Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-03, 18:12   #91
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Tak samo.
Terroryzm rządzi.
Po prostu zrozumiałam jakie to ważne dla dziecka.
P.s. Pamietam Cię z wątku o odpieluszkowym zapaleniu mózgu, ja byłam juz zapalona w kp i w ogóle w dzieciach, a Ty byłaś w ciąży i wypowiadałaś się trochę sceptycznie. Pomyslałam: zobaczymy jak urodzi...


no nie? dziecko dużo zweryfikowało, bardzo dużo.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Mówisz poważnie czy żartujesz??
poważne ale z lekkim przymrużeniem oka.

i żeby było jasne - nie dzielę mam na karmiące kp i mm jako lepsze i gorsze ale dzielę pokarm na lepszy i gorszy. i tyle.
__________________

Edytowane przez suszarka
Czas edycji: 2015-12-03 o 18:13
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 18:13   #92
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Od tego czasu stałam się straszną straszną osobą, uważam, że kp to jedynie słuszna droga żywienia
też - chyba - taka byłam. aż urodziłam drugie i okazało się, że świat nie jest taki czarno-biały....
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 19:04   #93
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja jestem terrorystką tylko wobec siebie. Innym służę swoją wielką mondrościom jak oczywiście ktoś chce słuchać, ale wymagam tylko od siebie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 20:31   #94
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Wydaje Ci się.
?? Nie rozumiem. Rozwiń swoją myśl
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 21:07   #95
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja byłam laktoterrorystka ale mi przeszło. Teraz myślę, że nic nie jest czarno-biale. Są różne odcienie szarisci.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 21:11   #96
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Żaden terroryzm nie jest wskazany.
Zgadzam się.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 21:43   #97
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja zawsze, z całych sił powstrzymuję się przed krytyką karmienia mm (udaje mi się, podobnie jak w ogóle nie poruszanie tematu). Ogólnie to nic nikomu nie mówię, chyba, że jest jakaś dyskusja. Nie przekonuję na siłę do swoich racji, w końcu nie moje dziecko a druga mama nie robi inaczej niż ja w złej wierze.

W ogóle ostatnio stałam się jakaś bardziej tolerancyjna dla innych
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-04, 06:07   #98
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
?? Nie rozumiem. Rozwiń swoją myśl

Do końca weekendu, jak znajdę chwilę.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 06:28   #99
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Oo! To będzie długie rozwinięcie? ;-)
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 08:17   #100
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
też - chyba - taka byłam. aż urodziłam drugie i okazało się, że świat nie jest taki czarno-biały....
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Ja zawsze, z całych sił powstrzymuję się przed krytyką karmienia mm (udaje mi się, podobnie jak w ogóle nie poruszanie tematu). Ogólnie to nic nikomu nie mówię, chyba, że jest jakaś dyskusja. Nie przekonuję na siłę do swoich racji, w końcu nie moje dziecko a druga mama nie robi inaczej niż ja w złej wierze.

W ogóle ostatnio stałam się jakaś bardziej tolerancyjna dla innych
no właśnie ja zawsze też mówiłam o szarościach (w różnych kontekstach) i grzmiałam o nieocenianiu innych ale jakaś maglina umysłowa mi się zrobiła i czasami jak potłuczona kłócę się na forach. mam nadzieję, że mi to minie niebawem.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 08:38   #101
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Suszarko, wiesz ile razy mialam napisane posty "terroryzujace"
Przed wyslaniem, usuwalam wiekszosc wypowiedzi, bo na co mi nerwy. Jakbym miala ich malo w normalnym zyciu.
Moge pomoc, doradzic jesli ktos pyta, szuka porady a akurat mam tyle wiedzy aby pomoc.
Na pewno nie zapytam nikogo wprost "dlaczego nie kp" lub nie bede na sile przekonywala.

Pamietam jak moja siostra chciala sie poddac w kp. Okazalo sie, ze jej mala ma za krotkie wedzidelko, zabieg pomogl i uratowal karmienie naturalne. Pozniej, przy rozszerzaniu diety stwierdzila, ze da jej juz mm i skonczy karmic piersia. Poradzilam, ze to bez sensu. Drozej, wiecej problemow. Poza tym po co? I mloda odstawila sie gdy miala 9 lub 10 mcy. Mm pila krotko, bo w ogole nie chciala mleka i nabialu.
Powtarzalam jej, zeby sluchala potrzeb dziecka, na wszystko przyjdzie czas (o czym ja czasem zapominam)
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-04, 10:19   #102
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Oo! To będzie długie rozwinięcie? ;-)

Długie i wyczerpujące.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 13:36   #103
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Suszarko, wiesz ile razy mialam napisane posty "terroryzujace"
Przed wyslaniem, usuwalam wiekszosc wypowiedzi, bo na co mi nerwy. Jakbym miala ich malo w normalnym zyciu.
Moge pomoc, doradzic jesli ktos pyta, szuka porady a akurat mam tyle wiedzy aby pomoc.
Na pewno nie zapytam nikogo wprost "dlaczego nie kp" lub nie bede na sile przekonywala.

Pamietam jak moja siostra chciala sie poddac w kp. Okazalo sie, ze jej mala ma za krotkie wedzidelko, zabieg pomogl i uratowal karmienie naturalne. Pozniej, przy rozszerzaniu diety stwierdzila, ze da jej juz mm i skonczy karmic piersia. Poradzilam, ze to bez sensu. Drozej, wiecej problemow. Poza tym po co? I mloda odstawila sie gdy miala 9 lub 10 mcy. Mm pila krotko, bo w ogole nie chciala mleka i nabialu.
Powtarzalam jej, zeby sluchala potrzeb dziecka, na wszystko przyjdzie czas (o czym ja czasem zapominam)
Świetnie powiedziane
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 15:18   #104
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
w ciąży też nie miałam żadnego ciśnienia na kp, po porodzie też, młody dostał nawet z dwa razy mm, bo ja latałam po oddziale z obłędem w oku czemu on nie śpi, czemu płacze, czemu tak strasznie bolą mnie cycki i czemu on mi te cycki tymi szatańskimi bezzębnymi dziąsłami gryzie. koszmary czas. wróciliśmy ze szpitala do domu i młody już był tylko na cycku, generalnie dzięki dwóm doradcą laktacyjnym, które pokazały mi co i jak. Od tego czasu stałam się straszną straszną osobą, uważam, że kp to jedynie słuszna droga żywienia, wywalałam bym swoje cycki gdzie popadnie i nie mam żadnych oporów dotyczących karmienia. I z każdym kto chce namiętnie się kłócę na temat rozszerzania diety, karmienia, zaleceń, sugestii mądrych lekarzy i położnych. Stałą się taka nawiedzoną laską jaką nie chciałam zawsze być.
Szybko przejrzalam kilka ostatnich stron i nie widze, zeby ktokolwiek chcialby sie klocic na ten wlasnie temat. Wiec z gory pisze, nie musisz nikogo przekonywac na tym akurat watku

Taki krotki post a jakie nagromadzenie slowa cyce
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 17:37   #105
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5369378 6]Szybko przejrzalam kilka ostatnich stron i nie widze, zeby ktokolwiek chcialby sie klocic na ten wlasnie temat. Wiec z gory pisze, nie musisz nikogo przekonywac na tym akurat watku

Taki krotki post a jakie nagromadzenie slowa cyce [/QUOTE]

pisałam ogólnie, domyśliłam się raczej, że na wątku karmienie piersią nie muszę przekonywać nikogo na temat kp ale dziękuję.

__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 17:48   #106
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
pisałam ogólnie, domyśliłam się raczej, że na wątku karmienie piersią nie muszę przekonywać nikogo na temat kp ale dziękuję.

To jest MzK, tu nic nie jest logiczne
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 19:31   #107
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5369516 6]To jest MzK, tu nic nie jest logiczne [/QUOTE]


w sumie racja.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 11:06   #108
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

A propos terroryzmu laktacyjnego - polecam wpis naczelnej polskiej laktoterrorystki

http://www.hafija.pl/2014/06/wsparcie-laktacyjne.html

Do przemyślenia.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
no właśnie ja zawsze też mówiłam o szarościach (w różnych kontekstach) i grzmiałam o nieocenianiu innych ale jakaś maglina umysłowa mi się zrobiła i czasami jak potłuczona kłócę się na forach. mam nadzieję, że mi to minie niebawem.
Oksytocyna zalewa Ci mózg

Ja krótko karmiłam, ale też czasem nie wytrzymuję, jak ktoś głupoty na temat kp wypisuje
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2015-12-05 o 11:51
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 11:18   #109
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A propos terroryzmu laktacyjnego polecam wpis naczelnej polskiej laktoterrorystki

http://www.hafija.pl/2014/06/wsparcie-laktacyjne.html

Do przemyślenia.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------



Oksytocyna zalewa Ci mózg

Ja krótko karmiłam, ale też czasem nie wytrzymuję, jak ktoś głupoty na temat kp wypisuje


to niech skończy, bom jak szaleniec jak chodzi o kp.

a tak serio to mnie najbardziej smuci brak jakiejkolwiek edukacji lekarzy/położnych na temat kp, ich wiedza naprawdę jest mocno średnia jak nie zerowa.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-05, 13:01   #110
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

A wręcz powielają jakieś szkodliwe mity i prawdy rodem od znachora.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 21:48   #111
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Oo! To będzie długie rozwinięcie? ;-)
W nawiązaniu.

Zacznę od tego, że odczytałam posty Suszarki dokładnie tak, jak sama je potem opisała, jako żartobliwe i sama również w tym tonie pisałam o "terroryzmie", co teraz podkreślam dając cudzysłów.

Uważam, że temu wątkowi nie szkodzi terroryzm kp, a wręcz jest potrzebny, w związku z jego, (przynajmniej w moim odczuciu) edukacyjną rolą. Dzięki wykładaniu tematu jak kawa na ławę, czasami pisaniu wręcz, np. że lekarz się nie zna, ( i gorzej :P), kolejna mama ma szansę się zastanowić nad karmieniem i chociaż świadomie wybrać.

Moim zdaniem ten terroryzm akurat jest nieszkodliwy, a na pewno mniej nachalny od wszędobylskiego terroryzmu mm, z którym wszystkie kobiety stykają się najpierw w szpitalach, czasami jeszcze w szkołach rodzenia, u pediatrów, położnych i otoczenia. Jakiś czas temu czytałam wiarygodny artykuł, zgodnie z którym karmi naprawdę niewielki procent Polek, a jeszcze mniejszy karmi dłużej niż 3, a potem 6 miesięcy. Sama bez przerwy słyszę brednie w stylu: przecież to woda.
Nie wiem, czy tylko w moim otoczeniu tak się złożyło, ale jestem jedyną mamą nie tylko dkp, ale w ogóle mamą, która kp więcej niż 3 miesiące. W realnym życiu nikogo do kp nie przekonywałam, bo nastawienie jest bardzo negatywne i po prostu szkoda na to życia, to w druga stronę dzięki powszechnemu terrorowi mm bez przerwy ktoś mnie przekonywał do mm, albo "jest w szoku", że karmię półtoraroczniaka.

Niestety również na wizażu czytałam nie raz i nie dwa, że kp jest obrzydliwe, itp., więc naprawdę w nosie mam, że któraś mama mm poczuje się urażona tym wątkiem.

I żeby nie było, nie odnoszę się do kobiet, które karmić zwyczajnie nie mogą z różnych względów, próbowały, nie udało się, niestety tak bywa.

Ale nie rozumiem kogoś, kto nie popiera kp i robi wielkie oczy na wątku jemu poświęconym w odpowiedzi na, akurat żartobliwą, wypowiedź deklarującą kp.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 22:22   #112
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
W nawiązaniu.

Zacznę od tego, że odczytałam posty Suszarki dokładnie tak, jak sama je potem opisała, jako żartobliwe i sama również w tym tonie pisałam o "terroryzmie", co teraz podkreślam dając cudzysłów.

Uważam, że temu wątkowi nie szkodzi terroryzm kp, a wręcz jest potrzebny, w związku z jego, (przynajmniej w moim odczuciu) edukacyjną rolą. Dzięki wykładaniu tematu jak kawa na ławę, czasami pisaniu wręcz, np. że lekarz się nie zna, ( i gorzej :P), kolejna mama ma szansę się zastanowić nad karmieniem i chociaż świadomie wybrać.

Moim zdaniem ten terroryzm akurat jest nieszkodliwy, a na pewno mniej nachalny od wszędobylskiego terroryzmu mm, z którym wszystkie kobiety stykają się najpierw w szpitalach, czasami jeszcze w szkołach rodzenia, u pediatrów, położnych i otoczenia. Jakiś czas temu czytałam wiarygodny artykuł, zgodnie z którym karmi naprawdę niewielki procent Polek, a jeszcze mniejszy karmi dłużej niż 3, a potem 6 miesięcy. Sama bez przerwy słyszę brednie w stylu: przecież to woda.
Nie wiem, czy tylko w moim otoczeniu tak się złożyło, ale jestem jedyną mamą nie tylko dkp, ale w ogóle mamą, która kp więcej niż 3 miesiące. W realnym życiu nikogo do kp nie przekonywałam, bo nastawienie jest bardzo negatywne i po prostu szkoda na to życia, to w druga stronę dzięki powszechnemu terrorowi mm bez przerwy ktoś mnie przekonywał do mm, albo "jest w szoku", że karmię półtoraroczniaka.

Niestety również na wizażu czytałam nie raz i nie dwa, że kp jest obrzydliwe, itp., więc naprawdę w nosie mam, że któraś mama mm poczuje się urażona tym wątkiem.

I żeby nie było, nie odnoszę się do kobiet, które karmić zwyczajnie nie mogą z różnych względów, próbowały, nie udało się, niestety tak bywa.

Ale nie rozumiem kogoś, kto nie popiera kp i robi wielkie oczy na wątku jemu poświęconym w odpowiedzi na, akurat żartobliwą, wypowiedź deklarującą kp.
Zgadzam się z Tobą.

Co do długości kp w otoczeniu, to znam dwie mamy dkp, karmiły ok. 2,5 roku. Znam też kilka takich, które, z różnych względów, nie karmiły piersią wcale, albo karmiły krótko (ok. miesiąca). A większość znajomych karmi 6-12 m-cy. Często impulsem do odstawienia są nocne pobudki co 1-2 godziny

A, jeszcze przed urodzeniem dziecka byłam w szoku, że niektóre matki karmią dłużej niż pół roku, byłam przekonana, że to nie ma żadnego sensu
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2015-12-06 o 22:27
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 22:43   #113
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A propos terroryzmu laktacyjnego - polecam wpis naczelnej polskiej laktoterrorystki

http://www.hafija.pl/2014/06/wsparcie-laktacyjne.html

Do przemyślenia.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------



Oksytocyna zalewa Ci mózg

Ja krótko karmiłam, ale też czasem nie wytrzymuję, jak ktoś głupoty na temat kp wypisuje
ja,terrorystka laktacyjna pierwszy raz w zyciu wsparalam kolezanke ktorej nie udalo sie/nie chciala (wpisz co chcesz) kp
wspieranie polegalo na tym,ze ona oczekiwala akceptacji,ze nie idzie jej kp a nie rad teoretyczno-praktycznych z zakresu kp
w szoku jestem ze mi sie udalo ja wesprzec dlatego rozumiem ten artykul

zgadzam sie tez z postem odnosnie braku wsparcia lekarzy i poloznych ale w tym wszystkim najgorsza jest chyba rozbierznosc infornacji

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 00:22   #114
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Ja nie mam absolutnie nic przeciwko karmieniu mm (i mówieniu o tym). Oprócz jednej sytuacji - gdy idzie w parze z jakimś absurdalnym tłumaczeniem, typu właśnie "bo po 6 m-cu to już woda". Jak ktoś nie chce kp, niech nie karmi, nic mi do tego i nie będę dyskutować z takim wyborem. Ale jak ktoś niby chce kp, ale jednak podaje mm, bo to z dowolnego powodu lepsze, to wtedy wchodzę w dyskusję :P

Sama zresztą mm podaję, bo po jakimś czasie nie miałam już tyle mleka, ile trzeba (przy czym u mnie to wiadomo, policzalne , a dziecko nie je jakichś ogromnych ilości stałych pokarmów.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 07:27   #115
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53715748] nie mam absolutnie nic przeciwko karmieniu mm (i mówieniu o tym). Oprócz jednej sytuacji - gdy idzie w parze z jakimś absurdalnym tłumaczeniem, typu właśnie "bo po 6 m-cu to już woda". [/QUOTE]
bo tu właśnie o "uczciwość" chodzi. Nie chcesz karmić - nie karm. ale nie dorabiaj teorii. nie rób z siebie biduleczki w starciu z terrorem laktacyjnym...
(bo terror terrorem, a jakoś tych sterroryzowanych nie widzę).
Wśród moich koleżanek karmiłam najdłużej. ba! nawet teraz (9 miesięcy i kilka dni) też karmię najdłużej
dwie koleżanki postawiły sobie granice - jedna 6 miesięcy, druga 9 (od pierwszej niby żartem usłyszałam, że ja po prostu lubię sobie utrudniać, dlatego kp). większość w okolicy 3 miesiąca "nie ma mleka" (moje ulubione tłumaczenie ).

inna kwestia, że ja też (już) nie jestem ortodoksem. moja córka zna mm. dostawała raz dziennie, czasem raz na kilka dni. i nie mam z tym problemu. większy problem mam teraz, bo od dwóch miesięcy nie chce mm w ogóle. ale w torbie spacerowej zawsze mam:
a) smoczek
b) butelkę z wodą i saszetkę mm
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 08:48   #116
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
większość w okolicy 3 miesiąca "nie ma mleka" (moje ulubione tłumaczenie ).
No niestety czasem to nie jest tylko głupie tłumaczenie. Możesz wierzyć lub nie ale u mnie mleko zaczęło zanikać po ok. 4 miesiącach karmienia zarówno przy pierwszym, jak i drugim dziecku.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 09:10   #117
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość

bo tu właśnie o "uczciwość" chodzi. Nie chcesz karmić - nie karm. ale nie dorabiaj teorii. nie rób z siebie biduleczki w starciu z terrorem laktacyjnym...
(bo terror terrorem, a jakoś tych sterroryzowanych nie widzę).
Wśród moich koleżanek karmiłam najdłużej. ba! nawet teraz (9 miesięcy i kilka dni) też karmię najdłużej
dwie koleżanki postawiły sobie granice - jedna 6 miesięcy, druga 9 (od pierwszej niby żartem usłyszałam, że ja po prostu lubię sobie utrudniać, dlatego kp). większość w okolicy 3 miesiąca "nie ma mleka" (moje ulubione tłumaczenie ).

inna kwestia, że ja też (już) nie jestem ortodoksem. moja córka zna mm. dostawała raz dziennie, czasem raz na kilka dni. i nie mam z tym problemu. większy problem mam teraz, bo od dwóch miesięcy nie chce mm w ogóle. ale w torbie spacerowej zawsze mam:
a) smoczek
b) butelkę z wodą i saszetkę mm
Po pierwszych próbach karmienia sama stawiałam sobie granice karmienia. Miesiąc, dwa, trzy, pół roku.
Po powrocie do pracy, gdy córka była u babci, bylo mm, bo nie mogłam odciągać (żaden laktator nie dawał rady, bywa i absolutnie rozumiem, a ręczne odciąganie bolało).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 09:24   #118
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Rozwalają mnie teksty ze kp to utrudnienie gdzie mleko mamy zawsze ze sobą, a to przecież mm wymaga więcej pracy przy przygotowaniu. No i jaka oszczędność finansowa
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 09:45   #119
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53715748]Ja nie mam absolutnie nic przeciwko karmieniu mm (i mówieniu o tym). Oprócz jednej sytuacji - gdy idzie w parze z jakimś absurdalnym tłumaczeniem, typu właśnie "bo po 6 m-cu to już woda". Jak ktoś nie chce kp, niech nie karmi, nic mi do tego i nie będę dyskutować z takim wyborem. Ale jak ktoś niby chce kp, ale jednak podaje mm, bo to z dowolnego powodu lepsze, to wtedy wchodzę w dyskusję :P[/QUOTE]

A jeśli ktoś naprawdę w to wierzy? Bo np. lekarz powiedział? My wiemy, że to bzdury, ale nie wszystkie matki mają tego świadomość. I to nie jest ściema z ich strony, tylko serio myślą, że "mleko za chude" czy że "teraz to już tylko woda, więc nie ma sensu kp" itd.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 09:45   #120
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Jak najbardziej się zgadzam z twierdzeniem że najważniejsza jest szczerość. Tzn nie popieram takich wymówek w stylu słabe mleko, chude, woda. Ja nie chciałam karmić i nie karmilam. Odezwałam się na tym watku dopiero jak przeczytałam że mm to syf. Ja nie komentuję sposobu karmienia innych (chociaż jak poczytałam to teza o utrudnianiu nie wydaje mi się całkiem błędna) ale nie dam sobie wmawiać że karmilam córkę syfem.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-30 21:15:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.