Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-18, 15:07   #1
asienka1702
Zadomowienie
 
Avatar asienka1702
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 497
GG do asienka1702

Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?


Witam mam pytanie odnośnie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych.. Jesli z siedmiu dni zrobie osiem to znaczy ,ze jesli wezme osmego dnia tabletke i bede brala ja regularnie przez miesiac to nie bede bezpieczna? bardzo prosze o pomoc bo bardzo wazne to dzsiaj dla mnie Nie mam mozliwosci sie dostac do apteki w tym momencie a opakowanie mam nie wykupione i zastanawiam sie czy to tragedia Z gory dziekuje za odpowiedzi
__________________


Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radze


Wymiankaaa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post38311154
asienka1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:21   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Pigulki bralam dawno temu i moge nie pamietac ale czy przypadkiem pigulek z nowego opakowania nie bierze sie 8 dnia ??
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:34   #3
asienka1702
Zadomowienie
 
Avatar asienka1702
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 497
GG do asienka1702
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pigulki bralam dawno temu i moge nie pamietac ale czy przypadkiem pigulek z nowego opakowania nie bierze sie 8 dnia ??
No wlasnie to jest 8 dzien ;/ a nie mam jak sie do tej apteki dostac bo dziecka pilnuje i tak juz pol godziny jestem spozniona o 16.00 powinnam wziaz tabletke a ja glupia zapomnialam o tym opakowaniu kompletnie myslalam ,ze je wykupilam ;/

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez asienka1702 Pokaż wiadomość
No wlasnie to jest 8 dzien ;/ a nie mam jak sie do tej apteki dostac bo dziecka pilnuje i tak juz pol godziny jestem spozniona o 16.00 powinnam wziaz tabletke a ja glupia zapomnialam o tym opakowaniu kompletnie myslalam ,ze je wykupilam ;/
A tak przepraszam zle napisalam w pierwszym poscie.. dzisiaj jest ten osmy dzien czyli dzien w ktorym pawinnam wziac tabletke.. faktycznie jeden dzien mnie rozreguluje calkjiem czyli co sie stanie?? nie bede bezpieczna caly miesiac i co jeszcze moze byc? a nastepnym razem jak zaczne tak jak powinnam jeszcze nastepne opakowanie to juz bedzie wszystko ok czy juz nie?
__________________


Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radze


Wymiankaaa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post38311154
asienka1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 17:32   #4
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Będziesz się musiała dodatkowo zabezpieczać przez pierwszy tydzień brania, bo organizm potraktuje to tak jak zapomnianą tabletkę.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 17:34   #5
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Tabletki w ciągu 7 dniowej przerwy działaja pod warunkiem, że rozpoczniesz nowe opakowanie w 8 dniu.
Jesli nie wezmiesz dzisiaj tabletki to:
1) jesli wspołzylas w ciagu przerwy musisz liczyc sie z ryzykiem ciazy
2) jesli nie rozpoczniesz opakowania na czas musisz sie dodatkowo zabezpieczac przez 7 dni

A tak w ogole, to od jak dawna bierzesz tabletki, ze takich rzeczy nie wiesz?
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 18:05   #6
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Tabletki w ciągu 7 dniowej przerwy działaja pod warunkiem, że rozpoczniesz nowe opakowanie w 8 dniu.
Jesli nie wezmiesz dzisiaj tabletki to:
1) jesli wspołzylas w ciagu przerwy musisz liczyc sie z ryzykiem ciazy
2) jesli nie rozpoczniesz opakowania na czas musisz sie dodatkowo zabezpieczac przez 7 dni

A tak w ogole, to od jak dawna bierzesz tabletki, ze takich rzeczy nie wiesz?
Faktycznie o tym zapomniałam. Tak jak koleżanka mówi, jeśli w trakcie przerwy współżyłaś to jest jakaś szansa na ciążę.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 19:38   #7
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Jeśli pominęłaś tabletkę z pierwszego tygodnia a w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki odbył się stosunek można mieć powody do obaw i należy prędko skonsultować się z lekarzem. Nie należy absolutnie przedłużać przerwy. Jeśli nie było zbliżenia, należy używać dodatkowego zabezpieczenia przez tydzień.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-19, 14:04   #8
asienka1702
Zadomowienie
 
Avatar asienka1702
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 497
GG do asienka1702
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Tabletki w ciągu 7 dniowej przerwy działaja pod warunkiem, że rozpoczniesz nowe opakowanie w 8 dniu.
Jesli nie wezmiesz dzisiaj tabletki to:
1) jesli wspołzylas w ciagu przerwy musisz liczyc sie z ryzykiem ciazy
2) jesli nie rozpoczniesz opakowania na czas musisz sie dodatkowo zabezpieczac przez 7 dni

A tak w ogole, to od jak dawna bierzesz tabletki, ze takich rzeczy nie wiesz?
Od niedawna , moja lekarz mowila mi tylko o skracaniu ,ze nic sie nie stanie jak skroce sobie przerwe ale o wydluzaniu mi nic nie powiedziala.. ja tez nie pytalam bo nie potrzebne mi sie wydalo a teraz mi wlasnie byla potrzebna informacja
W koncy wzielam ta tabletke ale z 3 godzinnym spoznieniem.. ale mysle ,ze lepsze to nic nic prawda?

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Jeśli pominęłaś tabletkę z pierwszego tygodnia a w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki odbył się stosunek można mieć powody do obaw i należy prędko skonsultować się z lekarzem. Nie należy absolutnie przedłużać przerwy. Jeśli nie było zbliżenia, należy używać dodatkowego zabezpieczenia przez tydzień.
Bylo zbizenie ale ja nawet jesli wiem ,ze podczas tej przerwy jestem niby bezpieczna to i tak dodatkowo sie zabezpieczamy wiec sie nie boje a tabletki tak jak pisalam wyzej w koncu kupilam tyle ,ze 3 godziny spoznienia mialam ale sadze ,ze to raczej niewiele.
__________________


Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radze


Wymiankaaa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post38311154
asienka1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 15:57   #9
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Cytat:
Napisane przez asienka1702 Pokaż wiadomość
Od niedawna , moja lekarz mowila mi tylko o skracaniu ,ze nic sie nie stanie jak skroce sobie przerwe ale o wydluzaniu mi nic nie powiedziala.. ja tez nie pytalam bo nie potrzebne mi sie wydalo a teraz mi wlasnie byla potrzebna informacja
W koncy wzielam ta tabletke ale z 3 godzinnym spoznieniem.. ale mysle ,ze lepsze to nic nic prawda?

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------


Bylo zbizenie ale ja nawet jesli wiem ,ze podczas tej przerwy jestem niby bezpieczna to i tak dodatkowo sie zabezpieczamy wiec sie nie boje a tabletki tak jak pisalam wyzej w koncu kupilam tyle ,ze 3 godziny spoznienia mialam ale sadze ,ze to raczej niewiele.
Tabletka działa przez 36 h czyli masz dodatkowe 12h na jej wziecie. 3 godziny to nic
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 18:56   #10
asienka1702
Zadomowienie
 
Avatar asienka1702
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 497
GG do asienka1702
Dot.: Przerwa między opakowaniami.. można przedłużyć?

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Tabletka działa przez 36 h czyli masz dodatkowe 12h na jej wziecie. 3 godziny to nic
Dziekuje bardzo
Za wszystkie odpowiedzi
__________________


Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radze


Wymiankaaa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post38311154
asienka1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.