Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-28, 21:27   #1
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274

Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!


Witam!Sama się dziwię że piszę znów na tym forum. Gdy zaczynałam tu pisać moja choroba się rozwijała(anoreksja). Przez kilka lat wiele się działo, m.in to że "rozwinęła" się u mnie bulimia. Kilka hospitalizacji, ale tez jeden ośrodek prywatny ,i to tam właśnie zaczęły się wspomniane w tytule "metody na głoda". Jest ich bardzo wiele- każdy musi znaleźć dla siebie, ale potrafią pomóc, więc stąd też pomysł na ten wątek Niech każdy pisze swoje, zróbmy wspólnie takie podręczne 'kolo ratunkowe' w razie ataku- a nóż zadziała

Zacznę od kilku swoich:
-wysiłek fizyczny( to właśnie on potrafi skutecznie wyładować napięcie, więc zamiast rzucać się na lodówkę warto porządnie sie zmeczyc
-przestrzegać HALT i zasady 24h ( tak wiem, to zaczerpnięte w terapii alkoholizmu, ale w naszym przypadku tez może zadziałać. Pierwsza zasada: nie bądź zbyt hungry(głodny), angry(zły), lonely(samotny), tired(zmęczony). Druga:"Ja muszę wytrzymać tylko 24h")
-telefon do przyjaciela-najlepiej takiego który wie o naszych problemach,jak mieszka niedaleko warto go też zaprosić, aby pomógł nam w ciężkich chwilach

Następne będę sukcesywnie dodawać-jak wypróbuję
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:14   #2
angelhorse
Rozeznanie
 
Avatar angelhorse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 632
GG do angelhorse
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Hej
... dobre sposoby na głodA
Tylko nie rozumiem tej 2: "muszę wytrzymać tylko 24h ".??
__________________
70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-53
"Nigdy nie rezygnuj z marzenia tylko dlatego, że jego realizacja zajmie dużo czasu. Czas i tak przeminie."
angelhorse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:53   #3
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

To zaciągnięte z terapii uzależnień. Byłam w takim osrodku i tam wszyscy tej zasady się trzymali. Polega ona na tym, że łatwiej jest wytrzymać tylko dobę a nie całą wieczność. Oczywiście nie chodzi o to że następnego dnia już możesz rzucić się na jedzenie, tylko znowu powtarzasz sobie że to tylko 24h i tak codziennie
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 16:02   #4
angelhorse
Rozeznanie
 
Avatar angelhorse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 632
GG do angelhorse
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

oo muszę to przetestować. Mam problemy ze swoja psychiką. Choć nie ważę aż tak dużo żeby mieć takie problemy to wstydzę się pokazywać ludziom jak wyglądam jak wyglądam.... Nie chce mi się nigdzie wychodzić i wolę spać niż iść gdzieś z kolezankami.:/ i jeszcze męcze się z kompulsywnym objadaniem się .... Najczęściej dzieje się to co tydzień.. Nie wiem już co robić.
__________________
70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-53
"Nigdy nie rezygnuj z marzenia tylko dlatego, że jego realizacja zajmie dużo czasu. Czas i tak przeminie."
angelhorse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 19:06   #5
colac
Raczkowanie
 
Avatar colac
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 95
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez angelhorse Pokaż wiadomość
oo muszę to przetestować. Mam problemy ze swoja psychiką. Choć nie ważę aż tak dużo żeby mieć takie problemy to wstydzę się pokazywać ludziom jak wyglądam jak wyglądam.... Nie chce mi się nigdzie wychodzić i wolę spać niż iść gdzieś z kolezankami.:/ i jeszcze męcze się z kompulsywnym objadaniem się .... Najczęściej dzieje się to co tydzień.. Nie wiem już co robić.
Iść do psychologa.

A co do wątku, chcesz walczyc z objawami a nie z choroba... Tak nie wygrasz.
colac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 19:40   #6
naliex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 143
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

ale to co napisałaś ma sens..dobre sposoby, tylko u mnie jest problem że czasami mam problem i myślę sobie '' mam to gdzieś chce to zjeść i nic mnie nie obchodzi przecież później mogę to z siebie wyrzucić '' ;/ nienormalne ...

ale dzieki..postaram się myśleć o tych 3 radach, może pare razy pomoże, zawsze to jakiś sukces !
__________________
"My one regret in life is that I am not someone else. "
Woody Allen



66-65-...-60-59-58-57-56-55

i jest mniej ... 53
naliex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 04:55   #7
angelhorse
Rozeznanie
 
Avatar angelhorse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 632
GG do angelhorse
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Hmm. Napewno nie pójdę do psychologa. Wiem, że by się przydało ale nie ma takiej opcji. postaram się sama sobie pomóc.
__________________
70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-53
"Nigdy nie rezygnuj z marzenia tylko dlatego, że jego realizacja zajmie dużo czasu. Czas i tak przeminie."
angelhorse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 09:26   #8
colac
Raczkowanie
 
Avatar colac
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 95
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Skad taki opor? Kochana, sama sobie nie dasz z tym rady, uwierz. Kiedys zrozumiesz, tylko szkoda TWOJEGO zycia Namawiam Cie jednak do chociaz jednej wizyty, rozmowy, przeciez zawsze mozesz zrezygnowac.
colac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 13:16   #9
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez colac Pokaż wiadomość
Iść do psychologa.

A co do wątku, chcesz walczyc z objawami a nie z choroba... Tak nie wygrasz.
Nie zgodze sie z Toba, chodze na terapie, do psychiatry, biore leki, bylam kilkakrotnie hospitalizowana oraz w prywatnym osrodku gdzie bylo 7h terapii dziennie i to tam wlasnie byly wyklady z metod na gloda.

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

A co do innych metod na głoda, jest ich naprawdę mnóstwo. Teraz jak patrzę na kartkę właśnie z tego ośrodka(dodam że pisalismy je samodzielnie- pozniej dopiero czytalismy je na forum) to niektóre ze sposobów są banalnie proste, typu: zrobić sobie domowe SPA, kupić sobie coś do 20zł(oczywiście poza jedzeniem), pójść do kina, z psem na spacer, potańczyć, przeczytać listę zysków i strat(tylko najpierw trzeba ją zrobić!.
Same widzicie że to może pomóc. Pewnie że terapia jest ważna, wszyscy to powtarzają i może tak jest. Jednak że ja znam tylko 3 osoby które pokonały zaburzenia odzywiania i każda z nich poradziła sobie bez psychologa- zawzięły się w sobie, niektóre zakochały, inne przejrzały na oczy...
Nie twierdzę że terapeuta nie jest potrzebny, on może tylko wskazać nam drogę, ale pójść nią musimy juz same...
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 14:45   #10
angelhorse
Rozeznanie
 
Avatar angelhorse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 632
GG do angelhorse
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Może mogłabyś nam opisać co było dokładnie na tej terapi , od czego zaczynaliście, zeskanować tą kartkę ? Możliwe ,że możesz komuś tym pomóc. Ja nie mam takich zaburzeń jak bulimia czy anoreksja, ale mam problem z kompulsywnym objadaniem się , może na mnie też podziała Byłabym Ci bardzo wdzięczna
__________________
70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-53
"Nigdy nie rezygnuj z marzenia tylko dlatego, że jego realizacja zajmie dużo czasu. Czas i tak przeminie."
angelhorse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 18:13   #11
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez cytrusekxD Pokaż wiadomość
Nie zgodze sie z Toba, chodze na terapie, do psychiatry, biore leki, bylam kilkakrotnie hospitalizowana oraz w prywatnym osrodku gdzie bylo 7h terapii dziennie i to tam wlasnie byly wyklady z metod na gloda.

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

A co do innych metod na głoda, jest ich naprawdę mnóstwo. Teraz jak patrzę na kartkę właśnie z tego ośrodka(dodam że pisalismy je samodzielnie- pozniej dopiero czytalismy je na forum) to niektóre ze sposobów są banalnie proste, typu: zrobić sobie domowe SPA, kupić sobie coś do 20zł(oczywiście poza jedzeniem), pójść do kina, z psem na spacer, potańczyć, przeczytać listę zysków i strat(tylko najpierw trzeba ją zrobić!.
Same widzicie że to może pomóc. Pewnie że terapia jest ważna, wszyscy to powtarzają i może tak jest. Jednak że ja znam tylko 3 osoby które pokonały zaburzenia odzywiania i każda z nich poradziła sobie bez psychologa- zawzięły się w sobie, niektóre zakochały, inne przejrzały na oczy...
Nie twierdzę że terapeuta nie jest potrzebny, on może tylko wskazać nam drogę, ale pójść nią musimy juz same...
cytrusek-gdzie by;las w tym osrodku??
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 20:37   #12
Anusia90
Raczkowanie
 
Avatar Anusia90
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Mnie wyleczył artykuł o bulimii, z którego dowiedziałam się, że może powodować niepłodność. Mieć dzieci jest dla mnie ważniejsze od jedzenia pychotek w nieskończoność. Szkoda tylko, że wcześniej na niego nie trafiłam, bo moje zęby byłyby w lepszym stanie i nie wydałabym tyle na dentystę, tylko np. na podróże.
Anusia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 12:23   #13
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez Anusia90 Pokaż wiadomość
Mnie wyleczył artykuł o bulimii, z którego dowiedziałam się, że może powodować niepłodność. Mieć dzieci jest dla mnie ważniejsze od jedzenia pychotek w nieskończoność. Szkoda tylko, że wcześniej na niego nie trafiłam, bo moje zęby byłyby w lepszym stanie i nie wydałabym tyle na dentystę, tylko np. na podróże.
no to super, gratuluję ci, ale są dziewczyny uzależnione od haftów jak od metamfetaminy i co one mają zrobić?
gdzieś na kanale sieci polsat grazyna wolszczak radziła, że żeby poradzić sobie z depresją należy spojrzeć przez okno i pomyśleć, że inni mają prawdziwe problemy. to mniej więcej ta sama skuteczność
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 16:42   #14
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez angelhorse Pokaż wiadomość
Może mogłabyś nam opisać co było dokładnie na tej terapi , od czego zaczynaliście, zeskanować tą kartkę ? Możliwe ,że możesz komuś tym pomóc. Ja nie mam takich zaburzeń jak bulimia czy anoreksja, ale mam problem z kompulsywnym objadaniem się , może na mnie też podziała Byłabym Ci bardzo wdzięczna
To byl osrodek wiec swojego poczatku to wszystko nie mialo, lubie dochodzili , odchodzili. Terapia głównie opierała się na czytaniu i omawianiu dzienniczkow uczuc ktore musielismy codziennie pisać. Po południu były albo jakieś wykłady albo właśnie prace typu:moje metody na głoda, straty, koncentracja wokol choroby itd.
Mi tylko zapadły te metody na głoda tak doglebnie, bo tak naprawde nie byl to osrodek przystosowany do moich problemow. Byly tam osoby głównie uzalezione-od alkoholu, lekow, hazardu, narkotykow itp. Ja sie tam nie odnalazlam, a niestety zostawilam 10tys....

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
cytrusek-gdzie by;las w tym osrodku??
Powiem tylko że w Piasecznie, nie chce podawać pełnej nazwy, bo terapeuta mi tam zagrozil ze jak wystawie negatywna opinie to poda mnie do sadu....Nie zebym sie bala ale nie szukam problemow i tak mam ich wystarczajaco
Ale ogolnie nie polecam, tylko tyle stamtąd wynioslam co Wam o tym glodzie napisalam , a kasa poszla....
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:17   #15
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez angelhorse Pokaż wiadomość
Hmm. Napewno nie pójdę do psychologa. Wiem, że by się przydało ale nie ma takiej opcji. postaram się sama sobie pomóc.
Jako (teraz już) psycholog, który kilka lat temu (będzie już z 9) mówil to samo ("sama sobie pomogę, sama dam radę, wszystkim udowodnię że sama...") powiem tyle: szkoda życia, lat spędzonych na "walce", godzin przepłakanych bo "znowu nie wyszło", ciągłym udowadnianiu sobie, że "już jest ok, bo zmusiłam się żeby jeść/nie wymiotować aż 3 miesiące" zamiast przyznanie, że to ciągle jest "powstrzymywanie" a nie bycie zdrowym i nie myślenie o tym w ogóle...
Terapia, czasem wspomagana lekami które poprawią Ci nastrój i zmniejszą objawy - to nie jest "poddanie się", pokazanie, że jest się słabym tylko moim zdaniem - jeden z pierwszych dowodów, że umiemy się sobą zaopiekować a nie udręczać, męczyć i poniżać w swoich oczach.

-----

Trzeba odróżnić "metody na głoda" jako wspomniane już zagłuszanie choroby przy jednoczesnym nie leczeniu jej od metod, które WSPOMAGAJĄ terapię.
Bo są osoby, które potrafią nie mieć OBJAWÓW przez nawet i dwa lata, ale to jest dla nich ciągła walka z samym sobą, żeby tego nie robić, podczas gdy problem który wywołał zaburzenia odżywiania - wciąż ma się w najlepsze. Czasami przestaje się np. wymiotować stosując różne "metody", za to zaczyna się okaleczać.

Jeżeli ktoś uczęszcza na terapię zwykle dobiera razem z terapeutą metody, które będą dla tej osoby najlepsze, bo dopasowywanie się do metod innych osób może być niekiedy ryzykowne. Np. wspomniana metoda: "kupić coś do 20zł" przynajmniej w moim wypadku mogłaby doprowadzić (w tamtym czasie) do szybkiego wyczyszczenia konta przez codzienne zakupy i wpadnięcie dla odmiany w zakupoholizm, tak cudownie (na chwilę) łagodzący napięcie...

Z uniwersalnych metod które i tak i tak są stosowane niemalże na każdej terapii jest prowadzenie dzienniczka. W momencie, kiedy czujemy, że zbliża się "napad" albo zamierzamy uniknąć posiłku - najlepiej złapać za długopis i pisać wszystko, co nam siedzi wówczas w głowie. Taki "ciąg myślowy". Nie musi być dla nas logiczny, składny itp. może się okazać, że to same wyzwiska pod naszym adresem ale ważne, żeby spuścić z siebie emocje, dać im ujście. I do dziennika zaglądać najlepiej z terapeutą, wyłapywać np. w jakich momentach pojawiło się to napięcie, jakie myśli nam wtedy towarzyszyły.
Może się wówczas okazać, że trafimy na powtarzający się powód, przez który mamy ataki, a którego w ferworze uczuć i myśli nie zauważamy lub chowamy tak głęboko w sobie, że go nie dostrzegamy.

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2012-12-07 o 15:26
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 22:11   #16
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Jako (teraz już) psycholog, który kilka lat temu (będzie już z 9) mówil to samo ("sama sobie pomogę, sama dam radę, wszystkim udowodnię że sama...") powiem tyle: szkoda życia, lat spędzonych na "walce", godzin przepłakanych bo "znowu nie wyszło", ciągłym udowadnianiu sobie, że "już jest ok, bo zmusiłam się żeby jeść/nie wymiotować aż 3 miesiące" zamiast przyznanie, że to ciągle jest "powstrzymywanie" a nie bycie zdrowym i nie myślenie o tym w ogóle...
Terapia, czasem wspomagana lekami które poprawią Ci nastrój i zmniejszą objawy - to nie jest "poddanie się", pokazanie, że jest się słabym tylko moim zdaniem - jeden z pierwszych dowodów, że umiemy się sobą zaopiekować a nie udręczać, męczyć i poniżać w swoich oczach.

-----

Trzeba odróżnić "metody na głoda" jako wspomniane już zagłuszanie choroby przy jednoczesnym nie leczeniu jej od metod, które WSPOMAGAJĄ terapię.
Bo są osoby, które potrafią nie mieć OBJAWÓW przez nawet i dwa lata, ale to jest dla nich ciągła walka z samym sobą, żeby tego nie robić, podczas gdy problem który wywołał zaburzenia odżywiania - wciąż ma się w najlepsze. Czasami przestaje się np. wymiotować stosując różne "metody", za to zaczyna się okaleczać.

Jeżeli ktoś uczęszcza na terapię zwykle dobiera razem z terapeutą metody, które będą dla tej osoby najlepsze, bo dopasowywanie się do metod innych osób może być niekiedy ryzykowne. Np. wspomniana metoda: "kupić coś do 20zł" przynajmniej w moim wypadku mogłaby doprowadzić (w tamtym czasie) do szybkiego wyczyszczenia konta przez codzienne zakupy i wpadnięcie dla odmiany w zakupoholizm, tak cudownie (na chwilę) łagodzący napięcie...

Z uniwersalnych metod które i tak i tak są stosowane niemalże na każdej terapii jest prowadzenie dzienniczka. W momencie, kiedy czujemy, że zbliża się "napad" albo zamierzamy uniknąć posiłku - najlepiej złapać za długopis i pisać wszystko, co nam siedzi wówczas w głowie. Taki "ciąg myślowy". Nie musi być dla nas logiczny, składny itp. może się okazać, że to same wyzwiska pod naszym adresem ale ważne, żeby spuścić z siebie emocje, dać im ujście. I do dziennika zaglądać najlepiej z terapeutą, wyłapywać np. w jakich momentach pojawiło się to napięcie, jakie myśli nam wtedy towarzyszyły.
Może się wówczas okazać, że trafimy na powtarzający się powód, przez który mamy ataki, a którego w ferworze uczuć i myśli nie zauważamy lub chowamy tak głęboko w sobie, że go nie dostrzegamy.
Ja tylko dopowiem o tej metodzie: kupic cos za 20zl- została ona nam podsunięta przez grono terapeutów w osrodku- nie jest to moja metoda.
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 07:28   #17
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Nawet Cię o nią nie posądzałam Zastanawia mnie bardzo, co terapeuci mieli na myśli , bo mnie się to kupy nie trzyma. Skoro reagowanie np. wymiotowaniem na emocje jest określane mianem kompulsywnej reakcji na emocje, to przecież kupowanie w odpowiedzi na emocje nie jest niczym innym, jak iście w kierunku zakupoholizmu, czyli kompulsywnemu wydawaniu pieniędzy (w odpowiedzi na emocje)....
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:12   #18
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Nawet Cię o nią nie posądzałam Zastanawia mnie bardzo, co terapeuci mieli na myśli , bo mnie się to kupy nie trzyma. Skoro reagowanie np. wymiotowaniem na emocje jest określane mianem kompulsywnej reakcji na emocje, to przecież kupowanie w odpowiedzi na emocje nie jest niczym innym, jak iście w kierunku zakupoholizmu, czyli kompulsywnemu wydawaniu pieniędzy (w odpowiedzi na emocje)....
Szczerze?Nawet głębiej sie nad tym nie zastanawiałam Mysle ze chodziło tu o sprawienie sobie przyjemności, np. nie wiem ładnym lakierem do paznokci- przeznaczenie tych pieniędzy po prostu na coś innego niż jedzenie. Ja czasem nawet nieświadomie tak robie(tylko że niestety wydaje większe kwoty)- kupuje coś coś ładnego i faktycznie nie raz uchroniło mnie to przed napadem- poczułam się lepiej, bardziej kobieco. Jednak faktycznie, to jezeli pojdzie to w zakupoholizm...
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:24   #19
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Masturbacja.. Poważnie
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 21:26   #20
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Masturbacja.. Poważnie
Seks lepszy:d
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 09:37   #21
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Przerażacie mnie
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 10:16   #22
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Ja mam podejście że w życiu trzeba szaleć i wiem że gdyby nie to cholerne ED to spełniałabym wszystkie swoje marzenia...
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 01:13   #23
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Najlepszym, wypróbowanym przez ze mnie sposobem na walkę "z głodem" jest zjedzenie miseczki płatków Corn Flakes np. z bakaliami, orzechami i mlekiem.
Był taki czas, że jadłam tylko to przez cały tydzień, plus jakaś kromeczka chleba z chudą wędliną i serek wiejski z Krasnegostawu, do tego pokrojone 2 pomidory. Tym sposobem czułam się syta, lekka i w ciągu tygodnia schudłam prawie 4 kg. Dopiero później skojarzyłam, że dostarczałam organizmowi prawie sam nabiał i stąd ten spadek wagi. Obyło się bez efektu jojo.
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 11:24   #24
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez Pola1974 Pokaż wiadomość
Najlepszym, wypróbowanym przez ze mnie sposobem na walkę "z głodem" jest zjedzenie miseczki płatków Corn Flakes np. z bakaliami, orzechami i mlekiem.
Był taki czas, że jadłam tylko to przez cały tydzień, plus jakaś kromeczka chleba z chudą wędliną i serek wiejski z Krasnegostawu, do tego pokrojone 2 pomidory. Tym sposobem czułam się syta, lekka i w ciągu tygodnia schudłam prawie 4 kg. Dopiero później skojarzyłam, że dostarczałam organizmowi prawie sam nabiał i stąd ten spadek wagi. Obyło się bez efektu jojo.
U mnie się nie sprawdzi, gdybym zjadła miseczkę płatków od razu kibel
Dla mnie najlepszym sposobem, jest tak planowanie dnia aby jak najmniej być w domu- umawiać się ze znajomymi, wychodzić- to naprawdę pomaga.
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 12:34   #25
angrylion
Przyczajenie
 
Avatar angrylion
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Kompulsy są chyba najgorszą rzeczą,w jaką wpadłam... od czterech miesięcy średnio co trzy dni mogę wyczyścić całą lodówkę - to nic, że jem osiem kromek chleba z dżemami, serem i wędliną, majonezem, dochodzi musli na sucho, miseczka płatków śniadaniowych i kubek kisielu. I zaczyna się zawsze tak samo - każdego wieczora myślę sobie, że to był ostatni raz, dłużej tak nie można i to działa, ale przez dwa, max trzy dni i zaczyna się od nowa.
Przytyłam od tamtego czasu 5kg (teraz ważę 60) - czuję się okropnie, bo na początku pierwszej gimnazjum ważyłam tyle samo. Udało mi się schudnąć (najniższa waga to było 49kg). na poczatku drugiej klasy zaczynam "nadrabiać" cały ten czas i do wakacji, między drugą a trzecią klasą przytyłam 8kg. Potem przejrzałam na oczy i udało mi się schudnąć te 3-4kg, ale potem zaczęły sie kompulsy i wróciłam do poziomu zero.
Teraz zaczynam z tym sama walczyć, zobaczymy jak mi pójdzie
angrylion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 12:47   #26
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez cytrusekxD Pokaż wiadomość
Seks lepszy:d
Seks jest najlepszy na wszystko, ale trzeba mieć z kim
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 13:20   #27
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Bulimia to tragedia, choruje na nia 17 lat i teraz kiedy jestem w ciazy jest mi szczegolnie trudno. Tu w UK nawet nie mam z kim pogadac, z kim wyjsc, siedze w domu i czekam az TZ wroci z pracy, oprozniam lodowke, caly dzien rzygam... Musze jesc, by dziecko bylo zdrowe, a rzygam, bo nie jestem tego w stanie utrzymac w zoladku... Zreszta to juz tak gleboko, ze nie ma o czym mowic nawet.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 14:16   #28
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wasze sposoby na "głoda"- walka z bulimią!

Cytat:
Napisane przez cytrusekxD Pokaż wiadomość
Seks lepszy:d
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Masturbacja.. Poważnie
ważne że działa
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.