Mężczyzna z problemami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-27, 13:53   #1
armira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11

Mężczyzna z problemami


Pisze tutasj o swoich obawach, bo chcę dowiedzieć się, co myślą inni o tej sytuacji.
Jestem z moim mężczyzną już 1,5 roku i z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Nie ma normalnej pracy, bo nie ma wykształcenia (nie ma nawet matury), mieszka na osiedlu, które właśnie zamierzają zlikwidować i wybudować tam jakieś apartamenty. Problem polega na tym, że jest to teren, który nie posiada właściciela i tak naprawdę nie zaoferują mu żadnego mieszkania socjalnego. Nie ma za co się utrzymać, bo pracuje w budowlance, gdzie czasem nie wypłacają pracownikom wypłat, nie ma umowy o pracę. Na rodziców nie ma co liczyć, bo tata-alkoholik, a mama jest chora i dlatego nie mówi jej o swoich problemów, by nie wylądowała w szpitalu.
Nie wiem jakim cudem, ale ja go kocham i chcę mu jakoś pomóc. Tylko nie wiem jak. Od jakiegoś czasu mam ochotę z nim zerwać, bo te problemy mnie przerastają. Jego problemy są moimi problemami, bo jest dla mnie kimś ważnym, ale już nie daję rady, chociaż że wspieram go jak tylko mogę i sam powtarza, że jestem najważniejszą i najcenniejszą osobą w jego życiu. Co robić?
armira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:58   #2
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Mężczyzna z problemami

Nie wiesz jakim cudem go kochasz? Nie dajesz rady? A co on ma powiedziec, skoro nie moze na nikogo liczyc?

Robi na budowie to moze niech zacznie u kogos innego? Pokoj do wynajecia nie jest drogi 250-350zl.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:00   #3
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Mężczyzna z problemami

A dlaczego nie ma nawet matury?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:00   #4
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Mężczyzna z problemami

Ciekawe, czy on jest z trójmiasta?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:06   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mężczyzna z problemami

Cytat:
Napisane przez armira Pokaż wiadomość
Pisze tutasj o swoich obawach, bo chcę dowiedzieć się, co myślą inni o tej sytuacji.
Jestem z moim mężczyzną już 1,5 roku i z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Nie ma normalnej pracy, bo nie ma wykształcenia (nie ma nawet matury), mieszka na osiedlu, które właśnie zamierzają zlikwidować i wybudować tam jakieś apartamenty. Problem polega na tym, że jest to teren, który nie posiada właściciela i tak naprawdę nie zaoferują mu żadnego mieszkania socjalnego. Nie ma za co się utrzymać, bo pracuje w budowlance, gdzie czasem nie wypłacają pracownikom wypłat, nie ma umowy o pracę. Na rodziców nie ma co liczyć, bo tata-alkoholik, a mama jest chora i dlatego nie mówi jej o swoich problemów, by nie wylądowała w szpitalu.
Nie wiem jakim cudem, ale ja go kocham i chcę mu jakoś pomóc. Tylko nie wiem jak. Od jakiegoś czasu mam ochotę z nim zerwać, bo te problemy mnie przerastają. Jego problemy są moimi problemami, bo jest dla mnie kimś ważnym, ale już nie daję rady, chociaż że wspieram go jak tylko mogę i sam powtarza, że jestem najważniejszą i najcenniejszą osobą w jego życiu. Co robić?
Niech poszuka innej pracy, wynajmie pokój. Ewentualnie jeśli Ty pracujesz możecie spróbowac zamieszkać razem- zawsze to taniej. No i na jego miejscu spróbowałabym jednak zrobić maturę...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:13   #6
armira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Mężczyzna z problemami

Nie jest z trójmiasta. Nie wiem dlaczego nie ma matury.
armira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:15   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Mężczyzna z problemami

Po prostu przypomniała mi się sytuacja jak u nas - sławny Pekin, mieszkają tam ludzie.
Ziemia jest wszystkich i niczyja, są właściciele ziemi... Ale są też właściciele budynków którzy są tam zameldowani.
Właściciel ziemi nie może cie wywalić na bruk jeśli nie zapewni ci lokalu socjalnego.
Może twój chłopak powinien się o niego starać?

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Więc nie wywalą go
Chodzi o to
a) czy jest tam zameldowany
b) czy rodzice są właścicielami budynku jaki tam się znajduje?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 14:16   #8
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Mężczyzna z problemami

A co on z tym wszystkim planuje zrobić? Myśli o zrobieniu matury, zdobyciu jakiegoś nowego zawodu, dołączeniu do jakiejś ekipy budowlanej, która da mu jakiś stały dochód?
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:22   #9
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Mężczyzna z problemami

mowisz ze w budowlance pracuje
niech poszuka porzadnej firmy, z tego co sie orientuje mozna zarobic niemale pieniadze jesli sie chce,moze to sie wiazac ze zmiana miasta ale jesli nic innego nie potrafi robic?
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:26   #10
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mężczyzna z problemami

moja koleżanka mieszka na osiedlu i tam byle układacz kostki brukowej dostaje 5000 na miesiąc, więc na pewno jak się dobrze Twój TŻ poobraca to wyjdzie na prostą. Może niech porobi dodatkowe kursy żeby mógł być murarzem, kamieniarzem, szklarzem bo do tego nie musi mieć matury i bez sensu żeby sobie nią głowę zaprzątał skoro na studia nie pójdzie
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:27   #11
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Mężczyzna z problemami

Cytat:
bez sensu żeby sobie nią głowę zaprzątał skoro na studia nie pójdzie
bez przesady
_----_____ matura nie tylko na studia jest potrzebna
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 14:34   #12
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Mężczyzna z problemami

Jest dużo pracy w branży budowlanej... Niech czegoś poszuka... Nie wiedziałaś wczesniej o jego problemach? Ile macie lat?

Taki mały OT... Muszynianka, cudne ząbki, zazdroszcze.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:41   #13
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Mężczyzna z problemami

Hehe dziękuję


Niech się zgłosi do urzędu pracy może będzie miał szanse na jakiś kurs
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:42   #14
armira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Mężczyzna z problemami

Szuka od roku normalnej roboty i nie może znalżć. Nawet sama mu pomagałam szukać. Ja mam 22 lata a on 26. Narazie nie ma mowy o wspólnym zamieszkaniu.
armira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:02   #15
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: Mężczyzna z problemami

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
bez przesady
_----_____ matura nie tylko na studia jest potrzebna
A niby do czego mu potrzebna matura?.Do przerzucania cegieł?.Facet ma 26 lat, byłoby mu baardzo ciężko, w dodatku miałby rzucić robote i nadrabiać program liceum i co jeść? tynk ze ścian?.A co konkretnie robi?, przy wykończeniówkach, remontach myślę że sporo można zarobić.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:08   #16
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Mężczyzna z problemami

No jasne, gdyby każdy tak myślał na świecie mielibyśmy - niewykształconych roboli i elitę umysłową bez ludzi pomiędzy.
Liceum można zrobić zaocznie.
Niestety w wielu firmach wymagane jest wykształcenie średnie, najlepiej technikum - wtedy to już bajka.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:18   #17
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Mężczyzna z problemami

Mature może zrobic w systemie zaocznym jeżeli będzie chciał.
Jeżeli w firmie w której pracuje są problemy z wypłacaniem pieniędzy, to niech zmieni na inną.
Poza tym nie rozumiem trochę tego problemu. Jest dużo firm poszukujących "budowlańców" - zarobki nie są wcale takie złe. A poza tym jeżeli ma już doświadczenie w tej dziedzinie to bez problemu powinien znaleśc inną prace. To że ma takie problemy w pracy można łatwo rozwiązac, znaleśc inną.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:26   #18
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Mężczyzna z problemami

I co,nie zamierza nic zmieniać w swoim wykształceniu? Jeśli nie,to widocznie mu tak dobrze jak jest i lubuje się w robieniu z siebie ofiary. Wybacz moją dosadność ale dla chcącego nic trudnego. Może i miał ciężko w życiu i ma nieciekawą sytuację ale to nie wyklucza tego że koleś reprezentuje totalną bierność i jak chce zmienić swoje życie,to niech to zrobi bo ma je tylko jedno.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:37   #19
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Mężczyzna z problemami

A innej pracy znaleźć nie może ?? Szkoła..? Niech zacznie uczuć sie zaocznie. Wiem że łatwo nie będzie, ale dla chcącego nic trudnego.
Skoro go kochasz, to mu pomagaj, a nie zastanawiaj się czy by go nie zostawić.
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 15:52   #20
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Mężczyzna z problemami

Jeśli ma doświadczenie w budowlance, niech szuka pracy w tym zawodzie, do tego naprawdę nie trzeba matury. Szkołę zawsze można zrobić, jak sytuacja materialna będzie na to pozwalać ( a nie zajeżdzać się w tygodniu a budowie,po to by w weekend przesiedzieć w szkole i tak w kółko),bo i tak teraz tej szkoły nie skończy. Poszukaj na necie ogłoszeń pracy za granicą, są wakacje, a w budowlance zawsze znajdzie się praca. Pomyśl nad tym, można np. wyjechać na rok, trochę kasy odłożyć i wrócić do kraju, wynająć mieszkanie i wtedy pójść do szkoły (jak tu wszyscy radzą). Choć myślę że jeśli jest dobry w tym co robi to może rozkręcić własny biznes i wcale mu do tego studia nie potrzebne.
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 16:18   #21
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mężczyzna z problemami

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość

Taki mały OT... Muszynianka, cudne ząbki, zazdroszcze.

(Ja jeszcze muszę czekać 1,5 roku)
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 16:36   #22
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Mężczyzna z problemami

A mnie się wydaje,że Twój facet jest nieporadny życiowo i zamiast zmienić robotę, to tkwi tam gdzie mu nawet reguralnie wypłaty nie dają, skoro mają wyburzyć jego osiedle, to niech juz o innym lokum zastepczym myśli...
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 17:55   #23
czarna1985
Raczkowanie
 
Avatar czarna1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UĆ
Wiadomości: 467
Dot.: Mężczyzna z problemami

Troszkę to dziwne że nie może znaleśc pracy w swoim zawodzie... Z tego co wiem budowlańcy są potrzebni... A dobry "fachowiec" zarabia więcej niż nie jeden magister inżynier itp...

A ty pewna jesteś że on szuka tej pracy?? W dużym mieście mieszkacie... Moim zdaniem jeżeli ktoś szuka pracy to ją znajdzie, może nie zarobi od razu kokosów ale z czasem można liczyć na podwyżki...

Co do jego wykształcenia nie będę się odnosić, skoro nie chciał czy nie mógł zrobić matury to jego wybór... zresztą tak jw bez wykształcenia też można sporo zarobić, zwłaszcza w jego dziedzinie....
__________________
PODZIWIAM TEGO, KTO ZAPROJEKTOWAŁ MÓJ ŻYCIORYS...GRATULUJĘ WYOBRAŹNI
czarna1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 18:40   #24
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Mężczyzna z problemami

Albo twój TŻ jest kiepskim budowlańcem, albo jest wyjątkowym ciamajdą, który daje się okradać.
Nie znam budowlańca, który by narzekał na zarobki. Dobry budowlaniec ma zajęte terminy na rok naprzód.

Może niech podłapie jakieś proste fuchy - np. układanie k-g, budowa ogrodzenia? Niech to nawet będzie lewizna. Ogłoszenia można powywieszać np. w marketach budowlanych (Castorama ma takie specjalne tablice ogłoszeniowe dla wykonawców).

Powinien też zastanowić się nad założeniem własnej firmy. Jeśli nie pracuje oficjalnie (na etat), to może zarejestrować się w UP i wystąpić o dofinansowanie na otwarcie firmy. Za te pieniądze niech kupi agregat do tynków i trochę narzędzi - jako fachowiec powinien wiedzieć co jest najbardziej przydatne. Dofinansowanie jest chyba do 50 tyś. zł.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 21:59   #25
enter code
Zadomowienie
 
Avatar enter code
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 756
Dot.: Mężczyzna z problemami

Może niech spróbuje jako brukarz? to jest fajna kasa
Albo może jakiś kurs na wózek widłowy - w PUP jak się zarejestruje to ma za darmo. OPcji jest wiele. Nie trzeba mieć teraz wyksztacenia żeby mieć hajs - często jest tak że budowlaniec bez szkoły zarabia 3x tyle co np. mgr urzędnik
__________________
Zacznij od tego co znasz, a potem wymyśl to na nowo. Nie zdziw się, gdy zobaczysz że niesamowite kwiaty rosną na zwykłej ziemi. S.King

enter code jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 23:12   #26
_irie_
Zadomowienie
 
Avatar _irie_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 189
Dot.: Mężczyzna z problemami

Może niech spróbuje wyjechać za granicę? oczywiście nie mówię, że sam i w ciemno, ale rozejrzeć się po agencjach pracy, znajdą coś dla niego. pojedzie na kilka tygodni, zobaczy jak mu tam będzie, a jak sobie odłoży, to będzie mógł tutaj skończyć szkołę, znaleźć lepszą pracę..
_irie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.