Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-31, 10:35   #4321
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja też zastanawiam sie nad mineralnym avene,ale licze sie z tym,ze bedzie kiepsko wygladal.Wlasciwie,wszyst kie filtry na mnie kiepsko wygladaja,bielą i wygladam w nich jak mim/klaun,ale filtry ,które kiedys stosowalam w formie fluidow ,jak LRP czy Vichy,juz sie na mojej cerze nie sprawdzaja,a alkohol,który jest praktycznie we wszytskich filtrach LRP ,tylko podraznia moją cere.Dla mnie teraz priorytetem jest,zeby filtr nie podraznial i nie pogarszal stanu mojej cery,a o ironio,chemiczne robia to na potege.To jak wyglada ,to juz mniej istotna kwestia.Chociaz nie powiem,wychodzenie po zakupy w bialej masce i te wszystkie spojrzenia sasiadow czy nieznajomych,są czasem naprawde niekomfortowe
W mojej opinii ,sposród wszystkich filtrow,które testowałam,a testowalam ich przez lata naprawde duzo,najlepiej wyglądal Aknicare spf 30.Dodatkowym jego plusem bylo ze mial PPD 20,czyli sporo,niektóre 50tki swego czasu zapewnialy PPD na poziomie 15-17 (jak chociazby Vichy matujący.moze teraz cos sie zmienilo w tej kwestii).

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2018-05-31 o 10:37
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-31, 18:44   #4322
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wcześniej też, to jak wygląda filtr był na dalszym miejscu, ale obecnie pracuje w miejscu, gdzie jest kontakt z klientem i trzeba wyglądać schludnie i profesjonalnie, niestety...

Czy wskaźnik PPD, jakie posiada vichy matujący jest zbyt mały?

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Co do lirene hydrolipidowego widzę,ze opinie są podzielone.
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-31, 20:40   #4323
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Wcześniej też, to jak wygląda filtr był na dalszym miejscu, ale obecnie pracuje w miejscu, gdzie jest kontakt z klientem i trzeba wyglądać schludnie i profesjonalnie, niestety...

Czy wskaźnik PPD, jakie posiada vichy matujący jest zbyt mały?
Zależy, jaki potrzebujesz, jak dużą masz skłonność do przebarwień, jak wrażliwą skórę. Jak na filtr apteczny to jest to po prostu przeciętny faktor jaki ma wiele filtrów "drogeryjnych".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-01, 17:40   #4324
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam bardzo jasną cerę, na której pojawia się milion pieprzyków. Chce zapobiegać powstawaniu nowym. Z aptecznych odpada iwostin, który się totalnie nie sprawdził, LRP również.

Zastanawiam się nad tym lirene hydrolipidowym, czy pod względem stabilności filtrów i ppd jest lepszy, czy gorszy od vichy matującego?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-01, 21:47   #4325
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Lirene bym odradzała, według mnie po nałożeniu odpowiedniej ilości nie ma mowy o macie, koniecznie wymaga silnego przypudrowania, a na twarzy i tak zostaje taka niewygodna tłustość.
Od siebie polecę wspomniany wcześniej Aknicare SPF 30, chociaż trochę pocila mi się pod nim skóra mimo lekkości. Teraz używam Dermedic do cery mieszanej /tłustej i mimo że do maty się nie wchłania, to daje się na spokojnie okiełznać i na pewno nie mam takiego dziwnego uczucia na twarzy jak po lirene.
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-02, 10:04   #4326
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Ja też zastanawiam sie nad mineralnym avene,ale licze sie z tym,ze bedzie kiepsko wygladal.Wlasciwie,wszyst kie filtry na mnie kiepsko wygladaja,bielą i wygladam w nich jak mim/klaun,ale filtry ,które kiedys stosowalam w formie fluidow ,jak LRP czy Vichy,juz sie na mojej cerze nie sprawdzaja,a alkohol,który jest praktycznie we wszytskich filtrach LRP ,tylko podraznia moją cere.Dla mnie teraz priorytetem jest,zeby filtr nie podraznial i nie pogarszal stanu mojej cery,a o ironio,chemiczne robia to na potege.To jak wyglada ,to juz mniej istotna kwestia.Chociaz nie powiem,wychodzenie po zakupy w bialej masce i te wszystkie spojrzenia sasiadow czy nieznajomych,są czasem naprawde niekomfortowe
W mojej opinii ,sposród wszystkich filtrow,które testowałam,a testowalam ich przez lata naprawde duzo,najlepiej wyglądal Aknicare spf 30.Dodatkowym jego plusem bylo ze mial PPD 20,czyli sporo,niektóre 50tki swego czasu zapewnialy PPD na poziomie 15-17 (jak chociazby Vichy matujący.moze teraz cos sie zmienilo w tej kwestii).
Margo, skoro mineralny to może NIOD Survival 30 KLIK byłby dobrą opcją?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-02, 14:31   #4327
inkalands
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 119
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Może ktoś mi podpowie coś. Kupiłam filtr-mgiełkę spf 50 anthelios la roche posay i mam problem z aplikacją. Kupując ją myslałam, że będzie to produkt do rozsmarowania, a tu się okazuje, że on jest niesamowicie lekki. Nie widzę jego aplikacji tak naprawdę, jest to bardzo cienka warstwa. Nie odważyłam się jeszcze użyć go samego na wyjście z córką na spacer, nie mówiąc o długiej aktywności an słońcu. Ktoś może ma ten produkt? Aktualnie stosuję produkt żelowy z tej samej serii, ale chciałabym zużyć tą mgiełkę.
inkalands jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-05, 13:17   #4328
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Margo, skoro mineralny to może NIOD Survival 30 KLIK byłby dobrą opcją?
Dzięki za info o tym filtrze.Nigdy wczesniej o nim nie slyszalam.Wydaje sie być całkiem fajny.Na twarzy tej blogerki z linka,po wchlonieciu praktycznie go nie widac.Sklad tez raczej w porządku.Chyba się skusze

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Mam bardzo jasną cerę, na której pojawia się milion pieprzyków. Chce zapobiegać powstawaniu nowym. Z aptecznych odpada iwostin, który się totalnie nie sprawdził, LRP również.

Zastanawiam się nad tym lirene hydrolipidowym, czy pod względem stabilności filtrów i ppd jest lepszy, czy gorszy od vichy matującego?
Lirene ma chyba PPD podobnie jak Vichy około 16-17.Przynajmniej takie mial 2 lata temu gdy go uzywałam (niewiem czy od tego czasu coś zmieniono w składzie).Nie polecam go,ale nie dlatego,że jest zły,tylko dlatego,że po wsmarowaniu przepisowej ilosci bieli bardzo.Nie jest jakos bardzo tłusty i jest nawet całkiem lekki w porownaniu z większoscia filtrów,ale jesli prezencja jest dla Ciebie priorytetem,to raczej nie bedziesz z niego zadowolona.

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2018-06-05 o 13:20
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 14:11   #4329
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Lirene hydrolipidowy wszedł na rynek w zeszłym roku, nie mogłaś go używać dwa lata temu
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 14:21   #4330
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;83985041]Lirene hydrolipidowy wszedł na rynek w zeszłym roku, nie mogłaś go używać dwa lata temu [/QUOTE]
Faktycznie;D Pisząc o nim miałam na mysli Pharmacerisa Hydrolipidowego.Byłam święcie przekonana ,że to jedno i to samo
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 14:29   #4331
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dla bladziochów idealny będzie Biosolis Extreme Fluid 50+. Bieli, ale chroni dobrze.
Skład
Cytat:
Dicaprylyl CarbonateAloe Barbadensis Leaf Gel (Aloe Vera) [1]Titanium DioxideZinc oxideCoconut AlkanesPolyglyceryl-2 DipolyhydroxystearateProp anediolPongamia Glabra Seed OilPolyglyceryl-3 DiisostearatePolyhydroxys tearic AcidStearic AcidAluminum HydroxideSodium ChlorideBrassica Campestris Seed Oil [1]Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract [1]Helianthus Annuus (Sunflower) Seed OilCoco Caprylate/ Caprate [1]Ci 77000 (Alumina)Potassium SorbateSodium BenzoatePerfume (Fragrance)Lactic AcidTocopherol

from organic agriculture
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-05, 14:42   #4332
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Faktycznie;D Pisząc o nim miałam na mysli Pharmacerisa Hydrolipidowego.Byłam święcie przekonana ,że to jedno i to samo
Tak czułam, że miałaś na myśli coś innego
Składem różnią się na 100%
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 14:42   #4333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Faktycznie;D Pisząc o nim miałam na mysli Pharmacerisa Hydrolipidowego.Byłam święcie przekonana ,że to jedno i to samo
Mnie Pharmacerisy hydrolipidowe (miałam wersję do twarzy i wersję do ciała) nie bieliły w ogóle. Tłuściły owszem, bo to dość śmietankowe kremy, ale bielenia ani śladu. A jestem na to okropnie przeczulona i taki np Vichy matujący był dla mnie absolutnie nie do noszenia właśnie z powodu efektu galopujących suchot (byłam pytana w pracy, czy jestem chora).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-06-05 o 15:21
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 16:23   #4334
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie Pharmacerisy hydrolipidowe (miałam wersję do twarzy i wersję do ciała) nie bieliły w ogóle. Tłuściły owszem, bo to dość śmietankowe kremy, ale bielenia ani śladu. A jestem na to okropnie przeczulona i taki np Vichy matujący był dla mnie absolutnie nie do noszenia właśnie z powodu efektu galopujących suchot (byłam pytana w pracy, czy jestem chora).
Mnie wszystkie które probowałam do tej pory bieliły z wyjątkiem wspomnianego Aknicare ,który wyglądał świetnie i gdyby nie przesuszał mi skóry to chyba nadal bym go używała.Fluidy z LRP oraz Vichy,których używałam namiętnie na poczatku moich retinoidowo-filtrowych lat również nie bieliły,chociaz dawały taką dziwna blad0-tłustawą poświatę.Jednak było to znośne.Wszytskie inne bielą albo umiarkowanie albo niemiłosiernie.Aktualnie wykańczam resztki Sunsimed Avene i również ,mimo blogowych recenzji,mówiących iż nie bieli,ja wyglądam w nim jak wysmarowana białą farbą.Albo zbyt hojnie je aplikuję albo to wina mojej cery
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-05, 17:08   #4335
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Mnie wszystkie które probowałam do tej pory bieliły z wyjątkiem wspomnianego Aknicare ,który wyglądał świetnie i gdyby nie przesuszał mi skóry to chyba nadal bym go używała.Fluidy z LRP oraz Vichy,których używałam namiętnie na poczatku moich retinoidowo-filtrowych lat również nie bieliły,chociaz dawały taką dziwna blad0-tłustawą poświatę.Jednak było to znośne.Wszytskie inne bielą albo umiarkowanie albo niemiłosiernie.Aktualnie wykańczam resztki Sunsimed Avene i również ,mimo blogowych recenzji,mówiących iż nie bieli,ja wyglądam w nim jak wysmarowana białą farbą.Albo zbyt hojnie je aplikuję albo to wina mojej cery
Być może używasz za dużo albo rzeczywiście reakcja osobnicza. Dla mnie Vichy i LRP oraz baaardzo dużo innych są nienoszalne z powodu właśnie bielenia. Nie bieliły mnie Pharmacerisy, emulsja do ciała Lirene, filtry Hera, Canmake.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 05:51   #4336
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
norka93 - piękny avatar

A ja szukam filtru SPF 50 + , nawilżającego bez alkoholu z LRP, Vichy, Avene lub Biodermy. Polecicie coś ?
Oo, dziękuję ślicznie, pierwszy taki komplemencik

Przychodzę z raczej okrojoną i niezbyt obszerną recenzją filtru Canmake Mermaid. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że ten filtr mnie chyba wysusza. Piszę wysusza, bo za każdym razem, gdy go zmywam, następnego dnia mam przesuszoną skórę wokół ust. Podobna rzecz dzieje się z podkładem mineralnym w pudrze, kiedy mam go zaaplikowanego na filtr - odchodzą suche skórki wokół ust i policzkach, a nie mam buzi suchej czy przesuszającej się, bardziej normalną/mieszaną (teraz w upały potrafi delikatnie poświecić). Patrzyłam na skład i nie wiem co może być tego powodem. Zostawia on silikonowe wykończenie, palec mi ślizga po twarzy, a taki Lirene spf. 50 (pomarańczowa tubka) zostawia bardziej tłuste, nawilżające/zmiękczające i ten efekt bardziej mi odpowiadał. Czy i gdzie robię błąd? Teraz nie wiem co z filtrem zrobić, bo jestem zniechęcona do używania go.

---------- Dopisano o 06:51 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Przepraszam za off (choć cushiony tez mają filtry ), ale żeby nie było tak zupełnie nie w temacie to przyszedł mi dziś najnowszy SVR AK Secure DM Protect. Jeśli będzie się tak zachowywał z makijażem, jak bez - to przestaję kupować azjatyckie filtry.
Nałożyłam całe dwie pompki, jak instrukcja przykazała - po 5 minutach cera wygląda jak po nałożeniu normalnego kremu. Ale nic więcej nie piszę , dopóki dokładnie nie przetestuję.
Również czekam na opinie.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-06, 14:21   #4337
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Przychodzę z raczej okrojoną i niezbyt obszerną recenzją filtru Canmake Mermaid. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że ten filtr mnie chyba wysusza. Piszę wysusza, bo za każdym razem, gdy go zmywam, następnego dnia mam przesuszoną skórę wokół ust. Podobna rzecz dzieje się z podkładem mineralnym w pudrze, kiedy mam go zaaplikowanego na filtr - odchodzą suche skórki wokół ust i policzkach, a nie mam buzi suchej czy przesuszającej się, bardziej normalną/mieszaną (teraz w upały potrafi delikatnie poświecić). Patrzyłam na skład i nie wiem co może być tego powodem. Zostawia on silikonowe wykończenie, palec mi ślizga po twarzy, a taki Lirene spf. 50 (pomarańczowa tubka) zostawia bardziej tłuste, nawilżające/zmiękczające i ten efekt bardziej mi odpowiadał. Czy i gdzie robię błąd? Teraz nie wiem co z filtrem zrobić, bo jestem zniechęcona do używania go.
Nakładasz coś pod niego? Też nie przychodzi mi do głowy, co może być tego powodem.
Ja bym Canmake Mermaid poleciła przede wszystkim takim cerom jak moja czyli tłustym, które już po 2-3 godzinach duszą się pod warstwą własnego sebum, a co dopiero mówić o dokładaniu na to jeszcze grubszej warstwy filtra. Inne cery, które nie mają takiego problemu z przetłuszczaniem mogą zwyczajnie nie docenić zalet tego kosmetyku albo ich nie potrzebować.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-06-06 o 14:22
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-08, 11:08   #4338
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A co powiecie o tym filtrze koloryzującym ? Czy ochrona UVA jest tu wysoka ? Mam wątpliwości ..... słabe te filtry i na dodatek przenikające

https://www.dermedic.pl/pl/produkty/...cy-spf-50.html

Skład:

INCI: Aqua, Octocrylene, Hydrogenated Polydecene, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphentol Methoxyphenyl Triazine, Stearyl Alkohol, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bismuth Oxychloride, Mica, Iron Oxides, Physalis Angulata Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Stearic Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Allantoin, DMDM Hydrantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-09, 16:06   #4339
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Miałam jego próbkę i jest trochę dziwny. Krycia nie daje żadnego tylko ogólnie przyciemnia twarz, plus wymaga sporo pracy przy aplikacji, zostawia brązowe smugi ale nie jest chociaż jakimś mega tłuściochem z tego co pamiętam
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 11:06   #4340
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A co myślicie o tej mgiełce do twarzy z spf 50 anthelios? Myślicie, że da radę jako dodatkowa ochrona w celu reaplikacji filtra w ciągu dnia? Ja rano nakładam filtr 50 od skin79, na to krem bb z filtrem, a do reaplikacji używam magic cushion z missha (spf 50). No i zamówiłam teraz ten filtr anthelios w formie mgiełki, żeby pryskać nim twarz przed wyjściem z pracy. Sądzicie, że to będzie wystarczająca dawka ochrony przeciwsłonecznej? A jeśli stosujecie tę mgiełka, to powiedzcie proszę jak z jej wydajnością?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Roksi
Czas edycji: 2018-06-12 o 13:17
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:11   #4341
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
A co myślicie o tej mgiełce do twarzy z spf 50 anthelios? Myślicie, że da radę jako dodatkowa ochrona w celu replikacji filta w ciągu dnia? Ja rano nakładam filtr 50 od skin79, na to krem bb z filtrem, a do replikacji używam magic cushion z missha (spf 50). No i zamowilam teraz ten filtr anthelios w formie mgielki, żeby pryskać nim twarz przed wyjściem z pracy. Sądzicie, że to będzie wystarczająca dawka ochrony przeciwsłonecznej? A jeśli stosujecie tę mgiełka, to powiedzcie proszę jak z jej wydajnością?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do replikacji to nie, bo musiałabyś mieć ponadludzkie zdolności, żeby coś replikować Ale do reaplikacji też raczej nie, bo właściwie nie powinno się mieszać filtrów, więc lepiej byłoby kłaść kolejną warstwę tego, co już masz na twarzy. Poza tym kiepsko widzę to estetycznie, filtr, potem podkład z filtrem a potem jeszcze mgiełka z filtrem. I tego wszystkiego ma być okolo 3 ml łącznie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:19   #4342
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
A co powiecie o tym filtrze koloryzującym ? Czy ochrona UVA jest tu wysoka ? Mam wątpliwości ..... słabe te filtry i na dodatek przenikające

https://www.dermedic.pl/pl/produkty/...cy-spf-50.html

Skład:

INCI: Aqua, Octocrylene, Hydrogenated Polydecene, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphentol Methoxyphenyl Triazine, Stearyl Alkohol, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bismuth Oxychloride, Mica, Iron Oxides, Physalis Angulata Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Stearic Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Allantoin, DMDM Hydrantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene.
Dermedic ma jak dla mnie dziwne filtry. Nawet już w ich stronę nie patrzę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 13:16   #4343
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Do replikacji to nie, bo musiałabyś mieć ponadludzkie zdolności, żeby coś replikować Ale do reaplikacji też raczej nie, bo właściwie nie powinno się mieszać filtrów, więc lepiej byłoby kłaść kolejną warstwę tego, co już masz na twarzy. Poza tym kiepsko widzę to estetycznie, filtr, potem podkład z filtrem a potem jeszcze mgiełka z filtrem. I tego wszystkiego ma być okolo 3 ml łącznie
Hahahahahahaha dzięki, pisałam na szybko na telefonie i faktycznie zmienił reaplikację na replikację
Co do Twojej odpowiedzi, to przyznam, że nie wiedziałam, że nie można mieszać różnych filtrów. A z czego to wynika? Wchodzą w jakieś reakcje, neutralizują swoje działanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 16:10   #4344
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Hahahahahahaha dzięki, pisałam na szybko na telefonie i faktycznie zmienił reaplikację na replikację
Co do Twojej odpowiedzi, to przyznam, że nie wiedziałam, że nie można mieszać różnych filtrów. A z czego to wynika? Wchodzą w jakieś reakcje, neutralizują swoje działanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ano tak, mi też podkreśla słowo reaplikacja

Chodzi o to, że gotowy kosmetyk to stabilny układ, dodając do niego cokolwiek, zmieniasz jego stabilność, a przy filtrach jest to szczególne ważne. Głównie dotyczy to mieszania w jednej aplikacji, więc w przypadku dokładania po kilku godzinach innego filtra jest już trochę inaczej.

Ja bym miała przede wszystkim opory przed nałożeniem 3 ml czegoś na twarz, zwłaszcza kolejnej warstwy na makijaż. Chyba w takiej sytuacji użyłabym chusteczek do makijażu, starła to co mam na twarzy i nałożyła na nowo filtr.

W przypadku filtra w sprayu najpierw bym zrobiła domowe testy z łyżeczką 1 ml, żeby sprawdzić ile psiknięć jest mi potrzebnych do osiągnięcia 1 ml.

Mam obecnie chyba niedostępny w Polsce spray Garnier SPF50+ KLIK i byłam zachwycona jego właściwościami na ciele: żadnego bielenia, żadnej tłustości, żadnych śladów na ubranich. Dopóki nie nałożyłam go na twarz. Zrobił mi niemożliwą do roztarcia białą maskę, powłaził w pory, porozłaził się w smugach. Nie wiem, czemu na ciele efekt był całkiem odmienny

Dostałam też próbki filtra O HUI Sun Master, ale wydaje mi się, że są zepsute, bo rozwarstwiają się, a nie sądzę, że oryginalna postać tego kremu tak wygląda (nie znalazłam nigdzie zdjęć zawartości).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-14, 12:42   #4345
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję za odpowiedź muszę przemyśleć kwestię tego filtra w sprayu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-14, 15:45   #4346
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Pozwolę sobie zacytować samą siebie

"Mgiełka faktycznie jest lekka, delikatnie pudrowa, nie bieli i nie tłuści, nadaje się na makijaż, ale jest jednocześnie BARDZO dusząca - robi taką gryzącą i białą zasłonę dymną, że korzystam na wdechu i uciekam z pomieszczenia na chwilę. Pryska "suchym" strumieniem, ale czuć, że w sposób dość skoncentrowany w konkretnym miejscu, więc lecę chwilę z wciśniętym atomizerem po całej twarzy - w związku z tym trochę się obawiam, czy wydajność mnie nie pokona - zobaczymy . No i jest tak bardzo lekka, że nie ufałabym tylko jej w zakresie ochrony, choć jako dodatek jest to ciekawy produkt"
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 20:52   #4347
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy dermedic spf 50 Was zapychał? Sporo osób go polecało, ale widzę, że również wiele skarży się na zapychanie. Z tego co widzę słabiutki skład, kiedyś używałam kremyu nawilżającego dermedic i strasznie mnie zapchał podskurnymi gulami...
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 21:49   #4348
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dermedic mnie pozapychał.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-19, 09:24   #4349
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

To ja już zupelnie nie wiem, jaki filtr wybrać Niestety budżet mnie ogranicza

edit Rozumiem, że wersja lirene do twarzy (chuda tubka) jest niewypałem. Co jednak z lirene 50+ dermoprogram do ciała i twarzy w dużej tubce? Czy faktycznie jest stabilny i dobry? Jak sprawuje się na twarzy, pod makijażem?

Edytowane przez halucynogenna
Czas edycji: 2018-06-19 o 19:21
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-20, 05:17   #4350
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
To ja już zupelnie nie wiem, jaki filtr wybrać Niestety budżet mnie ogranicza

edit Rozumiem, że wersja lirene do twarzy (chuda tubka) jest niewypałem. Co jednak z lirene 50+ dermoprogram do ciała i twarzy w dużej tubce? Czy faktycznie jest stabilny i dobry? Jak sprawuje się na twarzy, pod makijażem?
Halucynogenna, używałam dość sporo czasu wersji do ciała i twarzy, o której wspominasz i wcale nie jest dla mnie tak tragiczna pomimo tłustej czy mieszanej (wtedy) cery. Po jakimś czasie wchłaniała się do delikatnego matu/satyny, a i podkłady mineralne nałożone na filtr wyglądały nienajgorzej Nieco się warzyły, ale u mnie każdy podkład się warzy niezależnie od stanu cery. Tak sobie pomyślałam, że to całkiem fajny filtr na zimę, tak fajnie otuka buzię. Troszkę bielil, ale zdecydowanie nie nazwałabym tego efektu córką młynarza, po czasie to wszystko jakoś się regulowało. Wspominam go całkiem miło. W sumie to nie wiem czemu znów nie używam - chyba szukam czegoś nieco lepszego. A raczej innego, po prostu. Lubiłam ten efekt mięciutkiej i nawilżonej skóry po aplikacji filtra.
__________________





Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2018-06-20 o 05:19
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.