Wieczny problem z tabletkami anty... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-15, 22:00   #1
Unforgiv4blE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 32

Wieczny problem z tabletkami anty...


Witam
Mam pewien problem z tabletkami anty i licze na Wasza pomoc.
Od września ubiegłego roku gin przepisał mi tabletki.Na początku Cilest po ,którym czułam się FATALNIE(wszystko mnie bolało,czułam się wiecznie zdołowana,a bóle głowy to istne szaleństwo),później zmienił mi na Yasminelle (jak dla mnie wtedy były dość drogie bo u mnie w mieście kosztowały 50zł,ale samopoczucie po nich tez nie najlepsze,strasznie mnie "wysuszały" od czego obtracia itd).Przy wyżej wspomnianych tabletkach nie miałam żadnych problemów ze skora.Następnie lekarz zmienił mi na Yasmine(brałam je prawie pół roku,na początku wszystko ok jednak później głowa mnie bolała dosyć mocno) i właśnie przy Yasmine zaczął się mój problem z pryszczami(których NIGDY nie miałam),zawsze miałam ładną cerę a tutaj nagle jakieś krosty.Na początku było ich mało.Znów poszłam do gina znów zmienił mi tabletki na Rigevidon..(ogólne samopoczucie ok,ale libido...tragedia no i więcej pryszczy;/).Od miesiąca biorę kolejne nowe tabletki tym razem Harmonet.Trochę się przeraziłam jak o nich poczytałam no ale ok zaczełam brać i co?teraz to już pryszczy na twarzy sporo i na plecach zaczynają wyskakiwać;/;/ zaczyna mnie to drażnic i to bardzo,ponieważ w życiu ani jednej krostki nie miałam a teraz;/ powinnam zaznaczyć ,ze mój gin nigdy nie przeprowadził ze mną wywiadu itd.Sama wkońcu zaczęłam się dopominać o wywiad,a on do mnie żebym sobie jeszcze przetestowała "te ,tamte siamte".Ogólnie jestem z lekarza w sumie zadowolona i chodzę do niego od początku,ale ile można zmieniać tabletki??? I zaczęłam się zastanawiać ,ze może mój organizm "nie dogaduje" się z hormonami i powinnam zmienić metodę zabiezpieczania się?czy są jakieś tabletki,przy których nie ma problemów ze skora?bo jednak to jest dla mnie problem..czy może spróbować plastry?jak mysliście Drogie Wizazanki? Pozdrawiam goraco!
Unforgiv4blE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 22:11   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

zmień lekarza, być może trzeba zrobić badanie niektórych hormonów żeby była jasność jakie tabletki dopasować
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 22:41   #3
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

Tak na prawdę to większość ginekologów mówi, że trzeba próbować różnych tabletek, bo badanie hormonów, dokładne, żeby dopasować jest finansowo trudne do zrealizowania. A to, że przy tabletkach byłaś sucha to normalne i po to żeby obtarć nie było używa się żeli.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 22:50   #4
Unforgiv4blE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 32
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Tak na prawdę to większość ginekologów mówi, że trzeba próbować różnych tabletek, bo badanie hormonów, dokładne, żeby dopasować jest finansowo trudne do zrealizowania. A to, że przy tabletkach byłaś sucha to normalne i po to żeby obtarć nie było używa się żeli.
Wiem o zelach ale nie dopisalam ze pozatym Yasminelle tez mi nie sluzyly(bole glowy,zle samopoczucie,meeega humorki).Moj blad
a jaka jest cena takich badan?
Unforgiv4blE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 22:58   #5
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

na pewno nie zamknie sie w 100zl, nawet w 200 chyba bedzie ciezko.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 23:33   #6
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

A na nfz nie masz co liczyć, bo są zbyt drogie, żeby dostać skierowanie na wszystkie. Dlatego zawsze tabletki dostaje się na oko. I jak widać wcale to nie świadczy o niekompetencji lekarzy.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 10:20   #7
kaktusica
Raczkowanie
 
Avatar kaktusica
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 154
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

A nie pomyślałaś, że to może być po prostu.. trądzik? Żyjemy w takich czasach, kiedy noworodki rodzą się z trądzikiem noworodkowym.
Mi problem trądziku ujawnił się w wieku 20 lat, i to nie była wina tabletek..
Może to też zła dieta - za dużo czekolady, ostrego, fast foodów, mało witamin, twarda woda, złe kosmetyki... ?
Proponuje DOBREGO dermatologa. I duużo cierpliwości, bo trądzik to cholernie upierdliwa sprawa ;P
__________________
nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową..
kaktusica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 10:38   #8
Unforgiv4blE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 32
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

Cytat:
Napisane przez kaktusica Pokaż wiadomość
A nie pomyślałaś, że to może być po prostu.. trądzik? Żyjemy w takich czasach, kiedy noworodki rodzą się z trądzikiem noworodkowym.
Mi problem trądziku ujawnił się w wieku 20 lat, i to nie była wina tabletek..
Może to też zła dieta - za dużo czekolady, ostrego, fast foodów, mało witamin, twarda woda, złe kosmetyki... ?
Proponuje DOBREGO dermatologa. I duużo cierpliwości, bo trądzik to cholernie upierdliwa sprawa ;P

Mojego Tżta ciocia jest naprawde dobrym dermatologiem,i mam zamiar sie do niej na dniach wybrac mam nadzieje ze to jednak nie tradzik;/
Nie dopisalam jeszcze,ze od jakiegos czasu strasznie szybko odrastaja mi wloski tu i owdzie. Dopiero przy Harmonecie(1op.koncze) zauwazylam,bo kiedys golilam nogi rece itd co 2-4dni a teraz codziennie:|
Unforgiv4blE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 15:10   #9
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

Cytat:
Napisane przez Unforgiv4blE Pokaż wiadomość
Witam
Mam pewien problem z tabletkami anty i licze na Wasza pomoc.
Od września ubiegłego roku gin przepisał mi tabletki.Na początku Cilest po ,którym czułam się FATALNIE(wszystko mnie bolało,czułam się wiecznie zdołowana,a bóle głowy to istne szaleństwo),później zmienił mi na Yasminelle (jak dla mnie wtedy były dość drogie bo u mnie w mieście kosztowały 50zł,ale samopoczucie po nich tez nie najlepsze,strasznie mnie "wysuszały" od czego obtracia itd).Przy wyżej wspomnianych tabletkach nie miałam żadnych problemów ze skora.Następnie lekarz zmienił mi na Yasmine(brałam je prawie pół roku,na początku wszystko ok jednak później głowa mnie bolała dosyć mocno) i właśnie przy Yasmine zaczął się mój problem z pryszczami(których NIGDY nie miałam),zawsze miałam ładną cerę a tutaj nagle jakieś krosty.Na początku było ich mało.Znów poszłam do gina znów zmienił mi tabletki na Rigevidon..(ogólne samopoczucie ok,ale libido...tragedia no i więcej pryszczy;/).Od miesiąca biorę kolejne nowe tabletki tym razem Harmonet.Trochę się przeraziłam jak o nich poczytałam no ale ok zaczełam brać i co?teraz to już pryszczy na twarzy sporo i na plecach zaczynają wyskakiwać;/;/ zaczyna mnie to drażnic i to bardzo,ponieważ w życiu ani jednej krostki nie miałam a teraz;/ powinnam zaznaczyć ,ze mój gin nigdy nie przeprowadził ze mną wywiadu itd.Sama wkońcu zaczęłam się dopominać o wywiad,a on do mnie żebym sobie jeszcze przetestowała "te ,tamte siamte".Ogólnie jestem z lekarza w sumie zadowolona i chodzę do niego od początku,ale ile można zmieniać tabletki??? I zaczęłam się zastanawiać ,ze może mój organizm "nie dogaduje" się z hormonami i powinnam zmienić metodę zabiezpieczania się?czy są jakieś tabletki,przy których nie ma problemów ze skora?bo jednak to jest dla mnie problem..czy może spróbować plastry?jak mysliście Drogie Wizazanki? Pozdrawiam goraco!
Może po prostu odstaw tabletki? Widać żadne ci nie służą więc po co się męczyć?
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 15:15   #10
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

może plastry będa lepszym rozwiązaniem?Niestety to dosyć drogie rozwiązanie
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 15:40   #11
Unforgiv4blE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 32
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
może plastry będa lepszym rozwiązaniem?Niestety to dosyć drogie rozwiązanie
No własnie sie zastanawiam nad plastrami,przy nich nie ma takich problemow?Wole zaplacic za te plastry,niz meczyc sie przy tabletkach;/
Unforgiv4blE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 20:57   #12
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Wieczny problem z tabletkami anty...

Cytat:
Napisane przez Unforgiv4blE Pokaż wiadomość
No własnie sie zastanawiam nad plastrami,przy nich nie ma takich problemow?Wole zaplacic za te plastry,niz meczyc sie przy tabletkach;/
Na dobrą sprawę plastry to praktycznie to samo co tabletki - inna jest tylko droga wchłaniania hormonów: przy tabletkach masz układ pokarmowy, przy plastrach układ krwionośny.
Warto tak poświęcać własne zdrowie dla faceta???
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.