Zmarnowane dwa lata? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-12, 10:07   #1
rubbim
City of Bones
 
Avatar rubbim
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10 917

Zmarnowane dwa lata?


W styczniu kończę kierunek w szkole policealnej. Początkowo bardzo podobał mi się ten kierunek jednak pod koniec zeszłego roku zaczęłam trochę chorować, a w tym już jest coraz gorzej. Przez to jak się czuje nie mam ochoty chodzić na zajęcia - nie sprawiają mi już takiej frajdy, mam ogromną niechęć by tam chodzić i robić to dalej a do tego ciągle czuję i słyszę nacisk, że do stycznia tylko trzy miesiące i jak to rozwiązać rezygnację teraz, że to zmarnowane dwa lata.
Najchętniej bym zrezygnowała ale przez to już sama nie wiem..
To jak się czuje i co chwilę przez większość zajęć i tak mnie więcej nie ma niż jestem, a następnie nadrabianie zaległości nie pomaga mi. Czasami już zastanawiam się czy to nie jest też jakiś początek stanów lękowych, depresji (?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
rubbim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 15:22   #2
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 507
Dot.: Zmarnowane dwa lata?

Skoro nie sprawia ci to przyjemności, męczysz się i też zastanawiasz się, czy to nie jest problem, który siada ci na psychikę, to ja bym to zostawiła. Jeżeli nie ma możliwości zrobieniu jakiegoś roku przerwy to rezygnuj.
Sok_z_buki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 10:54   #3
rubbim
City of Bones
 
Avatar rubbim
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10 917
Dot.: Zmarnowane dwa lata?

Cytat:
Napisane przez Sok_z_buki Pokaż wiadomość
Skoro nie sprawia ci to przyjemności, męczysz się i też zastanawiasz się, czy to nie jest problem, który siada ci na psychikę, to ja bym to zostawiła. Jeżeli nie ma możliwości zrobieniu jakiegoś roku przerwy to rezygnuj.
W policealnej raczej ciężko aby zrobić rok przerwy, jedynie co w statusie znalazłam to na pisemny wniosek do dyrektora ale też nie wiem na jakiej zasadzie to działa
Tak samo jak nie wiem jak ewentualnie w CV potem wpisać, nie wpisywać (?) Te dwa lata ? Tym bardziej że praktyki odbyłam już (po 2 tygodnie w 3 i 4 semestrze) i czy je też wpisywać, nie wpisywać (?) Mam ostatnio straszną dziurę w głowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
rubbim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 08:30   #4
Marysia457
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 3
Dot.: Zmarnowane dwa lata?

Miałam bardzo podobną sytuację do Ciebie, ale jestem na studiach. Również 0 motywacji, myślałam nad rzuceniem studiów po 1 roku, ale dałam się przekonać, że na drugim będzie lepiej. Było gorzej i na trzeci rok wzięłam urlop dziekański, u mnie jest możliwość realizowania części przedmiotów wtedy. Na Twoim miejscu zapytałabym w dziekanacie albo jego odpowiedniku o taką możliwość z przyczyn zdrowotnych
Jeśli zastanawiasz się nad stanem swojego zdrowia psychicznego to prawdopodobnie coś jest na rzeczy. Spróbuj się zapisać choćby do psychologa, terminy na NFZ są krótsze niż na psychoterapię
Czy masz jakiś inny plan co chciałabyś robić, gdybyś rzuciła szkołę?

Co do wpisywania w CV to jeśli nie ukończysz szkoły to jej nie wpisujesz, a jeśli załóżmy byłabyś 3 lata zamiast 2 (jeśli jednak jest taka możliwość) to zawsze możesz przyszłemu pracodawcy powiedzieć, że miałaś problemy zdrowotne, chociaż mnie akurat nikt nie pyta o szczegóły. A praktyki jak najbardziej możesz wpisać do CV, ale jeśli trwały tylko 2 tygodnie to ja bym może wpisała liczbę godzin, jaką tam odbyłaś
Marysia457 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-07 09:30:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.