Zdrowe odżywianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-16, 21:55   #1
butterfly21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 219

Zdrowe odżywianie


Czy przywiązujecie wagę do zdrowego odżywiania? Ja ostatnio dużo naczytałam się o zdrowym odżywianiu, co jest dobre, czego nie należy jeść, ale jakoś nie mam zamiaru zmieniać nawyków żywieniowych. Nie jem jakoś bardzo niezdrowo, ale też nie odżywiam się idealnie. Jak to mówi moja mama, w dzisiejszych czasach wszędzie jest chemia i nie da się całkowicie od tego uchronić. Dlaczego niby miałabym sobie odmawiać całkowicie słodyczy, liczyć dokładnie kalorie, sprawdzać czy aby za dużo mięsa nie zjadłam na tydzień. Życie mamy tylko jedno i nie warto wszystkiego sobie odmawiać, ale trzeba mieć umiar. Jako dziecko dość często jadałam w McDonaldzie (1-2 razy w miesiącu), a teraz fast-foody jem może raz na 3 miesiące, więc to raczej nie zaszkodzi, a jeśli chodzi o słodycze, to parę razy w tygodniu coś tam zjem Na pewno w mojej diecie od zawsze brakuje warzyw i owoców, ale postaram się to zmienić szczególnie latem. Natomiast nie odmówię sobie rzeczy, które lubię. A jakie jest Wasze podejście do odżywiania? przestrzegacie jakichś reguł, czy raczej jecie "normalnie", a może niezbyt zdrowo?
butterfly21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:22   #2
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Zdrowe odżywianie

Wiadomo, wszystko jest dla ludzi. Nie ma co popadać ze skrajności w skrajność Ale jak już poznało się te zdrowe produkty, lepsze zamienniki, to czemu tego nie stosować? Mam na myśli np. zamianę białego pieczywa na razowe, czy zwykłego ryżu na brązowy. Ja osobiście odkąd się odchudzam, staram się zdrowiej jeść, więcej warzyw, owoców, orzechów i chciałabym już utrwalić te nawyki. Słodyczy póki co nie jem, ale uważam, że są dla ludzi i kostka czekolady jeszcze nikogo nie zabiła, więc i ona będzie obecna w mojej diecie już na utrzymaniu. A nawet od czasu do czasu skuszę się na chipsy, choć wiem, że są niezdrowe
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 00:24   #3
cacajuate
Zadomowienie
 
Avatar cacajuate
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: México
Wiadomości: 1 902
Dot.: Zdrowe odżywianie

Ja bardzo, ale ja w ogóle lubię tzw 'zdrowe jedzenie', przez co rozumiem ,warzywa gotowane, surowe, kiełki, owoce, chude mięso, ryby, zero przetworzonego badziewia itd. także dla mnie to łatwizna. Poza tym kiepska dieta wpływa źle na moje wyniki sportowe i samopoczucie.
__________________
Run Tequila -> mój blog o bieganiu w Meksyku

Meksyk i bieganie na fejsie TUTAJ
cacajuate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 16:13   #4
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie to nie jest od razu odmawianie sobie wszystkiego co smaczne, ale niezdrowe. Jak raz na jakiś czas zafundujesz sobie fastfooda, czy chipsy to nic się nie stanie. Na codzień natomiast warto jeść owoce, warzywa, wszelkie ziarna itp. (czyli też owoce), otręby, produkty pełnoziarniste. A jak chcesz bez tzw. chemii to poszukaj zaufanego rolnika lub kupuj te z certyfikatem ekologicznym.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 15:05   #5
malenstwo3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa :D
Wiadomości: 17
Dot.: Zdrowe odżywianie

Ja odkąd pamietam nigdy nie odżywiałam się zdrowo. Byłam wychowywana przez babcię więc pewnie wiecie jak to jest, tłusty rosół i dużo masła na kanapkach. Inne pokolenie po prostu. Od niedawna mieszkam sama i staram się zacząć odżywiać zdrowiej Zrezygnowałam z napojów gazowanych, nie dość że sztucznie słodzone i jeszcze bardziej się pić chce, to często też drogie i nie dobre. Przeżuciłam się na wodę Na razie jest to woda smakowa, bo chcę stopniowo wprowadzać zmiany, ale mam nadzieje, że do tej zwykłej wody niesmakowej się przekonam Ograniczyłam a przynajmniej staram się ograniczyć papierosy (niestety palę- nalóg) i ogólnie w mojej lodówce zawitało więcej warzyw i owoców Myślę, że wszystko jest dla ludzi ale nie można przesadzać. A zdrowie odżywianie zależy od nas Jeśli same będziemy dążyć do tego a nie dlatego że ktoś, coś to napewno będziemy czerpać radość ze zdrowszego odżywiania się a nie będziemy myślęć "jestem królikiem żeby ciągle jeść marchewke albo sałatę? "
Trochę się rozpisałam, przepraszam, ale to moj pierwszy dzień i post na Wizażu
malenstwo3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 17:58   #6
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie stało się moją pasją wszystkie nowinki muszę wyczytać. W obecnych czasach faktycznie ciężko odżywiać się w zgodzie z naturą, tyle wszędzie konserwantów i chemii, a do tego ciągły pośpiech na pewno temu nie sprzyjają. Ja stara się wybierać zawsze mniejsze zło dla chcącego nic trudnego. Zrezygnowałam z słodyczy, cukru, a owoce i warzywa kupuję u sprawdzonych dostawców. Oczywiście obiadki w domu nie na mieście. Muszę widzieć co jem.
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 23:22   #7
malutka66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Zdrowe odżywianie

Ja staram się raczej zdrowo odżywiać. Piję wodę mineralną i parzę ziółka zamiast napojów gazowych. Herbatę piję gorzką - na szczęście już tak się przyzwyczaiłam, że taka bardziej mi smakuje, niż słodzona. Jem owoce i warzywa, obiady także w domu przyrządzam. Zastanawiam się jeszcze nad wprowadzeniem do diety oleju Golden Drop zamiast takiego zwykłego. Słyszałam, że zawiera kwasy linolowe i linolenowe, dzięki którym chroni przed udarami, zawałami i przyspiesza spalanie tłuszczów. Nie mogę jednak powiedzieć, że odmawiam sobie "przyjemności". Jeśli czasem mnie najdzie, to potrafię zjeść tabliczkę czekolady. Ale na szczęście tylko czasem ...
malutka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 09:12   #8
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Zdrowe odżywianie

ja stosuję oliwę z oliwek ewentualnie olej lniany nie słyszałam o Golden Drop z czego ten olej jest pozyskiwany?
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 11:40   #9
dzwoneczkowa11123
Przyczajenie
 
Avatar dzwoneczkowa11123
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9
Dot.: Zdrowe odżywianie

Dziewczyny!!

przywitałam się z Wami takim esejem,

a on znikł......

to tak w skócie już. potrzebuję usilnie ratunku, gdyż walka z wagą zakrawa o stany depresyjne u mnie.
dlatego juz koniec na zmianę chudniecia i tycia, bo teraz raz a dobrze.

będzie mi cięzko, bo juz od lat nie jem poza kaszą żadnych węglowodanych (no, poza napadami na słodycze, które mnie gubią)- swoją drogą to idiotyczne ze miesiącami nie jem makaronu, pieczywa i ziemniaków, a zjadam tabliczkę czekolady na raz.

po 2 tyg przerwy (choroba i świeta-- ojjj jakie słoooodkie) wracam do biegania. 5 razy w tyg po 1h.
chcialabym jeszcze skalpel robić, ale już czasowo sie chyba nie wyrobię.

w każdym razie- przyjmijcie mnie do swego grona, proszę! dajcie siłę do walki ze złem! )

Ola.
dzwoneczkowa11123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-23 12:40:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.