Zestaw ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-23, 16:05   #1
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143

Zestaw ćwiczeń


Wiem, ze jest tyle wątków, ale chyba własnie dlatego trudno mi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie
Czy mógłby ktoś mi polecić jak najprostszy/najkrótszy zestaw ćwiczeń, by osiągnąć różne efekty - mianowicie zrzucić brzuszek, tam mi idzie 3/4 tłuszczyku i wygląda jakbym była w pierwszych miesiącach ciąży, taki zaokrąglony wyszczuplić nogi, bo mimo, że nie są najgorsze, to z ud jeszcze jest coś do zrzucenia unieść tyłek i w ogóle jakieś proporcje w sylwetce wyrobić
Szczególnie zależy mi na brzuszku, próbowałam robić a6w, ale na to chyba mam za dużo tłuszczyku
najlepiej, żeby to nie był trening - katorga, bo niewiele mam wspólnego ze sportem
Czy myślicie, że po 20 półbrzuszków i 20 skrętoskłonów, spacery czy coś pomoże?
Pewnie to o wiele za mało...
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 19:49   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Dinulko, muszę Cię zmartwić, ale jeśli nie masz czasu i energii przejrzeć przynajmniej pobieżnie fora Fitness i Dietetyka, to tym bardziej nie znajdziesz czasu i energii na sam proces zrzucania tłuszczu i wykonywanie regularnych treningów. Z takim podejściem nie warto sobie zawracać głowy, moim zdaniem
Dla każdego, kto chce skutecznie pozbyć się nadwagi, odpowiednie jest dokładnie to samo: ujemny bilans kaloryczny w jadłospisie i regularny trening. 20 półbrzuszków, 20 skrętoskłonów i spacery tego nie załatwią
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 20:16   #3
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Czytam właśnie wątki, ale np. w tym http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...6&postcount=85 już się gubię... tak jak napisane na początku - najczęściej radzi się dietę + aeroby, a potem jest napisane, że to nie zawsze tak itp. I już nie wiem. Dieta, która nie spowalnia metabolizmu... Czytałam na dietetyce wątki o różnej zdrowej żywności, białkowych kolacjach etc. Ale zbierając to do kupy, to w końcu albo mi dużo kcal wychodzi albo coś...
Nie wiem, może ja bym chciała skuteczny srodek ot tak i podany na talerzu(ale to pewnie jak wszyscy), ale czytając te wszystkie "mądrości" robię się coraz głupsza
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 10:20   #4
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Żeby nie spowolnić metabolizmu jedz jabłka, to na prawdę pomaga, staraj się spożywać posiłki 5x dziennie, w regularnych odstępach czasowych, jedz wolno, to ważne! Jeżeli będziesz już syta a zostanie Ci trochę jedzenia na talerzu nie kończ go! Ja tak robiłam, potem nie chciało mi się nigdzie ruszać , żołądek pękał w szwach. Kolację jedz na 2-3h przed snem(polecam serek wiejski lub np jajko). Unikaj słodyczy, rzeczy smażonych i oczywiście fast-foodów. Co do ćwiczeń to sama musisz określić, które Ci się podobają, które nie.. Ogólnie liczy się systematyczność i prawidłowość wykonywania. Jeżeli zależy Ci na szybkich efektach i przede wszysytkim na brzuchu to polecam callanetics - obszerny wątek jest na wizażu. Pozdrawiam
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 15:03   #5
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zestaw ćwiczeń

zaraz poczytam o callanetics
Do większości zasad, które opisałas się stosuję (problemem są słodycze )
własnie mój brzuch jest taki jakby napompowany, zaokrąglony
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 16:00   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Zestaw ćwiczeń

A co jabłka mają wspólnego z metabolizmem?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 17:18   #7
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Gdzieś czytałam, że przyspieszają przemianę materii(nawet chyba na wizażu była taki wątek, możesz poszukać na fit pl), zaczęłam je jeść(można powiedzieć, że się nawet od nich uzależniłam;P) i to na prawdę działa! Dowód? Od jakiegoś czasu jem jak wróbelek, zdziwiłam się więc, jak w ciągu tygodnia ubyło mi 1,5cm w udzie(po samych ćwiczeniach siłowych).
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-24, 19:11   #8
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zestaw ćwiczeń

o callanetics pisze, że modeluje sylwetkę, a nie spala tłuszcz
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 20:30   #9
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Do spalania tłuszczu faktycznie potrzeba aerobów, lub treningu hiit. Sama jeżdżę na rolkach(uzależnione od pogody), ćwiczę "Pump it up" - po samej rozgrzewce jestem spocona więc coś tam chyba spala, tańczę w wolnej chwili + lekcje wf-u. Jestem jeszcze młoda, nie muszę stosować jakichś drakońskich zasad, taki program w zupełności wystarcza - oczywiście niedawno zaczęłam, więc efekty jak na razie są małe. Planuję kupić agrafkę - na wewn. stronę ud. Mam nadzieję, że w miesiąc uda mi się chociaż w połowie spalić planowaną ilość tłuszczu Z tym, że nie chodzi w moim przypadku o gubienie kilogramów, tylko o samo spalenie tkanki tł., bo moje BMI to 18 z czymś, ale nie wiem czy to robi jakąś różnicę...
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 20:35   #10
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zestaw ćwiczeń

a ćwiczenia z serii 8 minute? są na spalanie? czy też na rzeźbę aby?
znalazłam jakieś filmiki na brzuch i nogi na youtube, ale niestety nie są po polsku
a może lepsze by były ćw Tamilee Web?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 21:16   #11
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Nie wiem, czy ćwicząc tylko "8 minute" dojdziesz do wymarzonej sylwetki... Z tego co się orientuję, ten program został stworzony w latach 90 do walki z otyłością w Ameryce.. Po polsku może nie są, ale łatwo się połapać, zresztą nie znam żadnego programu ćwiczeń w naszym języku Co do Tamilee Webb to nie odpowiem, bo nigdy nie ćwiczyłam.
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-24, 21:24   #12
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Kurczę, a już miałam nadzieję, że znalazłam coś dla siebie
Czyli zostają godziny cwiczeń? Nie chodzi mi o jakieś imponowanie mięśniami czy coś, zależy mi na spaleniu zbędnego tłuszczu...
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 22:31   #13
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Eetam, przesadzasz... Wystarczy, że zaczniesz lubić to co robisz. Znajdź w swoim dniu coś co mogłabyś zamienić na aktywność fizyczną(nie wiem czy jasno się wyraziłam, więc podam przykład), codziennie zamiast jeździć autobusem, idę na nogach do domu. Tak samo pisałam kilka postów wcześniej, planuję kupić agrafkę, więc przykładowo przy komputerze będę siedzieć i machać
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 22:52   #14
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Zestaw ćwiczeń

Żeby imponować mięśniami potrzeba dużo czasu, białka i ciężarów, bez odpowiedniej diety też nie ma co o nich marzyć.

A efektywny trening siłowy to raptem pół godziny dziennie 3x w tygodniu, jak dołożysz do tego w pozostałe dni trochę aerobów/interwałów to szybko zobaczysz efekty

Więcej nie zawsze znaczy lepiej a pół godziny dziennie to chyba nie aż tak dużo?

A zestaw ćwiczeń ? Np.:
1. Przysiad
2. Martwy ciąg
3. Pompki
4. Spinanie brzucha

3x8-12

Przy prawidłowo wykonywanych ćwiczeniach mięśnie brzucha pracują jako stabilizatory więc są ćwiczone w całym treningu.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 10:36   #15
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zestaw ćwiczeń

ale to chyba są ćwiczenia, które się wykonuje na siłowni, a nie w domu...?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 11:10   #16
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Zestaw ćwiczeń

A do czego przy tych ćwiczeniach jest potrzebna siłownia?

ze sprzętu wystarczą sztangielki a jeśli nie ma to na początek mogą być butelki z wodą

ja robię też inne ćwiczenia i wszystko w domu, bo z dwójką dzieciaczków ciężko mi wyjść do siłowni
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:45   #17
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Zestaw ćwiczeń

a ja mam pytanie.. czy jest sens robić dziennie 50 pompek i 100 brzuszkow? W roznych odstepach czasu w seriach po 10 pompek i 20 brzuszkow? Da to jakies rezultaty czy to takie robienie dla robienia?
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.