Czarne skrzynki Tupolewa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-01, 14:58   #1
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984

Czarne skrzynki Tupolewa


Własnie ogladam odczyt z czarnych skrzynek i jestem w szoku.
Jak moga nie ujawniac tego tzw . "niezidentyfikowanego glosu" ???
Co o tym myslicie??? Błasik???
Teraz juz chyba nikt nie powie ze to Rosjanie, dokladnie slychac, ze kategorycznie zabraniaja ladowac.
Czy pochowalismy posredniego sprawce katastrofy na Wawelu????
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.


Edytowane przez Lea_
Czas edycji: 2010-06-01 o 15:27
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 15:03   #2
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

nie mogę się dopchać na stronę mswia zapodaj direct link moze...

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

w końcu..
http://91.210.209.188/Transkrypcja_r...u_Tu-154_M.pdf
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 15:28   #3
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Teraz to juz chyba wybory mamy przesadzone po tym wszystkim co dzis ujawnili.
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 15:32   #4
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

nie rozumiem co masz na myśli (?)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 15:40   #5
201608080935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 340
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
nie rozumiem co masz na myśli (?)
Chyba twierdzi ze Kaczynski kazal lądowac.
Ja poki co nie widze nic takiego ale dopiero zaczelam przegladac te zapisy. Ale patrzac na roznego rodzaju strony i media to nie widze nic takiego a wydaje mi sie ze gdyby tak byly to by z kazdej strony o tym krzeczeli.
201608080935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 15:57   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Ja dopatrzyłam się zdania, że nie ma jeszcze decyzji prezydenta. Chyba o to zdanie chodziło?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 16:00   #7
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Wszystko mozna dowolnie zinterpretowac. Na przyklad ``Nie ma jeszcze decyzji prezydenta``, czyli decyzje podjeli w koncu sami piloci. Albo na odwrot.

Ja wiem tylko tyle, ze nie znam sie na procedurach i nic te zapiski w moim przypadku nie wniosly. Dalej nic nie wiem.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 16:08   #8
201608080935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 340
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

No pada tylko takie zdanie ze nie ma decyzji. Ale to nie oznacza dla mnie nic, nie interpretowala bym tego tak ze kazal bo nic takiego w tych zapisach nie ma. Ale kazdy bedzie interpretowal to jak chce, zwlaszcza pewnie przeciwnicy Pisu i Kaczynskich juz swoja wersje mimo ze konkretow nie ma to mają.Ja sie na tym nie znam, poczekan na więcej.
A tak w ogole to wszyscy chcieli znac zapisy jak najszybciej, by uciąc wszelkie spekulacje ale jak na razie po tym tylko co jest to wedlug mnie nic to nie ucielo a bedzie powodowac jeszcze wiecej wersji i interpretacji bo kazdy bedzie po swojemu patrzyl na to.
201608080935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 16:15   #9
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Ja z osądami poczekam na jakąś wiarygodną analizę tych zapisków.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 16:20   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Ja z osądami poczekam na jakąś wiarygodną analizę tych zapisków.
Zgadzam się. W sytuacji, kiedy zastanawiano się, czy lądować, czy nie, słowa o decyzji pezydenta wydaja się byc oczywiste, bo o czym wtedy mogli rozmawiać? Ale 100 % pewności nie mamy.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 16:33   #11
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Jak moga nie ujawniać tego tzw . "niezidentyfikowanego glosu" ???
a jak mają ujawnić, skoro jest niezidentyfikowany?
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 16:44   #12
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Nie jestem zaskoczona. Stenogramy oczywiście sugerują winę pilotów i ukazują ich jako kompletnych idiotów. Każdy kto głębiej się interesuje tematem i NIEOFICJALNYMI informacjami na pewno nie uwierzy w wiarygodność tych zapisów.

Najpierw ustalali jakąś niezłą wersję przez dwa miesiące podając coraz to nowsze informacje typu wina pilotów,niezidentyfikowan e głosy w kokpicie itd. a potem dorobili do tego stenogram. Wystarczy przeanalizować wszystkie sensacje podawane przez media od czasu katastrofy żeby dojść do takiego przykrego wniosku.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!

Edytowane przez Blonde_Stranger
Czas edycji: 2010-06-01 o 16:45
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:05   #13
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

poczekam aż się sprawa rozwinie, ale te NIEZIDENTYFIKOWANE i NIEJASNE wg mnie coś zatajają...

jestem tylko szara myszka, nie znam się na tym i muszę być bierna
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:09   #14
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Teraz to juz chyba wybory mamy przesadzone po tym wszystkim co dzis ujawnili.
Dlaczego?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:13   #15
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

http://pl.wikipedia.org/wiki/Meaconing

polecam zapoznać się z tym zagadnieniem wszystkim dociekliwym


i cytuję bardzo ciekawy artykuł

"19 października 1986 r. na terytorium RPA rozbił się Tu-134 z prokomunistycznym prezydentem Mozambiku na pokładzie (oprócz niego w samolocie znajdowały się 43 osoby, w tym kilkunastu ministrów i innych ważnych urzędników tego państwa). Podobnie jak w przypadku katastrofy pod Smoleńskiem, maszyna roztrzaskała się, odchyliwszy się wcześniej o 37 stopni od właściwego toru lotu, a piloci obniżali samolot, zachowując się tak, jakby nie mieli świadomości, na jakiej wysokości się znajdują. Zignorowali też - tak jak polska załoga - sygnał ostrzegawczy GWPS, który włączył się 32 sekundy przed upadkiem. Po katastrofie południowoafrykańska policja zabrała wszystkie czarne skrzynki, odmawiając poddania ich niezależnemu badaniu. Oficjalny raport przygotowany przez śledczych RPA do złudzenia przypominał ustalenia Rosjan ws. katastrofy pod Smoleńskiem. Jego tezy były następujące:

1) samolot prezydenta Mozambiku był w pełni sprawny,
2) wykluczono akt terroru lub sabotażu,
3) załoga nie przestrzegała procedur obowiązujących przy lądowaniu,
4) załoga zignorowała ostrzeżenia GWPS.

Rosjanie, którzy w katastrofie stracili wiernego sojusznika, gwałtownie oprotestowali raport komisji południowoafrykańskiej. Oskarżyli władze RPA o zamach polegający na... zakłóceniu sygnału satelitarnego samolotu. Wskazywały na to okoliczności wypadku, bardzo przypominające zresztą - jak już wspomnieliśmy - to, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.

Po kilkunastu latach okazało się, że w tym akurat przypadku rację mieli komuniści. W styczniu 2003 r. Hans Louw, były agent służb specjalnych rasistowskiego reżimu RPA, przyznał, że samolot został strącony wskutek celowego zakłócenia sygnału satelitarnego przez południowoafrykańskich agentów. Dodał, że w wypadku niepowodzenia ataku maszyna miała zostać zestrzelona przez jedną z dwóch specjalnych ekip. "
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!

Edytowane przez Blonde_Stranger
Czas edycji: 2010-06-01 o 17:24
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:24   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

W wielu ważnych momentach rozmowy są niezidentyfikowane, ale fragmenty informujące o tym, że prezydent nie podjął jeszcze decyzji, czy obecność gen. Błasika w ostatnich minutach lotu mogły wywierać presję na pilotach, żeby wylądować za wszelką cenę, bo takie były oczekiwania.
Pozatym samolot powinien wylądować przynajmniej pół godz. wcześniej, zaraz po JAKu z dziennikarzami. Niestety jak informowały media najważniejszy pasażer się spóźnił...
Ten lot to splot wielu okoliczności, które doprowadziły do tragedii...
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:30   #17
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

ja uwazam ze powinni poczekac z tym az bedzie kompletny zapis z tego a nie taki ze polowy zapisy nie mozna rozszyfrowac. Chociaz moze to wszysco na co ich stac.... chociaz w taka opcje watpie. Teraz naprawde wszyskot moze byc wina pilota. Szkoda mi jego rodziny ze musza takich rzeczy wysluchiwac . Nie dosc ze on sam zgina to zabil takie wazne osoby panstwowe. Po za tym o kims kto umarl nie mowi sie zle
Nie jestem zwolenniczka teorii spiskowych ale mysle ze tak naprawde to w jakims stopniu sie 100 % nigdy nie dowiemy albo trzeba bedzie poczekac na naprawde oficialna wersje kolejne dlugie lata .
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:31   #18
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dlaczego?

Dlatego, ze nie tylko ja ale duza ilosc spoleczenstwa utwierdza sie teraz w przekonaniu ze decyzja o ladowaniu poszla z "gory" , serio myslicie, ze piloci sami by podjeli taka decyzje?? Pilot ma obowiazek poderwac samolot jak nie widzi ziemi z wysokosci 100 metrow , dlaczego tego nie zrobil?? Przeciez to nie byli kompletni idioci z ulicy. Moim zdaniem taki dostali rozkaz. Po za tym dlaczego nie ujawniaja wszystkich osob ktorzy byli w kokpicie?
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:37   #19
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Pilot ma obowiazek poderwac samolot jak nie widzi ziemi z wysokosci 100 metrow , dlaczego tego nie zrobil?? Przeciez to nie byli kompletni idioci z ulicy.
Skoro zgadzasz się,że piloci to nie debile i posiadali mózg,to jak możesz wierzyć że faktycznie wylądowali wiedząc o niebezpieczeństwie? Skąd masz pewność że mieli prawidłowe wskazania?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 17:43   #20
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Dlatego, ze nie tylko ja ale duza ilosc spoleczenstwa utwierdza sie teraz w przekonaniu ze decyzja o ladowaniu poszla z "gory" , serio myslicie, ze piloci sami by podjeli taka decyzje?? Pilot ma obowiazek poderwac samolot jak nie widzi ziemi z wysokosci 100 metrow , dlaczego tego nie zrobil?? Przeciez to nie byli kompletni idioci z ulicy. Moim zdaniem taki dostali rozkaz. Po za tym dlaczego nie ujawniaja wszystkich osob ktorzy byli w kokpicie?
No, ale co to ma do wyborów?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 17:59   #21
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Zaraz mnie szlag jasny trafi (przepraszam za to określenie).
Po przeczytaniu stenogramów ze Smoleńska, weszłam tu Ekspert: oni lądowali na zimno łamiąc wszelkie procedury Co ten IDIOTA mówi? Ekspercik zwala winę na pilotów. Jak tak w ogóle można?!
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś znał albo znalazł (mnie się to nie udało) adres mail.
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:30   #22
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
Skoro zgadzasz się,że piloci to nie debile i posiadali mózg,to jak możesz wierzyć że faktycznie wylądowali wiedząc o niebezpieczeństwie? Skąd masz pewność że mieli prawidłowe wskazania?
mało tego, oni byli przekoknani, że się podnoszą, że odlatują. "Odchodzimy" znaczy "odlatujemy w górę", "podnosimy się".
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:33   #23
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
ja uwazam ze powinni poczekac z tym az bedzie kompletny zapis z tego a nie taki ze polowy zapisy nie mozna rozszyfrowac. Chociaz moze to wszysco na co ich stac.... chociaz w taka opcje watpie. Teraz naprawde wszyskot moze byc wina pilota. Szkoda mi jego rodziny ze musza takich rzeczy wysluchiwac . Nie dosc ze on sam zgina to zabil takie wazne osoby panstwowe. Po za tym o kims kto umarl nie mowi sie zle
Nie jestem zwolenniczka teorii spiskowych ale mysle ze tak naprawde to w jakims stopniu sie 100 % nigdy nie dowiemy albo trzeba bedzie poczekac na naprawde oficialna wersje kolejne dlugie lata .
maudy, wiem że sytuacja nieco inna, ale wyobraź sobie seryjnego mordercę, który po zabiciu 50 osób popełnia samobójstwo. I co, o kimś kto umarł nie mówi się źle? No niestety, jeśli tak było, to trzeba powiedzieć jednak złe słowa na pilotów.
Naprawdę, piloci to tylko ludzie i mogą popełniać błędy (tym bardziej że mieli mało godzin wylatanych na tupolewach). Z zapisu wyjawia się ewidentny błąd, chociażby taki że zignorowali komendy TAWS. No i chyba przecenili swoje możliwości, ja w taką mgłę bym się bała z domu wyjść żeby mnie samochód nie potrącił czy coś, a co dopiero ryzykować życie tylu ludzi, lecąc samolotem...

Dlaczego uważacie, że nie powinno zwalać się winy na pilotów? Znacie się lepiej na lataniu samolotem niż eksperci?
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:39   #24
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Eksperci i ci, ktorzy znaja sie na lataniu, takze maja rozne opinie na ten temat. Jeden mowi o bledzie pilota, drugi o jakims defekcie maszyny, trzeci jeszcze cos innego.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:42   #25
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
http://pl.wikipedia.org/wiki/Meaconing

polecam zapoznać się z tym zagadnieniem wszystkim dociekliwym


i cytuję bardzo ciekawy artykuł

"19 października 1986 r. na terytorium RPA rozbił się Tu-134 z prokomunistycznym prezydentem Mozambiku na pokładzie (oprócz niego w samolocie znajdowały się 43 osoby, w tym kilkunastu ministrów i innych ważnych urzędników tego państwa). Podobnie jak w przypadku katastrofy pod Smoleńskiem, maszyna roztrzaskała się, odchyliwszy się wcześniej o 37 stopni od właściwego toru lotu, a piloci obniżali samolot, zachowując się tak, jakby nie mieli świadomości, na jakiej wysokości się znajdują. Zignorowali też - tak jak polska załoga - sygnał ostrzegawczy GWPS, który włączył się 32 sekundy przed upadkiem. Po katastrofie południowoafrykańska policja zabrała wszystkie czarne skrzynki, odmawiając poddania ich niezależnemu badaniu. Oficjalny raport przygotowany przez śledczych RPA do złudzenia przypominał ustalenia Rosjan ws. katastrofy pod Smoleńskiem. Jego tezy były następujące:

1) samolot prezydenta Mozambiku był w pełni sprawny,
2) wykluczono akt terroru lub sabotażu,
3) załoga nie przestrzegała procedur obowiązujących przy lądowaniu,
4) załoga zignorowała ostrzeżenia GWPS.

Rosjanie, którzy w katastrofie stracili wiernego sojusznika, gwałtownie oprotestowali raport komisji południowoafrykańskiej. Oskarżyli władze RPA o zamach polegający na... zakłóceniu sygnału satelitarnego samolotu. Wskazywały na to okoliczności wypadku, bardzo przypominające zresztą - jak już wspomnieliśmy - to, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.

Po kilkunastu latach okazało się, że w tym akurat przypadku rację mieli komuniści. W styczniu 2003 r. Hans Louw, były agent służb specjalnych rasistowskiego reżimu RPA, przyznał, że samolot został strącony wskutek celowego zakłócenia sygnału satelitarnego przez południowoafrykańskich agentów. Dodał, że w wypadku niepowodzenia ataku maszyna miała zostać zestrzelona przez jedną z dwóch specjalnych ekip. "

czytałam to samo i tylko mnie to utwierdza w mojej tezie
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:48   #26
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez revontulet_ Pokaż wiadomość
maudy, wiem że sytuacja nieco inna, ale wyobraź sobie seryjnego mordercę, który po zabiciu 50 osób popełnia samobójstwo. I co, o kimś kto umarł nie mówi się źle? No niestety, jeśli tak było, to trzeba powiedzieć jednak złe słowa na pilotów.
Naprawdę, piloci to tylko ludzie i mogą popełniać błędy (tym bardziej że mieli mało godzin wylatanych na tupolewach). Z zapisu wyjawia się ewidentny błąd, chociażby taki że zignorowali komendy TAWS. No i chyba przecenili swoje możliwości, ja w taką mgłę bym się bała z domu wyjść żeby mnie samochód nie potrącił czy coś, a co dopiero ryzykować życie tylu ludzi, lecąc samolotem...

Dlaczego uważacie, że nie powinno zwalać się winy na pilotów? Znacie się lepiej na lataniu samolotem niż eksperci?
Eksperci mówią różne rzeczy:
http://wiadomosci.onet.pl/2179016,11...nosc,item.html

A nie którzy eksperci są jak z koziej d... trąba np ten Pan który się bardzo kategorycznie na ten temat wypowiadał.
W ogóle nie powinni go przedstawiać jako eksperta bo to jego "eksperckie" doświadczenie.
http://rozmowy.onet.pl/1,biografia.html?ITEM=39318
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:50   #27
Tamt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 627
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

A nie wydaje wam sie dziwne ze piloci jakby zamarli i nie robili nic zeby poderwac samolot do gory?
Tamt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:54   #28
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Tamt Pokaż wiadomość
A nie wydaje wam sie dziwne ze piloci jakby zamarli i nie robili nic zeby poderwac samolot do gory?
z zapisów wychodzi na to, że doświadczeni pilocie nie zdawali sobie sprawy, że są tak nisko?

nie śledziłam w 100% wszystkich doniesień - czy zostało wyjaśnione, dlaczego udostępnili transkrypcje a nie nagrania?
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 18:56   #29
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Tamt Pokaż wiadomość
A nie wydaje wam sie dziwne ze piloci jakby zamarli i nie robili nic zeby poderwac samolot do gory?
W tym artykule podają możliwe przyczyny dlaczego piloci zamarli a właściwie nic nie mówili.
http://wiadomosci.onet.pl/2179016,11...nosc,item.ht ml

Mnie zdziwiła właśnie ta prędkość schodzenie 3x razy większa niż powinna być, jeszcze za nim przeczytałem ten artykuł.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 19:11   #30
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Przecież wcześniej wszyscy mówili, że nie może być mowy o żadnych naciskach ze strony pasażerów, bo ostateczną decyzje podejmuje PILOT. A tutaj mamy zdanie: "NA RAZIE NIE MA DECYZJI PREZYDENTA CO DALEJ ROBIĆ". To zdanie pada z usta Kazany, kiedy toczy się dyskusja czy podejmować próbę lądowania czy lecieć na inne lotnisko. Skoro Kazana przekazywał im, że prezydent jeszcze nie podjął decyzji, to jest to dowód na to, że prezydent chciał mieć wpływ na pilotów i ich decyzje. A podobno wedłóg procedór NIKT Z PASAŻERÓW NIE MOŻE INGEROWAĆ W DECYZJE PILOTA.

Po za tym z wcześniejszej rozmowy Kazany z pilotami wynika, ze zastanawiał się on razem z nim nad możliwościami. Pilot pyta się:"Jak się okaże (niezr.) to co będziemy robili?" Mówią o paliwie, a Kazana dodaje "To mamy problem" Kazana był współpracownikiem prezydenta i chyba w jego imieniu rozmawiał z pilotami.....

Oczywiście nikt wprost nie powiedział musicie lądowć, ale moim zdaniem nacisk na próbę lądowania był. I Kazana (Kaczyński jego ustami) miał wpływ na decyzję pilota.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.