów

Lekarz protetyk, który podejmuje się wykonania jakichkolwiek prac protetycznych powinien poinformować pacjenta na temat dbałości czyli zabiegów higienizacyjnych jamy ustnej, a także określić czas dobrego funkcjonowania wykonanego uzupełnienia.

Proponowałabym udać się na konsultację do lekarza protetyka, która w ramach NFZ jest bezpłatna i możliwa w każdym Zakładzie Protetyki Stomatologicznej Akademii Medycznej. Oprócz tego wiele klinik stomatologicznych, w których pracują lekarze specjaliści w dziedzinie protetyki i współpracują z NFZ udzielą również bezpłatnej konsultacji. Niestety leczenie protetyczne nie jest refundowane przez NFZ, z wyjątkiem protez osiadających.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.