Czarne skrzynki Tupolewa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-01, 19:12   #31
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

http://www.tvn24.pl/-1,1658816,0,1,b...wiadomosc.html

czyli co? okazuje się, że ten stenogram może być spreparowany?
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 19:20   #32
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Revontulet_ masz racje ze sie nie znamy bardziej od ekspertow . Ale to jednak sa media i pojawia sie wiele infomacji tez nie sprawdzonych. Raz mowia ze piloci nie bylo bardzo dobrze wyszkoleni do latania takim rodzajem samolotu innym razem mowia ze zaloga byla abrdzo dobrze wyszkolona. Jesli piloci mieli za malo tych godzin wylatanych to trzeba bylo dac pilotow ktorzy mieli wiecej tych godzin wylatanych , moze w tedy by tej tragedii nie bylo . Takich przykladow w tej tragedii jest kilka . Dlatego wydaje mi sie ze ustalenie jednek konkretnej przyczyny moze byc poprostu troszke niesprawiedliwe .
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 19:46   #33
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
mało tego, oni byli przekoknani, że się podnoszą, że odlatują. "Odchodzimy" znaczy "odlatujemy w górę", "podnosimy się".
Dokładnie. Prawdopodobnie byli pewni,że samolot uniesie się do góry,BO GO PODNOSILI. To tłumaczy ten szok na końcu,gdy zorientowlali się,że już po nich. Widoczność była minimalna,więc nie zdawali sobie sprawy że ich starania nic nie dają. Szlag mnie trafia jak oskarżają teraz pilotów o ignorowanie dźwięków alarmowych i brak wyszkolenia.

Zakładając że w ogóle stenogram jest prawdziwy. Oryginału nadal oddać nam nie chcą.

Btw pamiętacie ten news? Jak on się ma do tego co dzisiaj mogliśmy przeczytać?

"W kilkudziesięciu ostatnich sekundach nagrania rejestrator z kokpitu nagrał rosnący szmer z przedziałów pasażerskich. Aż w końcu usłyszeliśmy nieludzki krzyk przerażenia i bólu"
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!

Edytowane przez Blonde_Stranger
Czas edycji: 2010-06-01 o 19:58
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 20:14   #34
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Blonde, mam dokładnie takie samo zdanie jak ty, czyli o teorii o której nie mówi się głosno na ulicy.
Nie wierzę w winę pilotów, nie wierzę też że prezydent wiedząc o niesprzyjających warunkach do lądowania podejmował by decyzję o tymże lądowaniu, musiałby być ostatnim głupkiem żeby ryzykować życiem tylu osób. Był zasadniczy ale nie głupi i uparty jak osioł. Nie sądzę by obchody w Katyniu obchodziłyby go bardziej niż życie tych wszystkich osób które z nim leciały.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 20:34   #35
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cieszę się że jest nas więcej mam nadzieję że z upływem czasu więcej osób przejrzy na oczy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!

Edytowane przez Blonde_Stranger
Czas edycji: 2010-06-01 o 20:35
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 20:45   #36
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Wiedzieli, że po komendzie "odchodzimy" nadal się zniżali. To wynika z zapisów (jeśli są prawdziwe). Odliczali wysokość, po 90 metrach padło "odchodzimy", a później (8:40 i 53s.) załoga podawała, że jest na wysokości 50m. Czyli po "odchodzimy" nadal meldowali swoje obniżanie.

A co do tego, że nie podjęliby decyzji o lądowaniu w tak fatalnych warunkach. Ktoś jednak podjął decyzje o próbie lądowania, ktoś jednak podjął decyzję o zniżaniu się do takiego poziomu....

Co jakiś czas pilot podawał na głos wysokość na jakiej się znajdują, więc byli świadomi tego jak się zniżyli.

Oczywiście wiarygodność tych zapisów nie jest pewna.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 20:48   #37
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Blonde, mam dokładnie takie samo zdanie jak ty, czyli o teorii o której nie mówi się głosno na ulicy.
Nie wierzę w winę pilotów, nie wierzę też że prezydent wiedząc o niesprzyjających warunkach do lądowania podejmował by decyzję o tymże lądowaniu, musiałby być ostatnim głupkiem żeby ryzykować życiem tylu osób. Był zasadniczy ale nie głupi i uparty jak osioł. Nie sądzę by obchody w Katyniu obchodziłyby go bardziej niż życie tych wszystkich osób które z nim leciały.
Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
Cieszę się że jest nas więcej mam nadzieję że z upływem czasu więcej osób przejrzy na oczy.
Na szczęście to, w co wy i wam podobni eksperci od teorii spiskowych i zamachów wierzą, nikogo sensownego - bo Radia Maryja i spółki za takowych nie uważam - nie interesuje. Właśnie o tych teoriach mówi się na ulicach, bo poważni ludzie nie rozkminiają takich bzdetów. Nie róbcie ludziom wody z mózgu. Nikt na świecie nie miałby poważnego interesu, żeby ryzykować przeprwadzając zamach na prezydenta cieszacego się nikłym poparciem, który kozacko "walczył" o nie obchodzącą nikogo Gruzję.

Wydarzenia w Gruzji pokazały, jakie podejście miał Lech Kaczyński i jego otoczenie do pewnych spraw związanych z lotnictwem. Pewnie sądził, że nic złego się nie może stać. A stało się.

Niestety, czas przejrzeć na oczy i pogodzić się z tym, że zawalili piloci, ludzie odpowiedzialni za organizację lotu i dobór gości, a nie snuć jakieś uwłaczające zdrowemu rozsądkowi teorie spiskowe i jeszcze uważac się za wielce przenikliwych i oświeconych. Tak wiem, to przykre, bo trzeba winy szukać w "nas", a nie w "innych".

A podpis "w hołdzie poległym pod Katyniem" (już nie wspominając o tych komicznych w kontekście ludzkiej tragedii świeczuszkach) to jakaś kompletna paranoja. Radze zapoznać się ze znaczenem słowa "polec", bo "polec" to może żołnierz na wojnie, a nie ofiara wypadku lotniczego. No chyba, że chodzi o wydarzenia sprzed 70 lat...

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2010-06-01 o 20:51
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 21:03   #38
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Tak wiem, to przykre, bo trzeba winy szukać w "nas", a nie w "innych".
To cudownie,że tak mnie przejrzałaś ale wcale nie głoszę
że stoją za tym rosjanie. I nie jestem ani zwolenniczką PISu,ani Radia Maryja ani nie będę głosować na Jarka. Dziwne? Po prostu myślę i kojarzę fakty.

"Nikt na świecie nie miałby poważnego interesu, żeby ryzykować przeprwadzając zamach na prezydenta cieszacego się nikłym poparciem, który kozacko "walczył" o nie obchodzącą nikogo Gruzję."

Ignorance is bliss...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!

Edytowane przez Blonde_Stranger
Czas edycji: 2010-06-01 o 21:07
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 00:27   #39
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
http://www.tvn24.pl/-1,1658816,0,1,b...wiadomosc.html

czyli co? okazuje się, że ten stenogram może być spreparowany?
Wcale bym się niezdziwiła gdyby tak było.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 06:05   #40
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
To cudownie,że tak mnie przejrzałaś ale wcale nie głoszę
że stoją za tym rosjanie. I nie jestem ani zwolenniczką PISu,ani Radia Maryja ani nie będę głosować na Jarka. Dziwne? Po prostu myślę i kojarzę fakty.
A jakież to są fakty przemawiające za tym, że to zamach?
Bo moim zdaniem zwolennicy tej teorii żadnych faktów przeczacych temu nie biorą pod uwagę i wszystko jest dla nich "sfałszowane", bo żyja w jakimś swoim matrixie, w którym są ofiarami, a wszyscy chcą ich oszukać.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 08:30   #41
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
ja uwazam ze powinni poczekac z tym az bedzie kompletny zapis z tego a nie taki ze polowy zapisy nie mozna rozszyfrowac. Chociaz moze to wszysco na co ich stac.... chociaz w taka opcje watpie. Teraz naprawde wszyskot moze byc wina pilota. Szkoda mi jego rodziny ze musza takich rzeczy wysluchiwac . Nie dosc ze on sam zgina to zabil takie wazne osoby panstwowe. Po za tym o kims kto umarl nie mowi sie zle
Nie jestem zwolenniczka teorii spiskowych ale mysle ze tak naprawde to w jakims stopniu sie 100 % nigdy nie dowiemy albo trzeba bedzie poczekac na naprawde oficialna wersje kolejne dlugie lata .
tego nigdy się nie dowiemy.prawda na zawsze zostanie utajona.
rosjanie co będą chcieli to usuną,a resztę podadza,aby ludzie się nie czepiali.

piloci.piloci decydują o losie maszyny i ludzi,ale na podstawie urządzen lotniczych ,oraz ludzi,ktorzy ich naprowadzają.to nie samochód,że widać drogę.
gdyby ktoś nie zgadzał się z moim zdaniem ,proponuję pojechac autem we gęstej mgle w nocy.zyczę powodzenia. (ja zgubiłam skręt w lewo pod moim domem )
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 08:37   #42
in bloom
Zadomowienie
 
Avatar in bloom
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 358
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Dlatego, ze nie tylko ja ale duza ilosc spoleczenstwa utwierdza sie teraz w przekonaniu ze decyzja o ladowaniu poszla z "gory" , serio myslicie, ze piloci sami by podjeli taka decyzje?? Pilot ma obowiazek poderwac samolot jak nie widzi ziemi z wysokosci 100 metrow , dlaczego tego nie zrobil?? Przeciez to nie byli kompletni idioci z ulicy. Moim zdaniem taki dostali rozkaz. Po za tym dlaczego nie ujawniaja wszystkich osob ktorzy byli w kokpicie?
dokladnie tez tak uwazam jak ty ze decyzja poszla od gory tym bardziej ze nie dawno byla sytuacja tez w trudnych warunkach i prezydent kaczynski KAZAŁ ladawac a pilot nie wykonal rozkazu bo uznal ze bedzie to nie bezpieczne i prezydent go zdyminislonowal...... wiec wcale nie dziwilabym sie gdyby piloci bojac sie o swoja posade tym razem wykonali rozkaz
__________________
in bloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 08:38   #43
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

No i właśnie wychodzi na to, że maszyna była sprawna a piloci mieli wszelkie potrzebne dane. WIEDZIELI NA JAKĄ WYSOKOŚĆ MOGĄ SIĘ ZNIŻYĆ (100M.) I WIEDZIELI ŻE SCHODZĄ PONIŻEJ TEJ WYSOKOŚCI (CAŁY CZAS ODLICZALI NA GŁOS).

WIEDZIELI, ŻE W TAKICH WARUNKACH WYLĄDOWANIE JEST PRAWIE NIEMOŻLIWE, A MIMO TO PODJELI PRÓBĘ LĄDOWANIA.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 08:59   #44
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nikt na świecie nie miałby poważnego interesu, żeby ryzykować przeprwadzając zamach na prezydenta cieszacego się nikłym poparciem, który kozacko "walczył" o nie obchodzącą nikogo Gruzję.
"Niskie" poparcie - tak niskie, ze zostal "tylko" prezydentem kraju. Faktycznie slaby wynik.
No i ta "malo_wazna" Gruzja.

Wszystko nicosc, marnosc nad marnosciami. Nie ma niczego i nic nie jest istotne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 09:17   #45
wkurzona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 62
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
"Niskie" poparcie - tak niskie, ze zostal "tylko" prezydentem kraju. Faktycznie slaby wynik.
No i ta "malo_wazna" Gruzja.

Wszystko nicosc, marnosc nad marnosciami. Nie ma niczego i nic nie jest istotne.
Abstrahując od sympatii politycznych. Szans na reelekcję nie miał zbyt wysokich, więc to chyba niskie poparcie. Nie mówię, że nikt go nie popierał, ale jestem przekonana iż to poparcie było niższe niż te kilka lat temu, gdy został wybrany prezydentem. A co do Gruzji, to bądźmy szczerzy, niespecjalnie się nią na świecie przejmują.
wkurzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 09:34   #46
201608080935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 340
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez wkurzona Pokaż wiadomość
Abstrahując od sympatii politycznych. Szans na reelekcję nie miał zbyt wysokich, więc to chyba niskie poparcie. Nie mówię, że nikt go nie popierał, ale jestem przekonana iż to poparcie było niższe niż te kilka lat temu, gdy został wybrany prezydentem. A co do Gruzji, to bądźmy szczerzy, niespecjalnie się nią na świecie przejmują.
A kto tam wie co by było.Niby poparcia nie mial ale sporo zaslugi w tym media mialy, ktore pokazywaly co chcialy i sondaze takie jakie chcialy. Sondaze to , sondaze tamto, a 5 lat temu Tusk juz tez sie czul prezydentem a przy urnach wyborczych okazalo się ze jest inaczej wiec zwykle do dnia wyborow sprawa jest otwarta, oczywiscie wedlug mnie.

Dzisiaj sie wypowiadal jakis kolejny ekspert ktory powiedzial ze to co tam pada ze nie ma decyzji prezydenta prawdopodobnie dotyczy wyboru zapasowego lotniska, ze sie zwykle pyta gdzie leciec i prezydnet moze powiedziec gdzie leciec a moze pozstawic to pilotowi .Kolejny ekspert zas twierdzil ze to zdecydownie wina pilotow i ich wyszkolenia.Kolejny ekspert mowil cos innego itd. Kazdy ma swoja wersje, swoja opinie, swoja interpretacje.Ujawnienie zapisow mialo przyniesc wyjasnienie a spodowodwalo ze jeszcze wieksza machina spekulacji sie nakreca bo nic pewnego nie ma. Wedlug mnie ujawniono to za wczesnie, powinno sie uajwnic wszystko razem, lącznie z parametrami lotow, ktore jak wsyscy powtarzaja są bardzo wazne.
O wlasnie teraz podali na tvn24 ze nie mamy calych zapisow stenogramow a takie są w Rosji i to by pozwolilo moze wiedziec wiecej.
Takze ja nie rzucam oskarzen poki co, poczekam na dalsze informacje.

Edytowane przez 201608080935
Czas edycji: 2010-06-02 o 09:43
201608080935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 09:42   #47
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez wkurzona Pokaż wiadomość
Abstrahując od sympatii politycznych. Szans na reelekcję nie miał zbyt wysokich, więc to chyba niskie poparcie. Nie mówię, że nikt go nie popierał, ale jestem przekonana iż to poparcie było niższe niż te kilka lat temu, gdy został wybrany prezydentem. A co do Gruzji, to bądźmy szczerzy, niespecjalnie się nią na świecie przejmują.
o ile się nie mylę to watek o tragedii,a nie wiec wyborczy .
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 10:22   #48
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Ok to może macie jakieś swoje teorie? Skoro uważacie, że nie był to błąd pilotów, nikt nie naciskał, stenogramy spreparowane itd... To co się stało wg Was? Zamach Rosjan?
Moim zdaniem byłoby to dla nich zbyt duże ryzyko. Przecież zaraz pojawili się w Moskwie polscy eksperci. Nie odczytywano bez nich skrzynek, nie było bez nich przesłuchań.

Może przestańmy w końcu spekulować i pogódźmy się z tym, że był to po prostu wypadek, bo jak wiemy wypadki się zdarzają (tak samo jak zdarzają się powodzie, anomalia pogodowe itd - bo niektórzy sugerują, że w związku z tym idzie koniec świata)...
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 10:25   #49
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Ludzie nie mieszajcie pojęć. To jest wątek o czarnych skrzynkach, a nie o poparciu dla prezydenta Kaczyńskiego.

Prawda jest taka, że u nas procedury są kompletnie nieprzestrzegane. Jakim prawem Błasik i Kazana byli w kokpicie. Przecież w czasie lotu najważniejszą osobą na pokładzie jest kapitan i nikt poza załogą nie może być w kokpicie i kropka. Niestety w naszym cudownym kraju urzędnicy mają gdzieś przepisy i myślą, że jak już zajmują wyższe stanowisko to im wolno wszystko.

Zaraz po katastrofie piloci wypowiadali się,że jak lecą z nimi VIP-y to próbują naciskać. Mamy przykład Gruzji. Jak został potraktowany pilot przez prezydenta Kaczyńskiego i PiS tylko dlatego, że odmówił wykonania zadania. Złożyli na niego zawiadomienie do prokuratury.


A co do zapisów to dla osób, które nie mają zielonego pojęcia o lotnictwie to i tak nic nie wnoszą. Fakt jest to zdanie o prezydencie, ale one jest niepełne. Możemy tylko się domyśleć o co chodzi, ale 100% pewności nie mamy.
Najbardziej szokujące jest to, że Ci piloci w ogóle nie spodziewali się tego. Takie są moje odczucia byli pewni, że wszystko będzie ok. Zaskoczyło ich to.

Jakieś 15minut przed katastrofą padły tam słowa "Może nie będzie tragedii".... No niestety była.
Nie mogę zrozumieć dlaczego oni od razu jak wieża powiedzieła im, że nie ma warunków do lądowania nie wycofali się.Mogli przecież lecieć na inne lotnisko...


ankasz nagrania zostaną udostępnione po zakończeniu śledztwa.


Aha i te transkrypcje nie są zmanipulowane. Dziś słyszałam, że to jest materiał z 2 maja. Eksperci dalej pracują i wyłapują nowe słowa i dlatego to będzie uzupełniane i będzie kilka wersji.


I nie snujcie jakiś durnych teorii. Zamach Rosji
Katastrofy się zdarzają. Jestem pewna, że jakby to się stało w innym kraju nikt by nie poruszał kwestii zamachu.

Edytowane przez estrella18
Czas edycji: 2010-06-02 o 10:28
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 10:32   #50
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

No właśnie. Byli polscy eksperci, którzy pracowali wraz z Rosjanami nad odczytaniem skrzynek z Tupolewa. Trudno podejrzewać, że Rosjanom udało się błyskawicznie odczytać treść skrzynek, szybciutko je spreparować i podrzucić do analizy.

Podejrzewam, że nikt nie wyjaśni do końca tej sprawy, za wiele tu niewiadomych. Plus zakorzeniona od dawna niechęć do Rosjan i teorie spiskowe. To nie ułatwia sprawy. Moim zdaniem zawiniło tu wiele czynników, poczynając od marnego przygotowania wylotu. Wsadzono do samolotu wiele ważnych osób, głowa państwa spóźniła się i wylot przesunięto. Poza tym nie pojmuję, jak lecąc na tak ważną uroczystość nie przewidziano tego, że w razie jakiegoś opóźnienia strona polska nie dotrze na czas? Nie lepiej było od razu założyć, że wybiera się większe, bezpieczniejsze lotnisko i wylatuje kilka godzin wcześniej? Przecież można by zorganizować wczesniej transport dla polskiej delegacji, choćby z lotniska w Mińsku. A potem mamy sytuację, że robi się nerwówka, bo uroczystość tuż tuż, a wiadomo, że w takiej atmosferze można popełnić błąd i podjąć złą decyzję pod presją sytuacji. Dlaczego ja, lecąc dokądś samolotem, wyjeżdżam z domu o takiej porze, aby planowo być na lotnisku nie dwie, ale trzy godziny przed wylotem? Bo wiem, że na trasie, którą jadę na lotnisko, bywają często korki. Jak się zdarzy wypadek, to mogę mieć i godzinne opóźnienie. Czy to wymaga wielkiego intelektu i zdolności jasnowidzenia? Chyba odrobiny rozumu, któremu planującym podróż pary prezydenckiej i reszty delegacji zabrakło.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 11:37   #51
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
No i właśnie wychodzi na to, że maszyna była sprawna a piloci mieli wszelkie potrzebne dane. WIEDZIELI NA JAKĄ WYSOKOŚĆ MOGĄ SIĘ ZNIŻYĆ (100M.) I WIEDZIELI ŻE SCHODZĄ PONIŻEJ TEJ WYSOKOŚCI (CAŁY CZAS ODLICZALI NA GŁOS).

WIEDZIELI, ŻE W TAKICH WARUNKACH WYLĄDOWANIE JEST PRAWIE NIEMOŻLIWE, A MIMO TO PODJELI PRÓBĘ LĄDOWANIA.
wydaje mi się, że oni byli przekonani, że są nad pasem lotniska.. Do ostatnich momentów
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 12:16   #52
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez estrella18 Pokaż wiadomość
I nie snujcie jakiś durnych teorii. Zamach Rosji
Katastrofy się zdarzają. Jestem pewna, że jakby to się stało w innym kraju nikt by nie poruszał kwestii zamachu.
Część osób lubi spiskowe teorie dziejów, ale nie potrzebnie wszystko mieszasz, bo akurat nieufność w stosunku do Rosji wynika z czego innego - z niedawnych faktów.

Np. Katastrofy okrętu podwodnego "Kursk". Rosjanie nie chcieli przyjąć pomocy bodajże od Norwegów, których specjalistyczne jednostki ratownicze znajdowały się niedaleko twierdząc, że nic się nie stało i mają stały kontakt z załogą. Jaki mieli kontakt okazało się później.
Jak informowali rodziny, jak wyjaśnili tą katastrofę a na końcu kto stał na czele komisji, która wyjaśniła tą katastrofę.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 12:43   #53
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Dla mnie i wg mnie dziwne jest, że nie udostępniono nam oryginałów rejestratorów do badań, tylko jakieś kopie, w dodatku stenogramy z tego co się wypowiadają eksperci mają błędy w tłumaczeniu na język polski. Powinniśmy sami, na własną rękę przebadać oryginalne czarne skrzynki u nas w kraju, sami odszyfrować rozmowy i sami wyciągać wnioski. Od kiedy to zadanie dla ruskich? Albo powołać międzynarodową komisję jeśli ruscy obawiają się ewentualnych matactw z naszej strony.

Szczerze mówiąc nic a nic nie ufam rosyjskim ekspertom - nie dlatego, że są złymi ekspertami lecz dlatego, że w Rosji nie ma prawdziwej demokracji, rządzi propaganda, nikomu nie zależy na dochodzeniu do prawdy, tylko na robieniu pozytywnego efektu. Zawsze tam tak było. W. Putin jest jednym ze zręczniejszych politycznych manipulatorów i jego opieka oraz pomoc karzą mi tą moją nieufność pomnożyć przez dwa. Rosjanie nigdy nie mówią prawdy - ani w kwestii Katynia, ani w kwestii II wojny światowej, nie mówili prawdy o awarii w Czernobylu i niby dlaczego teraz mieli by zmienić swoją propagandę? Przecież czołowi politycy tego kraju lubią zaprzeczać nawet faktom ogólnie znanym - jak chociażby prawdzie o sowieckich łagrach, mordach Stalina itd.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-06-02 o 12:47
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 13:59   #54
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Klarissa zgadzam się z Tobą. Ja również nie ufam ruskim. Tym bardziej,że po takim czasie oddali nam czarne skrzynki z samolotu i zapis ostatnich chwil przed katastrofą.Nie,nie uważam na 100% że to zamach,ale sorry nie bądzmy też naiwni i niewierzmy aż tak ślepo ruskim.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 14:22   #55
Renfrii
Raczkowanie
 
Avatar Renfrii
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 187
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Też się zgadzam z Klarissą. Rosjanie w końcu czymś zasłużyli sobie na taką opinię wśród Polaków, też im nie ufam, niestety.
__________________
mój suwaczek: http://www.przewodnikmp.pl/img-070420060493.png



Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci. Jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.

- T. Hall
Renfrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 14:42   #56
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Popieram w 100% Klarissę.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:03   #57
dorkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar dorkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 333
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

aż mnei krew zaleza jak czytam opinie typu : wybory są przesądzone. aż musiałam napisać.

Ludzie! co to ma do wyborów? nawet gdyby kaczynski kazał lądaować wywierał jakiś wpływ to mimo wszystko go już nei ma jest inny człowiek, jego brat. nei można mówić : kaczor kazał lądaować wynocha z wawelu, nei zagłosuje na jego brata ... co to ma do rzeczy ? głosowanie na prezydenta to wybór głowy państwa która będzie nami rządzić a nie takiej, której przypadkiem brat kazał czy nie kazał lądować. Was też oceniaja po waszych braciach/siostrach ? i ich czynach ?
po prostu nei moge na to patrzeć, na komentarze onet jzu nawet nie wchodze bo się wkurzam.

po drugie : moim zdaniem ta transkrypcja jest spreparowana a na pewno dużo jest niedopowiedzane. wiadom oteraz trwa okres przedyborów i oczywiście "duzo to moze zmienić w wyborcach i ich głosach". oczywiście według mnei nei ma to nic do rzeczy ale jednak cos w psychice jest. media strasznei manipulują ludźmi i wiele razy już można było zobaczyć tego dowody.
a sama w sobie transkrypcja ma tak duzo niedociągnieć i to w KLUCZOWYCH momentach że każdy może sobie dopowiedzieć rózne duperele i wychodzi ja kwychodiz. nei było nas tam, nie znamy do końca wypowiedzi i NIC TAK NAPRAWDE dalej nei wiadomo
wnioskuje tylko że piloci wiedzieli jak lecą i nei było żadnych wątpliwości, myśleli że wylądaują. czytałam dzisiaj że zignorowali ostrzeżenie PULL UP które wydawał głos w samolocie ... czemu ? też kacyzński im kazał ?
i po trzecie : do jasnej cholery czmeu jacyć ruscy analizują naszą skryznke ? niecierpie tuska, pisałam keidyś juz o tym tutaj przed wyborami no ale wybrano jego rząd... iczemu on na takie cos pozwala. to nasz tragedia i my powinnismy to wyjasnic a nei ruscy. nie ufam im i nei bede ufała, coś po prostu w tym państwie jest.

tyle naten temat.
__________________
dorkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:09   #58
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Klarissa zgadzam się z Tobą. Ja również nie ufam ruskim. Tym bardziej,że po takim czasie oddali nam czarne skrzynki z samolotu i zapis ostatnich chwil przed katastrofą.Nie,nie uważam na 100% że to zamach,ale sorry nie bądzmy też naiwni i niewierzmy aż tak ślepo ruskim.
Ja daleka jestem od teorii o zamachu, ale po prostu ruskim i tak nie wierzę.
Niezależnie od przyczyn katastrofy
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:29   #59
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Po pierwsze Rosjanie, a nie Ruscy. Polacy sami nie lubią jak się ich nazywa"Polaczkami", ale innych narodów szanować nie potrafią...

Po drugie temat śledztwa był już wałkowany w mediach tyle razy, że myślałam iż do wszystkich dotarło dlaczego tak jest. To są międzynarodowe przepisy, procedury i standardy. Śledztwo prowadzą Rosjanie, ponieważ katastrofa była na ich terenie. Po katastrofie białoruskiego samolotu w Polsce, to Polacy prowadzili śledztwo i jakoś nikt się nie czepiał. W śledztwie bierze udział przedstawiciel Polski, we wszelkich czynnościach brali i biorą udział przedstawiciele Polski. Czarne skrzynki trafią do Polski po zakończeniu śledztwa.

Po trzecie z tego co wiem skrzynki były odczytywane w Rosji, ponieważ samolot był ich produkcji i to oni mają odpowiednie urządzenia aby to robić. Dodatkowa czarna skrzynka, która była zamontowana w samolocie przez Polaków, była odczytywana u nas, bo Rosjanie nie potrafili by tego zrobić.

Oczywiście to nie znaczy, ze strona Rosyjska nie popełniła błędów, ale oskarżanie ich o fałszowanie i inne oszustwa, tylko na podstawie tego, że są "Ruskimi" przy braku jakichkolwiek dowodów uważam za bezsensowne.


Edit do Dorkaaa:To czy Tusk na to pozwala czy nie, nie ma znaczenia, bo takie są międzynarodowe procedury. On ich nie ustalał i on ich zmienić nie może. Nie masz już o co oskarżać obecnego rządu? To może jeszcze napisz, że opady deszczu i burze to też ich wina, bo na nie pozwalają. I ciekawa jestem czy podzielasz pogląd jednego z księży, który niedługo po katastrofie żałował, że nie nastąpiła ona wtedy kiedy leciał Tusk.

Edytowane przez Flashdance
Czas edycji: 2010-06-02 o 15:42
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:41   #60
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czarne skrzynki Tupolewa

Też razi mnie to "ruski", i to u młodych, wykształconych ludzi...

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez dorkaaa Pokaż wiadomość
i po trzecie : do jasnej cholery czmeu jacyć ruscy analizują naszą skryznke ? niecierpie tuska, pisałam keidyś juz o tym tutaj przed wyborami no ale wybrano jego rząd... iczemu on na takie cos pozwala. to nasz tragedia i my powinnismy to wyjasnic a nei ruscy. nie ufam im i nei bede ufała, coś po prostu w tym państwie jest.

tyle naten temat.
Byłaś w Rosji? Znasz osobiscie chociaż jednego Rosjanina?

Bo takie teksty typu "nie ufam, bo to ruscy i cos nich jest" przystoją jedynie niewykształconym starym babciom, które żyły za PRLu, gdzie faktycznie mogły mieć powody do takich odczuć.

I oczywiście jesteś kolejną osobą, która za cholerę nie może zrozumieć, że to nie Tusk rządzi dochodzeniem, tylko są to standardy międzynarodowe, żadne suwerenne państwo nie pozwoli innemu na przeprowadzanie śledztwa na jego terytorium. Sto razy można to napisać, a do niektórych i tak nie dotrze....
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.