praca czy studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-30, 11:54   #1
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214

praca czy studia?


Hej. Jestem na 1 roku studiow, ale nie dały mi one nic procz rozczarowania... tylko uswiadomilam sobie, co tak naparwde chce robic..chce pojsc na inny kierunek od pazdziernika, woel miec rok w plecy niz 5 lat a pozniej ciagle pretensje do siebie, ze nie robilam tego co chcialam.Postanowilam, ze rzuce studia, pojde do pracy i byc moze na jakis kurs weekendowy (papierek nie zaszkodzi). Myslicie, ze to dobry pomysl? Wlasnie bylam na rozmowie kwalifikacynej w sklepie, wiadomo..nie jest to praca marzen, zmiany 6-15, 15-24... na reke 5,5 plus premia maks 200zl/msc ale nie chce sie juz meczyc na uczelni.Co o tym myslicie?
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 12:30   #2
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: praca czy studia?

jesli cie to meczy to lepiej miec rok w plecy niz papier do podcierania dupska po trzech czy pieciu latach studiow
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 13:17   #3
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: praca czy studia?

Też zrezygnowałam ze studiów po niecałym semestrze, też poszłam do pracy, dostałam się na wymarzony kierunek i teraz wiem, że nie mogłam zrobić lepiej
I tak w sumie to czym jest skończenie studiów o rok później w stosunku do bardzo wielu lat znienawidzonej/nieopłacalnej pracy, lub nawet jej braku?
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 13:30   #4
zabiegana_
Raczkowanie
 
Avatar zabiegana_
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 93
Dot.: praca czy studia?

Jest takie powiedzenie że studia to nie wyścigi!
zabiegana_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:38   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: praca czy studia?

Praca i studia (zaoczne). Jeśli ja to wytrzymałam, to każdy da radę
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 22:05   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: praca czy studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 06:57   #7
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: praca czy studia?

Jestem na filologii ukraińskiej z językiem rosyjskim, a chce sie przeniesc na histori sztuki. Nie bede juz wypisywala dlaczego chce zmienic studia, bo kazdy element, ktore sie sklada na moja "zycie studenckie" zawalił, probowalam byc optymistka, ale poddalam sie po miesiacu zmuszania sie do polubienia atmosfery tam.
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-31, 11:17   #8
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: praca czy studia?

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Hej. Jestem na 1 roku studiow, ale nie dały mi one nic procz rozczarowania... tylko uswiadomilam sobie, co tak naparwde chce robic..chce pojsc na inny kierunek od pazdziernika, woel miec rok w plecy niz 5 lat a pozniej ciagle pretensje do siebie, ze nie robilam tego co chcialam.Postanowilam, ze rzuce studia, pojde do pracy i byc moze na jakis kurs weekendowy (papierek nie zaszkodzi). Myslicie, ze to dobry pomysl? Wlasnie bylam na rozmowie kwalifikacynej w sklepie, wiadomo..nie jest to praca marzen, zmiany 6-15, 15-24... na reke 5,5 plus premia maks 200zl/msc ale nie chce sie juz meczyc na uczelni.Co o tym myslicie?
Myślę że super pomysł, mało który 19 latek jest pewny swego wyboru studiów, a lepiej żeby zrezygnował w pierwszym semestrze niż żył pare lat w przeświadczeniu że chodzi na studia które nie dadzą mu przyszłości. Polecam szkoły policealne, będziesz miała legitymacje i zawód jak się przyłożysz do egzaminu zawodowego.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez zabiegana_ Pokaż wiadomość
Jest takie powiedzenie że studia to nie wyścigi!
Racja Lepiej na tym wychodzą osoby które później zaczynają albo robią sobie przerwy pracując w zawodzie, niż osoby z wysoką średnią które kończą "w terminie".
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 18:55   #9
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: praca czy studia?

Dziekuje za odpowiedzi...ale jak o tym powiadomic rodzicow... pieknie zaczne Nowy Rok..
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 19:06   #10
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: praca czy studia?

rzuciłabym studia i poszła do pracy. jednak BARDZO MOCNO zastanowiłabym się nad tą historią sztuki.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 20:08   #11
lelo92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: praca czy studia?

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Hej. Jestem na 1 roku studiow, ale nie dały mi one nic procz rozczarowania... tylko uswiadomilam sobie, co tak naparwde chce robic..chce pojsc na inny kierunek od pazdziernika, woel miec rok w plecy niz 5 lat a pozniej ciagle pretensje do siebie, ze nie robilam tego co chcialam.Postanowilam, ze rzuce studia, pojde do pracy i byc moze na jakis kurs weekendowy (papierek nie zaszkodzi). Myslicie, ze to dobry pomysl? Wlasnie bylam na rozmowie kwalifikacynej w sklepie, wiadomo..nie jest to praca marzen, zmiany 6-15, 15-24... na reke 5,5 plus premia maks 200zl/msc ale nie chce sie juz meczyc na uczelni.Co o tym myslicie?
Ja bym poczekał. Jestem teraz na III roku studiów i tak naprawdę dopiero od IV semestru zaczęły się ciekawe rzeczy. Zaczęło się to, co chciałem studiować a nie matma, fiza, statystyka itp. Co prawda przez chwilę myślałem, że nieco źle wybrałem, ale ostatecznie udaje łączyć mi się to, co dokładnie chcę robić w zyciu z tym co mam na studiach i traktuję to nawet jako zaletę, bo mam większe mozliwości dzięki temu.
__________________
McDonald's Kupony na Androida!!
lelo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 11:57   #12
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: praca czy studia?

A ja osobiście polecam jak najwięcej praktyk już w czasie studiów. Sporo osób na IV i V rok decyduje się iść zaocznie żeby móc ciągnąć pracę i zbierać doświadczenie. Bez tego obecnie ciężko się przebić, a same studia tracą z każdym roku na znaczeniu bo na rynku mamy multum studentów.
__________________
Poszukiwacz pracy blog opisujący jak wygląd praca osoby bezrobotnej.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:28   #13
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: praca czy studia?

Praca.

+ studia, które Cię interesują.

Ja Ci powiem, nie marnuj czasu, ja robię mgr bo to jest ciekawy przedmiot, ale to nie jest mój kierunek marzeń, dopiero teraz (23 l) kształtują mi się upodobania... niestety, nie uważam, że są to zmarnowane lata, bo nie są, wiedza jest ciekawa, ale dla mnie za ciężka, mnie po prostu idzie ciężko taka nauka...
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:57   #14
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: praca czy studia?

Cytat:
Napisane przez fdhgfhjhkghgfdh Pokaż wiadomość
Praca.

+ studia, które Cię interesują.

Ja Ci powiem, nie marnuj czasu, ja robię mgr bo to jest ciekawy przedmiot, ale to nie jest mój kierunek marzeń, dopiero teraz (23 l) kształtują mi się upodobania... niestety, nie uważam, że są to zmarnowane lata, bo nie są, wiedza jest ciekawa, ale dla mnie za ciężka, mnie po prostu idzie ciężko taka nauka...
Gdzie studiujesz w lublinie finanse?

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:03   #15
bella_de
Raczkowanie
 
Avatar bella_de
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 126
Dot.: praca czy studia?

Jesteś na dobrym kierunku. Bardzo duże zapotrzebowanie jest na język rosyjski a i z ukraińskim podobnie.
Co chcesz robić po historii sztuki.
Twoja i tylko Twoja decyzja, ale nie zamieniłabym filologii na studia niekonkretne. Sztuka to może być hobby.. Chyba, że masz konkretne plany
bella_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 00:08   #16
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: praca czy studia?

Mam konkretne plany. Wiem co chce robic. A rosyjskiego nie odpuszcze, juz zapisalam sie do szkoly jezykowej
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 11:33   #17
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: praca czy studia?

Cytat:
Napisane przez fdhgfhjhkghgfdh Pokaż wiadomość
Praca.

+ studia, które Cię interesują.

Ja Ci powiem, nie marnuj czasu, ja robię mgr bo to jest ciekawy przedmiot, ale to nie jest mój kierunek marzeń, dopiero teraz (23 l) kształtują mi się upodobania... niestety, nie uważam, że są to zmarnowane lata, bo nie są, wiedza jest ciekawa, ale dla mnie za ciężka, mnie po prostu idzie ciężko taka nauka...
No i to jest właśnie to, że nasze upodobania kształtują się później, a myślę, że działamy trochę pod wpływem presji: "wszyscy idą na studia po szkole średniej, to ja też muszę" Później to wygląda,jak wygląda. Nagle okazuje się, że te studia to jednak nie jest to, co byśmy chciały robić, do tego dochodzą wątpliwości jeszcze większe, jak spojrzymy na nasz rynek pracy. Ciężkie czasy.

Cytat:
Mam konkretne plany. Wiem co chce robic. A rosyjskiego nie odpuszcze, juz zapisalam sie do szkoly jezykowej
Jakie?
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 14:10   #18
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: praca czy studia?

Bardzo chciałabym uczyc...na warsztatach kulturowych, w domach kultury, w szkole artystycznej, a kiedy nabaralabym doswiadczenia, obycia z ta sztuka w praktyce byc moze na uczelni...ale to sa dalekie plany, docielowo oczywiscie...kiedys kiedys praca w galerii lub zalozenie wlasnej. Jednak moim powolaniem jest nauka innych, a nie bede uczyla kogos np. chemii, bo jej nie lubie, chce uczyc o czyms co kocham, a nie czego nienawidze... bo wtedy meczylabym sie i ja, i uczniowie. Jesli z tym by nie wyszlo to mam pare awaryjnych pomyslow na siebie
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-06 15:10:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.