Problem z cerą i odpowiednim kremem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-12, 15:52   #1
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76

Problem z cerą i odpowiednim kremem :(


Witam.
Jak napisałam w temacie, mam problem ze swoją cerą. Mam 24 lata i myślałam, że mój problem z trądzikiem już minął ale najwidoczniej się myliłam. Mój problem ogólnie polega na tym, że nie mogę dobrać sobie odpowiedniego kremu do twarzy bo zaraz tak mnie wysypuje, że szok. Żeby tego uniknąć po prostu nie zmywałam na noc makijażu ale tak na dłuższą metę się nie da, choć przyznam, że efekty były troszkę lepsze. Ale niestety moja skóra wymagała nawilżenia, ponieważ nad brwiami było mi bardzo widać suche skórki. Kiedyś użyłam kremu siostry z AA 30+ wiem, że jak na mój wiek to jest troszkę za silny ale zauważyłam że po nim nic mi się nie dzieje, więc zaczęłam go kupować. Po jakimś czasie zmieniła się szata kremu a tym samym cały jest skład, zapach i konsystencja. Zaczęło się od nowa, wysyp pryszczy i kolejne poszukiwania ale bez owocnych efektów. Wybrałam się niedawno do apteki, pani dała mi typowo do cery trądzikowej ale nawilżający, posmarowałam się nim dosłownie raz i wyglądam jak potwór dodam też, że do mycia twarzy używam mydła dove ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.
Może podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami ?
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:33   #2
gosiaczek01
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek01
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

myślę że używanie mydła Dove ( jak i żadnego) do mycia twarzy jest nie najlepszym rozwiązaniem, na pewno powinnaś używać delikatnych żeli, płynów micelarnych i peelingów, sama mam problem z doborem kremu do twarzy mieszanej iwrażliwej - teraz używam Iwostinu nawilżającego z SPF15 ale jakoś nie jestem zachwycona, niestety szukanie odpowiedniego kremu jest trudnym zadaniem, to co pasuje mnie nie musi pasować tobie, najlepiej poprosić o próbki w aptece i testować, powodzenia
gosiaczek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 15:21   #3
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Makijaż na noc trzeba zmyć, bo inaczej skóra nie odpoczywa, jest brudna i nie pomoże Ci to w pozbyciu się problemów z cerą, a wręcz przeciwnie. Mydło faktycznie bardzo podrażnia skórę i tak jak napisała koleżanka forumowiczka powinnaś używać żelu i toniku albo płynu miceralnego do zmycia makijażu. Dla mojej cery wrażliwej sprawdza się doskonale własnie sam micel i mimo tego, że mam problemy z tradzikem używam kremów intensywnie nawilżających o przeznaczeniu do cery wrażliwej. W moim przypadku to jest toleriane ultra na dzień i lipikar na noc, bo pomaga odbudować barierę hydrolipidową skóry. I chociaż lipikar jest balsamem do ciała, to ja go z powodzeniem nakładam na twarz. Co do iwostinu, to mój dermatolog mi go wciska za każdym razem jak jestem na wizycie, ale ja też nie jestem jakoś przekonana, bo mam po nim spiętą buzię i nie mogę ładnie rozprowadzić podkładu na twarzy.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 09:47   #4
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Moja cera mimo, że jest skłonna do wyprysków to jest też bardzo sucha, dlatego muszę mieć krem nawilżający, a jak zmyję makijaż to mam tak ściągniętą twarz, że szału można dostać. Już jakiś czas nie miałam problemu z trądzikiem i sama nie wiem dlaczego się pojawił zaczęłam używać odżywki do rzęs polecaną przez dziewczyny z wizaz, być może to od tego bo jest tłusta. . . Teraz ją odstawiałam i zobaczymy co będzie dalej, jak na razie się nie rozwija. A jaki płyn micelarny polecacie ?
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 11:48   #5
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

To uczucie ściągnięcia zniknie jeżeli będziesz nawilżać, nawilżać, do znudzenia nawilżać. Oprócz kremów, stosuj też maseczki nawilżające, regenerujące, odżywiające, najlepiej takie, które same się wchłaniają. No i zmywaj makijaż. Ja np. jak wracam do domu i wiem, że już nie będę wychodzić, to od razu siadam i zmywam, czasem zamiast kremu nakładam maseczkę nawilżającą, żeby skóra się niepotrzebnie nie męczyła pod makijażem. Z płynów micelarnych mogę z czystym sumieniem polecić tołpę- planet of nature do cery bardzo wrażliwej. Używałam tołpa physio, ale dla mnie był za mocny, lirene też jest niezły, teraz mam bielendę pharm do naczynek, ale nie pachnie zbyt ładnie, a godna polecenia jest jeszcze woda oczyszczająca avene cleanance.
Moim zdaniem Twój trądzik wziął się z tego, że zaburzyłaś sobie naturalną barierę ochronną skóry przez nieodpowiednią pielęgnację i zostawianie makijażu na noc. Powinnaś teraz intensywnie ją nawilżać, odstawić mydło i ostre peelingi. Testuj sobie różne kremy, jak pójdziesz do apteki albo do superpharm, to dadzą Ci próbki kremów za free, sprawdź po którym masz na twarzy miłe uczucie ukojenia, a który Ci się nie podoba. Możesz też spróbować z tym co Ci poleciłam.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 12:03   #6
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Ja mogę Ci polecić złuszczanie + krem z kwasem migdałowym firmy Bandi lub Norel. Bardzo korzystnie wpływają na skórę, oczywiście- wtedy faktor 30+ przed wyjściem. Miałam raz zabieg i bardzo pozytywnie wpłynął na skórę. Warto też zaopatrzyć się w żel aloesowy (koniecznie bez skóry!) i nakładać go na noc pod krem. A z tym nie zmywaniem makijażu to wielka krzywda dla skóry. Spowoduje jeszcze większe zapchanie porów i szybsze starzenie się. Absolutnie odradzam tego typu praktykę.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży

Edytowane przez tekla45
Czas edycji: 2014-05-16 o 12:06
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 12:38   #7
maj_aa
Raczkowanie
 
Avatar maj_aa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 170
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Bardzo krzywdzisz się tym, że nie zmywasz na noc makijażu. Do oczyszczania twarzy doradziałbym Ci używanie plynów do cery wrażliwej, tj np physiogel, a z kremów nailżających u mnie świetnie sprawdza sie alantandermoline i jest naprawdę niedrogi, nakładaj rano go pod makijaż, no i koniecznie idź do dermatologa, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś
Niedawno właśnie pisałam na swoim blogu o pielęgnacji cery trądzikowej, więc jeżeli chciałabyś dowiedzieć sie więcej, to zapraszam
__________________




Doskonały w swej prostocie.
Wspaniały w roztargnieniu.
Cudowny w swych słabościach
maj_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 13:28   #8
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Na bank dużo złego robi niezmyty makijaż. dodatkowo wysusza skórę, poza tym do tego się czepia cały syf. To tak jakby położyć się spać w przechodzonych majtkach :/ Mydła podrażniają skórę - wszystkie! Powinnaś zastosować preparat, przeznaczony konkretnie do twojego rodzaju skóry. Może powinnaś poszukać czegoś w kosmetykach naturalnych? Podejrzewam, ze albo możesz mieć naruszony płaszcz lipidowy skóry i przez to jest odwodniona, albo coś cię uczula. Gdyby to był trądzik, to miałabyś go non stop a nie tylko po użyciu kosmetyków. Myślę, że przydałaby się wizyta u dermatologa a może i u alergologa. Może spróbuj oleju kokosowego? Jest bardzo lekki i delikatny.

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez tekla45 Pokaż wiadomość
Ja mogę Ci polecić złuszczanie + krem z kwasem migdałowym firmy Bandi lub Norel. Bardzo korzystnie wpływają na skórę, oczywiście- wtedy faktor 30+ przed wyjściem. Miałam raz zabieg i bardzo pozytywnie wpłynął na skórę. Warto też zaopatrzyć się w żel aloesowy (koniecznie bez skóry!) i nakładać go na noc pod krem. A z tym nie zmywaniem makijażu to wielka krzywda dla skóry. Spowoduje jeszcze większe zapchanie porów i szybsze starzenie się. Absolutnie odradzam tego typu praktykę.
Na wypryski nie stosuje się raczej złuszczania. Jak to się rozdrapie to tylko rozniesie sie syf po całej skórze.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:11   #9
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Dzisiaj kupiłam micelarny MIXA do cery wrażliwej, pani w drogerii mi taki poleciła, zastanawiałam się też nad jakimś delikatnym peelingiem ale kiedyś jak go stosowałam to było jeszcze gorzej bo mi podrażniało cerę wydaje mi się, że ten krem który mam teraz z AA do cery wrażliwej ale nawilżający też się nie, on daje uczucie ukojenia tylko na chwilkę ale zaraz twarz znowu jest ściągnięta i sucha, dlatego muszę nałożyć jeszcze raz krem.
Ja rzeczywiście nie mam trądziku non stop, już było ok ale niestety coś powoduje, że on znowu się pojawia i to tylko na policzkach i na szyi. Myślę, że coś po prostu mnie uczula.
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 14:59   #10
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Peeling kwasem jest jak najbardziej wskazany przy cerze problematycznej. Nie ma obaw, że się coś rozniesie (chyba że przy ziarnistym to co innego). Mogę polecić też przemywanie zmian... aspiryną, znakomicie oczyszcza pory (kiedyś L'oreal miał krem właśnie z kwasem salicylowym, był po prostu fenomenalny).
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 11:41   #11
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Przy wypryskach jak najbardziej stosuje się złuszczanie. Wszystkie maści na trądzik są oparte na zasadzie złuszczania. Generalnie złota zasada przy trądziku, to złuszczać i nawilżać, tylko trzeba wiedzieć jak. Dużych ropnych wyprysków nie powinno się traktować ostrymi peelingami i mechanicznymi zabiegami oczyszczającymi, bo faktycznie można sobie wtedy poroznosić bakterie na całej twarzy, ale peeling enzymatyczny jest jak najbardziej wskazany. Melam, znajdź sobie jakiś krem regenerujący płaszcz lipidowy. Jest ich mnóstwo w aptekach i drogeriach. Dla mnie np. to, że AA jest do cery wrażliwej i alergicznej, to jakaś ściema. Zawsze mnie podrażniał, uczulał i jeszcze nigdy nie miałam z nim dobrych doświadczeń, a próbowałam już nawet serii do skóry atopowej.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 11:34   #12
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Dziewczyny, odkąd myję twarz tym płynem micelarnym moja twarz jest zupełnie inna, wypryski niemalże zniknęły. Także dziękuję Wam za cenną poradę A odnośnie tych pilingów to jaki najlepiej kupić ? Czy to się tworzy coś samemu, wiem, że może moje pytanie jest troszkę głupie ale ja się w ogóle na tym nie znam. Chciałabym wygładzić troszkę swoją buzię, zastanawiam się też nad wizytą u kosmetyczki i oczyszczaniem twarzy, myślicie że to jest odpowiednia pora ?
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 10:01   #13
gosiaczek01
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek01
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

płyn miceralny rzeczywiście jest fajnym kosmetykiem , odkąd go używam moja cera jest dobrze nawilżona - zele czy pianki do mycia twarzy nie służyły mi, czułam wtedy wysuszenie na twarzy
peeling, który mogę ci polecić to ten z Perfecty - Peeling drobnoziarnisty z minerałami morskimi i krzemionką, używam go od wielu lat i na mojej mieszanej wrażliwej cerze sprawuje się bardzo dobrze, kupuje zawsze w saszetkach - 1 saszetka wystarcza mi na 3-4 razy więc nie przepłacam
gosiaczek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 20:29   #14
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Ja mogę polecić lirene- peeling enzymatyczny, w takiej różowej tubce. Delikatnie złuszcza, nakładasz jak maseczkę, zmywasz po 15 minutach i masz odczuwalnie gładszą buzię. I nie podrażnia.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 09:47   #15
kind_of_blue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Mam podobny problem, z tym, że u mnie płyn miceralny nie pomaga. Każdy krem sprawia, że na buzi (zwłaszcza na brodzie) wysypują mi się pryszcze.
Próbowałam już wielu kremów, właścicie same dla cery tłustej (ostatnio - normaderm, effaclair, iwostin). Wszystkie działają tak samo - skóra staje się początkowo ładna i lśniąca, ale po kilku dniach dochodzi do wysypu pryszczy. Gdy odstawiam wszystkie kremy i podkłady, skóra może nie jest jakoś szaleńczo ładna, ale przynajmniej nie pojawiają się na niej żadne wypryski. Jedyne, co mi nie przeszkadza to stara nivea, taka w niebieskim opakowaniu. Myślę, że może jest coś we wszystkich kremach których używam i że muszę zacząć sama sobie kremy komponować żeby tego unikać - ale nie pojęcia, w którą stronę kombinować - tzn. z czym jest problem

teraz zaczynają się upały, chcąc nie chcąc muszę jakiś filtr na buzię nakładać - już się boję tego, jak mnie zaraz obsypie (

jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to może być co tak szkodzi i jak temu zarazić - błagam o ratunek ;/
kind_of_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:13   #16
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

Może problemem jest to, że to są kremy do cery tłustej, które Cię zapychają? Próbowałaś jakiś lżejszych do innego typu cery? Jeżeli chodzi o kremy z filtrem, to może spróbuj kremów dla dzieci, powinny być trochę delikatniejsze. Ja np. mam duży filtr w podkładzie i czasami nie smaruję się filtrem pod makijaż. Chociaż nie wydaje mi się, żeby krem był powodem pryszczy, jeżeli jesteś uczuleniowcem, to to raczej powinna być jakaś wysypka albo pieczenie... Ale mogę nie mieć racji.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:51   #17
piekna1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z cerą i odpowiednim kremem :(

dziewczyny...
ja tez miałam problemy z cerą, masakra i to jakie, nigdy nie wiedziałm co i jak
przeczytałam coś i dziewczyna miała zupełna rację... BINGO

polecam Wam fajny ebook opisuje ona w swoich 2 ebookach o SEKRETACH MAKIJAŻU I URODY, o kremach o tym czego nie mówią kosmetyczki i lekarze, jakie miała sama problemy z cerą i co jej pomogło...
to niesamowite, że wszytscy do okoła nas ściemniaja tylko po to aby nabic kase, a to kremik taki a to taki, a to idz do dermatologa i kup specyfiki, a i tak to nic nie pomaga

naprawdę warto przeczytac to co ona napisała, o tym o czy sie nie mówi, a na dodatek pokazuje fajne triki makijażowe i wszytsko o makijażu
ja jestem zadowolona
piekna1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 11:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.