Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-24, 17:01   #1
RemedyForIgnorance
Przyczajenie
 
Avatar RemedyForIgnorance
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6

Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa


Witam,
Od dość długiego czasu mam problemy z łuszczącą się skórą koło skrzydełek nosa. Stosowałam różne peelingi (raczej enzymatyczne gdyż mam cerę lekko naczynkową), ale efekt trwał jakieś 2 godziny po czym znowu pojawiały się te skórki Przez jakiś czas stosowałam różne kremy ale one też nic nie pomagały. Drugim moim problemem jest to, że nie mogę znaleźć dla siebie podkładu/fluidu ( chodzi mi o taki z tańszych do 35 zł gdyż nie posiadam zbyt wysokiego kieszonkowego ) Moja cera przetłuszcza się w strefie T, mam lekko zaczerwienione policzki oraz trochę popękanych naczynek koło nosa. I nie mogę znaleźć dobrego podkładu. Ostatnio kupiłam podkład mineralny Maybelline Pure Liquid Mineral, ale okazał się okropny gdyż jedynym praktycznie plusem okazał sie jego jasny odcień. Ogólnie chodzi mi o to żeby podkład choć trochę zakrył moje czerwone policzki, nie podkreślał suchych skórek i żeby twarz nie świeciła mi się po jakiś 2 godzinach od jego nałożenia. Chyba że problem tkwi bardziej w mojej cerze i tych problemach niż w podkładach Stosuję różne kosmetyki żeby skóra w strefie T się nie przetłuszczała, na naczynka, ale z miernym efektem. Proszę Was doradźcie mi coś, bo na prawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić.
RemedyForIgnorance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 17:40   #2
imstarryeyed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

.

Edytowane przez imstarryeyed
Czas edycji: 2017-03-01 o 17:19
imstarryeyed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 11:16   #3
batka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

Ja niestety nie odpowiem na Twoje pytania bo mam ten sam problem i też szukam pomocy... Z tego co piszesz mamy ten sam lub bardzo podobny typ cery. Tłusta w strefie T zaskórnik, moja jest wrażliwa na policzkach a największy problem mam z łuszczącą się skóra nie tylko na nosie ale na całej twarzy, czego nie widać cały czas tylko po nałożeniu podkładu. Próbowałam już Bourjois, Revlona i za każdym razem to samo Wizyta u kosmetyczki i złuszczanie skóry też nie pomogło. Mój następny krok to dermatolog.
batka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 10:44   #4
agnieszka1305
Raczkowanie
 
Avatar agnieszka1305
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Pałuki
Wiadomości: 61
GG do agnieszka1305
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

miałam podobny problem, wyleczyłam się smarując na noc wysuszone okolice zwykła ziają oliwkową (kosztuje grosze) mimo że ma tłustą konsystencję nie powoduje( u mnie) zaskórników ani nic.
wręcz przeciwnie- zmniejszyły mi się przebarwienia
__________________
I will never forget.
I will never regret.
I will live my life!

30STM.

65-66-67-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82
agnieszka1305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 18:15   #5
RemedyForIgnorance
Przyczajenie
 
Avatar RemedyForIgnorance
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

Dzięki za rady agnieszka1305 spróbuję, może mi też pomoże
RemedyForIgnorance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 19:13   #6
malutka145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

Do niedawna też miałam Twój problem i wypróbowałam mnóstwo podkładów (i tych tańszych i tych droższych) i mogę ze spokojem poradzić Ci Krem kryjący przeciw wypryskom SPF 15 firmy AVON (fotka nr 1). Cena zależnie od katalogu od ok. 10zł do max. 20zł. Bardzo ładnie kryje, nawilża i walczy ze świeceniem się buzi i wypryskami. Jako że jest to krem, jest bezpieczny dla Twoich naczynek.

Ponadto, gdybyś dostała większe kieszonkowe, to radziłabym Ci wybrać się do perfumerii i zainwestować w kosmetyki Clinique, które dobiorą specjalnie do Twojej cery. Używam ich regularnie (całej serii) i są super! Kosztują sporo, ale są warte każdych pieniędzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg generuj_zdj_prod.jpg (5,8 KB, 17 załadowań)
malutka145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 09:08   #7
agnieszka1305
Raczkowanie
 
Avatar agnieszka1305
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Pałuki
Wiadomości: 61
GG do agnieszka1305
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

Cytat:
Napisane przez RemedyForIgnorance Pokaż wiadomość
Dzięki za rady agnieszka1305 spróbuję, może mi też pomoże
daj znać jaki efekt
__________________
I will never forget.
I will never regret.
I will live my life!

30STM.

65-66-67-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82
agnieszka1305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-28, 10:27   #8
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

Cytat:
Napisane przez RemedyForIgnorance Pokaż wiadomość
Witam,
Od dość długiego czasu mam problemy z łuszczącą się skórą koło skrzydełek nosa. Stosowałam różne peelingi (raczej enzymatyczne gdyż mam cerę lekko naczynkową), ale efekt trwał jakieś 2 godziny po czym znowu pojawiały się te skórki Drugim moim problemem jest to, że nie mogę znaleźć dla siebie podkładu/fluidu ( chodzi mi o taki z tańszych do 35 zł gdyż nie posiadam zbyt wysokiego kieszonkowego ) Moja cera przetłuszcza się w strefie T, mam lekko zaczerwienione policzki oraz trochę popękanych naczynek koło nosa. I nie mogę znaleźć dobrego podkładu. Ogólnie chodzi mi o to żeby podkład choć trochę zakrył moje czerwone policzki, nie podkreślał suchych skórek i żeby twarz nie świeciła mi się po jakiś 2 godzinach od jego nałożenia. Chyba że problem tkwi bardziej w mojej cerze i tych problemach niż w podkładach
Hej! No wiadomo, że najlepiej by było zwalczyć przyczyny nie objawy i zrównoważyc cerę, niż ja maskować, ale sama wiem, jakie to trudne
Nie mogę sie poszczycić ostatecznym wielkim sukcesem na tym polu, ( w pewnym stadium na naczynka tylko laser) ale małe zwycięstwa odnoszę. I choc ogólnie naczynka i czerwony nos i policzki to moja codzienność czasem są mniej wiodczne, podobnie jak przeklęte suche skórki na nosie. Ostatnio zachwycił mnie efektem produkt Bielendy. Na co dzien nie używam nic z tej firmy, ale kiedyś zakupiłam taki zestaw "2 kroki" - serum i maseczka z kasztana, do cery naczynkowej. Leżało i czekało na okazję. I parę dni temu spróbowałam....i nie mogę sie doczekać kiedy znowu kupię! I od razu robie zapas na rok! Zadziałało na mnie rewelacyjnie - zaczerwienienie zmniejszone, ale sama skóra... jak nie moja! Pierwszy raz nałożyłam kosmetyk przed snem w/g zaleceń z opakowania. Kładłam się z bardzo podrażnioną i przesuszoną cerą (wieczór w zadymionym pubie), a obudziłam z buźką jakiej nie widziałam u siebie od dawna. Zostało mi troche maseczki w opakowaniu (nieroztropnie troche potraktowałam serum i w efekcie juz go nie miałam ) i od razu użyłam jej po prostu zamiast kremu na dzień. Tak bardzo chciałam utrzymać ten efekt. Bo poza zmniejszeniem zaczerwienienia, nie było śladu przesuszenia - cera zwarta, nawiżlona i gładka, bez skórek! Kładłam na to makijaz i nawet wtedy żadna nie wylazła . Polecam spróbować, tego oto cudu właśnie: http://bielenda.pl/kasztan-serum-usz...zka-lagodzaca/
A gdybyś chciała zaryzykować majątek na Clinique - przetestuj najpierw na próbkach. Bo widzisz, ja akurat nie poleciłabym Ci wyrobów tej firmy... A testowałam juz masę ich produktów, z tymi do cery naczynkowej włącznie. To bardzi indywidualna sprawa, co komu pasi, wiec sie nie daj namówić " w ciemno" na taki wydatek. Nie twierdzę, że Clinique jest zły, ale uważaj z tym...
Co do podkładu - próbowałaś BB cream? Ja "jadę" teraz na Misshy i nie mam problemów z widocznymi odstajacymi skórkami. I chyba z tego względu zaprzyjaźnię się z Missha na dłuzej. Kryje także wystarczająco, nawet ten mój nos Rudolfa Ale bb creamy sa nieco "tłustawe" , zostawiaja taki glow, co nie każdy lubi - ja nie bardzo, więc miejscami przypudrowuje.
A jak masz kaskę, to zerknij w stronę Chanel - fluidy Pro Lumiere lub Vitalumiere również nie podkreslały u mnie skórek. I nie musiałam przypudrowywać. Jeden minus był taki, że te fluidy pozostają jakby "na wierzchu twarzy", nie wtapiają się do końca. Z jednej strony to fajne, bo efekt długo wygląda jak swieżo po nałożeniu, z drugiej strony nie nadają się dla osób, które często dotykaja twarzy, bo "brudzą"... No i oczywiscie - przetestuj zanim kupisz, bo takim kłopotliwym cerom jak nasze trudno dogodzić...

Edytowane przez Isobe
Czas edycji: 2011-04-28 o 10:30
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 18:00   #9
kurakura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

Ja sposób na przesuszoną skórę nosa odkryłam w czasie przeziebienia. Ponieważ przez chusteczki wysychał tak, że skóra schodziła prawie do krwi, a przy stosowaniu kremu piekło, użyłam wazelinę Ziaja. Teraz od czasu do czasu smaruję skrzydełka nosa na wieczór i skóra jest delikatna i gładka. Wadą jest niezbyt miłe uczucie tłustej konsystencji na nosie, ale działa.
kurakura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 08:46   #10
RemedyForIgnorance
Przyczajenie
 
Avatar RemedyForIgnorance
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

Dzięki za kolejne rady Co do tych skórek koło nosa to już sobie poradziłam. Jako że chwilowo nie miałam kasy na zakup żadnego kremu odkopałam z kosmetyczki mój krem nawilżający dla skóry z naczynkami z firmy Flos Lek i zaczęłam 2 razy dziennie smarować nim buzie i suche skórki zniknęły Jeszcze tylko znaleźć dobry podkład i będzie extra
RemedyForIgnorance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:31   #11
RemedyForIgnorance
Przyczajenie
 
Avatar RemedyForIgnorance
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Podkład i łuszcząca się skóra koło nosa

Mam pytanie do Was odnośnie podkładu gdyż nie wiem nadal na który się zdecydować. Mam na oku dwóch 'kandydatów':
- Manhattan, Perfect Adapt Make Up
- Kobo Professional, Matt Make - Up
Jak myślicie który z nich byłby dla mnie najlepszy? ( w 1 poście opisałam jaką mam cerę i czego oczekuję od podkładu)

Edytowane przez RemedyForIgnorance
Czas edycji: 2011-05-05 o 21:42
RemedyForIgnorance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.