Toksyczne związki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-31, 10:44   #1
ChceOdleciec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1

Toksyczne związki.


Jestem z chłopakiem 3 miesiące.
On chciałby mnie miec tylko dla siebie.
Nawet na impreze nie pójdzie
ostatnio w sobote na dyskotece byli nasi wszyscy przyjaciele ale on nie chcial iść.Jestem młoda(17 lat) i chcę się wyszaleć a nie siedzieć w domu.
Krzywo patrzy sie nawet jak rozmawiam z kolega.
Ciągle jest smutny.
Ogranicza mnie.
Wszyscy mówią że sie zmieniłam straciłam radość zycia.Nic mnie nie cieszy.Na niczym nie zależy.A podobno milosc dodaje skrzydeł
Obraża się o co kolwiek zblizaja sie wakacje a ja czuje sie jak w klatce.Przyjaciele mówia zebym to zakonczyla nim bedzie za pozno ale mam problem nie umiem bez niego zyc.Ostatnio roztsalismy sie na 4 dni(ja zerwalam) ale do niego wrocilam bo nie moglam zniesc samotnosci...
ChceOdleciec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:12   #2
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Toksyczne związki.

Uciekaj!
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:12   #3
miriuri
Raczkowanie
 
Avatar miriuri
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 445
Dot.: Toksyczne związki.

Na początek uważam, że jeżeli naprawdę Ci na nim zależy i chcesz mu dać ostatnią szansę, porozmawiaj z nim, dokładnie o tym, że potrzebujesz więcej wolności, że nie może być tak zazdrosny, że ograniczaniem Cię zabija twoje uczucie. Może przejrzy na oczy?

Ale też sama sobie odpowiedziałaś w dwóch miejscach: w temacie - "toksyczne związki" i pisząc, że miłość powinna dodawać skrzydeł. I naprawdę powinna, więc jeżeli tak się nie czujesz, a na dodatek przygnębia Cię ten związek, co zauważasz nie tylko Ty, ale też Twoje otoczenie, i nie widzisz szansy na poprawę - zakończ go! Oczywiście, będzie Ci na początku smutno i źle, ale przetrwasz te 4 dni, a potem tydzień, dwa, trzy, i zobaczysz to inaczej.

Jesteś młoda i masz rację, że chcesz się bawić. Jeszcze poznasz chłopaka, na którym też Ci będzie zależało, a który nie będzie Cię ograniczał, i jeżeli teraz myślisz, że nigdy już nie poznasz kogoś takiego, i będziesz samotna - mogę Ci ze 100% przekonaniem powiedzieć, że się mylisz. I sama się o tym przekonasz Zresztą, brak chłopaka NIE oznacza samotności, przecież masz przyjaciół, baw się i korzystaj z życia, 17 lat to taki fajny wiek!

Edytowane przez miriuri
Czas edycji: 2010-05-31 o 11:13
miriuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:14   #4
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Toksyczne związki.

Ja bym go zostawiła. Też miałam podobną sytuacje.. męczyłam się dwa lata, w końcu 'zmądrzałam', zrozumiałam i dałam sobie z nim spokój. Z takimi egoistami nie warto się wiązać. !
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:36   #5
Sigfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 348
Dot.: Toksyczne związki.

Uciekaj. I to szybko. Miłość? Jeśli miłość nie daje szczęscia to huk z taką miłością. Jesteś młodziutka i szkoda Twojego życia - wszystko przed Tobą, a ten facet sam się czuje ze sobą źle najwyraźniej. Byłam w związku gdzie facet źle się czuł sam ze sobą, więc do kawiarni nie, bo on czuje się w kawiarniach niefajnie, do klubu nie, bo on nie lubi tańczyć, na koncert nie, bo on nie lubi tłumów, do kina niechętnie, bo można przecież obejrzeć film na DVD w mieszkaniu itd. Najchętniej to by siedział cały czas w mieszkaniu, spędzał kazdy weekend w mieszkaniu itd. Jesli jestes aktywną osobą, która lubi czuć, że żyje to tacy faceci to dla Ciebie najgorszy możliwy wybór.
__________________
SB od 30.06.09
Było : 57 kg
Jest: 51 kg (a było 47kg )
Będzie: 47 kg
(mam 158 cm wzrostu)
Sigfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:50   #6
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Toksyczne związki.

Cytat:
Napisane przez Sigfa Pokaż wiadomość
Uciekaj. I to szybko. Miłość? Jeśli miłość nie daje szczęscia to huk z taką miłością. Jesteś młodziutka i szkoda Twojego życia - wszystko przed Tobą, a ten facet sam się czuje ze sobą źle najwyraźniej. Byłam w związku gdzie facet źle się czuł sam ze sobą, więc do kawiarni nie, bo on czuje się w kawiarniach niefajnie, do klubu nie, bo on nie lubi tańczyć, na koncert nie, bo on nie lubi tłumów, do kina niechętnie, bo można przecież obejrzeć film na DVD w mieszkaniu itd. Najchętniej to by siedział cały czas w mieszkaniu, spędzał kazdy weekend w mieszkaniu itd. Jesli jestes aktywną osobą, która lubi czuć, że żyje to tacy faceci to dla Ciebie najgorszy możliwy wybór.
Nic dodać nic ująć
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:54   #7
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: Toksyczne związki.

samotność w wieku 17 lat??? ooooo shit

samotna będziesz po 30 nie mając partnera

Tym bardziej Ty pragniesz czegoś innego, macie inne charaktery... Ty wolisz wychodzić on siedzieć w domu w Twoich ramionach...

daj spokój! też tak miałam i też w wieku 17 lat po ponad rocznym związku trzeba było się pożegnać bo nie dało się tak żyć... Musiałam się tłumaczyć nawet z tego że jestem u koleżanki... z tego że idę do kościoła, że ogólnie wychodzę na taras się opalać- bo "mam sąsiadów , którzy na mnie patrzą a ja taka wyrozbierana"

Pamiętam kiedyś lato +30 stopni na dworku ja się ubrałam w bluzkę bez ramiączek i krótkie dżinsowe spodenki wyszłam po niego na przystanek jakiś kilometr... Czub wyjął bluzę z plecaka i kazał mi się ubrać bo widać mi za dużo ciała i zaczął na mnie krzyczeć że jak ja się ubieram... Na Boga... +30 a ja miałabym się pocić w czarnym golfie i spódnicy po kostki... - do czego ta zazdrość prowadzi...
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 11:58   #8
Diversification
Rozeznanie
 
Avatar Diversification
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 722
Dot.: Toksyczne związki.

Jesteś z nim dopiero 3 miesiące, więc uciekaj dopóki nie jest za późno.
__________________
Możesz uciec od szumu rzeki i liści na wietrze, ale prawdziwy hałas jest w Tobie.



61 kg - ... - 50 kg
dam radę!


Diversification jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 12:24   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Toksyczne związki.

"Przyjaciele mówia zebym to zakonczyla nim bedzie za pozno ale mam problem nie umiem bez niego zyc"-
radzę posłuchać przyjaciół. Przepraszam, ale śmieszne jest to, co piszesz, zaledwie 3-miesięczny, niefajny związek, a ty żyć nie możesz bez niego??? Bez czego? Totalnej kontroli? Skoro nie możesz bez niego żyć, to nie marudź i daj się w tej klatce zamknąć.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 12:26   #10
Blonde_Stranger
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Toksyczne związki.

Cytat:
Napisane przez ChceOdleciec Pokaż wiadomość
Ostatnio roztsalismy sie na 4 dni(ja zerwalam) ale do niego wrocilam bo nie moglam zniesc samotnosci...
No i o jakiej miłości tu mowa? Nie ma jej ani z jego strony,ani z Twojej.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544787

pozbędę się Noa Cacharel 95 ml!
Blonde_Stranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 12:30   #11
0nasty0
Wtajemniczenie
 
Avatar 0nasty0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wlkp. / NL
Wiadomości: 2 075
GG do 0nasty0
Dot.: Toksyczne związki.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
"Przyjaciele mówia zebym to zakonczyla nim bedzie za pozno ale mam problem nie umiem bez niego zyc"-
radzę posłuchać przyjaciół. Przepraszam, ale śmieszne jest to, co piszesz, zaledwie 3-miesięczny, niefajny związek, a ty żyć nie możesz bez niego??? Bez czego? Totalnej kontroli? Skoro nie możesz bez niego żyć, to nie marudź i daj się w tej klatce zamknąć.
__________________
Szczęśliwa od 05.08.2007


lexie
Generalnie termin wzrokowiec tyczy się tego, że dana osoba się najłatwiej uczy,
zapamiętuje materiał wizualny, a nie tego, że musi się patrzeć na gołe panie.
0nasty0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 14:02   #12
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Toksyczne związki.

Cytat:
Napisane przez Blonde_Stranger Pokaż wiadomość
No i o jakiej miłości tu mowa? Nie ma jej ani z jego strony,ani z Twojej.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 14:29   #13
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Toksyczne związki.

Znaj swoją wartość - odejdź.

A prawdziwe uczucie NAPRAWDĘ uskrzydla - widocznie to nie jest jeszcze "to". Masz na to czas, spokojnie
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:06   #14
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Toksyczne związki.

przeczytaj podpis pod postami elvegirl i sama wyciągnij wnioski.
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:20   #15
biala lila
Zadomowienie
 
Avatar biala lila
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 033
Dot.: Toksyczne związki.

Uciekaj póki nie jest za późno ! Poważnie mówię , narazie go nie kochasz ale później będzie Ci trudniej z każdym dniem i będziesz tkwić w tym chorym związku
__________________
PM 5 września 2015

biala lila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:40   #16
wywloczka
Zakorzenienie
 
Avatar wywloczka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: czasem TAM często TU :D
Wiadomości: 8 220
Dot.: Toksyczne związki.

Dziewczyny dobrze radzą...
To nie jest miłość! Być może sama to sobie tylko wmówiłaś. Jesteś młodą osobą, całe życie stoi przed Tobą otworem, chcesz spędzać najlepsze lata swojego życia przy mężczyźnie przy którym nie jest Ci dobrze? Z którym nie jestes szczęśliwa.. Bo czy jesteś? Nie wydaje mi się...
Skończ to raz a dobrze, a gdy już to zrobisz nie siedź sama w domu, nie katuj sie smutnymi piosenkami, nie płacz w poduszkę. Wyjdź z koleżankami do kina, na dyskotekę, na zakupy... Będzie lepiej!
__________________
A jeśli życie to sen z którego budzisz się gdy zasypiasz ?

Całkiem optymistycznie. Mimo, pomimo i wbrew...


Po prostu WŁÓKI

wywloczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:52   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Toksyczne związki.

Cytat:
Napisane przez ChceOdleciec Pokaż wiadomość
Jestem z chłopakiem 3 miesiące.
On chciałby mnie miec tylko dla siebie.
Nawet na impreze nie pójdzie
ostatnio w sobote na dyskotece byli nasi wszyscy przyjaciele ale on nie chcial iść.Jestem młoda(17 lat) i chcę się wyszaleć a nie siedzieć w domu.
Krzywo patrzy sie nawet jak rozmawiam z kolega.
Ciągle jest smutny.
Ogranicza mnie.
Wszyscy mówią że sie zmieniłam straciłam radość zycia.Nic mnie nie cieszy.Na niczym nie zależy.A podobno milosc dodaje skrzydeł
Obraża się o co kolwiek zblizaja sie wakacje a ja czuje sie jak w klatce.Przyjaciele mówia zebym to zakonczyla nim bedzie za pozno ale mam problem nie umiem bez niego zyc.Ostatnio roztsalismy sie na 4 dni(ja zerwalam) ale do niego wrocilam bo nie moglam zniesc samotnosci...
Zwiewaj, o ile rozmowy i Twój sprzeciw niczego nie dają. Przede wszystkim dziwię się, że słuchasz chłopaka - jakim prawem on Ci rozkazuje, czemu się mu dajesz? Powinnaś powiedzieć "nie, słuchaj, ja jednak pójdę, a Ty rób jak chcesz" i iść, nie oglądać się na jego fochy. Jego zazdrość nie świadczy o miłości, a o potrzebie dominowania nad kimś, rządzenia kimś. Po takich "związkach" (a raczej więzieniach) niektóre kobiety muszą się miesiącami leczyć psychiatrycznie, są wystraszone życiem, zmienione nie do poznania - to jak wstąpić do sekty. Chcesz tego? Bycie z kimkolwiek, to nie jest najważniejsza sprawa w życiu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 19:46   #18
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Toksyczne związki.

Cytat:
Napisane przez 0nasty0 Pokaż wiadomość
Może przecież mimo wszystko kochać, dlaczego ktoś ma wiedzieć lepiej od niej samej co czuje. Ale miłość toksyczna jest niezdrowa. Trzeba ją przerwać. To jak operacja - boli, ale tylko dzięki niej można wyzdrowieć. Ja bym myślała, żebyś zdobyła się, Autorko wątku na szczerą i poważną rozmowę, w której powiesz mu to, co nam w swoim pierwszym poście. I zobacz, jak zareaguje, bo jest kilka możliwości. Albo sam odejdzie, bo uzna, że to twoja wina, bo nie chcesz być taka, jaką on cie chce widzieć. Albo zrobi awanturę, i rozpocznie szantaż emocjonalny. Wtedy już na pewno nie warto tego ciągnąć. Albo, czego ci życze, na prawdę kocha i będzie próbował się zmienić dla ciebie, a trochę i ty dla niego. Aż osiągniecie kompromis. Dałabym mu ostatnią szansę taką rozmową, ale nie więcej...
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 19:55   #19
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Toksyczne związki.

Tylko ucieczka, później będzie tylko gorzej.
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.