Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-18, 19:32   #1201
czarna4472
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

<Reklama>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2014-12-18 o 19:42 Powód: Nieopłacona reklama
czarna4472 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 19:35   #1202
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cały wizaz pojedzie
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 09:17   #1203
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cześć
Mam pytanie odnośnie diety na tzw. "masę".
Jestem studentką dietetyki (obecnie na I roku studiów mgr) i na studiach nie miałam zajęć odnośnie odżywiania w sporcie. Pracuję na siłowni (nie jako dietetyk) i ludzie czasem pytają mnie o dietę na tzw masę. Jedyne co znalazłam w internecie to 2g białka na kg/mc i 1g tłuszczu na kg/mc.

Moje pytanie: Czy możecie mi polecić jakąś książkę/artykuł z którego dowiem się czegoś więcej np o suplementacji?
Czy te 2g białka obowiązują niezależnie od tego czy ktoś ćwiczy 3 czy 6x w tygodniu?
Za wszystkie informacje na ten temat będę bardzo wdzięczna.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 11:22   #1204
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez anczysko1 Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie odnośnie diety na tzw. "masę".
Jestem studentką dietetyki (obecnie na I roku studiów mgr) i na studiach nie miałam zajęć odnośnie odżywiania w sporcie. Pracuję na siłowni (nie jako dietetyk) i ludzie czasem pytają mnie o dietę na tzw masę. Jedyne co znalazłam w internecie to 2g białka na kg/mc i 1g tłuszczu na kg/mc.

Moje pytanie: Czy możecie mi polecić jakąś książkę/artykuł z którego dowiem się czegoś więcej np o suplementacji?
Czy te 2g białka obowiązują niezależnie od tego czy ktoś ćwiczy 3 czy 6x w tygodniu?
Za wszystkie informacje na ten temat będę bardzo wdzięczna.
Dieta "na masę" to przede wszystkim taka gdzie ilość kalorii jest wyższa niż zapotrzebowanie. Oczywiście że ma znaczenie ile razy ktoś ćwiczy, ale dla zapotrzebowania na kalorie a nie rozkładu makroskładników. Przejrzyj sobie jeszcze strony SFD i KFD, może tam coś ciekawego znajdziesz

Krótko i na temat jest to wyjaśnione np tu http://www.sfd.pl/Dieta_na_mas%C4%99...!-t240536.html

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2014-12-19 o 11:23
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 12:08   #1205
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dziewczyny, co sądzicie o TRX? Czy to dobra alternatywa dla klasycznego treningu siłowego? Jakie są efekty przy tych ćwiczeniach?
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 14:23   #1206
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Dieta "na masę" to przede wszystkim taka gdzie ilość kalorii jest wyższa niż zapotrzebowanie. Oczywiście że ma znaczenie ile razy ktoś ćwiczy, ale dla zapotrzebowania na kalorie a nie rozkładu makroskładników. Przejrzyj sobie jeszcze strony SFD i KFD, może tam coś ciekawego znajdziesz

Krótko i na temat jest to wyjaśnione np tu http://www.sfd.pl/Dieta_na_mas%C4%99...!-t240536.html
ok dziękuje bardzo
a czy znacie jakieś darmowe programy do układania jadłospisów?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 10:04   #1207
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Mam dwa pytania, z góry dziękuję za pomoc.
Pierwsze: Mój znajomy przeszedł na dietę, miał 2700kcal, 200g białka, 260g węgli i 90g tłuszczy. Dieta super działała. Waga spadła z ok. 130 kilogramów na 95/96, ale od dłuższego czasu stoi, więc podejrzewam, że coś pora już zmienić, ale ja w ogóle nie wiem, co i jak i na co. Znajomy 3x w tygodniu ćwiczy crossfit, do tego dochodzą zajęcia z mobility i gimnastyka gdzie uczy się rzeczy na kółkach czy np. stania na rękach. W 2015 chciałby wystąpić w zawodach crossfitowych, ale to w drugiej połowie roku. Nie wiem czy dieta już powinna być pod zawody czy jeszcze nie. Bardzo proszę o pomoc jak zmodyfikować obecną rozpiskę.

Drugie: Mam problem z barkiem. Tzn. ruchomość jest w 100%, ale kiedy kręcę do tyłu ręką to strzela. Ja fizycznie odczuwam to tak jakby coś chciało wskoczyć na swoje miejsce, ale w ostatniej chwili się zsuwało. Mam tendencję do garbienia się, garbię się przez większą część dnia. Kiedy się w końcu wyprostuję i zrotuję barki to wtedy on dodatkowo strasznie boli, nie wiem dlaczego, przecież prosta postawa i nieopadnięte barki to nic nienaturalnego. Byłam z tym oczywiście u ortopedy i on stwierdził, że to się ściera chrząstka i nic się z tym nie da zrobić, dopiero jak się całkiem zetrze. Również trenuję i nie powiem daje mi się ten bark, co raz bardziej we znaki.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2014-12-23 o 10:12
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 17:44   #1208
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Kolejne pytanie. Szukam sprawdzonej siłowni/klubu fitness w obrębie Gdynia Orłowo - Sopot - Gdańsk Żabianka/Oliwa. Wiem o Jatomi Pure w Klifie ale jak czytałam opinie to niezbyt pochlebne No i wiadomo, czym bliżej, czym taniej i czym najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt tym lepiej Tak, dużo wymagam Może ktoś z was będzie mi w stanie pomóc Każda informacja na wagę złota Od stycznia czas ruszyć dupsko, a że nie wiele czasu, to trzeba już czegoś poszukać.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 19:22   #1209
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 15:34   #1210
jolanta914
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej czy któraś z Was zna jakies fajne sprawdzone ćwiczenia na łydki? W internecie jest tego mnóstwo ale nie chodzi mi o to żeby wyrzeźbić łydki tylko chcę żeby zmniejszyły się w obwodzie i schudły. Nie dość że mam krótkie nogi to łydki mam grubości takiej jak uda strasznie to wygląda pomocy!!!
jolanta914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 15:36   #1211
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez jolanta914 Pokaż wiadomość
Hej czy któraś z Was zna jakies fajne sprawdzone ćwiczenia na łydki? W internecie jest tego mnóstwo ale nie chodzi mi o to żeby wyrzeźbić łydki tylko chcę żeby zmniejszyły się w obwodzie i schudły. Nie dość że mam krótkie nogi to łydki mam grubości takiej jak uda strasznie to wygląda pomocy!!!
schody, wspinanie się na palce, skakanka, rozciąganie, bieganie
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 11:04   #1212
poziomka929
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety na temat popularności fitnessu wsrod kobiet. Ankieta jest anonimowa i służy do celów naukowych w pisaniu pracy licencjackiej. Z góry dziękuje !
www.ebadania.pl/988bfc61e274afc5
poziomka929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 15:39   #1213
fitnessiara
Raczkowanie
 
Avatar fitnessiara
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 46
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
schody, wspinanie się na palce, skakanka, rozciąganie, bieganie

+ nożyce, 'rowerek' w powietrzu,pływanie
__________________
Your body is a reflection of your lifestyle
fitnessiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 20:47   #1214
majdlis
Raczkowanie
 
Avatar majdlis
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 92
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Najskuteczniejsze cwiczenia na tylek?
majdlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:06   #1215
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

przysiady z obciążeniem, wykroki, podnoszenie nogi do góry z klęku podpartego. Chciałam wrzucić linka do wyników które google wypluwa na pytanie 'najskuteczniejsze ćwiczenia na tyłek' ale się nie da, bez sensu.

Edytowane przez Martva
Czas edycji: 2015-01-05 o 22:10
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:08   #1216
majdlis
Raczkowanie
 
Avatar majdlis
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 92
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu, ale nie otwiera mi sie
majdlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:29   #1217
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Mi pomagają wszelkie cięższe prace, które trzeba wykonać w domu oraz nordic walking w bardzo szybkim tempie. Gdybym zaczął regularnie tak intensywnie biegać, to chudłbym w oczach.
Niestety motywacji brak
To mi się przypomniało o całodniowym wyciskaniu kilkunastu kilogramów aronii .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 13:17   #1218
majdlis
Raczkowanie
 
Avatar majdlis
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 92
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
przysiady z obciążeniem, wykroki, podnoszenie nogi do góry z klęku podpartego. Chciałam wrzucić linka do wyników które google wypluwa na pytanie 'najskuteczniejsze ćwiczenia na tyłek' ale się nie da, bez sensu.
Dziekuje
majdlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 15:06   #1219
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Laski czy na diecie 1300 kcal, gdzie rozklad BTW oscyluje mniej więcej na 70g bialka, 60g tłuszczy i ok 100g wegli czasami więcej powinnam chudnąć?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 15:29   #1220
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Laski czy na diecie 1300 kcal, gdzie rozklad BTW oscyluje mniej więcej na 70g bialka, 60g tłuszczy i ok 100g wegli czasami więcej powinnam chudnąć?
Przy takiej diecie to sobie spieprzysz metabolizm i zamiast chudnąc to waga będzie stać, by w ekspresowym tempie wrócić do stanu poprzedniego albo i jeszcze wyższego sprzed 'odchudzania'.
Swoją droga jak chcesz 70 g białka jeść, to ile ty ważysz? 35 kg?!
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:09   #1221
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Przy takiej diecie to sobie spieprzysz metabolizm i zamiast chudnąc to waga będzie stać, by w ekspresowym tempie wrócić do stanu poprzedniego albo i jeszcze wyższego sprzed 'odchudzania'.
Swoją droga jak chcesz 70 g białka jeść, to ile ty ważysz? 35 kg?!
Startuje z duzej wagi, zamierzam stopniowo trochę zwiększyć kcal. W takim razie co proponujesz? Ile kcal i jaki rozkład btw? Dodam ze ok 11h godzin spędzam w pracy siedząc.. :/
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:36   #1222
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jak z dużej wagi to tym bardziej tych kalorii powinno być więcej. Pamiętaj, że będziesz tracić wagę i że w związku z tym twoje zapotrzebowanie będzie się zmniejszać. zatem jak już na początku za dużo obetniesz to później nie będzie z czego brać i waga stanie w miejscu. Ale do rzeczy.

Krótki plan na ustalenie sobie diety
  1. Wchodzisz tu i wyliczasz BMR oraz całkowite zapotrzebowanie kaloryczne - http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr opcja dla Ciebie do zaznaczenia to 'Aktywność fizyczna: prawie brak' Jak chcesz możesz wybrać sobie inny kalkulator. Ten na mój gust liczy dosyć dobrze.
  2. Od tego co wyliczy Ci kalkulator wyżej odejmujesz max 500 kcal. Tyle musisz jeść. Jeżeli jakimś sposobem wyjdzie Ci, że po odjęciu liczba dostarczanych kcal jest mniejsza od BMR, rob wszystko by poniżej tej wartości nie zejść. Najbezpieczniej wydaje mi się, że wtedy jest trzymać bilans BMR + 100-150 kcal. Warto też dorzucić ćwiczenia by ogólne zapotrzebowanie zmniejszyć.
  3. Wchodzisz tu i liczysz sobie makra - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342994 Zaczynasz od białek (2g / każdy kg masy ciała), potem dajesz węglowodany (max 150 g dziennie, generalnie ilość te ustawiasz empirycznie, ważne by zawsze było ich mniej jak białek) na koniec dopełniasz tłuszczami. Pamiętaj, że organizm jest w stanie maksymalnie przyswoić 30g białka w jednym posiłku, zatem na 3 posiłkach na pewno się nie skończy. musi być ich 4 - 5.
  4. Posiłki jesz w odstępach od 2 do 4 godz. Ostatni najlepiej bez węglowodanów, dopuszczalne trochę warzywek jedzony 2 - 3 godz przed snem. Brońcie wszyscy święci o 18! chyba, że chodzisz spać o 20, wtedy jest dobrze.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:51   #1223
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Jak z dużej wagi to tym bardziej tych kalorii powinno być więcej. Pamiętaj, że będziesz tracić wagę i że w związku z tym twoje zapotrzebowanie będzie się zmniejszać. zatem jak już na początku za dużo obetniesz to później nie będzie z czego brać i waga stanie w miejscu. Ale do rzeczy.

Krótki plan na ustalenie sobie diety
  1. Wchodzisz tu i wyliczasz BMR oraz całkowite zapotrzebowanie kaloryczne - http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr opcja dla Ciebie do zaznaczenia to 'Aktywność fizyczna: prawie brak' Jak chcesz możesz wybrać sobie inny kalkulator. Ten na mój gust liczy dosyć dobrze.
  2. Od tego co wyliczy Ci kalkulator wyżej odejmujesz max 500 kcal. Tyle musisz jeść. Jeżeli jakimś sposobem wyjdzie Ci, że po odjęciu liczba dostarczanych kcal jest mniejsza od BMR, rob wszystko by poniżej tej wartości nie zejść. Najbezpieczniej wydaje mi się, że wtedy jest trzymać bilans BMR + 100-150 kcal. Warto też dorzucić ćwiczenia by ogólne zapotrzebowanie zmniejszyć.
  3. Wchodzisz tu i liczysz sobie makra - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342994 Zaczynasz od białek (2g / każdy kg masy ciała), potem dajesz węglowodany (max 150 g dziennie, generalnie ilość te ustawiasz empirycznie, ważne by zawsze było ich mniej jak białek) na koniec dopełniasz tłuszczami. Pamiętaj, że organizm jest w stanie maksymalnie przyswoić 30g białka w jednym posiłku, zatem na 3 posiłkach na pewno się nie skończy. musi być ich 4 - 5.
  4. Posiłki jesz w odstępach od 2 do 4 godz. Ostatni najlepiej bez węglowodanów, dopuszczalne trochę warzywek jedzony 2 - 3 godz przed snem. Brońcie wszyscy święci o 18! chyba, że chodzisz spać o 20, wtedy jest dobrze.
Ok przyjęłam Dziękuję za obszerną odpowiedź
Wyszło ok 300 kcal wiecej Ilość białka mnie przeraża, chyba się porzygam
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 09:33   #1224
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Czy krotkie (np. 15 min) aeroby przy tetnie ponad 75% tetna maksymalnego spalaja miesnie?
Z calego serca nienawidze nudnych, jednostajnych aerobow (tetno waha sie wtedy 130-140), chcialabym polepszyc kondycje i zaczac HIIT, ale naczytalam sie, ze zbyt ostre aeroby spalaja miesnie. Ja spokojnie moge skakac z tetnem 160 przez 15 min (czasami po prostu kawalki sa tak dobre, ze nie moge przestac), czuje wtedy, ze cos robie i nie nudze sie. Oczywiscie potem zwalniam i tak w kolko.
Czy moze to tez zalicza sie do interwalow, bo tetno mam zmienne? Pomoze to w polepszeniu kondycji i przejsciu na HIIT?
Dodam, ze chodzi o spalanie tkanki tluszczowej i utracie jak najmniejszej liczby miesni.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 10:07   #1225
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Też się chętnie dowiem, bo mam podobną przypadłość

A takie Hity mogłoby mi rozwiązać problem
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 10:36   #1226
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Po prostu czytałam na sfd świetny artykuł o różnicach między aerobami a interwałami (dokładniej to chodziło właśnie o hiit, nie tabatę nawet), bardzo szczegółowy, co i jak zachodzi w całym ciele podczas takiego wysiłku, i właśnie mnie przeraziło to, że mając tendencję "do przyśpieszania" aerobów, można spalić mięśnie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 10:43   #1227
pulp fiction
Zadomowienie
 
Avatar pulp fiction
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

A jesli biegam po silowym fbw (tetno ok. 140) to wtedy spalam tluszcz?
__________________
Zostaje ci wzruszenie ramionami - pamiątkowy gest po tym, że umieliśmy latać.

ćwiczę
dbam o włosy
zdrowo się odżywiam
pulp fiction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 11:19   #1228
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Po prostu czytałam na sfd świetny artykuł o różnicach między aerobami a interwałami (dokładniej to chodziło właśnie o hiit, nie tabatę nawet), bardzo szczegółowy, co i jak zachodzi w całym ciele podczas takiego wysiłku, i właśnie mnie przeraziło to, że mając tendencję "do przyśpieszania" aerobów, można spalić mięśnie
Pewnie tak jest. Ale wykonując prawidłowo Hit czyli 30s na maksymalnym osiagalnym przez Nas tempie pozniej 60s srednim tempem spalamy raczej sam tłuszcz. To tak jak zdjecie maratonczyka i sprintera widziałas? Dokladnie pokazuje ze areoby spalaja miesnie.
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 11:26   #1229
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez pulp fiction Pokaż wiadomość
A jesli biegam po silowym fbw (tetno ok. 140) to wtedy spalam tluszcz?
Ale ileś tam mięśni też, nie?


Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Pewnie tak jest. Ale wykonując prawidłowo Hit czyli 30s na maksymalnym osiagalnym przez Nas tempie pozniej 60s srednim tempem spalamy raczej sam tłuszcz. To tak jak zdjecie maratonczyka i sprintera widziałas? Dokladnie pokazuje ze areoby spalaja miesnie.
Widziałam Ja po prostu tak bardzo nie lubię monotonnych aerobów, to pytam, czy mogę przyśpieszać i nie palić mięśni, oczywiście na zmianę z wolnym tempem, ale na razie nie chodzi o typowe interwały HIIT, ale zwykłe przyśpieszanie (zależy mi na redukcji, wiem, że nie da się jednocześnie budować mięśni i zrzucać tłuszczu, raczej).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 11:48   #1230
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ale ileś tam mięśni też, nie?




Widziałam Ja po prostu tak bardzo nie lubię monotonnych aerobów, to pytam, czy mogę przyśpieszać i nie palić mięśni, oczywiście na zmianę z wolnym tempem, ale na razie nie chodzi o typowe interwały HIIT, ale zwykłe przyśpieszanie (zależy mi na redukcji, wiem, że nie da się jednocześnie budować mięśni i zrzucać tłuszczu, raczej).
Tutaj jest też ciekawy art. na ten temat http://potreningu.pl/articles/3616/t...anie-tluszczu-
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.