Jak przenieść przedziałek?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-13, 16:25   #1
Marti11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Wink

Jak przenieść przedziałek?!


Witajcie! Szukałam wszędzie, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie Więc: Mam przedziałek delikatnie z boku , ale chcę mieć go jeszcze bardziej z boku i zrobić sobie długą grzywkę na bok, jednak gdy tylko zaczesuję sobie przedziałek tak jak chcę niektóre włosy ładnie się układają, a jedno pasmo sterczy i nie chce się 'wpasować' w resztę włosów i wygląda to potwornie . Gdy suszę włosy staram się suszyć tak żeby to pasmo było dobrze i przez chwilę jest, ale potem znowu to samo... Czy macie jakieś rady jak to zmienić?? Z góry wszystkim dziękuję
Marti11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 18:15   #2
Oldziunia
Rozeznanie
 
Avatar Oldziunia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 529
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

może po prostu "przyklepać" to pianką do włosów?
__________________

Oldziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 21:00   #3
Coquellie
Raczkowanie
 
Avatar Coquellie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: północ, pola i łąki
Wiadomości: 35
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Na mokro. Jeśli przemieszczam mój przedziałek to zawsze po umyciu włosów, trzeba go zrobić w nowym miejscu gdy są zupełnie mokre, może dodatkowo czymś podpiąć i niech wyschną naturalnie. Po kilku razach powinny się 'przyzwyczaić'.
Coquellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 21:44   #4
Fedha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Ja od jakiś dwóch miesięcy nie mogę się z tym uporać, bo włosy kompletnie nie chcą mnie słuchać. Postanowiłam przenieść przedziałek z lewej strony na prawą (bo stwierdziłam, że prawy to chyba jednak mój 'lepszy profil' ). Zapuszczam grzywkę, mam też trochę wycieniowane włosy przy twarzy i całkiem dobrze się układają, ale włosy nad samym czołem sterczą do góry i nie ma możliwości przyklepania ich na jakiś dłuższy czas. Jedyny kosmetyk do stylizacji jaki uznaję to pianka i to też w jak najmniejszych ilościach, więc chyba będę musiała się z tym pomęczyć dopóki moje włosy się same nie przyzwyczają

Pozdrawiam i życzę cierpliwości wszystkim, którzy mają podobny problem.
Fedha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 14:09   #5
Blond Wenus
Raczkowanie
 
Avatar Blond Wenus
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Made In Poland
Wiadomości: 120
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

no bo te włosy muszą się przyzwyczaić tam być w innym miejscu to trochę potrwa ze 2 miechy... a tak to można by je najpierw wyprostować w odpowiednim kierunku a potem zalakierować mocnym lakierem na amen i musi się udać
Blond Wenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 17:49   #6
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Wy tak na serio z tym upinaniem mokrych włosów albo prostowaniem i lakierowaniem na chama? Przecież to strasznie niszczy włosy, dla żadnego przedziałka nie warto robić czegoś takiego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 21:02   #7
Coquellie
Raczkowanie
 
Avatar Coquellie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: północ, pola i łąki
Wiadomości: 35
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Nie wydaje mi się, że to takie straszne i "na chama" po umyciu rozczesać włosy drewnianym grzebieniem z rzadko rozstawionymi zębami i zrobić przedziałek tam, gdzie chce się go mieć i pozwolić im samodzielnie wysychać. Moje włosy są podatne i to im wystarcza, przypięcie to ewentualny dodatkowy trik, takie mniejsze zło.
Coquellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-15, 15:44   #8
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Cytat:
Napisane przez Coquellie Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, że to takie straszne i "na chama" po umyciu rozczesać włosy drewnianym grzebieniem z rzadko rozstawionymi zębami i zrobić przedziałek tam, gdzie chce się go mieć i pozwolić im samodzielnie wysychać.
No to może nie, ale to już tak:

Cytat:
Napisane przez Coquellie Pokaż wiadomość
(...) gdy są zupełnie mokre, może dodatkowo czymś podpiąć (...)
Mokre włosy są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne, a spinki bardzo niszczą włosy. Wasze włosy - wasza sprawa, ale przynajmniej nie podsuwajcie takich pomysłów innym, bo mogą sobie włosy po prostu ZNISZCZYĆ.

Cytat:
Napisane przez Blond Wenus Pokaż wiadomość
a tak to można by je najpierw wyprostować w odpowiednim kierunku a potem zalakierować mocnym lakierem na amen i musi się udać
A to już jest "na chama". I co, codziennie tą grzywkę ma prostować i lakierować, czy co 2 dni? Poza tym prostownica nie sprawia, że włosy magicznym sposobem staną się bardziej podatne na układanie, jak będzie chciała odstawić, to dopiero się zacznie problem z grzywką.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 16:22   #9
uncertainty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 69
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

też miałam z tym problem. po prostu zaczęłam suszyć grzywkę na odwrotnej stronie niż miała być. później wystarczy suchą grzywę przerzucić na właściwą stronę i już nic się nie rozwarstwia
uncertainty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 16:34   #10
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
przynajmniej nie podsuwajcie takich pomysłów innym, bo mogą sobie włosy po prostu ZNISZCZYĆ.
Wszystko niszczy włosy: farbowanie, rozjaśnianie, degażowanie, przypinanie spinkami, ściskanie gumką, prostowanie, kręcenie, lakierowanie, przedłużanie, trwała ondulacja, trwałe prostowanie, niewłaściwe czesanie, chlor, słona woda, słońce, częste mycie i wiele innych.
Poza tym nie wierzę, że przypinanie spinkami mokrych włosów przez powiedzmy dwa tygodnie jest w stanie wpłynąć niekorzystnie na kondycję włosów do tego stopnia, by można było zauważyć to zniszczenie gołym okiem.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 17:49   #11
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Według mnie metoda z podpinaniem grzywki jest najlepszym rozwiązaniem. Tylko nie używaj przy tym spinektakich lub takich bo rzeczywiscie bardziej mogą zaszkodzić niż pomóc. Najlepsze byłyby takie spinki - plastikowe, ale jak nie masz, to zwykłe żabki. Po umyciu włosów spinasz (tylko niezbyt ciasno) to pasmo w sposób, w jaki chcesz, zeby się układało i włosy tak sobie schną. Jeżeli będziesz to robić delikatnie, to nic nie powinno się stać twoim włosom - dziewczyny z wątku zakręconego też podpinają włosy i to u nasady i nikt na nic nie narzeka.

Metody z lakierem i prostownicą nie polecam, bo rozleniwia. Wiem z doswiadczenia. Początkowo grzywka będzie wyglądać idealnie - wyprostowana i przylakierowana ale kiedy będziesz chciała zrezygnować z któregoś, to okaże się, że cię denerwuje każdy odstający kosmyk, który nie układa się tak jak reszta. Poza tym często stosowany lakier bardzo wysusza, a jak działa na wlosy prostownica to chyba nie muszę wyjaśniać. Lepiej włosy przyzwyczajać stopniowo do nowego przedziałka.
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 01:39   #12
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Robicie wywody z niczego, jak to baby oczywiście.

Do autorki, bo nie pomyślała - ktoś wspominał - mokre włosy, przedziałek i spinka. Pare razy a gwarantuje że osiągniesz to czego chcesz.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 07:10   #13
magdzia55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Robicie wywody z niczego, jak to baby oczywiście.

Do autorki, bo nie pomyślała - ktoś wspominał - mokre włosy, przedziałek i spinka. Pare razy a gwarantuje że osiągniesz to czego chcesz.
ja mialam po prawej stronie przedziałek i postanowilam mieć prosto i kosmyk włosów dalej przerzuca mi się na prawą strone

nie gwarantuj tego bo ja tak robie przez 3 miesiące i dalej to samo, na mokro spinam spinką, włosy same wysychają, po zdjęciu spinki jest może z 2 godzinki dobrze, a później znów to samo
magdzia55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 10:33   #14
marta200
Raczkowanie
 
Avatar marta200
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 432
Dot.: Jak przenieść przedziałek?!

też się nad tym zastanawiałam
jeśli kosmyk dalej układa się tak jak kiedyś może masz za krótkie włosy? Może zapuść je trochę i spróbuj za jakiś czas???
marta200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.