Miejsca w Krakowie warte zobaczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 12:33   #1
MyLastHope
Rozeznanie
 
Avatar MyLastHope
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 955

Miejsca w Krakowie warte zobaczenia


W tym wątku chciałabym stworzyć listę rzeczy/miejsc w Krakowie (i okolicach) wartych zobaczenia/ odwiedzenia.
Mogą to być zabytki, muzea, parki, wystawy, ale też kluby, restauracje, kawiarnie czy inne rozrywki. Gdzie można pójść odpocząć, zrelaksować się albo ciekawie spędzić czas.
Coś co Wam się podoba, coś co zrobiło na Was wrażenie i myślicie, że może też spodobać się innym. Takie miejsca, które według Was każdy powinien w Krakowie zobaczyć.
Proszę o wpisywanie miejsca, adresu i krótkiego opisu dlaczego akurat TO polecacie innym.



Tak więc zapraszam na wycieczkę po Krakowie!


zapraszam także na wątek gdzie dowiemy się o darmowych koncertach czy wystawach
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270764




__________________
"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać."

dietetyk, kucharz, nieuleczalna kociara, początkująca biegaczka, fascynatka siłowni i treningu funkcjonalnego


Edytowane przez MyLastHope
Czas edycji: 2012-06-27 o 23:05
MyLastHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 12:39   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Ogród botaniczny

Praktycznie w centrum Krakowa (Lubicz) jest przepiękny ogród botaniczny. Wstęp jest bardzo tani (normalny 6zł, ulgowy 3zł), w środku jest wiele świetnych szklarni w których można obejrzeć egzotyczne rośliny - owocującą kawę, granaty, cytryny, pomarańcze i mandarynki dyndające z drzew, kaktusy, wielkie rośliny owadożerne. Oprócz tego cały ogród botaniczny jest wielkim parkiem, są jeziorka, ławeczki, trawa na której można się wyłożyć. Można sobie przynieść jedzenie, książkę, praktycznie piknik zrobić. Jest cicho, ćwierkają ptaki i biegają wiewiórki, super się tam wypoczywa

http://www.ogrod.uj.edu.pl/index.php?lang=pl
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 12:45   #3
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

- Wzgórze św. Bronisławy - na Salwatorze, za pętlą tramwajową, w drodze do Kopca Kościuszki. Osiedle willowe i dla mnie najbardziej urokliwe miejsce w Krakowie
- Zakrzówek - Ruczaj; teraz pozamykany, ale dla chcącego - nic trudnego. Najlepsze miejsce do wylegiwania się
- lody na Starowiślnej - Starowiślna 83. Ja sama odkryłam niedawno i już nie dziwię się tworzącym tam kolejkom
- Ogród Botaniczny - Kopernika 27: przepiękne, urokliwe i zielone miejsce.
- Dom Mehoffera - muzeum, dom Józefa Mehoffera, malarza, Krupnicza 26. Dla mnie najładniejsze muzeum w Krakowie: piękne wnętrza i cudowny ogród między kamienicami
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 12:53   #4
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Kopiec Kraka (Krakusa) i okolice - Podgórze, dojście z przystanku Cmentarz Podgórski/Powstanców Wielkopolskich albo z drugiej strony - Kamienskiego

miejsce niezwykłe z jednej strony kopiec z podobno bardzo długą historią sięgającą jeszcze czasów Piastów albo i wcześniejszą, i przepiękną panoramą Krakowa. można podziwiać praktycznie całe miasto z każdej strony, przy dobrej pogodzie widać góry dookoła spora polanka, można zrobić piknik, poopalać się, odpocząć. z drugiej strony - bliskość dawnego kamieniołomu, w którym kiedyś pracowali ludzie z obozu koncentracyjnego podczas II wojny światowej, tworzy nastrój lekko niepokojący, szczególnie przy pochmurnej pogodzie. można zejść na dno kamieniołomu i przyjrzeć się pozostałościom starych budynków, można przespacerować się w stronę ul. Kamieńskiego, po drodze mijając pomnik upamiętniający ludzi, którzy zginęli w obozie Płaszów. to również tworzy dziwny kontrast z dużą ilością zieleni, pagórków i skałek. wszędzie spacerujemy bez biletow wstępu.
__________________
How I choose to feel is how I am.


Edytowane przez kasiencja
Czas edycji: 2012-05-21 o 12:59
kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 12:58   #5
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Zamek w Pieskowej Skale - tani wstęp, piękne wystawy. Można zobaczyć więcej niż w komnatach Wawelu.

Chata Pustelnika w Parku Ojcowskim - dla lubiących spacerować. Chata znajduje się w Prądniku Korzkiewskim, 4 km w jedną stronę z Ojcowa.
http://www.opn.most.org.pl/ch_pust.htm

Trattoria Rialto - Pasaż Ruczaj - przepyszne lody, warta polecenia pizza
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno

Edytowane przez Melka88
Czas edycji: 2012-05-21 o 13:02
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 13:48   #6
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
można zejść na dno kamieniołomu i przyjrzeć się pozostałościom starych budynków
a którędy? bo ja kiedyś się zastanawiałam, czy można i na nic nie wpadłam
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 14:02   #7
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Podziemia Rynku Głównego - jedno z niewielu interaktywnych muzeów Krakowa, coś dla tych, którzy w "zwykłych" muzeach umierają z nudów Można zobaczyć jak wyglądał i funkcjonował główny plac Krakowa na przestrzeni wieków. Dobrze jest wejść wcześniej na stronę muzeum i zarezerwować miejsce (zwłaszcza jeśli wybieracie się większą grupą), choć ja akurat zwiedzałam "z marszu" bez rezerwacji, ale w mniej tłocznych godzinach.
Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja
Ogród botaniczny


Co do kawiarni: ja polecam Siestę na Stolarskiej, znaną już pewnie wielu wizażankom. Wpadam tam czasem na dobrą kawę lub pyszne lody (ostatnio waniliowo-czekoladowe z likierem i wiśniami).
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 14:04   #8
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Bagry
zalew między ul. Lipską a Wielicką (od ul. Wielickiej między Dworcem Płaszów a Pocztą Polską jest przejazd pod torami, którym można dojechać. ewentualnie też ul. Bieżanowską i Morawiańskiego do kładki).
idealny na spacery, wypad rowerem, leniuchowanie i kąpanie.

Las Wolski, kopiec Piłsudskiego i ZOO
tu chyba opis nie jest potrzebny dojazd spod Błoni autobusem nr 134

Cafe-Bar Zbliżenia, pl.Nowy
wciśnięta w sam róg, schodzi się do niej po kilku schodkach, obok jest cafe 7 (czasem są tam fajne koncerty). Świetny wystrój, smaczne jedzenie (sałatki i makarony), pyszne koktajle i fantastyczny letni ogródek odgrodzony od zgiełku ulic.

okolice:
Dolinki Krakowskie

ok.20km od Krakowa jadąc na Olkusz, polecam przede wszystkim Będkowską, Dolinę Kluczwody i Dolinę Kobylańską raj dla wspinających się.
spacer, piknik, wspinaczka- co kto lubi
w Dolinie Będkowskiej jest fantastyczna restauracja/jadłodajnia (?) ze stawami hodowlanymi - dają tam pyszne ribu
__________________
Nie warto żałować naszych wyborów,
bo w momencie kiedy je podejmujemy wydają się najlepszymi decyzjami,
a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji
.
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:05   #9
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Kopiec Piłsudskiego - fajne miejsce, super Kraków widać ze szczytu, bardzo wysoki nie jest, idzie się przez las do niego, są ścieżki rowerowe, niedaleko Zoo krakowskie. Generalnie zwiedziłam wszystkie krakowskie kopce i ten najbardziej mi się podobał

Park Jordana- lubiłam tam siedzieć sobie, choć ludzi jak wiadomo nie brakuje tam, ale jak dla mnie fajne miejsce na relaks

Krakowskie Błonia - niby wielka łąka, ale też ma swój urok jak dla mnie, choć co najbardziej mnie wkurzało tam, to nieczystości po czworonogach, których nie sprzątał nikt.

Bardzo fajny wątek , chętnie poczytam, co polecają Wizażanki w Krakowie. Tych lodów ze Starowiślnej nie jadłam, ale faktycznie, zawsze jak jadę tamtędy tramwajem, to jest kolejka. Aż sama kiedyś skosztuję
__________________
"Być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć, nim minie czas"


Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:42   #10
anastazjawu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gorące południe;)
Wiadomości: 66
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Może nietypowo, ale ja bardzo często moich gości wywożę na wieże przy kościele w Łagiewnikach - jest tam świetny widok zarówno na miasto jak i na trochę gór.
Dom Mehoffera jest cudowny.
Polecam też Fabrykę Schindlera - muzeum nietypowe, dużo filmów do obejrzenia, fotografie z dawnych lat, fotoplastykon.
anastazjawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:34   #11
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Warto zobaczyć spektakl przygotowany przez Art Color Ballet http://www.baletcolor.pl/
Balet podany w niecodziennej, nietypowej formie. Doznania zarówno wizualne jak i słuchowe.
Bardzo polecam
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 20:37   #12
Zuzik06
Wtajemniczenie
 
Avatar Zuzik06
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Muzeum Fabryka Schindlera na Lipowej 4 - kto był w Podziemiach Rynku niech pomyśli, że Fabryka jest 100 razy bardziej efektowna, kto nie był niech wyobrazi sobie prawdopodobnie najlepiej zmultimedializowane muzeum w jakim mógłby do tej pory być - warto bardzo

Muzeum na Pomorskiej - zorganizowane w dawnej siedzibie Gestapo, niewielkie muzeum w bramie przy Placu Inwalidów, wiec w centrum krakowa - dostępne multimedia, dźwięki, obrazy, fotografie, nagrania, tworzy niesamowity klimat - oczywiście dostępne sale więzienne z epokowymi napisami na ścianach - mrozi krew w żyłach - polecam również

na Karmelickiej blisko idąc od Placu Inwalidów lody U Marysi z Krościenka czy coś w tym stylu... GENIALNE! domowej roboty, z owocami, świeżutkie...

przy Teatrze Słowackiego w rogu placu - Scena przy Pompie - jak sie podejdzie do ogrodzenia i uważnie spojrzy zobaczy sie oryginalną płytę z Rynku Głównego ze Slubowania Kościuszkowskiego - na Rynku obecnie falsyfikat

Wieża Ratuszowa i Wieża Mariacka - Zdecydowanie warto!

Nowa knajpka - Caffe Kładka - przy bulwarze wiślanym tuż przy Kładce Bernatka! Dla miłośników dobrej muzyki, starych szaf, wygodnej kanapy w kolorze róż i romantycznych spacerów - zdecydowanie warto polecić

Edytowane przez Zuzik06
Czas edycji: 2012-05-21 o 20:42
Zuzik06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:12   #13
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

ja polecę centrum kultury japońskiej manggha dla fanów azjatyckich klimatów
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 23:21   #14
noicojamamtuwpisac
Zadomowienie
 
Avatar noicojamamtuwpisac
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 313
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Okolice Klasztoru na Bielanach - las, dróżki, polanki, zakamarki i ciiiiszaaa nawet jak ludzie w około... no i sam klasztor też wart
zobaczenia szczególnie, że dla kobiet otwarty tylko kilka/kilkanaście razy w roku.
noicojamamtuwpisac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 20:21   #15
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Polecam Massolit. Nie, nie wysyłam do Mistrza, Małgorzaty, Berlioza i jeszcze dalej, tylko na ulicę Felicjanek - niedaleko Zwierzynieckiej

Jest to jedyna w swoim rodzaju i o tak specyficznej atmosferze kawiarnio - księgarnia, gdzie można kupić książki w najróżniejszych językach obcych, usiąść wygodnie na kanapie i zjeść pyszną szarlotkę
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 20:25   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Jaki fajny wątek Piszcie, piszcie, bo wybieram się za jakiś czas na kilka dni do Krakowa i chętnie zrobię notatki przed podróżą
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 11:43   #17
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

ja polecam:
- Fabrykę Schindlera przy Lipowej - muzeum zrobiło na mnie niesamowite wrażenie,-
- Kopiec Krakusa - rozpościera się z niego wspaniały widok,
- Restauracje Adama Geslera w Hotelu Fracuskim - lancze w godz 13-16, za 20 zł zje się mega obiad złożony z dwóch dań, deseru,kompotku, ciastka i bułeczki z masłem na start. Jedzenie jest takie jak domowe, pyszne, swieże a porcje potężne,
- pizzeria trzy papryczki - pyszna pizza i inne dania też,
- aloha cafe na Miodowej - co środa o 19:00 odbywają się spotkania slajdowe z podróżnikami,
- trasa z kopca Krakusa przez Rezerwat Bonarka koło kamieniołomów - zieleń, cisza spokój, budzący groze kamieniołom,
- bulwary wiślane trasa spod Galerii Kazimierz w stronę stopnia wodnego (śluzy Dąbie) - wspaniałe miejsce spacerowe, zieleń, trasa zarówno dla spacerowiczków jak i rowerzystów
- Hamsa Hummus na Szerokiej, Sami Am Am na Wawrzyńca - kuchnia Bliskiego Wschodu

Edytowane przez 2016070953
Czas edycji: 2013-02-16 o 18:04
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 12:49   #18
Zuzik06
Wtajemniczenie
 
Avatar Zuzik06
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Muzeum Arcceologiczne w niedziele zdaje sie wstep wolny, miesci sie przy Plantach można zobaczyć prawdziwe mumie takie jak w Egipcie

Luigi 1930 nowa restauracja - pub przy Placu Inwalidów na Karmelickiej - pyszna niedroga pizza, fajne drinki, ogródek, polecam serdecznie

Arlekin cukiernia, ciastkarnia na Płycie Rynku głłównnego ale trzeba wiedziec gdzie wejsc bo jest maleńka witryna Miesci sie koło Papryczek cudne torty, lody, desery, gofry a ceny śmiesznie niskie - wszyscy których tam prowadze są zachwyceni!

Edytowane przez Zuzik06
Czas edycji: 2012-05-24 o 12:52
Zuzik06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 18:51   #19
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Skoro zeszło na kawiarnie i knajpy - polecam Propagandę na Kazimierzu Mała knajpka w PRL-owskim klimacie, z mnóstwem starych plakietek i plakatów na ścianach, a nawet zawieszoną nad kanapą maską starego samochodu! Idealne miejsce na popołudnie z przyjaciółmi.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 19:08   #20
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Ja polecam C-2 [w kinie Sphinks na osiedlu Górali] oraz Kombinator [w teatrze Łaźnia na osiedlu Szkolnym.
Oba w... Hucie
Klimatyczne miejsca czerpiące z historii Huty. W C-2 można napić się kawy, kilku rodzajów herbaty, zjeść coś [pycha smażone pierogi]. Do tego często przyłączaja się do różnych inicjatyw.
Kombinator to miejsce gdzie można napić się piwa i drinków, czasem organizują koncerty. Idealne na wieczór

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2013-04-05 o 18:39
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:19   #21
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Knajpy jazzowe ;-)
Harris Jazz Piano Bar- szczególnie w trakcie jam session, szczególnie jeśli to latin jazz
Piano Rouge na rynku
Kino pod Baranami
Teatry- chyba wszystkie
Muzeum archeologiczne
Bunkier sztuki
MOCAK
Park Bednarskiego
Jest co oglądać i zwiedzać
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 13:14   #22
MyLastHope
Rozeznanie
 
Avatar MyLastHope
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 955
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Podziemia Rynku - muzeum, które zrobiło na mnie niesamowite wrażenie - efekty wizualne, ciekawe ekspozycje, historia w ciekawej formie, naprawdę warto zobaczyć.

Park Bednarskiego - pełne zieleni, cisza, spokój, miejsce na spacer jak i na piknik

Zalew Nowohucki
- kolejne miejsce, w którym można pospacerować, albo wyłożyć się na trawce. Trasy idealne na rolki czy bieganie. Obok całkiem fajny basen. Boisko do kosza i do piłki plażowej. Plac zabaw dla dzieci. A nieopodal dworek Jana Matejki.
http://www.rowerem-przez-krakow.pl/zalew-nowohucki.html
__________________
"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać."

dietetyk, kucharz, nieuleczalna kociara, początkująca biegaczka, fascynatka siłowni i treningu funkcjonalnego

MyLastHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 17:55   #23
Malagenia
Raczkowanie
 
Avatar Malagenia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 322
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Super wątek, przyda się

Z lokali gastronomicznych polecam Chimerę http://www.chimera.com.pl/ na św. Anny- uwielbiam ich jedzenie, maja też świetny wystrój wnętrz(szkoda tylko,ze na dole nie można już zjeść sałatki, tylko powstało osobne i droższe menu )

Z miejsc do pospacerowania polecam wymieniony już Ogród botaniczny a także Park lotników.
Bardzo lubię też klimat Kazimierza ( te stare kamienice, stare szyldy sklepowe itd.) Zwłaszcza podoba mi się na ulicy Szerokiej i tu mam pytanie - polecacie jakiś lokal w tej okolicy?
Malagenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 23:20   #24
noicojamamtuwpisac
Zadomowienie
 
Avatar noicojamamtuwpisac
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 313
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Warte zobaczenia w Krakowie są zajęcia na obcasach w Meli-Melo, które dziś rano gosciły w Dzień Dobry TVN :

http://dziendobry.tvn.pl/video/aerob...est,47107.html
noicojamamtuwpisac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:45   #25
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Ogród doświadczeń - http://www.ogroddoswiadczen.pl/ Pierwszy w Polsce sensoryczny park edukacyjny, gdzie można obejrzeć 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki.
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:57   #26
noicojamamtuwpisac
Zadomowienie
 
Avatar noicojamamtuwpisac
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 313
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Ogród przy Domu Mehoffera! Urocze, zaciszne miejsce w samym centrum miasta - ul. Krupnicza
Działa tam mała kawiarekna, mozna posiedzieć w ogrodzie przy kawie, ciastku i lampce winia.
A jutro - sobota - oraz w następną niedzielę - 29.07 - organizujemy tam darmową JOGĘ na TRAWIE

http://www.meli-melo.pl/aktualnosci/...07-o-godz-1100
noicojamamtuwpisac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 22:38   #27
szyrek
Zadomowienie
 
Avatar szyrek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podgórze
Wiadomości: 1 178
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Cytat:
Napisane przez MyLastHope Pokaż wiadomość
Park Bednarskiego - pełne zieleni, cisza, spokój, miejsce na spacer jak i na piknik
Niestety podczas pikniku warto trzymać tam torebki blisko siebie

Do worka atrakcji dorzucam jeszcze
Uroczysko Skałki Twardowskiego z pomnikiem Elvisa
Na leniwe popołudnie - dużo zieleni, ścieżki na spacery i rower. Wyposażone w ławki i ławy ze stołami (i zadaszeniem ).
Dojazd od Praskiej.
__________________
"Nikogo nie wolno zmuszać by czekał aż do dziesiątej na drożdżówkę."


Edytowane przez szyrek
Czas edycji: 2012-09-18 o 22:43
szyrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 22:43   #28
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Nowa Huta!!!
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:59   #29
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Krakowska Manufaktura Czekolady ul. Szewska 7. http://chocolate.krakow.pl/
Przepyszna topiona czekolada (biała, mleczna, gorzka), dobre kawy. Jednak największym urokiem tego miejsca jest to, że można przez szybę oglądać jak pracownicy tworzą cudowne czekoladki, pralinki, trufle.... Na parterze jest sklepik gdzie można kupić te wyroby (czekoladowe figurki w różnych kształtach, np. buta na obcasie, serca, auta; pralinki, tabliczki czekolady), a na piętrze klimatyczna kawiarnia. Polecam
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."


Edytowane przez WrednaMyszka
Czas edycji: 2012-11-10 o 13:02
WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 22:33   #30
ania_w37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 15
Dot.: Miejsca w Krakowie warte zobaczenia

Trufla na sw. Tomasza !!!
ania_w37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-28 22:56:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.