Panna młoda = dziewica ?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-05, 19:56   #31
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Iwona31
Doni - skoro juz piszesz o wierze katolickiej, to wiesz zapewne, że jest cos takiego jak żal za grzechy - inaczej spowiedź jest NIEWAŻNA. Więc jeśli nie żałujesz, to tak, jakbyś nie wyspowiadała się w konfesjonale, u księdza, a np. koleżance.
Trzeba żałowac, bo to jedna z doktryn - Ty dokonałaś tu selekcji - wywalic księdzu wszystko, dostac rozgrzeszenie i nie żałowac. Zastanów się, co napisałaś....
Tu sie nie zgodze, bo przed moim koscielnym jak juz mowilam powiedzialm ksiedzu o tym i dodalam, ze niestety nie zaluje tego czynu Ksiadz chyba sie zdziwil, bo milczal przez moment i wtedy powiedzial to, co napisalam wyzej, ze nie jest grzechem to, co zrobilam, bo mezczyzna ten w swietle prawa jest moim mezem.

Uwazam, ze szczerosc ponad wszystko. Moze glupio troche to brzmi, ale taka jestem, nawet przy konfesjonale wiec sama widzisz, nie mam nad czym sie zastanawiac

A tak swoja droga, uwazasz, ze nie powinnas sie spowiadac z tego, ze uprawiasz seks, bo wedlug ciebie to nie jest grzech? Ja raczej tobie radzilabym sie nad tym zastanowic, bo wedlug mnie raczej to jest hipokryzja.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 20:02   #32
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Czekanie do ślubu z seksem - jestem na nie. I nie pielęgnowałabym mojego braku doświadczenia dla męża. Człowiek jest istotą seksualną, seks jest potrzebą fizjologiczną (ponoć).

Ps. Julianna - bardzo podoba mi się Twój nick )))
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 20:07   #33
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Doni79
Tu sie nie zgodze, bo przed moim koscielnym jak juz mowilam powiedzialm ksiedzu o tym i dodalam, ze niestety nie zaluje tego czynu Ksiadz chyba sie zdziwil, bo milczal przez moment i wtedy powiedzial to, co napisalam wyzej, ze nie jest grzechem to, co zrobilam, bo mezczyzna ten w swietle prawa jest moim mezem.

Uwazam, ze szczerosc ponad wszystko. Moze glupio troche to brzmi, ale taka jestem, nawet przy konfesjonale wiec sama widzisz, nie mam nad czym sie zastanawiac

Doni - nie chodzi mi o tę sytuację konkretną z Twojego doświadczenia, ale o to, że napisałaś o selekcjonowaniu doktryn, podczas, gdy mi chodziło o żal za grzechy, który jest wpisany w sakrament spowiedzi, a Ty napisałaś:"powinno się z tego wyspowiadac, ale to nie znaczy, że trzeba tego żałowac."
Skoro piszesz o przyjmowaniu wszystkich doktryn takimi, jakie są, a nie wybieraniu tych wygodnych dla nas (z tym akurat nie dyskutuję), to również żal za grzechy jest tym, co trzeba przyjąc bez względu czy nam pasuje - czy nie.
I chodziło mi tylko o brak konsekwencji w Twojej wypowiedzi.
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 20:17   #34
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Iwona31
Doni - nie chodzi mi o tę sytuację konkretną z Twojego doświadczenia, ale o to, że napisałaś o selekcjonowaniu doktryn, podczas, gdy mi chodziło o żal za grzechy, który jest wpisany w sakrament spowiedzi, a Ty napisałaś:"powinno się z tego wyspowiadac, ale to nie znaczy, że trzeba tego żałowac."
Skoro piszesz o przyjmowaniu wszystkich doktryn takimi, jakie są, a nie wybieraniu tych wygodnych dla nas (z tym akurat nie dyskutuję), to również żal za grzechy jest tym, co trzeba przyjąc bez względu czy nam pasuje - czy nie.
I chodziło mi tylko o brak konsekwencji w Twojej wypowiedzi.
Oki, rozumiem co piszesz, ale sprobuj zrozumiec mnie takze. Z grzechu musisz sie wyspowiadac, bo tego wymaga wiara i to musimy akceptowac, ale zal to uczucie, ktore takze musi byc szczere wiec jesli nie zalujesz swojego czynu to nie zmusisz sie aby bylo inaczej wiec po prostu powinnas o tym powiedziec, bo jest to taka sama hipokryzja jak w ogole niespowiadanie sie z tego. Zaznaczam, dla jasnosci ze to jest moje zdanie i nie mowie, ze tak trzeba robic, ale ja tak robie.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 20:25   #35
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Doni79
Oki, rozumiem co piszesz, ale sprobuj zrozumiec mnie takze. Z grzechu musisz sie wyspowiadac, bo tego wymaga wiara i to musimy akceptowac, ale zal to uczucie, ktore takze musi byc szczere wiec jesli nie zalujesz swojego czynu to nie zmusisz sie aby bylo inaczej wiec po prostu powinnas o tym powiedziec, bo jest to taka sama hipokryzja jak w ogole niespowiadanie sie z tego. Zaznaczam, dla jasnosci ze to jest moje zdanie i nie mowie, ze tak trzeba robic, ale ja tak robie.

Doni ja wiem o czym piszesz do mnie i wiem, że Ty wiesz, o czym ja do Ciebie.
Jak mogę spowiadac się z czegoś, czego kompletnie nie żałuję i nie uważam za grzech?
Pewne doktryny w zderzeniu z życiem są tylko teorią, ale moje podejście jest takie, że spowiadam się z grzechów wszystkich, bo za nie żałuję szczerze.....(z tamtego "niegrzechu" nigdy się nie spowiadałam), ale jako grzech można byłoby rozpatrywac również sex po ślubie, który nie jest inicjowany dla poczęcia potomka....wg niektórych źródeł - jest to grzech....sex sam w sobie...
Dlatego ja zostawiam ten temat, bo mi cisnienie zaczyna ronąc - wracajmy do meritum wątku
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 20:30   #36
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Masz racje. Niech kazdy robi jak uwaza zgodnie z wlasnym sumieniem .

A wracajac do tematu, to z jednej strony podziwiam dziewczyny, ktore mialy na tyle silnej woli aby dotrwac do slubu, a z drugiej troche tak kupowac kota w worku to zadna rewelacja AA kurcze, juz sama nie wiem. Kazdy niech tam robi w zyciu jak chce byleby nie krzywdzil swoim postepowaniem innych i juz.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 21:24   #37
kolanosia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 541
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Od razu nie podobał mi się ten wątek! Myślę że jest to za trudny dla nas temat, bo dla wielu z nas wchodzi na temat religii. O tym sie nie dyskutuje, pewne rzeczy w życiu dzieją się bardziej świadomie a inne tak po prostu. Mnie też o tym trudno jest dyskutować bo niby chciałoby sie być dobrym katolikiem ale z drugiej strony czy miłość do naszej drugiej połówki i dzielenie się z nią całym swoim szczęściem i ciałem to cos złego??? Dziewczyny zostawcie to i róbcie tak jak wam własne sumienie i serce podpowiada. A pytanie czy panna młoda powinna być dziewicą nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
kolanosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 21:28   #38
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez kolanosia
Od razu nie podobał mi się ten wątek! Myślę że jest to za trudny dla nas temat, bo dla wielu z nas wchodzi na temat religii. O tym sie nie dyskutuje, pewne rzeczy w życiu dzieją się bardziej świadomie a inne tak po prostu. Mnie też o tym trudno jest dyskutować bo niby chciałoby sie być dobrym katolikiem ale z drugiej strony czy miłość do naszej drugiej połówki i dzielenie się z nią całym swoim szczęściem i ciałem to cos złego??? Dziewczyny zostawcie to i róbcie tak jak wam własne sumienie i serce podpowiada. A pytanie czy panna młoda powinna być dziewicą nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Otóż to! Ktoś źle sformuował pytanie, które powinno zawierac słowo nie :"powinna", ale "musi" czyli, "czy panna młoda musi byc dziewicą?" i już łatwiej o dyskusję nie naznaczoną napastliwością.....
NIE MUSI.
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:46   #39
kolanosia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 541
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Iwona31
Otóż to! Ktoś źle sformuował pytanie, które powinno zawierac słowo nie :"powinna", ale "musi" czyli, "czy panna młoda musi byc dziewicą?" i już łatwiej o dyskusję nie naznaczoną napastliwością.....
NIE MUSI.
Iwona 31 nic dodać nic ująć. Napisałaś dokładnie to o co mi chodziło. Zgadzam się z Tobą całkowicie!
kolanosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 13:03   #40
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Nareszcie powrót do tematu przewodniego
Uszanujmy zdanie drugiej osoby i nie próbujmy przekonywać do swoich racji, bo nie o to tu chodzi.

pozdrawiam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 07:40   #41
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

a apropo spowiedzi to ja chciałam powiedzieć jeszcze jedno.
jest taka opcja ze się nie dostanie rozgrzeszenia. np. rodzice mojego TŻ mają tylko ślub cywilny, i nawet jak pójda do spowiedzi to rozgrzeszenia nie dostaną, bo potem wracają znów do życia w "grzechu". więc w sumie to podobna sutuacja do tego jak się sypia z facetem bez ślubu, i po spowiedzi znów się zamierza robic to samo. może zależy od księdza, czy da rozgrzeszenie, czy nie, ale podobno w takiej sytuacji rozgrzeszenia być nie powinno.
Pozdrawiam!
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-08, 15:59   #42
ajsza
Raczkowanie
 
Avatar ajsza
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 111
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

ja na szczęscie nie musze sie spowiadać księdzu tylko Bogu
__________________
ajsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 01:52   #43
Nanya
Raczkowanie
 
Avatar Nanya
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 131
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Wydaje mi się, że to sprawa indywidualna, z TŻ jesteśmy razem 3,5 roku a ślub za rok, więc z czekaniem raczej byłoby ciężko... Ale zanim poznałam TŻ miałam innego faceta i w sumie teraz bardzo żałuję, że to nie TŻ był "tym pierwszym", bo ja bym się obeszła, a on się teraz zastanawia, czy ten poprzedni nie był lepszy i różne takie... Ja o jego poprzednie dziewczyny nie jestem zazdrosna (ale byłam, na początku ), ale on o mojego eks - bardzo No i bądź tu mądry
Z drugiej strony, ile można czekać...? Przecież nie można zakładać, że spotka się swoją drugą połowę mając 20 lat
__________________
Za nieobecnych przyjaciół, stracone miłości, starych bogów i porę mgieł. I niech każdy z nas odda diabłu co jego. - Neil Gaiman, "Pora Mgieł"
Nanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 07:30   #44
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Nanya
a on się teraz zastanawia, czy ten poprzedni nie był lepszy i różne takie... Ja o jego poprzednie dziewczyny nie jestem zazdrosna (ale byłam, na początku ), ale on o mojego eks - bardzo
chyba ma niskie poczucie wlasnej wartosci ten twoj tz, albo co gorsza, nie jest pewny twych uczuc! nie wyobrazam sobie, ze moj tz moglby miec takie rozterki! tak samo ja nigdy nie wpadlabym na to aby sie zastanawiac czy jestem lepsza w lozku od moich poprzedniczek... bedac pewnym swoich uczuc nie powinno sie miec takich mysli... ale to tez chyba kwestia dojrzalosci...
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 10:55   #45
dioddka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 91
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

a nie sądzicie że na początku znajomości nie powinno się mówić ile się miało eks ,żeby zapobiec takim właśnie kłotniom i niedomówieniom?tylko ustalić to nie jest ważne co był było co obecnie jest?
mój Tż kilka razy mi mówił że mam fajną pupę i potem pytanie" czy już ktoś ci to kiedyś mówił?"a ja oczywiście nic nie mówię i tyle go zdywam choć już mówiłam mu że nie wypomiamy sobie przeszłości
dioddka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:07   #46
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

dziewice?? a są jeszcze takie???
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 16:52   #47
Nanya
Raczkowanie
 
Avatar Nanya
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 131
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez papryczka
chyba ma niskie poczucie wlasnej wartosci ten twoj tz, albo co gorsza, nie jest pewny twych uczuc! nie wyobrazam sobie, ze moj tz moglby miec takie rozterki! tak samo ja nigdy nie wpadlabym na to aby sie zastanawiac czy jestem lepsza w lozku od moich poprzedniczek... bedac pewnym swoich uczuc nie powinno sie miec takich mysli... ale to tez chyba kwestia dojrzalosci...
Ale on się nie zastanawia nad tym czy go kocham nic takiego nie napisałam. Po prostu wolałby być tym pierwszym Rozmawiałam na ten temat z dwoma znajomymi i one tez mówią, że ich faceci byli zazdrośni o eks-ów. Wątpię, żeby to była kwestia dojrzałości, mój tata do dzisiaj jest zazdrosny o byłych chłopaków mojej mamy, a mają po 50 lat Myślę, że to raczej kwestia charakteru.

Ktoś wyżej napisał, że nie należy o tym w ogóle rozmawiać - w moim przypadku raczej się nie dalo tak zrobic, bo z TŻ jesteśmy w tej samej grupie dziekańskiej i przez pierwsze 1,5 roku studiów miałam faceta, z którym przychodziłam na grupowe spotkania i imprezy i wszyscy go znali z TŻ włącznie, więc co miałam mu powiedzieć? Ja jego byłe też znam, a z jedną nawet jesteśmy w tej samej grupie...
A poza tym, my nie jesteśmy już "na początku" tylko planujemy ślub i nie wydaje mi się sensowne ukrywanie czegoś przed moim przyszłym mężem. Przecież nie mogę go całe życie zbywać w temacie byłych miłości, bo w końcu wytworzy sobie jakiś przesadzony obraz, tego co robiłam, skoro nie chcę sie przyznać... A tak - wszystko jest wyjaśnione i nie ma żadnych niedomówień.
__________________
Za nieobecnych przyjaciół, stracone miłości, starych bogów i porę mgieł. I niech każdy z nas odda diabłu co jego. - Neil Gaiman, "Pora Mgieł"
Nanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 07:54   #48
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Nanya
Ale on się nie zastanawia nad tym czy go kocham nic takiego nie napisałam.
to byly moje rozmyslania, nie twierdzialam, ze to napisalas.

Cytat:
Napisane przez Nanya
Po prostu wolałby być tym pierwszym Rozmawiałam na ten temat z dwoma znajomymi i one tez mówią, że ich faceci byli zazdrośni o eks-ów. Wątpię, żeby to była kwestia dojrzałości, mój tata do dzisiaj jest zazdrosny o byłych chłopaków mojej mamy, a mają po 50 lat Myślę, że to raczej kwestia charakteru.
troche mylisz pojecia wg mnie. oczywiscie, ze mozna byc zazdrosnym o eks dziewczyny/chlopakow, to lezy w naturze ludzkiej. ale ty pisalas wczesniej o tym, ze on sie zastanawia czy tamten nie byl lepszy w lozku, co dla mnie moze oznaczac: brak pewnosci siebie, twoich uczuc i wreszcie niedojrzalosc...
ale to moja opinia, ktora bierze sie stad, ze w moim zwiazku nie przychodzi nam do glowy aby martwic sie takimi sprawami...

Cytat:
Napisane przez Nanya
Ktoś wyżej napisał, że nie należy o tym w ogóle rozmawiać
ja uwazam, ze mozna o tym spokojnie rozmawaic, gdy czlowiek jest juz na to gotowy...
Cytat:
Napisane przez Nanya
A poza tym, my nie jesteśmy już "na początku" tylko planujemy ślub i nie wydaje mi się sensowne ukrywanie czegoś przed moim przyszłym mężem. Przecież nie mogę go całe życie zbywać w temacie byłych miłości, bo w końcu wytworzy sobie jakiś przesadzony obraz, tego co robiłam, skoro nie chcę sie przyznać... A tak - wszystko jest wyjaśnione i nie ma żadnych niedomówień.
jesli planujecie slub, to tymbardziej dziwi mnie jego zachowanie - na tym etapie relacje powinny byc bardziej dojrzale, jak juz wspominalam.
ale powtarzam, ze to moja opinia, ty mozesz miec inne zdanie.
choc poruszylas ten temat, wiec chyba tez ci to przeszkadza.



a tak w ogole to ja nie rozumiem facetow, ktorzy oczekuja, zeby ich partnerki zyciowe byly dziewicami, a od siebie tego nie wymagaja!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 13:58   #49
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

wiecie co :O zaciekawil mnie ten temat, poniewaz niektore z was pisza ze ksiadz przed slubem nie chcial wam dac rozgrzeszenia mimo ze popelnilyscie grzech "nieczystosci" tylko z jednym partnerem - i to waszym przyszlym mezem :O :O
Wiem ze nie mam powodu do dumy.. ale ja dziewictwo stracilam b. wczesnie (za wczesnie).. ale z TZ'etem jestem nadal , planujemy slub, rodzine.. chcemy byc ze soba juz zawsze !!
Spowiadalam sie z tego i rozgrzeszenie dostalam ze tak powiem bez problemu. Oczywiscie ksiadz wyprawil male kazanie.. ale takie bardziej po przyajcielsku

A jesli chodzi o sam temat watku, to wg. mnie to indywidualna sprawa kazdej kobiety.. ja osobiscie nie wyobrazam sobie czekac tak dlugo, jesli kogos kocham i pozadam (pozadanie to chyba nieoddzielne uczucie towarzyszace prawdziwej milosci), ale takze nie wyobrazam sobie ze moglabym dzielic lozko z kim innym.
Zawsze marzylam by przezyc swoj 1 raz z moim pierwszym i ostatnim mezczyzna..ale nie koniecznie po slubie.
__________________
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 14:24   #50
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Oczywiscie ze powinna byc dziewica a do zareczyn powinni mowic do siebie per "pani" i chodzic na niedzielne spacery pod reke z przyzwoitka
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 17:42   #51
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez paula78
Oczywiscie ze powinna byc dziewica a do zareczyn powinni mowic do siebie per "pani" i chodzic na niedzielne spacery pod reke z przyzwoitka

rewelacja
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 07:15   #52
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez paula78
Oczywiscie ze powinna byc dziewica a do zareczyn powinni mowic do siebie per "pani" i chodzic na niedzielne spacery pod reke z przyzwoitka

papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 17:49   #53
Nanya
Raczkowanie
 
Avatar Nanya
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 131
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez papryczka
troche mylisz pojecia wg mnie. oczywiscie, ze mozna byc zazdrosnym o eks dziewczyny/chlopakow, to lezy w naturze ludzkiej. ale ty pisalas wczesniej o tym, ze on sie zastanawia czy tamten nie byl lepszy w lozku, co dla mnie moze oznaczac: brak pewnosci siebie, twoich uczuc i wreszcie niedojrzalosc...
jesli planujecie slub, to tymbardziej dziwi mnie jego zachowanie - na tym etapie relacje powinny byc bardziej dojrzale, jak juz wspominalam.
Nie pisz, że mylę pojęcia, bo źle przeczytałaś mojego pierwszego posta i teraz nadinterpretujesz. Nie napisałam, że mój TŻ się martwi, czy mój poprzedni facet był lepszy w łóżku, tylko czy nie był LEPSZY po prostu, jeśli chodzi o całokształt Czytaj dokładnie, bo nie lubię, kiedy ktoś wkłada mi w usta coś czego nie powiedziałam.
Dodatkowo nie życzę sobie, żeby ktoś pisał mi, że "nasze relacje powinny być bardziej dojrzałe" - nie znasz ani mnie ani jego, więc nie używaj w stosunku do mnie mentorskiego tonu, bo nie jesteś dla mnie autorytetem, żeby mi prostować ścieżki. Ja po prostu chciałam zabrać głos w dyskusji na wesoło, a Ty się zagalopowałaś i to mocno.
__________________
Za nieobecnych przyjaciół, stracone miłości, starych bogów i porę mgieł. I niech każdy z nas odda diabłu co jego. - Neil Gaiman, "Pora Mgieł"
Nanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 07:47   #54
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Nanya
Nie pisz, że mylę pojęcia, bo źle przeczytałaś mojego pierwszego posta i teraz nadinterpretujesz. Nie napisałam, że mój TŻ się martwi, czy mój poprzedni facet był lepszy w łóżku, tylko czy nie był LEPSZY po prostu, jeśli chodzi o całokształt Czytaj dokładnie, bo nie lubię, kiedy ktoś wkłada mi w usta coś czego nie powiedziałam.
Pozwol, ze zacytuje Twoja wypowiedz:

Cytat:
Napisane przez Nanya
Ale zanim poznałam TŻ miałam innego faceta i w sumie teraz bardzo żałuję, że to nie TŻ był "tym pierwszym", bo ja bym się obeszła, a on się teraz zastanawia, czy ten poprzedni nie był lepszy i różne takie...
Owszem, nie uzylas sformulowania "w lozku", ale skoro dyskutujemy o dziewictwie i piszesz, ze stracilas je z innym chlopakiem, przez co Twoj obecny zastanawia sie czy tamten nie byl lepszy, to w czym niby mialby byc lepszy? W obieraniu ziemniakow? To sie rozumie samo przez sie, ze chodzi o seks, bo tego dotyczy temat.

Cytat:
Napisane przez Nanya
Dodatkowo nie życzę sobie, żeby ktoś pisał mi, że "nasze relacje powinny być bardziej dojrzałe" - nie znasz ani mnie ani jego, więc nie używaj w stosunku do mnie mentorskiego tonu, bo nie jesteś dla mnie autorytetem, żeby mi prostować ścieżki. Ja po prostu chciałam zabrać głos w dyskusji na wesoło, a Ty się zagalopowałaś i to mocno.
Jak juz sie tak czepiasz doslownego cytowania, to sama nie ujmuj w cudzyslow tego, czego ja nie napisalam...
Jesli chodzi o ton mentorski, to chyba stracilas swoja wyzej wspomniana wesolosc (poczucie humoru?), skoro tak to odebralas. Zycze wszystkiego dobrego!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 08:01   #55
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Dylemat stary jak świat Tymczasem i Kościół nie zawsze dochowywał swych zasad Renesansowe Włochy znane są ze swych wielkich twórców, ale już mniej osób wie, jak bardzo były rozwiązłe - i to za przyzwoleniem Papieża. Teoretycznie panna młoda przed ślubem miała być dziewicą, a jej oficjalnego rozdziewiczenia miał dokonywac mąż w dniu uroczystości, na oczach rozbawionej gawiedzi (wszystko zgodnie z włoskim obyczajem). Nie wiem czy w niższych kręgach społecznych też tak to wyglądało, ale arystokracja miała takie a nie inne tradycje. Najśmieszniejsze było to, że kobieta oficjalnie uznana za zdeflorowaną, nagle po kilku latach pożycia małżeńskiego ponownie okazywała się dziewicą, na potrzeby polityczne królów czy Papieża. wystarczyło, żeby z małżeństwa nie narodził się potomek, a już jakimś cudem, wzięta niemal siłą na oczach setek ludzi dziewczyna, zostawała uznana za dziewicę Oczywiście po to, żeby zostać żoną nowego męża jako nowa dziewica...

Pomijająć fakt, że zarówno kardynałowie jak i nawet Papież (choćby Aleksander VI) mieli rzesze kochanek i gromadki dzieci (choć oficjalnie nie mogli), to takie a nie inne działania kościoła dla celów politycznych i handlowanie ciałem kobiety jak workiem kartofli, odbierają klerowi prawo do mówienia nam, że utrata dziewictwa przed ślubem to grzech...
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 16:57   #56
Nanya
Raczkowanie
 
Avatar Nanya
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 131
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

To sie rozumie samo przez sie, ze chodzi o seks, bo tego dotyczy temat.
No to się źle zrozumiało, bo nie to miałam na myśli. Jeżeli źle się wyraziłam to przepraszam.

Jak juz sie tak czepiasz doslownego cytowania, to sama nie ujmuj w cudzyslow tego, czego ja nie napisalam...

Nie ujmuję w cudzysłów tego, czego nie napisałaś. Ale chyba sama nie wiesz, co piszesz w takim razie? To jest fragment wyjęty z Twojej poprzedniej wypowiedzi:

jesli planujecie slub, to tymbardziej dziwi mnie jego zachowanie - na tym etapie relacje powinny byc bardziej dojrzale, jak juz wspominalam

Ja tu nie dodałam nic od siebie, tak właśnie napisałaś, a ja to zacytowałam. Czy może ktoś włamał sie na Twoje konto i napisał to za Ciebie?

Jesli chodzi o ton mentorski, to chyba stracilas swoja wyzej wspomniana wesolosc

Zdecydowanie, bo nie toleruję takiej domorosłej psychologii. Zabrałam głos, ale to nie oznacza, że chcę dyskutować z przypadkowymi ludźmi na temat swojego związku.
__________________
Za nieobecnych przyjaciół, stracone miłości, starych bogów i porę mgieł. I niech każdy z nas odda diabłu co jego. - Neil Gaiman, "Pora Mgieł"
Nanya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 23:53   #57
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Śmiać mi się chce jak czytam te słowne przepychanki. Wystarczyłoby trochę więcej dystansu do wypowiedz drugiej osoby i nie czepianie się każdego słowa, a wtedy rozmowa byłaby na poziomie.

Zastanawia mnie tylko czemu forumowiczka Nanya jest negatywnie nastawiona do każdego nowo napisanego postu i każdego po kolei atakuje



Pozdrawiam

PS. Czuję przez skórę, że mi się też dostanie, ale kto by się przejmował, mam poważniejsze sprawy na głowie... na brak czasu i zajęcia nie narzekam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 00:01   #58
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Mnie to już nie "grozi", a ogólnie jest to osobista sprawa każej pary (podkreślam "pary" bo oczywiste jest, że musi to być wspólna i świadoma decyzja obojga partnerów)
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 07:16   #59
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Nanya
Nie ujmuję w cudzysłów tego, czego nie napisałaś. Ale chyba sama nie wiesz, co piszesz w takim razie? To jest fragment wyjęty z Twojej poprzedniej wypowiedzi:

jesli planujecie slub, to tymbardziej dziwi mnie jego zachowanie - na tym etapie relacje powinny byc bardziej dojrzale, jak juz wspominalam

Ja tu nie dodałam nic od siebie, tak właśnie napisałaś, a ja to zacytowałam.
Wyzej napisalas, ze uzylam slowa "nasze" (czyli "wasze"), a ja napisalam ogolnie, ze wg mnie na tym etapie powinno byc inaczej...
Ale to byla taka dygresja a propos dokladnosci cytowania...

Cytat:
Napisane przez Nanya
Czy może ktoś włamał sie na Twoje konto i napisał to za Ciebie?
Nie rozumiem skad tyle zlosliwosci w Twoich wypowiedziach... Ale nie napisze nic wiecej, bo zarzucisz mi uprawianie domoroslej psychologii...

Cytat:
Napisane przez Nanya
Zdecydowanie, bo nie toleruję takiej domorosłej psychologii. Zabrałam głos, ale to nie oznacza, że chcę dyskutować z przypadkowymi ludźmi na temat swojego związku.
Ja sie w psychologie nie bawie, pisze o tym, co mysle, bo od tego jest forum, na ktorym dyskutuje sie wlasnie z przypadkowymi ludzmi, wiec jesli poruszasz na nim temat swojego zwiazku, to powinnas sie z tym liczyc.

To by bylo na tyle z mojej strony. Zycze jak najmniej niedomowien w zwiazku!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 10:15   #60
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Dot.: Panna młoda = dziewica ??

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew
Mnie to już nie "grozi", a ogólnie jest to osobista sprawa każej pary (podkreślam "pary" bo oczywiste jest, że musi to być wspólna i świadoma decyzja obojga partnerów)
Święte słowa
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.